GLOBAL F* Centrumplan: ‘niet vastpinnen op deze locatie en terug in ambitieniveau’ Wethouder‘centrum’ Hans Barth:‘Het is een tijsens Passagevoetbal- toernooi op luilakmorgen Hoogte salaris politiestudenten hangt af van vorig loon dewerker’. In augustus 2002 start de eerste groep Hollands Midden-studenten op de poli tieschool in Den Haag. In no vember gaat de tweede groep van 30 in opleiding. Politie Hol lands Midden mikt niet alleen op de jongeren, maar is ook op zoek naar oudere kandidaten tot maximaal 42 jaar. Voor in formatie kan contact opgeno men worden met de wervings- administratie, telefoonnummer 071 - 5459536. Meldlijn Huisartsenpost wordt druk gebeld wethouderspost met een groot afbreukrisico’ Collectanten Levend tafelvoetbal Alliance Kaartavond Fran^aise Opbrengst rommelmarkt Koppel- klaverjassen Gouwe Rijders Nieuw college in Politiekcafé WADDINXVEEN - Don derdag 25 april heeft RTW FM weer het programma Politiekcafé. Deze uitzen ding staat in z’n geheel in het teken van het nieuwe college van B en W van Waddinxveen, die de woensdagavond ervoor in de raadsvergadering wordt benoemd.Tussen 21.00 - 22.00 uur komen de nieuwe wethouders W. Dijksterhuis, D. Gerts en T van der Tor ren naar studio om in ge sprek te gaan met de pre sentatoren van RTW FM Politiekcafé Hans Schippers en Robert Vis- scher. RTW FM. In de ether 105.8 FM en op de kabel 93.1 FM. Beide frequenties zijn te beluisteren in stereo. Bingo Win een bloemetje voor de allerliefste mama van de wereld Herbestrating leplaan, prunusstraat, meidoornstraat en Jan Dorrekenskade-west Metamorfose bij parfumerie Mieke Openingstijden Koninginnedag r 4 Consumentendagen: do. en vr. 10.00 - 21.00 uur ia. 10.00 - 17.00 uur 140,- €375,- FABRIKANT VAN BEDDEN MATRASSEN €69,- 375,- €89,- Specialist in het ontwerpen van matrassen voor mensen met rugklachten PAGINA 11 WOENSDAG 24 APRIL 2002 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN En stuur dit voor 3 mei naar: A Mijn mama is de allerliefste mama van de wereld omdat: Gouwe Koerier/Weekblad voor Waddinxveen Zijde 30.2771 EN Boskoop of e-mail: verkoopboskoop@rijnengouwe.nl De winnaars komen dan met hun zin in de Gouwe Koerier/Weekblad voor Waddinxveen in de uitgave van woensdag 8 mei eerste datum genoemd. Moge lijk op 17 juli zal de raad de uit hoog. De opstelling gaat net als bij het tafelvoetbal. Iedere spe ler heeft een vaste positie in het veld. Voor een goed resul taat is de samenwerking met teamgenoten van groot belang. De poules worden op de dag zelf bekend gemaakt, tijdens de wedstrijden is er live verslag op de passage.Voor de deelnemers is er op vertoon van de deelne merskaart een versnapering. Deze deelnemerskaart krijgt de aanvoerder bij aanmelding. Inschrijven kan bij: poelier Mar tens, Van de Wal speelgoed of Bremmer lederwaren. Deelna me kost zes euro per team. Ui teraard wordt er gespeeld voor het plezier, maar de organisatie laat de winnaars niet met lege handen naar huis gaan. Zijn politieke ervaring is bij menig Waddinxvener wel be kend: in de jaren zeventig en begin tachtig zat Barth drie raadsperiodes namens D66 in de raad. In 1986 legde hij de finitief en vastberaden zijn po litieke functie neer. „Ik vond het tijd dat de jongere genera tie vol onbevangen mensen het stokje zouden overne men”, licht hij zijn besluit van toen toe.Tot een half jaar ge leden was hij ervan overtuigd ook niet meer terugkeren. Maar de kiezers kozen hem toch weer terug. „De actie geeft overigens duidelijk aan dat kiezers wel degelijk in vloed op het bestuur kunnen uitoefenen. Het geeft aan dat stemmen heel belangrijk is”, aldus Barth. Barth heeft er alle vertrou wen in dat er in de komende periode vooruitgang zal wor den geboekt rond het inmid dels zeer gevoelige onder werp centrum. Wel realiseert hij zich de zwaarte van de de aanleg van een voetpad langs de westzijde van de Esdoorn- laan. Ook is de suggestie ge daan om de leplaan volledig af te sluiten voor autoverkeer op de plekken waar deze straat op de Esdoornlaan aansluit. Maar daar kiest de gemeente liever niet voor omdat de leplaan dan niet volgens bovenstaande plan kan worden ingericht en dan kan er ook geen eenrichtings verkeer worden ingesteld. De werkzaamheden beginnen bij de Jan Dorrekenskade- West, omdat de invulling van die straat niet veranderd. De commissie bekijkt in de tussen tijd het plan van B&W taak en voelt hij de molen steen boven zijn hoofd han gen. „Er zit een geweldig af breukrisico aan, de kans dat het niet lukt is volop aanwe zig. De neuzen hebben ten slotte alle kanten opgestaan. Nu is een goede benadering nodig om de neuzen weer een zelfde richting op te laten wij zen." Ontbrak het volgens Barth zijn voorgangers aan de juiste benadering? „Zij hebben dat in onvoldoende mate ge voeld. Er was onvoldoende vakkennis, het is ook een moeilijk vraagstuk. Ik kan me voorstellen dat ambitie dan prevaleert boven de zakelijke werkelijkheid." Dat het centrumplan onder leiding van wethouder Wien- tjens sneuvelde op juridische gronden, verbaasde Barth niets. „Nee, dat was absoluut geen verrassing.” Hij liet in dertijd D66 weten, dat het hem niet verstandig leek om het vertrouwen te geven aan Voor Barth is het onderwerp min of meer zoete koek. De bagage die hij in zijn koffer heeft zitten is heel divers. Hij is onder andere directeur van een bouwbedrijf geweest, hij zette winkels en -centra op in Woerden en Alphen.Winkel centra inclusief parkeergarage, bibliotheek, woningen en win kels. Hij bouwde een netwerk en kennis op rond onderhan del ingen met projectontwik kelaars, beleggers en onderne mers en leerde de opvatting, regelgeving en werkwijze van alle partijen. Hij zette de huis vesting voor RTL4 in Hilver sum op en werd voorzitter van de Algemeen Verbond Bouwbedrijf, een overkoepe lend orgaan voor werkge vers in de bouw. En nu houdt hij zich voor diverse ministeries als bouwgemach- tigde bezig met de nieuw- het masterplan. D66 stemde tegen, de andere partijen voor. „De raad gaf het voor deel van de twijfel aan het college. Dat is ook wel te be grijpen, want de papieren wa ren nauwelijks tot niet te be vatten voor een raadslid.” BEDDEN VOOR STARTERS SENIORBEDDEN EXCLUSIEVE BEDDEN BEDDEN EN SCHUIFWANDKASTEN OP MAAT Zuidplaspolderweg 11 Moordrecht tel.: (0182) 375022 route: afslag Gouda/Moordrecht - industrieterrein beschik over het gereedschap om wat aan het centrumpro- bleem te doen, en omdat het een actie vóór iets was, en niet tegen, heb ik uiteindelijk ’ja’ gezegd.” Dit zijn de woor den van Hans Barth, de nieu we wethouder op de cen trumpost. De komende jaren zal hij zich parttime inzetten om het centrum definitief wel of niet door te zetten. Reali seren of afblazen is zijn mot to. Maar de baan waar hij eigen lijk van leeft, zet hij de ko mende vier jaar voor de halve tijd aan de kant. Nu worden ook gesprekken over het Waddinxveense onderdeel van zijn werk. „Ik ben er van overtuigd dat ook hier de neuzen één kant op kunnen gaan.” Zijn eerste doel is in ventarisatie van de wensen. Immers wat er dertig jaar ge leden op tafel lag, hoeft nu niet meer te gelden. „Ik moet weten wat Waddinxveen wil, anders wordt het een mission impossible. Maar ik denk dat er een goed draagvlak is. Dat is wat ik hoor vanuit het struikgewas.” En wat hem be treft mag daar nog best uitko men dat er geen nieuw cen trum moet komen. „Het zou erger zijn als we iets willen en het lukt niet. Ik geef geen ga ranties, maar er is een kans dat we er wat van kunnen maken.” bouw van grote (academische) ziekenhuizen in het hele land. „De problematiek, vergelijk baar met die in Waddinxveen, is daar nog veel groter”, meent Barth. WADDINXVEEN - Dage lijks zijn er dieren in nood. De Dierenambulance Gouda en omstreken helpt ze allemaal. Daar is geld voor nodig. Om dit te kunnen blijven doen, houdt de stichting ook dit jaar weer een col lecte, van 6 tot en met I I mei. De Dierenambulance Gouda zoekt daarvoor mensen die een uurtje in die week vrij hebben om mee te collecteren. De collecte wordt onder meer gehouden in Wad dinxveen, Moerkapelle en Zevenhuizen.Voormeer in formatie of aanmelden: 0182-529059. BOXSPRING OP WIELEN WADDINXVEEN - Op vrijdag 26 april is er kop- pelklaverjassen in buurt centrum de Boog. Aanvang is 20.30 uur. De zaal gaat open om 20.00 uur. Het in schrijfgeld bedraagt 5,- per koppel. Het eerste kopje koffie is gratis. Ieder een is welkom in het buurtcentrum aan de C. Huygenslaan. WADDINXVEEN - Autoclub De Gouwe Rijders uit Wad dinxveen organiseert donder dag 25 april haar traditionele kaartavond. Inschrijven kan vanaf 19.45 uur, het klaverjas sen begint om 20.15 uur. Tij dens deze avond worden vier rondes gespeeld. Leden en niet- leden zijn welkom. Na het kaar ten is er een prijsuitreiking. In schrijven kan bij Hotel, Café, Restaurant ’De Unie’ aan de Kerkweg- Oost 226. Barth wist niets af van de ad vertentie die vlak voor de verkiezingen in het Weekblad voor Waddinxveen stond. Daarin riep Waddinxvener Bert Woudenberg de kiezers op om op Hans Barth (D66) te stemmen. Zo moest hij met voorkeursstemmen op de wethouderspost ‘centrum’ ko men, om Waddinxveen alsnog aan een centrum te helpen. „Ik werd gebeld en die per soon vertelde me over de ad vertentie. Ik had geen notie waar het over ging. Toen ik de advertentie las, besloot ik de kat uit de boom te kijken. In die tijd realiseerde ik me dat het geen anti-actie was, maar een actie vóór iets. Ik dacht aan de maatschappelijke kant: als je meer in je mars hebt dan gemiddeld, dan heb je ook meer dan een gemiddelde verantwoordelijkheid in de maatschappij. Dat laat je dan prevaleren. Na de verkiezin gen besloot ik toch ’ja’ te zeg gen.” POWER MATRAS VOOR MENSEN MET OVERGEWICHT WADDINXVEEN - Allian ce Fran^aise Boskoop, Waddinxveen en Zoeter- meer organiseert donder dag 25 april een Soirée de clóture in de aula van het Oranje Nassau College (Clauslaan 4, Zoetermeer). De avond begint om 20.15 uur. Er wordt teruggekeken op het cursusjaar en af scheid genomen van oud- voorzitter Adeline Wijnen- Vervlossen. Zij heeft aan de wieg ge staan van de Alliance en heeft binnen de organisatie diverse functies bekleed. Verder zal de winnaar be kend worden gemaakt van de fotowedstrijd, uitge schreven voor de Parijs- gangers. De avond wordt muzikaal opgeluisterd door het strijktrio Alfredo. Zij die de trip naar Parijs mee heb ben gemaakt worden ver zocht hun foto’s op te stu ren. WADDINXVEEN - Vrijdag avond 26 april is er bij Wijk- en Speeltuinvereniging De Padde stoel weer een gezellige bingo- avond. De entree is gratis, er worden tien ronden gespeeld met aansluitend een dranken ronde en een geldronde, en er wordt een loterij gehouden. De zaal gaat om 19.30 uur open en de aanvang is om 20.00 uur. Het politieonderwijs is dit jaar volledig vernieuwd. De nieuwe vierjarige opleiding sluit nauw aan bij het reguliere beroeps onderwijs en is een combinatie van leren en werken. Al heel snel zijn politiestudenten inzet baar in het politievak. Na twaalf weken wordt de eerste studie- periode afgesloten en kunnen de studenten met de opgedane kennis een bijdrage leveren aan de veiligheid en leefbaarheid in de week. slag krijgen van een haalbaar heidsonderzoek naar het zui delijk deel van het masterplan. Dat is het gebied ten zuiden van de kerkweg Oost, gelegen tussen de Kanaalstraat en de Julianastraat, aan de zuidzijde begrensd door de Stations straat. Op langere termijn zal de gemeente gesprekken voe ren met alle betrokkenen. Aan leg van de Rijn-Gouwe Lijn en de westelijke randweg blijven een belangrijke rol spelen. „Overigens, een alternatieve lo catie sluiten we niet op voor hand uit”, zo liet Barth gisteren weten. uur, lekker vroeg zoals dat bij luilak hoort. Middels een in schrijfformulier kan men een voorkeur voor het speeltijdstip GEVONDEN: Lapjespoes, rode halsband (Coenecoop, Wad dinxveen). Rode kater, witte te nen voor, sokjes achter, streep op neus (Zuidkade Waddinx veen). Voor gratis registratie en informatie over vermiste en ge vonden dieren kunt u bellen 0186-601 199. Kijk voor recen te gegevens op www.dieren- centrale.nl. ten hun hart over problemen met het vervoer vanuit de re gio naar de huisartsenpost in Gouda. Na afloop van de meld lijnactie zullen alle meldingen worden gebundeld en in een rapport aan het bestuur van de HAP aangeboden. Tot en met vrijdag 26 april, tus sen 9.00 en 17.00 uur, staat de lijn open: telefoonnummer 0182 - 512777. Ook een e-mail met ervaringen is welkom op: ikg@rpcp-mh.nl WADDINXVEEN - Een leuke en sportieve gelegenheid om elkaar eens anders te leren kennen. Dat kan op zaterdag 18 mei tijdens het passagevoetbal- toernooi: levend tafelvoetbal. Er wordt gespeeld tijdens het en er is voor iedereen wat te doen. Zo kunnen de kleintjes zich vermaken in een luchtkasteel. BEDBODEMS VANAF Hans Barth gaat zich inzetten voor het Waddinxveense centrum. (Foto: Artistic Art/Uesbeth van der Vis.) Voor Hans Barth als nieuwe wethouder op deze post, geen eenvoudige taak. „Er ligt een magazijn vol wensen. We zullen nu eerst moeten kijken wat de wensen zijn, misschien zijn die wel veranderd”, licht Barth toe. „We willen zo open mogelijk zijn, want het antwoord ligt op straat, niet hier in het gemeen tehuis. We gaan in ieder geval voor een centrum op de maat van Waddinxveen.” Beloftes over de eerste paal doet het nieuw gevormde col- NASA MATRAS VOORMENSEN MET gewriChtskiaChten MATRASSEN VANAF WADDINXVEEN - De jaar lijkse rommelmarkt van de Centrale Hervormde Gemeen te, die dit jaar op zaterdag 20 lege nog niet, wel wordt er een april werd gehouden, werd goed bezocht. De opbrengst was 29.540,-, bijna 3000,- meer dan vorig jaar. Hiermee kan weer veel jeugd- en evangelisatiewerk in binnen- en buitenland worden ondersteund. WADDINXVEEN - Het centrum was, naast financiën, vanzelfsprekend het onderwerp waarover het meest werd gediscussieerd bij de totstandkoming van het colle- - aan de kant kunt zetten. Ik geprogramma. Overeenstemming was er over het feit dat er een hoogwaardige winkelvoorziening moet ko men, dat het centrum meer moet worden dan een shop- pingmall, dat er snelheid bij het centrumplan moet zijn en dat het plan terug moet in ambitieniveau. Het Weekblad Voor Waddinxveen en de Gouwe Koerier plaatsen een speciale moe- derdagpagina op 8 mei. Wil jij je moeder via de krant laten weten hoe geweldig ze is maak dan de volgende zin afi REGIO - Politie Hollands Mid den gaat studenten die starten met het nieuwe politieonder wijs niet standaard het beginsa laris van I 178 euro betalen. De hoogte van het salaris gaat af hangen van het loon dat de stu dent had voordat hij aan de po litieopleiding begon. Deze maatregel maakt de stap naar de politie kleiner. Hollands Midden wil dit jaar ze stig studenten werven voor de opleiding ’allround politieme- ke deel van de leplaan wordt aangeduid als straat waarop nog slechts in de richting van de Dorpstraat worden gereden en ook hier wordt een maxi mum van 30 kilometer per uur gesteld. Niet alle bewonerswensen zijn gehonoreerd, of omdat ze bui ten het plangebied vallen of omdat er geen geld is voor het onderhoud ervan. Zo wilden bewoners betere oversteek- mogelijkheden voor voetgan gers en fietsers over de Es doornlaan op de kruising tussen deze straat en de lep laan, een betere aansluiting van de leplaan op de Dorpstraat en REGIO - Gedurende twee we ken, tot en met 26 april staat de telefoonlijn van het patiënten platform open voor ervaringen van mensen met de Huisart senpost, de HAP, in de. regio Midden-Holland. Er is al druk gebeld. De eerste twee dagen van de meldlijnactie kwamen er al veertig telefoontjes en e- mails binnen van mensen uit al le hoeken van de regio. Globaal een derde van die bellers was positief gestemd over de HAP. Ze werden goed en snel gehol pen. Uit de verhalen wordt ook duidelijk dat de telefonische communicatie tussen patiënten en HAP-artsen nog niet vlekke loos verloopt. Het blijkt ook nogal eens een probleem om ’s avonds in Gouda, met een re cept van de HAP-arts in de hand, de apotheek te vinden. Mensen die aan de buitenran den van de regio wonen, luch- WADDINXVEEN - „Nee, de ze wethouderspost heb ik vooralsnog niet geambieerd. Ik had het ook prima gevonden als ik nu niet op deze stoel had gezeten. Maar aan de an dere kant wordt er een be roep op je gedaan, dat je niet WADDINXVEEN - Na de wensen van bewoners te heb ben gehoord, heeft de gemeen te een plan opgesteld rond de herbestrating in de leplaan, Prunusstraat, Meidoornstraat en de Jan Dorrekenskade-west. Daarbij komen er parkeervak ken in de leplaan, ook komen er zogenaamde ’troittoir-oren’ om het karakter van een 30 km/h straat te benadrukken. De verkeersdrempels in de Meidoornstraat blijven liggen, de Prunusstraat krijgt een drempel. Het kruispunt tussen de leplaan en de Meidoorn straat wordt uitgevoerd als verhoogd plateau. Het westelij- WADDINXVEEN - Parfumerie Mieke heeft een totale meta morfose ondergaan. Twee we ken lang werd de winkel geslo ten, in die tijd werd het hele interieur aangepast. Zo veran derde de indeling, het assorti ment is uitgebreid met een paar merken, en de uitstraling werd opgefrist. „Het is luxer geworden”, zo vertelt de eige naresse. Het enige wat tijdens de verbouwing niet werd aan gepakt, was een klein stukje te gelvloer. De rest van de winkel, van wandkasten tot plafond, ging letterlijk op de schop.Vori ge week dinsdag gingen de deu ren weer open. De vaste klan ten mochten op een speciale koopavond de opknapbeurt ko men bewonderen. Maar ook de komende dagen zijn er speciale activiteiten om de heropening te vieren. Deze week komt er op donderdag, vrijdag en zaterdag een make- up artist van Estee Lauder. Zij zal een demonstratie geven rond oog make-up. 1 WADDINXVEEN - De Onder nemersvereniging Waddinx veen (OVW) adviseert winke liers in verband met Koninginnedag op maandag 29 jaarlijkse luilakspektakel april de gehele dag open te zijn en 30 april de gehele dag de deuren gesloten te houden. Winkeliers die hier van af wij- Het evenement begint om 7.00 ken dienen dit duidelijk ken baar te maken bij de winkel. Daar er ook dit jaar weer tal van evenementen tijdens Ko ninginnedag zijn, hoopt de aangeven. Het toernooi zal tot OVW op deze wijze een ieder 12.00 uur duren. Hoe het in de gelegenheid te stellen hier werkt? Levend tafelvoetbalspel volop van te laten genieten. wordt gespeeld met twee teams van elk zes personen in een ’bak’ van 13 meter lengte, 6 meter breed en drie meter

Weekblad voor Waddinxveen | 2002 | | pagina 11