Van Holsteijn blikt terug op vier jaar wethouderschap De eerste week van een voettocht van Waddinxveen naar Pelhrimov Provincie stelt 317,646 beschikbaar voor Brede school van 5e Boskoopse Oldtimer Kikkerrit Gratis vervoer voor senioren Spreekuur gedeputeerde Hallensleben naar de stembus Patiënten beoordelen poliklinieken Oogheelkunde en Longgeneeskunde het Groene Hart Ziekenhuis Auto rijdt bromfietser aan 135 snelheids- overtreders Eerste opleiding verkeersregelaars Inloopochtend stomapatiënten Bloemlegging bij monument Stichting Pijn-Hoop I v O 't PAGINA 15 WOENSDAG 24 APRIL 2002 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN Wethouder Van Holsteijn heeft zich onder meer ingezet voor gehandicapten. (Foto: archief) Luit Bloem De ongeveer I25 km lange route start in Hazerswoude, en gaat door het zuidelijk gedeelte van het Groene Hart van Zuid- Holland. Zo’n honderd Oldti mers zullen aan de start van breng over het tijdstip van de afspraak. Verbeteringen vinden de patiënten in de eerste plaats nodig ten aanzien van de lange wachttijden in de wachtkamer. Men wil bovendien worden geïnformeerd waarom het zo lang duurt. Ook is er kritiek op het comfort in de wachtruim- ten.Verder is er een aantal pun ten waarover men beter wil worden geïnformeerd, zoals hoe je je dossier kunt inzien, of je nog een andere arts om een mening kunt vragen (second opinion), hoe je klachten kunt indienen en hoe de algemene gang van zaken in het zieken of er andere behandelingen mogelijk zijn en of er iets te Hij werd overgebracht naar het Lange Land Ziekenhuis in Zoe- termeer. tends koud. In Halteren weer naar de toeristinfo en daar reserveren ze een leg te voeren over zorg, wel- - zijn en onderwijs op regionaal niveau. „We hebben een indi- catieorgaan opgezet, het gaat nu goed met Sterrenborg, Het OW (CollectiefVraagafhanke- lijk Vervoer) komt er en dat heeft belangrijke voordelen voor Waddinxveen. Er is echt winst. Het gezondheidsbeleid is op gesteld: er is een kapstoknota gekomen waaraan iedere ge meente haar beleid kan op hangen. Er is regiovisie zorg in Midden Holland, de woon- zorgzone komt een stapje dichter bij, het gaat beter met het openbaar onderwijs. Er zijn gewoon een heleboel din gen in gang gezet.” Een moeilijk punt was de VWG (Wet Voorzieningen Gehandicapten). „In 1999 be sloot de raad op daarop te bezuinigingen en dat is geen goed besluit geweest. Dat hebben we moeten repare- veel in Nederland geweest Hij geeft me een goedkoop gasthofadres in een dorp dat zes kilometer verder ligt en hij be- REGIO - Op de eerste donder dag van de maand is er een In- loopochtend voor stomapa tiënten (en eventueel andere betrokkenen) in het Groene Hart Ziekenhuis. Namens de Nederlandse Stomavereniging ’Harry Bacon’ wil o.a. Marja Woutersen (ervaringsdeskun dige) graag met patiënten pra ten. De eerstvolgende inloopoch- tend is op donderdag 2 mei, tussen 10.00 en 12.00 uur, op de polikliniek van de Bleuland- locatie, balie I, Bleulandweg 10, van het Groene Hart Zieken huis te Gouda. Folders met do cumentatie over stoma’s en het leven met een stoma zijn daar ook beschikbaar.Voor meer in formatie: Marja Woutersen, 0180-318580, ’s avonds tussen 19.00 en 20.00 uur. ZEVENHUIZEN - Een 53-jarige automobilist uit Zevenhuizen verleende op maandag 22 april rond I5.3O uur op de Swanla- weg geen voorrang aan een 17- jarige bromfietser uit Zoeter- ZEVENHUIZEN - Op maandag 29 april zullen bloemen worden gelegd aan de voet van het mo nument ’spiegeling naar de toe komst’ (Tweemanspolder, nabij het jachthuis).Thema: macht en onmacht. Om 19.00 is het ver zamelen in ’de Roerdomp’, waarna om 20.00 uur de cere monie bloemlegging plaats vindt. Iedereen is welkom. WADDINXVEEN - Dit jaar zal op zaterdag 8 juni voor de vijf de keer de Boskoopse Oldti mer Kikkerrit plaatsvinden. Dit is een tourrit voor automobie len met een bouwjaar van vóór I960. REGIO - Op woensdag woens dag I mei van I0.00 tot 12.00 uur is er weer een inloopoch- tend voor mensen met chroni sche pijn in het patiëntenservi cebureau op de Jozeflokatie van het Groene Hartziekenhuis in Gouda (ingang Jan van Beau- montstraat). Op dit inloopspreekuur kan men praten over pijn en alle problemen die daarbij komen kijken. Voor meer informatie: Andre Bandell 0348 - 502259. burcht uit de twaalfde eeuw bezoek. Ook reserveert toeristinfo een hotelletje voor me in Herbern dat tien kilometer verder ligt Daar heb ik nog voldoende ren. Nu gaat er veel geld naar vervoer en dus gaat dat beter. Het is een moeilijk besluit ge weest, maar wijsheid achteraf is makkelijk.” En over succes: „successen zijn altijd kort, er gaat meer energie zitten in moeilijke dingen.” Het was een drukke tijd. Lan ge dagen, vele avonden op pad. „Nu moet ik zeggen dat ik er zelf ook wat klusjes bij gehaald heb. Nee, ik ga het wethouderschap niet missen. Het is gewoon mooi geweest, nu komen er andere dingen voor terug. En het gemeente werk verdwijnt voor mij niet helemaal. Ik pak mijn oude functie weer op en daarin ben ik bestuursadviseur bij de wethouder Ruimtelijke Orde ning en stadsvernieuwing in Den Haag.” En verstandig sluit hij af: „Je moet weten wan neer je het stokje moet over dragen en dat ga ik deze week doen.” veelt een restaurant aan in Soest waar ik beslist moet eten. Op het postkantoor liggen negentien stuks post voor me en daar ben ik erg blij mee. Ze geven me mentale steun en het gevoel er niet alleen voor te staan. Vijf brieven en veertien kaarten van fa milie, schoonfamilie, vrienden en kennis sen. In een Konditorei ga ik eerst alles lezen en smul ervan. Dan verder naar Gasthof zur Post in Dolberg. Om half drie meldt PTW zich op mijn mobieltje en even alter zit ik in de uitzending, bur gemeester Jonkman zit ook in de studio en vraagt hoe het gaat Hij is zeer be langstellend en dat waardeer ik zeer. Het gaat goed en ik heb geen proble men. Morgen een rustdag, want ik heb er ruim een week opzitten. 12.00 uur. Daarna worden de ritten ingedeeld en wordt u op tijd op de hoogte gebracht van de exacte tijd waarop u zal worden opgehaald. De bus is voorzien van een lage instap. De chauffeur helpt vanzelfspre kend bij het in- en uitstappen en indien nodig bij het naar bin nengaan van het stemlokaal. De bus vertrekt pas weer als alle passagiers hebben gestemd. Dankzij medewerking van de firma Doove rolstoelen zijn er bovendien tussen I0.00- I5.30 uur bij elk stemlokaal in Wad- dinxveen twee rolstoelen be schikbaar. Ook mensen die met eigen vervoer naar het stemlo kaal komen, kunnen, indien ge wenst, gebruik maken van die rolstoelen. S.W.W hoopt hier mee op een hoge opkomst. poten zou staan. Maar dat het Centrumplan zo vernietigd zou worden, had hij echt niet verwacht. „Meestal kom je bij een meningsverschil in het midden uit. Ik had gedacht dat dat ook in het geval van het centrum zou gebeuren. Mis schien wel zelfs dat de twee deskundigen die het plan be keken iets meer naar de kant van de gemeente zouden nei gen. Dat is dus niet het geval en dat is een grote teleurstel ling voor deze periode. We hebben er allemaal hard aan gewerkt, er is zo vele tijd en energie in gestopt en dan valt het zo in duigen”, resumeert Van Holsteijn. Hoewel Van Holsteijn straks niets meer met de raad of het college van doen heeft, laat het zijn gedachten niet los. „We moeten nu heel goed gaan nadenken wat we willen met het centrum. Willen we het met z’n allen ook echt? Wat is het draagvlak? De in woners denken vast: ’er komt nooit iets.’ Maar we hebben een heel mooi plan en we moeten kijken wat we daarvan willen uitvoeren. Misschien moeten we er toch iets langer de tijd voor nemen.” Hoe de ontwikkelingen zich ook verder voltrekken, het besluit van Van Holsteijn staat vast. Al geeft dit af scheid geen goed gevoel. „In hoeverre ben je nog geloof waardig? Iedereen moet het voor zich weten, maar je kunt niet zeggen dat het zo goed is verlopen de afgelo pen vier jaar. Stel dat ik niet het besluit had genomen om weg te gaan, dan zou ik daar stevig over nadenken. Je hoopt dat je een stapje ver der komt op de trap, maar we zijn toch weer wat tree tjes teruggegaan.” Een wethouder heeft vaak een boel taken die voor veel burgers onzichtbaar zijn. Dat is ook het geval bij Van Hol steijn, die veelvuldig in de regio rondwaarde, om over- lijke woningbouw in Wester- gouwe, bij de toekomst van de sierteelt in Boskoop e.o., bij het vraagstuk van toenemende mo biliteit in deze regio, bij de tot standkoming van Bentwoud, bij een systeem voor openbaar vervoer voor de dunbevolkte gebieden en bij het opzetten van voorzieningen voor open lucht recreatie. Over deze en andere kwesties kunnen geïn teresseerden zicht tot gedepu teerde Edit Hallensleben wen den tijdens dit spreekuur. kiezen valt. Het Groene Hart Ziekenhuis heeft toegezegd naar aanleiding van de uitkom sten verbeteringen te willen aanbrengen. Inmiddels is de maatschap van oogartsen uitge breid met een zesde oogarts waardoor de wachttijden al zijn afgenomen. Bij Longgeneeskunde wordt in mei gestart met een project om de wachttijden te verkor ten. In een vervolgtraject wordt naar het comfort van de stoe len gekeken. Wat betreft de in formatievoorziening, gaan de coördinatoren patiëntenvoor lichting in 2002 een verbeter- programma opstellen zodat de informatie over bijvoorbeeld patiëntenrechten op een laag drempelige wijze toegankelijk is voor polikliniekbezoekers van het ziekenhuis. Dit houdt on der andere in dat zij per klini sche en poliklinische afdeling gaan bekijken hoe de voorlich ting kan worden verbeterd. Ook wordt er een folder ont wikkeld over patiëntenrechten. Daarnaast is de ziekenhuiswij zer ontwikkeld met algemene informatie over het ziekenhuis en informatie voor de poliklini sche patiënt. vertouw. Verderop kan ik ook links en dat vertel ik haar. Een half uur later hoor ik weer een fietsbel, opnieuw Jen ny met mijn miniwekker in haar hand. „Die heb je laten liggen”, zegt ze. Dat maar dat ding doet het niet, ik had ’m in de prullenbak moeten gooien. ZEVENHUIZEN - De politie heeft op dinsdag I6 april een snelheidscontrole gehouden op het Noordeinde. Er werd ge controleerd tussen 10.15 en I 1.50 uur.Van de 419 passanten waren er 135 in overtreding. De hoogst gemeten snelheid was 94 km/uur. De maximum snelheid is 80 km/uur. zeven kan ontbijten begint ze te mop peren. „Zo vroeg?” Toch kan het en ze legt ook nog haarfijn uit waar moet lopen naar Halteren. Het weer is REGIO - De politie Hollands Midden start op donderdag 25 april met zeventien cursisten de eerste opleiding Verkeersre gelaars. Vanaf I januari 2002 is het de verkeersregelaar niet meer toegestaan om verkeer- staken uit te voeren zonder hiervoor door de politie te zijn opgeleid. De verkeersregelaar, de vrijwil liger bij bijvoorbeeld evene menten zoals marathons en wielerwedstrijden, wordt opge leid door de politie. Aanstelling vindt plaats door de burge meester van de gemeente waar het evenement plaatsvindt. De opleiding start om 19.00 uur in het gemeentehuis van Nieu- werkerk a/d Ijssel, Raadhuis plein l,en wordt begeleid door Ron Vollebregt, brigadier van politie. REGIO - Om de ontwikkeling van de Brede School in Zuid- Holland te stimuleren stelt het provinciebestuur van Zuid- Holland voor 2002 een bedrag van 317.646,- beschikbaar. Het geld wordt besteed om kinderen ook na schooltijd een goede ’dagindeling’ te bieden, mogelijke achterstanden weg te nemen en sociale vaardigheden een zame vrouw. De volgende ochtend loop ik niet volgens haar raad links af, maar rechtdoor omdat linksaf een pende weg is. Ze komt me op de fiets achterop om te wijzen op het juiste (Korte Akkeren, Goverwelle en Gouda Oost), Oegstgeest (Poelgeest), Gorinchem (Haar- wijk en Schutterswijk), Pijnac- ker (Pijnacker Noord) en Zwijndrecht (Kort Ambacht). Projectaanvragen van Zoeter- meer, Vlaardingen en Waddinx veen moeten nog worden be oordeeld door de provincie. Dit vindt in april plaats. Het begrip patiëntvriendelijk- waardeert men de eigen in- heid is in de vragenlijst aan de hand van een zevental aspecten uitgewerkt: accommodatie, or ganisatie, informatie, steun, be jegening, zelfstandigheid en eva luatie.Aan allochtone patiënten is de vragenlijst voorgelegd door iemand die hun taal spreekt. Omdat de ondervraag de allochtone groep dermate klein is, moeten de door hun genoemde knelpunten verder worden onderzocht. Uit het onderzoek is gebleken dat er in het algemeen bij pa tiënten positieve waardering is voor de manier waarop men wordt behandeld en de steun en voorlichting die men daarbij huis is. Verder vinden patiënten krijgt. Daarnaast vindt men het het erg belangrijk om te weten ziekenhuis goed bereikbaar, vooral met eigen vervoer en de Vries. Hij loopt de volgende ochtend pad, dus de doodlopende weg die ik niet drie kwartier mee richting Lunteren.We lopen door de stille Gelderse vallei en komen om drie uur aan bij ons logeer- Ik loop over de prachtige Ginkelse heide en daarna via Schaarsbergen door het natuurgebied van Planken Wambuis. In Doesburg is mijn derde logeeradres en bijzonder zorg- kom daar vermoeid om vijf uur aan bij de heer een mevrouw Koorneef die me vriendelijk ontvangen en prima verzor- doodlo- gen. Een volgende dag naar Aalten via Doetinchem en Varsseveld. Afgepeigerd kom ik om vijf uur bij het huis van Tij en Hans en Tineke Boterkoop van de Stichting Waddinxveen-Pelhrimov, zwaarder te worden. We zijn gaan we via de Brugweg naar de Reeuwijkse plassen en dan naar Drie- bruggen en meer. De Zoetermeerder liep daarbij voetletsel op. plaatsen: Hazerswoude, Bo skoop, Reeuwijk-dorp, Reeuw- ijk-brug. Sluipwijk, Oudewater, Snelrewaard, Woerden, kin schoten, Montfoort, Benschop, IJsselstein, Jaarsveld, Lopik, Ca- bauw, Schoonhoven, Vlist, Haas trecht, Gouda (over de Markt), en Waddinxveen. Aanmelden of voor meer infor matie: tel.nr. 0172-216305, fax 0172-218179, of e-mail kikker- rit@hotmail.com (vraag naar Carla Rijnbeek). WADDINXVEEN - Het zit erop voor wethouder Van Holsteijn (PvdA). Na vier jaar geeft hij het stokje door en pakt hij zijn oude baan bij de gemeente Den Haag weer op. Van de beslissing heeft hij geen spijt, al neemt hij niet met een goed gevoel afscheid, vanwege het vernietigende oordeel over het centrum plan. Van Holsteijn blikt terug op vier jaar wethouderschap. Het waren de laatste weken voor Van Holsteijn, al viel daar de laatste tijd nog niet veel van te merken. De ochtend van dit interview zat hij al vanaf half acht in gesprek met Rowah om nogmaals te pra ten over een nieuw gebouw voor de handbalvereniging. „Daar ligt een groot financieel gat”, vertelt Van Holsteijn. Hoewel de verkiezingen op 6 maart plaatsvonden, zit hij nog tot vandaag vier dagen per week op het gemeentehuis. Voor Van Holsteijn is de afge lopen raadsperiode, er eentje van ’orde op zaken stellen’ geweest. „We zijn in het begin vooral intern bezig geweest. Met financieel beleid, reorga nisatie en dat soort zaken. Dat kostte veel energie.” Maar ook het begrip MFA (Multi Functionele Accommo datie) speelde een belangrijke rol in zijn portefeuille als wet houder. „Je zoekt uit hoeveel vierkante meter het pand moet krijgen, welke verenigin gen er in zouden kunnen, je weegt de locaties af. Eind 1999 kwam het rapport over het centrum, sindsdien valt het MFA onder het centrum plan en ben ik op die manier nauw bij de centrumontwik- kelingen betrokken. Ik ben ook groot voorstander van een plekje in het centrum. Dat zorgt voor levendigheid met uitgaan langs de Gouwe.” Het MFA werd een steeds ruimer begrip met een plekje voor Kreater, de bibliotheek, een gezondheidscentrum. Nee,Van Holsteijn had niet gedacht dat het MFA nu op te leren. In Zuid-Holland krij gen negen gemeenten geld om ’Brede School-projecten’ ver der vorm te geven. WADDINXVEEN/REGIO - Gedeputeerde Edit Hallensle ben houdt op donderdag 2 mei een spreekuur in Waddinxveen voor de inwoners van de Goudse regio en de Rijnstreek. De provincie wil door de orga nisatie van spreekuren van de verschillende gedeputeerden de inwoners van Zuid-Holland de gelegenheid bieden hun vra gen en wensen aan het provin ciebestuur voor te leggen. Het spreekuur vindt plaats in het Trefpunt (Stationsstraat I9) van 16.00-17.00 uur. Bezoekers dienen zich van tevoren telefo nisch aan te melden. Dit kan tot woensdag I mei, 12.00 uur via telefoonnummer 070-4417056 of per e-mail: spreekuurrijn- gouwe@phz.nl OP 29 en 30 april is het provinciehuis geslo ten.Voor meer informatie over de provincie Zuid-Holland: WADDINXVEEN - De verkie zingen voor de Tweede Kamer worden op woensdag I5 mei gehouden. Stichting Waddinx- veens Welzijnswerk heeft in sa menwerking met Connexion en firma Doove Rolstoelen ge regeld dat alle Waddinxveners met een VWG-verklaring of een AOV-kaart op die dag tus sen 13.00 uur en I5.30 uur gra tis gebruik kunnen maken van de AOV-bus om naar het stem lokaal te gaan. Hoe gaat het in z’n werk? U kunt een rit bestellen bij Con- nexxion op telefoonnummer: 631666. U geeft aan dat u ge bruik wilt maken van de ’ACTIE VERKIEZINGEN’ en vervol gens geeft u uw adres en tele foonnummer. U kunt dit doen tot uiterlijk dinsdag I4 mei men en Greet Bouwers aan. Tijmen is burgemeester van Aalten en oud-Wad- dinxvener. Hij was in de jaren zeventig fractievoorzitter van het CDA in de ge meenteraad. Ik word hartelijk ontvan gen en ga meteen mijn rugzak wegen. 18 kilo zonder water en lunchpakket Mijn benen doen zeer van het gewicht Dit hou ik niet vol. Tent eruit en nog wat andere spullen en er blijft zo’n 12 kg over. Daar is mee te leven. Ik doe Tijmen en zijn vrouw de hartelijke groeten van Fedde Jonkman, burgemeester van Waddinxveen en van oud wethouder Anne van gent die in het bestuur zit van de Stichting Waddinxveen-Pelhrimov. Ik moet ze ook weer de groeten terug doen, bij deze dan! Tijmen laat me ’s avonds zien waar ik de grens over kan. Ik geniet van hun gastvrijheid en neem de volgende och- de wind is snijdend koud. Van Woerden naar Vleuten en dan via Utrecht noord naar Bilthoven. Op de brug over het Amsterdam Rijn- de volgende dag weer aan het werk, kanaal RTW aan de lijn. Of alles goed Jenny Methorst is gaat Dat gaat het, maar de rugzak is knap zwaar met een complete tent er in. In Bilthoven komen we pas om 17.45 uur aan en worden hartelijk ont- vangen door onze schaatsvriend Ruud GOUDA/REGIO - Het Patiënten en Gehandicaptenplat form (RPCP Midden-Holland) heeft op de poliklinieken van Oogheelkunde en Longgeneeskunde van het Groene Hart Ziekenhuis in juni 2001 onderzocht wat patiënten positief vinden en waar verbeteringen nodig zijn. Het Groene Hart Ziekenhuis en de patiënten in de wachtka mer hebben positief gereageerd op het initiatief.Voor het onderzoek is gebruik gemaakt van schriftelijke enquêtes. Deze zijn uitgedeeld aan 227 patiënten die in de wacht kamer zaten. Van hen heeft 90 procent heeft de vragen lijst ingevuld. deze eerste jubileumrit ver schijnen. Tot I juni kunnen mensen zich aanmelden voor deelname. Het inschrijfgeld is 15 euro per au to ongeacht het aantal inzitten den. Er wordt twee keer ge stopt, in Woerden en Schoonhoven bij Hooftman Vol vo autobedrijven. Hier kunnen belangstellenden de Oldtimers bewonderen. De Kikkerrit gaat (onder voor behoud) door de volgende tend hartelijk afscheid. Dan Duitsland door mijn energie heen, ’s Avonds in een in en over de Wesfalische landweggetjes restaurant eten waar het eenvoudig ga ik naar Barken waar ik vriendelijk te maar goed is. De volgende dag naar Lü- woord wordt gestaan bij de toeristenin- dingshausen waar ik op advies van toe- formatie. Een vrouw regelt overnachting ristinfo ene prachtig gerestaureerde en geeft op al mijn vragen vriendelijk antwoord. Ik logeer in een klein hotel in de binnenstand van Borken. Het wordt gerund door een weduwe die er alleen voor staat Op mijn vraag of ik om half tijd voor om naar toe te lopen, want het gaat een stuk makkelijker met de min der zware rugzak. ik langs Van Herbern de volgende dag naar Ah- len waar het eerste poste restante nog steeds mooi maar vooral 's och- adres is. Ene paar kilometer voor Ahlen zie ik een busje van de Deutsche Post Ik spreek de chauffeur aan en de man plaats voor mij in een jeugdherberg. Het spreekt warempel Nederlands. Hij is ziet er prima uit, maar het is er erg koud. Gauw de verwarming aan want ik sta te trillen op de stenen vloer en ben www.Pzh.nl De provincie is be trokken bij de ontwikkeling van de regio. Zo staat zij bijvoor beeld aan de start van een nieuw streekplan voor de ruimtelijke inrichting van het gebied. Het gaat hierbij om onder meer water, natuurontwikke ling, bedrijvigheid, land- en tuin- bouwontwikkeling en de (on)mogelijkheid van bouwen binnen en buiten bestaand ste delijk gebied. Daarnaast is de provincie betrokken bij moge- Voor zes gemeenten hebben Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland besloten een subsidie toe te kennen voor 2002. Het gaat om: Baren- drecht (Carnisselande), Gouda Het is zaterdagochtend 6 april, knap koud wanneer mijn partner Anke van der Tuin en ik de eerste stappen zetten van een voettocht naar het Tsjechische Pelhrimov. Uitgezwaaid door mijn kinde- adres tussen Lunteren en Ede. Vooral de ren en Hans en Tineke Boterkoop van laatste uren begint mijn rugzak steeds van harte klopt, welkom op de boerderij van Jenny en Henk Methorst die een voormalige var- Jenny zegt dat ze niet nog een keer mij Woerden. De capuchon kensstal omgebouwd hebben tot twee achterop komt en ik geef haar groot ge- moet op en de landschoenen aan, want prima appartementen. Ik moet afscheid lijk. nemen van Anke, die door onze vriend in naar huis wordt gebracht Ze had graag met me mee gegaan, maar moest

Weekblad voor Waddinxveen | 2002 | | pagina 15