Ons onderbewuste vertelt ons welke emoties een blokkade veroorzaken i Het I)ro(1m Huys I - i j Vrijwilligers gezocht voor Bureau informele Zorg Beschonken bromfietser rijdt tegen lantaarnpaal 1111 Ni meubelen Nationale collecte Simavi TEGEN IMPORT-, ^prijzen! Goudkeur Traditionele autocross op Hemelvaartsdag Zangschool Zuid-Holland heeft plaats voor jonge kinderen voor Spareribs Compeer WADDI ipeer Oefeningen: Tip van de maand Koppelkaarten bij De Springplank De maandelijkse rubriek van de commandant Acties (uitrukken): 19 maal zijn wij gealarmeerd deze maand. s i- te aaiz romawl UI _l w tu O w 5 a UI UI u. PAGINA 19 WOENSDAG 24 APRIL 2002 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN die een chronische ziekte of handicap hebben. I r z SrmiOSSJDiiVNOOM NH1SVN JNaiXNV men welke onverwerkte emo tie de blokkade veroorzaakt.” in Reiki I en 2 om zich uitein delijk tot NEI therapeut te ont- tot circa 16.00 uur. Er worden 6 ronden gespeeld. De kosten zijn 10 euro per koppel. De in schrijving dient vooraf te ge schieden, opgeven kan via het telefoonnummer 0182-616947. bouwsteen. En kunnen verschil lende bouwstenen zich opsta- ZEVENHUIZEN - Op zondag 21 april reed een 29-jarige bromfietser uit Hendrik Ido Ambacht over de Burgemees ter Boerstraat in Zevenhuizen. De man had zijn brommer niet onder controle. In de bocht van de Schielandstraat reed de man heidszorg voor de allerarm sten. De collecte in Wad- dinxveen heet 4001,54 euro .opgebracht. De organisatie raat worden ingesproken. In mei geeft Marco van Zalingen van je ziel’. Diverse ziektekosten verzekeraars vergoeden (deels) de therapie. rechtdoor en botste tegen een lantaarnpaal. De man die teveel gedronken had en niet in het bezit was van een bromfietscertificaat, is met buikklachten overgebracht naar het Groene Hart ziekenhuis. gevers voor hun medewer king. 3 maart 04.42 uur contai ner brand aan de Passage: met één hogedrukstraal heb ben wij de container zodanig geblust dat de gemeente hem af kon voeren naar de gemeen tewerk 7 maart 10.19 uur automa tische melding Woubrech- terf 4 tot 10. De melder was afgegaan door rook dat bij sol- deerwerkzaamheden was vrij gekomen. De installatie werd hersteld, de brandweerlieden konden naar huis. ZEVENHUIZEN ■- Op Hemel vaartsdag, 9 mei, wordt in Ze venhuizen weer de traditione le autocross gehouden. Een bijzonder spektakel met een razendsnelle baan en rond vliegende baggerspetters. Van wege het te verwachten gro te aantal deelnemers, voornamelijk afkomstig uit Zevenhuizen, Waddinxveen, Nieuwerkerk, Bleiswijk en Berkel, begint de cross om I 1.00 uur. De cross zal tot ongeveer 17.00 uur duren. Deelnemers kunnen zich van af I mei telefonisch opgeven bij de crossvereniging, tele foon 0181-412849. Gastrij- ders (niet leden van de ACTD) kunnen zich op 15 maart 12.25 uur auto matische melding: Sou- burgh. Bij het braden van vlees kwam er rook in de melder. De brandweer maakte de melder schoon, luchtte de woning en herstelde de installatie. Pro bleem opgelost. woensdag 8 mei van 19.00 tot 21.00 uur op het parkeer terrein van La Baraque te Ze venhuizen inschrijven. Onge keurde auto’s kunnen niet mee doen. Informatie en in schrijvingen kan ook via in ternet www.actd.nl. volgen om bij het crosster- rein te komen. Dit in verband met eenrichtingsverkeer op wegen rondom het crosster- rein. Dit is ingesteld om het verkeer zo soepel mogelijk af te handelen. Er is parkeerge legenheid aanwezig. Het evenement wordt geor ganiseerd door muziekvereni ging De Kleine Trompetter. De vereniging financiert met de opbrengst van de cross de opleidingen van de jeugd, aan schaf en onderhoud van ins trumenten, de aanschaf van bladmuziek etcetera. Het draaiend en financieel gezond houden van een muziekver eniging is een dure aangele genheid. Commandant Brandweer G.J. Huizer REGIO - Het Coördinatiepunt Vrijwilligershulp Thuis is op zoek naar nieuwe vrijwilligers die tijd en ruimte heb ben om eenmaal per week of veertien dagen een bezoek te brengen of activiteiten te ondernemen met mensen 55 Z Het crossterrein is gelegen aan de Bierhoogteweg in Ze venhuizen, naast het indus trieterrein. Zowel vanuit de richting Rotterdam (A20 af slag Zevenhuizen) als de rich ting Den Haag/Utrecht (A 12 afslag Zevenhuizen) de bor den Zevenhuizen volgen en vervolgens de borden P- CROSS volgen. Let op: u kunt alleen de aangegeven route z 'J'. n n n n is it- er bedrijfsleven om ziekteverzuim en personeelsverloop tegen te gaan. Marco vertelt verder over 12 maart 16.07 Dier in nood. Op het dak van een wo ning aan de Peulyen zat een vo- 19 maart 03.07 uur auto matische melding Goudse Machinefabriek. Dit bleek een storing te zijn in het sys teem en dus konden wij nog even gaan slapen voordat de wekker afliep. 30 maart persoon vast in de lift. Aan de Prins Bernard- laan heeft een persoon bijna een uur vastgezeten in de lift voordat iemand dit opmerkte. Daarna werd hij snel bevrijd. NxVEEN - Tijdens de nationale spareribskeu- ring, georganiseerd door de Vereniging van Keurslagers zijn de spare ribs van Keur slager Compeer door een onafhankelijke vakjury ge keurd. De jury bestond uit docenten van de Slagersvak- opleiding (SVO). Deze stelde vast dat uiterlijk, smaak én samenstelling van de spare- ribs van prima kwaliteit zijn. Daarom verdienen deze spa reribs het predikaat Goud keur. Compeer is zeer tevre den met het behaalde totaal van 395 punten. Met het bar- becueseizoen in aantocht is het behalen van Goudkeur voor dit product een prima start. Ook is het een goede stimulans om de kwaliteit van de spareribs in het oog te houden en te zien of het product verbeterd kan wor den. De Vereniging van Keur slagers heeft 560 leden, ge vestigd in het hele land. Elke Keurslager moet voldoen aan strenge eisen op het ge bied van kwaliteit, versheid, presentatie, assortiment, hy giëne en service. Regelmatig wordt ook een productkeu- ring georganiseerd. De O.V.D.(officier van dienst) vond de oorzaak in een plan tenbak met kunstplanten waar een sigaret in terecht was ge komen. Met een glas water werd het brandhaardje geblust. 21 maart 11.59 uur auto matische melding de Brug gen (Sterrenlaan), maar de ze werd afgemeld. Diezelfde avond belt de alarmcentrale dat de installatie nog steeds een storing geeft, de verzorgers hebben nog geen installateur gezien. De brandweercomman dant herstelt alsnog de installa tie. 7 maart 08.15 uur ongeval met beknelling Al 2 net voor de afslag van Reeuwijk. De brandweer van Reeuwijk was als eerste ter plaatse en melde dat er geen personen bekneld zaten. Deze maand heeft het korps geoefend op ontruiming en redding van personen bij brand. Hiervoor is het korps drie avonden te gast geweest bij het Coenecoop College. De eerste twee avonden werd er geoe fend in het lopen met adem- lucht en geblindeerd masker waarbij alles op de tast gaat. Dit benadert heel goed de situatie van ruimte vol met rook. De laatste avond was er een grote oefening, met medewerking van de BHVers (bedrijfshulpverle ners) van de school en Lotus slachtoffers van de Lotusgroep Gouda. lijk niet noemen. vindt hij een beter woord. Hij beweert ook niet dat NEI voor iedereen uitkomst biedt, niet zwaar te zijn, soms hebben we gewoon veel lol en lachen we. Ik sta er soms zelf versteld van hoe effectief het is.” De Uni- versiteit van Utrecht deed on derzoek naar deze methode en kwam tot de conclusie dat de ze therapie in relatie tot ande re therapieën snelle resultaten KOLONIALE Rjjnlandstraat 4 Waddinxveen Telefoon (0182) 636543 Openingstijden; Dinsdag v.a. 13.00 uur. Woensd. cm zaterd. IO.OO-17.30 uur Donderdag koopavond tot 21.00 uur. Maandag gesloten. bieden bij activiteiten en een klankbord zijn voor mensen die moeten leren omgaan met een ziekte of handicap. Het Coördinatiepunt Vrijwilli gershulp Thuis (voorheen de Thuishulpcentrale) is een afde ling voor vrijwillige thuishulp van De Vierstroom. Vrijwillige thuishulp is een waardevolle aanvulling op de professionele zorg. Dit biedt mensen met een chronische ziekte of handicap én hun naasten de mogelijkheid activiteiten te ondernemen, waar zij anders niet toe komen. Vanaf I januari 2002 is het Coördinatiepunt Vrijwilligers hulp Thuis samen met het Steunpunt Mantelzorg onder gebracht in het Bureau voor In formele Zorg. Belangstellenden kunnen bellen op werkdagen tussen 9.00 en 12.30 uur op tel.nr. 0182 594 623 of via de Zorglijn 0182 594500. 28 maart 13.36 uur weder om een storingsmelding van de Brugge, niet uitge rukt. 3 maart 06.55 uur ongeval met beknelling Al 2 ter hoogte van het Shellstation Reeuwijk. Met grote spoed zijn twee voertuigen uitgerukt. Op de plaats aangekomen troffen we niets aan. Bij navraag bij de Alarm Centrale bleek het te gaan om een ander locatie, na melijk het Shellstation bij de Meern, dat is te ver, de ploeg kon weer terug. Voor vrijwilligers is het bezoe ken van iemand met een chro nische ziekte of handicap vaak een prettige afwisseling van de dagelijkse drukte. Het contact met degene die zij bezoeken kan boeiend en afwisselend zijn en het is leuk samen iets te on dernemen. Maar het is ook een uitdaging. Je merkt dat door de Vrijwilligershulp de vaste ver zorger even ruimte en rust krijgt om op adem te komen. Bij iedere vrijwilliger wordt een hulpvraag gezocht die past bij datgene wat iemand te bieden heeft, want het is van belang dat vrijwilligers juist bij die vorm van Vrijwilligershulp inge zet worden waar zij zelf ook plezier aan beleven. Vrijwilligers bezoeken mensen thuis om met hen koffie te drinken of een' spelletje te doen. Zij gaan samen winkelen, een pilsje pakken op een ter rasje, naar een museum of ge woon een stukje wandelen. An- 16 maart automatische melding Boers Bredeweg. Deze zaterdag had de Brand weer Waddinxveen een Regio nale toertocht, een soort wed strijd tussen alle korpsen uit de regio. Elk korps moet in andere gemeente opdrachten uitvoe ren. De ploeg uit Bodegraven was op het moment van de melding in Waddinxveen en kon dus direct uitrukken. De mel ding bleek een storing in de in stallatie te zijn, de ploeg uit Bo degraven was dus weer snel terug en kon alsnog hun op dracht bij de Waddinxveense kazerne uitvoeren. 24 maart automatische melding Nesse 46, via een 27 maart automatische melding Bredeweg 23. Deze werd snel afgemeld, (het betrof slijp werkzaamheden). Een klein uurtje later ging de pieper voor een caravanbrand op de cam ping aan de Henergouweweg. Dit viel gelukkig mee, de kachel was de oorzaak en deze had den de bewoners snel naar bui ten gebracht, door dit snelle optreden van de bewoners is de caravan gespaard gebleven. Daarnaast coacht hij ook in het alles is op te lossen en niet één therapie is volmaakt, zo conclu deert hij. „Een kankergezwel kan ik niet weghalen, maar ik kan wel de angst die er bij komt WADDINXVEEN - Faalangst, fobieën, depressie, moeite met relaties, angst voor spreken in het openbaar, examenangst, de oorzaak van alle psychische ’problemen’ of knelpunten die we in een volwassen leven te genkomen, liggen volgens NEI therapeut Marco van Zalingen in de jeugd. „Iedereen maakt als kind situaties mee die je niet goed kunt verwerken. Bijvoor beeld als je veel gepest wordt, als je ouders nooit thuiswaren als je uit school kwam, als je wordt uitgelachten bij een to neelvoorstelling, noem maar op”, vertelt Marco. „Er ontstaat dan een emotie die in een vol wassen leven blijft terugkomen. We reageren dan op een ma nier dat hoort bij een kind.” Als therapeut probeert Marco bij cliënten deze emotie uit de jeugd alsnog te verwerken, om vervolgens in het leven van nu een stapje verder te komen. Om het probleem op te lossen. Hij heeft daarvoor een praktijk aan huis in Waddinxveen. Men sen met allerlei soorten pro blemen kunnen bij hem te recht. „Zo had ik een cliënt toen ik nog in Harderwijk werkte, die heel veel moeite had met de wijze waarop haar kleinkinderen werden opge voed. Ze werd er zelfs ziek van. Anderen zullen denken: ’Waar maak je je druk om’ maar ik re specteer de meest ’onzinnige’ klacht, want dat kan voor ie mand een heel groot probleem zijn”, licht Marco toe. Na ge sprekken en soorten therapie kwam hij er achter waar de oorzaak lag: Ze was de oudste van zeven kinde ren en haar ouders werkten heel veel. Ze voelde zich toen vaak eenzaam en verlaten en wilde niet dat haar kleinkinde ren hetzelfde overkwam. Van Zalingen werkt met de NEI methode. De afkorting NEI staat voor Neuro Emotionele Integratie. De methode werkt hij vooral met het onderbewuste van de mens. „Ons onderbe wuste kent alle antwoorden”, zo gelooft Marco. „Middels een spiertest kan ik er achter ko- zijn visie. Niemand is hetzelfde, dus een knelpunt heeft dan ook kijken verlichten. Wat voor mij bij iedereen een andere oor- Een eerste consult is overigens zaak, zo vertelt hij. „Neem de angst voor spreken in het WADDINXVEEN - ’Geef ge- toegankelijk maken gezond- zondheid, geef leven’ was het thema van de nationale collecte van Simavi, die werd gehouden van 17 t/m 23 maart De ontwikkelingsorga- bedankt de collectanten en nisatie Simavi ondersteunt lokale organisaties bij het gel vast met zijn pootje onder een dakpan. Via een ladder kon een brandweerman bij de vo gel. Een dakpan werd opgelicht en de vogel vliegt weer vrij rond. Eerst water de rest komt later. Hoe te handelen bij brandwon den. 1Doof de vlammen (met water) 2. Begin direct met het koelen van de wond (zacht stromend lauw water) 3. Koel tenminste 5 minuten (langer is beter, maar pas op voor onderkoeling) 4. Verwijder tijdens het koelen de kleding (als deze niet aan de huid gekleefd zit) 5. Waarschuw altijd de huisarts 6. Bedek de wond met steriel verband 7. Smeer nooit iets op de wond (voordat u de arts geraadpleegd hebt) 8. Geef het slachtoffer nooit iets te eten of te drinken 9. Stel het slachtoffer gerust. 10. Zorg dat het slachtoffer zittend vervoerd wordt. 26 maart schoorsteen brand Zuidplaslaan. Op zo’n melding rukken wij uit met twee voertuigen. Bij aankomst was de schoorsteen al aardig schoon gebrand. De schoor steen werd geraagd waarmee het probleem was opgelost. WADDINXVEEN - Op Ko ninginnedag organiseert De Springplank Koninginnedag- koppelkaarten in het tennis centrum aan de Sniepweg. Het begint om 10.00 uur en duurt particulier beveiligingsbedrijf. Twee voertuigen rukten uit, aangekomen bleek dat de broodjes verbrand waren, waardoor de melder was afge gaan. U krijgt dan meer informatie of maakt een afspraak voor een gesprek met één van de coör dinatoren. U kunt ook de lan delijke website bezoeken: www.handjehelpen.nl dere vrijwilligers passen op bij een gezin waar vanwege de handicap van een van de gezins leden steeds iemand aanwezig moet zijn. Een andere groep vrijwilligers vormt de Terminale thuiszorg.een naaste verzorgen die binnenkort gaat sterven is zwaar en intensief. Een vrijwilli ger kan net dat beetje hulp bie den, waardoor de familie toch weer wat meer tijd en aan dacht krijgt voor elkaar. Iets wat juist in deze periode zo hard nodig is. In het voorjaar gaat het Buddy project van start. Vrijwillige Buddy worden gedurende een vastgestelde periode en met een bepaald doel ingezet bij ie mand met een ernstige ziekte of handicap. Een Buddy kan bij voorbeeld extra steun bieden aan iemand bij wie de diagnose kanker is gesteld en die een therapie moet ondergaan. Ook kan de Buddy ondersteuning REGIO - Goed nieuws voor kinderen uit de groepen I en 2 van de basisschool: de Zang school Zuid-Holland beschikt over een speciale voorberei dende klas om jonge kinderen de kans te geven spelenderwijs de zangstem te ontwikkelen. De speciale kleuterklas heeft les op de maandagmiddag in de Livingstoneschool te Gouda. Tijdens de lessen staan Zang spelen centraal. Het gaat hierbij om repertoire dat soms al eeu wen van moeder op kind wordt doorgegeven. Liedjes als ’Daar liep een oude vrouw op straat’, ’Ik zou zo graag een ketting rij gen’ en ’de Zevensprong’. De Zangschool Zuid-Holland heeft als uitgangspunt dat het voor jonge kinderen belangrijk is om dit repertoire te leren. Naast deze cultuuroverdracht wordt er spelenderwijs ge werkt aan de ontwikkeling van de stemmen. Zo wordt er gelet op een goede ademtechniek en een juiste articulatie. De Voor bereidende Klas heeft momen teel nog een aantal plaatsen be schikbaar. Kinderen uit groep 2 kunnen in september door stromen naar de Zangklas, die speciaal op kinderen van groep 3 is gericht. In deze klas wordt begonnen met het leren noten lezen. Voor meer informatie: Zangschool Zuid-Holland, tele foon 070-3249778. 4 maart 00.56 uur ongeval met beknelling A12. Een personenauto was met grote snelheid tegen de zijkant van een vrachtauto gebotst. De hele zijkant van de personen wagen was open gereten en één persoon zat bekneld. In sa menwerking met de ambulance werd de persoon bevrijd, waar na hij naar het ziekenhuis is vervoerd. het belangrijkste is, is dat we er aan werken om een probleem op te lossen. Ik werk oplos openbaar. Dat kan honderd singsgericht. Dat hoeft niet verschillende oorzaken heb ben. Het kan zijn dat de per soon als kind eens meegemaakt gesprekken zijn dan het be- heeft dat hij uitgelachen werd toen hij het podium op moest. Dat kan heel ingrijpend zijn. La ter kreeg hij misschien een keer lachend antwoord op zijn vraag om verkering aan een meisje. Dat is dan de tweede geeft. „Na de eerste behande ling heb je al resultaat.” Marco van Zalingen is te berei- 26 maart 20.00 uur buiten- brand. Dit betrof een kamp vuurtje in de tuin van een pand aan de Zuidkade, verontruste buren hadden de rook waarge nomen en de brandweer ge beld. alleen bedoeld om te praten, een doel stellen. „En als we we ten wat de oorzaak is, dan be gint het eigenlijk pas, want de cliënt moet verder. Oefeningen en langrijkste hulpmiddel om het patroon te doorbreken.” verschillende Twee jaar lang volgde Marco de cursus om NEI therapeut te worden. Daarvoor studeerde hij natuurgeneeskunde, het was voor hem een jongensdroom om homeopaat te worden.Ver volgens verdiepte hij zich ook pelen. Ik ga met de cliënt terug ken op 0182-618845. Bij afwe- naar de eerste bouwsteen, naar zigheid kan het antwoordappa- de oorsprong.” wikkelen. Zijn eerste praktijk Therapie wil Marco het eigen- hield hij in Harderwijk, nu hij in lijk niet noemen. Coaching ook de workshop ’de stem Waddinxveen woont zet n praktijk hier voort. Marco van Zalingen zoekt eerst de emotie uit de jeugd om in het leven van vandaag een een probleem op te lossen. (Foto:ArtisticArtILiesbeth van derVis.) 30 maart 15.14 dier in nood. Alweer een vogel met zijn pootje vast onder een dak pan. Ruim drie uur later komt er een melding van brandlucht in de kantine van een voetbal vereniging hing een brandlucht. »F. GROOTSTE EEAK-COLLECEIE VAN DE REGIO TEGEN IMIMRI PRIJZEN: |E Internet adres: www.brand- weerwaddinxveen.nl, E-mail- adres: info@brandweerwad- dinxveen.nl 8

Weekblad voor Waddinxveen | 2002 | | pagina 19