Na huisartsen Sponsorloop kerngroep zeer geslaagd werken nu ook apotheken in de regio samen i Mini-plantenmarkt in Moerkapelle Concordia overhandigt 2000 handtekeningen I I Politie onderschept honderden wietplanten in bovenwoning seizoen druk bezocht Gratis caravancontrole Gratis ruit GLOBAL Pesten op school vereniging Voorjaars- markt Verkoping Kaartavond Gouwe Rijders repareren k PW I r Vrij uniek Consumentendagen: do. en vr. 10.00 - 21.00 uur za. 10.00 - 17.00 uur BOXSPRING €140,- BEDBODEMS VANAF €69,- FABRIKANT VAN BEDDEN MATRASSEN Specialist in het ontwerpen van matrassen voor mensen met rugklachten NASA MATRAS 375,- MATRASSEN |VANAF €89,- POWER MATRAS 375,- Moederdagactie middag Noortje van Wel en ■F I 1 L i PAGINA 15 WOENSDAG 1 MEI 2002 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN 1 1. REGIO/GOUDA - In het pa- MOERKAPELLE - Op zater dag 11 mei is er in Moerka pelle een mini-plantenmarkt, georganiseerd door de stich tingen Kom Over En Help en Ontmoeting. college snel kan beginnen met de uitvoering van het nieuwe collegeprogramma dat de titel ‘zorg voor elkaar, zorg voor de omgeving’ heeft meegekregen. Concordia wacht nog steeds op het besluit over de vervan- Er is een ruim assortiment aanwezig van perkgoed, vaste planten en boompjes, alles eerste kwaliteit voor aan trekkelijke prijzen.Verder is er een stand met boeken en schrijven kan bij Hotel, Café, Restaurant ’De Unie’ aan de Kerkweg- Oost 226. WADDINXVEEN - De spon sorloop waaraan woensdag avond zo’n 265 kinderen van een zestal Waddinxveense ba sisscholen deelnamen, is een groot succes geworden. De opbrengst is voor de verbete ring van de leefomstandighe den in een krottenwijk in de Ethiopische hoofdstad Addis Abeba. De sfeer rond het parcours aan de Beatrixlaan was goed en de belangstelling van ou ders en andere supporters was groot. Het startschot voor de beide lopen, één voor de groepen I t/m 4 en één voor de groepen 5 t/m 8, werd gelost door de uit Et hiopië afkomstige marathon loper Aiduna Aitnafa. Om de kinderen te stimuleren liep ontvingen alle deelnemers een herinnering in de vorm van een met de hand geschil derd Ethiopisch tafereeltje op geitenleer. De opbrengst van de spon sorloop zal, naar verwachting van de Kerngroep, zo’n 7000 euro zijn. Daar bovenop ontvangt de Kerngroep dan nog een pre mie van minimaal 50 in het kader van de actie Jeugd voor Jeugd van de Wilde ganzen. de man gehuurd. Daar bleek al materiaal te liggen om nog een wietkwekerij in op te zetten. De elektriciteit was al aanwe zig, evenals speciale matten en bakken voor een goede kweek. De man is inmiddels verhoord, hij zal moeten voorkomen. troffen dat er werd gedroogd. Ook daar was stankoverlast de aanleiding voor de inval. Er werden twee boetes uitge deeld. De ’droger’ kreeg een boete van 200,-, de eigenaar van de wiet 300,-. Jeugd voor Jeugd is een actie die tot doel heeft jeugd en jongeren in Nederland aan te moedigen zich in te zetten voor acties waarmee projec ten in ontwikkelingslanden gesteund worden. Omdat de sponsorloop door de Wilde ganzen is goedgekeurd zal het uiteindelijke bedrag dat be steed kan worden voor de verbetering van de krotten wijk in Addis Abeba dus nog flink hoger worden. heid ook gericht op zaken die met de veiligheid van het in-te- rieur van de caravans te maken hebben. Hierbij gaat het om de gasinstallatie. Tenslotte wordt geke-ken of de voertuigdocu- Aiduna daarna een rondje mee. Ook de muziek op twee plaatsen langs het parcours hield de moed erin. Op de hoek van de Willem de Zwij- gerlaan stond 'Onder con structie’, het blaasorkest van Concordia te spelen, terwijl aan de andere kant van het parcours de djembégroep Kisidou uit Utrecht de kinde ren aanvuurde met Afrikaanse ritmes. Het was opvallend dat ook een flink aantal kinderen uit de groepen een en twee, soms vergezeld door vader of moeder, toch zo’n 4 a 5 rondjes liepen. De ’echte’ lopers presteerden het om het rondje van 550 meter in drie kwartier zelfs 17 keer af te leggen. Na ^floop WADDINXVEEN - Onder het motto 'zet de bloeme tjes eens buiten’ organiseert de activiteitencommissie van Vox Jubilans een voorjaars- actie op zaterdag 4 mei. Van 10.00-14.00 uur worden er bij de Hoeksteen (Esdoorn- laan) vele soorten en maten perkgoed en planten aange boden. De opbrengst is be stemd voor Vox Jubilans. WADDINXVEEN/REGIO - Kin deren die op de basisschool zijn gepest, nemen de angst voor herhaling vaak mee naar de mid delbare school. En door hun angstige gedrag wordt hun vrees vaak bewaarheid. Voor deze groep kinderen geeft de RIAGG Midden-Holland in de zomerva kantie een weerbaarheidstrai- ning ’Plezier op school’ aan de brugklassers in spe. Thema’s als omgaan met span ning, contact leggen met andere kinderen, zelfpresentatie en om gaan met pesten worden behan deld, waarbij de nadruk ligt op het oefenen van vaardigheden in de vorm van rollenspellen. De keuze voor de vakantieperiode is gemaakt, omdat er juist dan sprake is van een overgangssitu atie. Er worden drie cursussen gehouden in de laatste of voor laatste week van augustus van negen tot vier uur in Gouda. Na twee maanden is er een terug- kommiddag. Ouders worden bij de cursus betrokken door mid del van een ouderavond vooraf gaand aan de cursus, in diezelfde week. De RIAGG Noord-Limburg or ganiseert al enkele jaren deze zomercursus en de resultaten zijn zeer positief. Voor aanmel den of meer informatie: RIAGG Midden-holland, afdeling Preven tie en Dienstverlening, mevrouw R. van Rooijen te Gouda, tele foon 0182-682326. Op 3 juni sluit de inschrijfdatum. WADDINXVEEN - Vrou wenvereniging Helpende Handen houdt op 4 mei een verkoping op het kerk plein van de Christelijke Af gescheiden Gemeente (Dorpsstraat).Tijdens de verkoping wordt onder meer het volgende te koop aangeboden: handwerken, Roemenië producten, brood en banket, bloemen en plan ten, zuivel, fruit, speelgoed. Net als voorgaande jaren is de opbrengst onder meer bestemd voor Roemenie. 21 1731 of verkoopboskoop@rijnengou- we.nl OP WIELEN curiosa, en een oliebollen- kraam. De markt wordt ge houden op het Raadhuisplein (hoek Dorpsstraat - Raad huisstraat) van 9:00 tot 15:00. WADDINXVEEN - Zelden is er zoveel publiek aanwezig ge weest bij een slotavond van het seizoen van de culturele com missie van de Stichting Wad- dinxveens Welzijnswerk als af- Het initiatief wordt gesteund door alle apotheken en apo- theekhoudende huisartsen, van Schoonhoven tot Boskoop en van Bodegraven tot Oudekerk aan den IJssel. „In de grotere steden bestaat het idee van een heidsgraad in combinatie met stroom en het gas dat in de lampen zit. Een andere agent was tijdens de ontruiming naar een garage in de W. Buninglaan om een akkoord te geven voor de binnentreding. Zes agenten en een medewerker van het WADDINXVEEN - VERMIST: Tamme zwarte beo, oranje sna vel, praat wat (St.Victorstraat). Lapjespoes, zwart-rood met veel wit, witte staart, tenger (Lijsterbesstraat). Zwarte poes, wit front, laarsjes en wangen, zwart masker en vlekje onder bek, flinke kat (Lijsterbes straat). Voor gratis registratie en infor matie over vermiste en gevon den dieren kunt u bellen 0186- 601 199. Binnen 24 uur uw voor recente gegevens op www.die- rencentrale.nl Vorige week heeft het Week blad voor Waddinxveen een oproep gedaan aan kinderen om een zin in te sturen waar om hun moeder de liefste is. We hebben inmiddels een aan tal inzendingen binnengekre gen. Helaas ontbraken de adresgegevens van sommige in zenders. Het Weekblad voor Waddinxveen zou graag alsnog de adresgegevens willen ont vangen, om de winnaar te kun nen verrassen met een bloeme- „Het voordeel is dat je altijd bij hetzelfde adres terecht kunt. Voorheen moest je in de krant opzoeken bij welke apotheker je buiten de normale opening stijden terecht kon. Het nadeel is wel dat sommige mensen nu een grotere afstand moeten overbruggen”, vertelt apothe ker H.M. Pot van Apotheek Goverwelle in Gouda. Zij is een van de leden van de project groep DAM. Met de komst van de dienstapotheek zijn alle be staande dienstregelingen voor 's avonds en in de weekeinden komen te vervallen. Al geruime tijd liepen de apo thekers in Midden-Holland rond met het idee om buiten de normale openingstijden om vanuit één centraal punt te gaan werken. De komst van de Huisartsenpost (HAP) maakte het doorhakken van de knoop gemakkelijker. Pot: „Huisartsen en apothekers hebben natuur lijk veel met elkaar te maken. Mensen die eerst naar de HAP aan de Bleulandweg moesten, gingen vervolgens naar een apotheek in hun eigen regio. De DAM zit nu aan de overkant, wat voor die mensen dus erg handig is.” WADDINXVEEN - Autoclub De Gouwe Rijders uit Wad dinxveen organiseert donder dag 2 mei haar traditionele kaartavond. Inschrijven kan vanaf 19.45 uur, het klaverjas sen begint om 20.30 uur. Tij dens deze avond worden vier rondes gespeeld. Leden en niet- leden zijn welkom. Na het kaar ten is er een prijsuitreiking. In- gelopen dinsdagavond.Voor een overvolle zaal trad het Wad dinxveense gezelschap The Ha- waiin Selection op onder lei ding van Jan de Roode. In kleurige kostuums, die tijdens het optreden regelmatig wer den verwisseld, werd Hawaii- muziek gebracht met liederen uit de Stille Zuidzee. Tijdens de voorstelling werd steeds een kleine toelichting gegeven over de betekenis van het lied. Regelmatig werd het optreden onderbroken door een applaus van de aanwezigen. Vooral de liederen van de vroe gere Kilama-Hawaiins werden erg gewaardeerd en ook mee gezongen. In zijn slotwoord zei voorzitter A. Both dat dit gezel schap veel eenzaamheid bij de senioren wegneemt, maar ook veel ontspanning brengt bij de senioren omdat u voornamelijk speelt voor senioren in tehui- BEDDEN VOOR STARTERS SENIORBEDDEN EXCLUSIEVE BEDDEN BEDDEN EN SCHUIFWANDKASTEN OP MAAT Zuidplaspolderweg 11 Moordrecht tel.: (0182) 375022 route: afslag Gouda/Moordrecht - industrieterrein REGIO - De tijd dat je ’s avonds met een recept in de hand moet zoeken naar de apotheek die geopend is, lijkt voorbij. Wie in de avonduren of in het weekend spoedeis ende medicijnen nodig heeft, moet zich in het vervolg wenden tot de Dienstapotheek Midden-Holland (DAM) in Gouda. De DAM is gevestigd in de voormalige keuken van zorgcentrum De Ronssehof, tegenover het Groene Hart Ziekenhuis aan de Bleulandweg. Alle apotheken en apo- theekhoudende huisartsen in de regio werken mee aan het nieuwe initiatief. Concordia hoopt met een dat het clubgebouw aan vervanging toe is. WADDINXVEEN - De Mobie le Service van Automark in Waddinxveen komt vrijdag 3 mei op de parkeerplaats van winkelcentrum Groensvoorde aan de Beethovenlaan voor een actie Ruit Repareren/Kenteken Graveren. Op verzoek van de klant wordt de voorruit ter plekke geïn specteerd en krijgt men een deskundig en vrijblijvend advies m.b.t. eventuele beschadigin gen. Men hoeft niet van te voren een afspraak te maken, voor Vooruitinspectie of Ruitrepara- tie meldt men zich direct bij de reparateur. Reparatie van de voorruit is voor WA-Plus, Cas co en All-Risk verzekerden ge heel zonder kosten. Voor de juiste verzekeringsgegevens moet bij reparatie wel de laat ste groene kaart worden mee genomen. Klaar terwijl u wacht/winkelt! Let op: deze aanbieding geldt niet voor verzekerden van Centraal Beheer. U kunt van 09.00 tot 17.30 uur terecht Bij regen kunt u rustig in de auto blijven zitten. Let op de gele tent van Automark. VOOR MENSEN MET GEWRICHTSKLACHTEN WADDINXVEEN - Op zater dag 11 mei organiseert de afde ling Waddinxveen van 3VO een gratis caravancontrole in sa menwerking met Campo Cara vans B.V.aan de piasweg in Waddinxveen en de verkeers politie van het district Midden- Holland. De controle in Wad dinxveen is uitsluitend op telefonische afspraak tussen 18.00 en 20.00 uur bij het se cretariaat van 3VO(OI82 - Voorzitter L. Verwey van mu ziekvereniging Concordia kwam afgelopen week naar de raadsvergadering toe om twee duizend handtekeningen te overhandigen aan burgemees ter Jonkman. „Ik hoop dat het VOOR MENSEN MET OVERGEWICHT dienstapotheek al, maar toch is de DAM vrij uniek. Juist omdat iedereen hierin participeert”, vertelt Pot. Het grote voordeel voor de apothekers is dat men de nieuwe dienstapotheek ge zamenlijk kan draaien. „Elke huisarts of apotheker is name lijk verplicht om een 24-uurs- dienst te regelen.Voorheen re gelde men dat al met omliggende collega’s, maar van af heden is er dus één centraal punt.” in tegenstelling tot de komst van de HAP worden de inwo ners van Midden-Holland niet middels huis-aan-huis versprei de folders bekend gemaakt met de DAM. Pot: „We hebben wel advertenties geplaatst en fol ders gestuurd naar de pers. Ook krijgt men een folder bij de apotheek mee naar huis. De ervaring van de HAP was na melijk dat de folder meteen bij het oud papier terecht kwam.” De DAM is op werkdagen geo pend van 17.30 tot 8.00 uur. In het weekend kan men terecht van vrijdagavond 17.30 uur tot en met maandagochtend 8.00 uur. Meer informatie alsmede een routebeschrijving is op de website www.dam-mh.nl te vin den. Ook kan men hier een re actie over de behandeling bij de DAM achterlaten.Voor het inle veren van herhaalrecepten of niet spoedeisende recepten kan men tijdens de gebruikelij- ke openingsuren bij de plaatse- Slotavond cultureel lijke apotheek terecht. Meer in formatie is verkrijgbaar bij de DAM, tel. 0182-698820. handtekeningenlijst het nieuwe college duidelijk te maken (Foto: Artistic Art/Liesbeth van der Vis.) 265 Kinderen liepen vele meters voor hun leeftijdsgenootjes die in de krottenwijken van Ethiopië wonen. (Foto: Artistic Art/Uesbeth van der Vis.) van de commissie heeft ver vuld, maar deze functie om ge zondheidsredenen moest neer leggen. „U hebt uw werk uitstekend gedaan. Je had niet de gemakkelijkste taak omdat je met de uitgezóchte gezel schappen die moesten optre den een akkoord moest zien te bereiken over datum en prijs”, aldus de voorzitter. Als dank voor het werk dat zij heeft verricht werd namens de Stichting Waddinxveens Wel zijnswerk een boeket bloemen aangeboden en kreeg zij een daverend applaus van de aan wezigen Als opvolger van me vrouw Hanegraaf is mevrouw Ineke Betist bereid gevonden het secretariaat van de culture le commissie te gaan verrich ten. Begin oktober wordt weer gestart met het seizoen 2002/2003. (A.B.) energiebedrijf Eneco vertrok ken naar de woning, de bewo ner troffen ze echter niet aan. Middels de telefoon bood de politie de man nog wel aan om zelf de woning te komen ope- gegaan, deze werd door dezelf- nen, maar daar wilde hij niet aan meewerken. Daarop is de deur opengeramd. Naast de planten trof de politie ook flinke pakken hash en ge oogste wiet aan in de huiska mer, die daar lagen te drogen. Duidelijk werd dat er meerde re oogsten, in ieder geval twee, Een week eerder deed de poli- waren geweest. Om de kosten tie al een inval in een pand aan te drukken en om geen opval- de Victorplein. Daar werd een lende energierekening te krij- grote hoeveelheid weed aange- gen, werd de stroom afgetapt. De planten en de bakken wer den gelijkvernietigd.de installa tie en apparatuur werd zorg vuldig uit het huis verwijderd. Geheel ongevaarlijk was dat niet, gezien de hoge vochtig- van de gebruikers een belang- melding op Internet. Kijk rijke zaak. Bij de politiecontro les op vakantieroutes -blijkt dat er nog vaak sprake is van tech nische gebreken. Overigens blijken die mankementen vaak Borstkanker snel en eenvoudig te herstellen. De voertuigonderdelen die bij zondere aandacht verdienen zijn de remmen, banden, reflec toren, wiellagers, koppeling, as- tiëntenservicebureau op de Jo- sen en het chassis. Overbela- zeflokatie van het Groene ding speelt ook vaak een rol. Hartziekenhuis in Gouda (in- De caravancontrole is naast de gang Jan van Beaumontstraat) aspecten van verkeersveilig- wordt op woensdagmiddag 8 mei van 14.00 tot 16.00 uur een inloopmiddag voor borst- kankerpatiënten gehouden. De middag is bedoeld voor vrouwen met borstkanker die voor, tijdens of na hun behan- menten in orde zijn. Men krijgt deling vragen en/of problemen ook advies over het gewicht hebben en het prettig vinden van de auto met het gewicht hierover met lotgenoten te van de caravan en welk rijbe- praten. wijs hiervoor vereist is. Voor het geven van informatie en het beantwoorden van vra- e gen of een gesprek zijn op deze O Coby Schuiling van de Borst- tje. Inzenden kan nog tot 3 mei. kanker Vereniging (voorheen Voor meer informatie of adres- LCBB) aanwezig. gegevens kenbaar maken: 0172- Voor meer informatie: Noortje van Wel, tel: 0182-617627 of Coby Schuiling, tel: 0182- 342660. zen en daarbuiten. Zodra de voorzitter was uitgesproken 615777). werd nog een leuke toegift ge- Caravanbezitters worden met geven. deze actie in de gele-genheid Hierna werd afscheid genomen gesteld aan de vooravond van van mevrouw A. Hanegraaf die het vakantieseizoen hun mo- bijna 10 jaar het secretariaat biele woning aan een inspectie- beurt te onderwerpen. Mede werkers van Campo B.V staan za-terdagmorgen klaar om des gewenst kleine reparaties di rect uit te voeren. Het contro leren van de caravans is voor de verkeersveiligheid en die WADDINXVEEN - Bij een in val in een pand aan de Lijster besstraat op dinsdag 16 april trof de politie een professione le wietkwekerij aan. De 41 -jari ge bewoner van het pand had op de zolder en slaapkamer achthonderd planten staan. De ze liet hij groeien met behulp van ruim vijftig lampen, diverse ventilatoren, een filterinstalla- tie, leidingen en voeding dat via een computergestuurd sys teem werd gegeven. De politie kreeg een machti ging om het huis binnen te val len, nadat de politie meerdere malen duidelijk wietlucht had ging van ons gebouw de Hoge geroken in de buurt. Ook om- Noot. Ik ga straks naar huis en wonenden hadden geklaagd dan wacht ik op uw telefoontje, over stank. Dat was voor de of- Hopelijk kan ik dan de conclu- ficier van justitie genoeg reden sie trekken dat de handtekenin genactie als mosterd na de maaltijd komt.” -*■ Ji «fd I ïW w ’iS 1

Weekblad voor Waddinxveen | 2002 | | pagina 15