Collegevorming bittere pil voor PvdA en SGP I Buren Movit maken de buurt groen CDA en ouderen bezochten De Tweede Kamer van de wereld Bloemetjes voor vrijwilligers van de Gouwebloem Hl Klassenfoto’s S:aatssecretaris DeVries opentWaterschapshuis Widdinxveners exposeren in de Jaarvergadering Concordia Win een bloemetje voor de allerliefste mama 75 leerlingen krijgen handgereedschap ter waarde van 75 euro reünie Medewerkers van Hooftman Autobedrijven behoren tot de besten van Nederland Agiietenkapel Open dag bij opbidings- certrum LKC S.W.W. vraagt aandacht voor Nationale Straatspeeldag ft- WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN (0I8I) 21 96 12 H -ff/.. 'ff WOENSDAG 1 MEI 2002 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WADDINXVEEN - Het CDA, .Telefoon: ft zaal gat open om 19.00 uur, de binge begint om 20.00 uur. le- derem is van harte welkom in het Juurtcentrum aan de C. Huijpnslaan 2. grote persoonlijke risico’s met zich meebrengen. Dat ervoer Ook de reacties op het opge stelde collegeprogramma had- MOERAPELLE - Bouwbedrijf Bakker bestaat op 26 april 75 (CDA) uit om aan te geven op welke punten nieuw beleid wordt ingezet. In het college programma staat volgens hem Goudse Waarden, Driestar en Coenecoop College het kor ten in Nederland in een speel plek voor kinderen, zonder au to’s en ander verkeer. Dit jaar Op de donderdag en vrijdag UITSLUITEND VOOR BEZORGKLACHTEN werk ging. In de Marcus Bakker- zaal werd door het CDA-Ka- merlid Agnes van Ardenne, wier man wortels heeft in Waddinx- veen, (zij memoreerde de in Waddinxveen alom bekende speculaasjes van bakker Van Ar denne), een toelichting gegeven over het werk van de Kamerle den. Tevens werden specifieke vragen gesteld door de aanwezi gen over bepaalde Waddinx- veénse belangen zoals deWeste- heeft S.WW met de gemeente Waddinxveen afgesproken dat centra, verenigingen, buurtco- mités e.d.geen vergunning hoe ven aan te vragen voor deze ac tiviteit. Dat regelt S.WW, zodat men zich kan concentre ren op de inhoud van de activi teit. De instellingen hoeven al leen maar op te geven waar en waar activiteiten plaatsvinden en of men afzetmateriaal nodig heeft. het carrosseriebedrijf. Samen met circa dertig medebewo ners kwam hij op het idee om er plantjes neer te zetten. „Zo willen we het aangezicht wat ophemelen”, licht hij de actie toe. „En misschien werkt het ook nog een beetje geluidswe- rend.” De gemeente Waddinx veen ondersteunt de Buurt- plantdag in de Rigel. Wethouder Dijksterhuis plaatste er de eerste heester. „Het nieuwe college schenkt Het Weekblad Voor Waddioxveen^en de Gouwe Koerier plaatsen een speciale moe- derdagpagina op 8 mei. Wil jij je moeder via de krant laten weten hoe geweldig ze is maak dan de volgende zin af: Mijn mama is de allerliefste mama van de wereld omdat: 1 veel aandacht aan burgerinitia tieven. Ook past deze actie goed in het wijk- en buurtbe heer dat de komende periode uitgebreid wordt”, aldus de ge meente. „Dit evenement is een leuke stap in de goede richting. Door Walther Micke ZEVENHUIZEN/MOERKAPELLE - „De politiek gaat is Bij het afscheid van de heer De Gooyer wees de burgemeester WADDINXVEEN -Waddinx- vener Hans Prins is al enige tijd met Movit en de gemeente in conclaaf over geluidsover last. Maar afgelopen zaterdag keek hij eens met hele andere ogen naar het hekwerk van Naam: Adres: Postcode En stuur dit voor 3 mei naar: Gouwe Koerier/Weekblad voor Waddinxveen Zijde 30.2771 EN Boskoop of e-mail: verkoopboskoop@rijnengouwe.nl De winnaars krijgen bericht over de uitslag en komen dan met hun zin in de Gouwe Koe rier/Weekblad voor Waddinxveen in de uitgave van woensdag 8 mei. Mevrouw E. Oorschot-Regt- voort, mevrouw G. Esveldt- Priem, mevrouw A. Jannes-van Es, de heer A. Both, mevrouw M.P.Wubben-van Dam, de heer en mevrouw Immerzeel-Tuitel, mevrouw F. v.d. Berg-Zwijgers en mevrouw Van Oosten. NIOD over Srebrenica waar verschillende sprekers aan het woord kwamen. Omdat per spreker tien minuten tijd was ge geven kon naar verschillende Kamerleden worden geluisterd. Vooral Balkenende en Ro- senmöller interrumpeerden re gelmatig de fractieleider van de WD Dijkstal. Naast het nieuwe gebouw werd ook de oude ver gaderzaal bekeken en werd uit voerig verteld hoe alles in haar man te brengen. Nu zijn er ie dere dinsdagmiddag activiteiten met ongeveer dertig bezoe kers. De activiteiten bestaan onder meer uit handwerken, sjoelen en gezellig met elkaar samen zijn. Vrijwilligers halen de men sen op en brengen ze weer thuis. De Gouwebloem zorgt ervoor dat de mensen met Sin terklaas een aardigheidje ont vangen en dat er rondom de Kerstdagen een gezellige Kerst- middag georganiseerd wordt. Ook aan de zieke medemens wordt gedacht. WADDINXVEEN - Hooftman Autobedrijven, officieel Volvo Cars dealer met vestigingen in Waddinxveen, Schoonhoven en Woerden, heeft uitzonderlijk goede scores gehaald bij VISTA 2002. Aan deze door de Volvo Car Corporation georganiseer de competitie met als doel de Volvo International Service Training Award nemen wereld wijd Volvo Car dealers uit 44 landen deel. Deze competitie test en vergroot de vakkennis en vaardigheden van de Volvo Cars medewerkers, onderver deeld in diverse afdelingen.Van de 33 deelnemende medewer kers van Hooftman Autobedrij ven zijn er twee uitgenodigd voor de internationale VISTA Winners Conference in Zwe den begin mei. In Nederland streden ruim 1100 deelnemers van 115 dealers om deze prestigieuze titel. Na drie ronden volgde er een landelijke finale voor 50 deelnemers, het crème de la den een bittere smaak. Me vrouw Spekman (PvdA) noem de het ’een stuk zonder in- samenwerking houd’ waarvan de plannen vaag ming. Hij wees op de landelijke blijven en waarin geen termij nen worden gesteld en niet wordt aangegeven hoe men de burgers bij het bestuur van de gemeente wil betrekken. De heer Bac (SGP) richtte zijn pijlen vooral op het CDA. Hij stelde met name de verkie zingsleus van het CDA ’Tijd voor Heesters en andere bloeiende planten werden voor de Rigel op de buurtplantdag geplant. (Foto: Artistic Art/Uesbeth van der Vis.) lijke Rondweg, de WVG en de gehandicaptenzorg, waarover de burger in Waddinxveen slecht te spreken is. Zij moest echter te gen het einde van de bijeen komst haar aanwezigheid onder breken omdat zij door fractieleider Balkenende naar de Kamer werd geroepen. Nadat in dezelfde kamer de lunch was ge bruikt, keerden allen zeer vol daan over deze interessante middag huiswaarts. (A.B.) Terwijl je het tegenwoordig in het bedrijfsleven of in een non profit organisatie wel erg bont moet maken om ontslagen te worden, kun je in de politiek je Bhgo baan kwijtraken terwijl je pri- ma functioneert. WADDINXVEEN - Op vrijdag Een loopbaan in de politiek kan 3 rrei is er weer bingo in buurt centrum ’de Boog’. Er zijn moois prijzen te winnen. De ook wethouder De Gooyer die bij de collegevorming uit de boot viel. Een en ander was aanleiding voor hem tot het spreken van bittere woorden in de richting van Siem de Jong van het CDA en Ginus Aal- drink van de WD. Hun opstel ling tijdens de collegevorming werd hen door De Gooyer be paald niet in dank afgenomen. Bitterheid was er ook bij de PvdA. Deze partij had een ster ke voorkeur voor een WD, CDA, PvdA combinatie. Dat betekende dus een exclusieve naar Gemeentebe langen toe, alhoewel de PvdA deze partij niet expliciet uit sloot in haar gesprekken met de informateur. De WD had echter een inclusieve voorkeur en wilde eerst de mogelijkheid van de vorming van een college met Gemeentebelangen en Pv dA onderzoeken. De informa teur (de heer M. Zijderhand) koos ervoor om eerst deze optie te onderzoeken. Al dan een commu nicatiestoornis trok hij de con clusie dat de PvdA daar niet in mee wilde gaan. De gang van zaken was aanlei- van delexpositie zijn: donderdag ding voor een lid van de PvdA om eerst via een telefoonge sprek een poging tot verduide lijking te doen en daarna een brief aan de informateur te schrijven. Een en ander leidde echter niet meer tot het op nieuw betrekken van de PvdA bij het (in)formatieproces. Al met al lijkt het er op dat de Pv dA zichzelf door een tactische fout heeft uitgeschakeld met een manoeuvre die gelijkenis vertoont met de collegevor- is te inden op Mozartlaan 46-b. Doceten en vakfanaten zijn aan- wezijvoor elke bezoeker ligt er gereedschap is duur en daarom een etentje klaar. wil Bouwbedrijf Bakker de niet verder dan de inflatie te verhogen. Verder noemde hij als nieuw beleid het werken met meerjarige onderhouds plannen en de verzelfstandiging van het openbaar onderwijs. De heer Zijderhand (Gemeen tebelangen) zei dat er bewust voor brede kaders was geko zen. Zo is het bijvoorbeeld de bedoeling om middels volks- huisvestingplannen nader vast te stellen wat de behoefte aan woningen is. Hij zei verder van mening te zijn dat de regiokeu- ze voor hem niet snel genoeg kan zijn en te betreuren dat de heer Bac de mogelijkheid van splitsing van de gemeente had geopperd. De heer Westendorp wees er op dat de burgemeester in het afdeling Waddinxveen bracht donderdag met een aantal leden en de besturen van de ouderen bonden KBO, PCOB en de AN- BO een bezoek aan de Tweede Kamer. Na ontvangst werd het gezelschap van bijna veertig mensen rondgeleid door de ver schillende bijgebouwen en ver gaderzalen. Interessant was het bijwonen van het debat in de Kamer over het rapport van het mei. Stichting Waddinxveens Welzijnswerk (S.WW) is van mening dat dergelijke buurtac- tiviteiten een bijdrage kunnen leveren aan een sterkere bin ding tussen de bewoners van een buurt of wijk. Daarom heeft de stichting alleWaddinx- veense buurtcentra en speel tuinverenigingen opgeroepen mee te doen aan deze Nationa le Straatspeeldag. Om het mee doen gemakkelijker te maken Organisaties die niet door S.WW zijn benaderd maar wel gebruik willen maken van het aanbod, kunnen contact opne men met S.WW, telefoon 631932. Opgaven voor deelna me dienen uiterlijk 15 mei bin nen te zijn. Overigens heeft S.WW. allerlei documentatie materiaal beschikbaar om ideeën op te doen voor activi teiten. Ook daarvoor kunt u terecht op bovenstaand tele foonnummer. ZE'ÉNHUIZEN - Tijdens de reürie die chr. Basisschool De Eeniragt op 20 april hield, werd veelbelangstelling getoond voor de kassenfoto’s. Op verzoek zijn deze klassenfoto’s nog te bezich- van het jubileum. 75 leerlingen van de Goudse Waarden en de Driestar in Gouda en het Coe necoop College in Waddinx veen krijgen handgereedschap- pen ter waarde van 75 euro per persoon. Directeur Johan Bakker over handigde afgelopen week waardecheques aan vertegen crème van Nederland. De dele gatie van Hooftman Autobe drijven bestond uit vier deelne mers, twee autotechnici en twee partsmedewerkers. John Hoogendoorn, partsmedewer- ker in Waddinxveen, behaalde een eerste plaats en Floris Constant, Chef Werkplaats in Woerden behaalde een vijfde plaats. Beide resultaten zijn goed voor een uitnodiging om deel te ne men aan de internationale VI STA Winners Conference in Zweden begin mei, waar 12 Nederlandse Volvo Cars mede werkers samen met winnaars vanuit de hele wereld bijeenko men. Zeer zeker een eervolle vermelding verdienen Carel van den Ham, partsmedewer- ker in Woerden en Patrick Noordam, autotechnicus in Waddinxveen, met hun respec tievelijk tweede en elfde plaats bij deze landelijke finale. Eerdere edities van de Volvo VI STA Competitie zette Hooft- Zij ontvangen bij ziekte een fruitmandje. Maar het belangrijkste evene ment dat de Gouwebloem or ganiseert is de inmiddels be kende bejaardenreis. De burgemeester overhandigde een aantal medewerk(st)ers van de Gouwebloem een bloe metje omdat zij al meer dan 15 jaar als vrijwillig(st)er werk zaam zijn. Degenen die door de burge meester extra in het zonnetje werden gezet zijn: Mevrouw N.C. Brandhorst-van Vliet, me vrouw A.F. Harte-Vork WADDINXVEEN - In clubge bouw de Hoge Noot (J.W Fri- soweg I) werd op 23 april door Muz.Ver. Concordia Wad dinxveen de jaarlijkse algemene ledenver-gadering gehouden. Daarin werden diverse versla gen behandeld. Het harmonie orkest en C-akkoord hebben een druk jaar achter zich met daarin onder meer het voor- jaarsconcert, festivals, Koning innedag, avondvierdaagse, kerstconcert en diverse andere activi-teiten. In het bestuur na men afscheid de heren B. Klerks en A.Van Ringelenstein. De dames J.Van Noort en M. V.d. Laan nemen zitting in het bestuur. Ook het jaarplan 2002 werd besproken met daarin de activi teiten tot de zomervakantie waaronder een concert van C- Akkoord tijdens de open dag van Kreater op zaterdag I juni en braderie op de Dorpsstraat. Woensdag 4 juni geeft C-Ak- koord een concert tijdens de avondvierdaagse in Boskoop en het harmonieorkest verzorgt de intocht van de avondvier daagse in Waddinxveen muzi kaal op vrijdag 14 juni op het terrein van Be-fair. Nieuw voor dit jaar is dat het harmonieor kest op zaterdag 9 november zal deelnemen aan een con-s cours in Enschede. HeWaterschapshuis kreeg afgelopen week even hoog bezoek. De officiële opening van hetwaterschapshuis werd namelijk verricht door staatssecretaris DeVries van Verkeer en Vaterstaat. Vorig jaar werd de eerste paal van het nieuwe Waterschap geslagen aan de Herman Heijermanslaan. Onlangs betrokken de werknemers het pand en maakten al knnis met hun buren, de Bruggen, door ze een geldcheque te overhandigen. Met de konst van DeVries is het pand officieel geopend. (Foto.Artistic Art/Uesbeth van der Vis.) man Autobedrijven al op de Volvo Cars kaart: Hooftman Schoonhoven en Hooftman Woerden behaalden al enige malen diverse titels. Zodoende staan Hooftman Autobedrijven garant voor een zeer deskundi ge service aan alle Volvo Cars modellen. Deze technisch hoogstaande automobielen vereisen een grote kennis en vakbekwaamheid van alle me dewerkers van Volvo Cars dealerbedrijven. De behaalde resultaten bewijzen dat deze eigenschappen bij Hooftman Autobedrijven B.V. op een heel hoog niveau liggen. Dat bij de start van de derde ronde Hooftman Woerden B.V. en Hooftman Autobedrijf B.V. op een respectievelijk eerste en tweede plaats stonden, onder streept dit alleen maar. Hooft man Autobedrijven is klaar voor de huidige en de toekom stige modellen, waarvan de Vol vo XC90 SUV in het komende najaar de eerste zal zijn. WAEDINXVEEN/GOUDA - De Vaddinxveense schilderes LizVeiema organiseert weer een opstelling expoitie in de Agnietenkapel met iiverse kunstenaars op 2, 3 en 4 Nei. Deze ruimte wordt ge deeld jnet Marianne van Amstel uit G<uda met schilderijen, Els van dr Donck uit Zoetermeer met quarellen, Kitty Kok uit Zoewmeer met 3D-kaarten, Annei Postema uit Zoetermeer met bstracte poppen, Arnold Smees uit Gouda met schilderij en, Aina Weissenbach uit Wad- dinxven met banieren, Liz Vene- niet op grond van ma uit Waddinxveen met schildrijen. De Agnietenkapel is gevested aan de Nieuwe Markt I00 in Gouda. De openingstijden van delexpositie zijn: donderdag 2 meiwan 12.00 tot 17.00 uur, vrijdag} mei van 10.00 tot 17.00 uur er zaterdag van 10.00 tot 17.00 lur. De toegang is gratis. leerlingen in de aanschaf on dersteunen. Ook de scholen zelf hebben voordeel bij de ge ste. Bouwbedrijf Bakker heeft van Wijngo Holland Bouwtech niek uit Gouda, de leverancier van het handgereedschap, een fikse korting gekregen op de bestelling. Afgesproken is dat Ie Straatspeeldag plaats. Op de ze dag wordt in alle gemeenten van Nederland aandacht ge- tingsbedrag mogen besteden vraagd voor de veiligheid van voor de aanschaf van een stuk kinderen op straat. Voor één gereedschap. De bedoeling is dag verandert een aantal stra- dat er een machine van wordt gekocht die nu niet in de lessen aan bod komt omdat ze slechts sporadisch gebruikt worden of wordt Nationale Straatspeel- het budget hiervoor niet toe- dag gehouden op woensdag 29 reikend is, maar waar de leer lingen later in hun werk wel mee te maken krijgen. WADDINXVEEN - Opleidings centrum Lasswell Knowledge ming in Rotterdam. Cente (LKC) houdt op 4 mei een oen dag. Men kan er infor matie krijgen over de opleidin gen gricht op computervaardig heden „Wij zijn er voor iederen die zijn of haar kennis op hc gebied van computer- vaardjheden onvoldoende vindt of wiluitbreiden”, vertelt Ingrid de la 4ata. Er is een divers aan bod *n cursussen.Van basiscur sus t>t gespecialiseerde (maat werk cursussen. Voor zowel bpginers als gevorderden, gedo- jaar. Leerlingen van technische ceerc in kleine cursusgroepen opleidingen in omliggende ge- (maxinaal acht personen) zodat meenten mogen meeprofiteren personlijke aandacht voor de cursit is gegarandeerd. Een greepuit het basis cursuspakket basis :omputerkennis, Word, Ex cel, bwerpoint en Introductie interet Specifieke cursussen als Webnaster/Constructor, Video voor/Veb Multimedia, beeld- beweking op de PC, MCSE en ITIL naken het aanbod com- pleetDe open dag op 4 mei woordigers van de drie scho- duurtvan 11.00 uur tot 16.00 len. De handgereedschappen uur, Lsswel Knowledge Center zijn bestemd voor leerlingen uit de derde en vierde klas van de opleiding bouwtechniek. Goed WADDINXVEEN - Jaarlijks vindt in Nederland de Nationa- nieuwe duale bestel tot taak heeft een jaarverslag te schrij- tiger in de Gereformeerde Kerk slecht om met mensen.” Deze verzuchting sprak burge- ven. Hij zei het uitbrengen WADDINXVEEN - Als blijk van waardering voor de langdu rige inzet van de vrijwilligsters aan de Gouwebloem de gemeente lijke oorkonde uitgereikt. Op deze feestelijke dag viert de Gouwebloem haar 25-jarig ju bileum. De Gouwebloem is voortgekomen uit de landelijke vereniging De Zonnebloem. In de beginjaren werd er geld ingezameld voor ouderen door thuis sokken en kleedjes te ma- ken.Vervolgens trok men op de fiets ’de polder in’ om deze zelfgemaakte artikelen aan de daarvan als een goed moment te beschouwen om een aantal zaken in discussie te brengen. Verder had hij nog enkele op merkingen over bestuurlijke en regiovor- (Dopsstraat 106) op de volgen- meester Westendorp uit in zijn toespraak bij het afscheid de lata: woensdag 8 mei van: van Ruud de Gooyer als wethouder. 15.0-17.00 uur en van 19.00- 21.0) uur. Vrijdag 17 mei van 19.01 - 21.00 uur. Zaterdag 18 mei ’an 11.00-15.00 uur. discussie die plaatsvindt over de gewenste omvang van de gemeente en de opvatting van de Commissaris van de Konin- gen van de provincie Zuid Hol land dat een gemeente met minder 10.000 inwoners te duur wordt. Samenwerking is nodig om over voldoende nieuw beleid’ aan de voorzieningen te kunnen be kaak. Daarbij stelde hij vast dat schikken. Wat dit betreft heb- de lijnen van de afgelopen vier ben al besprekingen met Nieu- jaar worden doorgetrokken en werkerk aan de IJssel plaats daagde hij de heer de Jong gehad. In een brief van I I april benadrukt de burgemeester dat het afstemmen van de dis cussie over de regiokeuze en de ontwikkeling van interge- niets vast en de hoofdlijnen meentelijke samenwerking in zijn zo algemeen dat je je ner- zijn ogen absoluut noodzakelijk gens aan hoeft te houden. Over het uitgangspunt dat de belastingen in principe niet verder stijgen dan het inflatie- erop dat hij door vriend en vij- niveau vroeg hij zich af waar’in and als een goed wethouder principe’ op slaat.Verder stelde werd gezien. Als afscheidsca- hij dat, in het geval dat zelfstan- deau bood hij hem een pijp in digheid van de gemeente niet houder aan. De aftredende gegarandeerd is, voor de SGP wethouder werd ook nog toe- splitsing van de gemeente op gesproken door zijn fractiege- de breuklijn van de Al2 be- noot Bac, die hem een enve- spreekbaar wordt. loppe met inhoud In zijn antwoord stelde de heer overhandigde. Zijn afscheid is de Jong dat het volgens hem echter betrekkelijk want hij zet nieuw beleid is om de belasting zijn politieke loopbaan voort als raadslid. Wellicht zien we hem in een volgend college werd op zaterdag 27 april weer terug als wethouder. PAGINA 19 ijiTT-S- - - J... X ;.v - "■n 1 fl

Weekblad voor Waddinxveen | 2002 | | pagina 19