Op zoek woning? Verona omringd door aandacht en medailles Beslissingswedstrijd voor Groeneweg verbeterd Heren I en dames 2 Gouwestaete kampioen Tijd Van Hest niet irri Nacompetitie Moerkapelle Uitslagen Sjoeclub NVM Woningvizier Gouda e.o. A-diploma Ingrid Paul niet naar DSB Vijfde week 57e Sportweek WADDINXVEEN - De jaar lijkse Waddinxveense Spor tweek gaat alweer de vijfde week in. Het traditionele Sportweekvoetbal is nu drie rondes verder. De wedstrij den vinden plaats op het WSE-terrein en beginnen in de regel om 19.00 uur. Na drie speelavonden zijn nog steeds twee ploegen zonder puntverlies. De Zwarte Rat ten staat met 18 uit 6 (63-6) bovenaan, gevolgd doorWSE- 6 (24-8) met 15 uit 5. Beide ploegen gaan hoge ogen gooi en voor de eindoverwinning. Niettemin is Alblas nog verre van uitgeschakeld. Zij staan met 15 uit 6 op een derde plaats. Op vrijdag 3 mei staat de volgende serie wedstrijden op het programma. 1 Heren I tegen WVZ I Heren 2 tegen WVZ 2 De Warande I (Foto: Artistic Art/Liesbeth van der Vis.) (Foto: Artistic Art/Liesbeth van der Vis.) Gratis af te halen bij de deel nemende NVM makelaars Het meest complete woningaanbod van Gouda e.o. Nog onwetend van het feit dat ZWV-Nereus 2 tegen het naar ter gestaan. Na de eerste pe riode stond het l-l en halver- Het lukte Gouwestaete in de derde periode na 4-4 even los te komen van De Warande en de stand op 4-6 te brengen. De gespeeld leidde over en weer tot irritaties. Overtredingen van de Waddinxveners Bjorn Tollenaar en Lesly Heeren werden door de Zoetermeerse scheidsrech ter A.Visser bestraft met een ge le kaart. Bij Groeneweg ging de onder druk. Uit een hoekschop van Klien van Dam werd de bal rakelings naast gekopt door de lange verdediger Bart Eindhoven, die herhaaldelijk opkwam. Bij Groeneweg kwam Guido Stuur man Maurice Eckhardt vervan gen en later kwamen Wesly van Heeren, Van der Sluis, Tollenaar, Scheurwater, Kanters. nemen veo uit Pijnacker. Het scorever- loop was vergelijkbaar met de jongenswedstrijd, met de Wad- dinxveense jeugd aan de goede kant van de score. Na een 6-3 voorsprong bij rust, won Ro- wah ruim met 15-7. De Rowah goals waren van Iris van Stel, Sharon Brouwer en Marjó de Schipper. De dames A-junioren moesten een uitduel spelen in loop in Waddinxveen toen nog zelden onder de 29 minuten was gelopen. Die wed- De Coenecooploop staat ech ter niet zodanig te boek vol gens voormalig ANP-redacteur Wim van Hemert. met de beste tien op de tien kilometer: I. Greg van Hest 27.51 (Waddinxveen), 2. Luc Door Bert Hertog ZEVENHUIZEN - Groeneweg speelt komende zondag op het terrein van de voetbalvereniging Bodegraven een be slissingswedstrijd tegen Stolwijk om het kampioenschap in de vijfde klasse. Beide clubs eindigden na de laatste wedstrijd gelijk bovenaan. Groeneweg won met pijn en moeite met 1-0 van Waddinxveen door een doelpunt van invaller Wesley van Maaren en GSV kwam in Stolwijk niet verder dan 0-0. WADDINXVEEN - De stand bij de Waddinxveense sjoelers is als volgt: Klasse A: IJan Kersbergen (141.120 punten), 2. Kees Kui pers (140.330), 3. Dick Dros (139.940). Klasse B: I. David Sin- nema 9131.520). Klasse C: IOt- WADDINXVEEN - In het Gou- webad ’de Sniep’ is op dinsdag 23 april weer voor het A-diploma gezwommen. Alle 42 kandidaat- jes zijn geslaagd. De namen van de kinderen die hun A-diploma gehaald hebben, zijn: Rachelle Si mons, Wouter Kwakernaak, Koen Baan.Aileen Rebel, Manon Boeije, Corné Marchand, Wessel van Kooten, Ruben Vis, Kelly An ker, Eveline Lamberts, Dylan van Wetten, Mark van Schie, Grego ry van Lingen, Michel van Nieuw koop, Eliza van Luyn, Luuk v.d. Schilperoord, Vera Dros, Lisa Wassenaar, Claudia v.d. Water, Maarten Toussaint, Demi v.d. Lin den, Nick Buitelaar, Faissal Bo- kasba, Thomas van Noppen, Iris Schleicher, Merel de Vries, Edith Harkes, Bennie Tamerus, Emilie Ahles, Doganay Otun, Petra Mul der, Mark v.d.Vlist, Sharon Mos sink, Alice Berhoff, Jan de Rooy en Muhammed Bakay. Waddinveen een moment ge vonden dat Verona even thuis was. Zo kon ze Verona toch op de foto zetten, te midden van haar medailles. Het is ten slotte een hele eer om een turnster van zo’n hoog niveau in Wad dinxveen te hebben. Turnster Verona van de Leur uit Waddinxveen heeft nog nau welijks tijd gehad om te genie ten van haar medailles. Ze wordt omringd door media aandacht en aandacht van club- genootjes, vrienden en familie. Zo vond afgelopen week de teerden daar niet van. Voor de rust kreeg Be Fair twee fraaie kansen om de leiding te krijgen. De eerste keer schoot Minnee naast, daarna had hij pech met een schot tegen de binnenkant van de paal.WDS was alleen ge vaarlijk bij een tweetal vrije schoppen van aanvoerder Rob de Koning. In de tweede helft schoot Gerrit de Koningnaast. Uiteindelijk duurde het een half uur voordat WDS scoorde. Ron van Tol liet de bal van zijn voet springen waarna Gerrit de Ko ning alleen kon doorgaan. Met een prima schot passeerde hij de doelman. Daarvoor was Be Fair sporadisch in de buurt ge weest van de Driebrugse doel man Leendert Boerefijn. Toch kregen de Waddinxveners nog een kans op de gelijkmaker, maar Martijn Peters en Rene Minnee slaagden er van dichtbij niet in de bal in het doel van UZSC I met 5-4 zou winnen, begon dames 2 in Oosterhout aan de wedstrijd tegen De Wa rande I. Het werd een uiterst nerveuse kampioenswedstrijd. De Gouwestaetedames konden in de ogen van één van de arbi ters geen goed doen. Dit resul teerde soms in slordige passes en ook in nogal wat uitsluitin gen. Toch lukte het coach Kors geleverd. Uit de hoekschop van Klien van Dam had Wesly van Maaren wel succes: 1-0. Wad dinxveen was nog dicht bij de ge lijkmaker, maar bij een ziedend met 5-6. Een belangrijk keerpunt in de wedstrijd kwam toen Gouwe staete tweemaal na een time out wist te scoren en de dames zelfs alle schroom konden laten varen en uitliepen naar 5-9. De Warande bepaalde de eind stand op 6-9, maar dames 2 was kampioen.Voor Gouwesta ete scoorden Karen Weerd 3x, Suzan Kaynar 2x, Marion van Hooft, Brenda Hogenboom, Sandra Thijsse en Kirsten Veld- PAGINA23-1 WDS te werken. In de slotfase liet WDS nog een drietal kansen liggen op een tweede treffer. Eerst miste Jan-Hendrik van den Berg en daar hield doelman Schoneveld Ramon en Gerrit de Koning van scoren af.Tegen Soc cer Boys moet blijken of ze werkelijk de kroon op het sei zoen kunnen zetten. Voor Be Fair-trainer Jack Harm sen was het de laatste wedstrijd als coach. Op maandag 20 mei (tweede pinksterdag) hebben bij Be Fair de finales om de Amstel Cup in het district West II plaats. Het programma begint om 10.00 uur. De aanvang van de mannen finale is om 17.00 uur. In het zondagvoetbal verloor WSE in Waddinxveen met 2-1 van DWO dat daardoor het kampioenschap behaalde. Voor de Waddinxveners scoorde Ar jen Houdijk. Drie minuten voor tijd viel het beslissende doel punt. WSE neemt deel aan de nacompetitie. heid om met een schitterend schot in de bovenhoek 4-4 te scoren. Reeuwijk probeerde het nog wel, maar slaagde er niet in aan de degradatie te ontkomen. Gepromoveerd zijn FC Per- kouw en Schoonhoven. Be Fair heeft in Waddinxveen WDS niet van een beslissings wedstrijd om het kampioen schap in de derde klasse kunnen afhouden. De ploeg uit Drie- bruggen won met 0-1De ande re kampioenskandidaat Soccer Boys won met liefst 7-1 van De Zwervers waardoor beide clubs gelijk eindigden. Er volgt zater dag een beslissingswedstrijd tus sen WDS en Soccer Boys, die waarschijnlijk bij Rohda’76 in Bodegraven wordt gespeeld. CION en HBSS zijn gedegra deerd, PKC gaat pd-wedstrijden spelen. WDS ontbeerde een kampioensvorm tegen Be Fair, maar de Waddinxveners profi- WADDINXVEEN - De teams van handbalvereniging Rowah/Space speelde dit week end wedstrijden in de (bui- ten)competitie van de regio Rotterdam. De D-jeugd beet de spits af tegen Walburg uit Zwijndrecht. Het werd een spannend, gelijkopgaand duel. De wedstrijd werd beslist door een omstreden doelpunt voor de spelers uit de Drechtsteden (3-4). Bij de jongens B-junioren was sprake van een (te) harde wedstrijd. Tegenstander Roda uit Rotterdam had er blijkbaar moeite mee dat Rowah in de aanval doeltreffender was. De kwaliteit van de Rowah/Space shirts werd meermalen op de proef gesteld. Gelukkig had de prima leidende scheidsrechter Rob Jongkind de wedstrijd goed in de hand. De wedstrijd eindigde in een 16-8 overwin ning voor de Rowah-boys. Het meisjes B-team moest het op- Marti ten Kate 28.13 (Goor), 4. Kamiel Maase 28.13 (Chiba), 5. Tonnie Dirks 28.20 (Den Haag), 6. Marco Gielen 28.21 (Brunssum), 7. Aiduna Aitnafa 28.22 (Groesbeek), 8. Cor Lambregts 28.33 (Den Haag), 9. Gerard Kappert 28.40 (Goor), 10. John Vermeule 28.40 (Brunssum). Jacques Valentin) wordt alge meen als betrouwbaar be schouwd. Maar inderdaad: het evene ment ontbreekt op de lijst van de door de KNAU goedge keurde parcoursen. In het ver leden waren de halve mara thon in Etten-Leur en de marathon in Maassluis bij het loperslegioen bekend als wed strijden waar links en rechts tien kilometer gelopen over eind staan. Die tijd werd op 21 oktober 1995 gerealiseerd in de Coenecooploop in Wad- WADDINXVEEN - De voetbal club Moerkapelle neemt deel aan de nacompetitie voor een plaats in de derde klasse. De Moerkapellenaars maakten in de laatste competitiewedstrijd een 4-1 achterstand tegen CVC Reeuwijk ongedaan: 4-4. Door dit resultaat degradeert Reeuw ijk naar de vijfde klasse. Moerka- pelle-trainer Andre Ramsteijn nam een gok door Rob van Leeuwen, Dennis Jager en Len- nard Tepper buiten de basis te laten omdat zij ,op scherp’ staan wat het aantal gele kaarten be treft. Reeuwijk startte voortvarend en nam een 0-2 voorsprong. Danny Pols scoorde 1-2, maar daarna liepen de Reeuwijkers uit naar l-4.Tien minuten na de pauze scoorde Lennaert Visser via een verdediger 2-4 en na 25 minuten werd de bal na een voorzet van Alexander Hertog ingekopt door Dennis Jager: 3-4. to Supusepa (121.670). Klasse D: Vijf minuten later stelde Visser I. Ronald Meyer (I 12.520). Edwin Zuierveld in de gelegen- ZEVENHUIZEN - Ingrid Paul gaat niet naar de commercië le schaatsploeg van DSB. De uit Zevenhuizen afkomstige schaatstrainster bereikte geen overeenstemming met het bedrijf uit Alkmaar. Ingrid Paul, als schaatsster lid van de schaatsclub Gouda, wilde in combinatie met het trainen van de zusjes Gretha en Jeni- ta Smit de opleiding tot spor tarts afmaken. DSB zag van deze constructie af. De Ze- venhuizense studeerde eer der medicijnen in het Cana dese Calgary en werd later coach van de Canadese schaatsploeg. Daarna werd zij coach in Noorwegen. De laatste twee seizoenen was Ingrid Paul in dienst van de KNSB. De schaatsbond stoot echter nu er drie commercië le ploegen zijn de kernploe gen af. Jong Oranje wordt wel gehandhaafd.Verder komt er eén ploeg voor getalenteerde schaatsers die buiten de boot dreigen te vallen. man ieder lx. De reis naar Zoetermeer werd een ware feestrit, waarbij de chauffeur zelfs af en toe een feestrotonde reed. huldiging op haar eigen club in Zoetermeer plaats, zat ze in het programma van Barend en Van Dorp en stond ze in menig krant afgebeeld en beschreven. Daarnaast gaan haar trainingen gewoon door. Toch had de fo tograaf van het Weekblad voor Het tweede herenteam van Gouwestaete heeft in een re gelmatige wedstrijd in Zoeter meer met 6-9 van WVZ 2 ge wonnen. De periodestanden waren l-l, 2-3, 1-2 en 2-3. Sjoerd Verwey ontpopte zich als topscoorder met 4 doel punten. Axel Russcher gooide er 2 in en Johan Sloof, Van Zoest en Mark ter Braake scoorden ieder lx. Door dit resultaat is heren 2 op een ver dienstelijke zesde plaats geëin digd in de Reserve 2e klasse B. aan mee in de strijd om de bo venste plaats al leek Kamerik de beste kansen op de titel te heb ben. De club uit Kamerik haakte echter in de slotfase af. Stolwijk leek daarna de beste papieren te hebben, maar de Stolwijkers strandden evenals Groeneweg een week eerder op GSV. De Gouwenaars verzekerden zich daarmee op een plaats in de na competitie. Lang, heel lang, heb- ben de supporters van Groeneweg moeten X wachten voordat er tegen een fel knok- gkend Waddinxveen werd gescoord. Groeneweg speelde zonder aanvaller Jarno Dorp, die zich vrijdag- voor het massaal meegereisde publiek nog eenmaal vlammen. De derde periode werd een waar doelpuntenfestival. Jaco de Jong, Rodi Visser, Remko Overdam, Peter van Bergenhe- negouwe en Jeroen van Tol wis ten hun doelpunt mee te pak ken. Zelfs Sjoerd Verwey, die dit seizoen voorzichtig mag ’rui ken’ aan het heren I spel, wist tot scoren te komen. De laatste periode was een formaliteit. Het beste was van het spel af en er was alleen nog oog voor de klok. Rodi Visser en Jaco de Jong mochten de stand op 14-0 brengen, alvorens WVZ in de laatste vijf seconden de eer wist te redden. Eindstand 14-1 en het kampioenschap was een feit. De kampioenskaravaan reisde af naar Gouwebad ’De Sniep’ om tot in de kleine uur tjes een feestje te bouwen op de slotdag van de competitie. robuuste verdediger Pascal Crielaard op de bon na het on deruit halen van Rene van der Sluis. Crielaard mist daardoor de beslissingswedstrijd in Bodegra ven. In de tweede helft zette Groeneweg Waddinxveen flink „Ik ben blij met de herkansing", vertelde Cor Hazebroek trainer van Groeneweg, dat een week eerder tegen een 5-0 nederlaag opliep tegen GSV „In de wed strijd tegeri Stolwijk zullen we proberen om Remko Anker uit te schakelen. Hij is de gevaarlijke man bij de Stolwijkers. Hoe het resultaat van de wedstrijd ook zal zijn onze jonge ploeg zal er zeker van leren". Bij verlies krijgt Groeneweg nog een- kans in de nacom petitie. Waar- schijnlijk speelt/ Marco Terpstral zondag op top- scorer Remko An ker. Groeneweg heeft goede herinneringen aan het veld in Bodegraven. In 1987 won de club uit Zevenhuizen er een beslissingswedstrijd tegen Nieuwkoop waarna de formatie van trainer Hans van der Winden promoveerde naar de derde klasse. In Zevenhuizen was niet veel tijd nodig om ja te zeggen op het voorstel van het bestuur van Stolwijk om in Bodegraven te voetballen. Groeneweg, dat een jaar geleden uit de vierde klasse degradeerde, is onder lei ding van nieuwe trainer Cor Ha zebroek bezig het verloren gega- ne terrein te herwinnen. Hazebroek voerde een verjon ging door. Onder leiding van rou tinier Leon van Vliet (37) deed de club uit Zevenhuizen van begin af WADDINXVEEN - De be trouwbaarheid van de lengte van de wegparcoursen in de at- De Gouwestaeteheren konden de kampioensavond compleet maken. Bij winst op WVZ zou den de heren kampioen wor den in de 2e klasse C en na 12 jaar weer terugkeren in de Ie klasse. De ploeg van trainer/coach Anton Heiden had aan één punt genoeg tegen hekkensluiter WVZ in Zoeter meer. De Gouwestaeteheren hadden echter nog nooit ge wonnen in Zoetermeer en wa ren dus gewaarschuwd. On danks het feit dat WVZ al gedegradeerd was, was de (kampioens)spanning af te le zen op de gezichten van de spelers. De heren begonnen ge concentreerd aan de wedstrijd. Peter van Bergenhenegouwe en Mark Mommers beten het spits af; zij zorgden voor een 2- 0 voorsprong in de eerste pe riode. Verdedigend gaven de Gouwestaeteheren weinig kan sen weg. De vraag was dan ook niet of de heren zouden win nen, maar met hoeveel? In de tweede periode was het gat met WVZ opgelopen tot 6-0. Dit door doelpunten van Jaco de Jong (2x), Remko Overdam en Mark Mommers. In de derde periode zakte WVZ totaal in el kaar en Gouwestaete wilde Verona van de Leur met haar medailles behaald op het EK in het Griekse Patras, waar ze als tweede eindige. Het doelpunt dat de streekderby Groeneweg-Waddinxveen besliste kwam van de voet van invaller Wesly van Maaren. voor de tweede achtereenvol gende keer. Hoger kan een tweede team in Nederland niet reiken, omdat tweede teams niet in de hoofdklasse mee mo gen doen. Een voortreffelijke de hoofdklasse gepromoveerde prestatie van het team van trai ner Jim van Es en coach Kors van Tilburg. Heren I keert na zoveel jaren weer terug naar de eerste klas se. Het team van trainer/coach Anton Heiden heeft dit seizoen laten zien ook lastige hobbels te kunnen nemen en dat geeft hoop voor de toekomst, want Berg, Daan den Butter, Tom de spelen in de eerste klasse zal Vos, Rowdy Smith, Jeroen van de nodige offers en discipline van Tilburg de dames in het ga- derVlist, Myrthe Rauws, Roberto vergen. Heren I behaalde het reel te houden. Dames 2 heeft kampioenschap en de promotie tijdens de wedstrijd nooit ach- via een 1-14 winst tegen WVZ I in Zoetermeer. Daarvoor had dames 2 reeds in Oosterhout wege de wedstrijd was het 2-2. met 6-9 gewonnen van De Wa rande I. De feestkaravaan begon om 16.30 uur bij Gouwebad De Sn iep. Hier verzamelden dames 2 periode werd echter afgesloten en de supporters zich om met de bus en auto’s de rit naar Oosterhout te maken. Na af loop van de wedstrijd ging de complete feestkaravaan rich ting Zoetermeer om aldaar om 21.30 uur de wedstrijd van he ren I tegen WVZ mee te ma ken. Inmiddels had ook heren 2 met 6-9 van WVZ 2 gewonnen. Na afloop van de wedstrijd toog de karavaan naar de laat ste halte. In Gouwebad De Sn iep werd tot in de kleine uur- Maaren en Cor Buitenhuis in de plaats voor Arjan van Erk en Le on van Vliet.Van Vliet was gebles seerd geraakt. .Mister Groene weg’ hoopt zondag toch bij te zijn. Leon van Vliet is aan zijn twintigste seizoen bezig' bij letiek werd laatst opnieuw aan- Groeneweg en wil volgend sei- geroerd na de Parelloop in zoen doorgaan. Hij ziet kansen Brunssum, die werd gewonnen tegen Stolwijk omdat „Stolwijk door de Keniaan Philip Mosima een voetballende ploeg heeft.Wij in 28.08. hebben een lichte ploeg, die het Daarmee bleef de snelste tijd tegen Waddinxveen moeilijk had ooit in een Wegwedstrijd op de maar toch verdiend heeft ge wonnen". Het beslissende doel punt viel na een half uur spelen nadat diverse vrije trappen en hoekschoppen niets hadden op- dinxveen door Greg van Hest in 27.51. In het blad Atletiek Actueel van de KNAU staat te lezen: ,Greg van Hest heeft met 27.51 de snelste tijd ooit op de 10 km schot van Bjorn Tollenaar stond op zijn naam staan. Hij liep die doelman Gert Haan op de juiste tijd in 1995 in de Coenecoop- plaats.Vlak voor tijd miste Kevin loop in Waddinxveen waar Zijderhand nog de kans op een tweede doelpunt van Groene weg door van dichtbij over het strijd van Asics (lees oud-atleet doel te schieten. Bij Waddinx veen werden Raymond Beij en Rene van der Sluis nog vervan gen door Erik van der Krans en Remco Been. De Waddinxvener beëindigden de wedstrijd met tien spelers omdat Mark van Vliet de rode kaart kreeg voor gehouden na een pittige overtre ding op Guido Stuurman. Eerder was de jonge Zevenhuizense aanvaller Rik van Yperen tegen zijn eerste gele kaart aangelopen fors kon worden afgesneden, na een overtreding op Tom Plantfeber. Opstellingen: Groe neweg: Haan, Crielaard, Terpstra, Eindhoven, Van Erk, Menno en Klien van Dam, Zijderhand, Van Aardig is ook nog dat Van Hest Yperen, Eckhardt,Van Vliet, Wad- naast zijn 27.51 nog een tijd dinxveen: Versloot,Van Herk, De van 27.58 heeft staan als ope- Wilde.Van Vliet, Beij, Plantfeber, ningsloper bij de Ekiden in Chi ba in 1994’. Opgemerkt wordt dat de laat ste jaren er sprake is van ver scherpte aandacht voor het la- Rowah in evenwicht ten meten van het parcours. Elke club, die een wedstrijd van tegen de vereniging Oli- importantie organiseert, laat dat doen.Tientallen evenemen ten hebben inmiddels de me ting door de officials van de at- letiekunie laten doen. Het is ook nog zaak om te zorgen dat wat is gemeten ook daadwer kelijk wordt gelopen. De re dactie van Atletiek Actueel vindt het jammer dat er geen publicatie meer is waarin de ranglijsten wegatletiek staan Spijkenisse tegen het plaatselij- vermeld. Het blad komt zelf ke HVOS. Rowah begon gehan dicapt aan het duel. Diverse speelsters waren geblesseerd of met vakantie. Toch speelden Krotwaar 28.10 (Brunssum), 3. de vervangsters uit de B-jeugd een verdienstelijke wedstrijd. Na een 5-3 voorsprong bij rust, won de Rijnmondse ploeg met 11 -6. Opvallend was dat 4 van de goals werden gescoord uit pingels. Kim en Iris van Stel be nutten er beiden twee. De ove rige treffers waren van Anne- marie Coevert en Kim van Stel. de/' van avond bij een bedrijfsvoetbal- wedstrijd blesseerde. Dat Van Dorp daaraan meedeed met een belangrijke wedstrijd van zijn club in het vooruitzicht wekte bij Groeneweg veel onbegrip. In de eerste helft deden zich weinig mogelijkheden voor. In de negen tiende minuut was er een kans voor Leon van Vliet, maar zijn schot was te zacht om doelman Edwin Versloot te verontrusten. Aan de andere kant was de Ze venhuizense doelman Gert Haan paraat bij een schot van Rene van der Sluis. Na een vrije trap van Klien van Dam suisde bal ra kelings langs het doel van Wad dinxveen. De (ongecontroleer de) inzet waarmee werd WADDINXVEEN - Afgelöpen tjes een gezellig kampioens- weekend zijn heren I en dames feest gehouden. 2 van Gouwestaete kampioen geworden. Dames 2 werd dat Dames 2 tegen WOENSDAG 1 MEI 2002 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN k 9 1

Weekblad voor Waddinxveen | 2002 | | pagina 23