George Baker onderscheiden tijdens Lintjesregen Bos en Visser onderscheiden door Koningin H |L Kindermiddagen in wijk- gebouw ’Zonnig Zuid’ Jeugddienst WADDINXVEEN - Op zondag 5 mei is er bij De Rank om 18.30 uur weer een jeugddienst in het Coenecoop College. In deze dienst gaat ds. S. Dierx uit Oude Wetering voor. Verder wordt muzikale medewerking verzorgd door het combo. Het o c Colofon MEDISCHE DIENSTEN George Baker 0182- Van Holsteijn Lugthart-Andeweg r KERKDIENSTEN y Van Maanen Kooijman Glasbeek (0182-322 488) van WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN (0181) 21 96 12 |I WOENSDAG 1 MEI 2002 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN PAGINA 9 V A/A rsr^iK ixz\/f-f-k. i i i i 1 S 1] MID- Groens- Groens- ds. O.W. (Foto: Artistic Art/Liesbeth van der Vis.) Bethelkerk, Bilderdijklaan zondag 9.30 uur ds.J.W. Goos- sen.Vriezenveen 17.00 uur ds. C.B. Stam, Pa- pendrecht De Morgenster, Sterrenlaan zondag 9.30 uur ds. H. Schi- paanboord 17.00 uur ds. J. de Jong Immanuëlkerkgemeente, Prin ses Beatrixlaan zondag 9.30 uur. Ds. C. Spaans, Oegstgeest Sectie ’De Rank’, confessio- neel-hervormde gemeenschap, Coenecoopcollege zondag 10.00 uur ds. M. de Boer 18.30 uur ds. S. Dierx, Oude Wetering Weekeinddienst dierenarts: A.H.M. Hermans en J.C.H. van Dorst, Kattensingel 17, Gouda, tel. 0182-510958; Woubrech- terf 42, Waddinxveen, tel. 0182- De Hoeksteen, Esdoornlaan zondag 9.30 uur ds. J. de Jong 18.30 uur ds. H. Schipaanboord REMONSTRANTSE GEMEENTE Spoedeisende huisartsenhulp U kunt alleen na een telefoni sche afspraak voor spoedeisen de huisarstenhulp buiten kan tooruren: - op werkdagen van 17.00 uur 's avonds tot 08.00 uur 's och tends - op zaterdag, zondag en feest dagen terecht bij: VOOR SPOEDEISENDE HUIS ARTSENHULP BUITEN KANTOORUREN Uitgever Dagblad van Rijn en Gouwe B.V. Alphen aan den Rijn Ontmoetingskerk, voorde zaterdag 19.00 uur geen viering zondag 11.15 uur Eucharistie viering, pastor A. v.d. Helm (in samenwerking met de Vrij zinnige Hervormden) Kerkgebouw Zuidkade UITSLUITEND VOOR BEZORGKLACHTEN dinxveen. Cameraploegen en fo tojournalisten kwamen in grote getalen naar de raadszaal om de uitreikingen bij te wonen. Reden: George Baker was één van de in woners die het lintje door bur gemeester Jonkman opgespeld kreeg. In totaal ontvingen zZes men met de in Waddinxveen ge vestigde Wereldwinkel. Later schaarde de groep zich onder Stichting Gered Gereedschap. In samenwerking met de Stich ting Gered Gereedschap Am sterdam wordt thans door de heer Glasbeek, als secretaris van de Werkgroep Waddinxveen van de Stichting, al meerdere jaren op een gestructureerde wijze ge werkt aan de gereedschapspro- Redactie Sanne van der Kolk 0172-420512 E-mail: weekbladvoorwaddinxveen@ rijnengouwe.nl Kopij dient uiterlijk op maandag 16.00 uur in het bezit van de redactie te zijn om in aanmerking te komen voor plaatsing. Bijdragen per e-mail of op floppy verdienen de voorkeur. Gouda en was hij medeo prichter van het dorpshuis Swanla en was hij drie jaar voorzitter van het Oranjeco- mite Zevenhuizen. De heer Bos (73) was zelf standig agrarisch onderne mer. Daarnaast heeft Bos zich in de periode 1960-2001 continu ingezet als vrijwilliger verantwoordelijk voor het boeken van predikanten voor de kerkdiensten. Burgemeester drs.J.D. Wes tendorp heeft op 26 april 2002 om 11.00 uur in het ge meentehuis te Zevenhuizen de Koninklijke Onderschei dingen namens Hare Majes teit de Koningin uitgereikt. NEDERLANDS HERVORMDE KERK Brugkerk, Kerkweg-Oost zondag 9.30 uur ds. B.J.D. van Vreeswijk 17.00 uur ds. C.J.J. van der Dus- sen GEREFORMEERDE KERKEN Ontmoetingskerk, voorde zondag 9.30 Martini HuisArtsenPost Midden-Hol- land (HAP MH) Jan van Beaumontstraat 4 2805 RR Gouda tel. 0182- 322 488 Kantoor Zijde 30 2771 EN Boskoop Fax:0172-212168 Bezorging Telefoon: 0181-219612 OUD-GEREFORMEERDE GEMEENTE IN NEDERLAND Kerkgebouw Mercuriusweg: 10.00 uur leesdienst 18.30 uur leesdienst RAFAEL GEMEENSCHAP WADDINXVEEN Het Trefpunt, Stationsstraat zondag 10.00 uur spreker: Krijn van Herwaarden BAPTISTENGEMEENTE ICHTHUS Gebouw Kreater, Kerkstraat zondag 10.00 uur spreker: DE BRUGGEN RESTAURANT DE BRUGGEN Sterrenlaan 2 Zondag 12 mei I 1.00 uur ds. C. de Jong, predikant Immanuel- kerk, Pasen VII, zondag Exaudi lid van de Districtscommissie in de periode 1983-1986 en onbe zoldigd bestuurslid bij de AB VAKABO in de periode 1982- 1987. Advertenties Telefoon 0172-211731 E-mail: verkoopboskoop@rijnengouwe.nl Advertenties kunnen tot dinsdag I 1.00 uur worden opgegeven, IM'ers (ingezonden mededelingen) tot maandag 16.00 uur. VERSLAVINGSZORG DEN-HOLLAND Pamassia, psycho-medisch cen trum, IJssellaan 2-2a, 2806 TK schoolbestuur van de Vereniging tot Stichting en Instandhouding van Ned. Herv. Chr. Scholen te Waddinxveen. De vele activitei ten voor deze vereniging eisten bijzonder veel tijd op. Daardoor en ook in verband met de zorg voor een gezin met zeven kinderen, besloot Kooij man in 1979 het ouderlingschap neer te leggen. Wel is hij nu nog bestuurslid van deze vereniging. Kooijman leverde een grote bij drage aan de voorbereiding van de nieuwbouw van de Reho- bothschool die in 1986 werd ge opend en droeg hij bij aan de sa menvoeging van de kleuter- en basisschool van de Eben Haëzer- schoo! in de periode 1990-1992. Weekblad voor Waddinxveen is een onafhankelijk weekblad, dat in een oplage van 15.300 exemplaren wordt uitgegeven en verspreid in Waddinxveen, Moerkapelle en Zevenhuizen. Weekblad voor Waddinxveen verschijnt op woensdag. ROOMS-KATHOLIEKE KERK St.Victorkerk, Zuidkade vrijdag 3 mei 10.00 uur renviering in Huize Souburgh zondag 09.30 uur Eucharistie viering dinsdag 7 mei 19.00 uur Com munieviering, pastor M.Ameling thema van de dienst is: Bouw vakkers gezocht! Iedereen is welkom. In de orde van dienst die wordt uitgedeeld, staan zo wel de te zingen liederen als de te lezen Bijbelgedeelten. Na de dienst is er weer gelegenheid om met elkaar iets te drinken. werd. In 1985 maakte hij een succesvolle comeback met de hit Santa Lucia by Night Vanaf 1990 werd het in Nederland opnieuw wat stiller rondom de heer Bou- wens. Hij richtte zich op optre dens in voornamelijk Duitsland. De film Reservoir Dogs zorgde vervolgens in 1999 voor een grootse comeback met de hit Little Green Bag. Dit resulteerde in 1999 en 2000 opnieuw in eni ge honderden live optredens in Nederland, België en Duitsland. De heer Van Maanen heeft zich gedurende vele jaren ingezet als vrijwilliger voor diverse instellin gen. Vanaf 1976 tot 1996 was hij bestuurslid van de Stichting De Wingerd, die jaarlijks voor de kinderen activiteiten op Koning innedag organiseerde. In de pe riode van 1979 tot 1987 zette Van Maanen zicht in voor de zen- dingscommissie van de Her vormde Immanuëlkerkgemeen te. Sinds 1976 collecteert Van Maanen ieder jaar ten behoeve van de Kankerbestrijding. In 1993 werd Van Maanen lid van het bestuur van de bewoners commissie Wingerd, die in 1994 een overkoepelende variant kreeg: Huurdersvereniging Wad dinxveen, Zevenhuizen en Moer kapelle (HWZM). Daar zat Van Maanen al vanaf het begin bij. Hij was van 1971 tot 1983 lid van de Bedrijfszelfbescherming (BZB) en van 1979 tot 1984 lid van de Dienstcommissie. Voorts was hij De heer Glasbeek nam in 1981 het initiatief om samen met an deren voor Derdewereldlanden eenvoudige hulpmiddelen als zonneoventjes, houtkacheltjes en de energiefiets te gaan produce ren. Glasbeek zamelde gereed schappen in en reviseerde deze in zijn garage. Uit deze activitei ten ontstond na verloop van tijd de lokale werkgroep Gered Ge reedschap, die al snel een regio nale functie kreeg. Glasbeek opereerde aanvankelijk op particuliere basis, dat wil zeg gen kleinschalig en weinig ge- structureerd.Verzending van ma terialen naar Derde Wereldlanden bekostigde de heer Glasbeek uit eigen midde len. Hij werkte onder andere sa- Het was het jaar 1966 toen de heer Kooijman met succes solli citeerde naar de functie van or ganist van de wekelijkse kerk diensten bij de Nederlands Hervormde Gemeente. Inmid dels is hij al 35 jaar als vaste or ganist verbonden aan de Her vormde Kerk en verzorgt hij nog altijd de instrumentale begelei ding van de wekelijkse kerkdien sten. Daarnaast is Kooijman reeds 42 jaar lid van de Her vormde Gemengde Zangvereni ging Vox Jubilans. Deze vereniging is ontstaan uit een in 1947, op initiatief van de familie Kooijman gevormd koor, die ten doel had de uit het voormalige Indië te rugkerende mensen welkom te zingen. In 1975 werd de heer Kooijman gekozen als ouderling. Kort daar na werd gevraagd door het GEREFORMEERDE KERK (VRIJGEMAAKT) Kruiskerk, Passage zondag 09.30 uur Bouwsma, Gouda 16.30 uur ds. E. Brink Mevrouw Lugthart-Andeweg is sinds 1972 actief in het kerkelijk en maatschappelijk leven. Van 1972 tot 1980 had zij zitting in de oudercommissie van de Ko ningin Julianaschool.Van 1983 tot 1995 had zij zitting in het bestuur van de vrouwenbond de Passage, onder andere in de functies van penningmeester, tweede presi dente en presidente. Vanaf 1992 was Lugthart ook actief in de hulpverlening aan Waddinxveen- se bejaarden. Zij hielp bij de maaltijdenverzorging, het dekken van de tafels en de gerichte hulp bij het eten aan bewoners van de Anne Frankflat Mevrouw Lugt hart was tot 2001 twee midda gen per week in het zorgcen trum voor de verzorging van de warme maaltijd. Sinds 1994 gaat Lugthart-Andeweg als vrijwillig ster mee met het jaarlijkse uit stapje voor de bewoners van het zorgcentrum. Ook gaat zij sinds 1996 als vrijwilligster mee tij dens de rolstoelvierdaagse. Sinds 1999 verleent zij bovendien hand- en spandiensten voor de viering van het Heilig Avondmaal in de kerkdienst in zorgcentrum Souburgh. Op kerkelijk terrein is mevrouw Lugthart sinds 1980 als vrijwillig ster actief. Sinds dat jaar bezorgt ALGEMEEN MAATSCHAPPE LIJK WERK De Vierstroom Spreekuur: Maandag t/m don derdag van 09.00 tot 10.00 uur. Bezoek en postadres: Stations straat 12, 2741 HS Waddinx veen. Telefoonnummer: 0182 - 623 040. Na 10.00 uur wordt u au tomatisch doorverbonden met de Zorglijn centralist die uw boodschap aanneemt. Inloopspreekuur Consultatie- buro Waddinxveen per l-l- 2001maandag I 1.00-12.30 uur. ZEVENHUIZEN - De heer C. Bos uit Oud Verlaat en de heer WC.Visser uit Zeven huizen, zijn afgelopen vrijdag benoemd tot Lid in de Orde van Oranje. Burgemeester Westendorp reikte op het gemeentehuis na mens Hare Majesteit de Koningin de twee heren een Koninklijke Onderscheiding uit. De heer Visser (67) is gepensioneerd Tax- manager bij Unilever Rotterdam. Daarnaast was en is hij actief in diverse functies. Zo zette hij zich van 1965 tot 1993 in voor de volleybalvereniging Zevenhuizen, later verplaatste hij die werkzaamheden naar de Nederlandse vol- leybalbond (Nevobo), district Gouda, waar hij nog altijd in de functie van voorzitter en lid financiële com missie actief is. Voor zitter was Visser ook van het Dorpshuis Swanla, tijdens de ja ren 1973-1988 en is hij nog altijd van de bewonerscommissie BK-weg. De ondernemerskring Zeven- huizen-Moerkapelle heeft Vis ser als secretaris benoemd, ook die functie oefent hij vandaag de dag nog uit. Daar houdt het overigens niet bij op.Visser was gedu rende tien jaar penningmees ter van de Nevobo District Mededeling: De regeling ’medische week einddienst’ is uitsluitend be doeld voor dringende gevallen, waarvan de behandeling niet tot de eerstvolgende werkdag kan wachten. jecten, die de Derde Wereld ten goede komen. Dankzij de inspan ningen van de heer Glasbeek heeft de Werkgroep Waddinx veen momenteel dan ook 17 ac tieve vrijwilligers. Daarnaast is Glasbeek al onge veer 20 jaar actief in het diaco- 1 nale werk voor de Gerefor- i meerde Kerk, in het bijzonder voor het jeugdwerk. Het ambt van diaken bekleedde de heer Glasbeek gedurende een perio de van vier jaren. Ook levert hij jaarlijks een bijdrage aan de rom melmarkt van de Gereformeer de Kerk. voor de Vereniging voor Evangelisatie te Zevenhuizen aan de Rotte. De activiteiten vonden plaats binnen de Hervormde Kapel Oud Verlaat. Van 1960-1968 was Bos diaken. Daarna van 1968 tot mei 2001 penning meester. Van 1991 tot 2001 was hij (Foto: Artistic Art/Liesbeth van der Vis.) CHRISTELIJK AFGESCHEIDEN GEMEENTE Kerkgebouw Dorpstraat woensdag I mei 19.45 uur ds. J.G. van Tilburg zondag 9.30 en 17.00 uur ds. J.G. van Tilburg donderdag 9 mei, hemelvaarts- ving hij de Most Outstanding dag 9.30 uur ds. J.G. van Tilburg Country Song van de ASCAP USA 1975 voor ’Una Paloma Blanca’ alsmede de Listner choi- ceAward 1976 USAWHNS. In 1978 verdween Bouwens eni- Oude- ge tijd uit beeld, omdat hij naar zijn mening niet langer aan de verwachtingen kon beantwoor den en de druk op hem te groot rika, Azië en Nieuw Zeeland, heeft Bouwens met televisieop tredens het publiek in nagenoeg alle landen ter wereld met zijn muziek bereikt Verder werden songs van de heer Bouwens ge bruikt in films, zoals Reservoir dogs en in boeken, zoals The exe- cutionar song van de schrijver Norman Mailer. In Nederland werd Bouwens voor zijn werk - naast de vele gouden en platina platen - on derscheiden met onder meer.de zilveren en de gouden Harp van Conamus en de Exportprijs 1976. In de Verenigde Staten ont- zij het boekwerkje 'de Hervorm de Gemeente Waddinxveen’ bij een aantal bejaarde mensen thuis. Zij combineert de bezor ging met een huisbezoek. Sinds 1985 brengt zij bovendien jaar lijks voor de Hervormde Ge meente de enveloppen rond voor de acties van Kerkbalans en A.A.C. Ook de inzameling wordt door haar verzorgd. In de perio de 1985-1993 was Lugthart-An deweg coördinator van het vrij willigerswerk binnen de Hervormde Gemeente Wad dinxveen. Sedert 1990 staat zij ook in de evangelisatiekraam op de Waddinxveense weekmarkt Op de donderdag en vrijdag Wethouder Van Holsteijn nam op dezelfde dag dat hij zijn lintje kreeg afscheid van het wethou derschap. Hij is van 1972 tot 1977 onderwijzer op een basis school in het Westland geweest. Vervolgens werkte hij van 1977 tot 1980 bij het ministerie van Sociale Zaken als arbeidsbemid delaar Arbeidsbureau Den Haag. Van 1980-1990 heeft hij bij de gemeente Den Haag als beleids medewerker verschillende func ties vervuld op het gebied van maatschappelijke dienstverlening en welzijn, ouderenzorg, gezond heidszorg en stafmedewerker. Daarnaast is hij actief geweest op het terrein van onderwijsvoor rangsbeleid en integratie op de arbeidsmarkt Van 1990 tot he den is Van Holsteijn bij de Be stuursdienst Den Haag werk zaam geweest als bestuursadviseur voor de wet houder aldaar.Van 1998 tot 2002 is Van Holsteijn wethouder van de gemeente Waddinxveen ge weest voor andere welzijn, on derwijs, zorg, sport en sociale za ken. Hij heeft daarnaast diverse nevenfuncties vervuld: secretaris Oecumenisch Overleg Waterin gen,Voorzitter, bestuurslid en lid van diverse werkgroepen op het terrein van ontwikkelingssamen werking, waaronder Interkerke lijk Vredesberaad, voorzitter Gastouderproject Waddinxveen, voorzitter Stichting Belangenbe hartiging Waddinxveense peuter speelzalen, secretaris Katholiek Schoolbestuur Sint Victor Wad dinxveen, voorzitter PvdA, afde ling Waddinxveen, lid gemeente raad Waddinxveen voor de PvdA, lid bestuur Stichting Web Foundation i.o. uur pastor G. er op maandag 6 mei van 15.30 uur tot 17.00 uur een hele leu ke middag gepland in het wijk- gebouw van de Speeltuinvereni ging Zonnig Zuid (St. Victorstraat). Deze middag is er een programma waarbij de kin deren met behulp van fotoma teriaal, een verkeersspel en het bekijken van een hele speciale video hun menig kunnen geven over de wijk. De toegang van deze middag is helemaal gratis. Ben je tussen de 6 en 10 jaar kom dan langs op maandagmid dag 6 mei. Voor de kinderen van 10 tot en met 12 jaar is er op maandag 13 mei van 15.30 uur tot 17.00 uur een middag georganiseerd in het wijkgebouw van de Speeltuinvereniging Zonnig Zuid (St.Victorstraat). Op deze middag zal het ’Kom-op-een- idee-spel’ gespeeld worden. Met behulp van dit spel kunnen kinderen nadenken over hun wijk. Ook deze middag is de toegang tot deze activiteit gra tis. Voor meer informatie over de middagen kunt u contact op nemen met Astrid de Weerd van de Stichting Waddinxveens Welzijnswerk. Tel: (0182) 631932. Bouwens, bekend onder de ar tiestennaam George Baker, be gon zijn muzikale carrière in 1969 met zijn eerste single Little Green Bag. Dit nummer werd in Nederland én de Verenigde Sta ten een groot succes. Het num mer kwam in de VS zelfs in de top vijf te staan. Bouwens is nu ruim dertig jaar actief in de mu ziek als zanger, componist en Gouda. Tel.nr. 0182-563500, producer. In die tijd schreef hij fax.nr. 0182-563521. Bereikbaar meer dan veertig grote hits en maandag t/m vrijdag 09.00- vijftig Ip’s en cd’s, waaronder vele 17.00 uur. internationale successen, zoals het uit 1975 daterende succes nummer Una Paloma Blanca. Daarvan werden negen miljoen exemplaren verkocht en boven dien werd door menig artiest, waaronder James Last, Ray Con- niff, Freddy Quinn,Tom Jones en Ray Charles een eigen versie op genomen. Naast tournees in twaalf landen, zondag 12 mei 10.00 uur ds. J. zowel binnen Europa als inAme- Tromp WADDINXVEEN - In de wijk Zuid is onlangs een begin ge maakt met de voorbereidingen van het project de Brede School. De wijk Zuid wordt be grenst door de Burgemeester Trooststraat, de Kanaaldijk, de spoorlijn achter hetWeegje en de Gouwe. Voordat projecten in het kader van de Brede School van start kunnen gaan, moet er een inventarisatie plaatsvinden van de meningen en wensen van de wijkbewo ners. Er zijn al gesprekken ge weest met de docenten van de Kameleon, de vrijwilligers van het Wijk- en Buurtbeheer en de speeltuinvereniging Zonnig Zuid. Alle kinderen die in Zuid wonen worden als eerste be trokken bij het project. Zo worden op de basisschool de Kameleon binnenkort door verschillende groepen met be hulp van een zogenaamd parti- cipatieproject een inventarisa tie gemaakt over manier waarop kinderen naar de wijk kijken waarin zij spelen en wo nen.Alle kinderen die in de wijk wonen maar niet op de Kame leon zitten, worden ook bij het project betrokken.Voor de kin deren van 6 tot en met 9 jaar is Dienstdoende apotheek: 3 mei - 10 mei: Apotheek van Doorn, Pr. Bernhardlaan 65, Waddinxveen, tel. 614162. Camera’s en fotojournalisten toonden massaal belangstelling voor de onderscheiding die George Baker kreeg burgemeester Jonkman. JEHOVA’S GETUIGEN Koninkrijkzaal, Burgemeester Trooststraat 10.00 uur Openbare toespraak 11.00 uur Wachttorenbespre king -WADDINXVEEN - Het was wel 6131 12. Kleine huisdieren- héél druk op het gemeentehuis spreekuur voor spoedgevallen tijdens de Lintjesregen in Wad- ieder weekeinde volgens af spraak. J.G. Baas, Jan Dorrekenskade- Oost 36, Waddinxveen, tel. 0182-632051. Dierenkliniek 'Pieter Bas’, me vrouw WWM. Smits en J.B. Cramer, Prins Bernhardlaan 79, Waddinxveen en Hoge Gouwe gedecoreerden ontvingen een 21, Gouda. Voor spoedgevallen lintje. Vijf van hen werden be- ieder weekeinde spreekuur noemd tot Lid in de Orde van volgens afspraak, tel. 0182- Oranje-Nassau. Dat zijn Henri 610462 of 0182-516876. van Maanen, Pietertje Lugthart- Andeweg, Jan Willem Kooijman, Cornelis Wilhelm Glasbeek en wethouder A. van Holsteijn. Johannes Bouwens, beter bekend als zanger George Baker, werd benoemd tot Ridder in de Orde van Oranje Nassau. «I

Weekblad voor Waddinxveen | 2002 | | pagina 9