Weetwatjestemt.nl: een site over politiek voor en door jongeren De tweede week van een voettocht van Waddinxveen naar Pelhrimov Ook in Waddinxveen beter wonen met Brug tot brug’ zwemfestijn op 29 juni minder energie mogelijk Techno Babyspullen beurs in het Voorlichtings avond voor Zuidhonk 0172 21 37 15 info@loo.nl Gemeente en Platform starten promotieactie voor energiebesparing zwangeren grootheden in de regio Crea- en hobbybeurs r Rotenburg, 22 april 2002 20 jaar:,, 5,85% Onze adviseurs nemen uw situatie zorgvuldig door. Wilt u écht een grondig en per soonlijk advies, bel dan snel Ook kunnen de jonge stem VAN DER LOO HYPOTHEKEN f HYPOTHEKEN VERZEKERINGEN^ PENSIOENEN WADDINXVEEN - Het is verkiezingstijd en dat is goed te merken. Politici zijn veelvul dig op televisie, overal hangen posters van politieke partijen en debatten vinden wekelijks plaats.Toch blijft het voor veel mensen moeilijk om een keu ze te maken voor een partij. Dat geldt ook voor veel jon geren, omdat ze zich nog niet zo lang met politiek bezighou den of omdat de taal van de politiek veel te warrig is bij voorbeeld. De Waddinxveense student Johan Veldhuis be dacht daar wat op. Samen met medestudenten richtte hij de internetsite www.weetwatje- stemcnl op. Doel: jongeren in formeren over de politieke partijen en verkiezingen. Johan, geboren en getogen in Waddinxveen, volgt al vier jaar de studie small business in Haarlem. Dit jaar studeert hij af.Aan het begin van dit studiejaar kreeg hij een op dracht mee: start een collec tief project, bedrijf of iets an ders. „We zaten met een groepje bij elkaar en hadden het over politiek. We conclu deerden dat vijf van de elf uit ons groepje eigenlijk niets van politiek af wisten. Het leek ons daarom een goed idee een internetsite te starten waarop jóngeren alles over politiek te weten kunnen ko men.” Kom eens langs voor onze speciale nieuwbouwtarieven! Waddinxveense natuurgeneeskundige schrijft studieboek over holistische iriscopie EPA-on- derzoek laten uitvoe ren. EPA staat voor Energie Prestatie Advies, een Evenals advies op het gebied van woon- voorgaande jaren is er ook dit F F r PAGINA 13 DINSDAG 7 MEI 2002 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN de Markt 52 te comfort en efficiënt energiege- (Foto: Artistic Art/Liesbeth van der Vis.) John Verberk Luit Bloem ADVIES BEMIDDELING 5 jaar: va 5,05% 10 jaar :,.a 5,50% een EPA-introductieproject, om alle inwoners kennis te laten maken met het EPA-advies en zo te laten zien dat het heel zinvol is om een dergelijk rap port op te laten stellen.Voor de deelnemer vanwege de aan merkelijke energie- en daarmee geldbesparing en voor het Plat form om zodoende aan te kun nen tonen dat er ook op kleine schaal grote successen te boe- het toekennen van de Energie- premie. Het Platform Duurzaam Wad dinxveen organiseert In het kader van het I O-jarig be staan van de vriendschapsband tussen Waddinxveen en Pelhrimov loop ik, Luit Bloem, van Waddinx veen naar Pelhrimov. Het langste stuk van de route gaat door Duitsland waar ik vandaag in Ro- bach door mooie bossen. Het weer wordt iets lekkerder. Geen regen meer. WADDINXVEEN gestemd.” Of de site van de small business studenten dé methode is om jongeren wel naar de stembus te lokken, is pas na 15 mei te zeggen. Tevreden is Johan, 21 jaar, niet alleen over het aantal bezoe kers tot nu toe, maar ook over de site zelf. Daarop staan verschillende items als: wat is politiek, begrippenlijst, partij programma’s, standpunten, lijsttrekkers, stemadvies en een forum. mers een enquête invullen en maken daarmee kans op een luchtballonvaart of een rit met een limousine naar de stembus. „Ik val zelf in de doelgroep en ik vind dat je er heel veel in formatie vinden kan”, conclu deert hij zelf. Is deze site over politiek voor jongeren uniek? „Je hebt wel een paar andere sites met dezelfde doelstel ling, maar die vonden wij niet duidelijk, die hebben geen stemwijzer of ze zijn heel on overzichtelijk. Alle jongeren die voor het eerst mogen stemmen kregen wel een pakketje met infor matie van de overheid, maar die vonden we echt te triest voor woorden. Daar zat zelf een kleurpotlood in!” Positieve reacties op de site zijn er al genoeg. Dat is voor de lezer op het forum te vin den, maar ook de resultaten van de enquêtes zijn tot nu toe heel positief. „Toen de site pas op het net stond, stuurden we een mai ling naar 13000 adressen. Vlak daarna waren al 2000 mensen op onze site geweest, Dat zegt een boel. Uiteindelijk ho pen we 30.000 bezoekers te hebben gehad.” Naast de internetsite gaan de jonge studenten ook op pad met een caravan om de aan dacht van jongeren te vangen. „We vragen ze dan binnen te komen en de internetsite te bekijken.” Na de verkiezingen zal de uitslag van ook op de site komen. Kijk voor meer informatie op www.weetwatjestemt.nl nen naar de sleutels te vragen. Een paar dagen later overkomt me hetzelfde. Van Korbach naar een vreemd gerinkel in mijn broekzak. De sleutels van mijn kamer.Terug dus om ze af te WADDINXVEEN - Dit jaar viert Gouwestaete haar 75e verjaardag. Daar is en zal op verschillende manieren aan dacht aan worden besteed. Eén van de bijzondere evenemen ten die Gouwestaete organi seert is het ’Brug tot Brug’ Zwemfestijn dat op zaterdag 29 juni wordt gehouden. Het fes tijn bestaat onder meer uit een drietal unieke zwemprestatie- tochten naar de hefbrug van Waddinxveen. De langste tocht is 3700 meter en begint om 15.10 uur bij de hefbrug van Boskoop. Zwem- Het plan werd goedgekeurd en de elf studenten gingen aan de slag. Politieke partijen en sponsors werden bena derd. Dat kostte meer tijd dan ze hadden gedacht. „We hebben de partijen gevraagd zelf een tekst aan te leveren, geschreven voor jongeren. Dat is een voorbeeld waarin onze site echt verschilt met die van anderen”, vertelt Jo han. Sponsors waren soms moeilijk te vinden, omdat be drijven zich niet vaak willen verbinden aan de politiek. Maar op 15 april, precies een maand voor de Tweede Ka mer verkiezingen, ging de site weetwatjestemt.nl de lucht in. „We hebben al 8500 bezoe kers gehad en daar zijn we al heel trots op”, gaat Johan ver der. „En dat terwijl we nog niet eens zo heel veel publici teit hebben gehad.” Johan is er van overtuigd dat de site keihard nodig is. „Vier jaar geleden had 56 procent van de jongeren niet voor het milieu. Bij een voorge nomen verbouwing kan het heel zinvol zijn om een EPA-ad- kin- vies te laten opstellen. Een des kundige kan adviseren over de maatregelen die nodig zijn om energie te besparen. De over heid betaalt de kosten voor het Waddinxveen en installatiebedrijf Neeleman een promo tieactie voor energiebesparing en zonnepanelen voor. mers geboren in 1986 of eer der mogen hiervoor inschrij ven. Ook is er een tocht van 1000 meter. Deze begint om 16.30 uur bij de bed rijven locatie van Gouwestaete. Hieraan mogen zwemmers geboren in 1989 of eerder meedoen.Tenslotte is er nog een tocht van 400 meter. Deze begint om 17.00 uur en de start is van de locatie Los wal. Verder wordt in de buurt van de finish vanaf 15.30 uur verkleed sprietlopen gehouden voor deelnemers vanaf 8 jaar en om 17.30 uur een bedrijve- VERMIST: Poes, LAPJE, zwart-rood met veel wit, witte staart, tenger, Lijsterbesstraat WADDINX VEEN. Poes, ZWART, wit front,laarsjes en wangen, zwart masker en vlekje onder bek, flinke kat, Lijsterbesstraat WADDINXVEEN. Poes, GRIJS, PERS, zilvergrijs gestreept, Oostpolderweg WADDINX VEEN. Kater,WIT, is doof, Burg. Boerstraat ZEVENHUIZEN GEVONDEN: Kater, CYPERS, met witte afte keningen, go u da/rotte rd am af slag. Poes, CREME kleurig, Cho- pinlaan WADDINXVEEN. Kat, GRIJS licht gestreept, halflang- harig, pluimstaart, Sperwer- hoek/Kievitsdreef WADDINX VEEN. Voor gratis registratie en informatie over vermiste en gevonden dieren kunt u bellen 0186-601 199. Binnen 24 uur uw melding op internet. Kijk voor recente gegevens op www.dierencentrale.nl WADDINXVEEN - Vlijtige vin gers laten op de crea- en hob- bybeurs zien wat je van ver schillende materialen kan maken. De crea- en hobby- beurs vindt plaats op zaterdag 11 mei, in het Anne Frank cen- WADDINXVEEN - Op woens dag 15 mei vindt in het Groene Hart Ziekenhuis (Bleulandloca- I tie) een voorlichtingsavond plaats voor zwangeren en hun partners. De bijeenkomst duurt ongeveer twee uur. De eerste groep start om 19.30 uur in de Gehoorzaal en heeft daarna ge legenheid om de kraammarkt te bezoeken. De tweede groep start om 20.30 uur en kan vooraf de markt bekijken. Tij dens deze avond worden twee videofilms vertoond: een over de gang van zaken rond een be valling op de afdeling Verlos kunde en een met nieuwsflitsen over de Kraamsuite. Aanslui tend vertelt een verpleegkundi ge over het verblijf op de afde ling. Medewerkers van De Vierstroom en het Kraamcen- trum gaan in op de periode na de bevalling.Voor en na de pre sentaties kunnen aanstaande ouders de kraammarkt bezoe ken. Hier vindt men onder meer informatie over borst- en flesvoeding, babyverzorgings- producten, kraamzorg, zwan- gerschaps- en borstvoedings- kleding en babymassage. Ook zijn heir verpleegkundigen van de afdeling Verloskunde aanwe zig. Tijdens dit gedeelte van de avod is er volop gelegenheid tot het stellen van vragen. De kraammarkt vindt plaats in het GHZ-restaurant de Ridderhof. Aanmelden voor deze gratis voorlichtingsavond of voor meer informatie: tussen 9.00- 12.00 uur bij de Kraamafdeling van het Groene Hart Zieken huis, tel. 0182-505445. REGIO - In korte tijd zullen twee van de meest populaire techno dj’s deze regio aandoen. Op vrijdag 10 mei zal Bart Ski- Is -ook bekend van Awake nings- zijn opwachting maken in feestcafé Cheers (entrée gra tis). En op 18 mei zal dj Shine- fen doe haar kunsten vertonen in Loose End Reeuwijk. Op de Loose End avonden is de entrée zes euro en het feest begint om 22.00 uur. De dj’s worden bijgestaan door Jurgen form Duurzaam Waddinxveen samen met de gemeente Kranz, Rick LT en Mandark. De ze avonden hebben geen voor verkoop, dus de liefhebbers worden verzocht niet te laat te komen om teleurstelling te giezuinig is voorkomen.Voor info kan men ken zijn op het gebied van energiebesparing. Daarnaast wil de werkgroep energie van het Platform Duur zaam Waddinxveen zicht krij gen op het energie verbruik in de ge meente. Het is namelijk interessant om eens te bekij ken of het energieverbruik in nieuwbouwwijken nu werkelijk zoveel lager is als in de ’oude’ wijken. Daarom vraagt het Plat form Duurzaam Waddinxveen aan de burgers van Waddinx veen om een anoniem enquête formulier in te vullen waarin de gegevens van het energiever bruik over de afgelopen drie ja- ren kan worden ingevuld. Ui teraard worden alle gegevens strikt vertrouwelijk behandeld. Mocht nu blijken dat in een aantal wijken het energiever bruik relatief hoog is, dan zal onderzocht worden hoe dat komt, mogelijk zijn er maatre gelen te treffen om het ener gieverbruik terug te dringen. Maar daar zijn wel eerst de juiste gegevens voor nodig. Het startschot van de actie wordt gegeven op de braderie in de Dorpstraat van zaterdag I juni. Bij de stand kan men al les te weten komen over de ac tie. Voor meer informatie: zie web site van het Platform Duur zaam Waddinxveen: www.duur- zaamwaddinxveen.nl WADDINXVEEN - Vanwege de hoge subsidies is het tref- van energiebesparende maatregelen en het plaatsen van zonne-energie op dit moment financieel erg aantrek kelijk. Toch blijken veel mensen hiervan slecht op de hoogte te zijn en zijn er veel onduidelijkheden over de wijze van de subsidieaanvraag. Om hier meer bekendheid aan te geven bereidt de werkgroep energie van het Plat- nestafette met acht deelne mers per bedrijf.Voor de 3700 metertocht zijn al diverse in schrijvingen genoteerd van ge renommeerde lange afstand- zwemmers. Voor inschrijving of meer infor matie: Rens van der Meer, telefoon (0182) 61 97 12, e-mail lvdmeer@tref.nl of Veronica van Wijk, telefoon (0182) 61 48 77, e-mail veroni- ca.van.wijk@planet.nl Algeme ne informatie is verkrijgbaar bij Niek de Leeuw, telefoon (0182) 61 02 61, e-mail n.a.del- eeuw@freeler.nl Ik heb op 17 april Westfalen ver laten en ben in de deelstaat Hes sen aangekomen. Dit gebied is veel heuvelachtiger dan Westfalen en soms moet ik me goed inspan nen om een vrij steile heuvel op te gaan. Ik heb geen last van blaren en het gaat goed met lopen. Al leen is het ’s morgens koud en moeten de handschoenen aan. Ik ben nog steeds verkouden vanwe ge die kou ’s morgens, maar ’s middags gaat de temperatuur wat omhoog en mijn verkoudheid om laag. Ik loop van jeugdherberg naar jeugdherberg en dat bevalt goed. Ze zijn niet al te duur in ver gelijking met hotels en het eten is er goed. Ik probeer zoveel moge- ik met nog een einzelgast Het is lijk op wandel- of fietspaden te lo- een jonge vrouw uit Dusseldorf pen maar zie ik op de kaart dat die oorspronkelijk uit Thüringen komt De werkloosheid heeft haar Ook in Korbach slaap ik in een en haar gezin doen vertrekken jeugdherberg. Ik ben de volgende naar Düsseldorf. Thüringen ligt in ochtend al tien minuten onderweg In Willingen is in de jeugdherberg het vroegere Oost Duitsland en de of ik hoor geen plaats meer en ze vragen of werkloosheid is daar groot ik bezwaar heb in de kelder te Langs de wandelwegen in Hessen slapen. Dat is voor bleem als er maar een wastafel en toilet in de buurt is en die zit ten naast mijn kelderkamer. Wil- met praktijk. Frea Plantin- lingen is een mooie plaats waar ’s winters veel aan skiën wordt ge daan. Tegen een heuvelberg is een enorm bouw. Ik dacht eerst dat het een trum (Jan van Bijnenpad IDe beurs start om 10.00 uur en duurt tot 16.30 uur. Entree: 2.50 euro, kinderen tot 12 jaar 1.50 euro. Er zijn ook stands aanwezig met hobbymaterialen. bij slecht weer kan schuilen. Bij de receptioniste doet dat ook om- één zo’n hut trof ik een uitgehol- dat zij vergeten is bij het afreke- de boomstam aan met water er in. Het is de bedoeling dat je je ar men in het water legt zodat het water zijn geneeskrachtige werk de jeugdherberg aan de Edensee. groot maar lelijk hotelge- kan doen. Goed voor de bloeds- Dat ligt daar schitterend aan het omloop, hartspier en weet ik voor stuwmeer. Ik ben de enige gast en wat niet al. Heel bijzonder. ze verwennen me met een avond- voor drie personen is bedoeld. Ik moet goed eten, zeggen ze en veel energie tot me nemen. Ik doe mijn best maar laat meer dan de helft staan. Kan niet meer op. Via de oever van de Edensee gaat het de volgende dag naar de jeugdher berg in de buurt van Waken. Daar verblijven ook acht vaders met mij geen pro- zijn schuilhutten geplaatst waar je geven. Ik verontschuldig me, maar hun zestien kinderen en maken er een gezellig weekend van. De vrouwen blijven thuis. Hebben die ook eens even rust Ik vind dat een prima idee. Van Wabern naar Rotenbrug aan de Fulda met een prachtige oude binnenstad. Hier en dag rust Daar ben ik wel aan toe. Johan Veldhuis zette samen met medestudenten een site op om jongeren te infor meren over politiek en de verkiezingen. WADDINXVEEN/G RAS BROEK - De Waddinxveense natuurgeneeskundige Frea Plantinga verhuist naar Gras broek in Limburg. Daar heeft collega Phia Bouwmeester een Opleidingscentrum voor Holis tische Iriscopie opgezet, waar Frea een studieboek voor schreef. Sinds 1989 heeft Frea Plantinga in Waddinxveen aan de weg getimmerd in de na tuurgeneeskunde. Zo gaf ze re gelmatig lezingen over haar vak en ze had een praktijk waar ook cursussen en workshops werden gegeven. Aan deze acti- tenburg aan de Fulda verblijf. viteiten was, na een bijna de structieve tropenziekte in 1994, voor het grootste deel een einde gekomen. De ernsti ge vermoeidheid die hieruit voortvloeide, resulteerde uit eindelijk in een volledige ar beidsongeschiktheid. In die tijd heeft ze haar kennis over holistische iriscopie in een studieboek beschreven. De kennis deed ze op tijdens de 17 jaar praktijkervaring en de 10 jaar als docente iriscopie ver bonden aan de Akademie voor Natuurgeneeskunde te Bloe- mendaal. Haar aandacht ging niet meer uitsluitend naar li chamelijke aandoeningen - zo als dat in de huidige iriscopie- wereld gewoon was - maar meer naar de wezenlijke oorza ken van ziekte. Door de mees- dat te ver om is, dan neem ik een te iriscopisten wordt daar nog plattelandsweg en neem ik het steeds te weinig aandacht aan verkeer op de koop toe. besteed, vindt ze zelf. De holis tische vorm waar Frea mee is gaan werken plaatst de mens centraal. De mens is meer dan zijn lichaam, geslacht en naam. Phia Bouwmeester wordt de motor van dit opleidingscen trum ga zal - vanwege haar wankele gezondheid - op de achter grond actief zijn als extern ad viseur. Informatie is verkrijg baar via telnr. 077-3075014 of fabriek was, zo groot kwam het e-mail: ochi@prettel.nl over. De volgende morgen ontbijt Van Willingen loop ik naar Kor- maaltijd die mijns inziens Onder het motto ’Hoe ener- uw huis’ voert het Ministerie van VROM een cam- flyers ophalen bij de Music pagne die er voor moet zorgen House op de Markt 52 te dat huiseigenaren een zoge- Gouda. naamd jaar weer een babyspullen- bruik. Energie sparen en tege- beurs. De prijs van de gekochte lijk het binnenklimaat en verkochte artikelen wordt verbeteren, hetgeen goed is met tien procent verhoogd, de voor de portemonnee en beter opbrengst is voor de algemene middelen van de Stichting. Wat kan er zoal ingeleverd worden op deze beurs: wandel- en derwagens, autostoeltjes, maxi cosi’s, ledikantjes, fietszitjes, wiegjes, badjes. Er worden geen speelgoed en knuffelbeesten in genomen, alleen echt baby- opstellen van het advies door speelgoed als activitycenters, driewielers, loopauto’s en kar ren e.d. Tijdens de verkoop mogen er geen tassen mee naar dinxveen organiseert samen binnen worden genomen. Er is met de gemeente Waddinxveen kinderopvang aanwezig. De spullen moeten schoon, heel, eigentijds en compleet zijn. Fo to’s van hele babykamer te koop mogen opgehangen wor den. De inname- en verkooptij- den zijn als volgt: maandag 13 mei inname 19.00 - 21.00 uur. Dinsdag 14 mei inname 09.00 - 11.00 uur. Dinsdag 14 mei ver koop 13.30 - 19.00 uur. Dinsdag 14 mei afrekenen 20.00 - 21.30 uur.Voor inlichtingen: Hanny de Vries tel. 0182-617889 of Hilda van der Sloot tel. 0182-610819. 1 F s r o NEURENBERG O MÜNCHEN .ROTTERDAM ARNHEM

Weekblad voor Waddinxveen | 2002 | | pagina 13