Bentwadplan Nieuwe voorzitter tevreden krijgt vervolg over NBvP/Vrouwen van Nu De hoge raad Landschapsprijs Zuid-Holland STEM CDA LIJST 3!!! Moeder Harry Schlagwein begint als Groene Klussenier zijn eigen bedrijf (d’r) dag en Wereldwinkel Huldiging grootverbruikers koffie Moederdag- plantje in de Passage Moederdag- cadeautjes maken Veel inzendingen op moederdagactie BOSKOOP/WADDINX- VEEN - Het Weekblad voor Waddinxveen en de Gouwe Koerier kregen heel veel re acties binnen op de prijs vraag die ze uitschreef met het thema Moederdag. Kin deren konden een bon uit de krant knippen en vervol gens de zin afmaken waarom zijn of haar moeder de lief ste is.Veel bonnen werden ingevuld en opgestuurd, zo dat het moeilijk was om een goede te keuze te maken. Toch zijn er vijf winnaars ge kozen, de antwoorden die zij invulden, zijn te vinden op de speciale Moederdagpagina el ders in deze krant. Zij krij gen tevens een bloemetje thuisgestuurd. Nationale Voorleesdag I5 mei met Hannie Glasbeek Wilt u als (CDA) kiezer op 15 mei graag uw stem uitbrengen, maar ziet u geen mogelijkheid zelfstandig naar het stemlokaal te gaan? Bel Joke Griffioen (voor 12.00 uur) tel. 21 04 09. 11 mei staan wij weer op de weekmarkt. www.cdaboskoop.nl DINSDAG 7 MEI 2002 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN PAGINA 17 seert elke maand een excur sie. Maandelijks verschijnt het zeer verzorgde eigen blad In Kleine Kring, met veel infor- REGIO - De provincie Zuid- Holland organiseert dit jaar voor de achtste keer de Land- interessant. Zij geven vaak rich ting aan de ontwikkeling van de rechtspraak. Sinds een paar jaar worden de legd niet meer op twee handen tellen”, lacht hij. Ook heeft hij veel ervaring opgedaan in de sierbestrating in zowel grote als ook kleine tuinen. Zelf heeft hij ook een kleine tuin. „Men sen die niet zo goed weten hoe ze een kleine tuin in moeten de Vrouwenraad, passen bij het midden in de samenleving staan. De gemeente geeft sub sidie en verwacht daarvoor dat de organisatie zich even eens met emancipatoire zaken bezig-houdt. In dat kader geeft de Waddinxveense me vrouw Brough op 15 januari aanstaande een voordracht over de Islam. De Rabobank is overigens eveneens subsidie gever. Corry de Jong is vele jaren lid van NBvP/Vrouwen van Nu, maar moest als voor zitter toch even wennen. „Je wordt bij veel meer dingen betrokken dan je verwacht en je moet in een voorzitters- functie groeien. Het bestuur verzamelt het hele jaar van al les en nog wat, om daar dan voor het nieuwe seizoen weer een goed, interessant programma uit op te stellen. Het is heel leuk daarin mee te doen. Er gaat wel heel veel tijd inzitten.” Haar eerste be stuursfunctie, secretaris van het Historisch Genootschap in Waddinxveen, was voor Corry de Jong een geweldige leerschool. „Ik heb daar hele waardevolle mensen leren kennen, een netwerk opge bouwd en ik ben door die functie zelf heel erg veran derd”, geeft zij aan. „Wat ik bij NBvP/Vrouwen van Nu heel belangrijk voor de leden vind is het brede aanbod van cursussen. Zelf heb ik er tot nu toe vijf gevolgd en daar heb ik enorm veel van opge stoken. Onze leden betalen voor die cursussen niets of heel wei-nig; het bedrijfsleven moet er vijf-honderd gulden per dagdeel voor neer-tellen. De docenten zijn echte pro fessionals. Je stelt er heel veel WADDINXVEEN - Winkel centrum de Passage houdt op zaterdag I I mei een plantjesactie, speciaal voor moederdag. Op deze dag de len de winkeliers tweedui zend plantjes uit aan klanten. Bij aankoop van een artikel krijgen klanten, zolang de voorraad strekt, een plantje mee. op over structuren, organise ren en besturen. Ik heb een cursus ’Anders besturen’ ge volgd. Daar leer je delegeren, mensen meer betrekken bij activiteiten, gebruik maken van het talent dat binnen je club aanwezig is. Alleen al die cursussen maken onze organi satie mede interessant voor jonge vrouwen, die op de hoogte van nieuwe ontwikke lingen en inzichten willen blij ven.” Corry de Jong en haar bestuur voeren een duidelijk beleid. Zij willen de leden leu ke en leerzame zaken aanbie den en breed maatschappelijk meedenken.Voor de toe komst zien zij en de mede be stuursleden primaire taken in het betrekken van buitenland se vrouwen bij NBvP/Vrou wen van Nu en meer contact met andere Waddinxveense vrouwenverenigingen. „Vroe ger ging dat heel goed, dat moeten we weer oppakken", vindt Corry. Wie meer wil weten of eens een ochtend of avond wil bijwonen kan con tact opnemen met Corry de Jong, telefoon 0182-615698, met secretaris Lia van Pruis- sen, telefoon 612571 of twee de secretaris Teuni de Wit, te lefoon 0182-613719. WADDINXVEEN/ZEVEN- HUIZEN - Wie een speciale dag van moederdag wil ma ken, kan voor geschenken ook terecht in de wereld winkel. Geschenken als sie raden (hangers, kettingen, ringen e.d), sjaals, servies goed, glaswerk of wierook. Ook kleine mandjes of boodschappenmanden zijn er te vinden. Zoekt u liever een smaakvol cadeau? Er zijn di verse theesoorten in leuke geschenkverpakking. Bij de thee smaken de crunchettes (een knapperige bonbon) erg lekker. Ook zijn er koffieliko- rette en diverse wijnsoorten, o.a. een heerlijke rosé wijn te verkrijgen. Voor in de keu ken zijn de flesjes kruidena- zijn niet alleen lekker, maar ook decoratief. Het is ook mogelijk om van een paar producten een smaakvol ge- schenkpakketje te laten ma ken door het winkelperso neel. Met een geschenk uit de wereldwinkel wordt moe derdag beslist moeder d’r dag. In Waddinxveen staat de wereldwinkel vlak bij Albert Heijn. In Zevenhuizen staat de wereldwinkel elke zater dag van 10 -16.00 uur op het plein voor het gemeentehuis. de provincie ideeën initiatieven en projecten die een bijdrage (kunnen) leveren aan de kwali teit van het Zuid-Hollandse landschap. Het thema van dit jaar is natuurcompensatie. Alle waardevolle, creatieve of origi- matie over alle activiteiten en andere zaken die de leden in teresseren. „De beleggings club heeft jaren goed ge draaid, maar is nu gestopt. De discussieclub floreert niet echt meer. Daarentegen be gonnen we net met een vier de leeskring. En de gezamen lijke theaterbezoeken slaan ook enorm aan. Hier doen rond de dertig leden aan mee”, vertelt Corry de Jong. Vrouwen van Nu is een orga nisatie met maatschappelijke betrokkenheid. Bij voorko mende gelegenheden en mani festaties verlenen de leden met plezier hand- en span diensten. Maar ook het recent gehouden Lagerhuisdebat en het meedenken overWad- wordt de beslissing overgelaten aan de Hoge Raad in Den Haag. Alleen beslist de Hoge Raad meteen over ambtsmisdrijven en ambtsovertredingen die zijn begaan door ministers, staats secretarissen of parlementsle den. De Hoge Raad bestaat uit 24 rechters, die door de regering worden benoemd en niet kun nen worden afgezet. Wel kun nen zij in bijzondere gevallen door de Hoge Raad zelf wor den ontslagen. Bijvoorbeeld als Ook voor Antilliaanse zaken is de Hoge Raad de hoogste rech ter. Bij de Hoge Raad kan niet ge klaagd worden over de vast stelling van feiten door rech ters, maar alleen over de interpretatie van de rechtsre- WADDINXVEEN - Woens dagmiddag 8 mei van 13.30 tot 15.00 uur kunnen kinde ren moederdagcadeautjes maken tijdens de kindermid- dag bij Wijk-en Speeltuinver eniging de Paddestoel. Entree bedraagt €0.60 voor leden en €0.80 voor niet-leden. Dit is inclusief drinken en een snoepje. zij zelf ernstige strafbare feiten begaan. De regering is wel ver plicht om te kiezen uit drie kandidaten die het parlement voorstelt. Het parlement kiest deze drie kandidaten uit zes kandidaten die door de Hoge Raad zijn voorgedragen. De beslissingen worden niet genomen door alle 24 rechters In de Statencommissie Groen, Water en Milieu van de Provin cie Zuid-Holland kreeg archi tect Jan van Leeuwen op vrijdag 26 april de gelegenheid om zijn ideeën te presenteren. Met sprekende beelden probeerde hij de statenleden te interesse ren voor het gedachtegoed van het Bentwad. Het plan sluit in grote mate aan bij het oor spronkelijke landschap in het gebied. Uitgaande van de nog aanwezige lijnen in het land schap willen Van Leeuwen en Smit het water terug brengen in het gebied. Zij denken hierbij aan veel open water, gecombi neerd met eilanden en wet lands. In een afwisselend land schap wordt een aantrekkelijke omgeving gecreëerd voor de bewoners, maar ook voor de recreant. Na de presentatie van Van Leeuwen werd er door ver schillende fracties bij commis sievoorzitter S. Stoop op aan gedrongen om de discussie een vervolg te geven. De commissie wil het plan in volle omvang be spreken, mede in relatie tot an dere ontwikkelingen in het ge bied. Daarnaast vroegen de Statenleden om te bezien of het Bentwadplan ook elemen ten van het huidige plan bevat. Initiatiefnemer Van Leeuwen drong er bij de commissie op aan om de eerste fase van het Bentwoud in de driehoek bij Benthuizen snel in te vullen op de geplande wijze. Er ontstaat dan een parkachtige omgeving met ruimte voor sport en re creatie. Voor andere fasen zou overge schakeld kunnen worden op het concept van het Bentwad. Van Leeuwen en Smit zijn van mening dat een andere invulling gerechtvaardigd is in het licht van de Vijfde Nota Ruimtelijke Ordening en de actuele opvat ting over het belang van water. Ook in het Groene Hart zou meer aandacht moeten worden WADDINXVEEN - Wie pro blemen heeft met tuininrichting of gewoonweg geen tijd heeft om zelf de tuin in te delen of te onderhouden, kan vanaf heden terecht bij het hoveniersbedrijf van Harry Schlagwein. Hij startte op I mei zijn eigen bedrijf, de Groene Klussenier genaamd. Iedereen in Waddinx veen en omgeving kan een be roep op hem doen. Harry heeft zich aangesloten bij de landelij ke franchiseorganisatie De Groene Klussenier B.V. in Veen- endaal. De Groene Klussenier neemt hem werkzaamheden uit han den die hij anders zelf had moeten doen. Ook kan Harry via De Groene Klussenier ver schillende trainingen en oplei- (en ook wel van andere rech ters) meteen op de website rechtspraak.nl geplaatst. Natuurlijk worden de namen van de mensen die bij de zaak zijn betrokken weggelaten. Daar gaat het ook niet om. Wel gaat het om de uitleg die wordt gegeven aan rechtsregels. Juris ten kunnen door al die publica ties steeds beter voorspellin gen doen over zaken die nog moeten worden uitgeproce deerd. WADDINXVEEN - Bijna een jaar geleden werd Corry de Jong-Steenland de nieuwe voorzitter van de Waddinx veense afdeling van de Neder landse Bond van Plattelands- vrouwen/Vrouwen van Nu. „Het is een actieve vereniging met uiteenlopende activitei ten”, zegt zij. „Het ledenaantal is nu 175 en het groeit nog steeds.Vooral onze afdelings- avonden in Zorgcentrum Sou- burgh worden heel goed be zocht. De laatste keer waren er tachtig leden.” „Ik werk samen met een heel actief bestuur. Iedereen gaat voor alles. Wij zijn een hele sociaal betrokken organisatie. De leden geven om elkaar en dat heeft een warme, hartstik ke goede uit-straling. Elke wijk dinxveen 2015, meedoen in heeft een contactvrouw. Bij ziekte, overlijden, een huwe lijksfeest is er aandacht. In de ze individualistische maat schappij ervaar ik dat als hartverwarmend.” NBvP/Vrouwen van Nu blijft absoluut niet steken in uitslui tend leuke en gezellige dingen voor de mensen. Wie het jaarprogramma voor het sei zoen 2001 -2002 bekijkt komt elke maand ochtend- en avon- dactiviteiten tegen, die de ene keer de sociaalmaatschappelij ke kant opgaan en de andere keer de creativiteit stimule ren. Daarnaast zijn er op elk lid toegesneden activiteiten. De creakring, een klaverjas- en een bridgeclub, een eigen koor dat dit jaar de kerstvie ring grotendeels verzorgt, vier schapsprijs. Hiermee beloont leeskringen, een zwem- en een fietsclub. Succes heeft ook de theaterclub, waarin le den samen voorstellingen in de Goudse schouwburg uit zoeken en die met een kleine of wat grotere groep bezoe ken. De reiscommissie organi- nele ideeën of projecten maken kans op de prijs van €5000,- Daarnaast zijn er twee Land- schapspenningen te winnen. Alle inzendingen moeten voor WADDINXVEEN - Tijdens de Nationale Voorleesdag die dit jaar op woensdag 15 mei voor de negende keer wordt gehou den, organiseert de Openbare Bibliotheek Waddinxveen ook een activiteit rond voorlezen. Het thema van de Voorleesdag is dit jaar "verre landen". ’s Morgens brengen achtereen volgens peuters van de peuter speelzalen Pieter Pierebas en Yasmina een bezoek aan de bi bliotheek. Daar worden ze, vanwege het thema, voorgele zen door Hannie Glasbeek van de Wereldwinkel in Waddinx veen. Het verhaal speelt zich af in het oerwoud en daarom zal het hele programma een "jung- le-accentje hebben. Natuurlijk bekijken de kinderen de biblio theek van voor tot achter en zoeken ze allemaal een heel mooi boek uit.Tot slot gaan de peuters gewapend met een tas- tegelijk, maar door drie of vijf rechters. Een voorstel voor zo’n uitspraak wordt meestal door het wetenschappelijk bu reau van de organisatie voor bereid en ter overweging gege ven. De rechters kunnen de secre tarissen ook opdracht geven gels. Dat maakt de uitspraken bepaalde juridische geschilpun- van de Hoge Raad voor juristen ten uit te zoeken door voor beelden uit voorgaande rechts zaken op te zoeken. Verder bereidt ook een topman of - vrouw van het Openbaar Mi- uitspraken van de Hoge Raad nisterie de uitspraak in een zaak voor door een eigen visie te geven. Meestal is dit een hoogleraar of in ieder geval een jurist die in de rechtspraktijk zijn sporen heeft verdiend. De Hoge Raad is ontstaan uit behoefte aan eenheid van rechtspraak in de tijd dat ver schillende provincies van Ne derland nog ieder hun eigen rechtssysteem hadden. De Hoge Raad bewaakt de eenheid van het recht. De hoogste rechter in Neder land is de Hoge Raad. Dat wil niet zeggen dat alle zware pro cedures bij deze rechterlijke in stantie terechtkomen. Ook de grote zaken worden eerst be recht door een rechtbank. Als men het niet eens is met de uitspraak, kan men in hoger be roep komen bij het Gerechts hof. Dat gebeurt in 10% van de gevallen. In minder dan een tiende deel daarvan legt men zich ook niet neer bij de uit spraak van het Gerechtshof en L WADDINXVEEN - Zaterdag morgen 27 april vond de huldi ging plaats van de vijf grootver bruikers van de koffie die de wereldwinkel verkoopt. Dat ge beurde in de wereldwinkel en verschillende mensen hadden zich daar verzameld. De vijf grootverbruikers zijn de ge meente Waddinxveen, de Ne derlandse Hervormde Imma- nuelkerk, de Gereformeerde Ontmoetingskerk, de Koningin Beatrixschool en de drie Dick Brunascholen. De aanwezige vertegenwoordigers van de vijf grootverbruikers van een Eer lijk Bakkie Koffie mochten een fraaie, speciaal ontworpen oor konde in ontvangst nemen. Op de oorkonde staat vermeld: Hartelijk dank voor de langdu rige afname van Max Havelaar- koffie, waardoor zoveel kleine koffieboeren in de derde we reld kunnen worden onder steund in hun bestaan’. De uit reiking vond plaats door Hannie Glasbeek. Zij was erg verheugd dat door wisseling van besturen en personeel in de afgelopen jaren deze groot verbruikers toch zijn doorge gaan met de afname van de kof fie. De koffieprijzen zijn in de pro ducerende landen nog nooit zo laag geweest en zij sprak haar verontwaardiging er over uit dat nog geen enkele koffiebran- der, ondanks de lage inkoop prijzen, de eigen prijzen heeft verlaagd. Eén der aanwezigen merkte op dat de oorkonde moet worden opgehangen in de gebouwen, wat dan tot ge volg heeft dat het niet meer mogelijk is andere koffie te ge bruiken dan Max Havelaarkof- fie, maar voor anderen een sti mulans kan zijn Max Havelaarkoffie te gaan gebrui- ken.Van de burgerlijke gemeen te was wethouder Gerts aan wezig Zij mocht de dank in ontvangst nemen voor de gro te medewerking van het ge meentebestuur voor het ge bouwtje waarin de Wereldwinkel nu is gehuisvest. (A.B.) REGIO - De initiatiefnemers Jan van Leeuwen en Hans Smit krijgen de laatste maanden veel bijval voor hun plannen voor een waterversie van het Bentwoud, het zo genaamde Bentwad. In hun tocht door het gebied kregen zij al bijval van een aantal politici en zeker ook vanuit het Waterschap Wilck en Wiericke. De diepe droogmakerij en zijn uit een oogpunt van waterbeheer zeer geschikt om in te richten voor waterberging. besteed aan water dan aan een groot bosgebied. Op vragen vanuit de Statencommissie over de mening van de in het gebied liggende waterschappen was Van Leeuwen buitenge woon helder: „Het Waterschap Wilck en Wiericke staat vier kant achter de plannen en ook van Rijnland hebben wij positie ve reacties ontvangen”. Vanuit de Statenfractie van de PvdA werd ook een relatie gelegd tussen de Bentwad-plannen en de Toekomstvisie van de ge meente Rijnwoude voor wat betreft het realiseren van een Waterplas ten zuiden van Ha- zerswoude-Dorp. Door alle fracties in de Staten werd aan gedrongen op een bespreking van het plan. Deze bespreking zal plaatsvinden tijdens de ver gadering van de Statencommis sie van 3 juli van dit jaar. Gede puteerde Van der Sar zegde toe dan ook een notitie aan te bie den over de samenhang met andere plannen en ontwikkelin gen in het gebied. De inhoudelijke bespreking over het rapport Bentwad moet nog plaatsvinden, maar de ideeën zijn op verschillende be stuurlijke fronten positief ont vangen. Uiteraard zijn er nog vele vragen, onder meer over de inpassing van de plannen in lopende zaken, want er moet in dit gebied iets gebeuren, zodat veel tijdverlies niet wenselijk wordt geacht. Geen van de fracties heeft de Bentwad-plan nen echter op voorhand afge wezen. In tegendeel, het onder werp krijgt nog extra aandacht en er wordt een uur bespreek- tijd in de Statencommissie voor gereserveerd. De initiatiefnemers willen graag ook andere deskundigen bij de verdere planvorming betrekken om de kans van slagen verder te vergroten. Eén ding staat vast: het Bentwad krijgt een vervolg op de provinciale poli tieke agenda. I juli bij de provincie binnen zijn. Het Zuid Hollandse land schap kent vele gezichten. Na tuur is één van de stukjes die het landschap maken. Bij veran deringen (bv. bouwprojecten, aanleg van infrastructuur) gaat ook natuur, en daarmee land schap verloren. Daarom is ’na tuurcompensatie’ een belang rijk onderdeel bij ingrepen in het landschap. Natuur die ver loren is gegaan zal elders moe ten worden teruggebracht. Dat hoeft niet altijd in dezelfde vorm te zijn. In Zuid-Holland wordt ’groen’ landschap steeds schaarser. De compensatie van natuur en landschap wordt daarmee ook lastiger. Natuur compensatie is dit jaar het the ma bij de Landschapsprijs. Iedereen kan ideeën en voor stelen vóór I juli indienen bij de provincie. Ook de projecten van overheidsinstanties komen voor de prijs in aanmerking. Voor de toekenning van de Landschapsprijs 2002 richt de provincie Zuid Holland haar belangstelling op projecten bin nen de provinciegrenzen die in je vol verrassingen weer terug naar de peuterspeelzaal of naar huis. Hiernaast zullen 3 biblio theekmedewerkers die och tend voorlezen in de verschil lende groepen van de Dick Brunaschool aan de Zuidplas- hof. De Nationale Voorleesdag is een initiatief van de Stichting Lezen in samenwerking met de Stichting CPNB en de Vereni ging van Openbare Bibliothe ken NBLC. In het hele land wordt door diverse prominen te Nederlanders voorgelezen. Tevens vindt in Utrecht de lan delijke finale van de Nationale Voorleeswedstrijd plaats. Met al deze activiteiten wordt op een leuke manier aandacht gevraagd voor voorlezen, lees bevordering en het kinder boek. De Nationale Voorlees dag wordt financieel mogelijk gemaakt door Stichting Lezen en Smtihs Food Group bv. Mr. Sanders is advocaat. Hij verleent rechtsbijstand aan particulieren en ondernemers, zowel vanuit zijn woning in Zevenhuizen-Moerkapelle als vanuit zijn kantoor in Den Haag. Voor het Weekblad voor Waddinxveen verzorgt hij maandelijks een juridische column. 2000 of later zijn gestart, of waarvan de resultaten nu pas zichtbaar worden. Het gaat om projecten en ideeën waarbij de volgende elementen een rol spelen: creativiteit, realiseer baarheid en het stimulerende effect.Ter inspiratie staan op de website www.pzh.nl een essay over natuurcompensatie. Naast dingen volgen om bij te blijven de landschapsprijs worden op zijn vakgebied. maximaal twee landschapspen- Harry heeft voordat hij zijn ei- ningen toegekend. Met deze gen bedrijf begon, 18 jaar erva- penningen worden initiatiefrij- ring opgedaan bij een baas. „Ik ke personen of organisaties ge- kan de tuinen die ik heb aange honoreerd die zich verdienste lijk hebben gemaakt op het gebied van het thema. Hieraan is per penning een bedrag van €1250,- verbonden. De beoor deling van de inzendingen vindt plaats door een vakkundige ju ry onder leiding van Jaap Wolf (oud-gedeputeerde provincie richten, kan ik dus goed advies Zuid-Holland). De projecten en ideeën kunnen schriftelijk worden aangemeld bij: juryvoorzitter Landschaps prijs 2002, kamer postbus 90602, 2509 LP Den Haag of via e-mail offer- man@pzh.nl geven en ze kunnen natuurlijk even een kijkje komen nemen hoe ik het opgelost heb.” Parti culieren en bedrijven kunnen BI 34, Harry ook inschakelen voor onderhoud aan de tuin. Harry berekent geen voorrij- kosten en hij geeft garantie op de door hem uitgevoerde werkzaamheden. „Natuurlijk kan ik niet garanderen dat de struiken en planten tot volle wasdom komen, maar ik garan deer wel dat de schutting net jes recht staat en dat het tegel paadje niet schots en scheef loopt.” Daarnaast maakt Harry een vrijblijvende offerte. Groene Klussenier Harry Schlagwein is bereikbaar op telefoonnummer 0182-620622 of mobiel 06- 25083789. Advocaat F.P.M. Sanders Foto:A. Fioole Het bestuur van NBvP/Vrouwen van nu in Waddinveen.VInr: Lia van Pruissen, Ria Slaman (redactie In Kleine Kring), Rina Metselaar, Annie Lapaer, Gerda Bekkers, Maritha van Toledo, Corry de Jong. Op de foto ontbreekt Teuni de Wit.

Weekblad voor Waddinxveen | 2002 | | pagina 17