Groeneweg weer in een jaar terug De 24-uurs estafette van Apeldoorn: Antilope gaat op recordjacht Moerkapelle zet goede stap W.S.E. EI in districtsfinale straatvoetbal Clubkampioenschap triplette jeu de boules "Wh K Keukencentrum Autocross Zevenhuizen Hemelvaartsdag Concours Hippique Manege Reigers burgh WADDINXVEEN - De ter reinen van Manege Reigers- burgh maken op 9 mei plaats voor de traditionele Hemel vaartsdag Concours Hippi que, dat voor de 36e keer wordt gehouden. Het lijkt erop dat de fusie van alle hippische basisorganisaties per I januari 2002 een grote aantrekkingskracht oplevert voor de Hemelvaartsdag Concours Hippique Wad- dinxveen. Bedrijfsvoetbal Dauwtrapper! Moerkapelle Be Fair Jeugd is Kampioen Ci RH I» U," ^j. I s| PAGINA 23 DINSDAG 7 MEI 2002 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN (Foto Artistic Art, Uesbeth van der Vis) t verdiend gewonnen. Hoe het in de vierde klasse met dit jonge team zal gaan daar over heb ik nog niet nagedacht. Ik hoop dat Iedere ruiter en amazone maakt nu deel uit van de Ko ninklijke Nederlandse Hippi sche Sportfederatie, ruim 350 combinaties van meer dan vijftig aangesloten ver enigingen zullen op 9 mei met elkaar meer dan 700 keer van start gaan en op het gebied van springen en dressuur en met elkaar de strijd aangaan voor de over winning. Van ’s morgens 8.00 uur tot ’s avonds 19.00 uur zullen de springtuin en acht dressuur- ringen bezet zijn door deel nemers. Nimmer is het zo druk geweest op Manege Reigersburgh; bezoekers en deelnemers worden alle ont vangen door parkeerhulpen en verwezen naar de ruimer aangelegde parkeergelegen heid. Meer dan honderd vrij- willigersb zullen de hele dag de deelnemers en bezoekers begeleiden. De toegang is gratis, Manege Reigersburgh is bereikbaar via de Piasweg. MOERKAPELLE - Op de vel den van de voetbalvereniging Moerkapelle is op maandag 6 mei het jaarlijkse bedrijfs- en zomeravondvoetbal begonnen. De indeling is: poule A: De Lordd, Gall Gall, Select Vracht, Van Ommeren, Bozo United, Intro Uitzendbureau, Zwanenburg, poule B: Ko-Bus, Bontenbal, Bakker Dzn, cafe Het Wapen van Moerkapelle, Mok bvs, Les Adonis en Boon- stoppel. De finaleavond is op vrijdag 7 juni. MOERKAPELLE - Hemel vaartsdag 9 mei is de start van het dauwtrappen om 06.00 uur vanaf dorpshuis Op Moer, Raadhuisstraat 40 in Moerka pelle. De tocht gaat door het mooie landelijke gebied rond Moerkapelle. Na afloop krijgt iedere deelnemer in het dorps huis een broodje met koffie, thee of chocolademelk aange boden. een vrije trap hard tegen de lat schoot. Daarvoor had doelman Gert Haan gered toen de bal uit een vrije trap door Anker door het .muurtje’ werd ge schoten. Aan de kant blokkeer de doelman Rik Burger met de voet een inzet van Leon van Vliet en zag Wesley van Maaren de bal na een voorzet van in valler Maurice Eckhardt ge stopt door dezelfde Burger. Guido Stuurman schoot na een goede actie rakelings naast waardoor het tot in blessure tijd spannend bleef. Groeneweg haalde opgelucht adem toen Edo Burger de bal uit goede positie in het zijnet schoot. Gele kaarten waren er voor Remko Anker, Marco van der doorgang vinden. Na de nodige informatie en het uitleggen van de spelregels werd 4 tegen 4 gespeeld op diverse uitgezette veldjes. Het eerste team van W.S.E. werd met twee nederla gen, een gelijkspel en eenmaal winst derde in de poule. Het tweede team zette in de eerste wedstrijd de tegenstander met 20-0 aan de kant. Vervolgens trouwens niet in de punt van de aanval, maar achter zijn spit sen waar hij goed werd opge vangen door Klien van Dam, die na dit seizoen wegens druk ke werkzaamheden stopt met voetballen. De vervanger van Berry Teeuwen, Ernst Verdoold, viel na 28 minuten uit en werd vervangen door de kleine Mar tin Wiersma. Groeneweg stond op dat mo ment al met 0-1 voor. Uit een voorzet van Leon van Vliet schoot Menno van Dam in. Doelman Rik Burger verwerkte de bal onvoldoende waarna de attente Rick van Yperen be heerst kon scoren. Aan de an dere kant schoot de lange Mar- nix van Suchtelen over en uit een vrije trap naast. In de twee de helft nam Remko Anker de vrije trappen en hoekschoppen bij Stolwijk. Anker had echt pech toen hij in de achttiende minuut van de tweede helft uit onontbeerlijk is. Hier zal geen inbreng van Antilope te vinden zijn. Op zaterdag I I mei, wederom exact om 14:00 uur, zal dan ein delijk het eindsignaal klinken. De laatste loper stopt en de af stand van de laatste ronde wordt opgemeten. Daarna ko men alle lopers op het par cours en wordt er een geza menlijke ereronde gelopen. Tijdens de 24-uurs loop zijn er ook andere zaken, zo zullen "De Heikneuters" en "Effe An ders" een muzikaal optreden verzorgen terwijl op vrijdag middag voor de kinderen twee keer een optreden is van de clown Thomas en zijn vriendje. Het parcours voert door een park waarin alle teams grote tenten hebben opgezet waar zij wonnen zij de tweede en derde wedstrijd met 3-0 en 6-0. Hier door werden zij ongeslagen eerste in de poule. Het team van W.S.E. E-1bestaande uit de spelers Magdi Elabeidi, Gino Janzen, Marciano van Es en Amon Yacob mogen op zater dag I juni naar de districtsfina le van het Shell 4 tegen 4 in Ba- rendrecht. WADDINXVEEN - Het meis jes A volleybalteam van Keu kencentrum Waddinxveen Be Fair is dit seizoen kampioen ge worden in hun klasse. Het eer ste half jaar van het seizoen hadden de dames het zwaar te voorduren in hun competitie, maar ze gingen de tweede helft van het seizoen versterkt en ervarener in. Dat de training van Lauran van de Elzakker zijn vruchten afwierp was snel te merken, omdat de meiden uit Thor en Castellum al direct versloegen, en thuis tegen Zo- voc een gelijkspel maakten. De ze trend hebben de meiden goed doorgezet en ze hebben met zes overwinningen en vier gelijke spelen goed gescoord. Geduchte concurrent Agon speelde ook erg sterk. Hoewel ze wat meer gelijkspeelden dan wonnen hadden ook zij nog geen verlies geleden. Totdat Be Fair bij ze op bezoek kwam en Agon met 3-0 weg timmerde. Met nog een wedstrijd te gaan en een fikse voorsprong in de ranglijst was het zeker dat de meiden kampioen waren ge worden. Ze hadden zelf al een klein feestje gebouwd maar werden na de laatste wedstrijd tegen Waterlanders (goede overwinning, hoewel de zenu wen van het kampioenschap toch wat merkbaar waren, 3-1) officieel gehuldigd. Aanvoerster Patricia Ros werd door Joost van Avendonk (voorzitter) naar voren geroepen en hij overhan digde haar de beker voor de eerste plaats. Het eerste he renteam van Be Fair deelde medailles en bloemen uit aan de andere dames. Susanne Cor- nelisse, Miranda Demeijer, Re- nate Dijkstra, Martine Elsholz, Jacoline Hunink, Marlies Swets, Wieke van Vuuren, Marleen van Haastrecht en Patricia Ros zijn de dames van het team. Ook volgend jaar zullen zij onder lei ding van Lauran in de eerste klasse gaan spelen. van PKC’85 met 3-4. Komende za terdag komen de Rotterdam mers voor de return naar Moerkapelle. De winnaar over twee duels gaat door naar de volgende ronde waarin de win naar van FC Vlotbrug-Schie- broek de tegenstander is. Oudijk/Norbert Schifferling 8-38+; ó.Arnold Janssen/Hans v.Woudenberg/Alex v.Ofwe- gen 7-1 l+; 7.Jan Kooistra/Marco Janssen/Leen Roos 6-I+; 8.Willem Ja- cobs/Herman Verwaal/Henry v.Wageningen 6-8-’; 9.Ben Sas/Edward Springer/Toon v.Velden 6-9-; 10.Fred, Rob en Ron v.Dijken 4-12-; II.Bert en Anneke Grootjens/Willem Hendriks 3-47-; l2.Piet Fia- nen/Jan Lapaer/Cees Voskui len I-96-; 13.Ineke v.Gils/Riet en Piet de Jong I -93-. Stad, Bernt van Oudshoorn, Jan-Wouter Verdoold, Melvin Bijkerk van Stolwijk en Arjan van Erk en Klien van Dam van Groeneweg. Anker kreeg vlak het elftal compleet blijft al is dit voor tijd zijn tweede gele kaart en werd uit het veld gezonden. De vraag is of hij donderdag in de eerste wedstrijd voor de na- competitie tegen Dilettant uit (aanvang 17 uur) voor Stolwijk kan meedoen. De tweede wed strijd wordt zondag in Stolwijk gespeeld. Trainer Cor Haze- broek: „Ik ben niet ongelukkig met het feit dat Berry Teeuwen bij Stolwijk niet speelde. Anker opereerde nu achter de spitsen en dat had ik niet verwacht. Ik denk dat Klien van Dam hem goed uitschakelde. Wij hebben Rotterdamse ploeg geen belet sel om Moerkapelle, zonder de geblesseerde Pieter Lips, me teen op eigen helft vast te zet ten. Na twintig minuten schoot Robbert Stolk rakelings voor- van Moerkapel- Mark Huisman. Twee minuten later werd de verdediging van Moerkapelle verrast door een verre uitrap van doelman Braaf. Stolk ging achter de bal aan. De enige Moerkapellenaar die hem nog achterhaalde was de jonge ver dediger Michiel Bos (Peter Zij- derhand speelde linkerspits, red.). Bos tikte daarbij Stolk aan waarna scheidsrechter J. van Eersel (Ridderkerk) tot verbazing van de Moerkapelle- spelers een strafschop toeken de, die door dezelfde Stolk steenhard werd benut: I -0. De gelijkmaker liet niet lang op zich wachten want acht minu ten later scoorde Rob van Leeuwen na een mooie actie waarbij hij verdediger Stanley Simson zijn hielen liet zien l-l. In de laatste vijf minuten voor de pauze liep Moerkapelle uit naar een 1-3 voorsprong. Eerst legde LennaertVisser de bal te rug op aanvoerder Ron Kievit, die met een hard strak schot scoorde en kort daarna om speelde Visser verdediger Sims on en tilde de stand naar 1-3. Wie verwachtte dat Moerka pelle in de tweede helft gecon troleerd de wedstrijd kon uit spelen kwam bedrogen uit.Tien minuten na de rust scoorde aanvoerder Ulrich Watson via WADDINXVEEN - Maandag 29 april werd er op de velden van Be fair gestreden om een plaats in de districtsfinale van het Shell 4 tegen 4 straatvoet- baltoernooi. W.S.E. schreef zich met twee E-teams in en beide teams ontvingen een uitnodi ging van de KNVB. Ondanks de zware regen 's morgens kon het toernooi 's middags toch Door Bert Hertog BODEGRAVEN - Vreugde bij de voetbalvereniging Groenweg. De Zevenhuizense club won de beslissings wedstrijd om het kampioenschap in de vijfde klasse op het veld van Bodegraven met 1-0 van Stolwijk. De beslis sende treffer werd halverwege de eerste helft gescoord door de blonde terrier Rick van Yperen. Groeneweg her haalde daarmee een prestatie, die in 1997 ook werd gele verd. Ook toen was de roodzwarte club na de degradatie naar de (nieuwe) vijfde klasse onder leiding van trai- ner/coach Bert Kouer in een seizoen terug op het niveau van de vierde klasse. mons als trainer bereikte Groeneweg het jaar daarna de districtsfinale waarin met 1-0 werd verloren van eersteklas ser Xerxes. Op het volgepakte Olympiaveld in Gouda scoorde Kees-Jan Snoek de beslissende treffer. In 1980 werd Groene weg kampioen in de derde klas se en promoveerde met Maar ten Strijdhorst als trainer en bekende spelers als Jan Monster, Arie Kortle- ver, Harry de Koot- er en Kees Hor- s gdijk naar de /tweede klasse. Groeneweg was de eerste regioclub die een loper uitvalt dan wordt de wedstrijd met 9 lopers voort gezet. Captain van Antilope- teams is good old Cor Boon. Voor vierde opvolgende keer houdt hij de rondes bij en zorgt er voor dat de lopers tijdig klaar staan Een ronde is 1669,76 meter. Naast de esta- fetteteams nemen er ook solo- lopers aan de 24-uursloop deel. Het Nederlands record staat op naam van Ron Teunisse, ge lopen in 1990, en staat op 261 kilometer. De organisatie mag voor de 5e keer het Neder lands Kampioenschap organise ren voor atleten die de 24 uur in "hun uppie" (dus geen esta fette) doen. Een loop waarbij afzien er duidelijk bij hoort en waar de steun van het publiek ZEVENHUIZEN - Op Hemel vaartsdag 9 mei a.s. wordt in Zevenhuizen weer de traditio nele autocross gehouden. De autocross in Zevenhuizen is een begrip in Zuid-Holland. De organisatie heeft weer grootse plannen. De crossvereniging die de cross begeleidt heeft aange- kondigd een razendsnelle baan aan te leggen: dat belooft weer veel spektakel en rondvliegen de baggerspetters! Dit jaar zullen wederom weer veel zogenaamde regiorijders meedoen, zo verwacht de orga nisatie. De regiorijders komen voornamelijk uit de regio Ze venhuizen, Waddinxveen, Nieu- werkerk, Bleiswijk en Berkel. Vanwege het verwachte grote aantal deelnemers begint de cross om I 1.00 uur. De cross zal tot ongeveer 17.00 uur du ren. Deelnemers kunnen zich vanaf I mei a.s. telefonisch opgeven bij de crossvereniging, tel: 0181-412849. Gastrijders niet leden van de ACTD kunnen zich op woensdag 8 mei van 19.00 tot 21.00 uur op het par keerterrein van La Baraque te Zevenhuizen inschrijven. De organisatie wijst erop dat onge keurde auto’s niet mee kunnen doen. Info en inschrijvingen ook via internet www.actd.nl Het evenement wordt georga niseerd door muziekvereniging De Kleine Trompetter. De ver eniging financiert met de op brengst van de cross de oplei dingen van de jeugd, aanschaf en onderhoud van instrumen ten, de aanschaf van bladmuziek etc. Het draaiend en financieel gezond houden van een mu ziekvereniging is een dure aan gelegenheid. Komt allen, en no teer bij 9 mei alvast "Autocross Zevenhuizen" in uw agenda. 24 uur lang in bivakkeren. Ook Antilope beschikt dit jaar weer over een grote tent. Deze tent biedt ruimte genoeg om alle deelnemers en verzorgers een plekje te bieden. Om de even tuele kou in de nachtelijke uren te bestrijden gaat er ook dit jaar weer een heteluchtkanon mee om de deelnemers tijdens hun pauzes op temperatuur te houden. "De atletiekvereniging weet hiermee van de individuele at- letieksport toch een teamge- beuren te maken en ook dat staat hoog in het vaandel bij Antilope waar elke loper een winnaar is. Verdere informatie over de 24- uursloop van Apeldoorn is te vinden op de van S.C.Antilope: www.scantilope.nl. de paal 2-3 en toen was de wedstrijd weer helemaal open. Nadat het doel van Moerkapel le aan de gelijkmaker was ont snapt werd het halverwege de tweede helft toch 2-4 door een kopbal van Lennart Visser. Daaraan vooraf ging een hoek schop van Alexander Hertog waaruit Rob van Leeuwen de bal langs de misgrijpende doel man Braaf richting Visser kopte. Ook na die voorsprong was er nog geen greintje rust bij Moerkapelle. Met een kwar tiertje te gaan, scoorde de be hendige Clifton Kletter 3-4. Ook nu ontsnapte Moerkapelle aan de gelijkmaker doordat de bal na een vrije trap van Stanley Simson via de paal in de armen van doelman Mark Huisman belandde. Later redde Huisman opnieuw bij een inzet van Klet ter. Er tegenover stond een le vensgrote mogelijkheid voor Alexander Hertog na een voorzet van Peter Zijderhand. Hertog schoot vrij voor doel man Braaf de bal ruim over de lat. Bij Moerkapelle vervingen in de tweede helft Jeroen Her tog en Erwin Zuierveld Michiel Bos en de aangeslagen Rob van Leeuwen. Opvallend was dat er meer supporters uit Moerka pelle langs de lijn stonden dan aanhang van PKC'85. WSE begon de nacompetitie met een 2-0 nederlaag bij Roodenburg in Leiden. Zondag komt Roodenburg in Waddinx veen op bezoek. Het team van S.C.Antilope, klaar voor de start van de 24-uurs estafette in Apeldoorn vorig jaar Groeneweg behaalde het kampioenschap in de vijfde klasse. In de beslissingswedstrijd in Bodegraven werd Stolwijk met 1-0 verslagen. 1986 werd gestart met een zondagafdeling, die nu acht se niorenelftallen telt. In het afge lopen seizoen bezette PKC’85 in de derde klasse de vierde voor B-junior Wesley van Maaren nog onzeker omdat hij naar Sportclub Feyenoord kan". Opstellingen: Groeneweg: Haan, Van Erk, Terpstra, Klien van Dam, Eindhoven, Stuurman, Zijderhand, Van Yperen (Eck hardt), Menno van Dam (Bui tenhuis), Van Maaren, Leon van Vliet (Maurice van Vliet), Stol wijk: Rik Burger, Boer, Bijkerk, Van der Stad, Neefs,Van Ouds hoorn, Jan Wouter Verdoold, Van Suchtelen, Edo Burger, An ker, Ernst Verdoold. Voor het in Bodegraven zover was moesten de vele suppor ters uit Zevenhuizen een span nende slotfase doorstaan. Groeneweg speelde verzorg der voetbal, maar Stolwijk on der leiding van de gehaaide topscorer Remko Anker deed er alles aan om in eindfase naast Groeneweg te komen. Het laatste fluitsignaal van scheidsrechter Meeu- wenoord uit Lisse klonk als een be- vrijding. Groe-/ neweg, onder l leiding van trai-\ ner/coach Cor Hazebroek die dit seizoen veel jonge voetbal lers een kans gaf, gaat het vol gend seizoen opnieuw in de vierde klasse proberen. Groeneweg werd op 28 mei 1929 opgericht in café De Hoop dat aan de Groeneweg was gelegen. Er werd gevoet bald op het weiland van Dek ker. Met boer Dekker werd de afspraak gemaakt dat hij tot donderdag de koeien op het veld mocht weiden, daarna werd het terrein klaar gemaakt voor de voetbalwedstrijden in het weekeinde. In 1950 werd verhuisd naar het terrein Het Plasje achter het dorp. In 1963 werd Groeneweg onder leiding van trainer en oud-speler Henk Boerop kampioen in de afdeling Gouda en promoveerde naar de vierde klasse van de KNVB. Groot Ammers, dat toen nog in de Goudse bond speelde, ein digde als laatste. In 1968 ver huisde Groeneweg naar het nieuwe sportpark Van ’t Verlaat aan de Knibbelweg. In 1970 promoveerde Groeneweg naar de derde klasse, maar de glo- riejaren braken aan in 1976 toen Groeneweg opnieuw der deklasser werd. Met Sjef Sie- WADDINXVEEN - De eind uitslag van het clubkampioen schap triplette (drietallen). Aan de competitie namen 13 teams deel, die een halve competitie, dus 12 wedstrij den moesten spelen. De eind stand is: I.Hans Camme- raat/Roy Hulskamp/Toos Wubben 10-71 2.Peter Ru- beling/Ton en Jopy Hulskamp 9-50+; 3.lmca Matla/Hanna de Wilde/Corrie Monster 9- 30+; 4.EI!y Nieuwland/Wout Versluis/Andries Roos 8-38+; 5.Wim van Bockom Maas/Nel in de tweede klasse speel de. Daarna zakte Groeneweg weer terug naar de vierde klas se. De voorkeur voor een beslis singswedstrijd in Bodegraven gaf de club uit Zevenhuizen niet zonder reden. In 1987 won Groeneweg daar een beslis singswedstrijd tegen Nieuw koop na verlenging met 3-2 en promoveerde met Hans van der Winden als trainer op nieuw naar de derde klasse. Na de degradatie naar de vierde klasse voigde in 1997 degrada tie naar de vijfde klasse (voor heen afdeling Gouda) maar Groeneweg knokte zich snel terug. Een zelfde prestatie werd ook dit seizoen geleverd. Groeneweg had veel tegen stand van Stolwijk verwacht. De Stolwijkse club, getraind door de Boskoper Cees Fran sen die volgend seizoen bij Be Fair werkzaam is, miste echter Berry Teeuwen door een ham- stringblessure. Berry Teeuwen is het maatje van Remko Anker met wie hij destijds de opgang van Stolwijk vanuit de Goudse bond naar de tweede klasse meemaakte. Anker speelde WADDINXVEEN - Evenals 2 jaar geleden zal S.C. Antilope op 10 en II mei weer deelne men aan de 23e 24-uurs esta fette van Apeldoorn. Het is de 5e maal dat Antilope aan dit evenement deelneemt. De laat ste keer was in 2000. Dit jaar doen er maar liefst 3 teams van Antilope mee. Eén wedstrijd en twee recreatieteams. De laatste keer eindigde het wed- strijdteam in de KNAU race op de 2e plaats en liep een afstand van 368 kilometer. Dit jaar zijn de verwachtingen wederom hoog gespannen en hoopt men weer een positie bij de Ie drie te behalen. Ook hoopt men het aantal gelopen kilometers te verbeteren. De deelname van de drie Antli- lope teams wordt mede moge lijk gemaakt door ELM Bleis wijk en JCB.JCB dealer ELM is inmiddels de vaste sponsor van de 24 uursloop voor SC Antilo pe. Het aan de Kruisweg geves tigde bedrijf levert alle beno digdheden voor o.a. de land- en tuinbouw maar ook particulie ren zijn van harte welkom voor bijvoorbeeld professionele grasmaaiers en tuingereed schap. De opvallende gele grondverzetmachines van JCB vinden hun toepassing naast de landbouw vooral in de weg- en waterbouw. Elk team bestaat uit 10 lopers. Op vrijdag 10 mei om exact 14:00 uur klinkt het startsig- naal. De lopers van het wed- strijdteam moeten de gehele wedstrijd in een vaste volgorde blijven lopen. Vervanging van vermoeide of geblesseerde lo pers is niet toegestaan. Al er MOERKAPELLE - De voetbal club Moerkapelle heeft een goede stap gezet in de nacom petitie voor een plaats in de derde klasse. In Rotterdam ver sloeg de blauwwitte formatie plaats, maar daarna ging het als trainer Andre Ramsteijn gevolg van blessures en schors ingen een stuk minder met de ploeg van trainer Guillaume Boschveld. PKC eindigde op de derde plaats van onderen het geen nacompetitie betekent met clubs die in de vierde klas se een periodetitel pakten. PKC’85 miste een drietal basis- Hoewel Moerkapelle twee keer spelers, maar dat was voor de een voorsprong van twee doel punten had slaagden de gasten er niet in de wedstrijd te con troleren. PKC’85, met enkele technisch verdienstelijke spe lers in de gelederen, gaf zich niet gewonnen en hield tot het laatste fluitsignaal de spanning langs het doel erin. le-doelman PKC’85 werd opgericht op 15 mei 1985 en ontstond door het samengaan van Pawan (wat wind betekent) en Kamel De- waker (wat bloeiende bloem betekent). Beide verenigingen bestonden voornamelijk uit Hindoestaanse Surinamers, hetgeen nog voor een groot deel het geval. Na de fusie in 1985 ontstond een zaterdag- club met negen elftallen. In 8 - mH

Weekblad voor Waddinxveen | 2002 | | pagina 23