Ook tweede De oprit voor rolstoelers is ér, nu strijden voor vervoer kans ballon festival werd afgelast racar, l_J comfort GROTE KORTINGEN op onze collectie piano’s en vleugels Wegens verbouwing. Eendenkooi Bakkerswaal De derde week van een Wandeltocht van Waddinxveen naar Pelhrimov Bingo Gevarieerde expositie in de bibliotheek Fietswrakken Kaartavond Inbrekers bezoeken Vlietkade bos Tentoonstelling Kreater ook voor uw I MOBIELE commu nicatie Politiekcafé bij RTW FM Gouwe Rijders Zestien ballonvaarders kozen voor kampioenschap Waa rover gaat Pinksteren? Mantelzorgcafé I Pianohandel of het nu een gebruikt of een nieuw instrument betreft, wij geven St. Victorplein 2 2741 JN Waddinxveen tel (0182) 61 16 97 donderdag 16, vrijdag 17 en zaterdag 18 mei a.s. www.mosenspetterpiano.nl <2 O i‘3 PAGINA 15 WOENSDAG 15 MEI 2002 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN waren zeer teleurgesteld. (Foto: Artistic Art/Liesbeth van der Vis.) Lichtenfels, 30 april 2002 uithangborden zijn prachtig uitge- Luit Bloem, de wandelende Wad- dinxvener 20.00 uur. Entree leden gratis, niet-leden betalen 2,30 euro'. museum in Gouda,Turfmarkt 30. Aanmelden hoeft niet. „We hadden in een contract met Aerostad twee data staan. tocht door Duitsland. Ik hou de post een week lang bij en bij het lang heb geïnterviewd te worden door een plaatselijke krant Ik heb geen enkel bezwaar. Eerst naar mijn logeeradres. De bovenverdieping deel ik met nog een andere gast en de badka mer is klein en tegen een schuine dakwand gebouwd. Het toilet staat onder deze schuine dakwand en ik moet er zo snel mogelijk gebruik van maken want de blaas staat op knappen.Te laat kom ik tot het be sef dat je op zo’n geplaatst toilet al leen maar kan zitten. Ik wring mij in alle bochten om de straal in de pot te houden. Dat lukt me met kig heb ik niet buiten de pot ge piest! De volgende dag heeft mevrouw Kiel een journalist voor me gebeld en na tien minuten komt hij opda gen en stelt me een aantal vragen over mijn wandeltocht Hij werkt voor de ’Kreisanzeiger’die 's woens dags en zondags verschijnt en een oplage heeft van 56.000 exempla ren. Ook worden er op het markt plein foto’s van mij genomen dus dat belooft wat Als de krant of op woensdag of op de daaropvolgende zondag uitkomt, ben ik alweer een aantal etappes verder. We spreken af dat hij het gepubliceerde inter- moeidheid die Carmen sinds november heeft, zal niet meer verminderen. „Echt, ik hoop zo dat de ge meente inziet dat Carmen naar school moet.Vrijdag bel len ze me terug en ik ver wacht dat de gemeente in stemt. Doet ze dan niet, dan schakel ik misschien wel Pieter Storms in. Dit kind lijdt onder de bureaucratie en dat is echt vervelend. Ze loopt met haar ziel onder de arm, ligt dagen in het ballenbad televisie te kij ken, terwijl ze zo haar vrien dinnen mist. Ik geeft haar nu zelf les, leer haar klok kijken. Maar zo kan het natuurlijk niet nog langer gaan.” Wethouder Gerts is goed op de hoogte van de situatie van Raijmakers. „We hebben de verklaring van de GGD-arts gezien, maar daarop willen we nog een nadere onderbou wing. Natuurlijk horen kinde ren op school thuis, dus zullen we hier spoed achter zetten. Vorige week was de arts met vakantie en dat is dus over macht. Maar we hebben maan dag gelijk de vraag gefaxt naar de arts en we hopen inder daad deze week nog antwoord te krijgen”, aldus D. Gerts. Duitsers hebben volgens mij grote zorg om hun gezondheid. Het eer ste wat ik zie in stad of dorp is de apotheek. Soms wel drie op een marktplein of in een winkelstraat In Breitungen logeer ik bij de heer en mevrouw Koch die mij ’s avonds uitnodigen om in de huiskamer wat te komen drinken. Het drama in Er furt is het gesprek van de dag en ook voor vanavond. Ook zijn mijn gastheer en gastvrouw nogal eens in Holland geweest De bollenvel den en de grachten van Amster dam zijn hier populair, dus aan ge sprekstof geen gebrek. De volgende dag richting Meinin- de schitterende kleuren die zich in de stenen verborgen houden. „Het blijft tot het eind toe spannend wat voor kleur het uiteindelijk wordt”, aldus de kunstenares. De tentoon stelling is gratis toegankelijk ge durende de openingstijden van de bieb. WADDINXVEEN - Autoclub De Gouwe Rijders uit Waddinxveen organiseert donderdag I6 mei haar traditionele kaartavond. In schrijven kan vanaf I9.45 uur, het klaverjassen begint om 20.15 uur. Tijdens deze avond worden vier rondes gespeeld. Leden en niet- leden zijn welkom. Na het kaar ten is er een prijsuitreiking. In schrijven kan bij Hotel, Café, Restaurant ’De Unie’ aan de Kerkweg- Oost 226. kan, zowel voor het sociale as pect als het onderwijsonder deel. „Bij ons in de wijk kan ze niet met kinderen spelen, om dat ze niet meekomt. Bij haar op school heeft ze al haar vriendinnetjes. Bovendien duurt het bij dubbelgehandi- capten al langer om leerstof over te brengen. Nu ze thuis zit, loopt ze een grote achters tand op.” Carmen lijdt aan het Kabuki- syndroom, waardoor haar spieren heel slap zijn. Haar ge wrichten en botten gaan steeds verder achteruit Daar naast trekt ze andere gezich ten dan hoe ze zich voelt. Zo gaat ze lachen als ze vreem den ziet. Zelfs mensen die haar kennen zien pas na ja- ren wanneer ze zich bijvoor beeld moe voelt Carmen is zich daarvan niet bewust Het is een ernstig en zeld zaam syndroom, dat met zeer snelle vermoeidheid ge paard gaat Daarnaast is ze allergisch en astmatisch. De extreme ver- WADDINXVEEN - ’De Oost- polderwijk kan op het punt van rolstoelvriendelijkheid een stuk beter’ zo concludeerde -Paula Raijmakers, woonachtig in de Oostpolderwijk, vorig jaar december tijdens de schouw.Tijdens die schouw liepen gemeente, wijkbewo ners en andere groepen door drie wijken om te keuren op onder meer het huidige groen, de verharding, het straatmeubi- lair. Paula heeft zelf een gehan dicapte dochter en stuitte re gelmatig op problemen als hoge stoepranden. De ge meente was het met haar con clusie eens en kwam met het idee een opritje aan te leggen, zodat gehandicapten als Car men zich beter kunnen voort bewegen in de wijk. „Ik kan niet anders zeggen, het is een keurig opritje”, meent Paula.Toch kan ze niet hele maal vrolijk zijn. Want ze zit al weer in de volgende strijd om haar dochter een normaal le ven te laten leiden. Dochter Carmen 15) zit namelijk al vanaf eind november thuis. Paula wil dolgraag dat haar kind weer naar school in Rot terdam kan, maar het vervoer is al maanden het struikelblok. Ze kan wegens zeer ernstige vermoeidheid niet met het aangepast vervoer mee, gezien het feit dat ze dan hele dagen op school zou moeten zijn. „Ze kan halve dagen naar school, maar dan zou ze wel individueel vervoer moeten hebben. En dat krijg je niet zomaar voor elkaar”, vertelt Paula. Natuurlijk zou ze zelf als moeder heel graag haar doch ter naar school brengen. Maar wegens een epileptische aanval die Paula onlangs had, mag ze niet in de auto stappen. En dus deed ze, met een verklaring van de GGD arts in haar hand, een beroep op de gemeente. „Maar bij de gemeente willen ze niet zomaar instemmen met het verzoek. Het was eind fe bruari dat de GGD specialist concludeerde dat aangepast in dividueel vervoer nodig is, maar tot nu toe zit Carmen nog steeds thuis.” Paula heeft het gevoel dat ze elke keer weer tegen een muur van regels en wetten op stapt, waar je moeilijk door heen kunt breken. „En dat ter wijl ik nog nooit de leerplichtambtenaar aan mijn deur heb gehad met de vraag waarom Carmen thuis zit Dat hoef ik bij mijn gezonde doch ter niet te proberen. Dan staan ze zo op de stoep. Nu moet ik niet vechten voor de leer plicht, maar voor het leerrécht van mijn dochter.” Paula vindt het zo belangrijk dat Carmen halve dagen naar haar school WADDINXVEEN/ BOSKOOP - De politie heeft in samenwerking met de gemeente op vrijdag 3 mei een groot aantal fietsen- wrakken weggehaald bij de drie stations (Parklaan in Boskoop en Groensvoorde /Stationsplein in Waddinxveen). De fietsen blijven nog enige tijd in bewaring, maar zullen uiteindelijk worden afge voerd. Eigenaren van de fietsen kunnen contact opnemen met de politie in Waddinxveen, tele foonnummer 0900 - 8844. gen. Bij de bakker in Walldorf krijg ik gratis drie broodjes als ik vertel waar ik mee bezig ben. In Meinin gen logeer ik in een gasthof en ont moet ik daar een gepensioneerde fotograaf waar ik een goed gesprek mee heb. Het gaat over van alles: de Tweede Wereldoorlog voormalig Oost-Duitsland, tolerantie, en nog veel meer. Een man met een brede blik die zijn menselijkheid niet heeft verloren. Via Hildburg Hausen en Coburg ben ik op Koninginnedag in Lichtenfels aangekomen. Ik begin Weiden te naderen en kijk nu met verlangen uit naar de post aldaar. Het zijn mijn wandelvitaminen. ZEVENHUIZEN - Vijf huizen aan de Vlietkade kregen de af gelopen week bezoek van in brekers. In de nacht van 6 op 7 mei werd een slot van een deur aan de Vlietkade afgebroken. Vervolgens kon men de deur openen. Uit de woning zijn on dermeer een rijbewijs, diverse passen, sieraden en geld gesto len. Diezelfde nacht werd rond 04.45 uur bij een andere wo ning aan de Vlietkade getracht in te breken. De bewoner kwam echter het gestommel af en zag drie mannen bij zijn WADDINXVEEN - Op vrijdag I7 mei is er weer bingo in buurtcentrum ’de Boog’. Er zijn mooie prijzen te winnen. De zaal gaat open om 19.00 uur, de bingo begint om 20.00 uur. Ie dereen is van harte welkom in het buurtcentrum aan de C. Huijgenslaan 2. WADDINXVEEN - De aan de Oostpolderweg in Waddinx veen wonende Lida Kalfsbeek laat deze maand in de biblio theek in de Van Mecklenburg Schwerinlaan aquarellen en voorwerpen in speksteen en brons zien. Het is de eerste keer dat zij haar werk expo seert. De aquarellen zijn al eni ge tijd geleden gemaakt. In deze periode houdt Lida Kalfsbeek zich voornamelijk bezig met speksteen. Dat is een zachte WADDINXVEEN - Na de MKZ crisis vorig jaar en het slechte weer op Koninginnedag dit jaar, waren het nu zes- BijenélVOnd tien ballonvaarders die roet in het eten gooiden van het J ballonfestival in Waddinxveen dat afgelopen zaterdag een WADDINXVEEN - Op de vraag tweede kans voor dit jaar had moeten krijgen. Op I I mei of in ons land nog bijen worden gehouden en hoe je er mee om moet gaan, zal imker H. Romein uit Zuid-Beyerland op donder dag 23 mei bij het NIVON afd. kwam de fax in ieder geval als een klap bin nen. „We wa ren heel verrast. Aerostad stel de nog wel voor om veertien ballonnen op te laten stijgen, en dan in september de andere helft. Maar dat was voor ons om twee redenen absoluut niet mogelijk: we hadden dan een keuze moeten maken wie er nu wel en wie niet mee mocht. Bovendien zei WSE dat de terreinen in september niet beschikbaar waren omdat het seizoen dan weer begint.” Ringelenstein betreurt de gang van zaken heel erg. „Het gaat nu krijg je dit er over heen.” De be wuste zaterdag belde hij in de ochtend nog wel naar de rijks luchtvaartdienst, om te vragen hoe het met het weer was ge- WADDINXVEEN - Waarover gaat Pinksteren? Deze vraag stelden leden van de Ned. Herv. Brugkerk aan winkelende mensen op de Passage. Tijdens een actie op zaterdag 11 mei polsten zij of mensen nog de betekenis van Pinksteren ken den. De helft van de mensen, die wilden antwoorden wist niet waar Pinksteren over gaat. Een kwart wist vaag nog iets en een kwart wist het wel: De uit storting (komst) van de Heilige Geest, die de mens leert gelo ven in en vertrouwen op God. weest. „Het was sterk twijfel achtig, maar ja dat is over macht. Nu hebben we te ma ken met sponsors die absoluut geen begrip hebben voor de reden die nu voor afgelasting zorgde. Zij nodigen hun rela ties uit en moeten die nu weer teleurstellen.” Maar ook voor de organisatie was er heel veel tijd in het festival gaan zitten. Er wa ren wel wat bezoekers te vergeefs naar de WSE terreinen gekomen, maar dat aantal was verrassend laag. Volgende week komt Aerostad bij de organisatie in Waddinx veen om te praten over het verloop. „We nemen in over weging om stappen te zetten, maar dat hangt af van de uit komst van het gesprek. Mis schien komen ze met een goed begrijpelijke argumentatie. We willen weten hoe het is ge beurd en we vertrouwen op een goede afloop”, aldus Ringe lenstein. De voorzitter hoopt in ieder geval nu op het jaar 2003, als hij en de organisatie zich weer zal gaan inzetten om op koninginnedag een ballon festival te houden. WADDINXVEEN -Vanwege de landelijke verkiezingen op woensdag I5 mei brengt RTW FM donderdag I6 mei een ex tra uitzending van programma Politiekcafé. Tijdens deze uit zending wordt gekeken naar de uitslag van de Landelijke verkie zingen in Waddinxveen, waarbij ook gekeken wordt hoe er is gestemd ten opzichte van de Gemeenteraadsverkiezingen van 6 maart. De presentatoren, RobertVisscher en Hans Schip pers, zullen woensdagavond I5 mei in het gemeentehuis aan wezig zijn en reacties opnemen die donderdag I6 mei in de uit zending van het Politiekcafé te horen zullen zijn. Uiteraard wordt stil gestaan bij de moord op Pim Fortuijn en of dit de uit slag heeft beïnvloed. Politiek café is te beluisteren tussen 21.00- 22.00 uur, waardoor het RTW FM programma ’Long Ri de Hard’ met presentator Ger ard Verschoor een uurtje op schuift. RTW FM. in de ether 105.8 FM en op de kabel 93.1 FM. Beide frequenties zijn in stereo te beluisteren. Noordkade 18, Waddinxveen Telefoon: 0182 - 638633 Fokkerstraat 42, Zoetermeer Telefoon: 079 - 3428015 WADDINXVEEN - Cursisten beeldende vorming bij Kreater REGIO - Het Steunpunt Mantel zorg organiseert op vrijdag 17 mei tussen 10.00 en 12.00 uur het mantelzorgcafé. Mensen die zorgen voor een naaste met een ziekte of handicap, hebben hier Wandelexcursie de mogelijkheid om elkaar te ontmoeten. Mantelzorgers kun nen zo hun verhaal bij elkaar kwijt, elkaar steun geven en kun nen er even uit zijn in een gezel lige omgeving. Het doel van deze bijeenkomst is het bieden van een plek aan mantelzorgers waar zij elkaar ondersteuning kunnen bieden, waarbij lotgenotenerva ringen en informatie uitgewisseld kunnen worden, onder begelei ding van een deskundige. De bij eenkomsten worden iedere der de vrijdag van de maand gehouden en vinden plaats in café Réstistance, bij het Verzets- jes, kooibos, kooiplas, smienten en slobeenden, kom dan eens een kijkje nemen in de keuken VERMIST: Witte kater, is doof (Burgemeester Beerstraat, Ze venhuizen). Grijze kater, effen donker, wit befje (Middelburg- seweg, Waddinxveen). GEVONDEN: Grijze kater, ef- steensoort die zich gemakkelijk fen, witte voeten, rechtervoor- laat bewerken. Dat gebeurt poot helemaal wit (Koningin voornamelijk met vijlen, raspen Wilhelminasingel, Waddinx- en schuren/polijsten. Zij voelt veen). Zwarte poes, met witte zich vooral aangetrokken door aftekeningen (Bredeweg, Wad dinxveen). Voor gratis registratie en infor matie over vermiste en gevon den dieren: 0186-601 199. Bin nen 24 uur uw melding op internet. Kijk voor recente ge gevens op www.dierencentra- le.nl. grote honden. Daar moet ik even aan wennen, want honden zijn niet mijn sympathiekste medeschepse len. Toch worden we snel vrienden en het blaffen gaat over in snuffelen en bedelen om aandacht ook In Bald Salzumgen, ongeveer 10 ki- het plaveisel langs de hoofdweg in lometer verder zijn thermische ba- dorp of stad wordt het eerst aan- den en kunnen mensen met adem- gepakt voor opknappen. Zijstraten halingsproblemen dor gebouwen en -wegen doen me denken aan de lopen met een heilzaam klimaat REGIO - Het Zuid-Hollands Landschap organiseert op za terdag 18 mei om 14.00 uur en op vrijdagavond 24 mei om 19.00 uur een wandelexcursie door Eendenkooi Bakkerswaal in Lekkerkerk. Onder leiding van een deskundige gids maakt u kennis met het oude ambacht van de kooiker. Wilt u meer te weten komen over rietscher- men, staleenden, kooikerhond- In het kader van de 10-jarige vriendschapsband tussen Waddinx veen en het Tsjechische Pelhrimov bewandel ik de afstand tussen de ze gaat door Duitsland en ik hoop om streeks 24 mei in Pelhrimov aan te komen. hadden 30 ballonnen met 139 mensen aan boord te lucht in moeten gaan. Maar op woensdag kreeg de stichting Nationale Feestdagen Waddinxveen een fax waarop stond dat zestien ballonvaarders niet zouden komen, zij hadden gekozen om naar België te gaan waar kampioen- Waddinxveen komen vertellen, schappen werden gehouden. De organisatie en sponsors Op deze avond zal ook honing uit de Wereldwinkel worden ver kocht. De avond wordt gehou den in buurtcentrum De Boog (Const. Huygenslaan 2). Aanvang De eerste stond op Koningin nedag, bij slecht weer zou het worden verplaatst naar I I mei. Ik vermoed dat veel ballon vaarders er op hadden gegokt dat het met Koninginnedag ge woon zou doorgaan”, vertelt voorzit ter Ringelen stein. Voor de stellen hun werk tentoon. Op organisatie vrijdag 17 mei zal directeur A. Koremans om 20.00 uur de overzichtstentoonstelling ope nen van cursisten die het afgelo pen jaar bij Kreater een cursus hebben gevolgd. Er zal werk te zien zijn van leerlingen van Aleid Abels en Ton van Steenbergen (tekenen en schilderen), Carina Mathot (expressief tekenen en schilderen naar realiteit en abs tractie), Judith Ivens (fotografie) en Josiah Onemu (beeldhouwen en boetseren). De tentoonstelling zal te bezich tigen zijn tot en met het Open Huis van Kreater op zaterdag I juni. Het adres van Kreater is Kerkstraat 13. Voor meer infor matie: administratie van Kreater, vijf jaar probleemloos, tel. 0182-614422. Moeder Paula en dochter Carmen zijn heel blij met de oprit in hun wijk. Nu bevech ten ze de volgende stap in de bureaucratie: het vervoer. view naar mijn poste restante jaren vijftig in Nederland. Toen was adres in Weiden zal zenden. Vanaf het in ons land ook geen florissant Bad Hersfeld begin ik de rivier de gezicht Werra te volgend. Die ligt niet al- Mijn logeeradres in Vacha in een leen op mijn route, maar het lopen privé pension bewoond door de ei- door dalen is natuurlijk gemakkelij- genaresse en haar kinderen en drie ker dan bergje op, bergje af. In Vacha kom ik in voormalig Oost- Duitsland. Ondanks dat veel huizen al een op knapbeurt hebben gehad, maakt het toch een verwaarloosde indruk. De hoofdwegen zijn goed en raam bezig. Nadat hij een harde klap op het raam gaf gingen ze er vandoor. De politie stelt een onderzoek in. Op dinsdag 8 mei kreeg de politie opnieuw drie aangiften binnen van woningen aan de Vlietkade waar zou zijn ingebroken. Voor zover kan na gegaan hebben de dieven niets meegenomen. Ook twee woningen aan de Wollefopperweg werden door zocht door inbrekers. Hier werd onder meer geld, een paspoort en een winterjas buit gemaakt. voerd. Ware kunststukjes. De vol plaatsen. Het grootste gedeelte gende dag naar Bad Hersfeld waar post op mij ligt te wachten en ik een rustdag neem. Op het post kantoor ontvang ik 34 stuks post en het eerste wat ik doe is een kon- ditorei opzoeken en onder het ge not van koffie en koek alles lezen. In Rotenburg aan de Fulda ben ik Dergelijke post ondersteunen me welkom in de jeugdherberg die geweldig op mijn eenzame wandel- naast een park gelegen is, waarin een groot slot staat Met nog twee jonge Duitsers zijn we de enige gas- avondeten lees ik alles weer door, ten. Rotenburg heeft een mooie Bij toeristinfo word ik prima gehol- binnenstad en ik maak een wande- pen door mevrouw Kiel die ook een ling door deze oude stad. Vooral de logeeradres voor twee nachten voor me regejt Ze vraagt ook of ik be- kramp in mijn benen, maar geluk- van Eendenkooi Bakkerswaal. Datum: zaterdag 18 mei van 14.00 tot 16.00 uur en vrijdag 24 mei van 19.00 tot 21.00 uur. Start: Eendenkooi Bakkerswaal, Schuwacht 232 in Lekkerkerk. Kosten: Gratis voor bescher mers van het Zuid-Hollands Landschap, niet leden: volwas senen 2,25 euro en kinderen van 4 t/m 12 jaar 0,45 euro. Aanmelden: telefonisch bij het Zuid-Hollands Landschap tus sen 9.00 en 13.00 uur, 010- 2722222. h23

Weekblad voor Waddinxveen | 2002 | | pagina 15