Zorgcentrum Traditionele autocross Souburgh werd een geslaagde race houdt vierde rol- stoelvierdaagse Jubileum Truck Houthandel Alblas Zwarte school, gemiste kans GLOBAL De dag van de Tweede Kamerverkiezingen 145 snelheidsovertreders Aangehouden voor Monument besmeurd Dief steelt tv Gratis vervoer Eerste optreden Risorius nachtrumoer en geld Uitslag loterij Rondje kunst Vlag half stok wezige wind. Een vrolijk ge zicht, al die wapperende vlag gen. Dit kan echter niet de be doeling zijn van alle mensen die hun vlag uitsteken. Dit is ook niet bedoeling, maar men weet niet beter. Als ex-seiner bij de Kon. Marine werd mij de juiste procedure van het halfstok hij sen zorgvuldig bijgebracht. Het hijsen van vlag halfstok dient als ft. jLv y Consumentendagen: do. en vr. 10.00 - 21.00 uur za. 10.00 - 17.00 uur Aandurven of weglopen? 140,- Specialist in het ontwerpen van matrassen voor mensen met rugklachten 69,- €375,- l 375,- €89,- FABRIKANT VAN BEDDEN MATRASSEN LEZERS SCHRIJVEN ■Wr WOENSDAG 15 MEI 2002 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN PAGINA 19 4 (Foto: Artistic Art/Liesbeth van der Vis.) J. Brinkhuis Zuidplaspolderweg II Moordrecht tel.: (0182) 375022 route: afslag Gouda/Moordrecht - industrieterrein BEDDEN VOOR STARTERS SEN1ORBEDDEN EXCLUSIEVE BEDDEN BEDDEN EN SCHUIFWANDKASTEN OP MAAT ving, net als de rijders. Die kwamen onder meer uit Waddinxveen, Nieuwerkerk, Bleiswijk en Berkel. Er was veel publiek, het zon netje zorgde voor een ge slaagde dag. In de pauze werd gesproeid waardoor het lek- een vitale, leuke en erg leerzame openbare school had kunnen blijven bestaan. Dat dat niet zo heeft mogen zijn is buitenge woon jammer voor alle betrok kenen. Het zal veel allochtone ouders en kinderen ook verster ken in het gevoel dat ze hier op zijn best gedoogd worden, maar eigenlijk niet welkom zijn. We hebben ze wel de polder inge haald, maar onze ’binnendijken’ komen ze niet over. Los van de discussie over het toelatingsbeleid van Nederland, kan geen zinnig mens toch het belang ontkennen van de accep tatie en integratie van de mi granten die hier de afgelopen decennia gekomen zijn. Zouden wij zelf genoegen nemen met ker glad was geworden: de auto’s in de eerste manche na de pauze gleden alle kanten op. Eén auto heeft nog een rondje achteruit gereden. In formatie over uitslagen is te vinden via www.actd.nl. Het evenement werd georga niseerd door muziekvereni ging De Kleine Trompetter. De vereniging financiert met de opbrengst van de cross de opleidingen van de jeugd, aan schaf en onderhoud van ins trumenten, de aanschaf van bladmuziek etc. Het draaiend en financieel ge zond houden van een muziek vereniging is een dure aange legenheid. Karin Heeren Frank Kremer Sylvia Versluis meten snelheid was hier 109 km/uur. Ook op de Batavierlaan in Nieuwerkerk a/d Ijssel werd gecontroleerd. Tussen 11.25 en 12.25 uur waren achttien van de 316 passanten in overtre ding. De hoogst gemeten snel heid was 69 km/uur. Wij zijn er van overtuigd dat wanneer meer Nederlandse ou ders de integratie hadden aange durfd, in Waddinxveen Noord ZEVENHUIZEN - Een 22-jari- ge man uit Zevenhuizen heeft zaterdag I I mei rond 23.00 uur een proces-verbaal gekre gen vanwege nachtrumoer. Hij bevond zich met een luidruch tige groep jongeren op de Dorpsstraat. Toen agenten de groep tot rust maanden, gaf de man daaraan geen gehoor. Hij liep al schreeuwend weg toen agen ten hem staande wilden hou den om met hem te praten. WADDINXVEEN - In de mid dag of avond van zaterdag 4 mei werd er ingebroken in een woning aan de Nicolaas Beet- slaan. Een deur werd opengebroken. Uit de woning is een televisie en is geld gestolen. WADDINXVEEN - Op He melvaartsdag 9 mei werd in Zevenhuizen weer de tradi tionele autocross gehouden. De autocross in Zevenhuizen is een begrip in Zuid-Holland, het publiek kwam dan ook uit diverse dorpen uit de omge- BOXSPRING OP WIELEN Deze rubriek staat ter vrije beschikking van elke lezer van Elk jaar op 4 mei herdenken wij diegenen die in de Tweede We reldoorlog hun leven voor het Vaderland hebben gegeven. Dat is goed, dat hoort ook zo. Veel mensen laten zien dat zij aan deze herdenking mee willen doen door de Nederlandse vlag als symbool van hun betrok kenheid halfstok te hijsen of uit te hangen. De vlaggen wapperen dan half stok vrolijk in de meestal aan- neutrale organisatie brengen naar de stembus is bovendien verheven boven iedere ver dachtmaking van stemmenron- seling. Dat de gemeente zich dient te beperken tot aanspo ring te gaan stemmen lijkt cor rect. Verder lijkt het ook cor rect dat de SWW haar naam op deze wijze waarmaakt. G.L. Torenbeek Vrijdagmiddag is er een feeste lijke slotbijeenkomst met hap jes en drankjes in Zorgcentrum Souburgh. Daar worden ook de deelnemersprijzen uitgereikt. „De rolstoelvierdaagse geeft mensen die graag meer van Waddinxveen willen zien dan waartoe zij in zelf staat zijn, de kans hun blik te verruimen", al dus René Wildschut. „Voor de genen die hier zijn geboren en getogen bieden de wandelingen gelegenheid oude, vertrouwde plekjes terug te zien en kennis te nemen van allerlei nieuwe ontwikkelingen. We komen ge durende die vier dagen echt in alle hoeken van Waddinxveen." Rolstoelgebruikers die elders in de gemeente wonen kunnen eveneens aan de vierdaagse meedoen. Zij dienen wel over een geschikte rolstoel en liefst ook over een begeleider te be schikken. Er is een beperkte mogelijkheid een rolstoel te huren. „Het is niet verplicht alle vier de middagen mee te doen”, zegt René Wildschut. „Eén of twee middagen kan ook. De tocht begint steeds rond half twee bij Souburgh en om vier uur zijn we weer terug. Onder weg wordt elke middag een pleisterplaats aangedaan. Een café, een ijssalon of een bedrijf dat de deuren gastvrij open zet. Vorig jaar werden we zelfs ont vangen in het gemeentehuis en we waren ook een keer te gast bij Woonpartners Midden Hol land op Coenecoop.” Vrijwilligers die één of meer middagen een rolstoel willen duwen zijn zeer welkom. Zij kunnen zich opgeven bij de re ceptie van Zorgcentrum Sou burgh, tel. 0182-614366. Wie eerst wat meer wil weten kan terecht bij de organisatoren. Eveneens zijn mensen welkom die willen helpen bij het regelen van het oversteken en andere verkeerstechnische zaken. schrikbeeld dat menigeen aan de zijlijn zal hebben. Voordat de afkalving van de Es- sengaarde inzette, was 20-30% van de leerlingen allochtoon. Het overgrote deel van die leer lingen leverde geen enkel pro bleem op. Sterker nog, heel wat kinderen komen uit goede gezin nen, zijn welopgevoed en kun nen een waardevolle bijdrage aan onze samenleving leveren als ze de kans krijgen. Een aantal ho gere groepen, die nog behoorlijk intact zijn, biedt kinderen een prima sociale omgeving. Ze zijn erg divers, gezellig, overzichtelijk en van culturele spanningen is in de verste verte geen sprake.Au tochtone en allochtone kinde ren kunnen het goed met elkaar vinden, komen ook wel bij elkaar over de vloer, steken veel op van eikaars wereldbeschouwing en levenservaring en willen niks lie ver dan samen de eindstreep ha len. volgt te gebeuren: eerst wordt de vlag voor gehesen, dus zoals normaal, dan wordt de vlag éénderde van de stoklengte (Mastlengte) neergehaald en vastgezet. Hierna dient de on derste punt aan de mast te worden vastgebonden. Dan kan hij niet meer vrolijk wapperen en wordt onze doden de juiste eer bewezen. WADDINXVEEN - Op 9 mei had ten overstaan van Mr. R L. van der Meulen, notaris te Waddinxveen, de trekking plaats van de door de Stichting Rijvereniging Reigersburgh ge houden loterij. De trekking vond plaats tijdens het jaarlijks terugkerende He melvaartsdag Pony en Paarden concours op het terrein van Manege Reigersburgh. Er waren tien prijzen te verloten, deze zijn gevallen op de volgende lo ten: I. digitale fotocamera op lot nummer 3992. 2. Horloge op lotnummer 791. 3. Pennenset op lotnummer 273. 4. Lederen hoofdstel op lotnummer 2949. 5. Poetskist op lotnummer 1944. 6. Set kleurpotloden op lotnummer 2124. 7. Set kleur potloden op lotnummer 2251. 8 glazen set op lotnummer 3437.9.Wijnpakket op lotnum mer 2924. 10. Haarkrultang op lotnummer 637. Voor de duidelijkheid: hoe meer mensen gaan stemmen, hoe beter het is voor de democratie. Ook de overheid heeft hierin een taak. Zij moet mensen dan ook oproepen te gaan stemmen. Maar ik vind het wel een zaak van de burgers zelf en de politie ke partijen om mensen zover te krijgen dat zij naar de stembus gaan. De SWW is een door de ge meente gesubsidieerde instelling. Het was daarom, vind ik, beter ge weest als de SWW over zo’n on derwerp eerst met het gemeente bestuur had overlegd. Overigens: ik twijfel niet aan de goede bedoelingen van de SWW en beschuldig de SWW ook niet van partijpolitieke bedoelingen. Het is mijns inziens gewoon een kwestie van het zuiver uit elkaar houden van verantwoordelijkhe den. Wiebrand Dijksterhuis WADDINXVEEN - Voor de vierde keer houdt Zorgcen trum Souburgh een rolstoelvierdaagse met elke dag een andere route door Waddinxveen. De organisatoren, Mar jan Verduijn, Els Voogt en René Wildschut hebben de wan delingen voor dinsdag I I, woensdag 12, donderdag 13 en vrijdag 14 juni alweer uitgestippeld en bewoners van Sou burgh en de belendende seniorenflats plus bezoekers van de dagverzorging hebben al zeer positief gereageerd. BEDBODEMS VANAF POWER MATRAS VOOR MENSEN MET OVERGEWICHT ZEVENHUIZEN - De politie heeft op dinsdag 7 mei een snelheidscontrole gehouden op het Noordeinde in Zevenhui zen. Er werd van 14.30 tot 16.30 uur gecontroleerd. Van de 585 passanten waren er 145 in overtreding. De hoogst ge reden worden en dus de lading altijd op de juiste plaats lossen. Bij Boonstoppel Truckservice gevestigd op het industrieter rein Coenecoop, is men aan het juiste adres voor levering en service voor eerdergenoemde voertuigen/bedrijfsmiddelen. De Jubileum Truck met opleg ger en meeneem heftruck wordt overhandigd door Koos Minnee van Boonstoppel Truck service aan de directie van Houthandel Alblas, de heren Kees en jack Hoogendoorn en de chauffeur Jan Hendriks. Wat wij en veel andere ouders van de Dick Brunaschool aan de Essengaarde al enige tijd vrees den, wordt binnenkort dan wer kelijkheid: de locatie moet we gens gebrek aan leerlingen de poorten sluiten. Einde openbaar onderwijs in Waddinxveen Noord. Hoe het zover heeft kunnen komen? Zoals veel openbare scholen heeft de Es sengaarde al jarenlang het imago van 'zwarte school’. Een imago dat waarschijnlijk veel Neder landse ouders in de wijk heeft weerhouden van aanmelding van hun kind en dat ook heeft geleid tot het vertrek van een behoorlijk aantal leerlingen. Dieptepunt was wel de weinig verheffende manier waarop en kele jaren geleden een groep ouders er tussenuit kneep naar de veel wittere ’Theo Thijssen’ - volkomen abrupt, elkaar mee sleurend op de valreep van het schooljaar, zonder enig overleg of consideratie met het team, en beargumenteerd met een alle gaartje van plotseling uit de mouw geschudde grieven. Maar een potje moreel zwarte pieten heeft weinig zin. Het draagvlak voor de multiculture le samenleving is nergens groot, het begrip allochtoon is voor veel mensen synoniem met so ciale verloedering. De kleur van de school is daarom voor menig X ZEVENHUIZEN/MOERKAPEL- LE - Dertien kunstenaars uit Moerkapelle en Zevenhuizen or ganiseren op zaterdag 25 mei voor de derde keer een Rondje Kunst Van 10.00 tot 17.00 uur kunnen kunstliefhebbers en an dere geïnteresseerden genieten van vele kunstvormen zoals: beeldhouwen in diverse technie ken, schilder- en tekenkunst, groendecoraties, boekbinden, verenmaskers enzovoorts. Deel name is kosteloos en bij de meeste deelnemers krijgt de be zoeker ook nog iets aangeboden. Vanaf 18 mei is, eveneens koste loos, een kunstrouteboekje af te halen met daarin alle deelnemers voorzien van hun kunst CV en een plattegrond om de kunste naars makkelijk te vinden. Afhaal- adressen kunstrouteboekje: Moerkapelle: De Fotoboetiek, Dorpsstraat 28 Atelier Artisti- que, Kerkewater 4 Ineke v.d. Vlugt, Oogstpad 7. Zevenhuizen: Bibliotheek, Dorpsstraat 87 Ernst de Vogel, Dorpsstraat 68 Annet v.d. Wel, Noordeinde 63. Moordrecht: De Fotoboetiek, Dorpsstraat 47. WADDINXVEEN - De aan plakbiljetten van de politie ke partijen op de verkie- zingsborden in het dorp hingen er al geruime tijd voor de aanslag op Pim Fortuyn werd gepleegd. Sindsdien ligt de campagne van de politieke partijen stil. De posters zijn blijven han gen, maar er werd bijvoor beeld niet gefolderd. Van daag, 15 mei, is dan de dag dat Nederlanders hun stem kunnen uitbrengen op één van de partijen. Hoe de dag de geschiedenis in zal gaan, zal pas woensdag avond en donderdag blij ken. (Foto: Artistic Art/Liesbeth van der Vis.) ouder belangrijker geworden dan de signatuur. Om dit sma lend af te doen is ook veel te simpel. Zelfs wanneer onbegrip en vooroordelen een grote rol spelen, wegen oprechte be zorgdheid en de wens om een kind in een goede sociale omge ving te laten opgroeien onge twijfeld zwaar. Een wezenlijke vraag is echter: wat is een goede sociale omgeving? Kan opgroei en op een gevarieerde school niet erg leerzaam zijn? Is het al op jonge leeftijd leren omgaan met verschillen geen belangrijke vaardigheid? Hebben contacten met allochtone kinderen wel een negatief effect? Of projecte ren we onze eigen omgangsver- legenheid misschien op onze kinderen? Veel Nederlandse ou ders van de Essengaarde die de handdoek niet in de ring wilden gooien, hebben het gevoel dat in Waddinxveen Noord een kans is gemist. Zoals in de algemene beeldvorming over allochtone mensen veel te eenzijdig de na druk ligt op probleemgroepen - een beeldvorming waartegen een groot aantal welwillende en respectabele migranten dag in dag uit moet opboksen - is de praktijk van de ’zwarte’ klas vaak aanmerkelijk positiever dan het NASA MATRAS VOORMENSEN MET GEWRIGHTSKLACHTEN MATRASSEN VANAF een status als derderangs bur ger? Er is al een flinke groep kansarme en onthechte (kinde ren van) migranten die in de marge van onze samenleving verkeert en die, inderdaad, voor serieuze problemen zorgt Om dat tij te keren is het niet vol doende om zelf achterover te leunen en alles op het bordje van de politiek te schuiven - die hier natuurlijk wel intensief mee aan de slag moet. Daar hebben we allemaal een maatschappelij ke verantwoordelijkheid in.Weg- lopen voor de multiculturele sa menleving lijkt misschien aantrekkelijk, maar de gevolgen van die keuze zullen ons abso luut inhalen. Aannemende dat ook wethou der Dijksterhuis ten tijde van de onderhandelingen, deel heeft genomen aan het beden ken van de naam voor het col legeprogramma: ’zorg voor el kaar, zorg voor de omgeving’ verbaast het mij zeer in een in terview te moeten lezen dat Dijksterhuis het niet eens kan zijn met de gratis stembuslijn (voor ouderen en gehandicap ten, red.) Het genoemde inter view staat in het dagblad Rijn en Gouwe van dinsdag 23 april j.l leder sociaal denkend en voelend mens moet toch het initiatief van de SWW, Con- nexxion en Doove van harte omarmen. Het idee om oudere mensen en mensen die om an dere redenen niet goed ter been zijn naar de stembus te brengen dient zeker een wet houder die zijn mond vol heeft over 'zorg voor elkaar en zorg voor de omgeving’ aan te spre ken. De door u genoemde zin ’stembusgang is vooral de eigen verantwoordelijkheid’ komt juist goed tot uiting in gebruik maken van de geboden moge lijkheid en niet te hoeven bede len bij familie of kennissen. Zelf gaan stemmen leidt ook meer tot een democratisch juiste uitslag. Het door een V V t Het publiek kreeg een vermakelijke race te zien op Hemelvaartsdag. WADDINXVEEN - Boonstop pel Truckservice B.V. leverde onlangs een nieuwe DAF vrachtwagen af bij Houthandel Alblas gevestigd aan de Zuidka- de sinds 1845. Houthandel Al blas met vestigingen in Wad dinxveen en Rotterdam levert aan afnemers in de bouw en bezit tevens in Waddinxveen en Rotterdam een afhaalcentrum voor bedrijven en particulie ren. Het assortiment is zeer uitgebreid en bevat alles wat met hout en bouw te maken heeft. Houthandel Alblas en Boonstoppel autobedrijven doen al zaken met elkaar sinds de opkomst van personen- en vrachtwagens. Deze jubileum Truck en cityoplegger is de vijf tigste bedrijfswagen die Boon stoppel Truckservice aflevert aan Houthandel Alblas. De truck is een DAF FT CF 75.310 trekker voorzien van de mo dernste middelen op het ge bied van techniek, veiligheid en milieu-eisen. De oplegger is een zogenaamde 2 assige cityopleg ger met het merk BURG met een liftas op de eerste as en een gestuurde tweede as. De opbouw is uitgevoerd met schuifzeilen. Alle producten worden geladen en gelost met WADDINXVEEN - De Wad- dinxveense rockband Risorius had afgelopen zaterdag haar eer ste optreden. Een geslaagd optre den, zo meent de band zelf. De groep bestaat uit vier muzikanten en een zangeres, in de leeftijd van 17 tot 25 jaar. Het optreden bij de GJV trok een volle zaal, waar bij het publiek veel danste. De band speelt bestaande songs, die door een professionele begelei der zijn gevormd tot een eigen sound. Inmiddels heeft de band al honderd fans. De band speelde die avond nummers van onder andere Metallica, Anouk, 4 non blondes. Het volgende grote op treden is op zaterdag 8 juni om 17.00 uur op de muziekdag in de wijk Zuidplas, op een groot openlucht podium.Voor meer in formatie: Tel: 0182-672354 of 0182-614117. het weekblad voor Waddinxveen. Brieven die de grenzen van het fatsoen of van het recht op privacy te buiten gaan worden geweigerd. Anonieme brieven worden niet gelezen. Brieven onder pseudoniem worden wel geplaatst, mits de redactie de schrijver van naam kent. --ssassassr: ZEVENHUIZEN - Een monu ment voor de verzetstrijders van Zevenhuizen aan de Tweemans- polder/Korenmolengat is in de nacht van zaterdag 4 mei met uitwerpselen besmeurd.Vermoe- delijk gebeurde dit na 02.00 uur. De politie is op zoek naar getui gen. Zij kunnen contact opne men met de politie in Nieuwer kerk a/d Ijssel, telefoonnummer 0900 - 8844 (lokaal tarief). - een meeneem heftruck van het merk Kooi-Aap, die altijd mee genomen wordt achter de op legger die daarvoor uitgerust is met een speciale constructie. Het voordeel van deze Kooi- Aap meeneem heftruck is dat hij driewiel aangedreven is en vier rijrichtingen heeft. De chauffeur heeft dus ter plaatse op het losadres geen hulp no dig van derden. Met deze Kooi- Aap machine kan met lange la ding door middel van wielstandverandering door smalle straten en poorten ge-

Weekblad voor Waddinxveen | 2002 | | pagina 19