Den Besten vergroot mentale weerbaarheid II I Leraar Coenecoop College start in Formule Ford S.C. Antilope wordt 2e in de 24-uursloop 9 Sch v Uitslagen jeu de boules degradatie trachten te ontlo pen. De rest van Waddinxveen in de I e en 2e klasse is veilig. In de strijd om het afdelingskam- pioenschap 4 tegen 4 doen de degradatiekandidaten het een stuk beter. Na 2 wedstrijden staan in de I e klasse A Peter Rubeling/Ton en Jopy Hulskamp en Marja van Sonsbeek op een 2e plek met 2 uit 2. In dezelfde klasse staan Nel Oudijk/Wim van Bockom Maas/Norbert Schifferling en Rob van Dijken op een 4e plaats met I uit 2. In de le klasse B een le plaats voor Wout Versluis/Elly Nieuw- land/Leen en Andries Roos met 2 uit 2. In dezelfde klasse staat het team Barend en Corrie Monster/Ron van Dijken en Alex van Ofwegen op e laatste plaats en op de voorlaatste het team van Arnold en Marco Jans- sen/lmca Matla en Luc van Krie ken. Beide team hebben nog geen enkele wedstrijd gewon nen. De eerstvolgende wed strijddag is 25 mei in Waddinx veen. Jeugdwielrenwedstrijden GOUDA/REGIO - Schaatsclub Gouda, Schaatstrainingvereni- ging Lekstreek en Goudse Ren en Toer Club Excelsior organi seren zes jeugdwielrenwed strijden voor meisjes en jon gens van 8 t/m 16 jaar. De eerste wedstrijd is op zondag 26 mei om 11.15 uur. Inschrij ving vanaf I 1.00 uur in het clubhuis in de Goudse Hout. Renners van 15 en 16 jaar met KNWU licentie zijn niet start- gerechtigd.Voor wie geen race- Blokland onder de 9 minuten Postduiven- Standen Wouter de Graaff Dr°s(j40530)^wimshng^- Nic Geers zwemt naar zeven nationale titels Website v.v. Waddinxveen sjoelclub Hengelen tijdens Sportweek Verbetering zet door bij De Gouwe Smash naar NK turnen vereniging De Sperwer Rolling’90 naar WK Show- en formatierijden I V V V t PAGINA 21 WOENSDAG! 5 MEI 2002 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN 5 1 s 1 WADDINXVEEN WADDINXVEEN - Na een aantal succesvolle races, waar onder de Marlboro Masters, vorig jaar, start de Waddinx- veense Jeroen Baars ook dit seizoen in de Formule Ford. Baars zal voor het eerst aan de start komen in een SRT Mygale 2000 tijdens de Pink- sterraces op circuitpark Zand voord Jeroen Baars had het allemaal voor elkaar. Een con tract, zwart op wit, dat garant staat voor een volledig seizoen racen met topmateriaal en on dersteuning. De perfecte basis voor een goed seizoen. Helaas mocht het voor Jeroen niet zo zijn. De betreffende partijen bleken toezeggingen gedaan te hebben die ze helemaal niet na konden komen. Geen geld dus. En juist de autosport draait om geld, veel geld. No money, no glory. Geen geld, geen suc ces. „Eigenlijk voel ik mij een beetje Jos Verstappen. Ook hij had een waterdicht contract, geven bij verenigingen met veel allochtonen. Inmiddels ben ik ook adviseur van de NKS.AI heel vroeg werd ik benaderd door Nieuwerkerk om trainer te wor den. Ik heb gezegd dat ik alleen trainer wilde worden als de am- zevenmaal het Wilhelmus ge speeld. Records verbeteren wordt achterin zo’n leeftijds groep steeds moeilijker maar op de 100 meter wisselslag zat hij er met zijn tijd van I minuut 20.5 slechts tweetiende secon de boven. Eerste werd hij ver der op de 100,400,200,800 en 1500 meter vrijeslag alsmede op de 400 meter wisselslag. door de Stadskanaal Runners die tot een afstand van 376,6 kilometers kwamen. Het I e team van Antilope bereikte een afstand van 355,9 kilometer. Team 3 van Antilope werd 13e Uw kopij en/of advertenties voor het Weekblad voor Waddinxveen kunt u inleveren in de daarvoor bestemde bus in de winkel van Artistic Art Photography, K.W. plein 2,Waddinxveen. Door Bert Hertog BODEGRAVEN - De voetbal vereniging Nieuwerkerk is met 950 leden de grootste voetbal club uit de Goudse regio. Kwan- cing inhoudt”, meent Baars. Toch is het racen voor Baars een absolute hobby. Naast het racen is Jeroen docent Licha melijke Opvoeding op het Coenecoop College te Wad dinxveen. „Een fantastische baan waar ik absoluut mijn energie in kwijt kan. Kunnen bijdragen aan de opvoeding van leerlingen is voor mij een waardering op zich.” Ondanks alle problemen in de voorbereiding op het seizoen prijst Baars zichzelf gelukkig. „We staan aan de start, dus wat wil ik nog meer. Racen op een hoog niveau is voor mij een absolute must. Jezelf me ten met de besten van het veld heb ik nodig. Als coureur zal ik altijd op zoek blijven naar de grens, want daar denk ik op mijn best te zijn.” De pinker- races beginnen maandag Twee de Pinksterdag om 09.00 uur en duren tot 17.00 uur. Kijkers zijn welkom. WADDINXVEEN - De v.v.Wad dinxveen beschikt al drie jaar over een eigen website. Op I mei, is de vernieuwde website online gebracht. Deze is te vin den op www.w-waddinxveen.nl. De website zal waar nodig de komende tijd nog verder uitge breid worden. Het bestuur van v.v.Waddinxveen ziet de website als een goede mogelijkheid om de leden te bereiken. Zo zal ook vanaf volgend seizoen het club blad wekelijks op de website te lezen zijn en worden leden aan gespoord het clubblad, De Scherpschutter, digitaal te ont vangen in plaats van op papier. Dit laatste zal ook de drukkos ten van het clubblad doen dalen. voor promotie naar de tweede klasse. De oude tweede klasse was dat nog wat nu eerste klasse is. PPSC, dat Ron Carli die later naar Feyenoord ging in de gele deren had, werd toen kampioen. Het lukte Be Fair niet om twee deklasser te worden. Be Fair speelde goed als het niet boven aan stond. Stond de club boven aan dan ging het minder. Ik train de gelijktijdig de ABC-jeugd bij Waddinxveen. Eigenlijk was dat te zwaar. In mijn laatste jaar bij Be Fair kreeg ik problemen met trainer Ger Hup, die wilde ver jongen. Hij zette mij in het twee de elftal. Ger Hup was een goe de trainer, maar een slechte coach. Hij is de aanleiding ge weest dat ik daarna trainer ben geworden. Ik ben toen een trai- nerscursus gaan volgen. De cur sus werd gegeven door Ruud de Groot, toen trainer van Wilhel mus uit Voorburg. Als voetballer ben ik terug gegaan naar Wad dinxveen. In dat seizoen brak ik een sleutelbeen en was een tijd- WADDINXVEEN - S.C.Antilo pe is het afgelopen weekeinde tweede geworden in een veld van 33 teams tijdens de 24- uursloop van Apeldoorn. De eerste plaats werd behaald land jr. (140.010). 5. Frans Bouwmeester (136.600). Klas se B: IDavid (131.990). KlasseC. I.OttoSu- pusepa (122.480). Klasse D: I. Ronald Meyer (I 12.800). bailer begon hij in de jeugd van Waddinxveen. „Toen ik bij Wad dinxveen in het eerste elftal speelde stond mijn zwager Dido Havenaar (ex-doelman van FC Den Haag en tegenwoordig trai ner van Sapporo in Japan, red.) in het doel. Bij Waddinxveen heb ik nog gespeeld met Ad Hooger- brug, Adriaan Hoogervorst, Cas Looyen, Cees Bonefaas en Marco van Hofwegen. Waddinxveen speelde toen nog op de velden van WSE en kwam uit in de der de klasse. Waddinxveen had in die tijd de beste jeugd van Wad dinxveen. Ik heb er een mooie tijd gehad. Ik denk dat er toen nog meer mogelijk was geweest voor Waddinxveen dan de derde klasse". „Bij Be Fair heb ik drie jaar gespeeld. Ik voetbalde er in het eerste elftal metWim Bron, Aart Bos, Kees Verbree, Piet Koe le en later Bert en Kees Graaf land, die afkomstig waren van Jo- dan Boys. Met Be Fair namen we in 1983 deel aan de nacompetitie met Valleivogels en Arnemuiden dacht besteed aan het scorend vermogen van de spitsen. Er is veel op voorzetten getraind. Ik vind iemand die een goede voor zet geeft net zo belangrijk als de man die het doelpunt maakt. Vaak hebben we binnen vijf mi nuten twee keer gescoord. We hebben nu 24 wedstrijden ge speeld. Daarvan zijn er slechts drie verloren en vier gelijk ge speeld. Vooral tegen de concur renten hebben we het goed ge daan. We hebben twee keer gewonnen van DONK en Woer den. Tegen GLZ wonnen we thuis, uit speelden we gelijk. Cru ciaal voor Nieuwerkerk was, dat de wedstrijd uit tegen Moord recht werd gewonnen.We speel den toen niet best, maar wonnen wel met 0-2. Het zijn kampioen, maar nog niet klaar. Er zit meer in de groep dan de derde klasse. Ik hoop dat we de groep bij el kaar kunnen houden. Tim van Haeften en Robert Boevee, een aanvallende middenvelder, heb ben al een uitnodiging om een proefwedstrijd bij Excelsior te komen spelen". In het verleden trainde Den Bes ten vier jaar de zaterdagselectie van Floreant waarmee hij in 1992 op Marken afdelingskampioen van Nederland werd. Daarna as sisteerde hij een jaar trainer Paul Bahlman bij Alphense Boys, ver volgens was hij drie jaar trainer van WSE waar hij eerder de jeugd onder zijn hoede had.WSE was ook de club waar De Besten op 31 -jarige leeftijd als voetballer stopte om zich vervolgens hele maal aan het trainen te geven. Willem den Besten is de enige voetballer die in het eerste team van alle drie de Waddinxveense clubs, Waddinxveen, Be Fair en WSE, heeft gevoetbald. Als voet- WADDINXVEEN - Voor de Jeu de Boulers zit de nationale competitie er weer op. Er is drie dagen gestreden op het scherpst van de snede en vreugde en verdriet lagen dicht naast elkaar. Vreugde was er voor Waddinxveen 10, het team van Herman Verwaal, Willem Ja cobs en Henry van Wageningen. Zij werden in de vierde klasse tweede en promoveren recht streeks naar de 3e klasse. In de 3e klasse A legde Waddinxveen 8, Jan Kooistra, Marco Janssen en Leen Roos, beslag op de 3e plaats en mag daardoor promo tiewedstrijden gaan spelen. Alle andere teams van Waddinxveen in de 3e klasse hebben zich ge- handhaafd.Verdriet was er in de I e klasse voor Waddinxveen 2, Wout Versluis, Elly Nieuwland en Andries Roos en in de 2e klasse B voor Waddinxveen 5, Peter Rubeling, Ton en Jopy Hulskamp. De teams eindigden op een 14e en 13e plaats en dat betekent een extra wedstrijd dag op 26 mei in Rijswijk om ste jaars’. Driemaal moest hij genoegen nemen met zilver. Tweemaal boog hij het hoofd voor de Duitser Manfred Bot tin en wel op de 50 en 100 me ter vlinderslag en op de 50 me ter vrij moest hij de Apeldoomer Frans Ernst voor laten gaan met een vingerleng- te verschil. Na de andere num mers werd voor de Boskoper Wat van te voren gehoopt werd, is waarheid geworden. De eis bij de eerste tien met de grote groep; Extravaganza a Rouge, en de eerste Nederland se club werd gehaald. Na de Nederlandse titel, Europese deelname komt daar nu dus ook een WK bij. Daarnaast zijn er door de 31 deelnemers van Rolling’90 nog 5 nummers gereden in de ver schillende klassen. Bij de trainingen werd al duide lijk dat Rolling’90 hier ook al een van de jongste teams had, zo niet de jongste. De tien Pinokio’s en het kwar tet klein met Diep in de Zee eindigden in de midden moot. Ook de andere nummers; het swingende kwartet groot met Cupido en de groep van 12 met WADDINXVEEN - Hengelen staat ook dit jaar op het pro gramma van de Waddinxveense Sportweek. Op donderdag 30 mei kunnen visliefhebbers hun hengel uitgooien in het Gouwe- kanaal van 19.00 uur tot 21.30 uur. Belangstellenden kunnen zich tot en met 25 mei aanmel den bij M. Reichard,Wingerd 7, telefoon (0182) 6171 19 of via e-mail: rreichard@zonnet.nl Er kan zowel individueel wor den deelgenomen, als in team verband. Het inschrijfgeld is 5,00 per persoon.Voor teams is géén extra inschrijfgeld ver schuldigd. Een team bestaat uit vijf deelnemers, bijvoorbeeld van dezelfde vereniging, hetzelf de bedrijf, uit dezelfde straat of van één familie. De hengelaar en het team met het hoogste vangstgewicht ontvangen voor een jaar de wisseltrofee. Indivi dueel zijn ook prijsjes te ver dienen (verdeling 1:4). De kant- nummers kunnen op 30 mei bij het Gouwekanaal aan de Broekweg vanaf 18.00 uur wor den afgehaald. De prijsuitrei king is direct na de wedstrijd aan de waterkant de klasse niet hoog genoeg. Van daar de ambitie om hogerop te gaan voetballen. De doelstelling was twee keer in drie jaar te promoveren. Dat is vorig jaar net niet gelukt. Nieuwerkerk ver- na- competitie. ESTO werd kam pioen en promoveerde naar de derde klasse". Ed Graper vertrok vorige zomer naar de amateurs van Excelsior in Rotterdam en in Nieuwerkerk werd Willem den Besten trainer. De Bodegraver, die vroeger voor de Waddinxveense clubs Wad dinxveen, Be Fair en WSE voet balde, was vrij. Wel deed de op een Rotterdamse school werk zame onderwijzer adviseurs- werk voor de voetbalvereniging Zwart Wit’28 en Spartaan’20. Zij hadden problemen met de al lochtonen. Ik heb daar onder zoek naar gedaan. Ook de NOC*NSF is bezig om met een afstand van 304,3 kilo meter en team 2 finishte als 17e met een gelopen afstand van 301,1 kilometer. De start van deze slijtageslag vond plaats op vrijdagmiddag 14:00 uur en duurde tot zaterdag middag 14:00 uur. Van ieder team dat bestaat uit 10 lopers, moet iedereen gedu rende 24 uur telkens een ron de van 1660 meter lopen. De eigen rondetellers van Antilo pe, Cor Boon en Jaap Toet, hiel den vervolgens per loper het aantal ronden bij wat elke lo per heeft afgelegd en aan het einde van de 24 uur werd het totaal bij elkaar opgeteld. Antilope had een grote tent naast het parcours geplaatst waar de 50 lopers en begelei- De stand van de Waddinxveense sjoelers NOC^NSF is bezig om meer is als volgt: Klasse A: I .Jan Kers- professionals begeleiding te laten bergen (141.280 punten), 2. Kees Kuipers 1411 10), 3. Dick WADDINXVEEN - Tijdens de Eredivisie Competitie te Am sterdam liep de Waddinxveense atleet Joost Blokland voor het eerst onder de grens van 9 mi nuten op de 3000m Steeple titeit is geen garantie voor kwali- Chase. De atleet van Av. Gouda tatief goede kwam uit voor het Amsterdam se AAC. Vanaf het begin van de race ging hij aan de leiding en so- leercfenaar deze zeer snelle tijd. De volgende wedstrijd van de pas 20 jarige Blokland zal weder om een keer in het Portugese Lissabon. Hij loopt tijdens deze wedstrijd lijn voort door met ruime in het kader van de Europa Cup voor Clubs eveneens voor AAC. maar in de autosport, op welk niveau dan ook, weet je het nooit. Even was ik bang dat het racen over was, maar het is me toch weer gelukt”, aldus Baars. De Formule Ford is ook dit jaar weer een sterk bezet veld, er zijn weer vele inschrij vingen voor het seizoen 2002. Het Nederlands en Benelux kampioenschap staat bekend als het sterkste Formule Ford veld van Europa. Goede teams, talentvolle coureurs en gelijk waardig materiaal maken de races tot een waar spektakel. „In de Formule Ford is juist het talent van een coureur de doorslaggevende factor. Heb je veel talent, dan rijd je vooraan met de besten mee. Jammer genoeg geldt dat niet voor bij voorbeeld de Formule IHier in speelt geld de doorslagge vende rol en dat maakte de afgelopen races saai. Kom kij ken naar de Formule Ford en je begrijpt weer wat close ra- Trainer Willem dén Besten kwam als voetballer voor alledrie Waddinxveense voetbal verenigingen uit. Met Nieuwerkerk promoveerde hij als trainer naar de derde klasse. (Foto: Marianka Peters.) 1 WADDINXVEEN/BOSKOOP - Sinnema tijdens de driedaagse nationale open masterzwemkampioen- schappen korte baan (in 25 me ter bad) in Winterswijk nam Nic Geers van Gouwestaete deel aan tien onderdelen. Geers zit in het laatste jaar van zijn leeftijdsgroep van 60 tot en met 64 jaar en dan neemt de concurrentie toe voor de ’laat- WADDINXVEEN - De vijfde competitiedag is voor tennis vereniging De Gouwe Smash goed verlopen. Na een wat moeizame start zijn de teams waarschijnlijk tot de conclusie gekomen dat winst op de loer ligt. Het eerste mixteam, 3e klasse, met teamleden Verspoor, Van der Hoorn,Van Rijk en Van Laar hebben hun tweede overwin ning van de competitie weten te halen. In een uitwedstrijd te gen Leerdam wist het team met 3-2 te winnen. Beide sing les gingen helaas verloren, maar in de dubbels bleek het eerste team extra sterk. De volgende competitiedag (zaterdag 25 mei) spelen zij tegen Bevers in een thuiswedstrijd. Het eerste herenteam (2e klas se), met Baars,Ancher, Le Com te en invaller Van der Berg, ging het voor de eerste keer deze competitie echt goed af. Zij slo ten de competitiedag winnend af. Met 3-2 winst, er werden twee herendubbels verloren, wonnen zij van Nieuwerkerk in een thuiswedstrijd. Wellicht geeft dit weer goede hoop voor de volgende competitie dag waarin zij spelen tegen Bergvliet, in Haastrecht. Met het eerste 35+team (2e klasse) -Van der Valk, Plomp, Houdijk, Stuijfzand en Mathot- wist helaas tegen E’68 geen wedstrijd te winnen, waardoor zij met 5-0 verlies van een kou de kermis thuisbleven. De vol gende competitiedag proberen ze het opnieuw in een uitwed strijd tegen NSRLT in Rotter dam. met 3-0 achter. Na de rust werd het toch nog 3-3.Van hoofdklas ser Barendrecht verloren we met 2-0, maar voetballend kon den we goed met die ploeg mee komen. Die wedstrijd gaf de mo gelijkheden aan, die het team bitie aanwezig was om tweede- schuilen. Ik heb ook veel aan- klasser te worden. De ambitie was er werd mij verteld. Ik ben toen meteen enkele wedstrijden van Nieuwerkerk wezen bekij ken want ik teken nooit meer bij een club als ik niet eerst het elf tal heb zien spelen". Wat is er veranderd bij Nieu werkerk? Den Besten (43): „Ik heb gezegd tegen de spelers: we willen promoveren, dan moeten we er ook meer voor doen. In de voorbereidingstijd hebben we drie keer per week getraind en vaak twee keer gespeeld. Dat hebben we een hele tijd volge houden. Eigenlijk tot aan de win terstop. Ik heb geprobeerd drie spelstijlen te ontwikkelen. Nieu werkerk kon goed aanvallen, maar werd zwakker als het werd gedwongen te verdedigen. De omschakeling is erg belangrijk geworden". Jullie hebben twee spelers die hoog in de regionale topscorerslijst staan. „Tim van Haeften speelde rechterspits. Ik heb hem op de positie van diepe spits gezet. Verder kwamen Ron Marquart en Michel Laane, een vrije verdediger, van SVS uit Ca- pelle aan den IJssel.Van Alexand ria keerden Juan Vliet en Erik Deekman terug. Daar tegenover stond dat er drie spelers ver trokken. Perry te Brinke en Ach- medTurksever (ex-Olympia) gin gen naar Zwervers in Capelle aan den IJssel, Murad Kama (ex- Jodan Boys) stopte omdat hij trainer van de B-junioren werd. Volgend jaar neemt Karna het tweede elftal onder zijn hoede en wordt dus mijn assistent". Vervolgend: „Ik heb er heel erg aan gewerkt om de mentale weerbaarheid te vergroten. Met een achterstand wordt nu beter omgegaan. In de bekerwedstrijd tegen Linschoten stonden we WADDINXVEEN - Afgelopen zaterdag werden in Borne de play off wedstrijden gehouden voor de Nederlandse Kam pioenschappen herenturnen. TOOS-turner Wouter de Graaff behaalde een bronzen medaille en plaatste zich hier mee voor de NK. In niveau jeugd C turnde Wou ter een goede wedstrijd. Een foutje aan het laatste toestel rek zette een streep door de gang naar het goud, maar de bronzen medaille was desal niettemin ook een mooi resul taat, want het startbewijs voor de NK was hiermee in de wacht gesleept. Samen met zijn teamgenootje Daan Vermeij kan Wouter op I juni in Vars- seveld een gooi gaan doen naar een medaille tijdens de Neder landse Kampioenschappen. lang uitgeschakeld. De beslis singswedstrijd om het kam- pioensschap tegen ESTO op het RVC-veld in Reeuwijk heb ik nog wel meegedaan. Waddinxveen verloor die wedstrijd met 2-0 waardoor ESTO naar de vierde klasse promoveerde". „Daarna ben ik gaan voetballen bij WSE waar ik al de jeugd train de. Een warme vereniging, echt een familieclub. Met WSE heb ik nacompetitie in de derde klasse gespeeld. Ik heb er nog vier jaar gespeeld en ben toen trainer van WSE geworden. Jongens, die ik zelf in de junioren had opgeleid zoals Patrick Rijnbeek, Erwin Pleus, Marcel van Dijk, Guillaume van Wilgen en Jan Willem van Triet heb ik allemaal naar het eerste elftal gehaald". Van die lichting spelen nu alleen nog Marcel van Dijk en - als hij fit is - Erwin Pleus in het eerste elftal. De volgende lichtingen leverden minder talentvolle spelers op. In middels speelt WSE al weer ge ruime tijd in de vierde klasse. Tiger Lily’s reden alsof er totaal geen spanning was. De spanning steeg: het moeilijk- ste nummer moest immers nog komen, het formatienummer. In een groep van 17 deelnemers met allen een gigantisch hoog niveau moest Rolling’90 met 16 dames gaan presteren. Na maanden van hard trainen was het dan eindelijk zo ver. Rol ling’90 eindigde met het num mer The name is Bond op een vijfde plaats en is daarmee ver zekerd van deelname op het WK formatierijden. De lange trainingsdagen, soms vier a vijf keer per week meerdere uren trainen, hebben hun vruchten afgeworpen en dat met een ploeg die qua leeftijd waar schijnlijk weer de jongste ploeg ooit op een WK zal zijn. WADDINXVEEN - De Wad- fiets heeft zijn er een beperkt aantal jeugdracefietsen be schikbaar. De eerste wedstrijd is een tijdrit, de vier beste uit slagen tellen mee voor het eindklassement. Voor alle categorien zijn er drie eindprijzen te verdienen. Voor meer informatie: Paul Lugten (Excelsior) tel. 0182-393315. Leen vd Heuvel (Stv Leks treek), tel. 0182-501516. Ruud Rutten (Sc Gouda), tel. 0182- 534883. MOERKAPELLE - Rolschaats- vereniging Rolling’90 heeft zich tijdens de Europese Kampioen schappen van 2 t/m 5 mei te Hanau, Duitsland geplaatst voor de Wereld Kampioenschappen in september. Rolling’90 is daar mee de eerste Nederlandse club ooit die zich heeft weten te plaatsen voor het Wereld Kampioenschap grote groep en formatierijden. Rolling’90 is een van de jongste verenigingen. Met een enthou siast team aan trainsters, vrijwil ligers en natuurlijk leden, waar van de gemiddelde leeftijd ver onder de achttien ligt en fans is het nu op naar Wuppertal om het op te gaan nemen tegen Eu ropeanen, Amerikanen, Argen tijnen, Brazilianen en rijders uit andere landen op het WK 2002. ders tussen de lopen door konden uitrusten. Vooral tij dens de nachtelijke uurtjes kreeg menigeen het zwaar te verduren. Bij de teams I en 3 viel nog een loper uit waar door de overgebleven lopers het met minder rust moesten doen en het nog zwaarder kre gen. Echter bij het eerste ver schijnen van het daglicht rond 06:00 uur nam ook de motiva tie van de lopers weer toe en was het nog tot 14:00 uur af zien. De 24-uursloop werd tra ditioneel afgesloten met een ereronde van alle deelnemen de teams over het parcours waarna de prijsuitreiking plaatsvond en de Antilopers met een voldaan gevoel huis waarts konden keren. tatief goede prestaties. Nieuwerkerk speelde jarenlang in de afdeling Gouda van de KNVB, later de vijfde klasse van het district West IV. Onder trai ner Ed Graper bereikte Nieu werkerk de vierde klasse en af- 3000m Steeple zijn, dit gelopen seizoen zette trainer Willem den Besten de stijgende voor sprong op het Goudse DONK kampioen in de vierde klasse te worden. Het doel is doorstoten naar de tweede klasse. „Vier jaar geleden heeft Nieu werkerk onder leiding van het hoofd technische zaken Rob de Bruijn een andere lijn ingezet. Ed Graper en Rob van den Berg werden trainers, een aantal oud- spelers is benaderd om terug te dinxveense postduivenvereniging komen.Tot dan leidde Nieuwer- De Sperwer nam afgelopen zon- kerk vaak jeugdspelers op voor dag deel aan het concours vanuit andere clubs. Die vonden het Strombeek. Vanwege de slechte voetballen in de afdeling of vier- weersomstandigheden - het was zwaar bewolkt en het was over al nevelig - werden de duiven een dag later en zelfs dichterbij ge lost, namelijk Strombeek in plaats van Peronne. De gemiddel de afstand bedroeg 129 kilome- gooide toen de kans in de ter. De 328 duiven werden om 14.00 uur gelost en de eerste duif arriveerde om 15.56 uur. De snelheid bedroeg 1118 meter per minuut. De laatste duif arri veerde om 16.46 uur. De eerste tien duiven van de uit slag zijn als volgt: I -2 Joh. L Bol; 3 Kees Hofman; 4-7-10 D. Breedijk; 5-8 A. de Wit; 6-9 R.A. van der Made.

Weekblad voor Waddinxveen | 2002 | | pagina 21