Meer woninginbraken en geweld op straat dan in rest van Midden Holland Zangschool Zuid-Holland geeft eerste zomerconcert I Veel bekende artiesten op Wadd LekkeR festival In de kraamtij'd, het gezin en de baby w I 1 Na veertig jaar neemt juf Tineke afscheid van het onderwijs ai Radiokerkdienst Rommelmarkt Automobilist Uitslag loterij de Sing In in de Kruiskerk I Fancy fair Sint Victor kerk Gouwebloem 0172 21 37 15 info@loo.nl ramt pui TPG Post opent business point voor zakelijke klanten op 9 juni Wh PAGINA 13 WOENSDAG 5 JUNI 2002 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN Leefbaarheid Veiligheid Dienstverlening WADDINXVEEN - TPG Post r V Maatschappelijke integriteit 5,15% 5,6% Onze adviseurs nemen uw situatie zorgvuldig door. Wilt u écht een grondig en per soonlijk advies, bel dan snel! VAN DER LOO HYPOTHEKEN HYPOTHEKEN VERZEKERINGEN C PENSIOENEN De juiste hypotheekvorm én een lage rente: de Lage Lasten Hypotheek 10 jaar Z v.a - F n 1 I r hennepkwekerijen opgerold. De kinderen en docenten namen op een feestelijke manier afscheid van Juf Tineke. (Foto: Artistic Art/Liesbeth van der Vis.) ADVIES BEMIDDELING Stationsstraat 5 haar nieuwe Business Point. Het TPG Post Business Point is bedoeld voor zend eendjes met een lot nummer worden losgelaten in de Gouwe. Het eendje dat als eerste over de streep komt valt in de prijzen Verenigingen kunnen met Canadese kano’s deelnemen aan de draken- bootrace, waarbij ze die ge- VERMIST: Witte poes (Twee- manspolder Recr. Gebied Ze venhuizen). Rode kater, wit plekje op kin en buik, halsband paars bel en koker (Dorps straat Moerkapelle). GEVONDEN: Teef, Yorkshire Terrier (Waddinxveen). Schild pad kat, Bruincrème gevlekt met wit (Kanaaldijk Waddinx veen). Poes, lapje/pers, halflang- harig (Noordeinde Waddinx veen). Voor gratis registratie en infor matie over vermiste en gevon den dieren: 0186-601 199. Binnen 24 uur uw melding op internet. Kijk voor recente gegevens op www.dierencentrale.nl WADDINXVEEN - Bij de door notaris Mr. J.A.M. Koek gehou den trekking van de door de stichting De Gouwebloem ge houden verloting zijn de vol gende prijzen gevallen. Ie prijs: cadeaubon t.w.v. 200,- lotnr. 5559, 2e prijs: stofzuiger lotnr. 2274, 3e prijs: Dinerbon lotnr. 3188, 4e prijs: stoomstrijkijzer lotnr. 2957,5e prijs: waterkoker lotnr. 1715. Een ieder die in het bezit is van een lotnummer ein digend op een 0 heeft ook een prijsje. De prijzen kunnen wor den afgehaald op dinsdag 18 ju ni tussen 19.00 en 21.00 uur in het gebouw van De Gouwe bloem (Tollenslaan 161). WADDINXVEEN - De Vic tor Activiteiten Commissie (VAC), van de Stichting tot behoud van de SintVictor- kerk, organiseert op zater dag 22 juni een fancy fair, op en rond het Sint Victor kerkplein. Hebt u spullen die voor de rommelmarkt kunnen worden gebruikt (geen kleding of meubels), of een leuke prijs voor het rad van Avontuur, dan kan dit worden ingeleverd op zaterdag 8 juni, van 10.00- 12.00 uur bij de SintVictor- kerk (Zuidkade 176). U kunt ook bellen naar Magda Sirre, tel. 615137 of het pa rochiesecretariaat (di-wo- vr, 09.00-12.00 uur), tel. 612452. De opbrengst van de fancy fair komt geheel ten goede aan het in stand houden van het karakteris tieke SintVictorkerk ge bouw. WADDINXVEEN - Waddinx veen krijgt op twee dagen di verse beroemdheden op be zoek. Tijdens het Wadd’ lekkeR! feest op 28 en 29 juni staan er zeer bekende artie sten op het podium. Zo zijn er optredens van George Ba ker, Boney M.The Swinging Soul Machine en Jacques Herb! De tijden waarin popsongs als Una paloma blamca. By the ri ver of Babylon en Manuela gaan weer op twee dagen vo lop leven. Net als de soul en the sixties. Ook al liggen de jaren zestig heel wat jaartjes achter ons, de artiesten staan nog steeds op het podium. Deze maand staan ze allen dus zelfs op hetWaddinx- veense podium. Naast het proeven van hapjes en drank jes en naast alle andere activi teiten als de drakenbootrace, de eendjesrace, is er dus ook om vragen te stellen of ervarin gen uit te wisselen. Het bijwo nen van de avond is geheel vrij blijvend. De avond begint om 20.00 uur en duurt tot onge veer 22.00 uur. Er wordt een bijdrage van 2,50 euro gevraagd ter bestrijding van de onkos ten. Tijdens de avond zijn er boeken te leen, elektrische kolven te huur en handkolven te koop. Ook is er materiaal ter onder steuning van borstvoeding te koop. Voor telefonische hulp of infor matie over borstvoeding: Nel Veenman, 0182-619964. rondom het podium van alles te beleven. De organisatie is al maanden in de weer om het Wadd’ lek keR! feest tot in de puntjes te verzorgen. Het wordt een tweedaags feest waaraan vele horecagelegenheden gevestigd aan en om de Nesse mee doen.Waarbij diverse paviljoe nen worden opgezet en res taurantjes hun deuren openen om mensen de lekkerste hap jes te laten proeven. Een sma kelijk feest dus, met daarom heel veel vermaak. En dat alles voor het goede doel! Het initiatief komt van drie Waddinxveense serviceclubs: Lions, Rotary en Tafelronde. Zij hebben in samenwerking met de lokale horeca een plan bedacht om een voor ieder een toegankelijk feest te orga niseren en de opbrengst (van elke Gouwe Dukaat 30 euro cent) voor plaatselijke goede WADDINXVEEN - Vrijdag 31 mei heeft juffrouw Tineke van Hoeflaken na veertig jaar af scheid genomen van het basis onderwijs. Op 30 mei 1961 behaalde zij haar akte van bekwaamheid als onderwijzeres aan de Jan van Nassaukweekschool in Utrecht. Op I augustus 1961 begon zij in de Noordoostpol- WADDINXVEEN - Een 19-jari- ge automobilist uit Waarder is op vrijdag 31 mei rond 21.50 uur met onbekend letsel over gebracht naar het Groene Hart Ziekenhuis. De jongeman wist op de Coenecoop zijn auto niet meer onder controle te houden en reed tegen de pui van een bedrijfspand aan. De pui en de auto raakten daarbij zwaar beschadigd. Omdat de politie vermoedt dat er ook sprake is van alcoholgebruik bij de bestuurder werd van hem een bloedproef afgenomen. ningin Beatrixschool Zuidplas. Tineke staat bekend als een juf frouw die haar zaken kent. De lessen aardrijkskunde en ge schiedenis werden altijd met veel plezier gegeven.Veelal ver levendigd met informatie die zij op haar bezoeken aan musea en de vele reizen over de we reld op deed. Ze heeft een zeer der, waar zij tot I januari 1964 bleef. Vervolgens vertrok zij naar Engeland om op I oktober 1964 in Waddinxveen te gaan werken. Zij werkte eerst op de Konin gin Julianaschool, toen deze nog aan de Kerkweg stond, verhuis de mee naar de nieuwbouw aan de Peter Zuidlaan en werkt de laatste vier jaren op de Ko- zoek, de moord of doodslag van een 20-jarige vrouw uit Gouda, is een verdachte aange houden. Deze zaak is nog niet afgerond. maanden tijd gegroeid van 20 naar 40 leerlingen. Inmiddels is de inschrijving voor het volgen de seizoen van start gegaan. Nieuwe leerlingen kunnen ge bruik maken van een Kennis- makingspakket: voor 15 euro krijgen de kinderen een stem- testje en twee vrijblijvende les sen aangeboden. Tijdens het Zomerconcert, dat op 21 juni om 19.30 uur in de Turfmarktkerk plaatsvindt, zul len de verschillende opleidings- koren zich voor het eerst voor publiek presenteren. De toe- WADDINXVEEN - Confessio- neel Hervormde Gemeenschap De Rank houdt op zaterdag 8 adoptieprogramma ’Doe effe normaal". Ook op het terrein juni een rommelmarkt van 9.00 tot 15.00 uur op het school plein van het Coenecoop Col lege (Dreef 2). Er is een groot aanbod van boeken, curiosa, kleding, kleinmeubelen, planten en bloemen en speelgoed, in de aula van de school is een expo sitie met kunstwerken van Trix Brouwer bewonderen. Kinde- opende afgelopen week aan de ren kunnen zich vermaken met onder meer doelschieten, grab belen, schminken, een Jungle Jump springkussen en sjoelen zakelijke klanten in het MKB en met een maxi sjoelbak van 7,5 meter. De opbrengst van deze dag is bestemd voor verschil lende jeugd- en evangelisatie- doeleinden. doelen te bestemmen. Dat is kortweg waar het bij Wadd’ lekkeR! Gastronomie aan de Gouwe om draait. Op het feestterrein aan de Nesse gaat de euro dus weer even aan de kant, hier is de Gouwe Dukaat het betaalmiddel. Daarmee kunnen consumpties heel in stijl mogen versieren, worden gekocht. Ze kosten 1,80 euro per stuk en ze zijn los en per vel te krijgen. Het feest start op vrijdag 28 juni om 17.00 uur. Die avond zal in het teken staan van culi nair genieten, eendjes- en dra kenbootrace, een straatfestival en live muziek en theater. Cu linair genieten in de vorm van een preuvenemint. Bij elk res taurant zijn diverse kleine hapjes te krijgen en zo kan men overal een hapje proe ven. De eendjesrace zal net als de drakenbootrace een heel andere kijk op de Gou we geven. Maximaal vijfdui- WADDINXVEEN - Zaterdag 8 juni wordt er weer een Sing In georganiseerd in de Kruiskerk aan de Passage. Het doel van deze avond is het samen zingen tot eer van God. Dit zingen ge beurt onder begeleiding van een begeleidingsband. Ook is er plaats voor een bijbellezing en een muzikaal intermezzo. De avond begint om 19.30 uur, toegang is gratis. Voor meer in formatie: www.kruiskerk.nl/sin- gin- 5 jaar:va zijn er inmiddels geopend. Het Business Point ligt naast de al langer bestaande Businessbalie die wordt gebruikt door klan ten met grote hoeveelheden post. Uit een landelijk onderzoek blijkt dat MKB klanten zich minder thuis voelen op het postkantoor waar de wachttijd door de mix van particuliere en zakelijke klanten kan oplopen. Ook de openingstijden, de be reikbaarheid en de parkeermo- gelijkheden bleken onvoldoen de aan te sluiten. is dan ook geheel afgestemd op de voor het bedrijfsleven be langrijke zaken zoals een snelle service, goed bereikbare loca tie met parkeerruimte, ruime openingstijden en one-stop- shopping.TPG Post bouwt vol gens dit concept door heel Ne derland in totaal 300 vestigingen, ruim 130 daarvan WADDINXVEEN - De ge boorte van de baby en het ge ven van borstvoeding in de eer ste weken. Dat is het onderwerp van de maandelijk se informatie-bijeenkomst van de Borstvoedings-organisatie LLL. Deze wordt gehouden op dinsdagavond 11 juni bij Nel Veenman (Pr. Beatrixlaan 98). De bijeenkomst is voor ieder een die meer wil weten over borstvoeding. Ook baby’s zijn welkom. Alle facetten van het geven van borstvoeding komen aan de or de en de aanwezigen krijgen ruimschoots de gelegenheid Het aantal geregistreerde inci denten waarbij jeugd voor overlast zorgde, steeg van 14.405 in 2000 naar 15.561 in 2001. Het aantal jongeren dat in 2001 met strafrecht in aanra king kwam, daalde, terwijl het aantal recidivisten toenam. In alle politieteams heeft toezicht Op gebied van dienstverlening gingen de prestaties achteruit. De PolitieMonitorBevolking liet in 2001 al een daling zien van de meldings- en aangiftebereid heid en ook de tevredenheid over het optreden van de poli tie ging achteruit. Het Landelijk Telefoonnummer Politie be oogde de telefonische dienst verlening te verbeteren. Toch brachten forse investeringen in personeel, techniek en oplei dingen nog niet het gewenste resultaat. Een omvangrijke wij ziging in de organisatie van de telefonische dienstverlening moet in 2002 wel de nodige verbetering geven. WADDINXVEEN/BOKSOOP - Het aantal geregistreer de geweldsincidenten en woninginbraken daalden afgelo pen jaar in Midden Holland. Dat is een van de belangrijk ste conclusies die de politie voor het jaar 2001 trok. Maar het district IJssel en Gouwe, waar Waddinxveen en Boskoop ook onder vallen, laat daarbij een andere ten dens zijn. Daar namen het aantal geweldsdelicten juist toe, en ook het aantal woninginbraken ligt daar bovenge middeld. Minder geregistreerde ge- weldszaken betekende niet dat brede belangstelling voor alles wat om haar heen gebeurt. Binnen het Waddinxveens on derwijs was zij de eerste die met een speelleerklas begon. Zij gaf aan collega’s uit de regio cursussen over de speelleer klas. Vol nieuwe plannen ver trekt ze uit het onderwijs om te gaan genieten van haar vrije tijd. WADDINXVEEN - De Gere formeerde kerk (vrijgemaakt) verzorgt zondag 9 juni van 9.00 tot 12.00 uur de uitzending voor de lokale radio RTW. Om 9.00 uur begint het programma met een bijbelverhaal en mu ziek voor de kinderen. Om half tien staat de studio in rechtstreekse verbinding met de Kruiskerk aan de Passage. In deze dienst gaat ds E. Brink voor, de eigen predikant van de Gereformeerde kerk (vrijge maakt). Na de kerkdienst, ongeveer vanaf 10.45 uur kunt u luisteren naar een gevarieerd program ma met kerkmuziek, gedichten en gospelmuziek. Het thema voor de uitzending is ’Israël’. Twee jongeren die daar zijn ge weest vertellen over hun erva ringen in dit land. JohnVerberk van jeugdproblematiek wordt nadrukkelijk de samenwerking met partners gezocht. 848 jon geren zijn naar het HALT-bu- reau doorverwezen. Het aantal roofovervallen schommelt de laatste jaren rond de 60. In 2000 was het aantal 56. In 2001 is dit aantal gestegen naar 63. In de laatste maanden van 2001 laten de sta tistieken voor Hollands Mid den, net als de landelijke cijfers, een daling zien. Vermoedelijk gaat het hier om een tijdelijke doorwerking van veiligheids maatregelen rond de invoering van de euro. Het oplossings percentage voor roofoverval len daalt al enige jaren en kwam in 2001 op 28,6%. Hoewel de intensiteit van het verkeerstoezicht achterbleef bij de afgesproken doelstellin gen, daalde toch het aantal ver keersongevallen waarbij doden of gewonden vielen flink; van 2.783 in 2000 naar 2.539 in 2001. Een regionaal verkeershandha- vingsteam controleerde inten sief op het overschrijden van de maximumsnelheid, rijden door rood licht, niet dragen van de autogordel, niet dragen van de helm en het rijden onder in vloed. De organisatie is druk bezig om op 28 en 29 juni een heerlijk en gezellig feest te organiseren voor Waddinxveen. (Foto: Artistic Art/Liesbeth van der Vis.) Er werd in 2001 minder tijd aan milieu besteedt dan de doel stelling was. Hieraan was de Mond- en Klauwzeercrisis de bet. Meldingen van drugsover last stijgen nog steeds. De aan pak wil de politie samen met partners ter hand nemen. Cof feeshops worden streng gecon troleerd op het naleven van de regels. Handel in verdovende middelen wordt aangepakt. In er minder werk was. Het aantal 2001 werden regionaal ruim 30 aangiften van geweldszaken nam juist toe, met 4,4 procent. Er werd 2.635 keer aangifte ge daan. Zowel het aantal aanhou dingen als het oplossingsper centage steeg iets. Er werden 4071 woninginbraken geregis treerd. Het aangiftepercentage steeg naar 91,8%. Ook voor woninginbraken geldt dat zo wel het aantal aanhoudingen als het oplossingspercentage ver beterde. Zes maal ondersteunde een RechercheBijstandsTeam (RBT) een lokaal politieteam bij een onderzoek naar een ernstig de- op hangplekken en hangjonge- lict. Vijf van deze onderzoeken ren hoge prioriteit. De politie streeft naar het kennen van de jongeren en het hanteren van duidelijke tolerantiegrenzen: vriendelijk als het kan, streng als het moet. Op 223 van de 335 scholen draait het school- Nadat het feest op vrijdag avond tot 1.00 uur is doorge gaan, gaan de festiviteiten op zaterdag 12.00 uur weer van start. Dan is er sport en to neel voor kinderen, Gouwe- staete organiseert een zwem wedstrijd ’Van brug tot brug’ genaamd, waarbij we de vol gende bekende Nederlander kunnen ontvangen: Erica Terp- stra geeft het startschot voor de zwemmers. Kinderen kun nen meedoen aan een pan- nenkoekversierwedstrijd, schminken en poppenkast, er is een oldtimer- en cabrio- show en ’s avonds is er weer tijd voor culinair genieten, straattheater en live optre dens. Het feest is dus voor iedere Waddinxvener aantrekkelijk. Voor gezinnen, jongeren en senioren. De organisatie biedt nog een extra service aan se- gang bedraagt vijf euro voor nioren, er rijdt een pendelbus volwassen, één euro voor kin- tussen het Anne Frank-cen- deren. trum, de flats aan de Pette, ’t Voor concertreserveringen en Suytende, Souburgh en de meer informatie over de Zang- Gouweboulevard. Zij krijgen school Zuid-Holland: 070- daarnaast een aantal con- 3249778 of 070-3694268. sumpties aangeboden. in de Het politiewerk in Hollands zijn met een positief resultaat Midden nam in 2001 opnieuw afgesloten. In het zesde onder- toe, zo staat in het jaarverslag. Er werd vaker aangifte gedaan. Ook de aantallen aanhoudingen en processen-verbaal stegen. 2001 was het jaar van de MKZ- crisis, de aanslagen van I I sep tember en de voorbereiding van de euroconversie. Deze onderwerpen hadden ook voor de agenda van Politie Hollands Midden grote gevolgen.Voor de MKZ-crisis, de euro-omschake- ling en de maatregelen na I I september werd ruim 15.500 uur gemaakt. GOUDA - De Nieuwe Goudse leslocatie van de Zangschool Zuid-Holland geeft op vrijdag 21 juni het eerste concert. Een leuke kans om eens een kijkje te nemen bij deze zangoplei ding voor kinderen en jeugdi gen van 4 tot 22 jaar. De Zangschool Zuid-Holland wil kinderen op een plezierige manier leren zingen. In totaal volgen 220 kinderen de lessen in de leslocaties Den Haag, Zoetermeer en (sinds oktober 2000) in Gouda. Deze jongste leslocatie is binnen een aantal

Weekblad voor Waddinxveen | 2002 | | pagina 13