Raad vraagt college om snelle actie bij huisvestingsprobleem het Reigerbos Tussen de buien door gingen kinderen toch de straat op snorfietser te water Wat doet u met oude in elektrische apparaten? Zorg op maat in Waddinxveen uitstekend geregeld! Koppelklaverjassen de Sportweek ILsr Zware Stepmarathon De beer heet Bruno Automobilist in de berm Inloopochtend MS mishandeling Bewoners Bomenwijk vieren oplevering grootonderhoudsproject Leden welkom bij nieuwe bridgeclub Honkvast Man beroofd van zijn geld ZEVENHUIZEN - Een 38-jarige man uit Bonn is op maandag 3 juni rond 22.50 uur op een par keerplaats aan de Strandweg door drie mannen beroofd van zijn geld. Eén van de mannen bedreigde de Duitser met een op een vuurwapen gelijkend voorwerp. Het slachtoffer had in Rotterdam kennis gemaakt met de mannen en was bij hen in een auto gestapt. Op het school Het Reigerbos heeft te weinig lokalen om het aan- - parkeerterrein vond vervol gens de beroving plaats. Na de beroving werd hij uit de auto (PvdA) vorige week tijdens de raadsvergadering indien- gezet en reden de drie weg. De de. De motie was door vertegenwoordigers van alle par- politie is een onderzoek ge start in deze. zaak. Taizé viering WOENSDAG 5 JUNI 2002 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN PAGINA 17 Rabobank Gouwezoom: minder rente door meerwaarde woning. WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN (0I8I) 21 96 12 LEZERS SCHRIJVEN lUITVERKOOP BIJ KINDEREN AAN HET WATER.! MERKEN VAN O.A.: DIESEL. BENCH. JEER JOTTUM. BRAEZ, CARBONE. RAGAZZI w Jl speeltuinvereniging De WADDINXVEEN - Bij een ver- Familie Rootert - INGEZONDEN MEDEDELING - i moetkomende verkeer. Door dat de automobilist niet zoveel mogelijk rechts hield ontstond een frontale aanrijding met de snorfietser. De snorfietser en de automobilist kwamen door de passage waarin wordt ge vraagd om de benodigde mid delen te schrappen. In de dis tal groepen in het schooljaar 2002-2003 te kunnen huis vesten. Dat was de inhoud van een motie die B. Spekman Door Walther Micke ZEVENHUIZEN/MOERKAPELLE - De openbare lagere Op de donderdag en vrijdag UITSLUITEND VOOR BEZORGKLACHTEN vader helaas darmkanker ge constateerd. Mijn moeder heeft de ziekte van Alzheimer. Beide processen zijn ondanks de no dige zorg, operaties en medica tie niet tot stoppen gebracht. Paddestoel werd flink gespeeld op straat. Ook daar werden diverse straten afge zet. Een entertainer was aanwezig om de middag extra gezellig te maken. De landelijke actiedag is een protest te gen de toenemende verkeersonveiligheid. Uit onderzoek van de verkeers- en vei ligheidsorganisatie 3VO blijkt, dat kinde ren in vergelijking met vroeger steeds minder zelfstandig buiten spelen en tot op veel hogere leeftijd naar school wor den gebracht en van school worden ge haald. Het verkeer en geparkeerde auto’s domineren vaker het straatbeeld. Een hertaxatie van de woning is dus in principe niet nodig. Pas wanneer de hogere WOZ-waarde niet toereikend is voor wijziging van de bestaande renteopslag en de geschatte verkoopwaarde wel mogelijkheden biedt tot verlaging van de rente, dan wordt in overleg met de klant de woning getaxeerd door een erkend taxateur. En omdat Rabobank Gouwezoom met diverse makelaars samenwerkt, profiteren klanten van die bank ook nog eens van extra gunstige tarieven. Maar een hogere waarde van de woning kan ook positieve gevolgen hebben en wel voor het rentepercentage van de hypotheek! Bijvoorbeeld voor diegenen die ooit een hypotheek afsloten met daarin een renteopslag in ver band met de hoogte van de hypotheek ten opzichte van de toenmalige waarde van de woning. Wanneer nu de waarde van de woning is gestegen, kan die renteopslag worden verlaagd of zelfs helemaal komen te vervallen! Rabobank Gouwezoom attendeert haar klanten op dit voordeel en vraagt hen om een kopie van de beschikking onroerend zaak belasting (de WOZ- waarde) van hun woning te overleggen. Op basis van dit simpele gegeven wordt dan het (lagere) rentepercentage vastgesteld. Van renteverhoging zal in dit geval geen sprake zijn. Vorig jaar heeft de gemeente Waddinxveen van alle woningen binnen haar grenzen de WOZ-waarde vastgesteld. Deze waarde vormt de grondslag voor de berekening van onder andere de Onroerend Zaak Belasting. En dus bete kende voor velen de waardevermeerdering van de woning een stijging van de te betalen belastingen. ZEVENHUIZEN - Een 19-jarige automobilist uit Zevenhuizen is zondag 2 juni gewond geraakt bij een ongeval op de Noorde lijke Dwarsweg. Een 33-jarige man en een 35-ja- rige vrouw uit Waddinxveen staken per fiets de weg over en gaven geen voorrang aan de au tomobilist. De Zevenhuizenaar moest uit wijken naar rechts om een aan rijding te voorkomen. Hij kwam hierbij in de berm terecht, reed een hekwerk omver en beland de op de zijkant op het fiets pad. De man moest gehecht worden aan de linkerarm. De fietsers werden niet geraakt. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de afdeling Huis HypotheekAdvies van Rabobank Gouwezoom. Telefoon (0182)64 35 99. sumptie, kop soep en twee be legde broodjes. Met het klaver jassen zijn mooie prijzen te winnen. Ook is er een loterij. Belangstellenden kunnen zich tot donderdag 6 juni opgeven bij Hotel Café Restaurant De Unie (Kerkweg-Oost 206, tel. 0182 - 616965) ofbijA.A. Boer (tel. overdag 06 - 23671549, ’s avonds 079 - 3315205. Bij de inschrijving dient tevens het in schrijfgeld te worden voldaan. WADDINXVEEN - Het is woensdagmid dag, dé middag dat kinderen buiten kun nen spelen. Omdat steeds meer auto’s van de wegen gebruik maken, zit het spe len op straat er vaak niet meer in. Om de kinderen eens per jaar toch straatple- zier te laten beleven, is de nationale straatspeeldag in het leven geroepen. Af gelopen woensdag was het zover. Speeltuinvereniging ’Zonnig Zuid’ had een vergunning gekregen om de St.Vic- torstraat af te zetten. Geen auto’s maar kinderen op straat tussen 13.00 uur tot 16.00 uur! Ondanks het wisselvallig weer Het Reigerbos heeft op dit mo ment twee lokalen in gebruik van de christelijke basisschool De Eendragt. Deze school heeft de lokalen nu zelf nodig in het kader van klassenverklei ning en huisvesting van uitgezocht dat de kinderen goed kunnen gebruiken.” Hij nodigde de bewoners vervol gens uit om mee naar buiten te gaan. In de speeltuin onthulde het echtpaar Rip, sinds I948 huurder in deze wijk, twee wip- kippen. Daarna overhandigde directeur Captein van installatiebedrijf Bagaco ook een cadeau aan se cretaris Van Leeuwen van de speeltuinvereniging: een cheque van 250 euro. Bagaco heeft de afgelopen jaren in totaal name lijk 250 CV-installaties aange legd in de Bomenwijk. Captein: „Dat is een absolute mijlpaal, te meer omdat deze installaties niet in nieuwbouw woningen zijn aangebracht, maar in reeds bestaande. Dat ook open voor mensen die af en toe eens een potje bridge willen spelen. Honkvast is aan gesloten bij de Nederlandse Bridgebond zodat de club kan deelnemen aan bondswedstrij den, ruitenboer, districtsviertal- len- of -parenwedstrijden, etc. Bovendien ontvangen leden het bondsblad Bridge. Het eerste verenigingsjaar is op 30 mei af gesloten. Het nieuwe bridgesei- zoen start op donderdag I2 september, aanvang I9.30 uur, in Het Zuidhonk. Voor meer in formatie: secretaris Kees Anker, tel. (0182) 610656. Of e-mail: n.steensma@wanadoo.nl. MOERKAPELLE - Woord Daad houdt vrijdag 7 juni van 19.00 uur tot zaterdag 8 mei 12.00 uur een step- marathon. Er is een route uitgezet om op deze wijze geld bijeen te steppen voor nieuw schoolmeubilair voor kansarme kinderen in Bogota. Woord Daad wil op deze manier iets bete kenen voor de vele kansar me kinderen in de sloppen wijken van Bogota. Woord Daad heeft in Bogota vier scholen in kansarme stadswijken. De ruim 1750 kinderen die op deze scho len gaan, groeien op in wij ken waar veel werkeloos- heid en criminaliteit heerst. Op deze scholen leren de kinderen onder meer taal en rekenen en over hygië ne. Probleem is echter, dat veel kinderen op de vloer moeten zitten wegens ge brek aan schoolmeubilair. Het comité hoopt een be drag van 32.000 euro bij el kaar te sponsoren. cussie die hier op volgde stelde de heer De Gooijer (SGP) voor om in de motie op te ne men dat de te maken kosten uit de reservering onderwijshuis vesting moeten worden be taald. Dit voorstel werd over genomen en wethouder Van der Stee (WD) zegde toe om alles in het werk te stellen om ervoor te zorgen dat de beno digde lokalen bij het begin van het komende schooljaar in ge bruik kunnen worden genomen en de raad op de vergadering van 2 juli te informeren over de stand van zaken dienaangaande. Het huisvestingsprobleem van het Reigerbos kwam al in de cember vorig jaar aan de orde in de discussie over het DOO rapport, een rapport van de Dienst Onderwijsontwikkeling van de gemeente Rotterdam. Spekman heeft over dit onder werp ook vragen gesteld op de openbare vergadering van com missie I op I3 mei. Ze vroeg toen om een garantie dat als er een nieuw gebrek blijkt, er voor het nieuwe schooljaar een lokaal is. de aanrijding in de sloot te recht. De snorfietser werd met een aantal gecompliceerde bot breuken overgebracht naar het Groene Hartziekenhuis. Beide voertuigen raakten totaal ver nield. was altijd zorgzaam en altijd bereikbaar toen het echt nood zakelijk was. Hij was een prima tussenpersoon zodat bijvoor beeld de apotheek rustig even langer open bleef als een nieuw medicijn direct noodzakelijk bleek. De thuiszorg gaf passen de medische en technische ad viezen. De receptioniste van Souburgh vroeg de kok om een zo licht mogelijk verteerbaar smakelijke maaltijd te verzor gen viaThuisdiner enzovoort. Alle zorg was echt op maat.Van prima kwaliteit, op gelijkwaar dig niveau en warm. Het deed ons en vooral onze vader en moeder goed. kwamen vijftig kinderen op de dag af. „We hadden eerst nog wat terrasjes bui tengezet voor de ouders, maar die moes ten we weer weghalen vanwege de re genbuien”, vertelt een begeleidster. „We hebben wel even binnengezeten, tussen de buien dóór gaan we naar buiten.” Er wordt touwtje gesprongen, gevoetbalt en gespeeld. „Normaal gesprokken hebben we de speeltuin waar we in terecht kun nen, maar daar kunnen kinderen toch niet zo vrijuit voetballen als hier”, vertelt ze. Ook bij wijk- en het Reigerbos een noodlokaal in gebruik dat dringend aan zonder enige aanleiding vervanging toe is. Het is vochtig en niet goed geventileerd. Bij de bespreking van de motie zei de heer Bac (SGP) de in druk te hebben dat er op zeer korte termijn beleid gevoerd wordt. De heer Boersma er voor niet meer geld ter beschikking te stellen dan nodig is, maar wel voldoende om de noodzakelij ke voorzieningen te treffen. De heer Mebius (Gemeentebelan- aan. Na een door burgemeester Westendorp gevraagde schot land ziekenhuis gebracht. De sing stelde het college voor om politie stelt een onderzoek in. veen te 12.00 uur reed de automobilist over de Abraham Kroesweg Vooraf wordt ingezongen komende uit de richting van de Bredeweg. De snorfietser reed in tegenovergestelde richting. Door nog onbekende oorzaak kwam de automobilist op de WADDINXVEEN - Tijdens de alle lijnen braderie in de Dorpstraat kon in de kraam van de Dierenbe scherming de naam van een mijn vader in het Groene Hart kele voorbeelden: de huisarts Ziekenhuis is door de mede werkers daar, bijna altijd reke ning gehouden met de bezoek tijden van mijn vader aan mijn moeder. En er was altijd belang stelling voor haar situatie naast een uitstekende zorg voor hem.Tijdens de laatste vier we ken van het leven van mijn va der kregen we intensief te ma ken met al die andere vormen van zorg. De samenwerking en flexibiliteit van de organisaties en de inzet van de medewer kers is voor ons een onmisbare steun geweest. Met name toen we besloten om aan mijn va ders wens om, zo mogelijk, thuis te sterven te voldoen. De zorgwereld was voor ons (vier kinderen met echtgenoten) ge lukkig onbekend. Advies, bege leiding en ondersteuning was dan ook van harte welkom. We ontvingen dat in ruime mate op een zeer respectvolle wijze. En- de gemeente. Koopt de klant een nieuw appraat, dan is de winkelier verplicht om het ou de gelijksoortige apparaat gra tis aan te nemen. Dus een nieuw broodrooster voor een oud broodrooster en een nieu we friteuse voor een oude fri- teuse.Wie geen nieuw apparaat koopt, maar wel een oud appa raat wil weggooien, kan terecht bij het afvalbrengstation van de gemeente.Van 3 juni tot en met I4 juni gaat de campagne ’Tijd voor een inzamelactie’ van start. De campagne is erop ge richt het inleveren van kleine elektrische apparaten te stimu leren.Wie oude elektrische ap paraten inlevert werkt mee aan een besparing op grondstoffen en een schoner milieu. tijen ondertekend. Voorafgaand aan de motie stelde Spekman in het vragenuur vragen over de huisvesting van Het Reigerbos. De raad vroeg tevens het college maatre gelen te nemen om dit huisvestingsprobleem van het nieuwe schooljaar 2002-2003 op te lossen en hiertoe de benodigde financiële middelen vrij te maken. Het regenachtige weer gooide soms roet in het eten, maar tussen de regendruppels door werd er veel op straat gespeeld. (Foto:Artistic Art/Liesbeth van der Vis.) klaverjastoernooi. Het evene ment loopt van 10.00 tot 17.00 uur. Er worden minimaal zeven het woord. Hij partijen gespeeld. Het inschrijf geld per koppel bedraagt 22,00. Hierin zijn begrepen de deelname, kop koffie, con- Hartelijk bedankt voor alle steun en advies: doker v.d. Lin de, Apotheek van Doorn, de Thuiszorgwinkel, de Wijkver pleging en de nachtzuster van de Vierstroom. Dokter Hee- ring, Dokter v.d. Sanden, het personeel van afdeling C3 en de secretaresse van dokter Heering van het Groene Hart Ziekenhuis. De receptioniste, de kok, de bezorgers vanThuis- diner en het personeel van de verpleegafdeling van Huize Sóuburgh. Lof voor de kwaliteit van en de samenwerking tussen van de zorg in Wad dinxveen en het Groene Hart Ziekenhuis waar wij als familie naam van een mee te maken kregen. grote beer geraden worden. De Drie jaar geleden werd bij mijn naam Bruno werd meerdere malen genoemd, daarom moest er geloot worden. De winnaar werd mw. De Knegt uit Bo skoop. De beer Bruno is inmid dels aan haar uitgereikt. hebben een aantal afspraken gemaakt. Zo zal de club niet groter worden dan maximaal zestig leden zodat het mogelijk blijft om op goed niveau gezel lig met elkaar te bridgen. Het doel is om - bij het bereiken van dit aantal leden - een A- en een B-lijn te zetten, waardoor het mogelijk is een competitie te houden. Bridgeclub Honkvast zoekt nieuwe leden, die met plezier in een gezellige sfeer willen bridgen. Voor beginnende bridgers zijn ervaren spelers aanwezig die de nieuwkomers graag helpen. Honkvast staat REGIO - Oude elektrische ap paraten horen niet in de vuil nisbak. Ze kunnen apart wor den ingeleverd, zodat bruikbare materialen, zoals ijzer, koper en glas opnieuw worden gebruikt. Naast grote elektrische appara ten als wasmachines, koelkas ten en tv’s worden ook kleine elektrische apparaten gerecy cled. Het gaat hier om alle klei ne elektrische apparaten met een stekker of een batterij zo als broodroosters, föhns, elek trische tandenborstels en kof fiezetapparaten. Bij elkaar gooien we in Nederland maar liefst 3,2 miljoen kleine elektri sche apparaten weg. Kleine elektrische apparaten zijn ook in te leveren. Dat kan op twee plekken: bij de winkelier en bij Deze rubriek staat ter vrije beschikking van elke lezer van het weekblad voor Waddinxveen. Brieven die de grenzen van het fatsoen of van het recht op privacy te buiten gaan worden geweigerd. Anonieme brieven worden niet gelezen. Brieven onder pseudoniem worden wel geplaatst, mits de redactie de schrijver van naam kent. STOOFSTEEG 19 (HOEK ZEUGSTRAAT) GOUDA 01 82-672386 i -> KINDERKLEDING V.A. 0 MAANDEN TOT 14 JAAR. WWW.KINDERENAANHETWATER.NL i ZEVENHUIZEN - Op zondag 2 juni om 02.30 uur kreeg de po litie de melding dat in een uit gaansgelegenheid op de Zuid- plasweg in Zevenhuizen een man gewond zou zijn na een ning en huisvesting van een zware mishandeling. Ter plaatse groep die nu ’s morgens onder bleek dat een 19-jarige man uit wijs geniet in de gemeen- Berkel en Rodenrijs ernstig ge- schapsruimte. Bovendien heeft wond was geraakt in zijn ge zicht. De man had even daar voor ruzie gehad met een nog onbe kende man. De onbekende man die zeer agressief reageerde op het slachtoffer heeft hem waar schijnlijk een glas in zijn gezicht wordt. De I geduwd. Hierna is de agressieve (CDA) pleitte man er vandoor gegaan in zijn auto de gewonde man bloe dend achterlatend. De twee portiers van de uit gaansgelegenheid hebben nog getracht de agressieve man te gen) sloot zich hierbij stoppen maar dit is mislukt. De gewonde man is naar het Bleu- WADDINXVEEN - De afgelo pen twee jaar heeft woningcor poratie Woonpartners Midden- Holland, in goed overleg met de bewonerscommissie, groot onderhoud uitgevoerd aan ruim 450 woningen in de Bo menwijk. Op woensdag 29 mei is dit project feestelijk opgele verd. Dit gebeurde in samenwerking met aannemersbedrijf Hybeko en Wijk- en Speeltuinvereniging De Paddestoel. Woonpartners is in 2000 be gonnen met de werkzaamhe den in de Bomenwijk. Het grootonderhoud vond voorna melijk plaats in de woningen. Zo zijn in een groot aantal wo ningen nieuwe keukens, pla fonds, tegels, deuren, wc’s en riolering aangebracht. Loden pijpen zijn vervangen door PVC en gevels zijn zonodig opge knapt. De bewoners kregen boven dien de kans om tegen een huurverhoging extra voorzie ningen aan te laten brengen zo als een dakvenster, centrale verwarming, elektra in de schuur en inbraakwerend hang- WADDINXVEEN - Honkvast is een nieuwe bridgeclub die in september 2001 van start is ge gaan in het wijkgebouw Het Zuidhonk (Zuidplas). De club is opgericht door ervaren bridgers, die tot vijf jaar gele den regelmatig speelden in dit gebouw. De vereniging waar ze tot voor de oprichting bijzaten, was echter uit dit jasje ge groeid en speelde al weer wat jaartjes ergens anders, maar voor de nieuwe club werd het Zuidhonk weer haar vast honk. Vandaar de naam Honkvast. Na bijna een jaar, heeft Honkvast 36 leden. Leden van Honkvast Toch bestaat de behoefte bij onze familie om u enig inzicht te geven in de begeleiding en ondersteuning die gegeven is door de verschillende hulpver leners de afgelopen jaren. Mijn moeder verzwakte in deze periode lichamelijk en geeste lijk schoksgewijs. Door de pri ma samenwerking en afstem ming tussen de huisarts, de artsen en maatschappelijk werkster in het Groene Hart Ziekenhuis, het R.I.O. en Sou burgh kon mijn moeder, toen het uiterst noodzakelijk was voor mijn vaders lichamelijke situatie, opgenomen worden in het dichtstbijzijnde verpleeg huis. Hier werd zij prima opge vangen en mijn vader werd da gelijks hartelijk welkom geheten en kreeg warme aan dacht voor zichzelf en begrip voor de voor hem bijna onver teerbare situatie. Bij de plan ning van de behandelingen van en sluitwerk (Politiekeurmerk Veilig Wonen). De woningcor poratie heeft verder de achter paden geheel laten bestraten en de verlichting van deze pa den uitgebreid. De portieken in de leplaan, de Eikenlaan en de Sniepweg hebben nieuwe, lichte vloertegels gekregen en een lichte wandafwerking. „Een grootonderhoudsproject zoals hier heeft plaatsgevon den, brengt onvermijdelijk overlast met zich mee”, aldus Spaargaren. „Nu de werkzaamheden zijn af gerond willen wij, aannemers bedrijf Hybeko en Woonpart ners Midden-Holland, graag iets terug doen voor de wijk. In overleg met de speeltuinvereni ging hebben we daarom iets GOUDA/REGIO - Iedere tweede woensdag van de maand is er een inloopochtend voor mensen met MS en direct betrokkenen in het Groene Hart Ziekenhuis. Gary Stol en Riny van der Arend (ervarings deskundigen) zijn aanwezig voor informatie en het beant woorden van vragen. Geïnte resseerden zijn welkom op woensdag 12 juni tussen 10.00 en 12.00 uur in het Bureau Patiëntenservice op de polikli niek van de Jozeflocatie, ingang Jan van Beaumontstraat. Fol ders en documentatie over MS zijn aanwezig.Voor meer infor matie: Riny van der Arend, tele foon 0182-533662. WADDINXVEEN - De Stich ting Sportweekcomité Wad- betekende voor onze mede- dinxveen organiseert in samen werkers dat zij veel voorzichti- werking met Hotel Café ger te werk moesten gaan dan Restaurant ’De Unie’ op zater- anders, om zo min mogelijk dag 8 juni een groots koppel- overlast te veroorzaken.” Tot slot kwam Hugo Slootjes van huurdersbelangenorganisatie HWZM aan nam afscheid van de secretaris van deze vereniging, Fred Smith. Smith kreeg de HWZM-speld uitgereikt. „Je hebt aangegeven dat je je de komende tijd meer in wilt zetten voor de Wijk en Speeltuinvereniging De Padde stoel. Ik ben ervan overtuigd dat je dat op net zo’n goede manier zult doen, als dat je je werk voor de HWZM hebt ge daan. We wensen je veel suc ces”, aldus Slootjes. ZEVENHUIZEN - Zondag- Automobilist en avond 9 juni vindt in de Gere formeerde Kerk weer een oe cumenisch avondgebed plaats in de traditie van Taizé. Deze vieringen worden gekenmerkt door eenvoudige liederen die keersongeval op zaterdag I juni bij herhaling worden gezongen, raakten een 67-jarige automo- Zo worden zij meer een gebed bilist uit Den Haag en een 15- dan zang.Verder is er een lezing jarige snorfietser uit Waddinx- uit het evangelie, gebeden en veen te water. Omstreeks stilte voor meditatie. De vie ring duurt van 19.00 tot 19.30 uur. vanaf 18.30 uur. De viering wordt georgani seerd door de Taizéwerkgroep gevormd door leden van de RK Gemeenschap, Hervormde Ge- weghelft terecht voor het tege- meente, Vrijzinnig Hervormde kerk en de Gereformeerde Kerk. Voor meer informatie: Caroline Zwanenburg 0180-633905 of Herman Vos (0180-631912) A

Weekblad voor Waddinxveen | 2002 | | pagina 17