Jeugdsentiment en ontmoetingen De laatste wandelweek voor aankomst in Pelhrimov Geen dialoog via website over herbenoeming burgemeester Raad vraagt aandacht voor oorzaken sluiting locatie Dick Brunaschool Klï Woninginbrakenteam lost 120 woninginbraken in regio op GLOBAL Zomerse activiteiten Open Zomerdrives Correspondent gezocht Motorrijder gaat onderuit Bingo in de Boog Bridgeclub Z’huizen Een dagje uit naar de braderie en de het groot- Kreatermarkt ste deel van de dag aan het oefenen is, door de microfoon. Hij helpt met het presenteren van de uit voering en doet zelf ook nog een act: hij laat de mensen zien hoe je je evenwicht kan Inbraak op klaarlichte dag Inloopochtend stomapatiënten Risorius treedt op bij Muziekdag Concordia Consumentendagen: do. en vr. 10.00 - 21.00 uur ia. 10.00 - 17.00 uur Specialist in het ontwerpen van matrassen voor mensen met rugklachten 375,- €69,- 140,- 375,- 89,- FABRIKANT VAN BEDDEN MATRASSEN U i W- I PAGINA 21 WOENSDAG 5 JUNI 2002 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN (Foto: Artistic Art/Liesbeth van der Vis.) Pelhrimov, 25 mei geval een beetje aanspraak. De 9 In het kader van het I O-jarig be staan van de vriendschapsband tussen Waddinxveen en de Tsje chische stad Pelhrimov, loop ik de afstand tussen deze beide zuster- gemeenten. Zuidplaspolderweg 11 Moordrecht tel.: (0182) 375022 route: afslag Gouda/Moordrecht - industrieterrein beslaat op dit moment 250 wo ninginbraken en 28 inbraken in kledingwinkels verspreid over Het weer is prima, een waterig zonnetje en zo’n twintig graden. Zowel in Domazlice als in Klatovy hebben ze me verzekerd dat in Horazdovice onderdak te vinden is. Helaas was dat echter niet het geval. Na anderhalf uur gevraagd en gezocht te hebben, ben ik er zeker van hier geen onderdag te kunnen krijgen. Ik ga naar een druk bezocht café bij het bussta tion en vraag de kelner hoe ik een taxi kan bellen, want vijftien kilo meter naar het zuiden ligt het dorpje Rabi waar wel hotels en pensions zijn. Het is echter te laat om er naar toe te lopen en ik ben ook moe van tien uur onderweg te zijn geweest Ik krijg een tele- volgende dag wordt het warm. Ik had het plan in Bermatice te over- Het Weekblad voor Wad dinxveen zoekt een corre spondent die tegen een ver goeding met enige regelmaat artikelen wil schrijven. Houdt u van schrijven (in terviews en sfeerverslagen) en bent u ook in weeken den (met name zaterdagen) beschikbaar, dan horen wij graag van u. Reacties kunnen naar: Weekblad voor Waddinx veen, Zijde 30,2771 EN Boskoop. Tel. 0172-420512 of mail naar: weekbladvoorwad- dinxveen@rijnengouwe.nl Door Rachel Jobels WADDINXVEEN - Het mooie weer lokte afgelopen zaterdag weer veel Waddinx- veners naar de jaarlijkse bra derie op de Dorpstraat en de open dag van Kreater. Zoals elk jaar is het er druk, gezellig en kom je weer veel beken den tegen. „Wij komen hier elk jaar uit een soort jeugd sentiment en om bepaalde mensen weer eens te zien,” zegt Lydia den Drijver. Ze loopt vandaag met haar zusje Cindela en een aantal andere familieleden over de braderie. „We wonen allebei al lang niet meer in Waddinxveen, maar toch komen we hier elk jaar weer,” aldus de zusjes. In hun tas hebben ze foldertjes van de dierenbescherming verzameld. „We hebben gete kend tegen het stierenvech- ten!” Cindela heeft ook nog een truitje gekocht en een agenda. „Vroeger ging ik altijd alleen voor de agenda’s hier heen,” aldus Lydia. „Ze waren hier veel goedkoper dan er gens anders en je had ook nog veel keus!” Er is dit jaar weer veel te doen voor de kinderen.Voor al Kreater heeft uitgepakt. Naast de gebruikelijke mu ziekworkshops is er een pop penkast voor peuters, wordt er in de grote zaal een film ge draaid en is de hele dag de Mal- leballebus aan wezig. Hier kunnen de kinde ren allerlei circusacts oefenen, zoals hoepelen, fiet sen op een eenwieler en een diabolo opvangen. Rond twee uur is de grote uitvoering en bewaren op een plank die op een roller ligt. De kinderen kunnen zich ook laten schminken en workshops acrobatiek en jongleren vol gen. Ook voor volwassenen is er weer genoeg te doen op de Kreatermarkt, zoals bijvoor beeld de workshop mono- print. „Het grappige is dat het vooral kinderen waren die meededen. Die durven sneller iets te maken waar anderen bij zijn,” aldus Carina Mathot, docent van de cursus expres sief tekenen en schilderen, die deze workshop verzorgde. WADDINXVEEN - Door nog onbekende oorzaak ging op dinsdag 28 mei rond 16.20 uur op de Kanaalstraat een 42-jari- ge man uit Waddinxveen met zijn motor onderuit. Hij kwam daarbij terecht tegen een voor hem rijdende 50-jari- ge automobilist uit Breda. De man is met onbekend letsel overgebracht naar het Groene Hart Ziekenhuis in Gouda. zien het zweterige weer en mijn vermoeidheid. Ze regelt ook een hotel voor me en is zeer vriende lijk. Ze spreek Duits, Tsjechisch, Pools en Russisch, war ik mijn Frans, Duits en Engels tegenover stel. Een leuke en intelligente vrouw! In Bechyne staat een enor me ruïne, is dus een toeristische trekpleister en dus zijn er hotels en pensions. Zo gaat dat in Tsje- brengen. Ik heb wel gevraagd of ik iets mocht inbrengen, maar kreeg daarop steeds ’nee’ te horen.” Dat schoot sommige partijen weer in het verkeerde keelgat. „Wat een onzin, je had wel je mening kunnen geven”, sprak fractievoorzitter Stoffers (PvdA). PCW-erVan der Roest: „Ik heb ook mijn mening gege ven terwijl ik geen fractievoor zitter ben.” Het maakte in de discussie geen verschil.de partijen gingen niet mee in de wens van Weer baar Waddinxveen. „Het gaat om een herbenoeming, niet om een benoeming”, zo sprak de WD. CDA’er Neutel heeft er ook geen behoefte aan, de kri tiek kan ook wel rechtstreeks naar de fractievoorzitters toe. PvdA zag geen goede meting in een dialoog via een website. D66 vond het een sympathiek idee maar zag er toch de nood zaak bij een herbenoeming niet van in en de PCW was mordi cus tegen. WADDINXVEEN - „We ma ken ons ernstige zorgen over de sluiting van de locatie Essen- gaarde van de Dick Bruna school. Het is nu de derde school binnen het openbaar onderwijs dat de deuren sluit”, sprak fractievoorzitter Stoffers (PvdA) tijdens de raadsverga dering. En zo waren er meer partijen die hiervoor aandacht vroegen. Waar liggen de oorzaken, waar kunnen kinderen terecht die toch het openbaar onderwijs willen volgen? Een greep uit de vragen die partijen naar voren brachten. DeWD voegde daar nog aan toe: „Wij vinden de verhouding allochtone en au tochtone leerlingen een zorge lijke ontwikkeling, wat is hier aan te doen?” Wethouder Gerts erkende het probleem, maar kon over de oorzaken van de sluiting nog niet veel meer zeggen dan tot nu toe bekend was: enorme te rugloop van het aantal leerlin gen. „Het is een heel complex probleem, ik ben het eens met de PvdA, het is een droevige si- vice werkt en hier zijn domicilie heeft. De volgende dag naar Strakonice. Het weer is prachtig: zonnetje en zo’n 20 a 22 graden. Via toeristinfo kom ik bij een ho tel waar ze een kamer voor me hebben. Een van de beheerders WADDINXVEEN - Op vrijdag 7 juni is er weer bingo in buurt centrum ’de Boog’. Er zijn mooie prijzen te winnen. De zaal gaat open om 19.00 uur.de bingo begint om 20.00 uur. Ie dereen is van harte welkom in het buurtcentrum aan de C. Huijgenslaan 2. Op maandag 13 mei steek ik 's morgens vroeg de Duits-Tjsechi- sche grens over. Als ik de Tsjechi sche douanebeambten vertel waar ik mee bezig ben, schudden ze hun hoofden en zeggen ze iets in het Tsjechisch wat er mijns in ziens op neerkomt dat die vent een beetje gek moet zijn. Eén van de douaniers is bereid een foto van me te nemen met het doua- negebouw op de achtergrond. Dan loop ik verder richting Do mazlice, de eerste Tsjechische stad. Aan het eerste stuk weg warmte naar het zuiden afbuigen, naar Bechyne. Halverwege stopt er een auto voor me en de vrouw BEDDEN VOOR STARTERS SEN1ORBEDDEN EXCLUSIEVE BEDDEN BEDDEN EN SCHUIFWANDKASTEN OP MAAT - POWER MATRAS VOOR MENSEN MET OVERGEWICHT BEDBODEMS VANAF laten verschillende kinderen zien wat ze die dag geleerd hebben. „Graag het hardste applaus wat jullie kunnen,” roept Menno, één van de kin deren die daar al „Eigenlijk moet je verf op een grasplaat doen en er dan in krassen, maar de kinderen maakten gewoon mooie teke ningen op de glasplaat om die vervolgens op een vel papier af te drukken.” Het grote en het kleine podi um, de hele dag gezellige mu ziek uit klinkt, lokken veel mensen naar de tafeltjes om te genieten van een hapje en drankje en vooral de zon.Ver der is er ook op de Kreater markt een aantal kramen te vinden, zoals die van T.O.O.S., de Stichting Gered Gereed schap en de Wereldwinkel. Voor meer kramen kan wor den doorgestoken naar de braderie, die ook elk jaar steeds groter lijkt te worden. Naast de kramen van de win kels op de Dorpstraat, de ge bruikelijke visboer, snackbar en Surinaamse eettent zijn natuurlijk ook de verenigin gen weer van de partij: mu ziekvereniging Concordia heeft weer een drukbezochte kraam, schaatsvereniging De Gouwe Streek geeft een jaar gratis schaatsen weg en ook de serviceclubs, Lions, Rotary en Tafelronde 143, promoten een grootschalige actie. „Koop een eendje, de laatste roze,” klinkt het over straat. De eendjes zijn te koop voor de eendjesrace, gehouden op vrijdagavond 28 juni ter ope ning van het eetfestijn Wadd’ Lekker. Verder zijn er onder meer kramen van de Recshop met boeken en kleren, is de Bond tegen het Vloeken aan wezig, verkoopt de stichting Woord en Daad Goudsche stroop wafels voor de Derde Wereld en worden er kleding, sieraden en snoep verkocht. Muziek op de braderie wordt verzorgt door ’De Partyband’ uit Gouda, die de bezoekers aardig laten swingen. Al met al is het weer een gezellig dagje en is het weer met smart wachten tot de volgende eer- tuatie. Maar 59 leerlingen is ge- ste zaterdag van juni, woon niet reëel om een school open te houden. Er is meer dan één oorzaak voor de daling, maar welke dat precies zijn hebben we nu nog niet in kaart. De verhouding allochtoon en blanke leerlingen speelt een rol, maar is niet de oorzaak.We zijn nu bezig met de afwikkelin gen, daarna gaan we goed naar de oorzaken kijken. Het is een unieke situatie die op een unie ke manier opgelost zal moeten worden”, zo sprak Gerts de raad toe. ZEVENHUIZEN - De Bridge club Zevenhuizen organiseert dit seizoen haar Open Zomer drives op I 118 en 25 juni en 2, 9 en 16 juli. Locatie: Dorpshuis Swanla, Burg. Klinkhamerweg 86. Aan vang: 19.45 uur. Deelnemers kunnen per avond meedoen. Inschrijvingen op de avond van deelname in Dorpshuis Swanla vanaf 19.15 uur. Kosten bedragen per paar per avond 2,50 euro. Voor verdere informatie: S. v.d. Berg 0180 -1 63 4101. BOXSPRING OP WIELÉN WADDINXVEEN - Op klaar lichte dag van dinsdag 28 mei werd er ingebroken in een wo ning aan de Willem de Rijke- laan. De voordeur werd open gebroken. Uit de woning is computerapparatuur, een foto toestel, een paspoort, een bad laken en een jas gestolen. NASA MATRAS VOOR MENSEN MET GEWRICHTSKLACHTEN MATRASSEN VANAF GOUDA/REGIO - Op de eer ste donderdag van de maand is er een Inloopochtend voor stomapatiënten (en eventueel andere betrokkenen) in het Groene Hart Ziekenhuis. Na mens de Nederlandse Stom- avereniging ’Harry Bacon’ wil o.a. Marja Woutersen (erva ringsdeskundige) graag met pa tiënten praten. De eerstvolgen de inloopochtend is op donderdag 6 juni, tussen 10.00 en 12.00 uur, op de polikliniek van de Bleulandlocatie, balie I, Bleulandweg 10, van het Groe ne Hart Ziekenhuis te Gouda. Folders met documentatie over stoma’s en het leven met een stoma zijn daar ook be schikbaar. Voor meer informatie: Marja Woutersen, 0180-318580, ’s avonds tussen 19.00 en 20.00 uur. WADDINXVEEN - In januari volgend jaar is het zes jaar geleden dat F. Jonkman werd benoemd tot burgemeester van Waddinxveen. Tijd om over de herbenoeming na te denken. Frans Bos (Weerbaar Waddinxveen) leek het een goed idee om daarbij de burgers om hun mening te vra gen. „Bijvoorbeeld via de website. Laat mensen maar schrijven over hun ervaring met de burgemeester. Het is onvoorstelbaar dat burgerij hierover tot nu toe niet heeft mogen meepraten”, aldus Bos. Maar hij stond alleen in deze kwestie. De andere partijen vonden het niet nodig om de burgers bij een herbenoeming te betrekken, ze la ten dit liever over aan een vertrouwenscommissie. WADDINXVEEN - De Wad- dinxveense band Risorius laat van zich horen tijdens de Mu ziekdag in de zuidplas op zater dag 8 juni. De band heeft een divers repertoire: Kiss, Melissa Etherige,Jimmy Hendrix, Metal lica en nog veel meer. Ze spe len liedjes als What’s up (4Nom Blondes) en Nobody’s Wifé (Anouk). De band bestaat uit vier mannen en een zangeres( Risorius speelt hard, de spea kers worden niet gespaard. Voor meer informatie: http://communities.msn.nl/soup junky. waar ik over loop staan verschei dene nachtclubs. Hier kunnen de Duitsers hun euro’s kwijt voor be taalde liefde aan veel armere Tsjechen. De dorpen waar ik langs kom zijn armoedig, met veel vervallen huizen. Het landschap is mooi, heuvelachtig met bossen en enorme koolzaadvelden. Ik moet me helemaal opnieuw oriënteren. De taal is totaal anders, de ver keersborden schaars, de wandel- kaarten verschillend van de Duit se en winkels zijn op het platteland dun gezaaid. Ik moet ze zoeken. Als ik ’s morgens vrou wen met tasjes zie lopen in een dorp, dan is daar ergens in de buurt een winkel waar wel van al les te krijgen is. Ik leer wat woor den en korte zinnetjes uit mijn WADDINXVEEN - Tot de zo mervakantie staan er voor muz.Ver. Concordia nog diverse activiteiten op het programma. Allereerst treedt C-Akkoord op tijdens de avondvierdaagse in Boskoop op woensdag 5 ju ni. Datzelfde gebeurt door het harmonieorkest in Waddinx veen op vrijdag 14 juni. De intocht van de avondvier daagse zal het orkest dan muzi kaal begeleiden op het terrein van Be-fair. Het laatste muzikale optreden voor de zomervakantie wordt door de hele vereniging gege ven tijdens het straatfestival Wadd’lekker op vrijdag 28 en zaterdag 29 juni. Op zaterdag 29 juni is de ver eniging tussen 12.00 en 16.00 te horen en te zien tijdens dit festival. Tot slot staat ConcoH dia met een stand op de brade-i rie van I juni in de Dorpsstraat! heel Nederland. 120 van deze inbraken hebben in de politie regio Hollands Midden plaats gevonden, waarvan het groot ste deel in de Duin- en Bollenstreek (Rijnsburg, Oegst- geest, Noordwijk, “Noordwij- euro. Het onderzoeksdossier kerhout, Hillegom, Lisse, War mond, Sassenheim en Katwijk), maar ook de overige gemeen ten van Hollands Midden zijn het slachtoffer geworden (o.a. Bodegraven, Voorschoten, Wad dinxveen, Zoeterwoude-dorp, Alphen a/d Rijn, Oude Wete ring, Leiden, Boskoop, Nieu- werkerk a/d IJssel, Leimuiden, Nieuwkoop, Hoogmade, Ha- zerswoude-dorp en Roelofa- rendsveen). De Technische Re cherche van politie Hollands Midden is nauw betrokken ge weest bij het onderzoek. Spo ren die de Technische Recher che bij woninginbraken had veiliggesteld, konden aan zaken worden gekoppeld waardoor men zicht kreeg op de samen hang van de gepleegde inbra ken. Van een groot aantal inbe- slaggenomen goederen heeft Politie Kennemerland echter nog niet de herkomst vastge steld.Via Internet hoopt de po litie de rechtmatige eigenaren te kunnen achterhalen. Op de website van politie Kennemer land zijn enkele fotopagina’s ge plaatst van diverse unieke goe deren. Dit zijn zilveren gebruiksvoorwerpen en sie raden. Bij herkenning van een van de getoonde goederen kan direct via E-mail naar Politie Kennemerland gereageerd worden. De fotopagina’s kun nen bezocht worden via de website www.politie.nl/Kenne- merland via de button ’her komst goederen’. hoofd zoals: goede dag, spreekt u Engels of Duits, ik spreek geen Tsjechisch enz. In Domazlice word ik vriendelijk te woord gestaan in toeristinfo. Daar spreken ze altijd Duits of Engels. Ze geven me twee adres sen voor overnachting. Bij het tweede pension kan ik overnach ten. De pensionhouder spreekt gelukkig Duits. De volgende dag naar Klatovy. Ik wandel door een mooi landschap, veel over landwe gen. Vier kilometer voor Klatovy zie ik een bord langs de weg: 200 meter hotel in Podorovice en ze hebben een kamer voor me. De volgende dag via Klatovy naar Hoiazdovice. Wat heeft Klatovy een prachtig marktplein met mooie gebouwen er om heen. verschillende huiszoekingen is een groot aantal van misdrijf af komstige goederen in beslag genomen door politie Kenne merland. De waarde van de in- beslaggenomen goederen wordt geschat op één miljoen „Wat denkt u daarmee te gaan doen?” vroeg Bax (PCW) zich af. Bos: „Ik denk dat er veel lo vende kritiek over de burge meester zal binnenkomen. Mis schien een enkeling die ander soort kritiek heeft. Die zou je dan kunnen opbellen om er over te praten, je kunt een dia loog met de bevolking aangaan. De herbenoeming moet niet voorbehouden zijn aan de ge meente.” De partijen waren enigszins verbaasd dat Weerbaar Wad dinxveen pas tijdens de raads vergadering van vorige week met dit voorstel kwam. Het on derwerp was immers al in een commissievergadering aan de orde gekomen. „Toen hebben we jullie er niet over gehoord”, was de reactie van onder ande re de PCW en het CDA. Pere- boom die namens Weerbaar Waddinxveen zitting heeft in die commissie: „Ik had het idee dat alleen fractievoorzitters punten naar voren konden Vele mensen namen afgelopen zaterdag een kijkje op de Dorpstraatbraderie en Kreatermarkt. ting Pisek. Het laatste stuk is een prachtig voetpad langs de rivier heel aardige vent die in Horazdo- Otava waar de forellen bij tiental- vraagt in perfect Duits of ik meé len in het meer te zien zijn. In Pi- wil rijden naar Bechyne. Deze ven sek logeer ik, via toeristinfo, bij leiding kan ik niet weerstaan, ge- particulieren. Meneer de wande laar heeft een woonkamer, een badkamer en een slaapkamer ter beschikking gekregen. Op een ter rasje maak ik kennis met twee loopt met me mee naar mijn ka- Tsjechische vrouwen, zusters die mer en geeft me de sleutel en zegt: betalen alstublieft! Daar sta ik even van te kijken, nog nooit REGIO - Politie Kennemerland heeft vanaf november 2001 een onderzoek verricht naar de verdachten van een groot aan tal woninginbraken in Neder land. Politie Hollands Midden heeft in dit onderzoek vroegtij dig geparticipeerd. Vanaf 15 fe bruari 2002 zijn zes verdachten van inbraak en twee verdach ten van heling aangehouden. Bij ders. Ik kan kiezen uit negen ont bijten die keurig op een menu kaart staan vermeld. Wel apart nachten, maar die vlieger ging niet de voetbalwedstrijd tussen Bayer betalen alstublieft. En ik maar op. Ook geen overnachtingsmoge- Leverkusen en Reaal Madrid kij- menen dat de kamer inclusief lijkheid daar. Dan maar ik de ken in de lounge. Daar kom ik ontbijt was! De volgende da rich- contact met een Duitser die na tuurlijk voor Leverkusen is. Een gebrekkig Frans en Duits spreken. Ik probeer ze met behulp van mijn miniwoordenboek wat Ne- meegemaakt Ik mompel nog of derlands bij te brengen en zij (nij hij me niet vertrouwd, maar hij Tsjechisch. Dat is af en toe lach- kijkt stoïcijns voor zich uit Betalen ten geblazen, maar ik heb in ieder chië. dus. Ook het ontbijt is iets bijzon- geval een beetje aanspraak. De Luit Bloem dere kant verstaat totaal geen Duits of Engels en gooit de hoorn op de haak. Terug naar het café herhaal ik mijn probleem bij de kelner. Die vraagt een Tsjech of hij een taxi voor me wil bestellen. Maar ook deze man krijgt geen verbinding met taxi’s of taxibedrij ven. Weer terug naar de kelner. Die vraagt dan aan iemand of hij me naar Rabi wil rijden. Voor hon derd kronen (3,1 euro) is de over eenkomst gesloten en in een be stelwagen van een monteurbedrijf word ik naar Rabi gereden. Hij rijdt als een duivel over de weg. Haalt iedereen in en snijdt alle bochten af. We komen heelhuids in Rabi aan en een hotel is dan foonnummer van een taxibedrijf snel gevonden. en bel, maar de man aan de an- Ik kan daar ook eten en 's avonds

Weekblad voor Waddinxveen | 2002 | | pagina 21