w J L Jubilerend De Gouwe wil zwemrace in ere herstellen U I llhT I Ronald Dannis vice-kampioen schaakclub? Meisjes-B van Rowah kampioen Atletiekvereniging heeft groep voor kinderen met handicap De Zwarte Ratten winnen Sportweekvoetbal TOOS heren vijfde en zesde op NK turnen Antilope atleten in regio wedstrijd Korbis behaalt vier kampioenschappen Be Fairduo TOOS- turnsters door naar finale Zwarte veld Zijderhand vertrekt Goede vangst HSW familiedag Uitslagen De Sperwer Marjan van Galen traint GZC DONK vertrekt A - w IWWI is ANTILOPE V WOENSDAG 5 JUNI 2002 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN PAGINA 29 Herman Het spande er om, toch slaagde het meisjes B-team kampioen te worden. (Foto: PR.) de zomervakantie waarschijnlijk door. I WADDINXVEEN - Het is nog een spannende affaire gewor den bij het Sportweekvoetbal. De Zwarte Ratten en WSE-6 eindigden beiden met 25 pun ten en speelden onderling met 2-2 gelijk, maar uiteindelijk gaf het doelsaldo de doorslag. De Zwarte Ratten scoorden 78 keer en kregen 17 doelpunten tegen en WSE-6 scoorde 39 keer en 13 doelpunten tegen. Hierdoor werden De Zwarte Ratten winnaar van het 57e WADDINXVEEN - Op zater dag I juni werd in Zevenbergen de jaarlijkse ’vier regio’s ont moeting’ georganiseerd. Antilo- remise tegen Kees Klaassen. Je roen van der Veen dacht.dat hij tegen Jaap van Sandijk wel een avond lang bezig zou zijn; dat viel mee, maar Jaap won wel de partij. Dirk van Offeren hield zich in het middenspel staande tegen de sterke Boskoopse schaker Frank Hordijk, maar in het eindspel ging Dirk onder uit. Jan Klijn raakte hout kwijt tegen Frans Draaisma en verl oor daarna regelmatig. Stand aan de kop: I .Van Putten, 2. R.Dannis, 3.W.Hennink. Uw kopij en/of advertenties voor het Weekblad voorWaddinxveen kunt u inleveren in de daarvoor bestemde bus in de winkel van Artistic Art Photography, K.W. plein 2, Waddinxveen. GOUDA/WADDINXVEEN - Marjan Van Galen-Op den Velde wordt de nieuwe trainer van de mannenselectie van de water- poloclub GZC DONK. Zij volgt Joost Vlag op. Marjan van Galen is de echtge note van Robin van Galen, die - SPORTCLUB WADDINXVEEN WADDINXVEEN - Turn sters van Jazzdans Turn vereniging TOOS hebben zich afgelopen zaterdag ge plaatst voor de finale van de turncompetitie in poule 4. De turnsters Nicole van de Stouwe, Brenda Blom, Serena Jansen, Leonie Hei- kens,Tiffany Smit en Natha lie Knijnenburg werden met een puntentotaal van 139.00 tweede achter Velo- citas uit Gouda (140.400) Op elk toestel mogen vijf turnsters hun oefening draaien waarvan de vier beste punten tellen. Op Sprong werd door TOOS de hoogste totaalscore be haald met 37.25 punten. Ook op Vloer (35.05) en Balk (31.90) werd goed ge presteerd en behaalden de turnsters de tweede plaats. Op Brug werd met een puntentotaal van 34.80 de derde plaats behaald. Nico le eindigde met een pun tentotaal van 36.15 op de eerste plaats en Brenda werd tweede met een pun tentotaal van 35.90. Ko mende zaterdag vindt in Leiden de finale plaats van de turncompetitie waarbij ook de tunsters die uitko men in poule I zich al had den weten te plaatsen. MOERKAPELLE - De voet balclub Moerkapelle sluit het seizoen op zaterdag 15 juni af met de Gerrit Zwar- teveld familiedag. Deze dag, die is genoemd naar de vroegere erevoor zitter van de vereniging, be gint 's morgens om 9 uur met een spellencircuit voor pupillen, ’s Middags vanaf 14 uur is er een mix-toer- nooi voor junioren en seni oren gevolgd door een bar becue en playbackshow. Op vrijdag 7 juni worden in Moerkapelle de finales ge speeld van het bedrijfs- en zomeravondvoetbal. Aan vang 19 uur. Daarna is er de prijsuitreiking met mu ziek van discotheek Black Jack. onder leiding van trainer Anton Heiden het eersteklasserschap. Het damesteam nam drie jaar deel aan de play offs om het kampioenschap van Nederland, maar de nationale titel zat er (nog) niet in. Voorzitter Rob den Boer: „Dit jaar hadden we de finale kunnen spelen, maar we verloren onnodig van Bran denburg. Ik hoop dat onze da mes ooit Nederlands kampioen worden. Dan zullen we ons sterk maken om de eerste ron de van de strijd om de Europa Cup te kunnen organiseren". (Foto: PR) WADDINXVEEN - Afgelopen zaterdag werden in Varsseveld de Nederlandse Kampioen schappen turnen voor heren georganiseerd. TOOS turners Daan Vermeij en Wouter de Graaff lieten van zich spreken met een respectievelijk vijfde en zesde plaats. Per niveau kwamen zaterdag de beste twaalf turners van het land in actie. Voor TOOS turnden Daan en Wouter in categorie jeugd C 12-13 jaar).Voor beide heren is dit het eerste jaar dat zij in dit niveau uitkomen en te vens hebben zij de overstap ge maakt, van de verplichte oefen- zich sportief en feliciteerden hun tegenstander. Coach Peter van Velzen zei erg trots te zijn op zijn meiden. „Een mooi af scheidscadeau”, sprak trainster Marja Sloof die na dit seizoen afscheid neemt als trainster van deze groep. Beiden werden door Rowah in het bloemetje gezet. Het team van Rowah be staat uit: Sharon Brouwer, Iris van Stel, Wendy Rijnsburger, Marjo de Schipper, Angela de Heer, Wendy van Velzen, joëlle Hoogendijk, Barbara de Valk, Jessica de Knikker en Lisette Boonstoppel. openbare zedelijkheid niet toe gestaan. Pas in 1937 gaan De Gouwe en ODI samen verder alsWZC De Gouwe. In het najaar van 1945 wordt begonnen met wekelijkse trai ningen in het Spaardersbad in Gouda. In 1946 promoveert het eerste herenteam naar de tweede klasse van de KNZB. De Waddinxveense poloërs zouden daar drie decennia in spelen. De wedstrijden in de zomercompetitie werden ge speeld in het houten zwembad aan de Kanaaldijk. Naar mate er meer overdekte zwembaden in Nederland kwamen werd de competitie verplaatst naar de wintermaanden. In 1968 werd in Waddinxveen een begin ge maakt met de bouw van een nieuw verwarmd open zwem bad dat een jaar later door bur gemeester C.A. van der Hooft werd geopend. Op 8 oktober 1973 opende de toenmalige commissaris van de Koningin in Zuid-Holland, mr. M.Vrolijk, het overdekte zwembad De Sniep. De Gouwe kon toen de thuis wedstrijden in Waddinxveen spelen. Het prestatiepeil van het wa terpolo in Waddinxveen steeg. In 1976 werd het eerste da mesteam kampioen en promo veerde naar de tweede klasse. Later zouden promoties naar de eerste klasse en hoofdklasse volgen. Het eerste herenteam promoveerde in 1979 onder leiding van trainer Arie Dom burg naar de hoofdklasse. Later zakten deWaddinxveners terug naar de tweede klasse, maar in het jubileumjaar heroverden zij WADDINXVEEN - Zaterdag j.l. viste Hengelsportvereniging Waddinxveen (HSW) haar vijf de wedstrijd van de zomer competitie in het Gouweka- naal. In dit ’thuiswater’ vingen de 14 deelnemers gezamenlijk 65 kilo aan witvis, een goede vangst. Echter, de meeste vis hield zich op in het rechter deel van het parcours. Hier werden dan ook de grote(re) gewichten ges coord. Met 19.070 gram werd Rinus Reichard winnaar. Zaterdag wordt de driekamp tussen de hengelverenigingen van Moordrecht, Waddinxveen en Zevenhuizen/Mkp gevist. Deelnemers dienen zich om 06.15 uur te verzamelen bij de schuur van de houthandel in Nieuwerbrug. Zijden nam deel aan de Olym pische Spelen van 1996 in At lanta. Na het stoppen van Trudy Vermeulen en later ook van haar opvolger Ton van der Schrier heeft de zwemafdeling van De Gouwe een flinke ader lating ondergaan. Er is geen ploeg meer die deelneemt aan de A-competitie. De jeugd be zoekt nog wel de Speedowed- strijden. Den Boer, die al 27 jaar lid is: „We hebben de in tentie om weer een nieuwe zwemploeg op te bouwen. Veel hangt af van de trainingsfacili- teiten. In Waddinxveen bete kent dat zwemmen van halfzes tot halfacht ’s morgens. Zwem men op topniveau vreet’ bad water". WADDINXVEEN - Eind april startte Atletiekvereniging SC Antilope een G groep. Het ini tiatief kwam van een aantal ou ders die een gehandicapt kind hebben. Het is zeer moeilijk om deze kinderen op sport te doen terwijl ze het ook zo graag willen. De kinderen in de ze ’G groep’ hebben een autis tische stoornis, een motorische beperking of een verstandelijke rJS3t®O secure remise. Arjan Hennink had de meevaller, dat Wim Mul der zich in een houdbare stel ling vercombineerde. Arjan is nu in de buurt van plaatsing voor het eerste. Wim van Os, met zwart tegen Wim van der Hoek speelde in het begin vrij vlot. In een gewonnen stelling begon hij veel tijd te gebruiken en toen wit door de klok ging had zwart nog een seconde! Daarmee houdt de zwartspeler nog kansen om in het eerste te blijven. Erik Hennink maakte een nette remise tegen Bert van der Knaap. De koningsaan- val van Ton Kuiper bezorgde Al bert Prins weinig vreugde. Evert Hildebrand haalde ver dienstelijk remise tegen Jan van der Born. Marco de Bruijn zet- WADDINXVEEN - Op don derdag 30 mei vielen twee uit slagen op. Mark van Putten, de nieuwe kampioen, verloor te gen Eduard Philipse. Eduard is een sterke speler, maar niet van het type barsten of buigen.Ver der had Ronald Dannis zwart tegen Hans van Woudenberg en na een zet of tien had Hans een optisch overwicht. Toen Ronald lang rokeerde ver dween dat overwicht en ten slotte won Ronald, waarmee zijn kansen op de tweede plaats groot worden. Henny de Roodt kreeg met zwart tegen Bart hold Jansen remise in een toe stand, die een tijdnooddrama dreigde te worden.Ton van Ni- eukerke bereikte met wit tegen Arie Kardol geen voordeel: een men. De ruststand brak aan met een 4-7 voorsprong. Het meegereisde publiek was er nog niet helemaal gerust op. De bloemen bleven nog even in de auto liggen. Na rust was het beeld niet veel anders dan in de eerste helft. Het verschil in doelpunten was dan weer vier dan weer vijf, in het voordeel van Rowah. Toen de scheids rechter voor de laatste maal floot was de stand 9-14. Rowah kon de felicitaties van de bond met het daarbij behorend vaan tje in ontvangst nemen. De meisjes van Oliveo toonden WADDINXVEEN - De Wad dinxveense postduivenvereni ging De Sperwer hield een wedvlucht vanuit Ablis, afstand 440 kilometer. De 478 duiven werden om 07.15 uur onder ideale weersomstandigheden gelost en kwamen met een kal me o.n.o. wind huiswaarts. De eerste duif arriveerde om 13.46 uur en de laatste prijsduif arriveerde om 14.29 uur. De snelhied van de eerste duif was 1125 meter per minuut. De eerste tien duiven van de uitd- slag: I.Mw.A. v.d Made; 2-4-7-8 Joh.L. Bol;3-6 D. Breedijk; 5-10 W. Breedijk; 9 Mw. G.Toor. De G groep bij Antilope gaat na Gouwe wordt oud-doelverde- diger Van Tilburg opgevolgd door de Nieuwerkerker Leo Hendriks. Gouwenaar Herman van Tongerloo knoopt er nog een jaar bij hoofdklasser BZPC aan vast. stof van vorig jaar, naar keuze- oefenstof dit jaar. Daarom is het een prestatie van formaat om na deze overstap al meteen bij de beste twaalf turners van het land te komen. Het werd een zeer spannende wedstrijd. Zoals al het hele sei zoen was het verschil onderling wederom erg klein. Daan ein digde als vijfde met 44.85 pnt. en Wouter werd zesde met 44.55 pnt. Er .staat nog één wedstrijd op het programma: komende zaterdag worden er in Zuidwolde nog toestelfinales georganiseerd, daar maken de heren kans op een medaille. pe was uitgenodigd de regio- ploeg Zuid Holland Midden te versterken met vier atleten, ge selecteerd op hun prestaties in de afgelopen meerkampwed- strijden. Per categorie deden er per regio vijf atleten mee, zodat de er groepen waren van twin tig meiden en jongens. Jorinde van Gent en Taru van der Zijde kwamen uit in de categorie meisje pupillen C; Olav Zwaard in jongens pupillen A2 en Mar- loesToet in meisjes junioren C. Op basis van hun individuele prestaties in deze regio-ont- moeting verdienden zij punten voor het eindklassement van Zuid Midden Holland. Daar naast werden er pendel- en ge wone estafettes gelopen, waar mee ook weer punten voor het eindklassement werden ver diend. Jorinde en Taru dede mee aan de onderdelen 40m sprint, balgooien en vespringen. Jorinde kwam uit op een 17e en Taru op een 10e plaats. Olav deed mee aan hoogspringen, 60m sprint en kogelstoten. Hij veroverde een 7e plaats en presteerde prima met 2 nieuw PR’en. Marloes kwam uit op het onderdeel verspringen en werd 9e. In het eind klassement is de regio Zuid Holland Mid den geëindigd op een prima 2de plaats. Regio West Brabant werd Iste, Regio Dordrecht 3de en Regio Zeeland 4de. vroeger de vrouwen van DONK trainde. Bij De Gouwe blijven de trainers Jim van Es (vrouwen) en Anton Heiden (mannen). Kors van Tilburg neemt het tweede mannen team onder zijn hoede. Bij het tweede vrouwenteam van De te steeds meer druk op de stel ling van Hans van Offeren en drukte ook door. Jaap Smit metselde nodeloos zijn aanval- sloper in en had daarna tegen de aanval van Nico Dannis niets behoorlijks. Ryan den Drijver bouwde met wit tegen Henk Erkelens een gezonde stelling op, maar tastte in het midden spel mis en verloor. Ton Bronk verloor de dame tegen Arie Versluis en dus ook de partij. Adriaan van der Starre haalde tegen de verwachting slechts te halen door de concurrentie. Maar niet alle teams hadden succes. De B2 verloor nipt met 8-7 van Oranje Wit. De kleine kans op de eerste plaats is daarmee verkeken. Koploper C2 ging met 6-3 on deruit tegen KCC, zodat er volgende week gewonnen moet worden om de competi tie met een eerste plaats af te sluiten. De F2 speelde een goe de wedstrijd tegen RWA, maar wist desondanks niet te win nen. Het kampioenschap gaat daarom zo goed als zeker naar RWA. Ook voor de heren hoopt Den Boer, die in 1997 Maarten van Bergen als voorzitter opvolgde, weer de hoofdklasse in het vi zier te krijgen. „Door ons Ster renplan wordt de jeugdvan vijf tot en met acht jaar al de be ginselen van waterpolo en zwemmen bijgebracht. Het is de kweekvijver voor de vereni ging"- In 1985 werd het zwembad De Ballon in Boskoop gesloten. Een gevolg was een fusie tussen de zwemclub Boskoop en De Gouwe. Boskoop had een ster ke zwemafdeling onder leiding van Trudy Vermeulen. Voor De Gouwe volgden nu ook nationale en internationale zwemsuccessen. Mark van der MOERKAPELLE - Verdediger Peter Zijderhand van de voet balclub Moerkapelle verruilt het blauwwit voor het rood zwart van Groeneweg. Evenals Gert-Jan Lekkerkerk heeft Zij derhand overschrijving aange vraagd naar de vereniging in Zevenhuizen. Bij Moerkapelle stopt Dennis Jager. Er komen drie junioren over naar de seni oren. Doelman Edwin Versloot verlaat de voetbalvereniging Waddinxveen en keert terug naar GSV, dat er ook vier voet ballers van Moordrecht bij kreeg onder wie Marco Ver sloot. Nieuwe doelman bij Waddinxveen is Aart Rietveld, woonachtig in Boskoop maar het laatst spelend voor ONA. Verder keert Robin Leunissen van Alphense Boys bij Waddinx veen terug. Hij is de zoon van scheidsrechter en prominent Waddinxveen-lid Jan Leunissen. WADDINXVEEN - Het meis- jes-B team van handbalvereni ging ROWAH/SPACE is afgelo pen zaterdag kampioen geworden in hun poule.De wedstrijd in Pijnacker tegen Oliveo I moest wel gewonnen of in ieder geval gelijk worden gespeeld. De spanning was voor aanvang van de wedstrijd af te lezen op de gezichten van de speelsters. Toch begonnen zij voortvarend aan de wed strijd. Na twee minuten stond het door een paar mooie aan vallen al 0-3. Daarna liet Rowah de tegenstander dichterbij ko- Sportweektoernooi. Achter WSE-6 eindigde Alblas op de derde plaats. Alblas verloor zo wel van De Zwarte Ratten, als van WSE-6. El Jardineros wer den vierde, G.J.V. werd vijfde, Virus zesde,Wesseling zevende, WTFIS achtste, Wieri Boys ne gende en H.I.G. Telecommuni catie tiende. Het toernooi ver liep dit jaar zonder noemenswaardige incidenten en dat is wel eens ander ge weest. Door Bert Hertog WADDINXVEEN - Met het zwemfestijn van Brug tot Brug wil de zwem- en poloclub De Gouwe een oude traditie her stellen. Een zwemwedstrijd over twee kilometer in de Gouwe stond vroeger jaarlijks op de kalender. Oudere Wad- dinxveners weten zich nog goed te herinneren dat in de ja- ren vijftig en zestig de roem ruchte zwemcoach Jan Stender van De Robben uit Hilversum met een ploeg bestaande uit nationale topzwemsters als Mary Kok, Lenie en Judith de Nijs en Aty Voorbij in Waddinx veen aan de start verscheen. Ook Erika Terpstra, die voor het Haagse HZPC uitkwam, heeft meermalen in de Gouwe gezwommen. De voormalige staatssecretaris van wvs geeft op zaterdag 29 juni om 15.00 uur in Boskoop het startsein voor de zwem tocht over 3800 meter. Ook kunnen de kortere afstanden 1000 en 400 meter worden ge zwommen. De lange afstands- wedstrijden hebben tot 1970 bestaan. Voorzitter Rob den Boer (43) van De Gouwe: „Als je met ou dere Waddinxveners praat dan heeft iedereen wel eens in de Gouwe gezwommen. Vroeger als het mooi weer was dook je vaak na je werk het water in om een stukje te zwemmen. We hopen dat het lange af- standszwemmen in Waddinx veen weer gaat herleven. Als het goed gaat willen we in het lange afstandscircuit van de KNZB worden opgenomen. Bij de senioren deed het eerste team van Korbis haar sportieve plicht door met 8-9 te winnen van degradatiekandidaat Vrien denschaar uit Bodegraven. Korbis 2 liet in Zuidland de ze ge aan ZKV I met I I -10. Ook Korbis 4 moest zich met 13-8 gewonnen geven tegen het Ba- rendrechtse Vitesse 4. Door overwinningen op re spectievelijk NIO 4 (13-8) en Capproen 3 (7-5) behielden zo wel Korbis 3 als Korbis 5 kan sen op het behalen van het kampioenschap in de laatste competitieronde. WADDINXVEEN - De afgelo pen competitieronde leverde Korbis bij de jeugd maar liefst vier kampioenen op.De BI had aan een 7-7 gelijkspel tegen Fortis genoeg om zeker te zijn van het kampioenschap. Ook de B3 werd kampioen. Trekvo gels werd met 9-4 verslagen. De D2 wist te winnen van Nieuwerkerk, terwijl concur rent IJsselvogels haar wedstrijd verloor. Zodoende sloot de D2 de competitie als kampioen af. Ook de W3 eindigde bovenaan. Een 0-0 gelijkspel zorgde er voor dat de W3 niet meer is in Voorzitter Rob den Boer van de 75-jarige zwem- en poloclub De Gouwe: „We hopen met ons damespoloteam een keer Nederlands kampioen te worden.” (Foto: Artistic Art/Liesbeth van der Vis.) voor 9 tot 12 jaar en een groep voor kinderen vanaf 12 jaar. Voor meer informatie: Yvonne van der Harst. Tel: 0182- 61 1137. De trainingen zijn op woens dagmiddag, langskomen kan ook. Het project is tot de zo mervakantie een proef, maar waarschijnlijk wordt het een vaste training na de zomerva kantie. Wij hebben een ploeg die al aan lange afstandszwemmen meedoet.” In afwachting van de finish van de zwemmers en zwemsters bij de Waddinxveense hefbrug kan het publiek deelnemen aan sprietlopen dat om 15.30 uur begint. Daarna is er om 17.30 uur nog een bedrijvenestafette waarbij ploegen van acht deel nemers beurtelings dertig me ter in estafettevorm zwemmen. Voorzitter Den Boer hoopt dat het een waar zwemspektakel wordt. Op vrijdag 5 juli volgt dan nog de receptie, tentoon stelling en reünie in het zwem bad De Sniep en op zaterdag 6 juli de feestavond in De Rozen burcht in Boskoop die om 21 uur begint. De zwemclub De Gouwe werd opgericht op 7 juni 1927. Dat was kort nadat het houten zwembad aan de Kanaaldijk waar veel Waddinxveners het zwemmen hebben geleerd was geopend. Het bad was ontwor pen door architect RD. Stuur man en de kosten bedroegen 30.000 gulden. Eerst voorzitter van De Gouwe was Nic. Bonte- bal. W. van den Berg (secreta ris), J.A. van Eijk (penningmees ter), J. van Wessem, A. Riedemans en K. van Nielen completeerden het bestuur. In het zelfde jaar neemt de nieu we club met twee zeventallen deel aan de waterpolo-compe- titie van de kring Gouda. In 1927 wordt ook een damespo- loclub ODI opgericht. De sa menwerking met De Gouwe is uitstekend, maar gezamenlijke trainingen werden vanwege de WADDINXVEEN - Rene Min nee en Ihmed Saouny hebben overschrijving aangevraagd van de voetbalvereniging Be Fair naarjodan Boys. Zij volgen hun trainer Jack Harmsen, die vol gend seizoen in Gouda werk zaam is. Bij Be Fair keerde Mark van Harskamp van Hazers- woudse Boys terug. Er gaan vijf tien A-junioren over naar de senioren. Bij WSE bleef de se lectie intact. De vroegere WSE- voetballers Dennis Heuvelman en Vincent van Staveren hebben overschrijving aangevraagd naar nieuwe derdeklasser Nieuwerkerk. Afgelopen sei zoen kwamen zij uit voor resp. DCV en Alphense Boys. handicap. De kinderen hebben nu een aantal keren getraind onder begeleiding van een trainsterYvonne van der Harst. Zij is al jaren trainster bij Anti lope en wilde het wel proberen met deze kinderen. Er zijn inmiddels drie groepjes van vier of vijf kinderen. De groepjes zijn ingedeeld per leeftijd. Zo is er een groepje voor kinderen van 5 tot 9 jaar, V 1

Weekblad voor Waddinxveen | 2002 | | pagina 29