Brede School in de kijker Keukencentrum Waddinxveen naar ITC .Jl 1 -EEr-YS Laatste wandeldag: aankomst in Pelhrimov dinxveen en de Tsjechische Subliem resultaat Al vanaf €3,50 Omkijken, hand uit steken, voorsorteren en oversteken z !d!a l industriestraat 1 Gouda Zonta Krea Musica zomeravond in restaurant Kom en Zieavond zingt in Gouda Automobilist rijdt brom fietser aan Alphacursus Akkeroord De Baanderij (ƒ7,75) y Tanken en wassen zonder fratsen. Niets meer en niets minder. Voorstellingen theaterklas Coenecoop college druk bezocht 7/ f keu WOENSDAG 12 JUNI 2002 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN PAGINA 17 (Foto: Artistic ArtILiesbeth van der Vis.) Praag, 28 mei Luit Bloem is min of meer een ’Wahnsinn’ dag voor mij geweest mijn lijf want het is het zoveel ste Waddinxveense bedrijf dat uit het dorp wegtrekt en zich vestigt op dit ITC terrein in Rijnwoude. Daarmee blijkt te- b .5 de scholieren die ook daar de gevaren niet van inzien.” Inmiddels zijn er weer heel wat fietsers langsgekomen, al lemaal krijgen ze een plus. De laatst voorbijgekomen fietser stapt zelfs af als hij op het parkeerterrein van de Groensvoorde rijdt. „Soms is het ook gewoon heel aam doenlijk om te zien. Hoe voorzichtig ze zijn en hoe ze hun best doen.” De fietsen waren dit jaar voor het eerst allemaal tech nisch in orde, zo concludeer de 3VO na de proef.Van de 334 leerlingen slaagden er 2I niet voor de praktische ver- keersproef, drie scholen heb ben geen gezakte leerlingen, de meeste fouten zijn het niet om kijken en hand uit steken, het komt echter ook voor dat er over de voetgan gers gebieden, rode stoplich ten negeren en zelfs om de spoorbomen heen gefietst wordt.Van de 15 scholen had de Kardinaal Alfrinkschool de minste strafpunten, gevolgd door de Prins Willem Alexan- derscholen (lok. Oranjelaan). WADDINXVEEN - Een 52-jarige automobilist uit Eek en Wiel verleende op dinsdag 4 juni rond 10.30 uur bij het afslaan op de Henegouwerweg geen voorrang aan een over het fietspad rijdende I7- jarige bromfietser uit Bloemendaal. Een aanrij ding volgde. De bromfiet ser is met letsel aan ge zicht en been overgebracht naar het Groene Hart Ziekenhuis in Gouda. WADDINXVEEN/GOUD A - Het Algemeen Ge mengd Koor Krea Musica geeft zondag 16 juni een concert in de muziektent in het Houtmansplant- soen te Gouda. Het is voor het eerst dat dit nu elf jaar bestaande koor deelneemt aan deze tradi tionele concerten op zon dagmiddag. Tijdens het optreden staan ’gouwe ouwen’ op het repertoire, als ’If I were a Richman’, ’Top of the World’, 'Land of the Silverbirch’, ’In the Jungle’ en ’The Rhytm of life’. Het koor staat onder leiding van Anneke Hui- tink, aan de piano is Jos Vlietstra te horen. Bij slecht weer zal het con cert gegeven worden in de Gereformeerde Kerk aan de Turfmarkt. Het op treden duurt van 14.00 tot 15.00 uur en de toe gang is gratis. waar de Stichting Vriendschaps band Waddinxeen-Pelhrimov ene kamer voor me heeft geregeld. Bij de deur hangt en bord met de tekst "Wij verwelkomen u meneer Luit Bloem in Pelhrimov’ met daar bij de vlaggen van Nederland en Tsjechië. Ik voel me er direct thuis. Er ligt post voor me, maar ook een prachtige oorkonde van de Stich ting Vriendschapsband Waddinx- veen-Pelhrimov waarop geschreven staat dat ze mijn voettocht zeer waarderen en dat het een waarde volle bijdrage heeft geleverd aan de intensivering van de vriend schapsbetrekkingen tussen beide zustergemeenten. Ik ben daar zeer blij mee. De volgende dag (23/5) word ik om half elf opgehaald door wet houder Pacner voor een gesprek op het gemeentehuis. Met behulp van een tolk vertel ik over mijn voetreis en stelt hij me vragen. Ik ontvang van hem een mooi boek gedeelte van Pelhrimov waar hij tekst en uitleg over geeft met be hulp van tolk Jana. Halverwege de excursie komt het bericht dat de regionale televisie in aantocht is voor ene interview. De opnames worden bovenop een toren ge maakt en de vragen zijn in het En gels die ik natuurlijk ook in het En gels beantwoord. Zo haal je je vreemde talen nog eens op. Na de excursie nodigt burgemeester Bre- zina mij uit voor een lunch. Met de tolk en hij wordt het een gezellig uurtje en het smaakte me prima. Tolk Jana nodigt mij daarna uit om in de namiddag iets te gaan drin ken in een kelderbar. Ook dat wor- WADDINXVEEN - Woensdag I9 juni houdt de Alphacursus van de Centrale Hervormde Gemeente Waddinxveen haar Kom en Zie avond. Wie geïnte resseerd is in het Christelijk geloof of er meer over wil we ten is welkom. De avond wordt gehouden in Het Anker achter de Brugkerk en start om I9.30 uur met koffie en thee. Voor meer informatie:Arjan of Dine- ke Reijm tel. 0182-630539. maar via hun streek die natuurlijk veel mooier is! Het voetpad langs de Ludznice gaat tot aan het centrum van Ta bor door. Het bier doet me af en toe wat wankelend verder gaan en ik moet oppassen bij wat steilere gedeelten niet naar beneden te vallen en een nat pak op te lopen. Tabor is een oude stad waar ik een rustdag heb genomen. Onder het oude gedeelte bevindt zich een uit gestrekt ondergronds gangenstelsel van soms wel drie verdiepingen hoog. Met een gids een deel van deze catacomben bekeken. Ze werden vroeger gebruikt als schuil plaats, opslag van levensmiddelen en bier omdat de temperatuur constant is. Toeristinfo reserveert voor mij een kamer in een hotel in Pacor voor de volgende dag. Hal verwege Pelhrimov. Daar ga ik de volgende dag naar toe. Om Tabor uit te komen moet ik langs een vrij drukke autoweg lo- WADDINXVEEN - Zonta Club Gouda organiseert woensdag 19 juni voor de derde keer haar midzomeravond met wijnproe verij in restaurant Akkeroord. Ditmaal wordt de zomer inge luid met Ineke Fles (wijnen), Carolien Elias (brocante), Marij ke Arp (sieraden, schaalvormen en kunstkaarten), Carla Vink (groendecoraties) en Laura de Jonge (sieraden). Ook is het nieuwe Zonta-Frankrijk- kookboek uit. Voor 2,50 euro ontvangt men bij binnenkomst een wijnproefglas. Naast de wijn proeverij is er ook wijnverkoop. De Zomeravond wordt bij mooi weer in de tuin gehouden, bij re gen in het restaurant. Zonta is een internationale serviceorga- nisatie van werkende vrouwen, die de positie van vrouwen en kinderen wereldwijd wil verbe teren. Zonta heeft geen politieke of religieuze achtergrond. Zonta Club Gouda is in 2000 officieel geïnstalleerd en steunt elk jaar een goed doel. Met een bezoek aan de Zomeravond draagt men bij aan het leesbevorderingspro- ject voor peuters. Een project van Zonta in samenwerking met de Goudse bibliotheek. De zomeravond duurt van 17.00 tot 21.00 uur en wordt gehou den in Restaurant Akkeroord (Akkeroord I .Waddinxveen). want mijn brood is op en de win kels zijn dicht Geen probleem, het dienstertje levert het keurig bij me af De volgende dag de laatste etappe naar Pelhrimov. Het weer is goed, maar er waait een stevige wind van koud tot fris. Het is de laatste wandeling en een weemoe dig gevoel maakt zich van mij meester. Ik heb het landschap, de natuur, de heuvels, de dalen en ri vieren en de bossen en velden in Tsjechië zeer weten te waarderen. Een heel mooi land maar in verge lijking met Duitsland en Nederland sterk verwaarloosd. Om half twee bereik ik het bord Pelhrimov en laat me daarmee fotograferen. Ik voel me overwinnaar van de 1200 kilometer lange voettocht Eerst naar het centrum waar ik op het prachtige marktplein meteen an sichtkaarten koop om iedere on dersteuner te bedanken die mij een kaart of brief heeft gestuurd. Dan naar mijn pension Fit Farma VERMIST: Rode kater, wit te staartpunt, chronische niesziekte, klein van stuk, kijkt wat vreemd uit ogen (Noordeinde, Waddinx veen).Witte poes (Twee- manspolder, Zevenhui zen). Rode kater, wit plekje op kin en buik, halsband paars bel en koker (Dorpsstraat, Moerkapelle). Rode kater, (Moerkapelse Zijde, Moerkapelle). Zwarte ka ter, witte bef, linksachter witte poot, aan andere poten witte tenen, heeft oormerk (Noordkade, Waddinxveen). GEVONDEN:Waddinx- veen: teef, Yorkshire Ter rier. Lapjespers, halflang- harig (Noordeinde). Zevenhuizen: Rode poes. Zwarte kat, klein wit befje (Zuidelijke Dwarsweg). Zwarte kat, witte sokken, snuit en bef, op linkerach terpoot wit (Tweemans- polder). Voor gratis registratie en informatie over vermiste en gevonden dieren: 0186-601 199 Binnen 24 uur uw melding op inter net. Kijk voor recente ge gevens op www.dieren- centrale.nl vens de uitstekende locatie op dit ’drie landenpunt’. De over kant van de straat is Waddinx veen en Boskoop maar de grond ligt in Rijnwoude. Ik heb vertelt over haar leven in Tsjechië en ik over het mijne in Nederland. Om half zeven komt haar man haar halen voor een weekend in hun zomerhuisje. Een beetje ver- pen. De vrachtwagens suizen langs me heen en ik voel me niet hele maal op mijn gemak. Dan maar een paar kilometer omlopen en niet de kans lopen aan gort gere den te worden. Ik volg daarna het ’blauwe’ voetpad op de wandel- kaart, een mooie wandelroute door bossen, langs kleine meren en over landwegen. Een paar kilometer voor Pacor loop ik langs de rand van een bos, als ik plotseling een ronkend geluid achter me hoor. Een mannetjeshert rent ongeveer dertig meter achter me op volle snelheid het bos in met een snui vende neus en een ronkende bek. Een pracht gezicht, maar ik schrok er wel van. Het hotel in Pacov ligt buiten het stadje en een oud baas je geeft me de sleutel van de ka mer, vraagt naar mijn paspoort en schrijft meteen de rekening uit Be talen alstublieft ’s Avonds eet ik in een restaurant en vraag of ze een half brood aan mij willen verkopen De fractieleden waren uitgeno digd omdat de werkgroep de be hoefte had om hen te informe ren over de stand van zaken in Waddinxveen-Zuid. Na een kor te kennismaking tussen de werk- groepleden en de fractieleden is er een inleidende video gedraaid over vier verschillende Brede Scholen elders in het land. Dit gaf een beeld van de doelstellingen, accenten en mogelijkheden die in een Brede School vorm kun nen krijgen. In Waddinxveen-Zuid is de Bre de School gericht op het vergro ten van de ontwikkelingskansen van kinderen en hun ouders, door de basisschool op te ne men in een netwerk van voorzie ningen op het gebied van sociale, maatschappelijke en culturele za ken, sport, gezondheid en zorg. Heel belangrijk in Zuid is ook het versterken van de sociale struc tuur en cohesie van de wijk. De werkgroep heeft toegelicht dat ze is gestart met het leggen van contacten met instellingen en personen die in en om de wijk werkzaam zijn op het gebied van het welzijn van de bewoners. Ook is geïnventariseerd wat de kinderen uit de wijk vinden van hun wijk, wat ze graag in hun vrije tijd doen, welke instellingen ze kennen enz. Deze informatie wordt verwerkt en omgezet in een activiteitenplan. Later in het jaar zal ook onder jongeren en volwassenen in de wijk een be hoeftepeiling plaatsvinden. De werkgroep heeft verder het ini tiatief genomen om een wijkfeest te organiseren. Hiermee wordt een feestelijk startsein gegeven voor het project. De ’Brede School’ stelt zichzelf daarmee voor aan de bewoners en ieder een kan aan leuke activiteiten deelnemen. Een dergelijk wijk feest bevordert bovendien de sa menwerking tussen de verschil lende instellingen. De belangstelling vanuit de frac ties voor het onderwerp Brede School bleek groot te zijn. Tij dens de bijeenkomst bleek men o.a. geïnteresseerd te zijn in de concrete doelen waaraan de Brede School gaat werken. De thema’s taalspel en sociaal-emo- tionele ontwikkeling, zorgstruc- tuur rond het kind en buiten schoolse activiteiten zijn voor de werkgroep leidraad van activitei ten. Naar aanleiding van vragen over de doelgroep heeft de werkgroep uitgelegd dat het in Zuid in principe gaat om de kin deren en hun kansen, maar dat dit in een breder verband moet worden gezien; de wijk is van grote invloed op de ontwikkeling van het kind. Dat betekent dat ook jofigeren en volwassenen in de wijk binnen het vizier van de werkgroep Brede School blijven. Het enthousiasme van de werk groep Brede School is groot maar de taak ook! Daarom wordt uitgegaan van een groei model. Dit jaar wordt een goed begin gemaakt en langzaam maar zeker worden de activiteiten uit gebreid of aangepast. De steun van de fracties zal daarbij onont beerlijk zijn. een Oostenrijks echtpaar naar de voetbalwedstrijd Duitsland-Oosten- rijk.Als ik vertel waar ik mee bezig bemerk dat mijn veldfles ben, zegt de vrouw dat ze veel re spect voor me heeft Als ik zeg dat de meeste Duitsers ’Wahnsinn’ zeggen, knikt ze heftig met haar hoofd. Helaas verliest Oostenrijk van T met Fransen gearriveerd en met een van hen maak ik een praatje. Duits en Frans spreken geeft me een gevoel van bij West-Europa te horen en me daarmee verbonden te voelen. Het is een warme dag rantje een hele liter bier met Ook zij zeggen Wahnsinn’ WADDINXVEEN/BOSKOOP - De theaterklassen van het Coenecoop College hebben hun jaarlijkse voorstellingen weer achter de rug. Drie avonden lang werd een af wisselend programma ver toond; er waren vier stukken ingestudeerd. Op woensdag 5 en vrijdag 7 juni vonden de voorstellingen plaats in Wad dinxveen, op donderdagavond 6 juni was de aula van de locatie Boskoop geheel uitverkocht. De theaterklas Waddinxveen trad voor het eerst op. Onder leiding van mevrouw Ten Hoopen en de heer Beishuizen was De vloek van Femina inge studeerd, een vrolijke visie op het feminisme. Strenge, zwart- geklede vrouwen ontpopten zich in een klein uur tot fleuri ge, warmbloedige en swingende meiden. Dat foute mannen daarbij een handje hielpen, ligt voor de hand De theaterklas Boskoop - over Pelhrimov met kleurenfoto’s. Ik word de volgende ochtend om 8.00 uur verwacht op het gemeen tehuis voor een persconferentie en ontvangst door de burgemeester. In het zaaltje zitten twee vrouwe lijke journalisten van plaatselijke en regionale bladen, twee wethou ders, tolk Jana Nedelcevova en burgemeester Miroslav Brezina. Hij heet me hartelijk welkom in Pelhri mov en spreekt zijn bewondering uit voor mijn voettocht Ik doe hem de hartelijke groeten van burge meester Jonkman en overhandig den heel gezellige uren, waarin zij hem de brieven die Jonkman mij heeft meegegeven voor hem. Dan ga ik over mijn voettocht vertellen en stellen de journalisten vragen. Eén van hen spreekt Frans en is daar zeer trots op. Dus antwoord dwaasd van alle gebeurtenissen ik haar zo goed mogelijk in het loop ik terug naar mijn pension. Dit Frans terug. Het wordt een infor meel en gezellig anderhalf uur. Daarna biedt wethouder Pech mij een excursie aan door het oude Het vrijdag geopende keukencentrum op het ITC met een opblaasbare mammoet voor de deur. (Foto: Cicero) Onze professionele wasstraat zorgt ervoor dat uw auto of bus krasvrij en optimaal gewassen wordt. Voor de echte doe-het-zelvers zijn er op het Baanderij-complex ook hogedruk wasboxen. Als enige in de Goudse regio vindt naspoeling plaats met kalkvrij (osmose)water. inmiddels een rondje door dit de laatste maanden op in Fries nieuwe keukencentrum ge maakt en uit ervaring kan ik zeggen dat dit hier wel heel erg bijzonder is. Ervaring deed ik sinds de onderwijsmarkt van november 2001 wereldbe roemd in Boskoop - bracht drie stukken op de planken. De jonge spelers vertolkten twee onbekende sprookjes: Ten oos ten van de zon, ten westen van de wind en De jongste broeder. In het eer ste verhaal offert een barmhar tige dochter zich op voor haar familie, in het tweede proberen twee prinsen tevergeefs hun jongste broer en hun vader te bedriegen. De ervaren leden van de theaterklas hadden dit jaar hun tanden gezet in The West Side Story. Onder leiding van de heer Van der Panne was een gestileerde versie van het overbekende verhaal ontstaan, waarin dreigende dansscènes afgewisseld werden met inge togen sfeerbeelden. De a-chro- nologische volgorde van de di verse scènes zorgde ervoor, dat het publiek goed bij de les diende te blijven. land, de geboortestreek van mijn vrouw. Daar hebben we een huisje gekocht waar ook een nieuwe keuken in moest. Ik heb dus de afgelopen maanden heel wat keukencentra bzocht. Ik kan de familie Slingerland dan ook van harte feliciteren met deze nieuwe zaak”, zo sprak Van der Linden. Wim Slingerland heeft bij elke nieu we opening van een vestiging getoond dat hij niet alleen aan zichzelf denkt. Hij overhandigde Van der Linden een cheque van 2250 euro voor het Historisch Genootschap in Waddinxveen. Deze zijn bezig met het oprich ten van een Oudheidskamer om de Waddinxveense historie voor altijd vast te leggen en te tonen. En daarmee is het geld goed besteed. Met het op pompen van de mammoet ver klaarde Van der Linde het Keu kencentrum voor geopend. Het Keukencentrum is gevestigd aan de Frankrijklaan naast het Japanse restaurant. Volgende week in deze krant een terug blik op de historie van Wim en Marianne Slingerland en hun Keukencentrum. (KS) BOSKOOP/WADDINXVEEN - Een grote opblaasmammoet markeerde dit weekeinde de nieuwe vestiging van het Wad dinxveense Keukencentrum op het ITC. Het was voor eigenaar Wim Slingerland de derde ver huizing van zijn bedrijf en, zoals hij zelf zei, „wat mij betreft ook het laatste kunstje.” Het Keukencentrum, dat begon in een pand aan de Henegou werweg en later de Gouwe overstak naar het voormalige gebouw van Verbakel tegen over het gemeentehuis, groeide opnieuw uit haar jasje. Maar ook al snel bleek Waddinxveen te klein voor een goede lokatie en trok men de regio in. Niet van harte maar wel noodzaak, zo blijkt uit de reactie van de rasechte Waddinxveener Slin gerland. Voor de opening had hij oud-burgemeester C.M. v.d. Linden uitgenodigd. In een met humor doorspekte speech ver telde Van der Linden dat hij zich niet zomaar laat vangen voor dit soort klusjes. Maar voor Wim en Marianne Slingerland wilde hij toch een uitzondering maken. Van der Linden: „Eigen lijk sta ik hier met de pest in I Internet www.debaanderij.nl E-mail baanderij@cistron.nl Telefoon (0182) 67 01 67 Fax (0182) 67 03 78 Industrieterrein ’’Kromme Gouwe” (tegenover de Praxis) WADDINXVEEN - Op maandagavond 3 juni stond de Brede School van Waddinxveen op de agenda van de frac ties van de politieke partijen in de Waddinxveense ge meenteraad. De fractieleden, zowel oudgedienden als nieuwe, die welzijn of onderwijs in hun pakket hebben, waren uitgenodigd op een bijeenkomst op het Raadhuis. Het initiatief voor deze bijeenkomst kwam van de werk groep Brede School Waddinxveen Zuid, op deze avond vertegenwoordigd door Hans de Haas van basisschool De Kameleon, Hugo Slootjes van Wijk- en Buurtbeheer, Ast rid de Weerd van de Stichting Waddinxveens Welzijns werk, Suzan de Jong van PJ PARTNERS en Henk Nentjes van de gemeente. WADDINXVEEN - De groe pen acht van alle Waddinx veense basisschoolleerlingen stapten afgelopen week op de fiets voor het verkeersexamen. Was er dinsdag nog zon, de woensdagochtend kende veel regenbuien: meer verkeer en de capuchons gingen op. „Som migen hebben daardoor min der zicht”, constateert Hen- drien van Gent, één van de ouders die op een post de ver- keershandelingen van de deel nemers keurde. „Het is vooral heel druk in het verkeer”, meent moeder Hen- drien. Samen met Joke van Beek bemenst ze de post bij winkelcentrum Groensvoorde. „Veel auto’s op de weg, kinde ren kunnen soms niet eens voorsorteren.” Een jongen met een fel oranje hesje over zijn jas nadert de controlepost. Zo geconcentreerd als hij is, rijdt hij rechtdoor waar hij af zou moeten slaan. „Hierheen”, cor- 350 basisschoolleerlingen legden afgelopen week het praktische verkeersexamen af. rigeren de dames hem.Ver schrikt kijkt hij op en vergeet daardoor bijna om te kijken. Steekt zijn hand uit, rijdt naar het midden van de weg, kijkt vluchtig om en steekt alsnog over om de juiste route verder te fietsen. Een plusje op de lijst. Hendrien: „Ze rijden zo seri eus, ze doen extra goed hun best en door de zenuwen rij den ze extra voorzichtig. Soms rijden ze op andermans fietsen waardoor het ook wat onwen nig wordt. Corrigeren is vaak genoeg, dan schrikken ze even en komt het wel goed.” Hun lijst telt nog maar twee minne tjes. „We zagen er wel één die na het examen wat baldadig werd”, vertelt Joke. Die moest kennelijk de spanning eruit fiet sen. Hij reed heel hard voorbij en gaat zo onderuit en toen was de fiets alsnog in elkaar.” „Kinderen zijn zich niet zo be wust van gevaren” meent Hen drien. „Er wordt veel te non chalant gefietst. Volwassenen geven ook vaak het verkeerde voorbeeld. Ik stoor me aan het feit dat weinig mensen hun hand uitsteken en zonder ver lichting fietsen. Ik denk dat au torijders dat meer hebben dan stad Pelhrimov, loop ik de Oplossing: raam open gooien en in afstand tussen deze beide tien minuten is het fris op de ka- zustergemeenten. mer. Om halfzeven ontbijt De Fransen zijn ook al op en ik maak nog een praatje met ze over onder meer In het hotel in Bechyne kijk ik met Saint Jacques de Compostelle. Dan op weg naar Tabor. Ik ben tien mi nuten onderweg als ik plotseling ont breekt Terug naar het hotel en waarachtig hij staat nog op mijn kamer. En ik had nog wel alles twee keer gecontroleerd! Zonder water gaat het natuurlijk niet Ik Duitsland. Inmiddels is een bus loop langs een prachtig pad langs de rivier de Luznice. Langs de oe ver zomerhuisjes en af en toe een camping. Halverwege ontmoet ik een groepje Duitsers met kinderen en drink bij een primitief restau- ze. geweest en mijn hotelkamer is een Ook zij zeggen ’Wahnsinn’ wan- oventje geworden. Voordeel: de ge- neer ik over mijn voetreis vertel. Ze wassen kleren zijn zo droog. Na- komen uit Tubingen en ik had niet deel: zweten onder een donsdeken, over Thuringen moeten lopen,

Weekblad voor Waddinxveen | 2002 | | pagina 17