Multiculturele feestweek Goed dat er politie is?? Woningbouw Oranjestraat heeft nog heel wat voeten in de aarde Australische Prijs voor restaurant ’t Baarsje Project Kunst op Rehobothschool Gespreksgroep: ’Ruimte om te rouwen’ 32 Bekeuringen bij bromfietscontrole Bridgeclub start zomercompetitie Pastor André Bosman viert 40 jarig Priesterjubileum Inbreker kraakt WeWa op internet Aantal omwonenden uit bezorgdheid over goede afloop gokkast in café Vaderdag- barbecuedag LEZERS SCHRIJVEN bb»I I K3 ÉgT '--m I I A WOENSDAG 12 JUNI 2002 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN PAGINA 21 r John van Gooien met name op het Lagerhuisde bat van woensdagavond. Waar waren onze politieke volksverte genwoordigers, die na de verkie zingen om het hardst riepen dat er meer naar de mensen geluis terd moet worden en dat de in woners meer betrokken moe- Een getuige had ons een signale ment gegeven over een gele scoot er en de persoon daarop. De be treffende jongen paste in dat signalement, waarop wij zijn naam hebben gevraagd. Hij is niet aangehouden en vooralsnog vol staat het daarmee. Ook in de computer staat hij niet als ver dachte genoteerd. Inzage is moge lijk, daarvoor kan een procedure worden gestart Daar kan gebruik van worden gemaakt als een ge sprek niet voldoende is. Verder loopt het onderzoek naar de oor zaak van de brand nog. Frans Penders, Teamchef politie Waddinxveen/ Boskoop Lottie van den Berg Duo-raadslid PvdA plaats opgezet waarbij de bromfietsen werden gecontro leerd op technische gebreken en de constructiesnelheid. 36 Bromfietsen werden gecontro leerd. Van de eigenaren kregen er 32 één of meerdere bekeu ringen. Mike Jensen een groot plezier om de prijs ter beschikking te stellen, zeker nu meer en meer Nederlanders de kwa liteit van Australische wijnen op hun waarde weten te schatten. GOUDA/REGIO - Wanneer fa milie en vrienden in die perio de op vakantie zijn, maakt de weduwe of weduwnaar vaak een moeilijke en eenzame tijd door. De Vierstroom heeft ge kozen om een gespreksgroep plaats te laten vinden in deze periode. De gespreksgroep start op 24 juli. In Gouda wor den tien bijeenkomsten gehou den op woensdagmiddag van 14.00 tot 16.00 uur. De groep deratie ’Levend Water’ in Bo skoop, Reeuwijk en Waddinx veen. Zondag I6 juni gaat pastor Bosman voor in de Eucharistie viering, die om I 1.30 uur begint in de gereformeerde kerk, Dorpsstraat 106 in Zevenhui zen. Hierna is er tot 14.00 uur gelegenheid om hem te felicite ren. een (Foto: Artistic ArtILiesbeth van der Vis.) WADDINXVEEN - Bridgeclub Waddinxveen heeft afgelopen maandag het bridgeseizoen af gesloten. Echter, het bridgen stopt niet. Donderdag start de zomercompetitie waarop ie dereen, van beginners tot ge vorderden, leden en niet-leden, kan inschrijven tot I9.20 uur. Vanaf I9.30 uur worden zes rondes van vier spellen ge speeld tot circa 22.45 uur voor 4,- per paar per avond, elke donderdag tot eind augustus. De zomerbridge is zeker ge schikt voor niet-leden die wil len kijken hoe het is om in WADDINXVEEN - De afgelo pen weken hebben de leerlin gen en leerkrachten van de Re hobothschool (Sperwerhoek) zich intensief beziggehouden met het project Kunst. Op al lerlei manieren waren de kin deren met dit onderwerp be zig. De kleuters werkten met ’Kleuren en vormen’ en ’Die renkunst’. Zij maakten in de klas kennis met een echte kun stenaar. ’Kunst en mode’ had de ‘t Baarsje viel afgelopen week in de prijzen. (Foto: Artistic ArtILiesbeth van der Vis.) Afgelopen week stond Waddinx veen in het teken van de multi culturele samenleving. Door ver schillende organisaties was in samenwerking met de gemeente een totaal pakket aan activitei ten samengesteld, gericht op verschillende doelgroepen. Alle activiteiten trokken veel belang stelling, maar niet vanuit het ge meentebestuur. En dan wijs ik was zelfs een schildersatelier te bewonderen. De open kijkavond op woens dagavond 5 juni vormde de af sluiting van dit project. Er was op deze avond veel belangstel ling voor het werk van de kin deren. Er kan worden teruggekeken op leerzame en gezellige we ken, waarbij ook de creativiteit van de kinderen goed aan bod gekomen is. persoonlijk medegedeeld dat dit schrijven aangeboden zou worden ter plaatsing in het Weekblad voor Waddinxveen. nieuwkomers en het belang van een goede samenleving tussen allochtonen en autochtonen. Met deze multiculturele week is een aanzet gegeven tot een be ter begrip voor elkaar en daar door tot het bereiken van een goede verstandhouding tussen Afgelopen zondag 9 juni omst reeks 22.00 uur komt mijn zoon buiten adem met vrien den thuis van de skatebaan, omdat hij grote rookpluimen in de lucht had gezien, komende uit de richting van zijn ouderlijk huis en hij wilde weten of dat wellicht thuis en/of uit de di recte nabijheid vandaan kwam. Wij merkten dat de rook van verder weg kwam, maar tot on ze schrik leek het in de buurt van zijn oefenruimte te zijn, waar hij wekelijks repeteert met zijn band bij het muzikan ten collectief Waddinxveen. Dus uiteraard bezorgd om die oefenruimte stap je in de auto, rijdt richting de rook, alwaar snel bleek dat de brand op het terrein van de grofvuilverwer- king gaande was, en niet in hun oefenruimte wat er ongeveer dertig meter naast ligt. Gelet op de nog steeds gaande brand in de nabijheid van de gingen geeft Bosman de men sen stof tot nadenken. 'Er zijn’ voor God en voor elkaar is de rode draad in zijn leven en pro beert dat door te geven aan de mensen om hem heen. Er is een hechte band gegroeid met de ménsen van de rk gemeen schap. Voor hen is André Bos man hun inspirator; andersom is de kleine gemeenschap dat voor hem. Op 16 juni 2002 viert hij zijn 40 jarig priesterjubileum. Het feest wordt gevierd binnen ’zijn’ ge meenschap: de R.K. Gemeen schap Moerkapelle-Zevenhui- de verschillende bevolkingsgroe pen. Het zou mooi zijn als we deze week tot een traditie kun nen maken, maar dan wel met het tonen van belangstelling door onze gemeentebestuur ders. aandacht van de kinderen van groep 3, terwijl in groep 4 ’Let terkunst’ centraal stond. De leerlingen van groep 5/6a hiel den zich bezig met Fotografie en maakten een excursie naar een foto-ontwikkelcentrale. In groep 6b/7 was Muzikale kunst het onderwerp, waarbij kinde ren op de open avond zelf mu siceerden. Groep 8 verdiepte zich in de schilderkunst van Piet Mondriaan. In het lokaal Walther Micke ZEVENHUIZEN/MOERKAPELLE - De plannen voor de uitgifte van kavels voor woningbouw aan de Oranjestraat zijn weer actueel geworden doordat de gemeente in over leg is getreden met de Voetbalclub Moerkapelle. De voet ballers hebben destijds bezwaar gemaakt tegen de plan nen omdat zij bang waren dat de toekomstige bewoners van de te bouwen woningen zouden gaan klagen over ge- luids- en lichthinder. Uit een memo van 24 mei van de af deling V.R.O.M. van de gemeente blijkt dat er een laatste overleg heeft plaatsgevonden op 24 april j.l. en dat er nog enkele zaken definitief afgehandeld moeten worden waar na het bezwaarschrift kan worden ingetrokken. Leerlingen van de Rehobotschool sloten afgelopen week hun project‘kunst’ af met tentoonstelling. ZEVENHUIZEN - De politie Hollands Midden en de politie Rotterdam-Rijnmond hebben tussen zaterdag 8 juni 23.30 uur en zondag 9 juni 05.00 uur een bromfietscontrole gehou den in Zevenhuizen. Op twee locaties werd een controle- clubverband te bridgen. Op de slotavond afgelopen maandag werden Frans van Duppen en Freek Hart met 56,26% club kampioen. Op de tweede plaats gevolgd door Ria Bakker en len van der Meer met 53.94% en op de derde plaats eindigden Douwe en Stefan Kras met 52.36%. Op de donderdag na men Margaret Hendriks en Cath van Hoorn met 54.10% oefenruimte besluit hij daar, met nog zeer veel andere kij kers nog even te blijven, om de ontwikkeling van de brand te zien. Uiteraard vanachter de aangebrachte rood witte linten van de politie. Drie kwartier la ter komt hij verontwaardigd, teneergeslagen en ontdaan thuis met de mededeling dat hij ter plekke was aangehouden door twee agenten, als zijnde een verdachte. Dit inmiddels ten overstaan van vele vrien den, bekenden en overige wijk bewoners die aldaar aanwezig waren, want hij woont in de Zuidplas en de brand was even eens aan de rand van deze wijk. Een reden van de aanhouding is hem op dat moment niet gege ven en ook niet op mijn telefo nische vraag diezelfde avond aan het adres van de politie. Al le persoonsgegevens zijn zoals behoord bij een aanhouding verwerkt in de computer en een dag later persoonlijk door mij en mijn zoon opgevraagd op het bureau Limaweg. Alwaar ook geen antwoord kon/wilde gegeven worden op de vele vragen die mijn zoon en ik had den t.o.v. deze onterechte aan houding, en wel leesbaar waren in de computerbestanden. Zelfs een gedaan beroep op de wet openbaarheid bestuur en per soonsregistraties mocht helaas niet baten. Het kan dus blijkbaar zo maar gebeuren dat elk persoon op elk moment om welke reden dan ook aangehouden kan wor den, zonder enige vorm van mededeling en bij minderjarig heid zoals in dit geval een vorm van contact naar de ouders. het voortouw. Op de tweede plaats Klaas Andringa en Jan Koopmans met 53.29% en Gui do van de Meerschout en Jaap Smits eindigden met 52.55% als derde. De slampakker was op de maandag voor Nina Peters en Maarten Twigt met 17 slampun- ten. Ria Bakker en len van der Meer hadden er 16 en Marga Grootendorst en Anneke Ver ten worden bij de politiek? Dit debat - n.b. in het 'huis van de gemeente’- was een uitgelezen gelegenheid om meer inzicht te krijgen in de kernvragen van de multiculturele samenleving, zoals het beleven van de verschillen in godsdienst, het beleid t.a.v. sluis 15. Op de donderdag wa ren dat I. Margaret Hendriks en Cath van Hoorn met 16 punten, 2. Guido van de Meer schout en Jaap Smits 14, 3. Maap Groenendijk en Jan van de Werf samen met Ton Verba- kel en Frits van Zoest 13. Het nieuwe seizoen begint op 3 september. Nieuwe leden kun nen zich opgeven bij W. van Oudshoorn, tel. (0182) 61 I 179. Ook start op 30 september een nieuwe bridgecursus van 12 weken voor beginners (Ie of 2e jaars). Inlichtingen bij Klaas Andringa (0182) 61550. ZEVENHUIZEN - In een hore cagelegenheid aan de Dorps straat is vrijdagnacht 7 juni in gebroken. Een onbekende man heeft rond 05.30 uur een raam vernield, is naar binnen geklom men en heeft een gokkast opengebroken en geld hieruit meegenomen. De eigenaar van de horecagelegenheid, die vlak bij woont, nam poolshoogte toen hij het alarm af hoorde gaan. Hierbij zag hij een man wegvluchten. houder wil het besluit van Ge deputeerde Staten afwachten en dan verder kijken. Hij sloot nader overleg met omwonen den niet uit en zegde toe infor matie te zullen verstrekken over de te treffen verkeersmaatrege len. In de commissievergadering van 4 juni werd door sommige leden al gezinspeeld op beleids- wijzigingen die plaats zouden kunnen hebben als gevolg van het op korte termijn te ver wachten aantreden van een nieuw kabinet. Dit zou bijvoor beeld het geval kunnen zijn voor de verstrekkingen uit het Ge meentefonds. Een beleidsterrein waarbij er zeker aanleiding is om te anticiperen op te ver wachten beleidswijzigingen is dat van de ruimtelijke ordening. WD, LPF en CDA lijken de Vijf de Nota Ruimtelijk Ordening al min of meer terzijde te hebben gelegd. Deze partijen willen de invloed van rijk en provincie op de ruimtelijke ordening vermin deren en die van de gemeenten vergroten. Op 4 juni werd voorts aan de leden van raads commissie II een voorstel van burgemeester en wethouders inzake verordening op grond van de Tijdelijke referendumwet voorgelegd. Op I januari 2001 is de Tijdelijke referendumwet in werking getreden. Deze wet maakt correctieve referenda die worden gehouden op initiatief van de kiesgerechtigden moge lijk. Hoofdregel van deze wet is dat besluiten niet in werking treden voordat vaststaat dat er geen referendum over wordt gehouden. Dit is dus ook het ge val ten aanzien van een eventu eel door de gemeenteraad te nemen besluit over het verko pen van kavels grond ten behoe ve van woningbouw aan de Oranjestraat. Het ziet er naar uit dat de inwoners van de ge meente desgewenst te zijner tijd zeker nog de gelegenheid krijgen hun invloed in deze zaak te doen gelden. Op de vergadering van Raads commissie I, die op 3 juni plaats vond, stond de stand van zaken van de woningbouwlocatie Oranjestraat op de agenda. Voorafgaande aan de vergade ring maak te de heer H. Schou ten na mens een groot aan tal omwo nenden gebruik van het spreekrecht. Schouten heeft een brief aan de bewoners van de Oranjestraat geschreven waarin hij hun me ning vraagt over de bouwplan nen. Het bijbehorende enquête formulier werd door 17 van de 27 bewoners ingevuld en terug gestuurd. Op twee bewoners na vindt iedereen dat de initiatief groep het verzet tegen de ge plande woningbouw namens hen moet voortzetten. De heer Schouten doet namens de be treffende bewoners een beroep op de gemeente om met hen te overleggen opdat zij aan de pro vincie kunnen schrijven dat ze met de gemeentelijke overheid tot overeenstemming zijn geko men inzake de bouwplannen. Verder stelt hij voor om de dijk waarop de Oranjestraat ligt op de gemeentelijke monumenten lijst te plaatsen. Het belangrijk ste bezwaar van de omwonen den heeft betrekking op de afwikkeling van het autoverkeer. Het smalle dijkje is totaal onge- Het zal je maar gebeuren dat je uit een groep mensen wordt gehaald, niet wetende of het komt door je kleding, je haar dracht, ongepoetste tanden, ve ters niet gestrikt, verkeerd pet je, verkeerd kleurtje of welke mij nog steeds niet nader be kend zijnde reden. Een ieder is blijkbaar een zeer veel groter ’doelwit’ als dat men zelf waar schijnlijk ooit gedacht had. Ui teraard wordt deze zaak tot op de bodem uitgezocht, maar ik vond het te ernstig en van alge meen belang, mede daar het een ieder op elk moment blijk baar kan overkomen, en je niet wil overgeleverd zijn aan de willekeur van de ’sterke arm’ want zo is dat nog steeds, er is nu 24 uur later nog geen in zicht over het gebeurde van mijn zoon. De politie heb ik schikt voor het verwerken van het bij bebouwing te verwach ten autoverkeer. Dat is zelfs in de huidige situatie al een pro bleem. Het voornemen om een weg onderlangs te leggen stuitte destijds op bezwa ren bij de provincie Zuid Hol land. D. Bac (SGP) wilde graag weten of de variant van de wegverlegging afdoende onder zocht is, dit in verband met de mogelijkheid van het verhogen van de kwaliteit van de kavels en het verminderen van de ver keersdruk. Mevrouw B. Spek man (PvdA) deed een verzoek aan de overige fracties om een standpunt in te nemen over de te treffen verkeersmaatregelen. Dé fractie van de PvdA wil bo vendien de dijk als gemeentelijk monument aanwijzen. Spekman pleitte er voor om in overleg te treden met de bewoners en de mogelijkheid van het leggen van een weg onderlangs nader te onderzoeken. Zij vroeg ook om nader onderzoek naar de gevol gen van de ligging van een be drijf op korte afstand van het te bebouwen perceel. De heer G.J. Freeke (Christenu nie) drong aan op een snelle af handeling van de zaak. Hij vroeg in hoeverre wethouder Zijder- hand bereid is met de omwo nenden te overleggen. De wet- ZEVENHUIZEN/MOERKA PELLE - Wie van vaderdag een echte feestdag wil maken, kan kiezen voor een barbecuefes- tijn met (h)eerlijke producten uit de wereldwinkel. Er zijn spreads in drie smaken: Balsa mic Onion, Sundried tomato en Tunesian Spice Dip, te gebrui ken op vlees, stokbrood of to ast. Voor vegetarische vaders is het duosetje van tapenade en paté een goede tip. De tapena de is gemaakt van Kaapse olij ven, in de paté zit koriander, ko mijn en een vleugje chili. Het geeft een verrassende smaak op stokbrood bij de borrel of als bijgerecht bij de couscous of gegrilde vis. Een eerlijk wijn tje erbij en de feestmaaltijd is compleet. Er zijn wijnen in di verse soorten. Maar ook voor cadeaus is de Wereldwinkel ge schikt: bijvoorbeeld een leren portemonnee, leren mapje voor pasjes of een fotolijstje. De wereldwinkel staat iedere zaterdag van 10.00 tot 16.00 uur op het plein voor het ge meentehuis in Zevenhuizen. wordt begeleid door twee er varen maatschappelijk werk sters.Voorafgaand zullen er ge sprekken plaatsvinden tussen de deelnemers en de begelei ders. De kosten bedragen 15 euro en aanmeldingen moeten voor 18 juni binnen zijn. Voor informatie en /of aanmelding: tel 0182- 594710 of tijdens kantooruren naar de Vier stroom Zorglijn 0182- 594 500. zen. Van lieverlee wil André Bosman het wat rustiger aan gaan doen. Voor het organise ren van de vieringen en andere activiteiten binnen de R.K. Ge meenschap is een ruime mate van zelfstandigheid aanwezig. Voor de viering van de Eucha ristie kan men in de toekomst een beroep doen op het pas torale team van de parochiefe- WADDINXVEEN - De Wad- dinxveense politieke partij We Wa heeft op internet een eigen website geopend. WeWa, dat staat voor Weerbaar Waddinx veen, geeft de bezoekers van de website de gelegenheid om over tal van onderwerpen te discussiëren. Behalve het pro gramma en een overzicht van de vierpersoonsfractie in de gemeenteraad worden ook ac tuele standpunten gepubli ceerd, waarop gereageerd kan worden. De fractie wil in de toekomst met grote regelmaat publiekelijk verantwoording af leggen over de ingenomen standpunten in de diverse com missie- en raadsvergaderingen. Via het e-mailadres info@we- wa.nl kan informatie over de partij worden opgevraagd. De website is te vinden op www.wewa.nl. Deze rubriek staat ter vrije beschikking van elke lezer van het weekblad voor Waddinxveen. Brieven die de grenzen van het fatsoen of van het recht op privacy te buiten gaan worden geweigerd. Anonieme brieven worden niet gelezen. Brieven onder pseudoniem worden wel geplaatst, mits de redactie de schrijver van naam kent. WADDINXVEEN - Restau rant ’t Baarsje heeft de eerste prijs in de wacht gesleept bij de Australian Wine Week. De gasten van het voormalige visserscafé aan de Zwarteweg hebben in grote getale mee gedaan aan een wijnquiz waardoor bleek hoezeer Aus tralische wijnen zich in een toenemende populariteit kun nen verheugen. Op dinsdagmiddag 4 juni be zocht de Ambassadeur van Australië Zijne Excellentie Peter Hussin, vergezeld van zijn vrouw. Restaurant 't Baarsje. Tijdens de lunch reikte hij de prijs uit aan patron Daam Scharloo wiens gasten eerder dit jaar zo enthousiast op de Australische wijnen hebben gereageerd. De Australian Wine Week is een initiatief van Mike Jensen van hello-wine.com, een be drijf dat via internet Australi sche wijnen in Nederland verkoopt. De prijs die’t Baarsje ten deel valt is een selectie van enkele Australi sche topwijnen. Het is voor ZEVENHUIZEN/MOERKA PELLE - Werken met kleine groepen mensen, die zich ver zamelen rond de Schrift en hun leven van daaruit zin geven, doet hij graag. Sinds 1978 bege leidt pastor André Bosman dan ook de R.K. Gemeenschap Moerkapelle-Zevenhuizen, waar om de drie weken een viering wordt gehouden. Eén keer per zes weken gaat pastor Bosman voor in de Eucharistie viering. De vieringen worden voorbereid in samenspraak met leden van de gemeenschap. Door de inspirerende overwe- Het onderwerp woningbouw aan de Oranjelaan is weer actueel. (Foto: Artistic ArtILiesbeth van der Vis.) IE»-*'f - MEv'

Weekblad voor Waddinxveen | 2002 | | pagina 21