Multiculturele opkomst bij ’Lagerhuisdebat’ College wil zwerfvuil voortaan aanpakken met geldboetes Kanovaren op de Petteplas Opschoonactie: „Niet teveel mekkeren, gewoon doen. 1 Informatiebijeenkomst ’De Overkapping’ Wethouder helpt met opschonen L1 MEDISCHE DIENSTEN x. "X KERKDIENSTEN x. Colofon Cadeaubon (0182-322 488) J I PAGINA 9 WOENSDAG 12 JUNI 2002 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN MID- (Foto: Artistic Art/Uesbeth van der Vis.) Groens- Groens- re- De Bethelkerk, Bilderdijklaan zondag 9.30 uur ds. C.D. Zon- nenberg 17.00 uur ds.A.W. van der Plas Weekeinddienst dierenarts: A.H.M. Hermans en J.C.H. van Dorst, Kattensingel 17, Gouda, tel. 0182-510958; Woubrech- De Hoeksteen, Esdoornlaan zondag 9.30 uur ds. J. West land, Waddinxveen 15.00 uur ds. C.D. Zonnenberg I8.30 uur ds. W.G. Gerritsen, Oud Alblas De Morgenster, Sterrenlaan zondag 9.30 uur dr. M.Verduin, Zeist 17.00 uur ds. H. Schipaanboord VOOR SPOEDEISENDE HUIS ARTSENHULP BUITEN KANTOORUREN Sectie ’De Rank’, confessio- neel-hervormde gemeenschap, Coenecoopcollege zondag 10.00 uur ds. C.H.Wes- dorp, Berkel en Rodenrijs I8.30 uur ds. R. van Loon, Ca- pelle a.d. IJssel Weekblad voor Waddinxveen is een onafhankelijk weekblad, dat in een oplage van 15.300 exemplaren wordt uitgegeven en verspreid in Waddinxveen, Moerkapelle en Zevenhuizen. Weekblad voor Waddinxveen verschijnt op woensdag. Uitgever Dagblad van Rijn en Gouwe B.V. Alphen aan den Rijn voorde zondag 9.30 uur ds. A.R de Graaf, Waard er komst goed: 23 buurtbewoners hielpen mee. Reden om dit jaar een zelfde methode toe te pas sen en dus draaide het kopieer apparaat opnieuw honderden staan vierkant achter de actie. „We stoorden ons echt aan het Wel hopen ze op meer grijpers en kleine maatjes handschoe nen, daar was vorig jaar een te kort aan. „We hebben de ge- Broug-van der Haven merkte op dat de grondbeginselen van de Bijbel, de Koran en de Thora weinig van elkaar verschillen. In Waddinxveen zijn I4 christelijke geloofsgemeenschappen en de basis daarvan is bij alle het zelfde. Vanuit dat principe moeten de verschillen worden opgelost. Van moslimzijde werd gesteld dat de Koran vredelievend van inhoud is. Naar buiten uit komt dat anders over omdat vaak wordt gekeken naar de ultra-rechtse organisaties zoals de Taliban. Maar dat is geen maatstaf om met deze achtergrond de Koran te beoordelen. Ook bij het Christendom zijn er ultra-rechtse organisaties. Denk maar aan Zuid- Afrika. Ongeacht welke religie men heeft, het is levensgevaarlijk als de politiek wordt verenigd met de reli gie. Op die manier ontwikkelde de discussie zich verder. Ook werd gesproken over het feit dat een groot dantal allochtonen die al jaren in Nederland wonen de Ne derlandse taal niet beheersen, wat als een ernstig tekort wordt gezien om meer met elkaar in contact te komen. Met de tweede generatie gaat dat wat makkelijken Beide par tijen hechten grote waarde aan de vrijheid als norm. Tot slot kwam men tot de conclusie dat het nodig is meer open te staan voor eikaars leefwijzen en regels en daar weder zijds ook begrip voor op te bren gen. Normen en waarden zijn geen vast pakket. Daar wordt verschillend over ge dacht. Maar in gesprekken met el kaar moet geprobeerd worden el kaar daarin te vinden en minstens begrip voor eikaars overtuiging te hebben.Tenslotte gaan de verschil len vaak over leefpatronen. Door gesprekken kunnen de verschillen in de samenleving hoe dan ook kleiner worden, dat was uiteindelijk de con clusie van de overgrote meerder heid van de aanwezigen. Naast het lagerhuisdebat waren er nog vele andere activiteiten tijdens de Multiculturele Week in Waddinx veen. Zo konden kinderen zich op woensdagmiddag vermaken op de kinderspelmiddag waar spelletjes die met verschillende culturen te maken .hadden gespeeld konden worden. Ook waren er hapjes uit diverse landen te verkrijgen. „We hebben geprobeerd de activi teiten zo laagdrempelig mogelijk te maken”, vertelt Jacqueline van Veen, van stichting Jeugd en Jongerenwerk Midden Holland. „Het belangrijkste doel is om elkaar te leren kennen. Gewoon recreatief en niet te moei lijk doen met allerlei doelstellingen. Gewoon elkaar leren kennen.” Na tuurlijk zitten de kinderen al met el kaar in de klas, maar -zo zegt Jac queline- is een middag als deze ook belangrijk voor de ouders. „Allocht one ouders zitten meestal niet bij verenigingen als de Nederlandse plattelandsvrouwen. Hier komen ze toch met elkaar in contact.” Ondanks de regen is de opkomst al heel aardig. „Na een half uur telden we al zeventig kinderen”, vertelt Jacqueline. De organisatie rekende voor de hele middag op tweehon derd kinderen. Eén van hen is Ma riana, 9 jaar jong. Ze heeft tot haar zevende jaar in Brazilië gewoond en is nu twee jaar in Nederland. Ze is met haar moeder en zusje gekomen en ze vermaken zich er prima. „Ik ga nu handje schilderen doen”, vertelt ze vrolijk. Komt ze alleen voor de spelletjes, of ook voor de kennisma king met anderen? „Ook om andere kinderen te leren kennen. Dat vind ik leuk!”, zegt ze. „En om pannen koeken te eten.” Kinderen konden elkaar ook ont moeten tijdens het zaalvoetbaltoer- nooi op donderdag. Zes teams uit verschillende landen hadden zich in geschreven. Marokaans.Turks, Ne derlands en gemixte teams uit het AZC. Andere activiteiten waren de filmavond voor vrouwen, een fiets tocht langs vijf kerken en een Turks gebedshuis en op zaterdag een Multi Cultureel Slotfeest in de Dreef met diverse optredens. zich aanmelden voor assisten tie in zijn of haar wijk. Redactie Sanne van der Kolk 0172-420512 E-mail: weekbladvoorwaddinxveen@ rijnengouwe.nl Kopij dient uiterlijk op maandag 16.00 uur in het bezit van de redactie te zijn om in aanmerking te komen voor plaatsing. Bijdragen per e-mail of op floppy verdienen de voorkeur. WADDINXVEEN - Donderdag avond werd in het kader van de cul turele week in de raadzaal van het gemeentehuis een Lagerhuisdebat gehouden. Er waren twee stellingen waarover onder leiding van de jour nalist Ton Planken gediscussieerd zou worden, doch waarvan er eigen lijk slechts één werd behandeld. Stel ling IIs de Nederlandse samenle ving tolerant of onverschillig ten^ opzichte van allochtonen. Stelling 2: De Nederlandse normen en waar den zijn er voor alle bewoners en er zijn slechts weinig verschillen tussen de verschillende godsdiensten. Oud- wethouderVan Holsteijn fungeerde als jurylid.Voor deze openbare bij eenkomst waren vertegenwoordi gers van verschillende kerken en or ganisaties uitgenodigd, zowel van de autochtone- als van de allochtone kant. Van de inwonerskant was er een be hoorlijke vertegenwoordiging. In een eerste rondje werden eerst de me ningen gepeild. De opzet van het ge heel was om meer respect voor el kaar te hebben en de wens dat Waddinxveen weer een echte sa menleving wordt. Op de vraag welke wensen er onder de aanwezigen le ven, kwam onder meer naar voren dat de verschillen tussen de lonen en het wonen moeten worden weg genomen; het asielzoekerscentrum niet aan de rand van de gemeente gebouwd had moeten worden, maar in het centrum; en in de commissies meer vertegenwoordigers van al lochtonen op te nemen om daar door meer met elkaar in contact te komen. Van kerkelijke zijde werd aangedron gen op het houden van gezamenlijke diensten van moslims en christenen. Er is zo weinig verschil tussen de verschillende godsdiensten, was de mening van een aantal aanwezigen. Van moslimzijde werd dit bestreden. In hoofdlijnen zijn er weinig verschil len, maar wanneer dieper op de ma terie wordt ingegaan blijken er wel degelijk grote verschillen te zijn. Dat werd door één der aanwezigen de input genoemd. Maar met de vraag wat doe je daar dan mee, blijken de verschillen niet zo groot te zijn als men wel denkt en dat werd de out put genoemd. Islamaloog Betty GEREFORMEERDE KERKEN Ontmoetingskerk, Kantoor Zijde 30 2771 EN Boskoop Fax:0172-212168 Bezorging Telefoon: 0181-219612 CHRISTELIJK AFGESCHEIDEN GEMEENTE Kerkgebouw Dorpstraat woensdag 12 juni 19.45 uur ds. J.G. van Tilburg zondag 9.30 en 17.00 uur ds. J.G. van Tilburg OUD-GEREFORMEERDE GEMEENTE IN NEDERLAND Kerkgebouw Mercuriusweg: 10.00 uur leesdienst 18.30 uur leesdienst ROOMS-KATHOLIEKE KERK St.Victorkerk, Zuidkade zondag 9.30 uur Eucharistievie ring, pastor W. vd Meer dinsdag 18 juni 19.00 uur Eu charistieviering, pastor A. vd Helm I 1.00 king NEDERLANDS HERVORMDE KERK Brugkerk, Kerkweg-Oost zondag 9.30 uur ds. A.W. van der Plas 17.00 uur ds. B. den Butter, Hui zen Advertenties Telefoon 0172-2II731 E-mail: verkoopboskoop@rijnengouwe.nl Advertenties kunnen tot dinsdag 11.00 uur worden opgegeven, IM’ers (ingezonden mededelingen) tot maandag 16.00 uur. VERSLAVINGSZORG DEN-HOLLAND Pamassia, psycho-medisch cen trum, IJssellaan 2-2a, 2806 TK Gouda. Tel.nr. 0182-563500, fax.nr. 0182-563521Bereikbaar maandag t/m vrijdag 09.00- 17.00 uur. REMONSTRANTSE GEMEENTE (in samenwerking met de Vrij zinnige Hervormden) Kerkgebouw Zuidkade zondag 10.00 uur ds. A.S. Len- selink Mededeling: De regeling ’medische week einddienst’ is uitsluitend be doeld voor dringende gevallen, waarvan de behandeling niet tot de eerstvolgende werkdag kan wachten. pakt hij zelf de bezem om sa men met de leerlingen van De Leilinde het zwerfafval op het schoolplein aan te pakken. Iedere deelnemende school maakt kans op een mooie prijs voor buiten op het schoolplein. Op vrijdagmiddag 14 juni gaat de jury op de fiets alle scholen langs om te beoordelen welk schoolplein het schoonste is. Jongerenwerk Midden Holland en de betreffende jongeren, is door een bouwkundige een voorstel uitgewerkt. De bij eenkomst heeft tot doel be langhebbenden vroegtijdig te betrekken, hen kennis te laten nemen van dit voorstel, stand punten óver het plan uit te wisselen en gelegenheid te bieden te reageren op het voorstel. Door deze aanpak WADDINXVEEN - Wie in de toekomst een blikje uit zijn au toraam gooit of een patatzakje op de straat gooit, loopt kans op een boete.Tenminste, dat is hoe het college van Burge meester en Wethouders het graag zouden willen zien. Mo menteel bekijkt de gemeente of de APV (Algemene Plaatselijke Verordening) hierop aangepast kan worden. ALGEMEEN MAATSCHAPPE LIJK WERK De Vierstroom Spreekuur: Maandag t/m don derdag van 09.00 tot 10.00 uur. Bezoek en postadres: Stations straat 12, 2741 HS Waddinx veen. Telefoonnummer: 0182 - 623 040. Na 10.00 uur wordt u au tomatisch doorverbonden met de Zorglijn centralist die uw boodschap aanneemt. Inloopspreekuur Consultatie- buro Waddinxveen per l-l- 2001maandag I 1.00-12.30 uur. Lindeijer en Van Erk rekenen op een tie. Immanuëlkerkgemeente, Prin ses Beatrixlaan zondag 9.30 uur ds. C. de Jong woensdag 19 juni 19.45 uur ds. J.G. van Tilburg GEREFORMEERDE KERK (VRIJGEMAAKT) Kruiskerk, Passage zondag 09.30 uur ds. K. de Vries, Alphen ad Rijn 16.30 uur ds. E. Brink, aangepas te dienst voor mensen met een verstandelijk handicap in Ont moetingskerk, Groensvoorde RAFAEL GEMEENSCHAP WADDINXVEEN Het Trefpunt, Stationsstraat zondag 10.00 uur spreker: Fl oor Wesdijk DE BRUGGEN RESTAURANT DE BRUGGEN Sterrenlaan 2 Zondag 23 juni I 1.00 uur ds. J. de Jong, predikant vd Morgen- bus. Bovendien was de op- sterkerk, Ie zondag vd zomer, 5e na Pinksteren meente daarop gewezen, hope lijk gaat dat dit jaar anders”, al dus Van Erk. En ze gaan er van uit dat er genoeg cadeaubonnen zullen zijn, want die zullen mogelijk best veel zwerfvuil”, meent Lindeijer. -mensen over de streep trek- „De gemeente zou hier zelf ook meer actie op moeten on dernemen, maar aan de andere kant voorkom je zwerfvuil als de straten schoon zijn. En dus helpen we een handje mee.” Van Erk vult aan: „We willen al lemaal in een schone wijk wo nen, en dus denk ik: niet te veel mekkeren, gewoon doen. Hup- pekee.” Een smerige wijk is de Ontmoetingskerk, voorde vrijdag 10.00 uur Ouderenvie ring, pastor A. v.d. Helm zaterdag 19.00 uur koffie en ceptie,W. v.d. Meer zondag 11.15 uur Eucharistie viering, pastor A. vd Helm HuisArtsenPost Midden-Hol- land (HAP MH) Jan van Beaumontstraat 4 2805 RR Gouda tel. 0182- 322 488 leiding worden gemaakt. Ook kan men er informatie krijgen over de vereniging en haar acti viteiten als de wekelijkse toch ten, de activiteiten in de win termaanden en de beginnerscursus van volgend seizoen. De vereniging beschikt over een botenhuis en een kanot- railer omdat niet iedereen over bergruimte en transportmoge lijkheden beschikt. Voor meer informatie: info@hetschouw- tje.nl of bel Hans Dicker, tel: 0182-630971 Alle auteursrechten en databankrechten ten aanzien van (de inhoud van) deze uitgave worden uitdrukkelijk voorbehou den. Deze rechten berusten bij Rijn en Gouwe B.V. c.q. de betreffende auteur. Nu nog kent de APV geen ver bod op het gooien van afval op straat. Mensen kunnen er hooguit op worden aangespro ken. Daar moet verandering in komen, als dat aan het college ligt. Een opsporingsambtenaar, aangesteld door de gemeente, moet dan toezien op onder meer het gooien van afval op straat. Echter, dan is het wel no dig dat deze controleur meer ken, denken de heren. Elke deelnemer krijgt een cadeau bon van vijf euro en mag deel nemen aan een lunch op het gemeentehuis na de actie. Voor volgend jaar hopen ze alvast weer op een zelfde actie. En toch iets meer inzet van de ge meente. „Neem de afvalbakken. Met luilaknacht zijn daar een paar van vernield, maar de ge meente heeft ze nog niet opge ruimd. En de avond voor Pink steren zitten de bakken al vol. Dat begrijp ik niet. Dat is slap”, aldus Lindeijer. „Slordig”, noemt Van Erk het. „Dat zou veel beter kunnen. Schakel bij voorbeeld bureau Halt in, die kan de gemeenteploeg steu nen.” In ieder geval gaan ze za terdag 15 juni zelf aan de slag. Lindeijer staat op wacht bij het steunpunt op de hoek Putte- laan/Vijverlaan en Van Erk loopt Dienstdoende apotheek: Dagelijks vanaf 17.30 uur en in het weekeinde: Dienst Apo theek Midden-Holland, Ronsse- weg 138, Gouda. Telefoon 0182-698820. zich uitsluitend op het recre atieve kanovaren. Zowel in een één- en tweepersoons kayak op het water in de buurt als in een open Canadese kano. Ook organiseert de vereniging toch ten op het grote water als het Ijsselmeer, de Grevelingen en zelfs op zee. Heel af en toe wordt een reisje gemaakt naar het buitenland voor een afvaart op een stromende rivier. Tijdens de open dag kan men kennismaken met de verschil lende soorten boten en er kan en proefrit onder deskundige terf 42, Waddinxveen, tel. 0182- 6131 12. Kleine huisdieren spreekuur voor spoedgevallen ieder weekeinde volgens af spraak. J.C. Baas, Jan Dorrekenskade- Oost 36, Waddinxveen, tel. 0182-632051. Dierenkliniek ’Pieter Bas’, me vrouw WWM. Smits en J.B. CramerrPrins Bernhardlaan 79, Waddinxveen en Hoge Gouwe 21, Gouda. Voor spoedgevallen ieder weekeinde spreekuur volgens afspraak, tel. 0182- 610462 of 0182-516876. JEHOVA’S GETUIGEN Koninkrijkzaal, Burgemeester Trooststraat 10.00 uur Openbare toespraak uur Wachttorenbespre- hopen de begeleiders van het project en de jongeren draag vlak te krijgen voor de defini tieve oplossing. De formele inspraakprocedure via de gemeente volgt aanslui tend op het definitieve voor stel. De bijeenkomst begint om 20.00 uur en staat onder leiding van teamchef Frans Penders en jongerenwerker Willem Jacobs. WADDINXVEEN - Deze week starten de scholen met de op- schoonactie. In totaal doen dertien scholen mee. Zo’n 764 schoolkinderen steken de han den uit de mouwen om hun schoolplein en omgeving te ontdoen van zwerfvuil. Ook wethouder Dijksterhuis helpt een handje mee. Op donderdag 13 juni tussen 9.30 en 10.00 kan dan alleen een persoon aanspreken. Dan moet een boete in de mogelijkheid liggen. „Zoiets staat niet in het stan daard model van de APV, maar er zijn meer gemeenten die een wet hierover hebben opgeno men. We gaan kijken wat voor Waddinxveen de mogelijkhe den daarin zijn”, aldus Dijkster huis die binnen het college het initiatief hiertoe nam. halen. De schoonmaakdag Waddinxveen. Iedereen kan wordt gehouden van 10.00 tot 12.00 uur in alle wijken van BAPTISTENGEMEENTE ICHTHUS Gebouw Kreater, Kerkstraat zondag 10.00 uur spreker: de jaar september waren de twee heer H. Splinter heren ook al heel actief. Toen kwamen ze op het idee om aanmeldingsformuliertjes te maken en uit te delen. Met suc ces, de wijk kwam na afloop als een van de schoonste uit de Het Lagerhuisdebat waaraan mensen uit verschillende culturen deelnamen, was één van de activitei ten tijdens de Multi Culturele Week in Waddinxveen. met een groep mee door de wijk. In actie om elk papiertje, blikje, en zakje uit de bosjes te WADDINXVEEN - Dinsdag avond 18 juni is er in het poli tiebureau Waddinxveen (Lima- weg) een informatie bijeenkomst over het project ’De Overkapping’. Dit project heeft tot doel een hangplek voor jongeren te realiseren op het evenemententerrein van Waddinxveen. Na overleg tus sen diverse partijen, waaron der gemeente, politie, Jeugd en De school met het schoonste schoolplein krijgt een prijs. Alle deelnemende scholen mogen sowieso vijf grijpers houden en de kinderen krijgen na het op ruimen een raketijsje. De jury bestaat uit wethouder Dijk sterhuis, de heer Van der Wolf, reinigingsinspecteur van Cy clus, en mevrouw Vierbergen, projectleider. WADDINXVEEN - De Bo- skoopse kanovereniging ’t Schouwtje presenteert zich op zaterdag 15 juni in Waddinx veen, aan de oevers van de Pet teplas. De vereniging telt inmid dels veel leden uit Waddinxveen. Op deze dag kan iedereen die interesse heeft in kanovaren nader kennis te ma ken met de kanosport. De open dag begint om 10.00 uur en omstreeks 15.00 uur zullen de kano’s weer worden opgela den. De Boskoopse vereniging richt schone Bomenwijk na afloop van de opschoonac- (Foto: Artistic Art/üesbeth van der Vis.) Spoedeisende huisartsenhulp U kunt alleen na een telefoni sche afspraak voor spoedeisen de huisarstenhulp buiten kan tooruren: - op werkdagen van 17.00 uur ’s avonds tot 08.00 uur *s och tends - op zaterdag, zondag en feest dagen terecht bij: WADDINXVEEN - „We roe pen de hele wijk op om mee te doen aan de schoonmaakac tie”, zo laten de Bomenwijkbe- vellen uit. Lindeijer en Van Erk woners Wim Lindeyer en Henk van Erk weten. „We hebben briefjes in de hele Bomenwijk verspreid, zo’n zeshonderd wo ningen zijn we langs gegaan.We rekenen op zeker twintig tot vijfentwintig mensen”, aldus Lindeyer. Van Erk loopt onder tussen naar zijn bureau in de woonkamer en haalt er de eer ste drie aanmeldingen vandaan. „Dit is het begin.” De op schoonactie is een initiatief van de gemeente en wordt zater dag 15 juni in het hele dorp ge- Bomenwijk niet, menen de houden. Elke wijk heeft steun- twee. „Maar er ligt altijd wel puntcoördinatoren. wat. Ik gok erop dat we zo’n Tijdens de opschoonactie vorig drie of vier kuub vuil hebben opgehaald vorig jaar. Je ziet tij dens zo’n opschoonactie pas echt goed wat er allemaal ligt.” Eg

Weekblad voor Waddinxveen | 2002 | | pagina 9