De tuin die iedereen kan bekoren Landelijke sfeer voor binnen en buiten in Rosemarie’s Woonwinkel De Huiienbeuri 2 ’Aankoop huis is vaak enorme beslissing’ OM hor op maat Gouwe Koerier Weekblad voor Waddinxveen voor u een Muggen en ongedierten, wij hebben I Verlichtingsactie met kortingen tot 50% I JONGENEEL ft o o I j N E N o SILCO eurohome Vraagprijs op aanvraag. Zijde 28, 2771 EN Boskoop, Tel. 0172 - 210747, e-mail: info@makelaardijdehuizenbeurs.nl internet: www.makelaardijdehuizenbeurs.nl m a ke I a a rd ij DE GRAAF PARTNER de pater Heeft u onze verhuisbus al zien rijden? Jh dl I (Foto: Lex Fioole) R- L. 7 i Huis&Stiil www.silco.nl BOSKOOP - Valkenburgerlaan 67 BOSKOOP - Biezen 164 BOSKOOP - Overslag 5 SSSBS^. REEUWIJK - Kwekerspad 1 Verzekeringen Hypotheken Pensioenen «Vastgoed Een hypotheek is maatwerk! Openingstijden: ma., di., wo. 13.00-17.30 uur do., vr. 10.30-21.00 uur za. 10.00-17.00 uur Schitterend en rustig gelegen vrijstaand landhuis met serre en uitzicht op de prachtig aangelegde tuin, een atelier en de parkeerplaatsen, gelegen op een ruim perceel van 1.800m1 eigen grond. Bouwjaar ca. 1976. Het pand ligt op ca. 100 meter afstand van de openbare weg, het biedt u volledi ge privacy. Via een eigen weg, gevestigd d.m.v. een erfdienstbaarheid, is het toegankelijk. Indeling: royale entree, hal, garderobe en toilet. Grote leef/eetkeuken met een granieten aanrechtblad en inbouwapparatuur. De losse RVS apparatuur is ter over name. Zéér ruime woonkamer met aan de voorzijde het Op een mooie lokatie aan de Valkenburgerlaan gelegen vooroorlogse twee-onder-één-kapwoning met lommerrijke achtertuin op het Zuid-Westen met optimale privacy. De woning Is geheel gemoderni seerd met behoud van vele authentieke details. Indeling: voorentree, vestibule met garderobenis, gang, toilet met fonteintje en verdiepte trapkelderkast met m.k. Roy. zonnige woonkmr met openslaande ter rasdeuren naar achtertuin en open haard. Half open moderne keuken met serpentino aanrechtblad, koel- Amescombinatie, heteluchtoven, vaatwasser, afzuigkap en afvalvermaler. Bijkeuken met lavet, wasmachine- Uniek in Boskoop Zuid-Oost gelegen vrijstaand woonhuis geschakeld middels garage. Te midden van de bestaande bebouwing aan de biezen is omstreeks 1986 een nieuwbouw project gereali seerd van enkele woningen. Het woonhuis beschikt over een fraai aangelegde tuin met terras aan de achterzijde, tevens is er de mogelijkheid om 3 auto’s op eigen terrein te parkeren. Indeling: overkapte zij-entree, gang, toilet met fontein tje en meterkast. Royale L-woonkamer met open haard, kwartsiet vloer en schuifpui naar terras. Moderne keuken in U-opstelling voorzien van kerami- aansl. en c.v. combiketel opstelling (Nefit combi HR 32). Verdieping: overloop, ruime luxe badkmr met natuur stenen afwerking, dubb. wastafel met meubel, ligbad, aparte douchecabine, zwevend toilet en bidet. Drie slaapkmrs in versch. formaten, alle v.v. vaste kastruim- te, één voorzien van wastafel en één met deur naar balkon boven uitbouw. Zolder: vaste trap naar zolder. Ruime studeer/werkruim- te met dakkapel aan de voorzijde, slaapkmr met vaste kastruimte, wastafel en dakkapel aan de achterzijde. Bijz.: mogelijkh. voor een 5e slaapkmr. Bijz. sfeervolle woning, welke beslist gezien dient te worden. sche kookplaat, combimagnetron, vlakscherm afzuig kap, vaatwasmachine en koelkast met kelderdeel. 1e verdieping: overloop, ruime inpandige overloop- kast en drie ruime slaapkamers in verschillende for maten. Badkamer voorzien van 2e toilet, ligbad en wastafel met meubel. Zolder: ruime bergzolder met stahoogte en c.v. combi ketel opstelling. Zolder is toegankelijk middels vlizo- trap. Bijzonderheden: de woning verkeert in uitstekende staat van onderhoud en beschikt over een ruime gara ge met was/droger aansluiting. Oplevering in overleg. zijtuin. Ruime slaapkmr met wastafel en sepa rate werk/hobbykmr. Roy. woonkmr met open haard, schuifpui naar zijtuin en mooie parket vloer. Verd.: overloop met vide, functionele badkmr met ligbad, 2e toilet en wastafel. Aparte stookruimte met geiser opstelling. Drie slaapk mrs variërend in formaat. Bergvliering. Vrijst. garage/berging met c.v. ketel opstelling. Aan de rand van het centrum van Waddinxveen, onderaan de hefbrug, vindt u Rosemarie’s Woonwinkel. Op het eerste gezicht een klein, gezellig win keltje met leuke snuisterijen om het huis gezellig te maken. Eenmaal binnen, straalt de sfeer je tegemoet; er is hier van alles te vinden: van een nostalgische lamp en geurbuiltjes tot een prachtige tafel in landelijke stijl en Spaans smeedijzeren hekken voor de tuin. Ruim een jaar geleden open den Rosemarie Scharloo en Jan Westerdijk Rosemarie’s Woon winkel. Beiden hadden de op leiding binnenhuis architectuur gevolgd en al gauw ontstond het idee om samen meer in drukken te verzamelen van ’stijlvol wonen’. Rosemarie: „We hebben eerst een aantal reizen gemaakt Onder andere naar Frankrijk, Spanje, Portugal en Indonesië, op zoek naar sfeer-elementen, trends en meubelen die in Nederland vaak nog moeilijk te vinden zijn.Toen we al dat moois za gen, ontstond al snel het idee houdend. Het gaat Nederland economisch niet echt slecht maar men is voorzichtig ge worden. „Dat is te merken aan de verkoopsnelheid”, meldt Van der Vis. „Waar mensen tot voor kort twee maanden nodig hadden voor WOENSDAG 26 JUNI 2002 PAGINA 17 bieden bovendien een goede service! Zo kunnen wij de tra ditionele oorfauteuil en de hoeker (die erg ’in’ is) leveren in vierhonderd verschillende kleuren/ stoffen.We kunnen ta fels en kasten laten maken in vrijwel iedere gewenste afme ting. In onze winkel en het ma gazijn kunnen de mensen veel modellen bekijken, maar als ze net iets anders willen, dan gaan we daarnaar op zoek, of laten we het maken. Als wij de klant dan nog niet kunnen helpen, sturen we hem door naar onze groothandel; de klant heeft dan nog meer keus, kan precies uit zoeken wat hij wil en krijgt keurig door ons zijn aankoop thuis afgeleverd." Openingstijden: Ma t/m vrij I0.00 - 18.00 uur Zat I0.00- 17.00 uur Waddinxveen De makers van interieurs doordacht tot in detail. een beslissing, trekken ze daar nu vier maanden voor uit.Toch zijn de prijzen rede lijk stabiel en in Gouda is, door diverse omstandighe den, zelfs sprake van een lich te daling.” Van der Vis maakt zich geen zorgen over de te rughoudendheid van de con sument. „Die houding is be grijpelijk, wij reageren daarop door de tijd te nemen voor mensen die met vragen en twijfels zitten. We constate ren echter ook dat bij ver koop de gevraagde prijs altijd wel gehaald wordt. Niet al leen hier maar ook elders.” Spanplafonds Kastenwanden Wandpanelen Systeemplafond Interieurbetimmeringen Alle mogelijkheden en ideeën vindt u natuurlijk ook in de showroom van Silco, Zuidkade 230 Waddinxveen of bel voor documentatie (0182) 61 68 78. Voor meer informatie en vragen bel: (0182) 61 62 38 (0182) 61 14 19 1 1 hot?» 2t 8* 08-1 men met rood en blauw staat prachtig bij citroengeel. in de bohémientuin staan allerlei soorten meubels op hun plek. Strandstoelen, bistrostoelen en romantisch vormgegeven tuin banken. Natuurlijk mag een hang mat in deze tuin niet ontbreken. Langs een lange tuintafel kunnen verschillende stoelen worden ge zet. Het belangrijkst is dat er plek genoeg is om er met veel men sen aan te eten. Het materiaal is hout, plastic en riet Voor de verharding kunnen flag stones en nieuwe klinkers wor den gebruikt. Voor een Italiaans sfeertje op het terras zorgen ge kleurde tegels met een fantasie- print. De verlichting kan variëren van een oude straatlantaarn tot een rij lampions. Op de erfgrens zijn schuttingen van gevlochten wilgenteen favoriet. Potten en bakken zijn er in de meest uit eenlopende kleuren en materia len. Zelfs in blikken of in houten kratten kunnen planten worden gezet. Voor de kinderen is de bohémientuin een paradijs. Een zandbak, een schommel, een boomhut en een speelhuisje zul len dan ook niet ontbreken. Hypotheek adviseur ken moeten noodgedwongen hun heil elders zoeken. Dat is jammer want vaak is de bin ding met het dorp groot.Te- gelijkertijd blijkt Boskoop een gewilde plaats onder woning zoekenden uit de stad die het dorpse karakter van Boskoop waarderen. Dat legt een ex- Zijde 36 2771 EN Boskoop, Tel. (0172) 21 45 50 eurohome@hetnet.nl Vraagprijs 525.000,- k.k. Vraagprijs 405.000,- k.k. Vraagprijs 385.000,- k.k. Bij ons geen open huis, doch slechts een selectie van woningen welke wij in de verkoop hebben. Zit uw droomhuis hier niet bij, neem dan vrij blijvend contact met ons op voor ons complete aanbod. Vrijstaande semi bungalow met vrijstaande garage en schitterende tuin rondom. Een deel van de tuin is besloten en biedt opti male privacy. De woning is rondom omge ven door water en toegankelijk middels brug. Indeling: entree, hal met vide en natuur sten- envloer, garderobe, meterkast en toilet met fonteintje. Besloten keuken voorzien van div. apparatuur, verdiepte kelderkast en deur naar Winkel: Zuidkade 12741 JA, Waddinxveen, tel: 0182-612824 Magazijn: Brugweg 6, 2741 KX, Waddinxveen, tel: 0182-612726 Internet: www.rosemaries- woonwinkel.nl soms heel aparte dingen. Het is een uitdaging om die te ver werken in het interieur. Durf apart te zijn, durf eens iets an ders te doen. Dat is ons motto. Bij de inrichting moet je na tuurlijk kiezen voor een be paalde stijl, maar die mag je best op een eigen wijze invul len; dat maakt een interieur persoonlijk en geeft die speci fieke uitstraling. In bedrijven zie je vaak dat het interieur is ontworpen achter de tekentafel, maar daarmee creëer je nog geen sfeer. Wij zijn al een aantal malen ge vraagd om zulke interieurs ’af te maken’, door een kapsalon, een fitness studio, een restau rant en door verschillende winkels." Maar natuurlijk willen we alle maal wel een sfeervol interieur. Is het ook betaalbaar? „Ja," be vestigt Rosemarie, "in vergelijk bare woonwinkels in de grote steden betaal je vaak veel geld voor antiek. Maar dat is echt niet nodig. Wij hebben leveran ciers met prachtige producten voor een redelijke prijs en we Wat is uw favoriete tuin? Vol rotsplantjes, vol heesters, moet de tuin kleurrijk zijn en dus veel eenjarige plantjes of vaste plantjes herbergen? Voor die mensen die geen keuze kunnen maken is er de bohémientuin. Die is kleur rijk en origineel, maar bovenal, het is een tuin zonder be perkingen. Een tuin ook, die iedereen kan bekoren. tementen gebouwd op inbrei- dingslocaties. Daarvoor wa ren economisch betere mo gelijkheden en er was ook veel vraag naar. Door vergrij zing van de bevolking is er toch een verschuiving waar neembaar naar iets kleinere woningen of appartementen, tra claim op de beschikbare De consument is wat terug- ruimte. Boskoop heeft als bijkomend nadeel dat nieuwe eengezins woningen gebouwd worden op dure boomkwekerijgrond, waardoor de prijzen verder oplopen. In het centrum zijn de laatste jaren vooral appar- Noordkade 92A Waddinxveen (in pand Gebr. Bakker) zitgedeelte voorzien van een stenenvloer, aan de ach terzijde de serre met een houtenvloer. Vanuit de serre een plezierige lichtinval wat de hele woonkamer versiert. 1e verdieping: ruime overloop met 4 grote slaapka mers. Badkamer met ligbad, douche, wastafel en 2e toilet. Aparte kast voor de wasmachine en bergruimte. Atelier: het atelier ligt aangrenzend aan het woonhuis en heeft een oppervlakte van ca. 70m2. Tuin: de fraai aangelegde royale zonnige tuin is gele gen rondom de woning en deels direct grenzend aan de ringsloot. Er zijn diverse terrassen gecreëerd. Oplevering in overleg. S Dat is maar één van vele voordelen die wij onze relaties bieden VBO ^MAKELAAR Lff'Wl Bezoekadres: in winkelcentrum Zuidptas Zuidplaslaan 426 - 428 2743 KE Waddinxveen Telefoon: (0182) 422 388 Fax: (0182) 637 $08 Email info@dgep.ni Homepage: www.dgep.ni om een woonwinkel te begin nen. We woonden zelf in Wad dinxveen dus de keuze voor een vestigingsplaats was snel bepaald." In Rosemarie’s Woonwinkel vindt u oude ta fels, stoelen, kasten, authentieke lampen, kandelaars en spiegels. Maar ook cadeau artikelen: mooie klokken, kussens, kaar sen en fotolijstjes. Rosemarie runt de Woonwinkel, een leuke plaats om ideeën op te doen die sfeer geven aan het interi eur. Voor ’het grotere werk’ is er het magazijn aan de Brug weg 6, het werkterrein van Jan. Hij heeft hier een grote verza meling kasten, tafels, bureaus en stoelen; kortom de basis van het interieur. Naast authen tieke (antieke) meubelen, vindt u hier ook ’eigentijdse’ meube len die zijn vervaardigd uit ou de materialen. Rosemarie en Jan zijn zich na tuurlijk bewust van de popula riteit van de landelijke sfeer en, momenteel veel gevraagd, de Amerika-trend, maar willen ook zélf trendsettend zijn. Ro semarie: „Op beurzen zie je „Eigenlijk zou iedere make laar om de paar jaar zelf een ander huis moeten kopen. Dan weet je weer wat dat is, hoe het aanvoelt.” Aan het woord is Dick van der Vis, kantoorleider van De Pater Makelaardij in Boskoop. Bij de aankoop van een woning gaat het om veel geld en voor veel mensen is het de groot ste investering van hun leven. Van der Vis bedoelt ermee te zeggen dat het belangrijk is om als makelaar open te staan voor aspirant-kopers die hun twijfels en hun vra gen hebben. Daarmee op een goede manier omgaan be hoort tot het werk van een makelaar. „Wij doen ook veel meer dan alleen opnemen en verkopen. We doen ook hy potheken en verzekeringen maar een belangrijk onder deel is advisering”, aldus Van der Vis. De Pater Makelaardij is van oudsher een Waddinxveense onderneming, opgericht in 1975. Sinds 1992 met een vestiging in Boskoop. Dick van der Vis, een geboren en getogen Boskoper, werkt daar nu negen jaar. Hij kent het dorp als zijn broekzak en weet wat er speelt. Vooral op de huizenmarkt. In Boskoop staan 5.900 wo ningen waarvan 61 procent koopwoningen zijn. Dat is iets meer dan het landelijk gemiddelde. Maar er wordt al jaren te weinig gebouwd. Vooral eengezinswoningen. Dat heeft te maken met de bouwbeperkingen waarmee Boskoop al jaren kampt, in Waddinxveen zijn er meer mogelijkheden.Veel jonge Boskopers die een huis zoe- De bohémientuin kan slingerpa- kleurencombinaties die u mooi den, hangmatten, pergola’s, speel- vindt. Fuchsiaroze gaat prima sa- huisjes, potten in de aarde, pot ten op hoogte, grote bomen, kleine planten, bloemen, zeg maar alles kwijt. Een moestuin, een kruidenboek of een zonnige plek voor snijbloemen; alles is mogelijk. Groente hoeft niet al leen in de moestuin te staan, maar kan ook in potten en bak ken worden gezet. Typisch bohé mien is een bestrating met flag stones, kiezels of kinderkopjes. Tussen de verharding kan dan naar hartelust tijm of loopkamil- le groeien. De keuze aan planten is in de bohémientuin onbeperkt. Groente als maïs, artisjokken en pompoen zijn niet alleen heerlijk om te eten, maar ook om naar te kijken.Vruchten zoals appels, pe ren, maar ook kiwi’s druiven en aalbessen horen in de bohémien tuin thuis. Ruisende siergrassen en bamboes staan naast vaste planten en kleurige eenjarigen. Elke plek wordt benut om klim planten hun gang te laten gaan. Zo krijgt zelfs een schuurtje of de plek waar het openhaard hout wordt bewaard een extra romantisch tintje. In de bohé mientuin passen alle kleuren en c rJri

Weekblad voor Waddinxveen | 2002 | | pagina 17