Zacht drinkwater in opluchting bij vaccinatie Zuid-Holland 55-j’arig huwelijksjubileum echtpaar Smit-Mol Tranen, angst en vervolgens Auto langs snelweg uitgebrand Concert Jongerenkoor Vox Jubilans Ondersteuningsgroep voor familieleden VVD organiseert Polderfietstocht in toekomst mogelijk geen belasting meer Optreden Concordia tijdens Wadd’ lekkeR Braderieën betalen borderlinepatiënten Gezelligheid en ontmoeting voor senioren IEU,. Te veel Rectificatie Sander van Marion met ’Klinkende munt’ in de Sint Jan Palaver-middag Praes-verbaal bij Icohol- cortrole Vrouven van Pu Baanderij gedronken Gulf Iedereen blij; tanken en wassen, dat doe je bij de Baanderij! 5# WOËNSAG 26 JUNI 2002 WEËKBLADVOÖR WADDINXVËEN PAGINA”? (Foto: Artistic Art/Liesbeth van der Vis.) De redactie (Foto: Artistic Art/Liesbeth van der Vis.) 't 1 1 WOENSDAG26 JUNI2002 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN PAGINA 23 Het afgelopen jaar was weder om een goed jaar voor Hydron Zuid-Holland. De waterverko- pen bleven op peil, en het aan tal klanten steeg licht. Het tota le resultaat over vorig jaar was 4.3 miljoen euro. Dit wordt grotendeels gebruikt voor de noodzakelijke uitbreiding van het eigen vermogen. De samen werking in de coöperatie Hy dron breidde zich uit. Niet al leen de naam is nu gelijk aan die van Hydron Midden-Neder- land en Hydron Flevoland, ook het laboratorium, het ingeni eursbureau en de ICT is in één Uw kopij en/of advertenties voor het Weekblad voor Waddinxveen kunt u inleveren in de daarvoor bestemde bus in de winkel van Artistic Art Photography, K.W. plein 2,Waddinxveen. deel uit van de landelijke vac- cinatiecampagne ’Da’s goed gedaan’. De grootste vaccina- tiecampagne die ooit is uitge voerd. Alleen al in de regio Midden-Holland zullen in to taal zo’n 25.000 peuters, kleu ters en jongeren worden ge vaccineerd. WADDINXVEEN - Op 18 juni was het 55 jaar geleden dat het Waddinxveense echtpaar Smit- Mol in het huwelijk is getreden. Burgemeester Jonkman bracht samen met zijn echtgenote een bezoek aan het echtpaar. Me vrouw Smit-Mol is geboren te Werkendam, de heer Smit is A V ting van vijftig procent op kra men en verkoopwagens. De wens om de vrijstelling van de ze belasting in te voeren, komt uit de politiek. De braderie in de Dorpstraat brengt nu nog zo’n 750 euro op, de braderie tijdens de wielerronde zelfs 5.500 euro. Deze inkomsten vervallen als de vrijstelling ook door de raad akkoord wordt bevonden. In het Weekblad voor Wad dinxveen van 19 juni stond een artikel met de kop: ’Plusmarkt Diwa krijgt nieuwe eigenaar’. Plusmarkt is nog de oude naam van de supermarkt, al enige tijd heet de supermarkt ’Plus Di wa’. Helaas is in de kop van het artikel nog de oude naam ge bruikt. Excuses daarvoor. WADDINXVEEN - Na een jaar van concerten en een Cd-op- name sluit het Jongerenkoor Vox Jubilans haar zangseizoen op zaterdag 29 juni af met het jaarlijkse zomerconcert. Naast het jongerenkoor o.l.v. Marco den Toom, verleent ook het Tienerkoor ’de Zangvogels’ o.l.v. Martien van der Zwan hun Hydron Zuid-Holland heeft in totaal tien zuiveringstations waar grondwater wordt opge pompt en gezuiverd tot drink water. Vier daarvan hebben al een onthardingsinstallatie. Bij het zuiveringstation (Zs) De Laak, die water levert aan een met de piano en het orgel o.a. de koren begeleiden. Ds. A.W van der Plas verzorgt de ope ning en sluiting. Het concert geboren te ’s-Gravenhage. Hij heeft een opleiding tot schoen maker gevolgd.Vervolgens is hij in Rijswijk een schoenmakerij begonnen. Daarna heeft het echtpaar in Waddinxveen op de Luifelbaan een schoenenzaak geopend. Na een aantal jaren zijn zij een schoenenwinkel be- op zaterdag 6 juli een polder fietstocht voor alle WD-leden, introducés en iedereen die zin heeft in een polderfietstocht. Onderweg wordt een bezoek gebracht aan het polderger- maal, waar dijkgraaf Gees Kroes uitleg zal geven. De start is om 15.00 uur bij Van Leeu wen, Coenecoop 260, vooraf is er koffie. De tocht duurt twee uur, de fi nish is bij Hoeve Jagtlust (Noordeinde 130) met een barbecue als afsluiting. Doel is saamhorigheid onder de leden versterken, de tocht dient ook als oppepper na de verkiezin gen. Kosten: 10,00 euro per deelnemer. Aanmelding: rob- denboer@rsnet.nl. Betaling: Contant of uiterlijk I juli per bank. Rekeningnummer: 47.24.74.901 t.n.v. WD Afde ling Waddinxveen o.v.v. WD fietstocht. GOUDA - ’Van klinkende munt tot orgelklank’ is het thema van het concert, gegeven door de bekende Scheveningse organist Sander van Marion. Hij speelt op woensdag 3 juli op de beide orgels van de St. Janskerk te Gouda in het kader van de In ternationale orgelserie. Er is een concertpro-gramma is sa mengesteld, naar aanleiding van de invoering van de euro. Zo wel op het koororgel als op het beroemde Moreau-orgel zal muziek klinken, waarbij de sfe ren uit de verschillende euro landen tot uiting zullen komen. Door het thema staan dit keer ook onbekende componisten zoals Seixas en Viola, naast be kende namen als Telemann, Bach en Guilmant op het pro gramma. Ook zal Sander van Marion op de hem kenmerken de wijze over dit thema impro viseren. sen, zodat de ouderen zolang mogelijk op hun vertrouwde plek kunnen blijven wonen. De gemeente Waddinxveen staat volledig achter dit initiatief. Voor deze nieuwe activiteit nodigt de S.WW alle ouderen van 55 jaar en ouder, uit om langs te komen in buurtcen trum ’De Boog’. Ook mensen uit Boskoop zijn van harte welkom. Een team van vrijwilligers staat klaar met een kopje koffie of thee. Het motto is ’gezelligheid staat voorop en niets is verplicht’. Omdat de medewerkers te- klanten van Hydron Zuid-Holland onthard drinkwater kunnen afnemen. Hiermee komt Hydron Zuid-Holland tegemoet aan een wens die bij veel van haar klanten leeft. WADDINXVEEN - In maart is Stichting Waddinxveens Wel zijn (S.WW) gestart met een nieuwe activiteit in buurtcen trum De Boog (C. Huygenslaan 2). In de contacten die zijn ge legd door medewerkers van het project ’ouderenvoorlich ting’ (eveneens een activiteit van S.WW), met een grote groep ouderen in Waddinx veen, is een grote behoefte ge constateerd aan contact tussen ouderen onderling. Voor velen is de afstand naar de bestaande activiteiten een probleem. Daarom probeert de S.WW plaatsen te creëren, waar de ouderen terecht kun nen met hun vragen en wen- gonnen in de Passage. De zaken gingen goed en er werd ook in Gouda, in winkelcentrum Bloe- mendaal een schoenenzaak ge opend. Mevrouw Smit-Mol heeft altijd meegeholpen in de zaak. Het echtpaar heeft twee zonen. Ook zij hebben een ei gen schoenenzaak. GOUDA - Het Humanistisch Verbond Midden Holland houdt op zondag 30 juni een Palaver- middag, met als thema: Humanis me, wat is dat eigenlijk? De bij eenkomst wordt gehouden van 11.00 tot 13:30 uur in het Tref centrum COC Spieringstraat 113a te Gouda. Er komen vier waddinxveen - Het college var Burgemeester en Wethou ders heeft de raad voorgesteld bnderieën met een gemeente- brsde uitstraling vrij te stellen van precariobelasting. Het col lege denkt dan aan de jaarlijkse Dorpstraatbraderie, de Wieler ronde en andere grote evene- nenten. ot op heden was er voor der- jelijke evenementen een kor- medewerking. Op deze avond wordt zang afgewisseld met in strumentale solo’s en wordt de nieuwe cd van het jongeren koor gepresenteerd. Het koor wordt gehouden in de BetheP zal onder meer hiervan enkele nummers Noortje van Middelkoop geeft met haar panfluit muzikale in vulling en Marco den Toom zal MOERKAPELLE - Dorpshuis Op Moer in Moerkapelle was vorige week dinsdag voor een middag omgebouwd tot vacci- natiecentrum. De jeugd van Zevenhuizen en Moerkapelle was opgeroepen voor de vac cinatie tegen meningococcen- C. De vaccinatie maakt onder- WADDINXVEEN - Het laatste zomerse muzikale optreden van Concordia voor de zomervakan tie is op zaterdag 29 juni tijdens het festijn Wadd’LekkeR. Tussen 13.00 uur en 14.00 uur speelt het harmonieorkest en tussen 14.30 uur en 15.30 uur kan men luisteren naar C-Akkoord. Het optreden van beide orkesten vindt plaats op een podium voor de voormalige Basismarkt aan de Gouwe in Waddinxveen. Het harmonieorkest speelt onder meer een concertmars, A Child rens Suite, Bee Cee Bee Gee, Smokey Joe’s Cafe (de songs van ZEVENHUIZEN - Een auto die al enkele dagen op een par keerhaven langs de snelweg stond, is vorige week dinsdag uitgebrand. De brandweer van Zevenhuizen vermoedt dat de brand is aangestoken. „De auto s:ond er al een paar dagen, dan gi je er niet vanuit dat deze $ontaan in de brand vliegt”, al ius een woordvoerder van het corps. Een takelbedrijf was snel ter plaatse en heeft de auto meegenomen. De politie heeft contact met de eigenaar ge zocht. De laatste tijd zijn er wel eens wat autobranden in de ge meente Zevenhuizen geweest, maar vooralsnog is er geen en kel verband te vinden met deze autobrand. €XTRA KORTING! Wij zorgen ervoor dat u goedkoop, héél goedkoop kunt tanken met uw pin-pas, en voor nóg meer voordeel met onze Baanderij-pas! En dat zonder concessies te doen aan de kwaliteit. bewaken. Er is veel ruimte voor uitwisselen van ervarin gen. De groep komt zeven keer bijeen en wordt begeleid door een medewerker van de Riagg en een ervaringsdeskundige van Stichting Labyrint/ln Per spectief. Voor meer informatie: Renske van Rooijen of Moni que Pronk, telefoon 0182- 516422. gastsprekers: Henk Kunkeler, Marry van den Brink, Jaap Ho- gervoorst en Gerda Paans, te vens gespreksleider en in het verleden betrokken bij de orga nisatie van Palaver-avonden. Voor meer informatie: www.lichtkrant.go.to of via post- bus@henkbremer.demon.nl groot deel van de Alblasser- waard, wordt tot 2004 ge bouwd aan ontharding. Zs Ro denhuis levert vanaf 2006 onthard drinkwater aan Gouda en omgeving. In het nu goedge keurde stuk ’Heerlijk zacht, Hy dron water’ worden de plan nen ontvouwd voor ontharding van het drinkwater van de res terende zuiveringstations. Het drinkwater van Zs De Put in Nieuw Lekkerland, Zs Lekker- kerk in Krimpen a.d. Lek en Zs De Elzengors in Zwijndrecht zal in de toekomst onthard gaan worden. De hardheid daalt daardoor in het hele gebied van maximaal 15 graden Duits naar rondom de 9 tot 10 graden Duits. Zs ’t Kromme Gat in Hardinx- veld-Giessendam zal vermoe delijk ergens in de komende acht jaar gesloten worden. Het zuiveringstation staat op een moeilijk toegankelijke plek en het opgepompte grondwater moet hier ingrijpend gezuiverd worden. Bij dit zuiveringstation wordt dan ook geen onthar dingsinstallatie gebouwd. Volgend jaar komt de planvisie op de infrastructuur voor de komende jaren gereed. Daarin staat ook de planning voor het bouwen van de resterende ont- hardingsinstallaties. De bouw hiervan zal op zijn vroegst rond 2005 beginnen. Eerder is vanuit financieel en organisatorisch oogpunt niet te realiseren. Leiber en Stoller), Jazz Waltz, en Wonky Tonky. Naast de voorbe reidingen voor de diverse buiten optredens is het harmonieorkest druk bezig met de voorbereidin gen voor een deelname aan een concours. Na meer dan 10 jaar geleden is dit weer de eerste keer dat het orkest deelneemt aan een concours. Hierdoor hoopt de vereniging qua niveau verder te kunnen komen. Op za terdag 9 november speelt het orkest twee muziekwerken in Enschede. Het orkest komt tij dens dit concours uit in de intro- ductieafdeling. kerk (Bilderdijklaan I) en be ten gehore brengen, gint om 20.00 uur. Toegang is vrij, wel zal er een collecte worden gehouden ter bestrij ding van de onkosten. GOUDA/REGIO - De aandeelhouders van Hydron Zuid- Holland hebben de jaarrekening van het drinkwaterbe drijf over 2001 goedgekeurd. Op dezelfde aandeelhou dersvergadering werd ook het onthardingsplan verschilhde plantenkassen, goedgekeurd. Dit betekent dat op termijn nagenoeg alle - een plaencentrum voor bui- tenteeltm verkoop van bo men, baboe en heesters, een kas me Bonsai en nog veel meer. Qave voor dit uitje kan tot 10 li bij Diana Ham, tel. 079-59:419. Het nieuwe sei zoen vaVrouwen van Nu start weer owoensdag 18 septem ber. Hearogrammaboekje ver schijnt veede helft van augus tus. -- ZEVE'HUIZEN - Bij een alco- holcorole in de nacht van dondfdag 20 op vrijdag 21 ju- gezamenlijk kantoor in Nieu- ni of de Swanlaweg hebben wegein ondergebracht, twint bestuurders een blaas- test gelegd. Een van hen, een 3 2-j age man uit Krimpen a/d IJsselhad te veel gedronken. De jfemanalyse kwam uit op 570 g/L Hij kreeg een proces verbal en een rijverbod van 6 uur. GOUDA - Eind augustus of be gin september start een on dersteuningsgroep voor fami lieleden van mensen met een borderline stoornis. Dit ge beurt op initiatief van de pre- ventieafdeling Riagg Midden- Holland en de Robert Fleury Stichting en Stichting Laby- rinth/ln Perspectief. Borderlinestoornis is een ern stige psychiatrische ziekte waar I tot 2 procent van de in woners van de regio Midden- Holland aan lijdt. Deze aandoe ning gaat gepaard met extreme wisselingen in stemmingen, to meloze rusteloosheid of juist zware vermoeidheid en vooral een allesoverheersende angst. Mensen die lijden aan de bor derline stoornis doen vaak een groot beroep op hun naaste omgeving. Het omgaan met en zorgen voor een kind met een border line stoornis is vaak ingewik keld en verwarrend. Naastbe- trokkenen worden zwaar belast en raken op den duur soms uitgeput. In de ondersteuningsgroep le ren familieleden effectievere omgangsvormen ontwikkelen en hun eigen grenzen beter te MOERK4ELLE - Op vrijdag 12 juli bngt de afdeling Vrou wen van Ju een bezoek aan Xotus inPelft. Na de jaarreis (Floriadejs dit het laatste uit stapje vanet seizoen. Xotus is meer daialleen een planten- kwekerij. Het bedf teelt sinds 1983 exotisch groenten en was daarmeeJe eerste die deze groenteronder de publieke aandachöracht. Verder is er een sujrmarkt, restaurant, Industriestraat 1 Gouda Internet www.debaanderij.nl E-mail baanderij@cistron.nl Telefoon (0182) 67 01 67 Fax (0182)67 03 78 Industrieterrein ’’Kromme Gouwe” (tegenover de Praxis) vens ouderenvoorlichters zijn, kunnen zij de mensen boven dien op weg helpen bij hun vra gen. Indien er in de toekomst be hoefte blijkt te zijn aan infor matie over een specifiek on derwerp, dan bestaat de mogelijkheid een gastspreker uit te nodigen. Echter het voornaamste doel van deze nieuwe activiteit is het bieden van gezelligheid en ontmoe ting. De activiteit vindt plaats op iedere dinsdagmorgen van 10.00 tot 13.00 uur, met uit zondering van bijzondere WADDINXVEEN - Een 21 -jari ge automobilist uit Huizen reed zondag 23 juni rond I.20 uur met te veel alcohol op over de Rijksweg Al2 ter hoogte van Waddinxveen. Hij moest bla zen, de uitslag van de ademana lyse was 7I5 ug/l. Zij rijbewijs werd ingevorderd en hij kreeg een proces-verbaal. Het echtpaar Smit-Mol kreeg bezoek van burgemeester Jonkman vanwege hun 55-ja- rig huwelijksjubileum. feestdagen. Alle ouderen zijn welkom op de tijd die ze zelf willen en ook ouderen in een rolstoel kunnen terecht. De toiletten zijn toegankelijk voor invaliden. Op beperkte schaal is het mogelijk om vervoer te regelen. Voor informatie daar- over:tel.OI72 - 210957. Indien de activiteit een succes is, zal deze over meerdere dagdelen worden uitgebreid. Woont u in de Vondelwijk, Oranjewijk, Groenswaard of in Boskoop, gaat u dan even kijken. Voor meer informatie: S.WW, tele foon (0182-63 1932). WADDINXVEEN-WD.afde- (Foto:Artistic Art/Uesbeth van derVis.). ling Waddinxveen organiseert

Weekblad voor Waddinxveen | 2002 | | pagina 23