Zestienjarigen in finale bij Be Fair 1 I Elke ochtend... Zwemmers weer Waddinxveense voetballers verliezen in Pelhrimov 9 Nieuw programma Volksuniversiteit Gouda Eerste Kanoplanner in het Groene Hart op lange baan r±3lO k X Diploma zwemmen Succesvolle Gladiator Indeling korfbal Slechte vangst HSW Opbrengst collecte show familiedag bij Antilope WADDINXVEEN - Atletiek vereniging Antilope hield za terdag 22 juni een femHie- dag.Alle leden konden met andere familieleden deelne men aan deze familiedag. Er kwam een groot aantal le den en familieleden naar de atletiekaccommodatie aan de Alberdingh Thymlaan. Daar werden ze in groepjes verdeeld. Elk groepje deed vervolgens aan vier onder delen mee: hindernis-estafet- teloop, letters zoeken in het Gouwebos, touwtrekken en koppelloop waarbij elk team in estafettevorm zoveel mo gelijk rondjes probeerde af te leggen binnen twaalf mi nuten. De dag werd afgeslo ten met een barecue. I Brug tot Brug Zwemfestijn Kop pel klaverjassen in de boog Stage trainers bij jong Sparta Coenecoop loop gered WADDINXVEEN - Nadat de ’oude’ Coenecooploopcom- missie, onder leiding van Voorwinden, na jaren trouwe dienst opstapte, hing de toe komst van de Coenecooploop aan een den, Van den Nieuwendijk, Os kam,Van der Werf, Benschop en anderen bouwden de loop uit tot een evenement met lande lijke allure: Greg van op het snelle Waddinxveense parcours een Nederlands re cord van 27 minuten en 51 se conden op de tien kilometer terwijl vooraanstaande atleten als Irma Heeren, Kamiel Maase en eveneens een den. Dankzij een WOENSDAG 26 JUNI 2002 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN PAGINA 29 Gezellig I WADDINXVEEN 1 V Rijn en Gouwe A I. Naam: Adres: Postcode: Plaats: t K W5HH Tel.: (voor controle op de bezorging) Wie nu kiest voor een kennismakingsabonnement, ontvangt Rijn en Gouwe vijf weken vóór zeven uur in de bus. Voor deze vrijblijvende kennismaking betaalt u 11,65. was 5.020 gr, 2. Erwin Keizer 1.860 gr, 3. Gerard Reijm 1.460 gr. Halverwege de competitie is de der kersverse kampioen Mark van Putten. Na de openingswoorden morgens ook al een driesetter had gespeeld, na afloop. „Ik ben tevreden.Vorige week kwam ik in het Cl-toernooi van Crom- wijck in Woerden niet verder dan de kwartfinale. Volgende week doe ik mee aan het toer nooi van Botesa in Bodegra ven. Ook in Zevenhuizen ben ik van de partij evenals bij Ad Astra". Indien daartoe aanleiding bestaat kan het proefabonnement geweigerd worden. dat is behaald door een tennis- ser(ster) wordt gedeeld door het aantal gespeelde partijen. De speler(ster) met het hoog ste gemiddelde is winnaar. De prijzen worden beschikbaar gesteld door sponsors". GOUDA - De Volksuniversiteit Gouda organiseert dit jaar weer 200 cursussen en lezin gen. Dit jaar bestaat de Volks universiteit 80 jaar en ter gele genheid hiervan zal het boekje er geheel anders uitzien. Uiter aard worden er weer talencur sussen aangeboden zoals: Frans, Duits, Engels, Spaans, Italiaans, Nieuwgrieks, Hebreeuws, Rus sisch en Nederlands opfris. Dit jaar is het talenpakket uitge breid met Arabisch, Indonenisch en Bulgaars. Op creatief gebied zijn er weer tal van mogelijkheden, behalve WADDINXVEEN - Het elfde zomerschaaktoernooi van de Waddinxveense schaakvereni- WADDINXVEEN - De jaar lijkse collecte voor het Na tionaal Fonds Kinderhulp die gehouden is in de week van 12 t/m 18 mei heeft in Wad- dinxveen 2846,07 euro op gebracht. Hiervoor zijn 54 collectanten op pad gegaan. Het ingezamelde geld is be stemd voor kinderen in Ne derland die meestal door problemen thuis te maken krijgen met jeugdhulpverle ning. WADDINXVEEN - Vrijdag 28 juni is er op het Coene- coop college een gladiator show. De Gladiator show is een evenement dat eens in de vier jaar door de sport- commissie van het Coene- coop college georganiseerd wordt. Er zijn dan allerlei evenementen waarmee de uiteindelijke winnaar een wisselbeker krijgt Ook is er een originaliteitprijs voor de leukste kleding en de beste jel. Onderdelen zijn: rodeo stier, levend sjoelen, levende toren, hindernisbaan, helmen race. De teams zijn samen gesteld uit leerlingen uit di verse leerjaren. Michael Berhane en Ramon van Swieten (WSE) en de aanvallers Rene Minnee (Be Fair), Justin Sterk en Luuk Schwiebbe (WSE).Voor de begeleiding waren aanwezig coach Bert Koetsier, elftallei- der Harry Cuvelier, verzorger Sjaak van Luinen en grens rechter Guido Hack. Namens de besturen van de drie Waddinxveense waren aan wezig Andre Moons (WSE), Jan van der Ark (Waddinx- veen) en Onno Glasbeek (Be Fair). Gespeeld werd in het geel zwarte tenue van Waddinx- veen. Geel en zwart zijn ook de kleuren van de gemeente Waddinxveen. Spartak trad aan in witte shirts en zwarte broeken. De ploeg uit Pelhrimov was beter op elkaar ingespeeld. Het niveau van het voetbal ligt op dat van de hoofdklas se in Nederland. Na een 5-0 ruststand scoorden na de pauze Justin Sterk en Ramon van Swieten tegen. Zo’n hon derd toeschouwers woonden de wedstrijd, die ’s middags werd aangeboden voor de gemeente Waddinxveen. ’s Middags was er een grotbe- zichtiging en doken de voet ballers bij een temperatuur van 32 graden het zwembad in. ’s Avond was het slotfeest in gebouw DK Maj. Coach Bert Koetsier sprak een dankwoord en nodigde Spar tak volgend jaar uit voor een tegenbezoek aan Waddinx veen om het 50-jarig bestaan van Be Fair op te luisteren. Koetsier: „De mensen in Pelhrimov hebben zich gewel dig ingespannen om ons een paar fijne dagen te bezorgen. Zij zijn onvoorstelbaar gast vrij hoewel zij het niet breed hebben want het inkomen is laag. Voor ons is het er goed koop. Voor een krat bier met 24 flessen van een halve liter betaalden we slechts zes eu ro. De groep voetballers is als een familie met elkaar op getrokken.Vermoeiend was het wel. Op de terugreis in de bus is er veel geslapen Een volgende keer hoop ik wat langer in Pelhrimov te verblijven". PELHRIMOV - HetWaddinx- veens voetbalteam kijkt terug op een geslaagd bezoek aan de Tsjechische zustergemeen- te Pelhrimov. Naast een gast vrij onthaal kreeg het Wad dinxveense geselschap veel te zien. De voetbalwedstrijd te gen Spartak Pelhrimov werd met 7-2 verloren. Van de Waddinxveense afvaardiging maakten verder deel uit ver tegenwoordigers van de ge meente onder wie burge meester Fedde Jonkman en de accordeongroep Kreater. Het bezoek vond plaats in verband met de tienjarige ju- melage tussen Waddinxveen en Pelhrimov. Voor de voetballers was het de eerste keer dat zij in Pelh rimov actief waren. Het team bestond uit doelman Pascal de Jong (Waddinxveen), de verdedigers Eric van der Krans (Waddinxveen), Rob den Adel en Ron van Tol (Be Fair), John Mulder en Thijs van der Voort (WSE), de mid denvelders Henk-Jan Verzijl en Martijn Peters (Be Fair), Pascal de Lange, Martijn Sol, schrijfgeld bedraagt 5,- per koppel. Het eerste kopje koffie is gratis. Iedereen is van harte welkom in het buurtcentrum aan de C. Huygenslaan. trapt voor de eerste ronde waarin weinig of geen verras sende uitslagen vielen te note ren: Evengroen - Doornhein I- 0, H.van Offeren- Ranft 0-1, Girdhari-Mourits 0-1, A.Hen- nink-Jansen 0-1 en Asscheman - om vier uur werd gespeeld, bij. Voor de wedstrijd werden beide volksliederen gespeeld. Eerder was de Waddinxveen se groep door het gemeente bestuur van Pelhrimov ont vangen in de frescozaal van het museum. Daarna volgde een wandeling door het stad je met 17.000 inwoners waarbij museum, kerk en een brouwerij werden bekeken. De andere dag was er een bustocht naar het oude stad je Tele met zijn grote markt plein, oude huizen en talrijke overdekte winkeltjes. Opval lend was dat veel winkeltjes werden gerund doorViëtna- mezen. ’s Middags werd de voetbalwedstrijd gespeeld waarna in hotel Rekrea een koud en warm buffet plaats vond dat werd aangeboden door het gemeentebestuur van Pelhrimov. Ook was er een muzikaal optreden van Kreater. De dag na de wedstrijd werd in Horni Cerekev het mooie buitenverblijf Rustikal be zocht. Daar vond een warm en koud buffet plaats dat REGIO - Op woensdag 19 juni is in Nieuwkoop de Kanoplan- ner ’Kanovaren in het Groene Hart’ ten doop gehouden. De Kanoplanner is een uitgave van vering. De finale tussen Casper Kor vet en Sebastiaan Ambagtsheer kende een spannend verloop. Beide tennissers gooiden er een aantal lange rallys uit, die Ambagtsheer wist af te wisse- Beide spelers stonden nooit eerder tegenover elkaar op de baan. „Hij begon beter te spe len", sprak Sebastiaan Ambagts heer, die behoorlijk vermoeid was. „Het was mijn eerste toernooi deze zomer.Vorig jaar heb ik C2- en Cl-toernooien gespeeld onder meer bij De Woerd in Waddinxveen. Maar echt lekker ging het niet. Ko mende week speel ik weer bij De Woerd. Ook aan het toer nooi van Be Quick in Gouda hoop ik nog mee te doen voordat ik weer vertrek". Het toernooi van Be Fair ken de een sportief en gezellig ver loop. Door de terrasoverkap ping konden de toeschouwers nu bij een regenbui droog zit tend naar de partijen kijken. Het aantal deelnemers was iets minder dan in andere jaren. Het Cl-toernooi voor dames ging niet 'door doordat zich slechts speelsters hadden op gegeven. De toernooicommis- sie bestond uit Hans Wijnstok, Roel Booden, Jan Nederhof, Wilfred Luiten, Antoinet Vis, Petra Oostendorp en Yvonne Hoogeveen. Hans Wijnstok vertelde dat het Be Fair-toernooi voor het eerst deel uitmaakt van het Vier Parken Grand Siam waar aan ook de tennisverenigingen Waddinxveen (De Woerd), Gouwe Smash (Warnaarsport- WADDINXVEEN - Voor zwem en poloclub Gouwestaete zal za terdag een bijzondere dag zijn. Dan is er de zwemtocht van de Boskoopse naar de Waddinx veense hefbrug. Hierbij moet een afstand van 3700 meter ‘over brugd’ worden. Daarnaast is er de mogelijkheid om op 1000 me ter en op 400 meter afstand van de Waddinxveense hefbrug te starten. WADDINXVEEN - Op vrijdag 28 juni is er koppelklaverjassen in buurtcentrum ’de Boog’. De aanvang is 20.30 uur. De zaal gaat open om 20.00 uur. Het in- In Gou- webad de Sniep is op dinsdag MOERKAPELLE/OUDEWA- 18 juni weer voor het B-diplo- ma gezwommen. Alle 22 kandi- daatjes zijn geslaagd. De namen van de kinderen die het B-di- ploma hebben gehaald zijn: Manon Boeije, Judith van Kers bergen, Annouk Hogendoorn, Ambacht), Good Luck (Mid- j delharnis), Korbis (Waddinx veen), NIO (Rotterdam), Olympia (Spijkenisse), Reeuwijk.TOGO (Goes), derde klasse CArgento (Schoonhoven), Harga (Schiedam), Merwic (Dor drecht), Movado (Dor drecht), RKC (Rotterdam), Sperwers (Rotterdam),Terda (Breda), Zwijndrecht, vierde klasse B: Erasmus (Rotter dam), Gemini (Gouda), Kor- batjo (Oud Beijerland), Spirit (Vlaardingen).Thor (Rotter dam),VIOS (Numansdorp) en Zevenbergen. Door Bert Hertog Jan WADDINXVEEN - Twee jongens van zestien jaar ston den in de finale van het herenenkelspel categorie 5 (het vroegere Cl) van het open tennistoernooi van Be Fair te genover elkaar. Van Casper Korver van De Sluipers uit zijden draad. Voorwin- Reeuwijk werd het nodige verwacht want de organisatie van Casper Korver verloor. Korver bereikte de eindstrijd bij Be Fair door met 4-6,6-4 en 6-2 te winnen van Com peer. Ambagts- heer versloeg in de och- - volgend seizoen stage als trai ners van de jeugd van Sparta. Van der Heijden gaat de trainer bij de A-junioren assisteren,Van Baaren de trainer van de C-ju- nioren Bas Mol uit Gouda. Sebastiaan Ambagtsheer be reikte langs een omweg de fi- vele buitenlandse toppers nale, die hij met 4-6,6-4 en 7-6 hoofdrol speel- samenwer- kingsverband van Atletiekver eniging Antilope en Schaatsclub Gouwestreek is nu een nieuwe, enthousiaste commissie ge vormd, die op zaterdag 19 ok tober de 14e Coenecooploop tenduren organiseert. De honderden re- Eric Neys creatie- en wedstrijdlopers zul len ongetwijfeld blij zijn dat het populaire evenement gered is. De onafhankelijke commissie bestaat uit: Monique van Wens- veen, Bart de Kort, Tino Ver- burg, Fred den Hertog, Erik als tweede geplaatste Hans Le- Mookhoek, Hans Andela en Ad Mocking. Deze zeven mensen zullen ernaar streven hetzelfde hoge niveau te handhaven. De finale herenenkelspel Cl bij Be Fair ging tussen de Reeuwijker Casper Korver en Sebastiaan Ambagtsheer van Ad Astra. Korver won de spannende partij. (Foto: Artistic Art/Liesbeth van der Vis.) De uitslagen zijn: DD Dl: Cor rie Revet/Anneke Nooten- boom-Coby van der Loo/Ge- pke van de Sluis (Be Fair) 6-7, 6- 2, 6-2, HD Dl: Hans Ver- doorn/Gert Zoet-Peter Kroes/Paul van de Maas (Wad dinxveen) 7-5, 6-2, GD Dl: As trid van Hulsentop/Erwin Me ijer (Segwaert)-Els Zijderhand/Michiel Sol (Be Fair) 6-4,2-6,6-4, DE DIKris tel Hoogduyn-Deborah Korte- noeven (Waddinxveen) 3-6, 7- 5, 6-1, HE Dl: Folkert de Wit (Waddinxveen)-Geert Verhoeff (Be Fair) 6-3, 6-3, GD Dl: I. Amanda Kortenoeven/Jan Wil lem van Geen, 2. Anneloes Ramp/Henk Natte (in poule- systeem), HD C2: Kees-Jaap Elfferich/Jeroen van der Wer ken (Tehado)-Henk Bloks/Rob Peterse (Be Fair) 6-1, 6-3, GD C2: Irene Brouwer/Henk van Tienhoven (Waddinxveen)-As- trid Zwaan/Hans Levering 6-3, 7- 5, DD Cl: Josien en Tessa Uitterhoeve-Marleen Dijks- tra/Yvonne Tieman 6-4, 6-3, HD Cl: Eric Neys/Stefan Ok- ker (Tehado)-Jan van Es/Chris Ie Comte (Gouwesmash) 6-3, 5- 7, 6-1, GD Cl: Linda Stuyf- zand/Maurice Ancher (Gou- wesmash)-Martine Elsholz/Fol- kert de Wit (Waddinxveen) 6- 4,6-2, HE CICasper Korver (Sluipers)-Sebastiaan Ambagts heer (Ad Astra) 4-6, 6-4, 7-6. Eric met 6-1,5-7 en 6-4. Neys had op zijn X beurt gewonnen van Peeters, die daar voor had gezegevierd over de voor de negen jaar jongere Am sterdamse arts Donald Uiten- hngaart- die rlit jaar 55 is ge- worden en onlangs bij de WK masters in Nieuw Zeeland he wereldrecord op de 800 m vrij- eslag verbeterde. Er zijn inmiddels drie langebaan wedstrijden achter de rug. In Spaarnwoude en Breukelen werd Nic tweede en inVriezen- veen eerste. Judith won ze alle drie. Meestal neemt de Bosko per Geers dan ook nog deel aan de twee a drie kilometer voor alle leeftijden. Als oudste van het hele veld hoort hij hier bij tot de middenmoot. Stuur deze bon in een open envelop zonder postzegel naar: Rijn en Gouwe, Afdeling Abonnementen, Antwoordnummer 10008, 2400 VB Alphen aan den Rijn. "Rijn en Gouwe gaat zorgvuldig om met uw gegevens. Zie voor nadere informatie het colofon van Rijn en Gouwe". e WADDINXVEEN/BOSKOOP - Met de langebaanwedstrijden in Spaarnwourie is op 15 juni de zomerse competitie in ’open water’ weer begonnen. Al vanaf 1986 heeft zwemclub De Gou we (voorheen Gouwestaete) met Judith van Berkel en Nic Geers twee troeven in handen die steevast het klassement, dat wordt gevormd door de totaal- tijd van hun beste vier kilome ters van het seizoen, weten te winnen. Zij komen beiden uit in hun leeftijdsklasse 55 plus.Voor het eerst zal Nic Geers moe ten buigen voor een snellere zwemmer in deze groep en wel had hem als eerste geplaatst. Dat gold niet voor Sebasti aan Ambagtsheer van het Goudse Ad Astra, die het grootste deel van het jaar in Bangkok (Thailand) verblijft en daar op de internationale school studeert. Evenals vo- Hest liep rig jaar is de jonge Ambagtsheer, die tijdelijk bij zijn zus ter woont, zeven weken in Nederland. Tot I augustus heeft hij de gelegenheid om aan toernooien in de Goud se regio deel te nemen. allerlei teken- en schildercur sussen zijn er ook veel korte cursussen zoals boekbinden, betonbeschilderen, creatief la mineren, fotografie, fresco’s ma ken, grimeren, interieurarchi tectuur, een kerstgroep beschilderen, kersttafeldecora- ties maken van papier, mandala, mareren en craquelleren, mon- oprinten, werken met mozaïek, paasdrieluik, passe-partouts maken, ’sGraffito, werken met speksteen, tuinbeeld van textiel, werken met was, woordschilde- ringen maken en werken met Escher. en tips opgenomen om het kanovaren zo aangenaam mo gelijk te maken. Uiteraard be vinden zich op de kaart ook de bijzondere adresjes om even uit te stappen. Voor degene die willen varen zonder inspanning en geen mo torgeronk wensen te horen, is er ook een oplossing, namelijk elektrisch varen! Door de ge ruisloze boot kan volop geno ten worden van de vogels, de wind en het gekabbel van het water. Een elektroboot is ge makkelijk te bedienen en te manoeuvreren. Bovendien is een elektromotor veel scho ner dan een verbrandingsmo tor. Op de planner bevinden zich de adressen van de reguliere kanoverhuurders en van de elektroboten inclusief oplaad- adressen. Vanaf 19 juni is de Kanoplanner kosteloos ver krijgbaar bij deVW- en ANWB kantoren in het Groene Hart en omstreken. Tevens is er bij die kantoren gedetailleerde in formatie te vinden over kano- routes. De kanoverhuurbedrij- ven die op de planner staan vermeld, zijn ook van exempla ren voorzien. GOUDA/WADDINXVEEN - De korfbalclub IJsselvogels uit Moordrecht mist in het nieuwe korfbalseizoen de derby tegen Nieuwerkerk. Beide clubs zijn in een ande re afdeling ondergebracht. Korbis uit Waddinxveen is voor de nieuwe competitie in de derde klasse B inge deeld met Reeuwijk. Het Goudse Gemini, vroeger on der de naam Jodan Boys uit komend in de tweede klas se, speelt nu als enige streekclub in de vierde klas se. De indelingen zijn: eerste klasse F: Dijkvogels (Maas dijk), GKV (Gorinchem), Kinderdijk, Nieuwerkerk, ODO (Maasland), ONDO (’s-Gravenzande), Vitesse (Barendrecht), Vrienden schaar (Hardinxveld-Gies- sendam), eerste klasse G: Al batros (Zwijndrecht), HKC (Hardinxveld-Giessendam), Maassluis, RWA (Rhoon), Snel (Dordrecht), Swift (Middelburg).TOP (Sassen- heim), IJsselvogels (Moord recht), derde klasse A:DSO (Klundert), ONDO (Middel burg), Oranje Nassau (Vlaar- dingen), Oranje Zwart (Mijnsheerenland), Seolto (Vlissingen),Ventura Sport (Strijen).VIOS (Willemstad), Vriendenschaar (Bodegra ven), derde klasse B: All Re ady, DVS’69 (Hendrik Ido van de kanoroutes in het Groene Hart en biedt tevens informatie over de natuur (ge bieden) in het Groene Hart en elektrisch varen. Naast de Kan oplanner zijn al eerder de Fiets-, Wandel- en Vaarplanner uitgekomen. Deze laatste kano-variant is de afsluiter van de vernieuwde reeks planners van het Groene Hart. Het is mogelijk om aan de hand van de Kanoplanner van uit de luie stoel een route te kiezen om te kanoën. De plan ner geeft overzichtelijk een groot aantal routes met welke het Groene Hart vanaf het wa ter kan worden ontdekt. Daar naast zijn in de planner regels len met subtiel kort spel aan het net. Hij nam dan ook snel een 4-1 voorsprong. Na 4-3 en 5- 4 won hij de eerste set met 6- 4. In de tweede set ging het minder met de speler van Ad Astra. Korver nam een 2-0 en 3-2 voorsprong. Daarna s. herstelde Ambagts heer zich weer (4-3 voor) om vervolgens de set met 6-4 te verliezen. Ook in de derde set nam Casper Korver een voorsprong (1-4), maar Sebastiaan Ambagtsheer slaagde er in terug te komen. Beide spelers begingen fouten en via 5-5 en 6-6 werd het uit eindelijk 7-6 voor de kleine Korver. „Het is mijn eerste overwin ning van dit seizoen", sprak de vermoeide Reeuwijker, die ’s met Stichting wijkwerk De Zuidplas is op donderdag 20 Oosterbroek, Jan Noorland, juni van start gegaan. Met zo’n vijftig deelnemers kan weder om gesproken worden van een goed bezet toernooi. Traditie getrouw zijn de schaakvereni gingen uit de omgeving goed vertegenwoordigd :o.a. Ben van Geffen van schaakvereniging Moerkapelle, Wilbert Mounts van Schaakvereniging LSG (Lei- WADDINXVEEN - Afgelopen den), Jan Evengroen van zaterdag viste Hengelsportver- schaakvereniging De Ijssel eniging Waddinxveen (HSW) (Moordrecht), Edo Pouwelse de zesde wedstrijd voor de zo- en Hans Ranft van schaakver- mercompetitie. Hiervoor reis- eniging Nieuwerkerk a/d Ijssel, den de 14 deelnemers naar het Ed Singeling en Henk Stam van Voornsekanaal. De gezamenlij- schaakvereniging Krimpen a/d ke vangst viel bitter tegen, in Ijssel en natuurlijk een grote totaal werd slechts 21 kilo wit- afvaardiging van WSV waaron- vis op het droge gebracht. De uitslag was als volgt: I .John van Elswijk 4.880 gr, 2. Hennie de Na de openingswoorden van Kwaadsteniet 4.510 gr, 3. Henk de organisatie werd er afge- Romeijn 2.710 gr, 4. Martin van Leeuwen 2.270 gr, 5. Wim Houtman 2.240 gr. Ondanks zijn slechte vangst blijft Rinus Reichard koploper met 36.990 gr. John van Elswijk heeft nu 32.770 gr en schuift door naar de tweede plaats, ten koste van Wim Houtman die nu derde staat met 32.720 gr. Rob Jenner en Herman Kraan handhaven zich op de vierde en vijfde plaats met 23.530 gr resp. 19.490 gr. De tweede wedstrijd van de zomeravondcompetitie werd gevist in de Ringvaart bij Moordrecht. De uitslag was als volgt: I. Martin van Leeuwen 2.990 gr, 2. Gerard Reijm 2.030 het Bestuurlijk Platform Groe- gr, 3. Rinus Reichard 1.870 gr. ne Hart en is mede tot stand De derde wedstrijd werd gevist gekomen door de provincies in de Gouwe bij Boskoop. Hier Utrecht, Noord-Holland en de uitslag: I. Jan Verhoef Zuid-Holland, Vereniging Na tuurmonumenten, Nederland se Kano Bond en Stichting Electrisch Varen. stand aan kop: IJan Verhoef De planner geeft een overzicht 6.390 gr, 2. Martin van Leeuwen 4.760 gr, 3. Rinus Reichard 3.910 gr. park) en Boskoop meedoen. Wijnstok: „De beste, enkelspe ler, zowel bij de dames als bij de heren, in de categorie 3 en 4, de categorie 5 en 6 en de ca tegorie 7, 8 en 9 krijgt een ex tra prijs van 100 euro. Hetzelfde geldt voor de beste dubbelspeler, zowel bij de he ren als de dames. Elke gewon nen partijen levert een punt op. Het totaal aantal punten Berend de Graaf, Bregje Schip- Zomerschaak van start van Geffen 0-1. Na de pauze stond ronde twee op het pro gramma. De loting werd op sterkte volgens de ranglijst verricht en bracht al wat top pers tegen elkaar: Mourits- van Putten I -0, van Geffen - Hor dijk 1-0, van Woudenberg-Pou- welse 0-1Verrassend was de partij van Wim Mulder (WSV en Krimpen) tegen Jan Even groen. Evengroen stond er beter voor maar was te gul en gaf een stuk weg, en daarmee gelijk de par tij :l-0. Ook verrassend was het optreden van Van Meete ren: na z’n winst in de eerste ronde tegen Ab Scheel (Messe- maker 1847) wist hij in de tweede ronde Nico Dannis de baas te blijven. Daarmee is hij één van de 9 lijstaanvoerders na de 2e ronde. Aan de staart van de lijst zeven personen die deze eerste avond getracteerd werden op twee verliespartijen. Volgende week kunnen zij dat goed ma ken tijdens ronde 3 en 4, die op donderdag 27 juni zullen worden gespeeld. Huisschakers die willen deelnemen worden van harte uitgenodigd om zich aan te melden. Aanvang 20.00 uur in Het Zuidhonk. per, Aschwien Balradj, Sander Hulst, Hamza Boulahrouz, Lob- ke Chierandjoe, Melvin de Leeuw, Mischa van Reede, Lieke Luhoff, Iris Schleicher, Merel de ging WSV in samenwerking Vries, Jessica van Oudenaarden, Dominique van Leeuwen, Jessi ca Lakshman Drent, Mark v.d.Vlist, Kees Oosterom en Berend Koele. TER - De in Moerkapelle woonachtige Olympia-voetbal- ler Jaco van der Heijden en Nic van Baaren van UNIO, beiden studerend aan het CIOS, lopen

Weekblad voor Waddinxveen | 2002 | | pagina 29