Raad zet kant I tekeningen bij overschot jaarrekening Concordia ziet nieuwbouwplannen dichterbij komen Uitslag badeendjesrace Wadd’ lekkeR Collectanten Buren I r Brugweg met elkaar Verslag RTW van LEZERS SCHRIJVEN aan tafel Motorrijder ten val bij inhalen file 0172 21 37 15 info@loo.nl gezocht U koopt toch ook niet het eerste het beste huis? Wadd’ LekkeR Alle hulde voor de perfecte organisatie van het zwemfestijn in de Gouwe Zelfwerkzaamheid Tip van de maand: A 5 jaar: 10 jaar: Onze adviseurs nemen uw situatie zorgvuldig door. Wilt u écht een grondig en per soonlijk advies, bel dan snel I Oefeningen: VAN DER LOO HYPOTHEKEN mei 2002 Acties (uitrukken): 32 keer gealarmeerd 3 mei: tweemaal automatisch alarm bij de firma Unigro aan de Bredeweg. Beide keren was er niets aan de hand. 6 mei: weer een melding van fir ma Unigro, maar door een snelle terugmelding van het bedrijf hoefde wij niet uit te rukken. Concordia heeft de nieuwbouwplannen van vier jaar geleden weer tevoorschijn gehaald, nu is het wat hen betreft wachten op een akkoord. (Foto: Artistic Art/Liesbeth van der Vis.) WOENSDAG 3 JULI 2002 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN PAGINA 15 wachten op een akkoord. B Ti John Verberk 1 ADVIES k BEMIDDELING men. Dit is gelukt, de brand bleef beperkt tot het pand van firma Maas. Totaal zij er 14 brandweer voertuigen en 80 brandweer mensen in gezet, na 14 uur was Commandant Brandweer G.J. Huizer Deze rubriek staat ter vrije beschikking van elke lezer van het weekblad voor Waddinxveen. Brieven die de grenzen van het fatsoen of van het recht op privacy te buiten gaan worden geweigerd. Anonieme brieven worden niet gelezen. Brieven onder pseudoniem worden wel geplaatst, mits de redactie de schrijver van naam kent. gen allerlei strenge eisen en milieuwet ten aan. Een grond- of asbestonderzoek bijvoorbeeld. Daar wil ik best aan vol doen, maar wie draait er voor die extra kosten op?” Concordia hoopt daarbij op steun van de gemeente zodat het plan niet op de laatste euro’s strandt. „We hebben er zelf niet om gevraagd.” Joke de Rooy, Cies van Tol en Coby van Doorn De oefeningen waren gericht op de inzet bij een kantoor in een gebouw aan De Beukenhof. De inzet was het blussen van een kleine binnenbrand en het red den van één slachtoffer.Van diver sen kanten werd de oefening uit gevoerd, vooral de vele kantoren die zich in het pand bevinden ver eiste een zorgvuldige verkenning. een MFA waarin Concordia tegen een huurprijs een ruimte kon krijgen. Maar dat had te veel bezwaren voor de mu ziekvereniging: te hoge huur, te lange wachtduur en een ruimte voor slechts een avond in de week. Maar vorige week maakte het college bekend dat de plan nen voor een MFA afgeblazen zijn.Voor Concordia goed nieuws. „We hebben allerlei plannen om geld bij elkaar te halen. Want natuurlijk beulen we zelf een groot deel. We gaan op 7 september een feestelijke dag organise ren, een fancy fair met een loterij, vrij markt, rad van avontuur, fietstocht, noem maar op. Daarnaast hebben we al jaren een kledinginzamelingsactie. En we bieden andere verenigingen aan om in de toekomst een dagdeel ons gebouw te huren.Twee of drie avonden per week kunnen we het nieuwe pand beschikbaar stellen”, aldus Verweij. Op tegenwerking van de raad rekent Verweij eigenlijk al niet meer. Waar hij nog wel wat problemen in ziet, zijn de fi nanciën. „Vier jaar geleden kwamen we al met onze plannen, al die tijd heeft de gemeente het tegengehouden. Nu de goedkeuring nabij is, zitten we wel in een veel duurder tijdperk, het neerzet ten van een gebouw kost veel meer geld. Bovendien lopen we straks vast te- Zodra de tijd rijp is, wil Concordia gaan bouwen. Dat wil zeggen: eerst een nieu we subsidieaanvraag indienen, dan zal er per 2003 toestemming kunnen zijn. Zod ra de winter uit de grond is, kan de bouw beginnen. „We zullen zelf onze le den oproepen om zoveel mogelijk mee te helpen. Zelfwerkzaamheid is voor ons een belangrijk onderwerp in dit verhaal.” Voor het voorjaar zal een tijdelijk on derkomen moeten worden gezocht, in september 2003 zal het gebouw dan in gebruik genomen kunnen worden.Ver weij ziet die plannen wel zitten. „Al zou de Arbo hier langskomen, dan zouden ze het direct sluiten. Het is hier zo onge zond als de pest. Maar nog altijd komen hier zo’n negentig leden over de vloer. Hopelijk duurt dat nog maximaal een seizoen en praten we het seizoen daar na vanuit een nieuw pand.” WADDINXVEEN - De buren van de Brugweg schuiven op 6 juli aan om met elkaar te barbecuen. De bewoners hebben één van de duizend Remia Grote Buurt Barbecue Pakketten gewonnen door zich aan te melden op www.buurtbarbecue.nl.Via deze internetpagina kun nen buurten zich aanmel den en kans maken op een Remia Grote buurt Barbecue Pakket. Daarin zitten allerlei middelen om het buurtfeest aan te kleden als negen verschil lende schepsauzen, zout jes, scheplepels en barbe- cueborden, fakkels en ballonnen en kortingsbon nen. VERMIST:Zevenhuizen: Rottweiler, teef. Lapjes poes (Bilderdijkstraat) Waddinxveen: Rode kater, witte voeten en bef, vaag wat witte haren op rug, grote kat, schuw (Brug weg). Groene grasparkiet, blauw neusdopje (Noor- deinde). Groene parkiet met blauwgele kop (Trompstraat). GEVONDEN: Waddinx veen: Perzische poes, bruinbeige, oude kat (Coenecoop). Cyperse kat zonder wit, dik, kleine gedrongen bouw (Sniep- weg).Witte sierduif, zwart in veren en op flanken, grote sokken (Sportpad). Zevenhuizen: Zwarte poes met witte aftekenin gen (Recr. park Korenmo len). Voor gratis registratie en informatie over vermiste en gevonden dieren: tel. 0186-601199. Binnen 24 uur uw melding op inter net. Kijk voor recente ge gevens op www.dieren- centrale.nl. WADDINXVEEN - Ruim vijf duizend gekleurde badeendjes namen op vrijdagavond 28 juni tijdens Wadd’ lekkeR een duik in de Gouwe. De uitslag van de ze badeendjesrace is als volgt: Ie prijs 450 euro geel eendje nr 732 lelieveld. 2e prijs 250 euro geel eendje nr 735 toet. 3e prijs '100 euro oranje eend je nr 474 studio teller. 4e prijs 100 euro groen eendje nr 481 anker. 5e prijs 100 euro blauw „We hebben een bedrag van II miljoen gulden dat nog niet ver antwoord is. En omdat dat toch een keer moet gebeuren, stelt het CDA voor om dit bedrag van het overschot af te halen. Je moet achterstanden immers niet te lang laten doorsudderen”, zo stelde raadslid Beekman de wijzi ging voor. De andere partijen leek het een goed idee, verant woordelijk wethouder Dijkster- huis dacht daar anders over. „We willen wel de helft van het open staande bedrag dekken, laten we de andere helft verspreid over drie jaar doen. Er komen tenslot te nog heel wat kosten op ons af. Bijvoorbeeld 1,6 miljoen euro voor de riolering in het buiten gebied, daar moeten we ook nog een potje voor vinden.” Nee, het CDA vond dat geen goed idee. Waarom wachten? Vroeg de par tij zich af. De andere partijen, op de PCW na, bleven aan de kant van het CDA staan. En zo is het overschot van de jaarrekening al weer voor een groot deel be steed. D66 vroeg tevergeefs aan dacht voor een uitleg in Jip en Janneketaal zodat de burger ook begrijpt wat er in de jaarrekening staat „Een boekje van een pagina of tien”, stelde fractievoorzitter Zoodsma voor. Maar de wethou der gaf aan daar geen tijd voor te hebben. „We moeten prioritei ten stellen, gezien onze capaci- ger voorkomen. De resten wer den afgeblust en schuur gecontroleerd. milie en vrienden, alsof we de vierdaagse hadden gelopen. De droge kleren lagen alweer klaar bij het oude Keukencentrum, plus een oorkonde. Heel leuk en perfect. Gouwestaete: op naar de 100! Hartelijk bedankt. zaak. De melder werd schoonge- blazen. 19 mei: 16.50 uur ongeval met trein. Nabij de over aan de Zui delijke rondweg was één per soon in aanraking gekomen met de trein.Wij hebben de ambulan ce broeders geholpen met het vervoer van het slachtoffer langs de spoorbaan, waarna wij kon den terug keren. 25 mei: 21.25 uur auto brand A12. de politie geeft door dat wij niet nodig zijn, het betrof een kokende motor. 26 mei: kleine brand. Op het AZC was een wasdroger in de brand geraakt, deze werd ge blust en buitengezet. 27 mei: twee meldingen één au tomaat en een lekkende tank van een vrachtwagen op de A12, deze bleek na controle niet te lekken en kon worden afge voerd. 31 mei: 22.19 uur. Aan de pias weg bij het pluimvee bedrijf van firma De Jong was brand uitge broken. De aard van de melding was zodanig dat wij direct met al het materiaal uitrukten.Ter plaat se bleek het te gaan om een con tainer met bouwafval tussen de schuren. De eigenaar had reeds een geslaagde poging gedaan de brand te blussen, daardoor is er- eendje nr 72 versloot. 6e prijs 100 euro geel eendje nr 414 blitterswijk. 7e prijs 100 euro oranje eendje nr 1384 hon- koop. 8e prijs 100 euro blauw eendje nr 384 glasbeek. 9e prijs 100 euro geel eendje nr 770 vaissier. 10e prijs 100 euro paars eendje nr 62 van leeuwen trucks. 11 e prijs 100 euro paars eendje nr 449 de waardt. 12e prijs 100 euro rood eendje nr 66 ringers. teit, en dan ligt uw idee toch la ger op de stapel”, aldus Dijkster- huis. PvdA vond de jaarrekening een keurig huishoudboekje, maar vond dat het vooral cijfers op papier zijn die niet zoveel zeggen. PCW-raadslid Korevaar concludeerde met het resultaat dat Waddinxveen wel tegen een stootje kan, al vroeg hij zich af in hoeverre het nog incidenteel is als het al drie jaar draait om in cidentele meevallers. De WD maakt zich zorgen over het te kort op het productafval en vraagt zich af of de overdracht naar Cyclus wel de toegezegde efficiency heeft opgeleverd Ook de PCW stelde daar vragen over. De wethouder deelt die zorgen en zegde toe snel met Cyclus hierover te zullen praten. Dijksterhuis: „We hebben te kampen met nogal wat ambities die we met de aanwezige capaci teit niet ten volle waar kunnen maken. Misschien willen we wel teveel.” Aan de andere kant wees Dijksterhuis op de toe komst. „We moeten ons niet rijk rekenen. Er hangen donkere wolken voor ons en er liggen een paar probleempjes als de riolering in het buitengebied en het centrum.” Raadslid Peere- boom reageerde daarop: „U kent die cijfers, wij niet. Hoe kunnen we dan een goede afwe ging maken?” WADDINXVEEN - Alzheimer Nederland gaat dit jaar voor het eerst een landelijke op een landelijke actie opzetten. Daar bij hoort een collecte in de week van 3 tot 9 november. De stichting zoekt hiervoor collec tanten die geld op willen halen in de (eigen) wijk. Dit kost on geveer drie uur tijd.Voor meer informatie: Miranda de Leth via 023-5396306/ 5387565 of de organisator van Waddinxveen, tel. 0182-630480. meerd, de ladderwagen van de Regio is ook in gezet. Dit bleek nog niet genoeg te zijn, daar de brand zich zeer snel ontwikkel de, nog vier eenheden werden opgeroepen. Gelijktijdig met het blussen van de vuurzee werd het naastgelegen garagebedrijf van IVECO goed nat gehouden om verdere uitbreiding te voorko- HYPOTHEKEN (VERZEKERINGEN PENSIOENEN 9 mei: 04.08 uur melding contai ner brand. Bij firma Van den Hon- del aan de Maarten Schouten straat staat een afvalcontainer met sloophout in de brand, bij aankomst begon de boom waar de container onder stond ook al te schroeien. Met één straal wer den de vlammen gedoofd. 10 mei: 01.20 uur automatisch alarm bij firma M. de Mooy aan de Bredeweg, dit betrof een sto ring in de installatie, die zelfde dag ging de melder bij dit bedrijf de brand geblust 12 mei: 10.26 uur koe te water langs de A12. Reeuwijk neemt voor ons waar, maar kan niets vinden. 13 mei: 11.55 automatische melding bij firma M de Mooy. Door slijpwerkzaamheden was de melder afgegaan. Die zelfde dag hebben zijn bij firma Maas nog wat nabluswerkzaamheden uitgevoerd. 14 mei: 04.26 stormschade. Aan de Henergouweweg was een boom over het fietspad gevallen, met wat zaagwerk was deze klus snel geklaard. 15 mei: 17.02 uur ongeval met beknelling. Op een kruising in de Zelf hadden we de stoute (bad)schoenen aangetrokken om nog eenmaal de Gouwe van de kippen- dichtbij te bekijken. Een stukje nostalgie voor de een en weer een uitdaging voor de ander. Met de bus naar het startpunt, duizend meter van de brug, en prompt om half vijf lagen we in het water, aangemoedigd door ZEVENHUIZEN - Bij een verkeersongeval op don derdag 27 juni omstreeks 17.30 uur raakten een 47- jarige motorrijder uit Ca- pelle aan den Ijssel en een 52-jarige automobilist uit Zoetermeer betrokken. De motorrijder reed over het Noordeinde komende vanaf de Rijksweg Al 2. Met het vermoeden dat de spoorbomen gesloten waren passeerde hij links een file. Vanaf het terrein bij de volkstuinen reed echter de automobilist het Noor deinde op. De bestuurders waren elkaar al zo dicht genaderd dat een aanrij ding niet meer te voorko men was. De motorrijder kwam hierdoor ten val en is ter plaatse onderzocht door ambulancepersoneel. De motorrijder had last van een been. Zelf klussen is leuk en kan voor delig zijn maar pas op: Bij gebruik van grote hoeveelheden verf, parketlakken en lijm komt een flinke dosis brandbare damp vrij, een sigaret of de waakvlam van de geiser kan een explosie ver oorzaken. Zorg voor goede ventilatie tij dens en na deze klussen. Internet adres: www.brand- weerwaddinxveen.nl Email adres: info@brandweer- waddinxveen.nl va 4,6% va 5,0% weer af, hiervoor hoefde wij niet uit te rukken 11 mei: 09.27 uur, persoon vast in de lift Aan de Peter Zuidlaan was de lift blijven hangen, de offi cier van dienst bevrijdde de per soon. 12 mei: 03.20 uur grote brand bij firma Maas aan de Bredeweg. De eerste melding berichtte dat het kantoorgebouw in brand stond, in dat geval worden gelijk twee voertuigen gestuurd. De bevelvoerder van het eerste voertuig meldde gelijk dat het een grote uitslaande brand was. Al het personeel werd gealar meerd en alle voertuigen gingen ter plaatse. Direct werd ook de Coenecoop waren twee voertui- buurgemeente Boskoop gealar- gen frontaal op elkaar gereden. Hierbij waren drie personen be trokken waarvan er een bevrijd moest worden. Alle drie zijn af gevoerd naar het Groene Hart ziekenhuis. 16 mei: 10.26, bij de firma DGS op Doelwijk had een vrachtwa gen zijn tank lek gereden, 100 li ter gasolie vloeide op de weg en in het riool. Door snel optreden WADDINXVEEN - De jaarrekening van 2001 laat een over schot van 1,8 miljoen euro zien. Financieel is Waddinxveen gezond, maar de gemeente moet zich afvragen wat er is blijven liggen, zo stelde de gemeenteraad afgelopen week. Het gaat met name om incidentele meevallers in bijvoor beeld het WVG-budget (Wet Vervoer Gehandicapten), een hogere uitkering uit het gemeentefonds en een bedrag dat voor het centrum was gereserveerd als voorbereiding. Wat gaat er met dit overschot gebeuren? Dek hiermee de 1,1 miljoen euro (onder meer vakantiegeld- en verlofpver- plichtingen) waarvoor nog geen potje was gevonden, zo stelde het CDA voor. Op de PCW na stemde alle partijen in. Ondanks het advies van het college om eerst de ver wachte tegenvallers op een rijtje te zetten. WADDINXVEEN - Om alle ac tiviteiten op het Wadd’ LekkeR nog eens na te beleven, komen RTW FM en Radio Moordrecht met een gezamenlijke uitzen ding. Beide omroepen waren op het festival ter plaatse om de bijzondere momenten op tape vast te leggen. De leukste fragmenten, interviews en ver slagen worden zaterdag en zondag tussen 16.00 en 18.00 opnieuw uitgezonden worden. RTW FM is te ontvangen via ether 105.8 en kabel Waddinx veen 93.1Radio Moordrecht is te ontvangen via 106.9 ether en 98.3 kabel. WADDINXVEEN - Muziekvereniging Concordia is blij met de komst van nieuwe wethouders na de verkiezingen. Immers, nu is er beduidend meer steun voor de nieuwbouwplannen van Con cordia. „Eindelijk komen we een stap vooruit”, spreekt voorzitter Verwey. „Al in mei zaten we met wethouder Gerts om de tafel, we kregen snel een brede steun vanuit het college, nu nog goed keuring van de raad.” Voor de vereniging komen nu de bouwplannen van vier jaar geleden weer boven tafel en zijn de eer ste gesprekken met aannemers al ge voerd. Verwey wijst nog maar eens op de ge breken van het pand ’de Hoge Nöot’ aan de J.W Frisoweg. „Vergelijk het met een half jaar geleden en je ziet de ver schillen. Het hout is nog verder doorge rot. de deuren willen niet meer dicht, met latjes houden we het uitpuilen van een zijkant tegen”, vertelt Verwey. „Kun je tegen de lucht? Dan gaan we nu naar binnen.” Het is vochtig binnen. Heel vochtig. Vorig jaar verliep de strijd nog heel an ders. Toen was de Multi Functionele Ac- comodatie (MFA) nog het grote struikel blok tussen de gemeente en Concordia. De toenmalig verantwoordelijke wet houder,Van Holsteijn, wilde wachten op kon de meeste gasolie uit het ri ool worden opgevangen en kwam er niet veel in de sloot. De milieudienst heeft maatregelen genomen om de vervuilde weg en de sloot te reinigen. 16 mei: 17.19 kleine brand. Aan de Zuidplaslaan was door over verhitting van een pan met olie de keuken in de brand, geraakt. Met twee voertuigen en 15 per sonen kwam de keukenbrand snel onder controle, maar het hele huis heeft rookschade opge lopen. Ook het huis van de bu ren had enige rookschade. 18 mei: 04.54 uur container brand. In de hal van de flat aan de Tollenslaan was de Kliko met oudpapier in de brand geraakt Het brandje was snel geblust maar de rook had de hal van on der tot boven zwart gemaakt Bij een voorgaande controle die op verzoek van de bewoners was uitgevoerd, was het advies gege ven om de Kliko te verwijderen in verband met brandgevaar, dit advies hadden zij niet uitgevoerd met alle gevolgen van dien. 19 mei: 09.57 uur automatische melding De Goede Broer. Na controle bleek niets aan de hand. 19 mei: 13.53 uur automatische melding Prins Bernardlaan. Een verbrande uitsmijter was de oor- burgemeester Jonkman en an dere stimulatoren. Heerlijk was het! En dan al dat enthousiasme aan de kant: toeters en een heuse band. Dan wil het best zwemmen. De eendjes hadden vrijdag voorgedaan hoe het moest en het lukte dus uitste kend. Erwtensoep bij de finish en nota bene bloemen van fa- '-X. .1 T V

Weekblad voor Waddinxveen | 2002 | | pagina 15