Provincie verstrekt subsidie voor uitwerking plan Dorpsstraat Voorzitter Platform Armoedebestrijding Waddinxveen neemt afscheid I Beschonken automobilist raakt rijbewijs kwijt Electro World Heemskerk wórdt Electro World van Dijk Heemskerk BV richt zich volledig op installatiebedrijf Viswijvenkoor Sootjevisch terug van Duits festival Eerste paal Moerstaete MOERKAPELLE - Wethouder Zijderhand sloeg op maandag 24 juni de officiële eerste paal voor de realisatie van het ap partementencomplex Moersta ete. De karakteristieke kern van het dorp Moerkapelle heeft als uitgangspunt gediend bij het ontwerpen van het complex. Dit project maakt onderdeel uit van de revitalisering van Moer kapelle. Het appartementen complex Moerstaete bevindt zich op de hoek van de Kerk straat en de Dorpsstraat, tegen over de historische kerk. Het pand gaat twee verdiepingen tellen, die verdeeld zijn in negen appartementen. De 3-kamer appartementen zijn ruim van opzet en hebben een balkon. Enkele appartementen hebben een extra terras. Het apparte Geslaagden Coenecoop College Waddinxveen I Oud Papier inzameling GESLAAGDEN Ssi* - 1 PAGINA 23 WOENSDAG 3 JULI 2002 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN gen.” (Foto: Corneel Heij.) J. den Draak i ZEVENHUIZEN - Op vrijdag 28 juni om 23.30 uur is een 37- jarige man uit Barneveld aange houden op de Rijksweg Al2 zuidbaan ter hoogte van Ze venhuizen ter zake het rijden onder invloed van alcohol. Sur veillerende agenten zagen de man al slingerend rijden. Ter controle op de alcohol hebben de agenten de staande gehou den. De automobilist werd aan- Zuid-Amerika heeft een heel ander karakter dan in Neder land. Dat ontkennen wij ook niet. Maar we leven hier in on ze eigen samenleving met onze Electro World Heemskerk en Heemskerk Installatie Techniek zijn dan ook een begrip bij vele Waddinxveners. „In de loop der jaren zijn de werkzaamhe den voor zowel de winkel als voor het installatiebedrijf be hoorlijk toegenomen en ook wordt er door onze klanten steeds meer kwaliteit geëist. Om voor beide bedrijven het kwaliteitsniveau dat ons voor ogen staat te kunnen blijven kerk: „Behalve dan dat de naam op de gevel zal veranderen in Electro World Van Dijk. Van Dijk Bergschenhoek is een be kende in de regio; zij heeft meerdere vestigingen van Elec tro World onder haar hoede. Behnaz Assadolahi; Carola Bak; Anita Bektesevic; Danielle van Bergeijk; Mark Beukers; Eveline Blaauboer; Jacco Levits; Mark Boon; Rona Dijkema; Fiona Dijk huizen; Marsja Dortland; Eline Driesen; Saskia Droog; Rolf van Eijk;Annemieke Elsholz; Chantal Endeveld; Viola Esveldt; Mare Hillers; Niek den Hollander; Kim Hordijk; Fatima Jahouhi; Marco Kandt; Bram van der Klaauw; Nicole de Kluiver; An ton Knoop; Robbie Knoop; Lin da Kok; Chantal de Koning; Ch ris Künneke; Laurens de Lange; Elisa van Leijenhorst; Martine de Waarts; Rick van de Water; Maaike Willems. De kerk van de Vereniging van Vrijzinnig Hervormden in de Dorpsstraat is na de sloop van een pand goed te zien. (Foto: Artistic Art/Liesbeth van der Vis.) in overleg met Dorpsstraat Ons Dorp een inhoud aangeven die past in het ste denbouwkundig plan en die zo veel mo gelijk kan bijdragen tot de dynamiek van het geheel. In het verleden werden plan nen voor sloop en/of bouw voor elk pand afzonderlijk genomen. Daardoor is de huidige bebouwing op sommige pun ten wat rommelig en stedenbouwkundig niet optimaal. Het nieuwe plan van Ton Mulleners heeft een hogere steden bouwkundige kwaliteit, voor een aan trekkelijke Dorpsstraat als centrum voor winkelen en recreatie. De Dorps straat moet niet een kopie in het klein worden van een winkelcentra in omlig gende steden, zo meent de initiatief groep. „Daarvan gaan er dertien in een dozijn, aldus Lamot. „De Dorpsstraat kan die aantrekkelijkheid wel krijgen wanneer het lukt om de eigen identiteit te versterken. Met architect Ton Mulle ners lijkt Zevenhuizen wat dat betreft een sterke troef in handen te hebben. Hij heeft in verschillende steden (onder meer in Helmond) zijn sporen in dit op zicht verdiend. De initiatiefgroep is met een aantal uitgesproken uitgangspunten aan de slag gegaan om garanties voor het behouden en versterken van die ei gen identiteit te verkrijgen. Daarbij kreeg het proces van totstandkoming meer aandacht dan in soortgelijke situ aties vaak het geval is. Andere kenmer ken van de gevolgde werkwijze zijn: ‘be- ginspraak in plaats van inspraak (mee denken en meepraten vanaf het allereer ste begin en niet pas als de plannen al op tafel liggen),‘de toekomst creëren in plaats van het toeval laten regeren en 'samen in plaats van groepen/individu (het zo goed mogelijk tot zijn recht la ten komen van een ieders inbreng). Het geheel van uitgangspunten kreeg de naam ‘poldermodel. Lamot wijst er op dat het er vooral ook om ging om de. mogelijk verzwakte, dorpswaarden terug te halen en waar mogelijk te versterken. Daarbij wordt ernaar gestreefd om ‘ad hoe vervorming, die kan optreden door dat in incidentele gevallen onvoldoende wordt gekeken of die dorpswaarden misschien geweld aan worden gedaan, te voorkomen. Van het begin waren bewo ners welkom op informatiebijeenkom sten waar activiteiten en plannen van de initiatiefgroep werden besproken. Deze bijeenkomsten zijn volgens Lamot zeer goed verlopen. Het plan voorziet in een combinatie van wonen en werken, waardoor een hoge economische haalbaarheid wordt ver kregen. In het plan is ook een dorps plein opgenomen dat, veel meer dan nu het geval is bij het pleintje naast het ge meentehuis, het karakter van een ont moetingsplaats zal krijgen. Onderdeel van het plan vormt tenslotte ook het op een adequate wijze voorzien in parkeer gelegenheid. van Stijn; Tessa Vermeij; Simone Weerstand. ATHENEUM (oude stijl) Paula ZEVENHUIZEN - Op donder dag 11 juli en vrijdag 12 juli staat de oud papier container van ebs De Eendragt de Wereldwinkel op de parkeerplaats bij Christe lijke basisschool ’De Eendragt’. Het papier kan vanaf donderdag 12.00 uur tot en met 19.00 uur en vrijdag vanaf 8.00 uur t/m 13.15 uur gebracht worden. Pa pier moet gebundeld en/of in stevige dozen gebracht worden. laan; Peter van Vliet; FrenkVolle- bregt. VBO HANDEL EN VER KOOP 100%): Dave Boer; Ralph Bouhuisen; Rahel Dawit; ne Teunissen; Dorien Toor; Lu- cienne Vergeer; Paul Verweij; Christel de Vries; Naomi Vuik; Kim van der Weel; Angela Wit kamp. HAVO 2E FASE (84%); Sa- Adressen en namen van men sen die nooit gebruik wilden maken van andere uitkeringen of hulp, werden bekend.” Een andere drempel waardoor mensen geen gebruik maken van uitkeringen, is onwetend heid.Veel minima, zo heeft Den Draak in de afgelopen vijf jaar ondervonden, raken gewoon verwarming, elektra, dakbedek king, renovatie, nieuwbouw en utiliteitsbouw voor zowel par ticulieren als voor bedrijven. Het bedrijf is gecertificeerd als waarborg installateur. „Heemskerk Installatie Tech niek bestaat uit een professio neel team dat zich voor hon derd procent inzet voor de klanten en een gegarandeerde kwaliteit levert, aldus Ada Heemskerk. Iedereen blijft dus van harte welkom bij Electro World Van Dijk en bij Heems kerk Installatie Techniek. WADDINXVEEN - Al 73 jaar is Heemskerk B.V. een begrip in Waddinxveen: met de Electro World-winkel (Electro World Heemskerk) én met het instal latiebedrijf (Heemskerk Instal latie Techniek). Jan en Ada Heemskerk en hun zoon Ray mond richten zich sinds I juli hun aandacht volledig op het installatiebedrijf: de winkel is overgenomen door Electro World Van Dijk Bergschen hoek. Drie generaties lang be staan de winkel en het installa tiebedrijf van Heemskerk al. Draak. „Want in een land als Nederland, zo vonden zij, kun je toch niet spreken van ar- ten nadenken. Die geen geld hebben om hun kinderen te la ten sporten en vaak van winkel naar winkel moeten zeulen om overal de aanbiedingen te ha len. Meestal is er sprake van ’stille armoede’. Mensen scha men zich voor hun eigen situ atie en willen geen gebruik ma ken van regelingen. „Je ziet dat vooral veel bij ouderen”, aldus Den Draak, „die zien hulp nog steeds als ’de hand ophouden’ en dat willen ze niet. Terwijl mensen vaak recht hebben op bepaalde uitkeringen.” Als één van de hoogtepunten in zijn vijf jaar als voorzitter, noemt Jan den Draak de zoge noemde millenniumactie in 2000. Alle huishoudens met een minimuminkomen kregen van de gemeente een extraat je. Zij hoefden zich daarvoor alleen maar aan te melden. „Met die actie hebben wij veel De belangrijkste doelen van het platform, dat in 1997 werd opgericht na een sociale confe rentie, zijn het signaleren en bespreekbaar maken van ZEVENHUIZEN - ‘Het centrum van Ze venhuizen aantrekkelijker maken, zowel voor bewoners als mensen uit de omge ving en recreanten. Dat willen de leden van de initiatiefgroep die in 1999, op ini tiatief van Arno Lamot (toen directeur van de plaatselijke Rabobank, nu zelf standig gevestigd als organisatiecoach) opgericht werd. De initiatiefgroep (in middels gedeeltelijk van samenstelling veranderd) heeft samen met de gemeen te de stichting 'Dorpsstraat Ons Dorp opgericht. De stichting heeft tot doel om de activiteiten te begeleiden en te coördineren.Voorzitter is burgemeester Westendorp, Arno Lamot is secretaris. Architect Ton Mulleners heeft een eer ste opzet voor een stedenbouwkundig plan klaar. De provincie Zuid Holland heeft een subsidie verstrekt van 350.000 voor de verdere uitwerking van het plan. Naast het parkeerterrein van Albert Heijn gaapt een groot gat sinds het pand daar is gesloopt. Het klei ne kerkje van de Vereniging van Vrijzinnig Hervormden, ooit schuilkerk en daarom wat naar achteren gelegen, valt nu sterk op. De sloop en de plannen voor nieuw bouw is het eerste tastbare begin van een nieuw stedenbouwkundig aanzien van de Dorpsstraat. Het staat op dit moment nog niet vast welke functie de nieuwbouw op deze plek zal krijgen, maar grondeigenaar Jeroen van den Berg (filiaalhouder van Albert Heijn) wil hier bieden, hebben wij besloten al le aandacht en expertise te richten op Heemskerk Installa tie Techniek en Elektro Wordt over te doen aan onze ervaren col lege Van Dijk”, al dus Ada Heems kerk. Het personeel in de Electro World-winkel blijft, voor de klanten verandert er dan ook weinig. Ada Heems- ment op de begane grond is ook geschikt als bedrijfsruimte. Op de begane grond komen af gesloten en overdekte parkeer plaatsen. De appartementen worden ontsloten door een en tree die is voorzien van een lift. De centrale entreedeur is van uit de appartementen te ope nen door middel van een video- fooninstallatie. De revitalisering is een samenwerking tussen de gemeente en bedrijven waar mee invulling en uitbreiding wordt gegeven aan de woning behoefte en uitbreiding moge lijk maakt van het winkelbe- stand. De realisatie van appartementencomplex draagt bij aan de revitalisering van de karakteristieke dorpskern van Moerkapelle. De oplevering is volgend jaar zomer. ZEVENHUIZEN - Het Zeven- huizense viswijvenkoor Sootje visch heeft in het weekend van 22 en 23 juni gezongen op het 28e internationale shanty Cho re in het Duitse Cuxhaven. Achttien shantykoren waren aanwezig, waaronder vijf bui tenlandse uit Denemarken, Zwitserland en Nederland (drie koren). Het viswijvenkoor Sootjevisch was het enige vrou wenkoor. Zaterdag 22 juni vertrokken de koorleden per bus richting Cuxhaven, waar op tien ver schillende locaties door Shan- ty-koren werd opgetreden. Sootjevisch trad eerst in de middag op, later ook nog een keer op de avond voor een groot publiek. Zondag 23 juni werd het festival voortgezet in het Kurpark Döse. Het internationale karakter van het Zevenhuizense koor is nog niet voorbij: voor volgend jaar staan er al drie concerten in het buitenland op de agenda: van 12 tot 23 maart is het koor uitgenodigd om op Sint Maar ten te zingen, eind maart is er een optreden in Bremen en volgend jaar juni (21 en 22) is Cuxhaven weer aan de beurt. Sootjevisch bestaat sinds 1997, toen twaalf vrouwen het koor oprichtte. Inmiddels heeft het koor 42 zangeressen en muzi kanten die in traditionele kle ding uit vissersdorpen en -stad jes optreden. Het repertoire bestaat uit traditionele Oud hollandse, Ierse en Engelse zee mansliederen, die ook meer stemmig worden gezongen. In 1999 kwam de eerste cd, aan een tweede wordt gewerkt. „Het is voor ons erg belangrijk dat klanten weten dat de win kel weliswaar wordt overgeno men, maar dat Heemskerk In stallatie Techniek haar werkzaamheden vanaf hetzelf de adres blijft voortzetten. Het installatiebedrijf blijft op Dorp straat 33 gevestigd, terwijl Elec troworld Van Dijk nummer 33 A krijgt. Heemskerk Installatie techniek is gespecialiseerd in loodgieterswerkzaamheden, gehouden en overgebracht naar het bureau waar de man 630 ug/l blies op het ademana- lyseapparaat. Bij controle bleek de auto waar de man in reed niet verzekerd te zijn. Het rij bewijs van de man is in beslag genomen. De man kan een pro- ces-verbaal tegemoet zien voor het rijden onder invloed van al cohol en voor het onverzekerd rijden. de weg kwijt in het doolhof van procedures en folders over verschillende regelingen. Daar om heeft het Platform in 1999 de Cliëntenraad in het leven geroepen. Uitkeringsgerechtig den zelf zijn hierin vertegen woordigd en kunnen dus pre cies aangeven wanneer dingen onduidelijk of onbegrijpelijk zijn. Al met al is er in vijf jaar ’ar moedebestrijding’ veel bereikt, vindt Den Draak. Maar, zo be nadrukt de scheidend voorzit ter, er moet ook nog veel ge beuren, al is het dan niet onder zijn leiding. Wie Den Draak gaat opvolgen is nog niet be kend. Jan den Draak zal in ieder geval alle ontwikkelingen vanaf de zijlijn nauw blijven volgen. „We hebben dan wel het ima go van een welvarend land, er is nog steeds een groep men sen die niet meedeelt in die welvaart. Voor hen moet ook gezorgd worden.” Het Platform Armoedebestrij ding Waddinxveen is op zoek naar een opvolger voor Jan den Draak.Voor meer informa tie: J. Korving, Stichting Wad- dinxveens Welzijnswerk tele foon (0182 - 631932. (zie ook de advertentie elders in dit Weekblad) WADDINXVEEN - Vijf jaar was Jan den Draak voorzitter van het Platform Armoedebe strijding Waddinxveen. In okto- moede? Ik antwoord dan altijd ber legt hij zijn functie neer, dat armoede- een relatief be- Niet omdat de strijd gestreden grip is. Armoede in Afrika of is, armoede is een vijand die zich niet makkelijk laat ver slaan, maar omdat hij vindt dat het tijd wordt dat iemand an ders de kar gaat trekken. „Om zo’n functie als voorzitter goed eigen normen en uitgavenpa- te kunnen uitvoeren, moet je tronen. Als er mensen zijn die het niet langer dan een jaar of niet kunnen meekomen, mag je vier, vijf doen”, aldus Den best voor hen in de bres sprin- Draak. „Anders word je met de organisatie vereenzelvigd en dat is niet de bedoeling. Het platform draait tenslotte niet Stille armoede om mij.” Zijn bescheidenheid is kenmer kend, tegelijkertijd is Den Draak één van de sleutelfigu ren geweest in de strijd tegen armoede in Waddinxveen. On- bespreekbaar maken van ar- der zijn voorzittersschap is de moede. Onderdeel hiervan zijn de uitvoerige adviezen die het verborgen armoede ontdekt, platform elk jaar uitbrengt over het gemeentelijk beleids plan voor de volgende vier jaar. Volgens een eigen schatting van de gemeente zijn er in Wad dinxveen zo’n 750 gezinnen aan wie de welvaart voorbij gaat. Dorpsgenoten, zo zegt Den Draak, die bij elke euro die ze uitgeven drie keer moe- Bruin; Gaby Colla; Nathalie Congo Lowango; Dennis Dissel- dorp; Robert Doone; Danny Driesen; Judith Eitjes; Sandra Frensch; Eleanora Fröhlich;Tanja Geertshuis; Karolina de Graaf; teldraaijer; Bianca Schultz; Nikita Marit Grootendorst; Anneloes van Hal; Timme Ham; Kevin Harkes; Marieke van der Harst; José’t Hart; Edwin Heeren; Ma- (100%); Paula Duijnhoven; rieke Hoeijmakers; Benny Daphne Kroese; Barry Loef; Kim Hoogendoorn; Patricia Hoogen- Middendorp; Annemarie Schou- doorn; Talal Jamil; Fleur Jansen; ten. Linda de Jong; Claudia Jonker; ATHENEUM 2e FASE Renette Kolster; Mark Koot; Di- ger Koster; Jim van Leeuwen; Joshua Makkinje; Melanie Mar chand; Hester van der Meulen; Lisette Monster; Eva Nederhof; Marcella Neuteboom; Danny van Oeveren; Thijs van Oosten; Dominick Peters; Maartje van der Pijl; Kim Postmus; Annema rie Ranselaar; Arianne Rip; Ar nold Roos; Bastiaan Rooze- belangenorganisatie uitge- groeid tot een volwaardige ge sprekspartner van de gemeen te en hebben uitkeringsgerechtigden een stem gekregen in een Cliënten raad. „In de afgelopen vijf jaar hebben mensen mij wel letter lijk de vraag gesteld waar het Platform Armoedebestrijding op slaat”, vertelt Jan den MAVO (88%): Marcel Beekhui- vros Martina; Doursaf Sahli; Jef- zen;Wouter Besuijen; Daniel de frey van de WalJolandaWieser. Bil; Martijn Boevé; David Bol; VBO VERZORGING Sander Bosman; Angelique 100%): Btisam Benguedda; Kari- Broekhuizen; Lidi Brouwer; ma Benzaim; Samanthi van den Wendy van Bruggen; Marco de Berg; Linda Berkouwer; Jassemin Bokasba; Amanda Driesen; Bar bara Geers; Jessica Goor; Daisy den Haan; Kathy Hoogendoorn; Fariba Kabir; Linda Kooistra; Li lian Pijnappels; Stephanie Scho- Van Electro World Van Dijk mogen klanten dan ook dezelf de hoge kwaliteit verwachten als zij bij Electro World Heems kerk kenden.” Voor Heemskerk Installatie Tech niek geldt dat de werkzaamheden als vanouds worden voortgezet met dezelf de service en inzet die klanten al van het bedrijf zijn gewend. 100%): Marlous van den Akker; Kirsten Boere; Andrea Briedé; Marjolein Burgerhout; Linda Geers; Robbert Gussekloo;Wie- teke Hoeijmakers; Kim Hof fmans; Bastiaan de Jong; Esther de Jong; Peter Kok; Wouter Lan- gedijk; Marieke de Leede; Rai- mond Loomans; Bas Pannebak- ker; Rogier Poldner; Nelleke Preeker; Leonie van Rijk; Stefan boom; Shewit Russom; Natasja Slappendel; Lucie Stoffers; Marti- Schoonderwoerd; Nathalie Schoonderwoerd; Guido Sip; Melissa Stoltenkamp; Haroun Talhi; Frank Terlouw; Susan Toonen;Wendy van Uden; Maai ke van Velzen; Gwen Vermeij; Joyce Vermeulen; Ewoud Vos; mia Alloul; Sebastiaan Andringa; Chantal van Wijk; Anne-Elise Wijtman; Zahnina van der Zwan. VBO ADMINISTRATIE (100%); Gökan Akgöz; Moham med Azim; Nilay Gelikoglu; Am- zar Lalouti; Jo-Ann van Offeren; Hakar Piran; Stephan Roden burg; Nardos Tekle; Merhawi Ya- cob; Kezban Yigit. VBO BOUWTECHNIEK 100%): André de Gier; Martijn van der Heijden; Leon Huur man; Sjoerd Koerts; Mark van Kooten;Jeffrey Koster; Ruud van Leeuwen; Christiaan van Mou- rik; Marco Nobel; Carlton Ra mos; Rocky van derVooren;Joey Loomé; Rob van der Maat; Myk Zwanenburg Middendorp; Suzanne van Mou- VBO MECHANISCHE rik; Bianca Neuteboom; Robert TECHNIEK 100%): Rewien van Niekerk; Suzanne Olden- Asray; Steffan Braber; Rick Hof- burg; Selale Orhan; Sebastiaan man; Dennis Slagboom; Pim Ver- Overdam; Fiona Ravestijn; Katin- ka Ros; Mark Rotteveel; Kelly Schippers; Mohsin Siddique; Brenda Slatius; Edwin Stavleu; Frank Straver; Tim Terra; Jenny Toet; Tessa Uitterhoeve; Arnold Jolon Dries; Rika van Eunen; Bas Vis; Chantal Visman; Jordy van Gooien; Hissa Hussein; Na dir Jamil; Glenda Manusama; Sta- I

Weekblad voor Waddinxveen | 2002 | | pagina 23