Tennisser Jeroen Joling krijgt lesje Zwemtocht in Gouwe trekt veel bekijks Zomerschaak: Ronald Dannis aan de leiding Oranjedames winnen Dutch Trophy 2002; heren tweede Drie Nederlands in District Winst voor Derde prijs Niels Biljart vereniging Moerkapelle heerst Jeu de boules waddinxveen Zijderhand WADDINXVEEN - De Waddinxveense tennisser Ralf Zijderhand won het A-toernooi in het dubbel spel in Zoetermeer. Sa men met de Gouwenaar Martin Kalkhoven ver sloeg hij in de spannende finale de Zoetermeerders Sander Westerduin/Koen van Zanten met 7-6,4-6 en 6-3. In het enkelspel werd Zijderhand, die in het afgelopen seizoen kampioen werd met het Zoe-termeerse ALTV en promoveerde naar de eredivisie, uitgeschakeld. Kring- kampioen- schappen Manege Reigersburgh Gouda Koetsier Uitslag P.V. de Sperwer Kampioenen voor Rolling’90 MOERKAPELLE - Tijdens de Nederlandse kampioenschap pen Kunstrolschaatsen te Kerk- driel hebben de twintig deelne mers van Rolling’90 mee gedaan. Nog nooit kwamen er zoveel leden op een NK in ac tie. Het niveau binnen de club blijft stijgen zodat steeds meer sporters zich weten te kwalifi ceren. WOENSDAG 3 JULI 2002 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN PAGINA 27 X de P HF Wl Door Bert Hertog /j (Foto: Artistic Art/Liesbeth van der Vis.) Door Bert Hertog Rubeling/Ton F r WADDINXVEEN - Donderdag 27 juni werd in hetWijgebouw Het Zuidhonk de tweede avond van het Zomerschaak- toernooi afgewerkt. Ronde 3 en 4 stonden op het program ma en het was Delftenaar Ro nald Dannis die de beste zaken deed deze avond. Door over winningen op Henk Stam in ronde 3 en op de kampioen van 2000 Wilbert Mounts in ronde 4 gaat hij nu alleen aan de lei ding met de maximale score van 20 punten. Met de komst van huisschaker Den Hartog kwam het totaal aantal spelers deze avond op 42. Dit resulteerde in 21 partij en waarvan enkele zeer inte- Voor meer informatie: www.knzb.nl Griekenland gewonnen. Eindstand: INederland 2. Griekenland 3. USA 4. Span je 5. Duitsland. Het Nederlandse herenteam verloor de laatste wedstrijd tegen Slowakije met 5-7. Za terdag was Nederland nog met 9-7 te sterk voor Slove nië. Eindstand: ISlowakije 2. Nederland 3. Slovenië 4. Ca nada 5. Frankrijk. WADDINXVEEN - Mane ge Reigersburgh organi seert op zaterdag 6 juli de eerste kringkampioen- schappen dressuur en springen. Na wekenlange voorbereidingen komen de hele dag vele combina ties aan de start. Om 9.00 uur zal het startsein plaatsvinden en tegen zes sen zal het afgelopen zijn. Iedereen is welkom. MOERKAPELLE - Afgelo pen weekend werd Niels van derVlist op overtui gende wijze kampioen van het district Gouda in de spelsoort driebanden. In Gouda versloeg hij onder andere favoriet Jan van Bemmel en toekomstig clubgenoot Wiet Reeuw- ijk uit Zoetermeer. Niels is na Roberto van Bler- kum (3e klasse) en Pa trick Hillegers (2e klasse) de derde districtskam- pioen in de vereniging. Voor zover bekend is het in het district nog nooit eerder voorgekomen dat één vereniging alledrie de kampioenen levert. Na de zomervakantie mogen de drie biljarters verder in de gewestelijke kampioen schappen om zo een plaats te bemachtigen voor de nationale finales. Maar viert BV Moerkapel le feest, in september viert de vereniging haar 50-jarig bestaan. WADDINXVEEN - In Oos- terhout, waar van 27 t/m 30 juni het ’Dutch Trophy Wa- terpolotoernooi’ werd ge houden, heeft het Neder landse damesteam ongeslagen beslag weten te leggen op de eerste plaats. In de laatste wedstrijd werd het team van de USA met 10-4 verslagen. Spelers uit de regio zijn: Daniëlle de Bruijn en Gillian van den Berg. Zaterdag hadden de dames reeds met 9-5 van WADDINXVEEN - Niels Koetsier behaalde een derde prijs in de jongens- groep B tijdens het pols- stokverspringen in Lin- schoten. De Waddinxvener haalde een afstand van 10.91 meter. Winnaar werd Corne Spruit uit Snelrewaard met een fraaie sprong van 12.83 meter hetgeen een nieuw persoonlijk record betekende. Anthony Lek- kerkerker uit IJsselstein werd tweede met 11.97 meter. Bij de senioren zorgde de nationale kam pioen Erik Bos voor een geweldige sprong van 18.63 meter. De Bodegra ver is daarmee de achtste Hollander die meer dan acht-tien meter springt. Afgelopen week deden dat, eveneens in kinscho ten, Remco van den Berg (Lopikerkapel) met 18.19 meter en junior Pieter Verweij (kinschoten) met 18.20 meter. Marja van Eijk uitVlist won bij de dames met 13.57 meter. Een goed vooruitzicht voor de eerste tweekamp tegen Friesland, die zater dag 6 juli in Bergum wordt versprongen. te, is met een vierde plaats de snelste vrouw.Judith van Berkel heeft 63 minuten nodig. Het fraaie zomerweer komt de organisatoren onder leiding van voorzitter Rob den Boer en bestuurslid Niek de Leeuw goed uit. In Boskoop komt de stemming er al gauw goed door de muziek van de scoutingband De Schouw. Op een schip speelt de partyband De Bieten bouwers er lustig op los. Talrij ke rubberbootjes liggen klaar om de zwemmers en zwem sters te begeleiden. Zij worden door Karin Berckenkamp met een viltstift op de arm van een nummer voorzien. In een boot van de Boskoopse VW, die in de ochtenduren nog een gezel schap van 32 Franse toeristen send verlies voor Albert Prins tegen Boudewijn Wijermars en de enige vrouwelijke deelne mer, Marianne Steverink (Nieu- werkerk), moest de eer laten aan jeugdspeler Stefan v/d Zalm. Nico Dannis wist zich van Ab Scheel te ontdoen en in het WSV onderonsje tussen Herman Smitskamp en Marco de Bruijn was eerstgenoemde de overwinnaar. Een puntende- ling was het gevolg van het tref fen tussen Mark van Putten en Wim van Os en datzelfde gold voor Dirk v Offeren en Jaap v/d Heiden. In ronde 4 won Ronald Dannis van Wilbert Mourits.de achter volgers Barthold Jansen en Edo Pouwelse speelden een remise. Jan Evengroen pakte door de winst op Van Meeteren z’n tweede overwinning van de avond waarmee hij zich bij de favorieten voor de eindzege voegt. Hans van Woudenberg verloor in de eerste ronde te gen Kevin Bakker en won daar na van Peter de Louw. Eerste overwinning was er in deze ronde ook voor Jan Klijn, die Jeroen v/d Veen de baas bleef. Ed Singeling verloor twee keer, eerst van Wim v/d Hoek en vervolgens tegen Adriaan v/d Starre. Op 4 juli worden ronde 5 en 6 gespeeld. Aanvang 20.00 uur in Het Zuidhonk (Zuidpla- slaan 552). linge resultaten van de teams. Na al het gecijfer bleek Wad dinxveen 4, Peter Jopy Huls en Henry v.Wageningen als goe de invaller, dankzij een beter saldo op de eerste plaats te zijn geëindigd. Zij mogen in september tegen de winnaar van de eerste klasse B strijden om het afdelingskampioen- schap. Waddinxveen 2, Wim van Bockom Maas/Nel Ou- ressante: Van Geffen trad aan tegen Jansen en in deze langste partij van de eerste ronde trok Jansen, de kampioen van 2001, aan het langste eind. Pouwelse speelde tegen Mulder die met een kwaliteit in het voordeel het eindspel inging. Mulder overspeelde zijn hand echter en met een mooie paardenvork wist Pouwelse de partij alsnog naar zich toe te trekken. Wim Hennink mocht de Kampioen van SV De IJssel,Jan Evengroen, met wit bestrijden. In een rede lijk snelle partij won Even groen. Goede prestatie van Erik Hen nink, die Peter de Louw tot een puntendeling dwong. Verras zijn leeftijd nog patent uit. In zijn leeftijdsgroep is hij een van de snelste zwemmers van Ne derland. Hij liet de wedstrijd in het Overijsselse Scheerweide schieten om in Waddinxveen mee te kunnen doen. En hoe lang denkt Geers er over te doen om de afstand tussen Bo skoop en Waddinxveen zwem mend te overbruggen? Geers op bescheiden toon: „Ander half uur. Houdt het daar maar op". Een voorzichtige tijd want als ruim 47 minuten later Fred Verlooy als eerste aantikt zwemt Nic Geers niet ver daar achter. Hij'Is de zevende die bij speaker Cees Kroon uit het water komt in een tijd van 55 minuten. Sandra Berckenkamp, waterpoloster van Gouwestae- WADDINXVEEN - Postdui venvereniging de Sperwer nam met 230 duiven deel aan de wedvlucht vanuit Pont St. Maxence over een afstand van 338 km. Lossingtijd 07.30 uur en de wind was westelijk. De aankomst van de eerste duif was om 11.25 uur, snelheid 1433 m.p.m. De laatste duif ar riveerde om 11.37 uur. De uit slag: I R.A. v/d Made: 2-3 Joh.L. Bol. WADDINXVEEN - Oude tij den herleefden zaterdagmiddag in Waddinxveen waar de zwem- en poloclub Gouwesta- ete ter gelegenheid van het 75- jarig bestaan het Brug tot Brug zwem-festijn hield. Met 240 zwemmers en zwemsters aan de start en enkele duizenden toeschouwers op de wal groei de de zwemrace mede dankzij het zonnige zomerweer tot de grootste sportmanifestatie in Waddinxveen in de laatste ja- ren. Het traject van 3700 meter tussen de Boskoopse hefbrug en de hefbrug in Waddinxveen werd het snelst afgelegd door de Nieuwkoopse triatleet Fred Verlooy. Hij zwom de afstand in een tijd van 47 minuten en 15 seconden. De Waddinxveense zwem- en poloclub, sinds 1987 gefuseerd met Boskoop, riep met zijn ini tiatief voor het houden van een zwemwedstrijd in de Gouwe herinneringen op aan de jaren vijftig en zestig. Toen werd elk jaar een wedstrijd over drie ki lometer in de Gouwe gezwom men. Vele nationale topzwem mers en zwemsters namen daarna deel. Jan Stender, des tijds een befaamde zwemtrai- ner, ging met zijn ploeg van De Robben uit Hilversum naar Waddinxveen. Van die ploeg maakten deel uit Mary Kok, de zusjes Lenie en Judith de Nijs en Aty Voorbij. Judith van Ber- kel-De Nijs, tegenwoordig deel uitmakend van de master- zwemploeg van Gouwestaete, kwam zaterdag in Boskoop weer aan de start. Zij zei: „Ik heb die wedstrijd als meisje van veertien jaar een keer gewon nen. Ook toen kwam er veel publiek kijken.” Tegenwoordig neemt Judith van Berkel met de de eerste klasse B minder goed nieuws voor de vereni ging. Waddinxveen 3, Imca Matla/Luc v.Krieken/Arnold en Marco Janssen won geen enkele wedstrijd en degra deert rechtstreeks naar de tweede klasse. Waddinxveen 5, Barend en Corrie Mon- ster/Ron v.Dijken/Alex v.Of- wegen werd voorlaatste en moet in een extra wedstrijd degradatie zien te ontlopen. Waddinxveen I, Wout Ver- sluis/Elly Nieuwland/Leen en Andries Roos, bleef behou den. ook de bemanning van de ze ventien rubberbootjes, de dui kers en de mensen die de EH- Sandra BO-posten bemanden. Of er duidelijke volgend jaar weer een Brug tot Brug-zwemtocht komt weet ik niet. We gaan eerst deze tocht evalueren". Zaterdag houdt Gouwestaete in het Gouwebad De Sniep de receptie en de reünie. Voorts wordt een wed strijd gespeeld tussen de oude herenteam en het huidige da mesteam. Overige uitslagen: 1000 meter: eerste vrouw: El les van Leeu wen, eerste man: Andy Kool mees, 400 meter: eerste vrouw: Gaby Hukker, eerste man: Peter Koning, sprietlopen snelste: Koen de Leeuw, beste verklede: Jalissa Hendriks. De bedrijve- nestafette werd gewonnen door de ploeg van Romijn De co rette. Bij de pupillen A behaalde Elja Kamp de derde plaats. Bij het pupillen figuren was er een tweede plaats voor Mariotte Vonk. Aspiranten B. vrijtijden leverde een Moerkapelse kam pioen op, in de naam van Emily van 't Wout. Mark Bakker moest bij de heren in deze klas se de Rolling’90 eer hooghou den en dat deed hij dan ook met een tweede plaats met fi guren en een eerste plaats voor Aspiranten bij het vrijtij den en in de Combinatie. Bij het paartijden voor pupillen wisten Elja Kamp en Colin Hoogendoorn Nederlands Kampioen te worden. Waar zij een score van 4.8 moesten ha len had dit nog jonge paar een gemiddelde score van 5.5. Bij de aspiranten paren kwamen Tamara Bontebal en Mark Bak ker op een tweede plaats. Een eerste plaats werd het nét niet. Deze wedstrijd kondigde gelijk het einde van het wedstrijdsei- zoen kunstrolschaatsen aan. Na de zomer staan er weer diver se internationale evenementen op de agenda, evenals de door Rolling’90 in Gouda te organi seren Nederlands Kampioen schappen Showrijden. Boskoopse veteraan Nic Geers deel aan het landelijke circuit van lange afstandszwemwed- strijden. Ook Geers, die vol gend jaar 65 jaar hoopt te wor den, kan zich die tijd nog goed herinneren. „Het is 45 jaar ge leden. We zwommen drie kilo meter. Vijftienhonderd meter heen en vijftienhonderd meter terug. Bij de fabriek van Berg huis werd gekeerd.Terug deden we er altijd sneller over. Dat kwam doordat we met de stroom mee zwommen. Jan Stender was de starter. Hij gaf met zijn hand een klap op een duivenklok waarna de tijd be gon te lopen. De electronische hulpmiddelen van nu voor de tijdwaarneming had je toen niet.” Nic Geers ziet er voor WADDINXVEEN - Jeroen Jo ling wacht deze zomer nog op zijn eerste toernooizege. Twee weken terug verloor de 21-ja rige tennisser uit Waddinxveen in Nieuwerkerk aan den IJssel verrassend van de Boskoper Paul Baans.Toen hij begin vori ge week de deelnemerslijst aan het open toernooi van de tennisvereniging Wad dinxveen bekeek steeg de hoop bij Joling. Vo-rig X jaar immers was hij in het I tennispark De Woerd tweede geworden. Hij verloor toen de fina le van de Bodegraver Niek van der Kaay, die dit keer ont brak omdat ook Botesa een toer-nooi had.Vier dagen voor het toernooi begon schreef echter Wimpe Thomas, een voormalige eredivisiespeler van Leimonidas in. De gerouti neerde Leidenaar trof weinig tegenstand. Het finaleklusje te gen Joling klaarde hij in een uurtje tijd: 6-0, 6-1. In het ge hele toernooi verloor Thomas slechts twee games. Jeroen Joling, die binnenkort deelneemt aan de toernooien van Be Quick en TIOD in Gouda: „Wimpe Thomas is een heel degelijke tennisser van wie ik al tweemaal eerder heb verloren. Eerst met twee maal 6-0, daarna met 6-2, 6-1. Ik miste een paar gemakkelijke ballen. Toch wilde ik een game van hem winnen". Dat lukte Je roen Joling, die in de ochten duren een drie-setter tegen vecht Arie Boonstoppel met ruime achterstand zijn strijd met het water. Boonstoppel zwemt in zijn eigen tempo en zal uiteindelijk ook de tocht voltooien. De mannen en Leon van Leeuwen van De Sluipers uit Reeuwijk nodig had om de finale te berei-ken. „Het was een zware pot. Ik voelde mijn benen toen ik naar huis ging om me voor te be reiden op de finale. Ik moet nog meer ritme op doen. In de competitie voor DES uit Dor drecht heb ik maar twee keer gespeeld. Door een peesont steking in de schouders was ik een maand uitgescha- - keld. Als ik weer een beetje ver trouwen krijg i mis ik niet I meer de bal- len die ik nu miste". Het dames en kelspel BI (catego rie 3) werd in poulevorm gespeeld. Heddy Boers won voor Tamara Verbeet. Ook het dames enkelspel C2 verliep in poulevorm. Josien Uitterhoeve zege-vierde. In het dames en kelspel C2 won de Waddinx veense Martine Elsholz met tweemaal 7-5 van Deborah Kortenoeven uit Boskoop. Martine Elsholz was na de ochtendpartij nog griepe-rig naar huis gegaan. Voor een spannende wedstrijd zorgden in het gemengd dubbel BI Ta mara Verbeet en Christiaan Podt tegen Tyscha Waayer en Rutger Baans uit Boskoop. De start van het Boskoopse duo was veelbelovend (6-1) daarna won het koppel uit Oud Be- ijerland met 6-4 en 7-5. In het herenenkelspel C werd Kevin Jansma zonder de finale te spelen winnaar. Jop Peelen bel de af omdat hij een familiedag had. Door afzeggingen moest WADDINXVEEN - De jeu de boulers zijn nog steeds in de slag voor het clubkampioen- schap 4 tegen 4. De meeste teams hebben vier wedstrij den gespeeld en dat levert de volgende tussenstand aan kop op. I.Toos Wubben/Stephan Tabben/Norbert Schiffer- ling/Wout Versluis 4-I58+; 2.Jan Kooistra/Leen Roos/ Hans Cammeraat/Roy Huls kamp 4-I35+; 3.Rob en Fred v.Dijken/Wim van Bockom Maas/Nel Oudijk 3-54+ De strijd in het afdelingskam- pioenschap 4 tegen 4 is ge streden. De ontknoping in de eerste klasse A was op de laatste dag heel verrassend. In deze poule eindigde een aantal teams met drie gewonnen wedstrijden. Er moest veel re kenwerk aan te pas komen, waarbij rekening moest wor- zestig voor 400 meter (witte den gehouden met de onder- caps). In de laatste groep be- Fedde Jonk- vindt zich veel jeugd, die ook zijn er, de oud-voorzitters onder de brug doorzwemt naar dinxveen 4, de finish. Als de boot met de Rubeling/Ton en genodigden naar het startpunt kamp/Marja v.Sonsbeek zwemtrainster van vroegerTru- van de 1000 meter waar burge- dy Vermeulen en de pers. De meester Fedde Jonkman het heer Rijsdijk lost het startschot startschot lost terug vaart waarna een grote groep zwem mers en zwemsters, getooid met rode badmutsen, van start gaat. Gadegeslagen door het talrijke publiek op de hefbrug en de kades. Onder hen Sand ra Berckenkamp, Riet Verwey, vrouwen in de reddingsbootjes dijk/Norbert Schifferling/Rob behoeven nauwelijks in actie te van Dijken bleef behouden. In komen. Als om half zes de meesten bij zitten te komen met een kop erwtensoep brengt een van de bootjes nog twee verkleumde zwemsters aan wal. Voor hen was het stuk tussen Boskoop en Waddinx veen te lang. Niek de Leeuw te rugblikkend: „Het is fantastisch Nico Kortenoeven van TV Waddinxveen verloor samen met Ron Bekooij in de Cl-klasse van de latere winnaars Dennis Baans/Jack Boot uit Boskoop. vervoerde, zitten de genodig den. De beide burgmeesters Koos Rijsdijk en man van De Gouwe Piet de Graaff en Maarten van Bergen, de de wedstrijdlei-ding flink im proviseren. Aan het toernooi in De Woerd namen 194 tennissers(sters) deel. Zij speelden 210 partijen ruim veertig meer dan vorig jaar. Veel werd in poulevorm afgewerkt. Waddinxveen had de voorbije week concurrentie van toernooien in Stolwijk, Capelle aan den IJssel, Bode graven en Zoetermeer. De toernooicommissie be stond uit Alex Wensink, Nico Kortenoeven, Ron Bekooy, Gerard van Oyen, Jack Hoogendoorn John Geers en Tjeerd Kop. Zij werden bij de prijsuitreiking bedankt door voorzitter Cees Kroon. Overige uitslagen: HD Bl An dries Coppoolse/Hans Klein- lugtenbelt-Niels van der Knaap/Niek Oostendorp 6-3, 6-3, HE B2: Paul Baans (Bo- skoop)-Eldert van der Bijl (TIOD) 6-2, 6-1, GD C2 25+: Karin en Ferry Weiss-Suzette Looy/Michael Westrink 6-0, 6- I, HD Cl 35+: Dennis Baans/Jack Boot (Boskoop)- Milco Milev/Hugo Francoulin 6-0, 6-4, eindstand poules: HD B2: I.Joost Groenendijk/Joost Wegner, DE B2: I. Loulou Wortel (Bleiswijk), DD C2 25+: I. Lottie Keijser/Riet Evers, HE C2: I. Kevin Jans- ma/Sebastiaan Ambagtsheer (Ad Astra), GD Cl 35+: I. Liesbeth van Bergeijk/Jan van Es, 2. Helene Leer/Willem Keu-zenkamp, DD Cl 35+: I. Gerda Kok/Henriette Laan, HE Cl 35+: I. Dennis Baans, DD CIIInge van Kampen/Loulou Wortel, HD Cl: Jop en Gijs Peelen, 2. Reinier van der Berg/Chris Le Comte. Mirjam, vader Eef en broer Remko Overdam, Marc Faber, Wilfred Bontje en Cors en Kees van Tilburg, allen leden van Gouwestaete. De wielren ner en triatleet Piet Eikelen- boom uit Nieuwerkerk aan den IJssel gebruikt de tocht als trai ning voor de triathlon. Al gauw komt het verschil in zwemsnelheid tot uiting. Bij het verlopen. Met dank aan de 125 verlaten van Boskoop heeft vrijwilligers. Hierbij reken ik Fred Verlooy met zijn gelijkma tige slag al een voorsprong op gebouwd. Uiteindelijk zouden vier zwemmers en Berckenkamp een voorsprong op de rest nemen. Overal staan toeschouwers die de zwemmers en zwemsters aanmoedigen. Op de ,bobo- boot’ gaat Rob den Boer met een schotel haring rond. In de omgeving van de Waddinxveen se hefbrug waar de manifestatie WaddlekkeR aan de gang is klinkt applaus op voor winnaar Verlooy. Hij voltooit de race in ruim 47 minuten. Ter vergelijk: een week eerder zwom de uit Haastrecht afkomstige zwem ster Edith van Dijk in Breukelen de twee kilometer in open wa ter in een recordtijd van 22.14. Later volgen de start van de ze stig zwemmers(sters) voor de 1000 meter (gele caps) en de Aan de zwemtocht tussen de Boskoopse hefbrug en die in Waddinxveen werd deelge nomen door 240 zwemmers en zwemsters. De Nieuwkoper Fred Verlooy was de snel ste- (Foto: Artistic Art/Liesbeth van der Vis.) -

Weekblad voor Waddinxveen | 2002 | | pagina 27