Commissie wil ’Snap je’ voor de sociaal-emotionele invloed houden kant van kinderen op verlenen van vrijstelling bouwaanvragen Verkeersbrigadiers ‘in het zonnetje’ b Verenigingen Cursus ’Omgaan met werkstress* gaan, zullen deze niet meer het hele functioneren beïnvloeden en men komt minder snel in een negatieve spiraal terecht. De cursus is bedoeld voor mensen die stress ervaren op het werk en aan het werk zijn of korter dan drie maanden met ziekteverlof thuis zijn; de laatsten met het vooruitzicht weer aan de slag te gaan. Vaak komt iemand er alleen niet uit; het vraagt namelijk bepaalde vaardigheden om goed met stress op het werk om te kun nen gaan. Nieuwe 130 Snelheids- overtreders Raadsgriffier benoemd gemeente secretaris ooK voor uw i MOBIELE COMMU NICATIE Fietspuzzel- tocht Zonnig Zuid benoemd bos r y Enthousiast Bestuur Misverstand I i. L1X i I car H comfort hl i pF f Lx 1 1 Ml PAGINA 15 WOENSDAG 10 JULI 2002 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN (Foto: Artistic ArtILiesbeth van der Vis.) I het inschakelen van de nota ris voor de bestuursleden een groot voordeel. „Zelf konden we nooit goede bestaande methodes vinden om de sociaal-emotionele kant van kinderen goed te be lichten”, vertelt Astrid Tol, woonachtig in Waddinxveen en naast groepsleerkracht ook ambulant begeleider op een school voor speciaal on derwijs in Zoetermeer. „Dus zijn we zelf maar aan de slag, dat gebied ligt ons beiden", vult Margriet aan die in Bleis- wijk woont en daarnaast re medial teacher is. Toen hun methode eenmaal op papier stond en deze al vijf jaar in gebruik was, besloten ze het met succes aan andere scho len aan te bieden. „Het is een preventieve methode, de er varingen op de scholen waar het nu een jaar in gebruik is, zijn goed. De kinderen zijn heel enthousiast” Kiezen ze in de toekomst Ie vaardigheidsoefening. Bij voorbeeld gesprekken, woordvelden, video’s, versjes, spelletjes, werkbladen en ver halen. procedure is. Het komt dus hierop neer dat door de ach terstand bij de gemeente, de burger de dupe is. Door een de legatie te vragen aan de raad kunnen de aanvragen sneller worden afgewerkt, maar dat houdt ook in dat de raad geen enkele invloed meer kan uitoe fenen op deze aanvragen. De fractie van WeWa kon zich verenigen met het voorstel, maar onder voorwaarde dat een meldingsplicht wordt inge voerd naar de commissie en de raad. De andere fracties daaren tegen waren niet zo soepel als WeWa. Deze fracties voelden er niets voor zonder meer dit WADDINXVEEN - De commissie Ruimtelijke Ordening en Economische Zaken kreeg een voorstel van burge meester en wethouders te behandelen tot het delegeren aan het college van bevoegdheden om vrijstelling van het bestemmingsplan te verlenen, zoals bedoeld in het eerste lid van artikel I9 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening. Voor het geven van een toelichting was wethouder T. van der Torren uitgenodigd. De reden om een delegatie te gingen worden weggenomen. In deze aflevering van de juri dische column bespreek ik enkele van die regels. aanvraag voor een groot bouw werk waartegen de commissie bedenkingen heeft Daarom is het CDA zonder meer tegen delegatie voor het verlenen van vrijstelling voor grote projecten Ook de PCW vond aan het ver lenen van de gevraagde delega tie te gróte risico’s verbonden. Eerst moeten duidelijke beleids lijnen worden vastgesteld PvdA en WD waren van oordeel dat het nemen van de beslissing op dit soort vrijstellingen bij de raad behoort te blijven. Wethouder Van der Torren stel de dat ook hij een tegenstander is van het verlenen van een de legatie voor de grote projecten. Het gaat hem voornamelijk om de kleinere projecten zoals het aanvragen van een erker of een dergelijk soort aanvraag. Het gaat er bij hem om dat de bur ger in kortere tijd kan worden geholpen. Hij wil graag een aan tal voorwaarden inbouwen, zo dat de raad zoveel mogelijk be trokken blijft bij de vrijstellingen volgens art. I9. Verschillende mogelijkheden werden nog be zien om aan het verzoek van het college te kunnen voldoen, maar uiteindelijk werd het voorstel terug verwezen naar burge meester en wethouders voor een nieuw voorstel met inacht neming van de gewraakte op merkingen van de commissie. De wethouder probeerde de commissie alsnog te overtuigen met het argument dat delegatie in het belang van de burger is, bleef de commissie bij haar standpunt. (A.B.) gaan met bijvoorbeeld zelf vertrouwen, teleurstelling, vriendschap, voornemens, faalangst of complimenten”, vertelt Margriet. „We willen graag deze kinderen een steuntje in de rug geven om ze te leren omgaan met deze emoties.” De twee leerkrachten hebben duidelijk meer in hun mars dan alleen maar lesgeven. Eer der al kwamen ze met hun ei gen lesprogramma ’Begripvol’ dat al vijf jaar op diverse scholen toegepast wordt. Ook in dit lesprogramma is er aandacht voor de sociaal- emotionele ontwikkeling van kinderen in het basisonder wijs. De methode behandelt 38 sociaal-emotionele begrip pen als zelfvertrouwen, te leurstelling, vriendschap, voor nemens, faalangst en complimenten die door het hele jaar heen behandeld worden. De methode wordt school breed en verspreid over alle jaren toegepast. Per twee weken wordt er een begrip behandeld, in combinatie met een activiteit, een socia- wer- (Foto: Artistic Art/Liesbeth van der Vis.) voor het geven van trainingen en het schrijven van metho des? „Nee, zeker niet. Je moet het gevoel met de prak tijk houden en dat willen we ook heel graag. We zijn prak tijkmensen en dat willen we blijven. Aan de andere kant willen we ook zelf onze me thodes aan scholen voorleg gen, dus we hebben niet de ambitie om tweeduizend exemplaren van de methode op de markt te brengen”, al dus Astrid. Tijd maken de twee vrouwen in ieder geval voor de sociale vaardigheidstraining voor indi viduele kinderen die in sep tember van start moet gaan. „Daarin gaan we middels rol lenspellen allerlei onderwer pen behandelen. De kinderen weerbaarder maken. Het zijn tien lessen van een uur. Elke bijeenkomst bestaat onder meer uit het bespreken van een klus (huiswerkopdracht), nieuw thema, spel, en een leerpunt. Voor meer informatie: www.snapje.nl, e-mail: snap.je@hetnet.nl, tel. 0182- 630915 of 010-522II65. WADDINXVEEN - Een praatje maken, iets aardigs zeggen over jezelf, reageren op kritiek, hoe werk je sa men. Het zijn wat voorbeel den waar kinderen grote moeite mee kunnen hebben. Ze weten niet hoe ze moeten reageren en worden bijvoor beeld luidruchtig, boos of ver legen. Daarom kan het voor sommige kinderen heel nuttig zijn om een sociale vaardig heidstraining te volgen, zo menen Margriet de Jong en Astrid Tol-Nootenboom. Zij starten na de zomer met der gelijke trainingen onder meer in Waddinxveen. Astrid en Margriet zien het al jaren dagelijks om hun heen. Kinderen die niet goed weten hoe ze moeten reageren in moeilijke situaties. „We geven allebei les op een school en we zien regelmatig dat kinde ren niet goed weten om te Iedereen in Nederland is wel lid van de een vereniging. Mis schien van wel meer vereni gingen dan u denkt. Bijvoor beeld de sportclub, zangvereniging of vakbond. Verenigingen worden ook ge vormd door bijvoorbeeld de ouders van een zelfstandige basisschool. Organisaties met aanduidingen als ’bond’, ’ver bond’ of ’club’ in de naam zijn in de regel verenigingen.Voor beelden van grote verenigin gen zijn de ANWB, Consu mentenbond maar ook de Rabobankorganisatie en Frie- sche Vlag. Uit deze laatste voorbeelden blijkt al dat ook commerciële doelen binnen verenigingen toegelaten zijn. In het Burgerlijk Wetboek zijn bepalingen te vinden waar mee veel onduidelijkheden rond het bestaan van vereni- Het is een wijd verbreid mis verstand dat verenigingen die niet via de notaris zijn opge richt, niet bestaan. Als twee of meer personen gezamenlijk besluiten dat ze een geza menlijk doel gaan nastreven is een vereniging opgericht. Dat betekent bijvoorbeeld dat als vervolgens voor dat doel na mens de club spullen worden gekocht, de club die spullen moet betalen. Om misverstanden te voor komen is het natuurlijk wel veel beter dat de regels van de vereniging goed op papier staan. De beste methode is Prins Willem Alexander school en Theo Thijssenschool, goed voor een groep van 28 kinderen en 62 ouders die de zaal vulde. De standup comedian Johan Cahuzak zorgde voor een vro lijke noot tijdens de bijeen komst. Hij interviewde de wet houder op pittige wijze over verkeersveiligheid; daarna voer- Vrijwel altijd wordt het be stuur gekozen door de Alge mene Ledenvergadering. Dat zijn dus alle leden bij elkaar. Het bestuur verzorgt de da gelijkse gang van zaken en streeft daarmee de doelstel ling van de leden na. De leden kunnen meestal formeel het bestuur geen opdrachten ge ven.Wel kunnen de leden het gatie zal vallen en wat niet. In hoeverre hebben de commissie en de raad nog invloed op een verleende vrijstelling bij een van de bestemmingsplannen. Al vorens met het voorstel te kun nen instemmen moet eerst op het bestemmingsplan voldoet. Hiervoor moet dan een vrijstel ling worden gevraagd, wat een ZEVENHUIZEN - De politie heeft op donderdagmiddag 4 juli een snelheidscontrole ge houden op het Noordeinde. Er komen dat zich bij mensen met werkstress ernstige psychische problemen, welke zich soms als lichamelijke klachten uiten, ont wikkelen. Als mensen beter met werkdruk en spanningen in de werksituatie om kunnen WADDINXVEEN - Wijk- Speeltuinvereniging Zuid organiseert op zondag I4 juli de traditionele fietspuzzel- Een aantal bestemmingsplannen tocht. De tocht is circa vijftig kilometer, waarbij een vragen lijst zit. De antwoorden zijn langs de weg te vinden. Onder weg wordt nog een consump tie aangeboden. De start is tus- Advocaat F.RM. Sanders (Foto.A. Fioole) bestuur om verantwoording vragen. Als de leden ontevre den zijn over de werkwijze van het bestuur, kunnen ze volgens de meeste statuten het bestuur wegstemmen. Om onwerkbare situaties te voorkomen gebeurt de con trole in grote verenigingen door een afvaardiging, niet door alle leden. Een belangrijk nadeel bij een niet-notariële vereniging is dat bestuurders aansprakelijk zijn voor schulden van de vereniging. Bestuurders van een notariële vereniging kun nen niet financieel aansprake lijk gesteld worden als de ver eniging schulden nalaat of failliet gaat. WADDINXVEEN - Het college van burgemeester en wethou ders heeft mevrouw drs. I.P.W.I. Wijers uit Tilburg benoemd tot gemeentesecretaris als opvolg ster van de huidige secretaris, de heer C.A.P.M. Loose. Mevrouw Wijers (38) is op dit moment één van de directiele den van de Directie Buiten ruimte van de Dienst Stadsbe heer van gemeente Breda; zij heeft daar onder andere de be drijfsvoering in portefeuille. Hiervoor was zij onder meer werkzaam als projectcoördina tor bestuurs- en beheers-ins- trumentarium bij de provincie Zeeland, als docente bestuurs kunde en management bij de Hogeschool ’s-Hertogenbosch en als senior organisatieadvi seur bij Deloitte Touche op het gebied van Overheidsma nagement Advies. Zij is afge studeerd in Bestuurskunde aan de Erasmus Universiteit. De nieuwe gemeentesecretaris treedt op I november in func tie na het formele vertrek van de heer Loose. Zij begint met haar werkzaamheden voor de gemeente Waddinxveen als waarnemend secretaris op I oktober. de hij twee sketches op in het kader van verkeersveiligheid: op een grappige manier met een serieuze ondertoon. Na afloop ontvingen de aanwezigen een presentje.Voor de ouders is dat een waardebon van bloemen- en plantencentrum Verkleij en voor de kinderen twee vrij- kaartjes voor het zwembad De werd van I3.5O tot 16.00 uur gecontroleerd. Van de 496 passanten waren er I30 die te hard reden. De hoogst gemeten snelheid is 112 km/u. WADDINXVEEN - Al was de zon afgelopen week nauwelijks te vinden, de gemeente wilde de verkeersbrigadiers wel spreekwoordelijk in het zonne tje zetten, leder jaar krijgt een deel van de verkeersbrigadiers een uitnodiging om hiervoor op het gemeentehuis te komen. Dit jaar was het de beurt aan de GOUDA - Steeds meer men sen hebben last van stress op het werk. Voor wie daar iets aan wil doen organiseren de Riagg Midden-Holland en de Vierstroom de cursus ’Omgaan met werkstress’. Voor de cur sus die in september start zijn nog plaatsen. Met deze cursus probeert jet de Riagg te voor is al meer dan tien jaar oud en een aantal is bijna tien jaar oud. Het gevolg hiervan is dat door de veroudering van de bestem mingsplannen bij een aanvraag om een bouwvergunning in vele sen 9.30 en 11.30 uur vanuit gevallen het bouwplan niet aan het wijkgebouw aan de St.Vic- torstraat. De prijsuitreiking staat gepland om 17.00 uur. Deelnamekosten: leden betalen vrij ingewikkelde en tijdrovende een euro, niet-leden betalen twee euro. Kinderen tot I0 jaar mogen gratis meedoen. Bij twijfelachtig weer kunt u die dag vanaf 9.00 uur bellen naar het wijkgebouw (613001 om te informeren of de tocht doorgaat. Mr. Sanders is advocaat. Hij verleent rechtsbijstand aan particulieren en ondernemers, zowel vanuit zijn woning in Zevenhuizen-Moerkapelle als vanuit zijn kantoor in Den Haag. Voor het Weekblad voor Waddinxveen verzorgt hij maandelijks een juridische column. Noordkade 18, Waddinxveen Telefoon: 0182 - 638633 Fokkerstraat 42, Zoetermeer Telefoon: 079 - 3428015 om bij een notaris statuten te laten maken. De notaris zorgt ervoor dat de doelstelling van de vereniging, de naam en vestigingsplaats, de verplich tingen van de leden, de be stuursverkiezing en de bijeen komsten van de leden zijn opgenomen in de statuten volgens de wensen van de deelnemers. Het is ook mogelijk om de statuten buiten de notaris om vast te leggen, maar men mist dan het advies van de kenner bij uitstek. Ook mag een ver eniging dan niet optreden als erfgenaam of eigenaar van onroerend goed.Verder heeft eenkomsten op maandagavond van 19.30 tot 22.00 uur en één terugkombijeenkomst na af loop van de cursus: Het is geen therapie. Deelnemers krijgen elke bijeenkomst opdrachten en leeswerk mee naar huis (on geveer I uur per week). Er kun nen maximaal 12 mensen deel nemen en de kosten zijn 45 euro per persoon. Folder, in lichtingen en aanmelding bij Renske van Rooijen, telefoon 0182-682326, afdeling Preven tie en Dienstverlening van de Riagg Midden-Holland. en Zonnig vragen was om de burger tegemoet te komen. Astrid Tol-Nooteboom en Margriet de Jong starten na de zomer met sociale vaardigheidstrainingen voor kinde ren. Negentig kinderen en ouders die zich het afgelopen jaar voor twee scholen hadden ingezet als verkeersbrigadier, den afgelopen week in het zonnetje gezet. De cursus bestaat uit acht bij- WADDINXVEEN - De ge meenteraad van Waddinxveen heeft de heer mr. F. van der Dussen benoemd tot griffier van de gemeenteraad. De heerVan der Dussen (36) is voorstel te accepteren. Het werkzaam bij de gemeente CDA was van mening dat eerst Veere als juridisch beleidsme- orde op zaken moet worden ge- dewerker van de afdeling Mi- steld door het wegwerken van lieu; daarvoor vervulde hij de- de achterstand in de herziening zelfde functie bij de afdeling VROM. Hij beschikt over aan- toonbare bestuurlijke en poli tieke ervaring. De heerVan der een duidelijke manier worden Dussen is afgestudeerd in het aangegeven wat wel onder dele- Nederlands Recht aan de Eras mus Universiteit te Rotterdam. De gemeenteraad heeft als plaatsvervangend griffier de heer G. Dekker benoemd; de heer Dekker is al werkzaam bij de gemeente als senior mede werker Facilitaire Ondersteu ning. VERMIST: Waddinxveen: Groe ne parkiet met blauw/gele kop (Trompstraat). Grasparkiet, blauw neusdopje (Noordein de). Zwarte poes, zonder wit, halsband blauw/rood geruit penning (Wikkeveld). GEVONDEN: Zwarte poes met witte aftekeningen (Recr. park Korenmolen, Zevenhui zen). Cyperse kat, zonder wit, dik, kleine gedrongen bouw (Sniepweg, Waddinxveen). Zwarte poes met witte afteke ningen (Tweemanspolder, Ze venhuizen). Cyperse poes, lich te kleur (Coenecoop, Waddinxveen). Zwarte kater met witte aftekeningen (Om loop,Waddinxveen).Witte sier- duif, zwart in veren en op flan ken, grote sokken (Sportpad, Waddinxveen). Voor gratis registratie en infor matie over vermiste en gevon den dieren kunt u bellen 0186- 601 199. Binnen 24 uur uw melding op internet. Kijk voor recente gegevens op www.die- rencentrale.nl. Sniep. De ouders en kinderen van andere scholen die hebben gebrigadierd ontvangen medio juli de cadeau’s. Deze worden op de scholen afgeleverd. In to taal hebben 215 ouders en 150 kinderen het afgelopen jaar zich ingezet voor deze vorm van verkeersveiligheid van de Wad- dinxveense jeugd. as» k FTZ/Z/r ik o,-

Weekblad voor Waddinxveen | 2002 | | pagina 15