Omwonenden Wethouder plaatst regenton in achtertuin horeca stellen volledig vrije sluitingstijden voor Zoodsma: ’Stuurgroep jongerenbeleid heeft zijn werk gedaan’ WADDINXVEEN - Naar aan leiding van de afgelopen com missievergadering Welzijn, Edu catie en Zorg (WEZ) is er samen met de voorzitter van de stuurgroep Jongerenbeleid over de locatie van de Over kapping gesproken. Het jeugd- en jongerenbeleid is in Wad dinxveen gemandateerd aan de stuurgroep Jongerenbeleid. Mg, Website Zevenhuizen- Sponsorloop bracht ruim I 1.000 euro op Twintig procent meer vragen voor sociaal raadsvrouw De Bakker Moerkapelle vanaf 18 juli online r Ondernemers- Laus Deo zoekt leden Politiekcafé bij RTW FM Weg afgesloten door ernstig ongeval WADDINXVEEN/MOORD- RECHT - Op de Noord Ringdijk heeft op woensdag 10 juli rond 19.00 uur een frontale botsing plaatsgevonden. Een 19-jarige au tomobilist uit Ouderkerk a/d IJs- sel kwam met ongeveer 100 km/uur in de rechterberm te recht, corrigeerde de auto en kwam vervolgens op de verkeer de weghelft. Een aanrijding met een tegemoetkomende auto volgde. Hierin zat een Moord rechtse vrouw met haar zoon en dochter. De vrouw raakte be kneld en moest door de brand weer uit de auto worden ge haald. Alle betrokkenen zijn met onbekend letsel uiteindelijk naar het ziekenhuis gebracht. De au to’s waren total loss. De weg is van 19.15 uur tot 22.15 uur afge sloten geweest Koppel- klaverjassen in de Boog prijs 2002 WOENSDAG 17 JULI 2002 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN PAGINA 13 Contactpersonen Vernielingen Rolstoelen Centrum Werk en Inkomen WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN (0I8I) 21 96 12 Op de donderdag en vrijdag F ■KL - a.' t VJ (Foto: Artistic Art/Liesbeth van de Vis.) De start van de sponsorloop in april dit jaar. (Foto: R. van der Bas.) huis. De regenton die de wet houder naar aanleiding van de actie heeft aangeschaft werd door een aantal vrijwilligers van de werkgroep ’water’ aangesloten. Maar liefst 920 groene regen tonnen met een inhoud van 200 liter werden door de en thousiaste vrijwilligers van de oppositie te bestaan van om wonenden. Op korte termijn moet duidelijk worden of de locatie van de Overkapping op die plaats haalbaar is. Hier moet op korte termijn overleg met de jongeren over plaats vinden.” Volgens de voorzitter van de stuurgroep zijn er tien alterna tieven ontwikkeld met een ana lyse van de knelpunten en een tijdpad voor de haalbaarheid. Zoodsma: „Dit moet zo snel mogelijk op papier worden ge zet. Daarna is de rol van de stuurgroep uitgespeeld. Wet houder Gerts moet de uitvoe ring ter hand nemen zodat in het najaar 2002 de besluitvor ming kan worden afgerond.” De heer Vleggeert heeft in de werkgroep aan de inwoners van Waddinxveen uitgereikt. Een combinatie van een gun stige prijs, veel publiciteit en keiharde inzet van vrijwilligers droeg bij aan dit succes. Met een afzet van meer dan 900 tonnen scoort Waddinxveen landelijk gezien erg hoog: de meeste gemeenten halen nau welijks een afzet van 5% van de woningen, terwijl er in Waddinxveen inmiddels bij 10% van de woningen een re genton staat. Bij een goed ge bruik van de ruim 900 regen tonnen kan er in Waddinxveen jaarlijks 5,5 mil joen liter leidingwater wor den bespaard. UITSLUITEND VOOR BEZORGKLACHTEN Echter het college van B W heeft wel de eindverantwoor delijkheid. D66 fractievoorzitter, Bauke Zoodsma: „de stuurgroep Jon gerenbeleid heeft zijn werk voor wat betreft de Overkap ping voor de jeugd op het eve nemententerrein voltooid. Op de oorspronkelijke locatie, het evenemententerrein, lijkt veel WADDINXVEEN - Na twee jaar zet de werkgroep water van het Platform Duurzaam Waddinxveen een punt ach ter haar uiterst succesvolle actie om Waddinxveen weer aan de regenton te krijgen. De actie werd feestelijk afge sloten in de tuin van wethou der voor milieu, W. Dijkster- ject in Addis Abeba in Ethiopië, waar de krottenwijken verbe terd zullen worden met de bouw van huizen. De sponsorloop werd op 24 april gehouden, ruim tweehon derd leerlingen van diverse ba sisscholen liepen mee om geld in te zamelen voor het goede doel. De bekende Ethiopische WADDINXVEEN - Het maan delijkse RTW FM programma ’Politiekcafé’ is donderdag 18 juli tussen 21.00 - 22.00 uur weer te beluisteren. Met gas ten in de studio blikken de pre sentatoren Hans Schippers en Robert Visscher terug op de Het is een feit dat in het week end op veel plaatsen vernielin gen worden aangericht. Een vertegenwoordiger van de ho reca zei dat het bestrijden van de vernielingen op het bordje ligt van de gemeente. Zodra de bezoekers het bedrijf hebben verlaten, behoeft de horeca zich niet aangesproken te voe len. Wel vinden de laatste tijd regelmatig besprekingen plaats met de gemeente, politie en horeca om het vandalisme te bestrijden. Maar dat kan alleen met medewerking van de inwo- ners.Vaak wordt de klacht geuit dat de politie toch niets doet aan een aangifte van overlast in de weekenden, maar dat is niet waar. De politie zou graag zien dat de burgers de politie mel den wanneer en waar overlast en/of vernielingen plaatsvinden. Op die manier kan dan een re gistratie worden opgemaakt VERMIST: Waddinxveen: Zwar te poes, zonder wit, halsband blauwrood geruit penning (Wikkeveld). Cyperse poes, witte bef door naar buik, witte tenen, stevige kat (Wingerd). Grijze kater, effen donker van kleur, witte bef, voeten en staartpunt, halsband geel suede zender (Regulus). WADDINXVEEN - De spon sorloop van de Kerngroep Ontwikkelingssamenwerking Waddinxveen heeft 7533,08 euro opgeleverd. Daar komt een subsidie van de Wilde Ganzen van 4011,52 euro bij en daarmee komt het bedrag op een totaal van I 1538,77 eu ro. Het geld gaat naar een pro- over waar, wanneer en omst reeks welke tijd dat gebeurt en kan worden nagegaan of er een trend in die bewegingen zit. Veel verhalen kwamen los over vernielingen en overlast van de jongeren in de weekenden, vooral in de buurt van horeca bedrijven. Vanuit het publiek werd gesuggereerd om de ho reca dan maar om 6.00 uur te laten sluiten, dan is de versprei ding van de bezoekers nog gro ter. Bovenmatig alcoholgebruik in de weekenden is vaak de oorzaak van de overlast, daar om worden binnenkort ook ge sprekken gehouden met de winkeliers die alcoholhouden de dranken mogen verkopen. Verschillende mogelijkheden werden nog aangedragen zoals in Noordwijk waar SUS-ploe- gen patrouilleren. Waddinxveense raadsvergade ring van de avond ervoor. Het RTW FM programma ’The Long Hard Ride’, met presenta- WADDINXVEEN - Het Insti tuut Sociaal Raadslieden Wad dinxveen kreeg het afgelopen jaar twintig procent meer werk voor haar kiezen. In 2000 had sociaal raadsvrouw Corrie de Bakker 815 contacten over diverse zaken en in 2002 is dat aantal uitgegroeid tot 1038. Advies werd gevraagd door 354 mannen, 567 vrouwen, 68 groepen en 49 instellingen en hulpverleners. Dat ook personen uit de Ne derlandse Antillen en de bui tenlanders van haar advies ge bruik maken blijkt uit het feit dat zij in 2001 635 bezoekers kreeg uit Nederland, 8 uit Suri- name/Antillen, 3 uit Europa, 86 uit Turkije, 161 uit Marokko, 142 uit overige landen, 3 per sonen wensen de herkomst niet bekend te maken. Behou dens de jongeren tot 25 jaar ontlopen de verschillende leef tijdsgroepen elkaar niet in aan tal. Deze feiten vermeldt het jaarverslag. Het instituut sociaal raadslie den is in 1987 opgericht als on derdeel van de gemeente Wad dinxveen. Het beoogt een intermediair te zijn tussen de inwoners, de gemeentelijke overheid en andere instanties. Het instituut stelt zich ten doel laatste commissie WEZ inge sproken namens de omwonen den. Hij geeft aan waarom hij tegen een eventuele Overkap ping is op het evenemententer rein. De vele evenementen die georganiseerd worden op het evenemententerrein zoals ker missen, rommelmarkten, brade rieën en de bestaande skate- baan met haar samenscholende jeugd, bezorgen de omwonen den in toenemende mate over last. Met een Overkapping zal die overlast nog meer toene men. Het bestemmingsplan heeft sinds 1975 de bestem ming parkeerterrein. Om dit te wijzigen zal er een bestem mingsplan wijziging moeten ko men. Dit zal veel tijd vergen. WADDINXVEEN - Op vrijdag 19 juli is er weer koppelklaver- jassen in buurtcentrum ’de Boog’. De zaal gaat open om 20.00 uur en het klaverjassen be gint om 20.30 uur. Het inschrijf geld bedraagt 5,- per koppel. Het eerste kopje koffie is gratis. Tijdens de zomermanden wordt deze activiteit wekelijks georga niseerd. Iedereen is van harte welkom in het buurtcentrum aan de C. Huygenslaan. eel gericht moet zijn.Veel men sen klagen er over dat de ge meente standaardproducten levert, die waarschijnlijk tegen een scherpe prijs zijn inge kocht, maar die niet tegemoet komen aan de individuele be hoefte. De standaardisering van de VWG is te ver doorgevoerd. Dit jaar wordt door de ge meente Waddinxveen een nieuwe VWG-verordening op gesteld die naar alle waar schijnlijkheid in de tweede helft van het jaar van kracht zal worden. In januari 2003 zal waarschijn lijk de indicatiestelling van de WVG door het Regionaal Indi catie Orgaan (RIO) worden overgenomen. De bruin/wit- goedregeling dient te worden uitgebreid met een personal computer, zeker als er kinde ren zijn die het voortgezet- of beroepsonderwijs volgen. De ze regeling geldt voor gezinnen en alleenstaanden die drie jaar een gezinsinkomen hebben dat niet hoger is dan I 10 procent van de bijstandsnorm. Momenteel wordt met het Platform Armoedebestrijding op interactieve wijze gewerkt aan een regeling waarbij tevens een ziektekostenvoorziening heidswet of de Algemene Bij standswet diverse keren op en neer van Waddinxveen naar Gouda en v.v., omdat de ver schillende diensten niet op el kaar waren ingespeeld. De in vulling van de formulieren is zo ingewikkeld dat vaak de hulp van de sociaal raadsvrouw wordt ingeroepen Ook was informatie aan het publiek ui terst gebrekkig. In de loop van dit jaar zijn schrijnende voor vallen gemeld aan de beleids medewerker van de afdeling Sociale Zaken en Arbeid. Niet alleen in het kader van de armoedebestrijding is het no dig om de informatievoorzie ning aan te scherpen en uit te breiden, maar ook met betrek king tot het ontwikkelen van nieuwe vormen van voorlich ting via het internet. Het Insti tuut Sociaal Raadslieden be pleit daarom uitbreiding met vier uren. Om efficiënter en sneller te kunnen inspelen op nieuwe ontwikkelingen in het cliëntenbestand van het ISR, stelt de sociaal raadsvrouw voor, om op korte termijn zelf de registratie van cliëntgege vens ter hand te nemen. Ten behoeve van het nieuwe be leidsplan zullen hierover voor stellen worden gedaan. (A.B.) individuele en groepen burgers te helpen bij het oplossen van problemen op sociaal-juridisch gebied. In al die jaren heeft sociaal raadsvrouw Corrie de Bakker enorm veel werk verzet en is voor velen een vrouw die het volste vertrouwen van de in woners geniet. Tal van vragen worden op haar afgevuurd. Door de raadsvrouw zijn de cliënten verwezen naar 137 in stanties en zij heeft in verschil lende zaken bemiddeld. De onderwerpen van gesprek betreffen uitkeringen, werken, belastingen, wonen, consumen tenzaken, juridische kwesties, personen- en familierecht, on derwijs en gezondheid. REGIO - De Kamer van Koop handel organiseert voor de vijfde keer een competitie voor de Ondernemersprijs Midden-Hol- land. Op 7 januari 2003 wordt de winnaar tijdens de nieuwjaarsre ceptie van de Kamer van Koop handel Rotterdam (kantoor Gouda) bekend gemaakt. Onder nemers kunnen zich tot I sep tember inschrijven. Banken, ac countants, ondernemers- en winkeliersverenigingen worden uitgenodigd om geschikte kandi daten voor te dragen. Een voor waarde is dat de onderneming minimaal drie jaar is gevestigd. Een onafhankelijke jury, onder voorzitterschap van de heer R.H. Visser, beoordeelt de inzendin gen op het thema ’Succesvol on dernemen’. Succesvol zijn kan zich in vele facetten uiten, zoals winstgevendheid, continuïteit, groei, etc. De prijs bestaat uit een bronzen sculptuur, oorkonde en bedrijfsvideo. Naast de winnaar krijgen ook genomineerden veel respons op hun deelname aan de competitie.Winnaars van de On dernemersprijs in voorgaande ja ren waren: Ease Automation uit Waddinxveen, W. van der Heide uit Nieuwerkerk aan den IJssel, Audipack in Moerkapelle en Van Straaten Autoschade BV in Gou- derak. Aanmeldingsformulieren opvragen kan bij Kitty van der Neut, het formulier staat ook op de internetsite: www.rotter- dam.kvk.nl/ondernemersprijzen. tor Gerard Verschoor, schuift hierdoor een uurtje op en is te beluisteren tussen 22.00 - 24.00 uur. RTW FM: in de ether 105.8 FM en op de kabel 93.1 FM. Beide frequenties zijn in stereo te be luisteren. Voor gratis registratie en infor matie over vermiste en gevon den dieren kunt u bellen 0186- 601199. Binnen 24 uur uw melding op internet. Kijk voor recente gegevens op www.die- rencentrale.nl. WADDINXVEEN - COV Laus Deo, een groot oratoriumkoor in Gouda, bestaat dit jaar vijftig jaar. Het koor is volop bezig om jong te blijven en is op zoek naar ’jonge’ zangers en zangeressen. Bassen en teno ren zijn extra welkom, maar ook voor dames is nog plaats. Het vijftigjarig jubileumconcert wordt op vrijdag 20 september uitgevoerd in de Sint Janskerk te Gouda. Een goed moment om eens te luisteren naar het repertoire. Er wordt op dinsdagavond van 20.00-22.00 uur geoefend in het Coornhert Gymnasium aan het Jan van Renesseplein te Gouda. Voor het zingen van oratori- ummuziek geldt: alle begin is moeilijk maar gaandeweg zal deze inspanning ontspannend werken. Voor meer informatie: Carla Sas-vd Velde, tel. 0182- 525059 of 06-23561591, www.lausdeo.nl. GEVONDEN: Zwarte poes met witte aftekeningen (Twee- manspolder Zevenhuizen). Cy perse poes, lichte kleur (Coe- necoop, Waddinxveen). Zwarte kater met witte aftekeningen (Omloop, Waddinxveen). Cy perse poes, jong volwassen (Noordeinde Moerkapelle) Voor de politie en voor de ge meente zou het prettig zijn als enkele mensen zich beschik baar willen stellen om als con tactpersoon zowel naar de ge meente als politie op te treden. Deze oproep had succes. Jan Aalbers en Jan Hoogendoorn zijn bereid dit werk op zich te nemen en hopen daarbij op de steun van meerdere inwoners. Vanuit het publiek werd later in de avond het voorstel gedaan de sluitingstijd helemaal te la ten vervallen en over te laten aan de exploitant. Maar wel vast te houden aan de regel dat vanaf twee uur geen alcohol meer mag worden geschonken, geen muziek meer mag worden gemaakt en niemand meer wordt binnengelaten. Dat voor stel kreeg de instemming van alle aanwezigen. Verder werd afgesproken dat van alle gecon stateerde overlast of vernielin gen melding wordt gedaan aan de politie. Regelmatig zal er contact zijn tussen gemeente, politie en de contactpersonen en over een half jaar komen de omwonenden weer bijeen voor een evaluatie. Gehoopt wordt dat deze regeling zal helpen. Er werd echter duidelijk gesteld dat deze regeling géén garantie is voor vermindering van de overlast, maar slechts een proef. Maar met gezamenlijke inspanning moet er toch wat te bereiken zijn. Burgemeester Jonkman toonde zich zeer ver heugd over de goede bespre king en de toegezegde mede werking. (A.B.) De raadsvrouw doet aan het college ook beleidsaanbevelin gen. In de Wet Voorzieningen Gehandicapten staan regels over de verstrekking van rol stoelen en de woon- en ver voersvoorzieningen ten behoe ve van de deelname aan het maatschappelijk verkeer van mensen met een handicap. Voorwaarden waaraan een voorziening dient te voldoen is onder meer dat deze individu- Ook heeft de raadsvrouw de problemen onder de aandacht van de burgemeester gebracht van mensen die naar Neder land komen en soms jaren moeten wachten op een ver blijfstitel, maar tot op heden zijn geen noemenswaardige verbeteringen in de behande ling en afhandeling van aanvra gen en verzoeken geconsta teerd. Eind 2000 is het Centrum voor Werk en Inkomen (CWI) van start gegaan. Het CWI is belast met taken op het gebied van de publieke arbeidsvoorzie ning, zoals de inschrijving van werkzoekenden, het bijhouden van de vacaturebank, de verza meling van arbeidsmarktgege- vens, informatie, advies en be middeling. Verder is het CWI de aangewezen instantie om een uitkering aan te vragen. Bij deze instantie loopt het nog niet zoals het zou moeten. In woners van Waddinxveen moesten voor een aanvraag in het kader van de Werkloos- Momenteel sluit de horeca om 1.00 uur op werkdagen en om 2.00 uur in de weekenden. Het college wil een proef starten met het verruimen van de slui tingstijden naar 3.00 uur, waar bij vanaf 2.00 uur geen alcohol meer mag worden geschonken, de muziek stopt, en geen nieu we bezoekers naar binnen mo gen. In dit uur krijgen bezoe kers de gelegenheid verspreid te vertrekken. Gehoopt wordt op afnemende overlast. In de regio wordt deze regeling al in verschillende gemeenten toe gepast. De teamchef van de politie ver dedigde allereerst de klacht dat de politie toch nergens naar kijkt, althans niet naar de slui tingstijden van de horeca. Hij betoogde dat de gemeenten Waddinxveen en Boskoop in de weekenden over twee au to’s beschikken en zijn groep veertig mensen telt, daarvan is minder dan de helft in de avon duren en de nacht inzetbaar, omdat ook de politie geen 24 uur per dag behoeft te werken. De sluitingstijden van de hore ca hebben niet de grootste pri oriteit. Wordt de politie ge waarschuwd dat er ongeregeldheden zijn, dan is het niet altijd direct mogelijk daar op af te gaan, omdat de politie vaak op andere plaatsen nodig is als bij aanrijdingen of andere calamiteiten. Daarom is het zaak dat de politie hulp krijgt van de omwonenden en de inwoners. sen plaats. De site is dus nog niet helemaal gevuld. Onder meer publicaties, actualiteiten, specifieke informatie en ’pro ductinformatie’ met digitale formulieren volgen nog. Bur gers kunnen via e-mail hun me ning (opmerkingen en sugges ties) geven over de site. Eind 2002 moet een informatieve si te met interactieve elementen op het internet klaarstaan. Dit zal met een officiële handeling ’wereldwijd’ bekend worden gemaakt. Voor de ontwikkeling van de gemeentelijke website ontvangt de gemeente een sub sidie van de rijksoverheid. marathonloper Aiduna Aitnafa loste het startschot. In het najaar of in de winter zal iemand van de Kerngroep Ont wikkelingssamenwerking Wad dinxveen naar Ethiopië afrei zen om een schaduw- sponsorloop te organiseren voor de kinderen in de krot tenwijken. De laatste regenton van de actie van Platform Duurzaam Waddinxveen, werd aangesloten in de tuin van wet houder Dijksterhuis. voor bijstandsgerechtigden wordt bezien. ZEVENHUIZEN/MOERKA- PELLE - De website van de ge meente Zevenhuizen-Moerka- pelle is bijna online.Vanaf 18 juli kunnen internetbezoekers te recht op www.zevenhuizen- moerkapelle.nl, waar alvast al gemene informatie over de gemeente en het gemeentebe stuur te vinden is. Daarnaast kunnen belangstel lenden raadsstukken, waaron der notulen, besluitenlijsten en agenda’s inzien en downloaden uit het digitale Raad Informatie Systeem. De ontwikkeling van de ge meentelijke website vindt in fa- WADDINXVEEN - De herkansing voor een informatie avond over de sluitingstijden voor de horeca afgelopen week, slaagde opmerkelijk beter.Vorige keer nog kwamen slechts drie mensen opdagen, nu was de hele zaal op het gemeentehuis gevuld. De gemeente had van de les ge leerd en nodigde omwonenden en belangstellenden schriftelijk uit, met dus meer resultaat. Op de avond stel den aanwezige omwonende voor om de sluitingstijden voor de horeca helemaal vrij te laten. - 'J f': „f -z, 'Ij

Weekblad voor Waddinxveen | 2002 | | pagina 13