Stuurgroep Uitvoering Omleidingsweg N2I9 stagneert komt voor einde van het jaar met Telefonische bereikbaarheid Politie Hollands Midden sterk verbeterd Van de Wal heropend als Blokker Muziekfeest klonk leerlingen goed in de oren plan voor Overkapping FM Opleidingscentrum Waddinxveen gaat door met nieuwe eigenaar Autobanden lekgestoken: negen aangiften Mantelzorgcafé ilH jdr pk Bewoners Burgemeester Klinkhamerweg zijn het wachten zat Bibliotheek viert in september het zeventigjarig bestaan Ij /Wi F fff fi L WOENSDAG 17 JULI 2002 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN PAGINA 17 I L !'.s kW W' al - s a Bewoners zijn de situatie op de Burgemeester Klinkhamerweg zat. (Foto: Artistic Art/Liesbeth van der Vis.) De eerste klant van de Waddinxveense Blokker kreeg een bloemetje. (Foto: Artistic Art/Liesbeth van der Vis.) commissie heeft haar fiat gege ven aan de Overkapping. De hui dige plek was niet de keus van exacte formulering van de pro bleemstelling, de gemiddelde doorverbindtijd en de bereik baarheid van de rest van de or ganisatie, nadat 0900-8844 is gedraaid en de beller is binnen gekomen bij de afdeling tele service. Hollands Midden scoort in de meting met name goed in de eerste opname van de gesprek ken. 86% van de gesprekken wordt binnen 20 seconden op genomen. met een voorstel te komen. De PvdA vroeg waarom niet kei I9 Wet R.O. procedure. Dit ontlokte bij de heerVleggeert de opmerking dat wel rekening dient te worden gehouden met ren een andere plek willen, de PvdA had begrip voor het feit winkel van Van de Wal in nieuwe vorm. „De winkel be staat al sinds I960, in I975 zijn we als Novalux verder gegaan en nu als Blokker”, al dus Van de Schee. sen de weg naar artikelen die ze zochten en felicitaties werden uitgedeeld. Eigenaar Van de Schee keek vol trots zijn winkel in. „We zijn heel tevreden over de winkel in de nieuwe vorm”, vertelt hij. „Het is ook één van de nieuwste Blokkerin- richtingen, het ziet er heel goed uit.” De winkel is ruim vier we ken gesloten geweest voor de verbouwing, vlak voor de opening werd een folder huis-aan-huis verstuurd met de aankondiging van de WADDINXVEEN - Het was afgelopen woensdag om 9.30 uur druk in de Passage voor de winkelruiten van Blokker. Veel Waddinxveners waren naar de opening van de nieu we Blokker gekomen om als één van de eerste een nieuwsgierige blik naar bin nen te werpen. Om half tien gingen dan eindelijk de deu ren open, de eerste klant werd verwelkomt met een bloemetje. De eerste groep klanten verspreidde zich al snel door de winkel heen. Medewerkers wezen de men- aanspreken. Deze fractie advi seerde niet te snel te beslissen naar een Door Walther Micke ZEVENHUIZEN/MOERKA- PELLE - Een aantal bewoners maakt zich ernstig zorgen over de opstelling van de pro vincie Zuid Hollland wat be treft het uitvoeren van de plannen voor de omleidings weg N 219 ter ontlasting van het verkeer door de Burge meester Klinkhamerweg. Op de gemeenteraadsvergadering van 2 juli maakte de secretaris van de bewonerscommissie, de heer WC. Visser, gebruik van het spreekrecht om aan dacht van de raad te vragen voor de ernst van de situatie. Visser gaf een uitvoerige toe lichting op de voorgeschiede nis en drong er bij de fracties op aan om stappen te onder nemen binnen de eigen partij in de richting van de provincie en van Rotterdam. Hij over schreed daarbij de toegestane tijd van vijf minuten en werd door burgemeester Westen- elkaar te krijgen dat er came ra’s worden geplaatstHoe wel politie en gemeente het er over eens zijn dat dit moet gebeuren, is het er nog steeds niet van gekomen omdat zij het onderling niet eens kun nen worden over de verdeling van de kosten. Hoewel de omleidingsweg niet op de agenda van de raad stond, diende Baradina Spek man van de fractie van de Pv dA hierover toch een motie in. In de motie staat dat de raad met zorg en boosheid kennis heeft genomen van de problemen die nu zijn ont staan inzake de realisering van de omleidingsweg N2I9 en gezien de grote overlast en ernstige aantasting van het leefmilieu niet langer accepta bel is. De fractie vraagt het college de motie ter kennis te brengen aan het college van Gedeputeerde Staten en aan de Provinciale Staten van de provincie Zuid Holland. De motie werd verworpen. Wet houder De Jong bracht naar voren dat hij er meer resul taat van verwachtte als de fracties binnen hun eigen par tij op een snelle uitvoering zouden aandringen. WADDINXVEEN - Tijdens de vergadering van de com missie Welzijn, Educatie en Zorg kwam De Overkapping, een hangplek voor de jongeren, wederom uitvoerig ter sprake. De Overkapping moet worden gemaakt van een bus die zal worden geplaatst op het parkeerterrein/eve- nemententerrein in de Sniep. Vooraf werd gebruik ge maakt van het spreekrecht door de heer L.VIeggeert, be woner van het Gijsberterf. Namens de bewoners van het Gijsberterf, de Sniepweg, Esdoornlaan en verdere omge ving wees hij op de grote overlast die wordt ondervonden van de jongeren. D66 drong er op aan de jonge ren op korte termijn te laten weten welke mogelijkheden en onmogelijkheden er zijn, de WD vroeg zich af waarom de jonge ren een hangplek willen in de naar alternatieven moet kijken. Op deze uitspraak reageerde een vertegenwoordiger van de de bieb betrokken zijn. Woens dag I I september staat de bieb bol van de activiteiten voor jong en oud. „Wij hebben een zeer veelzijdige en creatieve kunstenaar kunnen aantrek ken, die diverse bijzondere voorstellingen zal geven”, wil locaal manager Gerrie Heijer- man alvast verklappen. „Per voorstelling is er plaats voor twintig tot dertig belangstel- lenden.Vandaar dat wij onze le den vragen zich nu alvast in te schrijven.Ter bestrijding van de onkosten wordt een kleine bij drage gevraagd.” Er gebeurt in september nog veel meer in de bieb. Meteen na de schoolva kanties zal het feestprogramma uitgebreid worden gepresen teerd. ziektes gegeven en hen voorbe reid op de uitvoering van het Carnaval des Animaux en Peter en de Wolf. De leerlingen heb ben heel veel geoefend en maakten zelfs hun eigen kle ding. De uitvoering zou ’s avonds plaatsvinden op het plein, maar helaas gooide de regen roet in het eten. Een tweede kans is er deze vrijdag. Het ochtendprogramma kon gelukkig wel doorgaan. In alle klaslokalen was iets te doen met muziek. In de ene klas was er volksdansen, in een volgend lokaal konden leerlingen zich bezighouden met een memory over muziek of een jukebox met hindernissen en muziekte- gels. Verder was er rupslopen met knallende ballonnen, tram poline met muziek en iemand van muziekvereniging Concor dia die iets vertelde over de muziekinstrumenten die daar gebruikt worden en zij bracht enkele muziekstukjes ten geho re. Dit schooljaar staan nog enkele activiteiten op het programma: een sportdag, muziekuitvoering met aansluitend een barbecue en een kinderdisco. Woensdag I7 juli neemt groep 8 afscheid met musical en die vrijdag daar op start de zomervakantie. Tot nu toe hebben negen per sonen aangifte gedaan. De politie stelt een onderzoek in en is op zoek naar getui gen. Zij kunnen contact opne men met de politie in Waddinx- veen, telefoonnummer 0900 - 8844. Rupslopen was één van de activiteiten ter afsluiting van Thijssenschool. het bieden van een plek aan mantelzorgers waar zij elkaar ondersteuning kunnen bieden, waarbij lotgenotenervaringen en informatie uitgewisseld kun nen worden, onder begeleiding van een deskundige. De bijeen komsten worden iedere derde vrijdag van de maand gehouden en vinden plaats in café Résti- stance, bij het Verzetsmuseum in Gouda, Turfmarkt 30. Aan melden hoeft niet. Dit was tijdens de vorige me ting vorig jaar nog 7I%. Daar naast duurt het gemiddeld een halve minuut voordat kan wor den doorverbonden naar ande re onderdelen in de organisa tie. Met name het samenvatten van het gesprek en het formu leren van de exacte probleem stelling van de melder laat nog te wensen over. Hier moeten verbeteringen in worden aan gebracht. Voor de medewerkers teleser- WADDINXVEEN - In de avond van vrijdag 5 juli en de nacht van zaterdag 6 juli is bij een aantal auto’s op de Zuidplaslaan één of meerdere banden lek gestoken. Een aantal van de voertuigen is ook bekrast. WADDINXVEEN - De biblio theek in de Van Mecklenburg Schwerinlaan viert in septem ber haar zeventigjarig bestaan. Een jubileum dat niet onopge merkt voorbij zal gaan. De op richter van de bieb en thans erelid, de heer P. Roos, woont met zijn vrouw nog steeds in Waddinxveen. Hij kan boeiend over de verschillende ontwik kelingsfases die de bibliotheek heeft meegemaakt vertellen en zal dat onder meer via Radio Plus, het radioprogramma voor senioren van Stichting Wel zijnswerk Wad-dinxveen, doen. Uiteraard zullen de leden en lezers van de bieb in de festivi teiten delen. Dinsdagavond is er een recep tie voor mensen die nauw bij WADDINXVEEN/REGIO - In de maand april heeft onder zoeksbureau Telan het korps Hollands Midden doorgelicht omtrent de telefonische be reikbaarheid. Landelijk gezien is het korps van rapportcijfer 4,5 naar 6,7 gegaan. Daarnaast is de kwalitatieve bereikbaarheid sterk verbeterd. Telecentra zijn volgens het eindrapport slag vaardiger en de medewerkers hebben een professionelere houding.Verbeterpunten zijn de en het team geleerd over mu ziek. Bijna elke klas maakte wel een muziekinstrument: panflui ten, trommels, schudbekers, snaarinstrumenten van doosjes en elastiek, enzovoorts. Ouders WADDINXVEEN - Afgelopen vrijdag hebben de leerlingen van deTheo Thijssenschool hun muziekproject met een feeste lijke ochtend afgesloten. Drie weken lang hebben leerlingen dorp herhaaldelijk gevraagd zijn betoog af te ronden. De heer Visser gaf een op somming van de pogingen die de bewonerscommissie in de afgelopen jaren heeft onder nomen om verbeteringen tot stand te brengen. Zo pleit de commissie al twee jaar lang voor het plaatsen van paaltjes langs de weg ter bescher ming van fietsers en om te voor komen dat het vracht verkeer over de stoep rijdt en er beschadiging aan de panden wordt veroorzaakt. Twee we ken geleden kreeg de com missie eindelijk van de provin cie te horen dat er nu paaltjes zullen worden geplaatst. Ook is er veel ongenoegen over het ontbreken van controle. Zo heeft het weren van nach telijk vrachtverkeer geen ef fect en is er volgens de com missie geen controle op het vervoer van gevaarlijke stof fen. Verder gaat het vervoer van zand voor de aanleg van de HSL over de Burge meester Klinkhamer weg terwijl dit tegen de voorschrif ten is. De commissie vraagt op dit punt steun van de gemeente raad.Veel bewoners hebben zich er ook over geërgerd dat de gemeente bij het vaststel len van de WOZ-waarde aan vankelijk geen rekening hield met de waardevermindering van hun woningen ten gevolge van het zware verkeer. De commissie vraagt steun voor de panden BK weg 55 en 57 waarop nog geen waardevermindering werd toegepast. Dan is de commissie al an derhalf jaar bezig om voor het muziekproject op de Theo (Foto: Artistic Art/Liesbeth van der Vis.) vice in Hollands Midden zijn in middels extra opleidingen ge start op het gebied van kennis over de organisatie, juridische kennis en het afhandelen en in terpreteren van telefonische meldingen. Daarnaast zal de be reikbaarheid van de teams en afdelingen worden verbeterd door een meer eenduidige af handeling van het totale proces van telefonie. De techniek, or ganisatie en communicatie hierover wordt aangepast. REGIO - Het Steunpunt Man telzorg organiseert op vrijdag I9 juli tussen I0.00 en 12.00 uur het mantelzorgcafé. Mensen die zorgen voor een naaste met een ziekte of handicap, hebben hier de mogelijkheid om elkaar te ontmoeten. Mantelzorgers kunnen zo hun verhaal bij el kaar kwijt, elkaar steun geven en kunnen er even uit zijn in een gezellige omgeving. Het doel van deze bijeenkomst is WADDINXVEEN - Het Oplei dingscentrum Waddinxveen is per 3 juli overgenomen door dhr. M. van Bemmelen. Met ruim vijftien jaar ervaring bin nen de Nederlandse ICT markt, wil Van Bemmelen het Opleidingscentrum Waddinx veen een nieuwe impuls geven. Naast het geven van compu teropleidingen zal het Oplei dingscentrum Waddinxveen zich tevens gaan richten op het geven van advies en het uitvoe ren van projecten binnen het bedrijfsleven. Het Opleidingscentrum Wad dinxveen bestaat al meer dan vijf jaar en heeft een eigen sys teem wat betreft computerop leidingen. „We werken met een inloopsysteem, waardoor de cursist zelf zijn of haar per soonlijke cursusprogramma kan uitstippelen. Er is een flexibele indeling van de cursussen, ook hebben we een lage prijsstructuur zodat het voor zowel de particulier en een leerkracht die een mu ziekinstrument bespelen heb ben dit aan de groepen ver toond. José Poot, medewerkster van het Kunst menu heeft in alle groepen mu- als het bedrijfsleven betaalbaar is om bij ons computeroplei dingen te volgen”, aldus Van Bemmelen. Cursussen in programma’s als Windows, Word, Excel, Access, PowerPoint, Outlook, Internet en Frontpage zijn op verschil lende niveaus te volgen. In het nieuwe seizoen komt het Op leidingscentrum ook met cur sussen typevaardigheid voor kinderen en volwassenen. Met het geven van advies en het uitvoeren van automatise ringsprojecten denkt Van Bem melen de band met het be drijfsleven te verstevigen. „De nieuwe ontwikkelingen in de automatisering gaan snel, wij willen het bedrijfsleven helpen om met onze no-nonsense be nadering duidelijkheid te geven omtrent de mogelijkheden en onmogelijkheden van deze nieuwe ontwikkelingen”, aldus Van Bemmelen. Voor meer in formatie: 0182 - 620052 of www.opleidingcentrum.nl. Bij kermissen en gebruik van de bebouwde kom. Er moet eerst skatebaan is de geluidsoverlast worden onderzocht of de jonge- vanwege de discomuziek enorm. Van de leden van de tennisver eniging worden spullen vernield, dat de omwonenden de politiek De geluidsoverlast is van dien aard dat zonder meer van een aantasting van de leefomgeving naar een andere hangplek te kan worden gesproken. Het be- gaan. Bij het kiezen van een an- stemmingsplan waarin het par- dere plek moet er goed voor- keerterrein is gelegen dateert werk worden gedaan. De PCW van 1975. adviseerde een andere hangplek Als bij een wijziging van het be- aan te wijzen en dan een proef- stemmingsplan de Overkapping periode in te voeren. Wethou- wordt opgenomen zal dat de der-Gerts zei dat de stuurgroep druppel zijn die bij de omwo nenden de emmer doet overlo pen, zo waarschuwde de heer Vleggeert. Ook de heer Stelling stuurgroep als volgt. „De vorige uit de Sniep zei dat de situatie bijna niet meer in de hand is te houden. Hij adviseerde uit te wijken naar een terrein in het de stuurgroep, maar van de poli- bedrijvenpark Coenecoop. Wet- tiek van de vorige raadscommis- houder Gerts gaf toe dat de si- sie. Ook de stuurgroep ziet bin- tuatie uit de hand dreigt te lo- nen redelijke termijn geen pen. Oorzaak is het oplossing.” De stuurgroep werd tegengestelde belang van de jon- gevraagd voor I januari 2003 geren en de omwonenden. De fracties reageerden op verschil lende wijze. Het CDA vroeg hoe eerder was gestart met de arti- de wethouder de situatie denkt op te lossen.WeWa gaf de over last in de avonduren toe en vroeg of door de gemeente al naar een andere plek is gekeken, 50 a 70 gezinnen van de omwo nenden De discussie werd be sloten met de mededeling dat de stuurgroep voor het eind van het jaar met een voorstel komt en dan komt dit punt weer terug op de agenda. (A.B.) MAM "W —«■a fH:

Weekblad voor Waddinxveen | 2002 | | pagina 17