Finalewedstrijd jeugdvissers E/fce ochtend... Ronald Dannis verstevigt koppositie Karen Weerd niet op dreef met Jong Oranje ■BH w VacuVin ondanks veel pech nog steeds tweede in algemeen klassement Seat Endurance Cup ‘1 J Groene Hart- A- en B- Erwin Keizer wint avond- De langebaan- zwemmers liggen weer op koers diploma competitie HSW team naar Haarlem Cup GOUDA/WADDINXVEEN - Het Groene Hart jeugdteam neemt van dinsdag 23 tot en met zaterdag 27 juli voor de derde keer deel aan het jaarlijk se toernooi om de Haarlem Cup. Met de grote buitenlandse deelname is dit het grootste voetbaltoernooi in Nederland. In 2000 en 2002 behaalde het regionale jeugdteam een fraaie tweede prijs. Het Groene Hart- team is in de CD-groep inge deeld in poule A met HBC (Haarlem), Rowdies en Breakers (Verenigde Staten) en KNVB Bearies. In poule B spelen AH Stars Boskoop, Real Sranang, Wright Robinson SC en Pre mier Soccer (Groot Brittannië) en Challengers (Verenigde Sta ten). De wedstrijden worden op de velden van DCO aan de Bel- giëlaan in Haarlem gespeeld. De finales zijn op zaterdag in het RCH-stadion in Heemstede. Waterpolosters verliezen finale r* "A Rijn en Gouwe 4 PAGINA 21 Naam: Adres: Postcode: Plaats: De jonge deelnemers aan de cursus jeugdvissen gingen allen met een diploma naar huis. (Foto: PR.) I i K W5HH Wie nu kiest voor een kennismakingsabonnement, ontvangt Rijn en Gouwe vijf weken vóór zeven uur in de bus. Voor deze vrijblijvende kennismaking betaalt u 11,65. Indien daartoe aanleiding bestaat kan het proefabonnement geweigerd worden. Stuur deze bon in een open envelop zonder postzegel naar Rijn en Gouwe, Afdeling Abonnementen, Antwoordnummer 10008, 2400 VB Alphen aan den Rijn. "Rijn en Gouwe gaat zorgvuldig om met uw gegevens. Zie voor nadere informatie het colofon van Rijn en Gouwe”. GOUDA/WADDINXVEEN - Het Nederlands dameswater- poloteam is in het achtlanden- toernooi in het Italiaanse Mon- terotondo op tweede plaats geëindigd. In de finale werd met 6-10 van Italië verloren. De pe- riodestanden waren 2-2,2-2, I - 3, 1-3. Van het team maakten onder meer deel uit Danielle de Bruijn (ex-GZC DONK) en Gillian van den Berg (ex-Gou- westaete). Zij speelden in het afgelopen seizoen voor Athlon Palermo. Ook Hanneke Kappen van Gouwestaete behoort tot de Oranje-selectie. De uitsla gen zijn: Nederland-Canada 4- 4, Nederland-Rusland 10-7, Ne- derland-Australië 5-7, halve finale: Verenigde Staten-Neder- land 5-6, finale Nederland-ltalië 6-10. eentje had als titel ’Gooi geen rotzooi in de sloot’, ook was er een schilderij gemaakt van aller lei afval, een derde maakte een vis van papieren schubben, de makers ontvingen een prijs. Op zaterdag 6 juli werd de cur sus afgesloten met een viswed strijd. Rond 10.00 uur werd verzameld bij één van de drie vijvers in Coenecoop, daar werd het programma van de dag doorgesproken en geloot om de plaatsen. Onder begeleiding werd daarna de hengel opgetuigd en gepeild, waarna de wedstrijd kon begin nen. De eerste maal werd gevist WADDINXVEEN - In gouwebad de Sniep is op donderdag 11 juli voor de laatste keer dit seizoen di ploma gezwommen.Voor het A-diploma zwommen twintig kandidaatjes, voor het B-diploma 23. Allen zijn geslaagd. De namen van de kinderen die het A- diploma hebben gehaald zijn: Steffany mantjes, Nigel geluk, Dunja Vermulm,Ta rn ara van Dam, Jaco Appel, Demi Appel, André Fausti no, peter Comba.Valentijn Oudijk, Jeroen van Kleef, Noëlle Oosterom, Marco Kempen, Ernst Valentijn, Shavonne Leunissen, Ce line Tentua, Emel Mackic, Luc Kors, Chen-yi Shao, Ruben Baars en Melissa Westerop. De namen van de kinde ren die hun B-diploma hebben, zijn: Koen Baan, Aileen Rebel, Quincy van de Starre, Echica Maatje, Emma Roest, Daan den Butter,Tom de Vos, Jeroen v.d.Vlist, Gerard van Keu len,Ton Reijneveld, Eline Cammeraat, Jasper Jonge- jan, Dennis Hupez, Wesley van Wijk, Danny Radder, Duco Karssen,Anoeska v. Westing, Abe van Keulen, Noam deVries, Marjolein Bosch, Shahab Qader, Je roen de Pagter en Jeroen Koerts. Door Bert Hertog WADDINXVEEN - De tijdens dat Nederlandse waterpo- lomeisjes hunnen buitenlandse opponenten met dikke cijfers klop gaven is voorbij. Soms lukt het nog wel eens, zoals laatst bij de Europese Jeugd Kampioenschappen in Louie, het organiserende land Portugal en Zwitserland met de cijfers 29-6 en 43-1 een lesje te geven, maar toen er in de EJK aan de Algarve echt om de prijzen gestreden moest worden haakte Jong Oranje met Karen Weerd en Brenda Hogenboom van het Waddinxveense Gouwestae te en doelvrouwe Geraldine Snoek van GZC DONK in de gelederen af. WADDINXVEEN - In de afge lopen weken heeft de hengel- sportvereniging Waddinxveen (HSW), in samenwerking met Stichting Wijkwerk De Zuidplas eert viscursus voor jongeren in de leeftijd van 8 t/ 12 jaar gege ven. Een achttal ervaren sport vissers hebben in acht avonden naast de vistechniek de 25 cur sisten ook laten zien welke die ren en planten er nog meer in en rond het water leven. Tijdens de cursus hebben de kinderen een affiche gemaakt met als onderwerp ’milieu in en op het water’. Drie affiches sprongen er uit, VOORT - Meer dan 55 teams stonden aan de start van de Se at Endurancerace op Zand- voort afgelopen weekend. Deze halve 24 uurs race had een groot aantal bekende coureurs in het startveld, als Cor Euser, Tel.- (voor controle op de bezorging) Boudewijn Weyermars. Pou- welse wist met de zwarte stuk ken Wim Hennink de baas te blijven en verrassend was de snelle winst van Van Nieukerke op Jansen. Van der Haven haalde z’n vijfde remise van het toernooi bin nen, ditmaal tegen Hans van Woudenberg, en is hard op weg om de remisekoning van het toernooi te worden. Hans Ranft blijft aansluiting houden op de ranglijst door winst op Kevin Bakker. Albert Prins wist in zijn partij tegen Adriaan v/d Starre dit maal niet de rust te bewaren en moest de eer aan z’n tegen stander laten. Henk Stam pakte z’n 2e zege deze avond dit- WADDINXVEEN - De zesde en laatste wedstrijd van de zomer- avondcompetitie van de Hengel- sportvereniging Waddinxveen (HSW) werd gevist in de Oude Rijn bij Alphen. Tien deelnemers vingen gezamenlijk 22 kilo wit- vis. De uitslag was als volgt: I. Henk den Haan 4.610 gr, 2. Er win Keizer 4.550 gr, 3. Aat van Leeuwen 2.610 gr, 4. John van Elswijk 2.350 gr, 5. Martin van Leeuwen 2.260 gr. Erwin Keizer is algemeen winnaar geworden met een totaalgewicht van 12.470 gr. De tweede en derde plaats zijn voor Aat van Leeuwen en Jan Verhoef met 10.140 gr re spectievelijk 9.920 gr. sturen van de Tarzanbocht ver rast werd door het breken van de voorwielophanging. Harald wist de auto onder controle te houden en de vangrail op een haar na te missen om vervol gens de auto nog terug te krij gen in de pitbox. Terwijl de concurrentie hun rondjes draaide wisten de tech nische mensen de auto van Va- cuvin in iets minder dan een kwartier een complete draag- arm te vervangen. Tevens kreeg de auto nieuwe banden en werd Philippe ingesnoerd om het stuur van Harald over te nemen. Vacuvin leverde hier door circa 20 minuten in en kon een klassering in de top tien nu wel op de buik schrij ven. Deze teleurstelling werd snel overwonnen toen bleek dat de auto ondanks alles nauwelijks had ingeboet aan snelheid. Met nog drie en een half uur te gaan reed Vacuvin rond op een 24ste positie. Na een uurtje vond er weer een rijderswissel plaats, de auto De kwartfinale-wedstrijd tegen Hongarije werd met 6-7 verlo ren waarna nog de vijfde plaats werd gepakt na een 10-8 over winning op Duitsland. Door de vijfde plaats plaatste Jong Oranje zich op het nippertje voor de EJK van volgend jaar. Na de vierde plaats een jaar eerder in het EJK in Manches ter betekende de vijfde plaats een tegenvaller voor de forma tie van bondscoach Ilse Sind- orf, de vroegere waterpoloster van het Goudse DONK. „Fy siek waren we er helemaal klaar, maar in mentaal opzicht waren we niet sterk", vertelt een gebruinde Karen Weerd kort na haar terugkeer van de Portugese zuidkust. Zij verble ven in een mooi hotel in Quar- teira, maar de wedstrijden werden gespeeld in het open luchtzwembad van Louie, de plaats met de schilderachtige zigeunermarkt. Aan de voorbereiding heeft het tegenvallende spel niet gelegen. Karen Weerd: „Nadat de play offs met Gouwestaete waren afgelopen zijn we elk weekein de plus een keer in de week in het KNVB-sportcentrum gaan trainen. Voorts hebben we deelgenomen aan voorberei- dingstoernooien in Grieken land en Spanje. Beide toernooi en werden door de gastlanden gewonnen. In Barcelona eindig den we met Jong Oranje op de vierde plaats. Daarna hebben nog op vier dagen tegen het Spaanse team gespeeld en die wedstrijden hebben wij alle ge wonnen. Daar kregen we toch een stuk zelfvertrouwen van. Helaas moest Kim Midden- Philippe kwam goed weg en wisselde regelmatig van tweede en derde positie met team Van der Slik uit Zoetermeer.Vacuvin had besloten een geheel andere strategie te kiezen dan de meeste andere teams. Gedu rende de race pakte dit goed uit. Na acht uur rijden lag Vacu vin op een tweede positie en hoefde nog maar één verplichte rijderswissels méér te doen dan de concurrenten. Een eerste of een tweede klassering was op dat moment vrijwel zeker, was het niet dat Harald Roelse, die op dat moment reed, bij het in maal tegen Herman Smits- kamp. Uitslagen ronde 8: Nico Dannis -V/d Zalm 1-0, Stever- ink - Scheel 1-0,Van Meeteren - Mulder 1-0, Singeling V/d Heiden 1-0, Dijkers- Klijn 1-0, Klaassen -Muit 1,0 en Dirk v Offeren - Asscheman -. De voorsprong van koploper Dannis op zijn naaste belager Mounts bedraagt 6 punten. De kans is groot dat ronde 9 of 10 beide kanshebbers tegenover elkaar aan het bord zal bren gen en de verwachting is dat Mounts zeker niet zonder slag of stoot zal toestaan dat Dan nis z’n voorsprong verder uit- breidt. De volgende wedstrijd is op donderdag 18 juli vanaf 20.00 uur in Het Zuidhonk. oudere Nic. Geers zijn klasse nog eens onderstreepte door daar tien sec. onder te blijven. Bij de prijzen waren rond- dorp, eveneens Gouwestaete, door een schouderblessure af zeggen. De fysiotherapeuten in Zeist hebben nog geprobeerd haar op te knappen, maar dat is niet gelukt. Vergeleken met het team dat in Manchester vierde werd hadden we er nu Marieke van der Ham en Rianne Gui- chelaar, beiden van Het Ravijn uit Nijverdal, bij. Zij behoren al tot de A-selectie. Rianne Gui- chelaar is in Portugal met 21 doelpunten topscoorster van het toernooi geworden. Zelf heb ik zeven keer gescoord. Toch lukte het niet de halve fi nale te bereiken. In de wed strijd tegen Hongarije in de kwartfinales kwamen we zelfs met 5-1 achter te staan. We haalden op tot 6-6 om in de laatste minuut met 6-7 te ver liezen. Het toernooi werd ge wonnen door Griekenland, dat in de finale met 10-8 van Hong arije won. Voor ons was het een matig toernooi". Karen Weerd speelde alleen in de wedstrijd tegen Zwitserland niet. „Ik had last van een schouderblessure. Dank zij een behandeling van onze fysiothe rapeut Piëta Wittermans kon ik de volgende wedstrijd weer meedoen", vertelt de blonde 17-jarige poloster, die vanaf haar twaalfde jaar bij Jong Oranje traint. Zijn haar clubge noot Brenda Hogenboom en doelvrouwe Geraldine Snoek nog in actie gekomen? „Bren da heeft niet zo veel gespeeld, maar als zij speelde deed zij het wel goed. Meike de Nooy van Brandenburg is onze vaste keepster. Geraldine Snoek heeft alleen in de laatste par- werd voor de laatste keer afge tankt en Harald vertrok. Vacu- Vin klom langzaam maar vast beraden omhoog in de klassering. Net als Philippe reed Harald snelle rondetijden. Circa zeventig minuten voor het ein de lag Vacuvin zestiende. Bij de laatste rijderswissel nam Ro bert het stuur over. In een span nend laatste uur waarin de nummers I en 2 in de wedstrijd betrokken raakte bij een zware crash waardoor beide teams uitvielen, reed Robert in een sterk gereden laatste stind nog naar een tiende positie. Het uit vallen van de concurrentie was een pleister op de wond. De mannen uit Zevenhuizen liepen hierdoor geringe schade op in het algemeen klassement. Vacu vin staat op een tweede positie zeventien punten achter de nummer één, Van der Slik uit Zoetermeer, met nog drie wed strijden te gaan. Volgende race is zondag 7 au gustus aanstaande op het circuit van Zolder. Dit is een 4 of 5 uurs race. van 10.30 uur tot 12.00 uur, om 12.30 uur ging men voor de tweede maal vissen tot 14.45 uur. Na het vissen en schoonmaken van de visstek, was er een pau ze, in de avond werd nog een examen afgenomen. Daarna kregen de geslaagden diploma. De eerste prijs bij het vissen, een beker en een viskoffer, is gewonnen door Jeffrey Verkade, (10 jaar) hij ving 39 vissen met een totale lengte van 435 cm. Dit was een record. De tweede prijs, een beker en een visstoel tje, is gewonnen door Ronald Kok, 11 jaar), hij ving een tota- i' 1 WADDINXVEEN - De lange- baanzwemmers hebben zich sinds de start op 16 juni in Spaarnwoude weer volop in de zomercompetitie in buitenwa ter van diverse locaties ge stort. De Gouwestaetemasters Nic. Geers en Judith van Berkel, beiden 55+, hebben al vanaf het begin een goede klassering. Judith legde op de masterkilo- mater achtereenvolgens in Spaarnwoude, Vriezenveen, Breukelen, Slotervaart, Sluis, Rottemeren en Bodegraven al stevig beslag op de eerste plaats in het klassement door steeds te winnen bij de 55- plussers en Nic. moet dit jaar het hoofd buigen voor de acht jaar jongere Amsterdamse ZEVENHUIZEN/ZAND- stayer Donald Uijtenbogaart. In Bodegraven nam het afgelo pen weekend nog een master van de zwemclub Gouwestaete deel. Erwin Fritchy werd in de druk bezette 30+ klasse ne gende in 15 min. 6 sec. Een goede tijd waarnaast de 34 jaar Peter Kox en Tom Coronel. Va cuvin is een team uit Zevenhui zen, en bracht Robert de Graaff, Philippe Ribbens en Har ald Roelse aan de start in de vluchten boven Bodegraven derde positie, per helikopter. Op grond van hun prestaties werden van Berkel en Geers in de gelegenheid gesteld om van uit de lucht o.a. te zien waar ze hadden gezwommen. Onder goede omstandigheden zwommen de twee Gouwesta etemasters in de Rijn ook nog de twee km vrijeslag alle leef tijden mee om in die klasse eveneens het landelijke klasse ment te halen. Op 8 september vinden de laatste langebaanwedstrijden in de Griendgaten langs de Maas bij Roermond plaats. maar moest in deze zevende ronde toch berusten in een puntendeling tegen Albert Prins, die de rust goed wist te bewaren in deze partij. Enige uitslagen uit de zevende ronde: Weijermars - Erik Hennink -, Jansen -Smitskamp 1-0,V/d Ha ven -Ranft -, Klein - Nico Dan nis -, Mulder - V Woudenberg 0-1, V/d Zalm - Dijkers 0-1, Doornhein - Steverink 0-1, Klijn-den Hartog I -0, Assche man- H.v Offeren 0-1. In ronde 8 zaten de jonge Dan nis en de jonge Hennink (Ar- jan)tegenover elkaar. Ook in deze partij ging de winst naar Dannis. Mourits herstelde zich van z’n eerdere verlies deze avond en pakte het punt tegen Het programma is: dinsdag 23 juli: 14 uur: Groene Hart-Break- es, 16 uur: Groene Hart-Row- dies, woensdag 24 juli: 10 uur: Groene Hart-KNVB Bears, 11.30 uur: Groene Hart-HBC. Het Groene Hartteam bestaat uit de volgende spelers: Rob Haasjes (ARC), Niels Verhaar(Argon, Twan Bakker (Argon), Kars Blijleven (ARC), Arjen van de Eyk (Be Fair), Er win van der Klis (Oudewater- OVS), Richard Koekebakker (Olympia), Mark van de Maarel (Argon), Emiel Malkenhorst (Olympia), Leon Overbeek (Sportlust), Bart Slob (Nieuwer- kerk), Mark Veerman (Roh- da’76), Pim Verlaan (Alphense Boys), Kristiaan van Vliet(VEP) en Kevin de Vries (Alphense Boys). De begeleiding bestaat uit Paul van Veen en Jan Lit (trai ners), Teun Bakker (verzorger Argon), Rolf Kerkman (scheids rechter), Henk Zaal (bestuurslid w Zwammerdam) en Piet den Boer (organisator/teamleider). Ie lengte aan vissen van 197 cm. De derde prijs, ook een beker een hengelsteun en een schaar, is gewonnen door Dennis van der Lans (9 jaar), hij ving een to tale lengte aan vissen van 178 cm. De vierde, vijfde en zesde prijs werden respectievelijk ge wonnen door Paul Oostindië, Bryan van Leeuwen en Colin Cromstee. De grootste vis is gevangen door Bram Schipper hij ving twee brasems van 54 en 51 cm. In het vooqaar van 2003 wordt de 15e cursus vaste hengel voor de jeugd van 8 t/m 12 jaar gehouden. Karen Weerd nam met Jong Oranje deel aan het EJK in Portugal. „Met een vijfde plaats hebben we een matige prestatie geleverd”, vindt de Waddinxveense poloster. (Foto: Artistic Art/Liesbeth van der Vis.) WADDINXVEEN - Donder dag I I juli stonden ronde 7 en 8 op het programma van het I I e Zomerschaaktoernooi van de Waddinxveense Schaakver eniging WSV. Met de maximale winst deze avond wist Ronald Dannis zijn koppositie verder te verstevigen, mede doordat de concurrenten de maximale winst niet wisten te pakken. Over geluk had de jonge Dan nis niet te klagen deze avond: De zevende ronde bracht hem aan het bord tegen Wim Hen nink. Hennink wist met de wit te stukken een gewonnen stel ling op te bouwen, alleen verzuimde dit om te zetten in winst.Toen hij misgreep en een stuk verloor moest hij de eer aan de koploper laten. ‘Zo va der zo zoon’ ging ditmaal niet op want Arjan leverde een bui tengewoon knappe prestatie door de punten te pakken te gen Wilbert Mourits. Edo Pouwelse blijft ook goed in het spoor van de koploper, tjes tegen Portugal en Zwitser land meegedaan", vertelt Karen Weerd, die al heeft meege traind met het nationale A- team en in het volgend seizoen de definitieve overstap hoopt te maken naar de selectie van bondscoach Paul Metz. Van belang daarbij is haar pres teren met Gouwestaete. De Waddinxveense formatie be reikte de afgelopen twee jaren de play offs om het kampioen schap van Nederland, maar slaagde er niet in de verwach tingen waar te maken. Vorig jaar ging het geroutineerde Nereus met de titel aan de haal, dit jaar werd Polar Bears uit Ede Nederlands kampioen. Karen Weerd speelde afgelo pen seizoen wisselend in het eerste en tweede team van Gouwestaete. Het tweede team werd kampioen in de eerste klasse en dat geeft aan dat de Waddinxveense club nog over een flinke basis be schikt om in het nieuwe sei zoen opnieuw een gooi te doen. Karen Weerd, die in de nieuwe competitie een vaste basis speelster hoopt te worden, vindt dat aan kracht is ingeboet omdat Ellen van der Weijden- Bast (terug naar GZC DONK) en Hanneke Kappen (vereni ging onbekend) Gouwestaete, dat voortaan Van Uden/De Gouwe gaat heten, hebben ver laten. Daarentegen is Natascha Baatje weer beschikbaar. Trainer/coach Jim van Es knoopte er nog een jaartje aan vast. Karen Weerd, die het wa terpolo met het volgen van een cursus wil combineren: „De trainer zal aan de verjonging van het team niet ontkomen. Eind augustus gaat de training weer beginnen. In het begin zal er vier keer in de week wor den getraind. De doelstelling zal anders zijn. Een landskam pioenschap mag je van het ver jongde team niet meteen ver wachten". WOENSDAG 17 JULI 2002 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN 1 Ssr+’Q -

Weekblad voor Waddinxveen | 2002 | | pagina 21