Afval station snel weer open Eerste openluchtbioscoop Coenecoop College erg rustig Operatie Verhuizing voor de Dick Brunaschool I Hoe zoek je als jongere je weg in de bieb? Scratchdag bij het Gouds Cantatekoor bereiding van tevoren toege stuurd. Op het programma staan het Rejoicë in the Lamb van Benjamin Britten en een aantal liederen van Edward El gar en C.Villiers Stanford.Voor meer informatie: goudscantate- koor.verenigingsnet.nl of via e- mail:goudascratch@hotmail.co m of telefonisch: Cobi Krom hout, tel. 0182-617521 Gratis ruit r Dieren centrale nederland Fietser verleent Bewoonster Inbreker klimt Parkeerleed Rijden onder invloed betrapt drie inbrekers in huis Geslaagd geen voorrang flatwoning binnen Gered Gereedschap heeft al negen projecten afgerond repareren Geslaagd f LEZERS SCHRIJVEN ’1 PAGINA 15 WOENSDAG 24 JULI 2002 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN Dozen vol schoolspullen werden afgelopen week verhuisd. (Foto: Artistic Art/Liesbeth van der Vis.) De eerste openluchtbioscoop werd slechts door een handje vol jongeren bezocht. (Foto: Artistic Art/Liesbeth van der Vis.) K.H de Jong die zijn tot nu toe niet uitge voerd. Verschillende raadsleden vroe gen de wethouder waarom het afvalstation zo lang gesloten moest blijven. Dijksterhuis: „De grond is gesaneerd, er zijn mon sters van het bluswater geno men. Daarin was lichte veront reiniging aangetroffen, de sloot erachter is niet verontreinigd. Tijdens de werkzaamheden was een portöcabin niet toegestaan.” De oorzaak van de brand is nog niet bekend. Sinds de brand wer den Waddinxveners die gebruik wilden maken van het afvalsta tion doorverwezen naar het af valstation in Gouda. WADDINXVEEN - De Dick Bruna school stond afgelopen dinsdag en woensdag in het teken van een grote verhuizing. Na maanden voorbereiding was het zover.Vierhonderd dozen waren gepakt, kasten, tafels en stoelen van eti ketten voorzien en de kinderen hadden hun verhuisboek ingevuld. In november vorig jaar heeft de Mede zeggenschapsraad een grote enquête ge houden onder de ouders van de kinde ren in de wijk Zuidplas. De M.R. wilde van de ouders weten hoe zij dachten over het idee aan de Zuidplashof de groepen I t/m 4 te huisvesten en in het gebouw aan de Sperwerhoek groep 5 t/m 8. Een groot voordeel en een grote wens van de ouders daarbij is, dat er zo min mogelijk combinatiegroepen ge vormd hoeven te worden. Daarnaast wa ren er natuurlijk nog enkele voordelen, maar ook het nadeel het eigen ver trouwde gebouw te moeten verlaten, speelde. Zeer veel ouders vulden het en- is immers een boek voor kin deren of jongeren geschreven. Alle jeugdinformatieboeken die verschijnen en bruikbaar zijn, worden door de bieb gekocht. Door veel uitlenen kunnen boeken echter kapot gaan en moeten dus uit de collectie worden gehaald. Het kan dan voorkomen dat een boek niet meer na te bestellen is. Zelf zoeken is leuk. Maar als het niet lukt, geen enkel pro bleem. Aan de informatiebalie in de bieb zitten medewerkers die iedereen graag de goede weg wijzen. Niemand wordt voor dom aan gezien, want ook degenen die het nu heel goed weten, heb ben het zelf ook ooit moeten leren! quêteformulier in en het merendeel was duidelijk voor het plan van de M.R. Zo kon in februari de voorbereiding van die verhuizing beginnen. In het nieuwe schooljaar worden de groepen I t/m 4 geplaatst aan de Zuidplashof, dus alle on- dermateriaal moet vanaf de Sperwer hoek daarheen. Anderzijds moeten de boeken en andere materialen van 5 t/m 8 richting Sperwerhoek.Voeg daarbij de honderden bibliotheekboeken en er staat een fikse verhuizing op stapel. Eind mei nam het College van B. en W. het besluit om de vestiging Essengaarde van de Dick Brunaschool te sluiten. Dat gaf een stevig portie werk om dat in de verhuisoperatie van de Zuidplas te ver werken. Ook daar kwamen stapels do zen binnen en de gehele bibliotheek van 3200 boeken werd door de ouders van de bibliotheekcommissie ingepakt en al vast verhuisd. Er moest een plaatsje ge zocht worden voor een dertigtal leerlin gen op scholen in de buurt, leerlingen WADDINXVEEN - Rens Ou- dijk, werkzaam bij Oudijk Ma kelaardij in Waddinxveen, is ge slaagd voor het SVM-diploma makelaar in onroerende zaken. van groepen 5, 6 en 7 gaan mee naar de Sperwerhoek, dus ook daar moest plaats voor gemaakt worden. Weer stapels do zen en weer inpakken. Alles stond klaar en dinsdag en woensdag ging de operatie Verhuizing van start. Het resulteerde in twee gebouwen die goed geoutilleerd zijn en waarin in de onderbouw in kleine groepen lesgegeven kan worden. In de bovenbouw zijn de groepen iets groter, maar slechts de kinderen van 7/8, die van de Essengaarde komen zitten in een combinatiegroep. Zij willen liever met hun vriendjes en vriendinnetjes bij hun vertrouwde juf in een groep blijven. Het schooljaar werd afgesloten met een sport- en speldag op donderdag I8 juli en een programma in de eigen groep op vrijdag.Tenslotte nam de vestiging Essen gaarde vrijdag niet alleen afscheid van het gebouw, maar ook van Mevrouw Noteboom die dan ruim 30 jaar aan de Essengaarde heeft gewerkt en na 41 jaar afscheid neemt van het onderwijs. ZEVENHUIZEN - Op woens dag I7 juli om 17.00 uur heeft er op de Noordelijke Dwars weg in Zevenhuizen een onge val plaats gevonden tussen een fietser en een automobilist. De 42-jarige fietser uit Zoeter- meer had op de genoemde weg geen voorrang verleend aan een van rechts komende 35-jarige automobilist uit Al- phen a/d Rijn. De fietser is met onbekend let sel overgebracht naar het zie kenhuis. der of moeder. Eigenlijk zou dit voor ouders een taak moeten zijn om hier op toe te zien. Want zeg nu eerlijk twee of drie auto’s voor de deur is dat nu echt nodig? En was er niet een of andere wet dat er een maximale tijd stond voor het laten staan van een caravan? Ligt hier misschien een taak voor de politie of politiek wel licht voor Weerbaar Waddinx veen. Een partij die staat voor het leefbaarder maken van ons dorp. Mij maakt het even zes weken niets meer uit. Ik geniet in m’n tuintje met een boek en kijk af en toe naar mijn zuurverdien de autootje en prijs mezelf ge lukkig. WADDINXVEEN - In de mid dag van vrijdag I9 juli werd er ingebroken in een woning aan de Busken Huetlaan. Van een flatwoning op de eerste verdie ping werd een raam openge broken. Daarna werd ingeklommen. Uit de woning zijn geld, twee mo biele telefoons, een fotocame ra en sieraden gestolen. De politie stelt een nader on derzoek in. zichtlijst voorhanden. Voorts zijn er documentatiemappen voor de jeugd. Die liggen op de volwassenenafdeling en ze zijn te leen. De mappen hangen op alfabetische volgorde in de kast.Wie er met deze hulp niet uitkomt kan het proberen op Internet, bijvoorbeeld met be hulp van de zoekmachine www.nctwijs.nl. Zoekt iemand iets over een land, dan wordt www.landcnweb.com aanbevo len. Informatie over schrijvers staat in het lijstje gratis websi tes op de homepage van de pc. In deze lijst staan tevens de al gemene encyclopedie Encarta en de actuele documentatie bank. Soms zal het zoeken tevergeefs zijn. Niet over elk onderwerp WADDINXVEEN - De politie heeft op woensdag I7 juli om streeks 00.50 uur een 56-jarige automobilist uit Boskoop aan gehouden wegens rijden onder invloed van alcohol. Agenten zagen de automobilist rijden over de Groensvoorde en hiel den hem staande voor een al coholcontrole. De blaastest gaf een uitslag van 445 ug/l. Tegen de automobilist wordt proces verbaal opgemaakt. Tevens kreeg hij een rijverbod van vier uur. GOUDA - In navolging van de jaarlijkse Leidse Scratchdagen in de Pieterskerk organiseert het Gouds Cantatekoor een Scratchdag in de Oud-Katholie- ke Kerk aan de Hoge Gouwe I I3 te Gouda. Onder de en thousiaste leiding van dirigent Mark Lippe is het de bedoeling om met zangers en zangeres sen een hele dag lang te repe- MOERKAPELLE - Een bewoon ster van een woning aan de Bredeweg overliep op vrijdag 19 juli rond 20.30 uur twee nog onbekende mannen en een on bekende vrouw in haar woning. Na hun ontdekking gingen zij er in een auto vandoor. De vrouw miste vervolgens een geldbe drag uit de woning. De politie stelde direct een onderzoek in. Dit leverde tot op heden nog niet de aanhouding van de drie op. De politie zet haar onder zoek voort. simpele manier op te lossen. De informatie is op verschil lende plekken in de bieb te vin den. Als dat niet lukt: elke me dewerker helpt graag. Er zijn kasten vol met J-boe- ken, waarin alle boeken over eenzelfde onderwerp bij elkaar staan. Voor kinderen onder de negen jaar zijn dit de AJ-boe- ken. Iedereen die kan lezen, kan in de informatiebakjes kijken. Er zijn diverse series: Informatie Junior en Mini-lnformatie. Die laatste info staat in de AJ-kast. Van deze serie is ook een reeks genummerd met een N (nieuw) en de allernieuwste boekjes hebben een kroontje. Van deze laatste boeken is op dit moment nog geen over- WADDINXVEEN - De campus van het Coenecoopcollege wordt deze zomer elke twee weken verbouwd tot open luchtbioscoop. De eerste film werd op vrijdag I9 juli ge draaid, de komende bioscoop- avonden zijn op 2, I6 en 30 au gustus en 13 september tussen uit, de buurman is toch naar z’n werk en die vindt het vast niet erg om een poosje ergens an ders te parkeren. En als de ca ravan ook niet bij de buurman kan staan want daar staat al een vouwwagen ,dan creëren we tochugewoon zelf een par keerplek. Denken al deze mensen er wel eens aan dat er altijd genoeg ruimte moet zijn in een straat voor het passeren van een brandweerauto of ambulance in tijden van nood? Of niet te vergeten de vuilniswagens van de gemeenten en zo kan ik nog even doorgaan. En kunnen jon ge mensen met een rijbewijs niet een stukje verderop par keren, zodat de gezinnen met één auto ook bij hun huis kun nen staan net als hun eigen va- VERMIST: Waddinxveen: Zwar te poes, zonder wit, halsband blauwrood geruit penning (Wikkeveld). Cyperse poes, witte bef door naar buik, witte tenen, stevige kat (Wingerd). Grijze kater, effen donker van kleur, witte bef, voeten en staartpunt, halsband geel suède zender (Regulus). Blauwgroe ne parkiet, tam (Gruttodreef). Moerkapelle: Zwarte kater, wit te borst en sokken, oude, grote kat Qulianastraat). Zevenhui zen: Rode kater, witte kin en buik, is gechipt (Grutto). Hoera de vakantie is begon nen!! De uittocht naar de di verse vakantiebestemmingen kan mij niet snel genoeg begin nen. Waar ik zelf naar toe ga? Nergens naar toe, ik blijf ge woon thuis, maar ik ben zo ontzettend blij dat ik nu einde lijk weer een week of zes zon der problemen m’n auto voor de deur kwijt kan. Het is de laatste jaren een steeds groter wordend pro bleem: de overvolle straten in Waddinxveen. Steeds meer verschijnen er ’busjes van de zaak’ die de straten een ar moedige uitstraling geven. Je hebt niet alleen vanuit je huis geen uitzicht meer maar heel veel parkeerplaatsen worden „We hebben de milieudienst twaalf uur te laat ingeschakeld”, zo verklaarde Dijksterhuis. „Ze hadden vijftien minuten na de brand op de hoogte gesteld moeten worden, we hebben dat pas de volgende ochtend ge daan.” Bij de opruiming op 14 ju ni is een vat omgevallen, daarbij is afgewerkte olie in de bodem terecht komen. Ook toen is te laat melding gemaakt. „Cyclus heeft dat na het weekend, op 17 juni, gemeld bij de provincie en milieudienst. We hebben Cyclus hierover aangesproken.” De provincie dreigde met een be stuurlijke dwangsom en een strafrechtelijke procedure, maar WADDINXVEEN - Het is nog even wachten op de aan sluiting van elektriciteit, water en telefoon, dan kan het afvalstation weer open. Wethouder Dijksterhuis deelde dat in de raadsvergadering mee, nadat er verschillende vragen over kwamen. Immers, de brand die begin juni op het afvalstation woedde en waarbij het kantoor verloren ging, kreeg een onverwachts staartje: de provincie dreig de met een dwangsom en een rechterlijk proces omdat Waddinxveen de regels niet juist had uitgevoerd. WADDINXVEEN - Voor nog vrij jonge kinderen, hun ouders en jongeren kan het soms moeilijk zijn hun weg in de schappen en vakken van de bieb te vinden en dat zou een onnodige drempel kunnen op werpen. Niet nodig. Alle moge lijke problemen zijn op een WADDINXVEEN - Stichting Gered Gereedschap neemt geen zomerpauze, maar gaat door met het maken van aan gepaste technieken en het inza melen en opknappen van ge reedschap. Momenteel staan de werkzaamheden in het teken van de inrichting van de maga zijnruimte die de gemeente bouwde. De lokaalverandering kost wat tijd, toch zijn dit jaar al bijna negen projecten uitge voerd. Bijvoorbeeld Vive L’ Ini tiative in Mali, Burkina Faso, zij kregen gereedschap en mate rialen. Samen met de support- groep van Jan en Dimilie Wol- ters-Kooiman uit Waddinxveen werkte Gered Gereedschap aan een vakschool in Oeganda. De kisten zijn inmiddels gearri veerd. Ook is er weer een naaimachi- neproject voor FE-Fashion De signing school te Ghana ver zonden. Stichting Oost Europa - Boskoop is weer naar Osor- hei in Roemenië geweest met gereedschap en materialen. Ca ra de Menozos, een kinderop vang in Nicaragua, is geholpen aan typemachines. De Stichting Agrimas nam gereedschap en twintig typemachines mee rich ting Albanië. De Goudse stich ting O.T.C. kreeg gereedschap dat in containers zal worden verzonden voor Malawi. Daar is momenteel de toestand erg kritisch is door een hongers nood. Dan is er de Livingstonegroep uit Amersfoort, een doe-vakan- tiegroep waar de jeugd zich kan melden om mee te helpen aan diverse projecten in Afrika, maar ook Oost Europa. Zij wa ren ook nog bij Children Sure- house in Oeganda vorig jaar en gaan dit jaar weer. De kisten voor dit weeshuis worden nu. via Amsterdam verzonden. Tevens is er nog het project voor Tsjernobil, een groep uit Nijkerk zal gereedschap mee nemen waarmee inwoners houten gebruiksvoorwerpen en houtsnijwerk kunnen ma ken. Gered Gereedschap was ook te vinden op de NCDO-dag in Gouda. Naast het gereedschap toonde de stichting ook een speciale waterfilter die in Gu atemala is uitgevonden en reeds vele mensen voor ziektes heeft behoed. Ze mogen overal volop worden gemaakt, zijn niet erg duur en hebben een grote toekomst voor de boeg. De Nederlandse ontwikke- lingsspecialist Henk Holtslag heeft een filter voor de Wad- dinxveense stichting meegeno men uit Nicaragua. dinxveen. Leerlingen van het Coenecoopcollege zijn op vrij dag 22 februari met beleidsme dewerkers en gemeenteraads leden om de tafel gaan zitten om hun ideeën over jeugd voorzieningen te bespreken. Aan het einde van de dag is door middel van stemronden teren, en het aangeleerde re pertoire ’s avonds uit te voeren tijdens een concert. De leden van het Gouds Cantatekoor dienen als basis, en iedereen die wat zangervaring heeft, van koormuziek houdt en noten kan lezen, is van harte uitgeno digd zich in te schrijven om mee te komen doen. De uit te voeren muziek wordt ter voor- 22.00 en 24.00 uur. Jeugd tus sen de 12 en 20 jaar kan voor 0,50 de filmvoorstellingen bijwonen. Het idee kwam van de leerlin gen zelf, tijdens het project 'Ei gen Wijs’ dat gehouden werd om jeugd te betrekken bij het beleid van de gemeente Wad- WADDINXVEEN - Op vrijdag 26 en zaterdag 27 juli komt de Mobiele Service van Automark in Waddinxveen op de par keerplaats van winkelcentrum Groensvoorde aan de Beetho venlaan voor een actie Ruit Re- pareren/Kenteken Graveren. Op verzoek van de klant wordt de voorruit ter plekke geïn specteerd en krijgt men een deskundig en vrijblijvend ad vies m.b.t. eventuele beschadi gingen. Men hoeft niet van te voren een afspraak te maken, voor Vooruitinspectie of Ruit- reparatie meldt men zich di rect bij de reparateur. Repara tie van de voorruit is voor WA-Plus, Casco en All-Risk verzekerden geheel zonder kosten. Voor de juiste verzeke- ringsgegevens moet bij repara tie wel de laatste groene kaart worden meegenomen. Klaar terwijl u wacht/winkelt! Let op: deze aanbieding geldt niet voor verzekerden van Centraal Be heer. U kunt op vrijdag van 09.00 tot I7.30 uur terecht en op zater dag tot 16.00 uur terecht. Bij regen kunt u rustig in de auto blijven zitten. Let op de gele tent van Automark. GEVONDEN: Waddinxveen: Zwarte kater met witte aftekeningen (Om loop). Blauwgroene graspar kiet, groene staart, gele kop, blauwe neusdop, (Zuidpla- slaan). Grijze kater met witte aftekeningen (Poolster). Moer kapelle: Cyperse poesjong vol wassen (Noordeinde). Voor gratis registratie en infor matie over vermiste en gevon den dieren kunt u bellen 0186- 60 LI 99. Binnen 24 uur uw melding op internet. Kijk voor recente gegevens op www.die- rencentrale.nl de openluchtbioscoop uitgeko zen om te worden gereali seerd. De gemeente heeft voor dit project 2.300,- beschikbaar gesteld. De eerste filmavond werd echter niet druk bezocht. Het aantal bezoekers was op een hand te tellen. in beslag genomen door deze auto’s van de zaak. Tel daarbij de privé auto van deze eigena ren op, moet u eens zien hoe veel parkeerplaatsen dit scheelt. En wat te denken als deze ei genaren ook nog eens twee thuiswonende kinderen heb ben met een eigen auto. Nou dit is wel een beetje overdre ven zult u misschien denken. Dus niet want in de gemiddel de straat in Waddinxveen is dit al het geval. Maar wat er dan tot overmaat van ramp ook nog eens bij komt vanaf het voorjaar zijn de caravanbezitters. Die hun tweede huisje natuurlijk in het zicht willen hebben staan. De snoods dan maar voor het huis van de buren. Wat maakt het Deze rubriek staat ter vrije beschikking van elke lezer van het weekblad voor Waddinxveen. Brieven die de grenzen van hel fatsoen of van het recht op privacy te buiten gaan worden gewei gerd. Anonieme brieven worden niet gelezen. Brieven onder pseudoniem worden wel geplaatst, mits de redactie de schrijver van naam kent. W’VEEN/ROTTERDAM - Aan de Hogere School voor Econo mische Studies (HES) te Rot terdam is geslaagd voor het examen Accountancy R.A. Niels van Zetten uit Wad- dinvxeen. Ti JÉ Bu'# 'Je

Weekblad voor Waddinxveen | 2002 | | pagina 15