Deborah Kortenoeven beter na de eerste set Elke ochtend... Waddinxveense wandelaars genieten van Vierdaagse Uitslag kleurenwedstrijd Dierendal Groepen voor kinderen/jongeren die een vader of moeder met Roemeense schaker op bezoek bij Zomerschaaktoernooi psychische problemen hebben Blokland Toekomstplannen Die Gouwe Sanghers Toch brons Excursie naar de Biesbosch Vakantieperiode Opvoedbureau Midden-Holland Uitslagen De Sperwer WADDINXVEEN Ingrid Visser blijft in Spanje ZEVENHUIZEN - De uit Zevenhuizen afkomstige volleybalster Ingrid Visser zal ook in het volgende seizoen uitkomen voor het Spaanse Las Palmas. Zij de buteerde in het afgelopen seizoen voor de Spaanse club die als tweede eindig de. De international krijgt in het nieuwe seizoen ge zelschap van de spelver- deelster van het nationale team Riëtte Fledderus, die afgelopen jaren actief was in Italië. Ingrid Visser begon ooit met volleybal bij Ren- tokil/ZVH (later Nesselan- de) in Zevenhuizen. Nieuwe ploeg Ingrid Paul ZEVENHUIZEN - De uit Zevenhuizen afkomstige In grid Paul wordt de train- ster van een nieuwe schaatsploeg die wordt ge formeerd rond Ids Postma en Gretha Smit. Beiden na men in Salt Lake City deel aan de Olympische Win terspelen, maar hadden voor het nieuwe seizoen nog geen ploeg. Postma keerde de DSB-ploeg de rug toe omdat hij het niet eens kon worden over zijn basissalaris. Ook de onder- handelingen die hetAlk- maarse bedrijf met Gretha Smit en Ingrid Paul had lie pen op niets uit. De nieu we ploeg heeft nog geen sponsor, maar kan wel het programma voor de ko mende winter afwerken. Indeling voor Amstel Cup GOUDA/WADDINX- VEEN - De indeling van de van de bekercompetitie om de Amstel Cup van de voetbalclubs in het district West II is: poule III: Spor tief, Be Fair, Nieuwkoop, Nicolaas Boys, poule 164: SPV'81Kamerik zat., Stol wijk, Woerden, poule 165: Oudewater zat., Moerka- pelle, Groeneweg, Wad- dinxveen, poule I66:HION zat., SDV, Ommoord, Moordrecht, poule 167: Haastrecht, Gouderak, Gouda zat.,Alexandria’66 zat., poule 168: CVC Reeuwijk, Bergambacht zat., Ammerstol, Bodegra ven, poule 169: Lekkerkerk, DONK, Bergambacht zon., Oudewater zon., poule 171: Dilettant, GSV, RVC’33, HION zon., poule I86:WDS, poule 187: Soc cer Boys zat., DSO zat., ONA, Floreant zon., poule I88:jodan Boys, Spirit, WSE.VEP, poule 189: SC Boszoom, Schoonhoven, TOGB, Cabauw, poule 190: Olympia, Gouda zon., BVCB, Zevenhoven, poule 191: Floreant zat., Per- kouw, UNIO, DWO zon. De wedstrijden worden gespeeld op de dinsdagen 20 en 27 augustus en za terdag I september. PAGINA 17 WOENSDAG 24 JULI 2002 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN Rijn en Gouwe <1 3 (Foto: Bert Hertog.) Naam: Adres: Postcode: Plaats: t k V K W5HH Wie nu kiest voor een kennismakingsabonnement, ontvangt Rijn en Gouwe vijf weken vóór zeven uur in de bus. Voor deze vrijblijvende kennismaking betaalt u 11,65. Tel.: (voor controle op de bezorging) Indien daartoe aanleiding bestaat kan het proefabonnement geweigerd worden. I. Melissa Vermeulen, 2. Claudia van den Berg, 3. Mariska Ou- dijk, 4. Melisse Hoogendoorn,5. Romana Witterland, 6. Elysa Witterland, 7. Myrthe Rauws. 22.00 uur in de aula van het Wel lantcol lege (voorheen Ag rarisch Opleidingscentrum ’De Groene Zijde’) aan de Zijde te Boskoop. Nieuwe zangers zijn zeer welkom, vooral bassen, ba ritons en tenoren. dan de .trekkebeners’ die, han gend tussen andere militairen in, de dijk afsjokken.Voor hen is de Via Gladiola, de glorieuze in- tochtstraat in Nijmegen, nog ver weg. Als de wandelaars zijn gepas seerd beginnen de militairen de pontonbrug weer af te bre ken. De scheepvaart moet weer vrije doorvaart hebben. Plooy/Maureen Verwey 3-6,6-3, I -6, DE D2: Chantal Geers-Wil- lemijn van Eldik 6-0,5-7,7-6, HE El: Maarten Hoornweg-G. Lin- kerhof 3-6, 6-3, I -6, DD E: Est her Klaverveld/Renate Steen- bergn-P. van Bedaf/Daphne van Laar 6-4, 4-6, 7-5, GD D2: Su- zette Plooy/Gerben Speksnij- der-Jeanette en Peter Engelhart 3-6,6-3,6-7, GD DI Jenny Ola- ria/Ad Verkleij-Ella Kortenoe- ven/H. Dekker 6-4, 4-6, 7-5, HE D2: Niels Kuiper (Zoeter- GOUDA/WADDINX- VEEN - De Gouda-atleet Joost Blokland heeft toch een bronzen medaille ge kregen na zijn loop op de 3000 meter steeple chase bij de NK in Sittard. Aan vankelijk eindigde deWad- dinxvener als vierde achter nationaal kampioen Simon Vroemen, inmiddels de nieuwe Europese record houder op deze afstand, de Noor Jim Svenoy en Noel Keijsers. Blokland ontdekte dat er een nieuwe regel in werking was getreden. Die geeft aan dat alleen atleten met de Nederlandse natio naliteit kampioen kunnen worden. Daarvoor was het voldoende dat een atleet twee jaar in Nederland verbleef en twee jaar lid was van een Nederlandse club. Joost Blokland onder nam actie bij de KNAU en kreeg bericht dat hij inder daad recht had op brons. Op de brug probeert Iwan Tol, een vroegere voetballer van WSE, nog snel aan de overkant te komen. Tol zit echt aan het staartje van het 36.000 koppige wandellegioen dat de tocht zal volbrengen. Hij heeft geen tijd voor een praatje. Zijn manier van lopen verraadt echter dat het de laatste vijftien kilometer wel zal lukken. die met 6-0 won. Deborah Kor tenoeven, die al vanaf haar veer tiende jaar bij TV Waddinxveen („in Boskoop was geen plaats, ik vind Waddinxveen een leuke vereniging”) speelt, is eigenlijk C-speelster. Een paar weken ge leden verloor zij de finale C2 bij TV Waddinxveen van Martine Elsholz, haar teammaatje in de competitie. In het Be Fair-toer- nooi verloor zij eveneens de fi nale. Toen was Kristel Hoog- duijn te sterk. In Alphen begon echter de victorie. De komende weken zal Debo rah Kortenoeven, die in Leiden Personeel en arbeid studeert, niet in actie komen omdat zij met vakantie gaat naar Zuid- Frankrijk. Na terugkeer wil zij nog meedoen aan het toernooi vanTehado in Hazerswoude. Na de zomer wordt de indoortrai- ning in de tennishal De Sniep hervat onder leiding van Ernst Slegtenhorst. Hij geeft training aan de twee hoogste teams van de tennisvereniging Waddinx veen. De herenenkelspelfinale Dl werd gewonnen door Jordi Pe ters van TOC uit Capelle aan den IJssel. Hij versloeg Bob Garstman (Zoetermeer) met 6- 2, 6-3. Garstman bereikte de fi nale door RobVerbakel met 7- 6, 2-6, 6-0 te verslaan. Peters versloeg R. Nauw met 7-5, 6-1 De TV Waddinxveen is een van de weinige tennisclubs, die nog een tennistoernooi voor DE- 14 positie met een achterstand van 15 punten. Deze avond moest ze weliswaar in ronde 9 de eer aan Hans van Wouden berg laten, maar wist in ronde 10 wel van Henk van Erk te win nen. Het toernooi werd opgesierd door een bezoek van de Roem eense schaker N. Cartas.Wellis waar slechts 12 jaar maar met een rating van 2067 een schaker met toekomst. Dit liet hij ook zien door allereerst van Bart hold Jansen te winnen en ver volgens moeiteloos remise te spelen tegen Hans van Wouden berg. Onder op de ranglijst heeft in middels iedereen de zoete smaak der overwinning mogen proeven. Hoogste scoringsper centage is er voor Ronald Dan nis 90%), laagste percentage voor rode lantaarndrager Arie Versluis (20%). Donderdag 25 juli krijgt het toernooi z’n vervolg met onge twijfeld weer een aantal span nende partijen. Aanvang 20.00 uur in het Wijkgebouw Het Zuidhonk. Stuur deze bon in een open envelop zonder postzegel naar: Rijn en Gouwe, Afdeling Abonnementen, Antwoordnummer 10008, 2400 VB Alphen aan den Rijn. “Rijn en Gouwe gaat zorgvuldig om met uw gegevens. Zie voor nadere informatie het colofon van Rijn en Gouwe". De reacties over de Vierdaagse zijn verschillend, zo valt in het stadje Cuyk waar de genie troepen traditiegetrouw een pontonbrug over de Maas heb ben gelegd, te beluisteren. Martina Lenards en Annelies Degenhard uit Waddinxveen doen voor de derde en tweede keer. Als training vooraf heb ben zij alleen de Goudse twee daagse meegedaan. „We gaan als een zonnetje", vertelt Mar tina Lenards. Een correctie volgt onmiddellijk daarop. An nelies Degenhard zegt dat zij toch last van blaren heeft. Maar dat mag de pret niet drukken. Als het muziekbandje verderop begint te spelen dansen beide Waddinxveense dames lustig mee. „De Vierdaagse is reuzen- gezellig", vinden zij. Eigenlijk behoren zij tot de groep Ha- mersma uit Gouda. Een stel wandelvrienden, dat ontstond uit het recreatieve volleybal- clubje NAK (Na Afloop Koffie). Aanvankelijk bestond het wan- WADDINXVEEN - In de 9e en 10e ronde van het Zomer- schaaktoernooi is de voor sprong van Ronald Dannis iets geslonken. Dit dankzij een remi se welke Dannis moest aanvaar den tegen Weijermars. Naaste belager Wilbert Mourits profi teerde met 2 winstpartijen en wist daarmee het gat te verklei nen tot 4 punten. Met nog drie speelavonden te gaan waarop totaal nog vijf ron den gespeeld gaan worden kan er best nog het een en ander verschuiven op de ranglijst. Bes te papieren zijn er voor Dannis die in ronde 9 met Zwart Wim v/d Hoek de baas bleef en in ronde 10 verrassend niet verder kwam dan een puntendeling te gen de goed presterende Bou- dewijn Weyermars. Mourits had een moeilijke, maar wel goede avond. Allereerst mocht hij het opnemen tegen Edo Pouwelse met de zwarte stukken en in de tiende ronde tegen Jan Even- groen met wit. Beide partijen werden beslist in zijn voordeel. Op de derde plaats op de rang lijst zijn te vinden Pouwelse,V/d men en gewacht tot het wat rustiger op de weg is gewor den. Het is ideaal wandelweer. Dus die vijftig kilometer is voor mij geen probleem". Het goede weer zorgt er voor dat er minder wandelaars dan vorig jaar in de problemen ko men. Wim Visschers uit Wad dinxveen, die in 1987 voor de eerste keer meeliep en vorig jaar in het wandelleger terug keerde, vertelt nu monter: „Ik loop zonder blaren en spier pijn. Dat is heel wat anders dan vorig jaar toen ik een kuitbles- sure had. Ik heb er nu echt van genoten". Visschers heeft dit keer een goede voorbereiding achter de rug. Regelmatig maakte hij wandeltochten in de Waddinx veense dreven. Een man die door zijn bezighe den in het tennispark De Woerd minder aan trainen is toe gekomen is Leo Wempe (bijna 65) uit Waddinxveen. Maar het lekkere weer stelde de nog regelmatig tennissende Wempe in staat om ook deze Vierdaagse te voltooien. De oud-Waddinxvener Teus de Graaf, die voor de dertiende keer meeloopt, wandelt in een nieuw tenue dat beschikbaar is gesteld door werkgever TPG. De Graaf oogt nog redelijk fit, maar dan kan niet worden ge- meer)-Willem van der Plas 2-6, 6-2, 6-4, HD D2: Marco Hij- mans/Wout Valkenburg-Willem Klaverveld/Marco Steenbergen 6-3, 3-6, 7-6, HD E: R.. Hor- ning/Richard Linders-Gerben Donken/Maarten Hoornweg I- 6,2-6. De finale tussen F. van de Bosch/S. Markus en Liesbeth Kroes/Annemarie van de Werf werd niet gespeeld omdat eerstgenoemde opgaven. HD DIMarcel van Es/Mike Verwey- R. Lorby/Frits Visser 0-6, 1-6. zegd van de wandelaars die la ter op de middag passeren. Steunend en strompelend be wegen zij zich voort. Opvallend is het gebrek aan fitheid bij sommige pelotons (Ameri kaanse) militairen. Ooit, in het jaar 1909, werd voor hen de Vierdaagse opgezet. Een leger moest fit en getraind zijn. Wat een scherp contrast vormen werd gehouden. De prijswin naars zijn:Van de jongens: IRu ben van Oostenbrugge, 2. Ar nold Oudijk, 3. Stefan van Oostenbrugge. Van de meisjes: GOUDA - De KNNV, Vereni ging voor Veldbiologie in Gouda, organiseert zaterdag 27 juli een excursie naar de Hol landse Biesbosch. De tocht loopt over een natuurpad langs de Nieuwe Merwede. Dit na tuurpad geeft een impressie hoe de Biesbosch er vroeger heeft uitgezien. Het pad loopt tussen uitgelopen wilgen die langzamerhand tot een soort bos zijn uitgegroeid. Vroeger hakte men deze wilgen iedere vier jaar laag bij de grond af voor de winning van rijshout. Hierdoor kregen de wilgen het uiterlijk van lage knotwilgen zonder stam; grienden. De tocht gaat van de Noordhaven naar de Zuidhaven en terug, een afstand van ongeveer 7 km.Ver trek is om 9.00 uur met de au to vanaf het NS station Gouda, Bloemendaalse zijde. De excur sie duurt tot ongeveer 17.00 uur. Naast een bijdrage in de reiskosten zijn er geen kosten aan verbonden. Voor inlichtin gen: 0182-618037. in Zutphen.Tijdens de selectie- voorronden, gehouden op 9 maart in Waddinxveen, heeft DGS zich met 786 punten in de B categorie hiervoor geplaatst. Wie geïnteresseerd is om lid te worden en enigszins over een redelijke stem beschikt kan op maandag 2 september komen luisteren. Het brede repertoire omvat de periode van renais sance tot hedendaagse muziek. Op vrijdag 11 oktober geeft DGS haar eerste concert in het nieuwe seizoen onder het mot to ’Music Favourites’. Hieraan werken mee het themakoor ’His Revolution’ o.l.v. Margret Blom, John’s Combo en Pieter de Nijs op piano. Het mannenkoor repeteert vanaf 2 september iedere maandagavond van 20.00 tot hand is. Ze kunnen denken dat het hun schuld is dat hun ouder zich niet lekker voelt of ziek is en durven er soms met nie mand over te praten. Andere kinderen vragen extra aandacht door druk te doen of lastig te worden. Afdeling Preventie en Dienstverlening van de Riagg Midden-Holland organiseert speciaal voor deze kinderen en jongeren preventieve groepen, waarin ze er met elkaar over kunnen praten.Voor alle duide lijkheid: deze groepen zijn geen therapie- of behandelgroepen. Er zijn doe- en praatgroepen voor kinderen van 7 tot 12 jaar, delclubje, dat aan de Nijmeeg se Vierdaagse meedeed, uitslui tend aan mannen. Maar de vrouwen wilden niet achter blijven. Arjanne Hamersma, de vrouw van Sies, loopt al een paar jaar mee en ook Annelies Degenhard en Martina Le nards. De laatste is haar man Peter, die voor de vierde keer meeloopt, uit het oog verloren. Peter Lenards en Sies Hamers ma zijn pas een uur later bij de pontonbrug in Cuyk. Watjes’ worden zij door het vrouwelijk deel genoemd. De Vierdaagse is echter een prestatietocht en geen wed strijd.Voorwaarde is dat iedere wandelaar om vijf uur 's mid dags weer in Nijmegen is. Op de laatste dag mogen de wan delaars er een uur langer over doen. En daar maakt Huib den Hollander uit Zevenhuizen, die voor de zevende keer mee loopt, gebruik van. Hij doet het kalmpjes aan en zegt: „Ik heb eerst een lekker biertje geno- Postdui- venvereniging de Sperwer nam deel aan een wedvlucht vanuit Hensies, afstand 192 kilometer. In concours 594 duiven. Los- singstijd 08.10 uur. De eerste duif arriveerde om 10.34, snel heid 1332 m.p.m. De laatste duif arriveerde om I 1.09 uur. Weersgesteldheid: kalme zzo wind. De uitslag: 1-7 Joh.L. Bol; 2-5-8-1OW. Breedijk; 3 D. Bree- dijk; 4 Mw. C. Breedijk; 6 C.M. Smitskamp; 9 H. Metselaar. De Sperwer nam ook deel aan een wedvlucht vanuit La Sou- terraine, afstand 685 kilometer. In concours I 14 duiven. Los- singstijd 06.40 uur. De eerste duif arriveerde om 15.12 uur, snelheid 1339 m.p.m. De laatste duif arriveerde om 15.53. Weersgesteldheid; kalme zzo wind. De uitslag: I -10 C.A. Bo de; 2-7 W. Breedijk; 3 3-5 R.A. vd Made; 4 J. Jansen; 6 Comb, van Vliet; 8 D. Breedijk; 9 Joh.L. Bol. Door Bert Hertog WADDINXVEEN - Het duurt een poosje voordat Deborah Kortenoeven in de eerste set de vorm te pakken heeft. De 19-jarige Boskoopse tennisster heeft drie partijen achter de rug waarin zij de in eerste set op achterstand kwam, maar toch de partij won. Dat gebeur de vorige week in het D-toer- nooi vanTean in Alphen aan den Rijn waarin zij finale met 7-5 en 6-2 van Barbara Zandijk van Te- an won nadat zij in de eerste set een 5-4 achterstand had weggewerkt. Samen met haar vriend Jan-Willem van Geen ze gevierde zij daarna ook in het gemengd dubbel na een drieset ter. In het DE-toernooi van de ten nisvereniging Waddinxveen stuitte zij in het enkelspel cate gorie 7 (het vroegere Dl) op haar vijf jaar jongere zusje Amanda, die meteen goed be gon en de eerste set won met 2-6. Daarna herpakte Deborah Kortenoeven zich en haalde met tweemaal 6-1 de twee vol gende sets naar zich toe. In de finale tegen haar Waddinxveen se clubgenote Corinne van Nie- len wilde het in de eerste set weer niet lukken. De ballen mis ten de nodige precisie waar door Van Nielen kon uitlopen. Na 4-3 keerden de kansen en haalde zij de set met 6-4 bin nen. De tweede set was een peulenschil voor de Boskoopse, waarin kinderen informatie krijgen, hun ervaringen kwijt kunnen en ook altijd iets leuks doen met elkaar. Deze groepen komen eens per maand bij el kaar 's middags na schooltijd. Daarnaast is er een groep voor jongeren van 13 tot 18 jaar die eens per maand ’s avonds bij een komt. In de jongerengroep wordt veel aandacht besteed aan de eigen ervaringen en aan wat hij of zij zelf graag wil. Deelname is gratis. Voor meer informatie: Monique Pronk, afdeling Preventie en Dienstverlening (0182-516422/ 573933). REGIO - Het Opvoedbureau Midden-Holland heeft in de maand augustus geen spreek uur. Dit betreft de spreekuren van alle locaties in het gebied Midden-Holland. In de week van 2 september worden de spreekuren weer hervat. Voor dringende vragen kan men in deze periode terecht bij Jeugd zorg Midden-Holland. Daar is iedere morgen telefonisch spreekuur tussen 11.00 - 12.00 uur, telefoonnummer: 0182 - 573 933. Starre en Weijermars met een achterstand van 10 punten op de leider. V/d Starre klom goed op de ranglijst deze avond door achtereenvolgens Stam en van Nieukerke op een nul te tracte- ren. De gebroeders Hennink hebben ook een respectabele positie op de ranglijst bereikt, met 12 punten achterstand, en doen niet voor elkaar onder. Ar jan scoorde knap tegen Hans Ranft maar moest in de strijd tegen Pouwelse zijn meerdere erkennen. Erik pakte de volle 10 punten deze avond door achter eenvolgens te winnen van Jan Kraijesteijn en Barthold Jansen. Mark van Putten, de kersverse WSV Kampioen begon niet al te goed aan het toernooi maar begint nu de vorm te krijgen. Slachtoffers hiervan werden Leen Klein en Wim v/d Hoek. Herman Smitskamp blijft onbe rekenbaar: ditmaal moesten Hans Ranft en Ed Singeling er aan geloven. Herman klimt naar een prima I Ie positie met 14 punten achterstand. Marianne Steverink, als enige vrouwelijke schaker aanwezig, klimt naar de spelers(sters) organiseert. Er werden in het tennispark De Woerd 230 partijen gespeeld. Alleen op zaterdagavond moest vanwege de regen worden uit geweken naar de hal waar drie halve finales zijn gespeeld. De toernooicommissie bestond uit Nicole Burger, Rene Maertens, Annelous Ramp, Annelies Ligt- lijf, Loes Hoos en Diane Gozens. De uitslagen zijn: DD DI:J. den Oudsten/Petra Werter-Suzette WADDINXVEEN - Kinder boerderij Dierendal hield op 17 juli de prijsuitreiking van de kleurwedstrijd die tijdens de opendag op zaterdag 6 juli BOSKOOP/WADDINXVEEN - Het seizoen 2001/2002 is voor het regiomannenkoor Die Gouwe Sanghers ten einde. Maandag 22 juli was de laatste repetitieavond. Op deze avond is alvast muzikaal kennis ge maakt met hetThemakoor ’His Revolution’ voor het nieuwe seizoen. Steeds meer krijgt het koor te maken met een trouw publiek. Om een uitgebalan ceerd programma te kunnen presenteren is het noodzakelijk dat het koor regelmatig een in stroom van nieuwe zangers kent. Die Gouwe Sanghers ne men in 2003 deel aan het Na tionaal Mannenkoor Festival van het 150-jarige Koninklijk Nederlands Zangersverbond (KNZV), dat gehouden wordt van 9 t/m 13 september 2003 REGIO - De Riagg Midden-Hol land organiseert sinds een aan tal jaren in samenwerking met de Robert Fleury Stichting groepen voor kinderen (jonge ren) van ouders die kortere of langere tijd kampen met psy chische problemen. In deze groepen is ruimte voor ’nieu we’ kinderen en jongeren.Wan- neer één of beide ouders lan gere tijd somber of depressief zijn, dan is dat voor kinderen niet altijd even makkelijk. Het roept vaak veel vragen, twijfels en emoties op. Bovendien zul len de kinderen niet altijd even goed begrijpen wat er aan de Annelies Degenhard en Martina Lenards onderweg bij Cuyk. De Waddinxveensen om schrijven de Nijmeegse Vierdaagse als reuzengezellig. Door Bert Hertog CUYK - De getrainde wandelaars beleven het meeste plezier aan de Nijmeegse Vierdaagse. Vaak is het een kwestie van routine. De wandelaars, die al meer keren in het wandelfestijn rond het oude Nijmegen van de partij zijn geweest, weten wat hen te wachten staat. Zij lopen vooraf mee in evenementen als de Goudse Avond Vier daagse of Waddinxveen Wandelt om alvast de nodige trainingskilometers te hebben gemaakt. WF z,

Weekblad voor Waddinxveen | 2002 | | pagina 17