Proef lightrail Skaten voor senioren brengt ook blijkt groot succes RijnGouweLijn weer een stap dichterbij I Nieuwe folder iep en iepenziekte Sterrenborgh sluit 2001 af met positief resultaat c Colofon MEDISCHE DIENSTEN 'S r KERKDIENSTEN Tip van de maand: commandant De maandelijkse rubriek van de (0182-322 488) Oefeningen Juni 2002 Acties (uitrukken): 39 r PAGINA 7 WOENSDAG 24 JULI 2002 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN "X MID Beide cursussen skaten voor senioren kenden een volle deelnemerslijst. (Foto: Artistic Art/Liesbeth van der Vis.) Groens- Groens- REMONSTRANTSE ndvieer in bear. Weekenddienst dierenarts: A.H.M. Hermans en J.C.H. van Dorst, Kattensingel 17, Gouda, tel. 0182-510958; Woubrech- Spoedeisende huisartsenhulp U kunt alleen na een telefoni sche afspraak voor spoedeisen de huisarstenhulp buiten kan tooruren: - op werkdagen van 17.00 uur ’s avonds tot 08.00 uur ’s och tends - op zaterdag, zondag en feest dagen terecht bij: Sectie ’De Rank’, confessio- neel-hervormde gemeenschap, Coenecoopcollege zondag 10.00 uur ds. H. van Oostende, Kapelle Immaniëlkerkgemeente, Prin ses Beatrixlaan zondaj 9.30 uur dhr. M. de Rid der, Sajsenheim VOOR SPOEDEISENDE HUIS ARTSENHULP BUITEN KANTOORUREN De Hoeksteen, Esdoornlaan zondag 9.30 uur geen dienst 18.30 wr ds. J. Groenenboom, Leerdan Bethelterk, Bilderdijklaan zondaj 9.30 uur geen dienst 17.00 uur ds. C.D. Zonnenberg De Mo’genster, Sterrenlaan zondag 9.30 uur ds. C.D. Zon- nenberg 17.00 jur dr. B.J. Wiegeraad, Reeuwjk Uitgever Dagblad van Rijn en Gouwe B.V. Alphen aan den Rijn Redactie Sanne van der Kolk 0172-420512 E-mail: weekbladvoorwaddinxveen@ rijnengouwe.nl Kopij dient uiterlijk op maandag 16.00 uur in het bezit van de redactie te zijn om in aanmerking te komen voor plaatsing. Bijdragen per e-mail of op floppy verdienen de voorkeur. Bezorging Telefoon: 0181-219612 Uw kopij en/of advertenties voor het Weekblad voorWaddinxveen kunt u inleveren in de daarvoor bestemde bus in de winkel van Artistic Art Photography, K.W. plein 2,Waddinxveen. die had docent LeoVerzijl vanVerzijl Sport meegenomen. Vooral de techniek is bij skaten belang- rijk. Dat moet de skater, of het nu een senior of jeugdige is, behoeden voor on gelukken en gevaren. Remmen en boch ten maken bijvoorbeeld waren dan ook belangrijk onderdelen van de cursus. Leo Verzijl weet daar alles van, hij heeft ook al in Alphen a/d Rijn ervaring met het lesgeven aan senioren. Jan Korving, directeur van SWW, bracht het idee onlangs in om eens een skate- cursus voor senioren te beginnen. Zo moest een nieuwe groep senioren wor den aangesproken, een groep actieve mensen. „Eén van onze medewerkers dacht eerst dat het een grapje was. Dat was het niet, we gingen er serieus naar kijken. Al snel bleek dat er zeker wel be langstelling voor was”, vertelt Hes. De één na de ander meldde zich aan, SWW concludeerde dat een goede slag gesla gen was. Medewerkers van SWW gaan nu nadenken over andere activiteiten. „We weten dat de vraag er is, misschien dat er nog meer van dergelijke cursussen gegeven kunnen worden. Als mensen ideeën daarvoor hebben, dan horen we dat graag.” De groep senioren wordt steeds breder, ervaart Paulien Hes. Het is niet de leeftijd die daarbij belangrijk is, als wel de situatie waarin senioren zitten. „Vaak denken mensen bij het woord 'se nioren’ aan oude mensen, maar de groep begint al bij vijftigers. Mensen die bijvoor beeld al uit het arbeidsproces zijn getre den en op zoek zijn naar nieuwe contac ten of maatschappelijk betrokken willen blijven.” SWW stelt zichzelf dan ook ten doel senioren zo veel mogelijk te wijzen op de activiteiten die ze organiseren. „Niet dat mensen op 70-jarige leeftijd na jaren achter de geraniums erachter ko men dat er van alles wordt georgani seerd.” Juni stond in het teken van de adembescherming en de straten- UITSLUITEND VOOR BEZORGKLACHTEN WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN (0181) 21 96 12 Op de donderdag en vrijdag WADDINXVEEN - Voor skaten bent u nooit te oud! Dat bleek op de skatecur- sus voor senioren, georganiseerd door SWW.Vorige week maandag vond de eerste cursus plaats, die was met acht deelnemers helemaal vol. Door de grote belangstelling werd ook afgelopen maan dag een cursus gegeven, met eveneens een volle lijst. „De deelnemers reageren heel enthousiast en voor ons is het één van de vele methodes om senioren uit huis te krijgen. Een geslaagde activiteit”, zo vertelt Paulien Hes van SWW tussen de twee cursussen in. Het is een gemêleerde groep. Zowel vijf tigers, zestigers als zelfs een bijna 70-jari- ge man waren onder de cursisten te vin den. Mannen én vrouwen hadden zich aangemeld om eens de skates uit te pro beren. „Zo vertelde een deelnemer dat ze wel eens skates aangehad had, maar er eigenlijk geen raad mee wist.” Skates en beschermers waren op de cursus te leen. NEDERLANDS HERVORMDE KERK Brugkerk, Kerkweg-Oost zondag 9.30 uur ds. L.D. Bur ger, Wacdinxveen 17.00 uur geen dienst GEREFORMEERDE KERKEN Ontmoetingskerk, voorde zondag 9.30 uur geen dienst Kantoor Zijde 30 2771 EN Boskoop Fax:0172-212168 Advertenties Telefoon 0172-211731 E-mail: verkoopboskoop@rijnengouwe.nl Advertenties kunnen tot dinsdag 11.00 uur worden opgegeven, IM’ers (ingezonden mededelingen) tot maandag 16.00 uur. ROOMS-KATHOLIEKE KERK St.Victorkerk, Zuidkade zondag 9.30 uur Eucharistievie ring, pastor Wvd Meer OUD-GEREFORMEERDE GEMEENTE IN NEDERLAND Kerkgebouw Mercuriusweg: 10.00 uur leesdienst 18.30 uur leesdienst GEREFORMEERDE KERK (VRIJGEMAAKT) Kruiskerk, Passage zondag 09.30 uur leesdienst 16.30 uur leesdienst ALGEMEEN MAATSCHAPPE LIJK WERK De Vierstroom Spreekuur: Maandag t/m don derdag van 09.00 tot 10.00 uur. Bezoek en postadres: Stations straat 12, 2741 HS Waddinx- veen. Telefoonnummer: 0182 - 623 040. Na 10.00 uur wordt u au tomatisch doorverbonden met de Zorglijn centralist die uw boodschap aanneemt. Inloopspreekuur Consultatie- buro Waddinxveen per l-l- 2001maandag I 1.00-12.30 uur. BAPTISTENGEMEENTE ICHTHUS Gebouw Kreater, Kerkstraat zondag 10.00 uur spreker: de heer H. van Hal GEMEENTE (in samenwerking met de Vrij zinnige Hervormden) Kerkgebouw Zuidkade zondag 28 juli 10.00 uur ds. Ch. Van der Leest RAFAEL GEMEENSCHAP WADDINXVEEN Het Trefpunt, Stationsstraat zondag 10.00 uur geen dienst 1 juni 12.02 uur auto te water Abram Kroesweg. Een perso nenauto was van de weg in de sloot geraakt door onbekende oorzaak. Tijdens het aanrijden kwam de melding dat de perso nen reeds uit het voertuig waren en dat de brandweer niet meer nodig was. Om 13.26 kwam de melding van een buitenbrand aan de Noordkade 68a. Een contai ner met oude kleding die tegen het pand stond, brandde. Door snel optreden voorkwam de brandweer dat de brand zich verder ontwikkelde en naar bin nen uitbreidde. Om 22.59 kwam de melding kleine brand. Uit een leegstaand pand aan de Linde- gaarde kwamen rare geluiden, dit was voor de buren aanleiding om de brandweer te bellen. Na on derzoek bleek dat de CV ketel droog stond te draaien. Dankzij de buren is een brand voorko men. 2 juni 12.10 Buitensluiting. Aan de Pr. Bernardlaan kon een bewoner niet meer zijn woning in, de officier van dienst heeft de ze bewoner weer naar binnen geholpen. 5 juni I 3.07 een systeemstoring zorgde voor een automatische kennis. Het kunnen functioneren in een omgeving vol rook en waar het zicht nul is, is een vak apart. In deze omstandigheden je weg heen ook weer terug kun nen vinden, wordt regelmatig ge oefend. De stratenkennis is vooral voor chauffeurs en bevelvoerders een belangrijk onderdeel. De juiste weg weten kan minuten schelen en dat maakt veel uit bij een ca lamiteit. 7/t Weekblad voorWaddinxveen is een onafhankelijk weekblad, dat in een oplage van 15.300 exemplaren wordt uitgegeven en verspreid in Waddinxveen, Moerkapelie en Zevenhuizen. Weekblad voorWaddinxveen verschijnt op woensdag. werd de officier van dienst opge roepen om naar Noordkade 100 te gaan om het alarm dat door verhuiswerkzaamheden was af gegaan kon uitschakelen. 15 juni diversen automatische melding.Vier stuks, allemaal loos. 16 juni 15.22 uur gaslekkage Coenecoop. Een jogger had een sissend geluid gehoord ter hoog te van de firma van Noord. Na onderzoek bleek dat dit geluid veroorzaakt werd door een compressor in het naast gelegen pand van de gemeente. 17 tot 20 juni zesmaal een au tomatische melding allen werden veroorzaakt door een storing in de installatie. 21 juni 23.33 uur persoon vast in de lift. In een kantoor gebouw op de Coenecoop zat een dame opgesloten in de lift, zonder veel problemen konden wij haar snel spoor en het gedrag van het lightrail materieel. Met Siemens Nederland zijn hierover ge sprekken gaande. De combinatie van mengverkeer van sneltrams en treinen en het opzetten van een proeftuin is naar de stellige verwachting van de deelnemen de partijen een belangrijke nieu we impuls voor de bevordering van lightrail verkeer in Neder land. De RijnGouweLijn wordt straks de eerste verbinding waarop lightrail voertuigen ge bruik maken van een bestaande spoorlijn. Aanvankelijk tussen Gouda en Alphen aan den Rijn en in een later stadium ook via Leiden naar de Noordzeekust. Wat te doen bij een brand op de Camping. Meld de brand bij de receptie, zodat deze de brandweer kan bellen Waarschuw uw mede- kampeerders en breng ze in vei ligheid. Verwijder - als het kan - gasflessen uit de omgeving van de brand. Probeer uitbreiding te voorkomen, maar breng uzelf niet in gevaar Maak de weg vrij voor de brandweer. Informeer de brandweer indien nodig over de toedracht. melding bij firma de Mooy aan de Bredeweg. 6 juni 21.47 In de sloot aan de Boezemweg waren vissen dood gegaan door zuurstofgebrek. Door metingen van de visclub bleek dat het zuurstofgehalte herstellende was, actie van de brandweer was niet nodig. 7 juni 02.55 De ons welbeken de container aan de Passage was weer eens aangestoken. Nog steeds is het voor bepaalde per sonen een kick om zoiets te doen waardoor brandweermen sen uit hun bed moeten komen. 8 juni 08.09 uur auto brand op de A20. dit betrof een pech geval, wij konden dan ook direct weer terug keren 10 juni 22.11 uur middelbrand Zuidelijke rondweg. Het kantoor van het afvalinzamelstation stond volledig in de brand. Wij zijn di rect met al het materiaal uit ge rukt De achter het kantoor ge legen chemisch afvalcontainer werd gekoeld, zodat deze niet in de brand raakte en er geen ge vaarlijke stoffen de lucht in gin gen. De milieudienst kwam ter plaatse om metingen te doen. De Bomenstichting heeft een nieuwe folder uitgebracht om te helpen bij het bestrijden van de iepenziekte. Deze schimmelin- fectie kost iedere zomer weer vele iepenbomen het leven. Als zieke bomen snel verwijderd worden kan de ziekte tot staan worden gebracht. Daarom is het van belang dat zoveel mogelijk mensen een zieke iep kunnen herkennen en weten welke actie ze kunnen ondernemen. De fol der zet deze zaken helder uiteen. Een iep is te herkennen aan de bladeren. Deze hebben een sche ve bladvoet: de beide bladhelften beginnen niet op dezelfde plaats aan het bladsteeltje. De vorm van het blad is ovaal met een punt. De rand van het blad is dubbel gezaagd. In de winter zijn de kale, jonge takken van de iep herkenbaar aan het vertakkings- patroon, dit lijkt op een visgraat. Een gezonde iep heeft in de zo mer fris groen blad. Bij een zieke boom verkleuren de bladeren van geel naar bruin en vallen daarna af, beginnend met één tak, maar binnen enkele weken volgt de hele kroon. De schimmelaan- tasting is zichtbaar in een afge sneden tak, als bruine of zwarte stippen, eventueel aaneengeslo ten tot een cirkel, in het hout net onder de bast. Er zijn twee manieren waarop een iep besmet kan raken met de iepenziekte. Allereerst kan de ziekte verspreid worden door de Mededeling: De regeling ’medische week enddienst’ is uitsluitend be doeld voor dringende gevallen, waarvan de behandeling niet tot de eerstvolgende werkdag kan wachten. DE BRUGGEN RESTAURANT DE BRUGGEN Sterrenlaan 2 Zondag 18 augustus I 1.00 uur pastor J.L Delhaas, 9e zondag vd zomer, 13e na Pinksteren VERSLAVINGSZORG DEN-HOLLAND Pamassia, psycho-medisch cen trum, IJssellaan 2-2a, 2806 TK Gouda. Tel.nr. 0182-563500, fax.nr. 0182-563521Bereikbaar maandag t/m vrijdag 09.00- 17.00 uur. REGIO - Het Ondernemingplan 2001 van Sterrenborgh was door velen betiteld als zeer am bitieus. Uit het jaarverslag van 2001 blijkt dat de in het On dernemingsplan geformuleerde doelstellingen voor een belang rijk deel zijn gerealiseerd: door een geslaagde herhuisvesting- operatie zijn nu alle productie- activiteiten geconcentreerd op één locatie (in plaats van drie); dit leidt tot aanzienlijke verbe tering van effectiviteit, flexibili- een positief exploitatiesaldo van 230 tegenover een resul taat van 140 in 2000. Om uiteenlopende redenen is de WSW taakstelling van 610.8 Standaard Eenheden (SE) niet gerealiseerd. Er werden 593.7 SE’s gerealiseerd: ten opzichte van 2000 toch een groei van 4.8 SE’s. De wachtlijst (na indicatie stelling) is afgenomen van 34 kandidaten in begin januari 2000 naar 25 personen eind de cember. bevrijden. 23 juni 22.05 uur buitenbrand. Aan de Sniepweg bij de skate- baan stond een bromfiets in de brand, deze was snel geblust. 25 juni 11.43 uur automatische melding Pr. Ber nardlaan. Een pannetje met etenswaren had te lang op het gas gestaan waardoor de kamer vol rook stond. De boel werd ge ventileerd en de melder werd schoongeblazen. 21.34 uur auto matische melding. Bij de juwelier aan het K.W.plein was het in- braakalarm afgegaan, de rookin- stallatie die ter beveiliging was aangebracht, zorgde dat ook de brandmelder afging. Het hele pand stond dik onder de rook, met de ventilator werd de rook verdreven. 26 juni 05.44 uur container brand. Ditmaal was de container aan de Groensvoorde weer aan de beurt, na het blussen heeft de gemeente hem afgevoerd. 27 juni 16.15 uur buitenbrand. Aan het Wilgen laantje stonden wat bosjes in de brand, bij aan komst waren deze reeds uit en hoefden wij niets te doen. HuisArtsenPost Midden-Hol- land (HAP MH) Jan van Beaumontstraat 4 2805 RR Gouda tel. 0182- 322 488 iepenspintkever. Deze 3 a 5 milli meter kleine kevers leggen hun eitjes bij voorkeur in beschadig de, zwakke of zieke bomen. De jongen vliegen 's zomers uit en gaan zich tegoed doen aan de bast van gezonde iepen. De ke vers die uit een zieke boom ko men zitten vol schimmelsporen. Met het aanvreten van een ande re, gezonde boom brengen zij de schimmel binnen. Een tweede manier waarop be smetting kan plaatsvinden is door wortelcontact. Als iepen naast elkaar groeien raken de wortels met elkaar vergroeid. Komt de ziekte in één van de ie pen binnen in een tak dan kan de schimmel zich via de wortels uit breiden tot in de buurboom. Als u in uw omgeving een zieke iep ontdekt, meldt dit dan zo snel mogelijk aan de verantwoordelij ke beheerder. Meestal is dat de gemeente of de wegbeheerder. Zieke bomen dienen snel verwij derd te worden en de gevelde stam en takken moeten geschild worden omdat ze anders broed- gelegenheid geven aan de iepen spintkever. Bewaar geen onge schild iepenhout. De jonge kevers kunnen de ziekte tot 10 km verderop in gezonde iepen brengen. Een folder is te verkrijgen door overmaking van 1,50 euro op gi ro 2108755 van de Bomenstich ting te Utrecht o.v.v. iepenfolder. E-mail: info@bomenstichting.nl Ontmoetingskerk, voorde zaterdag 19.00 uur Woord- en Communiedienst AWe auteursrechten en databankrechten ten aanzien van (de inhoud van) deze uitgave worden uitdrukkelijk voorbehou den. Deze rechten berusten bij Rijn en Gouwe B.V. c.q. de betreffende auteur. teit en efficiency; ondanks deze herhuisvestingoperatie is de omzet van het Leerwerkbedrijf hoger dan in het OP was opge nomen; het ziekteverzuim is voor het eerst sinds jaren afge nomen; het aantal medewerkers in externe projecten is toege nomen; het bedrijfsonderdeel Groen Milieu groeit; het be drijfsonderdeel Techniek Ver pakken heeft een aantal veelbe lovende nieuwe opdrachten en opdrachtgevers verworven. Dienstdoende apotheek: Dagelijks vanaf 17.30 uur en in het weekeinde: Dienst Apo theek Midden-Holland, Ronsse- weg 138, Gouda. Telefoon 0182-698820. Deze hebben niets verontrus tend gemeten. Na een uur kon het sein brandmeester worden geven, het nablussen heeft nog enige uren geduurd. I I juni 16.31 uur automatische melding bij zorgcentrum de Brugge aan de Sterrenlaan. Deze was veroorzaakt door dat een bewoner met een spuitbus de melder had geactiveerd. 12 juni I 1.54 uur brandlucht in een woning aan het SintVictor- plein. Na onderzoek bleek dat een knikkerzakje lag te smeulen. 14 juni 14.32 uur wegdek rei nigen. Na een aanrijding op de Al2 met drie voertuigen, waar van twee met brandstoflekkage, hebben we samen met de brand weer van Reeuwijk in een snel tempo het wegdek schoon ge maakt zodat het verkeer weer door kon gaan. Om 22.57 uur REGIO - Op 18 juli tekenden NS, HTm, Railinfrabeheer, RailNed, Railverkeersleiding, Rijkswaterstaat, Siemens en de Provincie Zuid-Holland een intentieverklaring over een proef met lightrailmaterieel op de spoorlijn Gouda- Alphen aan den Rijn. terf 42, Waddinxveen, tel. 0182- 6131 12. Kleine huisdieren spreekuur voor spoedgevallen ieder weekeinde volgens af spraak. J.C. Baas, Jan Dorrekenskade- Oost 36, Waddinxveen, tel. 0182-632051. Dierenkliniek ’Pieter Bas’, me vrouw WWM. Smits en J.B. Cramer, Prins Bernhardlaan 79, Waddinxveen en Hoge Gouwe 21, Gouda. Voor spoedgevallen ieder weekeinde spreekuur volgens afspraak, tel. 0182- 610462 of 0182-516876. CHRISTELIJK AFGESCHEIDEN GEMEENTE Kerkgebouw Dorpstraat woensdag 24 juli 19.45 uur ds. J.G. van Tilburg zondag 9.30 en 17.00 uur ds. J.G. van Tilburg woensdag 31 juli 19.45 uur ds. J.G. van Tilburg Internet adres: www.brand- weerwaddinxveen.nl Email adres: info@brandweer- waddinxveen.nl Commandant Brandweer G.J. Huizer De proef met reizigersvervoer moet op I maart 2003 beginnen en vormt een wezenlijke bijdra ge in het onderzoek naar dubbel gebruik van bestaande spoor verbindingen door treinen en sneltrams. Dergelijk dubbel ge bruik stelt, naast aspecten als or ganisatie en financiering, hoge ei sen aan de veiligheid. Voor de proef met reizigersvervoer is het aspect van veiligheid dan ook grondig onderzocht en is gekozen voor gebruik van reeds bestaande systemen. De proef periode zal echter met name worden benut voor het testen van technische innovatie op het gebied van beveiliging van het Daarnaast is een aparte afdeling (Arcade) ingericht voor mede werkers die extra begeleiding en een lage werkdruk behoe ven; de kostenstructuur van het bedrijfsonderdeel @WORK is verbeterd; de bedrijfskosten zijn aanzienlijk gereduceerd; Een en ander resulteert in een beter dan begroot resultaat over 2001 terwijl de basis is ge legd voor een structureel ge zonde bedrijfsvoering. Het jaar 2001 is afgesloten met JEHOVA’S GETUIGEN Koninkrijkzaal, Burgemeester Trooststraat 10.00 uur Openbare toespraak I 1.00 uur Wachttorenbespre king VS';

Weekblad voor Waddinxveen | 2002 | | pagina 7