Een kattenliefhebber en een gifmenger Reisje naar Texel BUURT BEMIDDELING Joost Blokland gaat trainen met recordhouder Vroemen 1 n Nog geen beslissing bij Zomerschaak Verlies van Be Fair heeft Kevin Blom vierde man Kappen ook naar Palermo Groeneweg Moerkapelle in training jonge selectie Uitslagen P.V. de Sperwer Koppel- klaverjassen in De Boog Bh I VERMIST: GEVONDEN: Ontspannen Dwars door de ziel Om zeep helpen O- PAGINA 13 WOENSDAG 7 AUGUSTUS 2002 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN i (Foto: Marianko Peters) ding op de NK in Sittard. Vol gend jaar hoop ik om meer on dersteuning vanuit de bond. Het is in elk geval zeker dat ik een keer per week met Simon Vroemen (33) ga trainen”. Joost Blokland, die daarnaast bij de atletiekvereniging Gouda traint onder leiding van Hans van der Water, heeft inmiddels zijn opleiding aan het CIOS in Haarlem na drie jaar afgeslo ten. „Ik ga nu naast de atletiekbe- oefening ook werken”, glim lacht de Waddinxvener. „Ik ga voor twintig uur in de week looptraining verzorgen bij de voetbalvereniging Hercules uit Utrecht. Ik ben daar via Hans van der Water aangekomen”. Dat hij daarnaast de atletiek- sport op hoog niveau kan be oefenen dankt Blokland aan zijn sponsors. Hij zegt: „Ik heb eigenlijk vier sponsors, KAB over een gedeelte van het eiland was interes sant. Voor de meeste van de deelnemers was de reis een ontdekking, omdat zij het eiland nog nooit hadden bezocht, dus alles was nieuw voor hen. Door een uitstekend diner werd de inwendi ge mens versterkt, ter afsluiting van de reis. Nadat zij waren toegesproken door de voor zitter, die de reiscommissie uitvoerig dankte voor hun uitstekend werk, kwamen allen moe maar voldaan weer thuis. De reis was voor allen zo leuk geweest dat gevraagd werd dit niet bij één keer te laten, maar nu al plannen te gaan maken om weer iets derge- lijks te ondernemen. Het bestuur zal deze vraag in ieder geval met plezier in overwe ging willen nemen. WADDINXVEEN - Ook water- poloster Hanneke Kappen van waterpolovereniging De Gouwe vertrekt naar Palermo op het Italiaanse eiland Sicilië. In navol ging van haar vroegere clubgeno te Gillian van den Berg en Da nielle de Bruijn van GZC DONK zal international Kappen (20) niet uitkomen voor Athlon, dat in de Italiaanse competitie op de vijfde plaats eindigde, maar voor Gifa Palermo. Drie weken gele den tijdens een toernooi met het Nederlands team in het Italiaan se Monterotondo werd Hanne ke Kappen benaderd. Zij begon ooit met waterpolo bij De Wiek slag in Alblasserdam en kwam in 1997 naar Waddinxveen. Ook GZC DONK wilde Kappen graag hebben, maar zij koos voor een profcarrière in Italië. ZEVENHUIZEN - De voetbal club Groeneweg, getraind door Cor Hazebroek, verloor de eer ste wedstrijd tegen DSO uit Zoetermeer dat wordt getraind door zijn oudere broer Hans Hazebroek met 2-1 .Voor de Ze venhuizenaren scoorde Maurice Eckhardt. Peter Zijderhand, af komstig van Moerkapelle, speel de door een blessure nog niet mee. Op zondag I I augustus speelt Groeneweg bij FC Zoe termeer. Voor de Amstel Cup wordt op dinsdag 20 augustus gespeeld in en tegen Moerka pelle, op 27 augustus op eigen veld tegen Oudewater za en op zondag I september in Zeven huizen tegen Waddinxveen. WADDINXVEEN - De ANBO, afdeling Wad dinxveen en Boskoop, maakte met een veer tigtal leden en een drietal belangstellenden een busreis naar Texel. De organisatie was in handen van de bestuursleden Rina Metselaar en Gré Voshol en de heer J.Fahres. Het was de eerste maal in het tienjarig be staan dat door de ANBO ten behoeve van de binding tussen de leden een reisje werd ge maakt. Na vertrek ’s morgens om acht uur werd in een uitstekende stemming naar Texel gereden, na onderweg eerst koffie met gebak te hebben genuttigd. De overtocht met de boot en de rondrit over het eiland waren bij zonder interessant. Door de chauffeur van de bus werd een toelichting gegeven op alles wat er te zien was. Ook de rondwandeling Waddinxveen: cyperse poes, licht van kleur kitten (Winkelpassage), cyperse kat met witte hals, bef en voeten (Dorpstraat), zwarte kat met wit aan voeten en hals (Tesselschadelaan), rode poes met witte snuit en bef, loopt al langer dan een jaar rond (Coenecoop), rode poes met I blind oog, loopt al langer dan een jaar rond (Coenecoop), rode kater met witte aftekeningen (Ka naaldijk), beige met witte poes (Schaepmanhoeve), ro de kater, halve staart (Gou- webos), rode poes met wit te aftekeningen, bol kopje (Wingerd), witte sierduif, zwarte vleugels, is geringd (lepenlaan). Moerkapelle: ro de poes met witte afteke ningen, mogelijk zwanger (Bredeweg). Zevenhuizen: cyperse kat, wit vlekje op de neus (Zuidelijke Dwarsweg), cyperse kater met witte af tekeningen (Zuidplasweg). Voor gratis registratie en in formatie over vermiste en gevonden dieren kunt u bel len 0186-60II99 Binnen 24 uur uw melding op internet. Kijk voor re cente gegevens op www.dierencentrale.nl MOERKAPELLE - De voetbal vereniging Moerkapelle heeft afgelopen zaterdag de training voor de nieuwe competitie on der leiding van Andre Ramsteijn hervat. Op dinsdag 13 augustus oefent Moerkapelle tegen Flo- reant. Het programma is ver der: dinsdag 20 augustus: Moer- kapelle-Groeneweg (beker), zaterdag 24 augustus: Moerka- pelle-Rohda’76, dinsdag 27 au gustus: Waddinxveen-Moerka- pelle (beker), zaterdag 31 augustus: Oudewater za-Moer- kapelle. Op zaterdag 7 septem ber begint de competitie. Bij buurtbemiddeling bestaat geheimhouding, bovenstaand voorbeeld komt uit een andere gemeente in Nederland. De na men en omstandigheden zijn vanwege de privacy veranderd. Heeft u zelf overlast van uw buren of bent u verwikkeld in een burenruzie? Bel dan naar de buurtbemiddeling, 0182- 528888. Buurvrouw ten Kate is inmid dels in huilen uitgebarsten bij de gedachte aan haar overleden Mini en Vlekkie. De bemidde laar vraagt aan meneer Vossius of hij zich kan voorstellen dat de dood van haar poezen voor de buurvrouw een grote klap is. Ja, dat snapt hij wel. Het was misschien niet zo'n jofele daad van hem. Hij betuigt zijn spijt aan mevrouw ten Kate. Maar kan zij dan misschien begrijpen dat hij met de handen in het haar zit? De buurvrouw begint nu te vertellen wat er door haar heen gaat als ze een poes moederziel alleen in het bos of in de stad aantreft. „Ik kan ze gewoonweg niet achterlaten, het snijdt dwars door mijn ziel als ik ze zo klaaglijk hoor miau wen.” Ze geeft toe dat haar kattenhobby uit de hand begint te lopen.Voor het gemak stuurt ze de poezen de tuin in, als de kattenbak vol is. Ze gelooft hei lig in de vitaminerijke vis voor haar poezenkroost. „Daarom glanzen hun vachten zo mooi.” Ze begrijpt echter dat deze si tuatie voor de buurman niet acceptabel is. Het gesprek be landt nu in de fase van het zoe- voor de Europa Cup in Lis sabon. Ik liep daar een per soonlijke toptijd van 8.53.72 waarmee ik de wedstrijd in de B-poule won. In totaal eindigde ik als zesde. AAC haalde ge noeg punten om te promover en naar de A-poule. Daarna volgde de finale van de club- competitie in Breda. AAC pro- ken naar oplossingen. De be middelaars stimuleren beide buren om oplossingen te be denken. Ook als ze het op het eerste gezicht gek of onuit voerbaar lijken. „Zeven van de tien katten de deur uit”, roept meneer Vossius enthousiast. Mevrouw Ten Kate verschiet van kleur en zegt meteen: „On bespreekbaar.”. De bemidde laars stellen voor om nog geen commentaar te leveren op mo gelijke oplossingen. Eerst alleen maar ideeën spuien. Mevrouw ten Kate stelt voor de vis niet langer in de tuin te gooien, maar op bordjes in de keuken te serveren. Dan zit zij wel met de stank, maar dat moet dan maar. Meneer Vossius trekt een tevreden gezicht. „Gevonden katten naar het dierenasiel brengen”, oppert meneerVossi us. „Geen gif meer in de drink bak en niet de dierenbescher ming op me afsturen”, stelt de buurvrouw voor. „De katten bak regelmatig schoonmaken, zodat de beesten niet in de tuirr gaan poepen”, doet de buur man een duit in het zakje. ste jaar als senior bezig is. Afgelopen winter nam de Wad dinxvener aan verscheidene crossen deel. Het was meer training dan mikken op een zo hoog mogelijke klassering. Blokland: „Dat blijkt nu op de baan. Iedereen, die mij bij het crossen voor bleef loop ik nu voorbij”. Echt serieus werd het weer toen de atleten de kunst- stofbaan opzochten. Op 7 april nam Joost Blokland deel aan een instuifwedstrijd in Alphen aan den Rijn waar hij gelijk het clubrecord op de 2000 meter verbeterde met een tijd van 5.25.0. Een maand later won de Waddinxvener bij wedstrijden om de Ter Specke-bokaal in Lisse de 3000 meter vlak in een tijd van 8.2I.53. De wed strijd telde mee voor het na tionale baancircuit. Op hemel vaartsdag liep Blokland op de Groenhovenbaan op de I500 meter drie seconden van zijn persoonlijk record af. De win nende tijd was 3.54.77. Blokland: „Ik kreeg toen be richt dat ik als gastatleet voor de competitieploeg van AAC uit Amsterdam kon meelopen. Jonge talenten van kleine ver enigingen mogen daar tussen tijds aan meedoen. Ik werd ge vraagd door AAC omdat hun steepleloper was geblesseerd. De wedstrijd in de voorronde won ik in 8.56.44. Daarna werd ik uitgenodigd om voor AAC mee te lopen in een wedstrijd Gouda, het financiële adviesbu reau uit Gouda, dat er voor zorgt dat ik wekelijks naar de masseur kan, Hawa sport voor de kleding, Asics voor het schoeisel en mijn ouders die mij naar de wedstrijden rij den”. Wat staat er de komende we ken nog op het programma? Joost Blokland, die nu met va kantie in Zuid-Afrika verblijft maar daar twee keer per dag blijft doortrainen: „Op woens dag 28 augustus wil ik mee doen aan een wedstrijd 3000 meter steeple chase in het Fan ny Blankets Koen-stadion in Hengelo. De meeste steeplelo- pers zijn daar van de partij.Ver- der wil ik nog een wedstrijd in België of Duitsland lopen. Mijn persoonlijk record staat nu op 8.53.72. Dit seizoen wil ik nog een tijd van 8.50 halen. Dan is het seizoen voor mij geslaagd”. „Het stinkt hier naar vis en kat- tenstront”, klaagt meneer Vos sius bij buurtbemiddeling. Hij heeft het over zijn buurvrouw, mevrouw ten Kate, die er vol gens hem 'een kattenasiel’ op nahout. „Ze verzamelt zwerf katten en er krioelen nu zo’n tien poezen in en rond het huis.” Hij wijst naar de visgra ten die her en der in het gras veld van de buurvrouw liggen. „Ze voert die krengen elke dag wijting en die kiepert ze met manden tegelijk de tuin in. Die zwerfkatten zijn een beetje wild, dus die springen er als kleine tijges op af. Het is dan een gegrom en gemiauw van je welste en ik zit iedere keer weer stokstijf in mijn stoel.” De poezen blijken de tuin ook als kattenbak te gebruiken en dat veroorzaakt een ondraaglijke stank. Buurman Vossius wil dat de buurvrouw een flink aantal katten de deur uitdoet. En hij wil dat ze dan de tuin niet lan ger gebruikt als voederbak en mestvaalt. longeerde daar de nationale ti tel en ik won ontspannen lo pend de 3000 meter steeple chase in 9.07.41”. Een week la ter ging Joost Blokland met de nationale atletiekploeg naar het Spaanse Sevilla voor een wedstrijd in de Europa Cup First League. „Eigenlijk had Si mon Vroemen, de nationale kampioen, moeten lopen maar hij zegde af. Hij zei: ,neem Joost maar mee’. Vroemen bedankte nadat zijn vriendin en atlete Anjolie Wisse een relatie was begonnen met fysiotherapeut Anton Engels van de KNAU en dus ook van Vroemen. Blok land: „Het was erg warm in Sevilla, de temperatuurmeter wees 38 graden aan.Toch werd ik in deze internationale wed strijd vijfde in 9.02.81. Ik pakte daarmee meer punten voor de ploeg dan verwacht. Daarna heb ik getraind als voorberei- Als buurtbemiddeling bij me vrouw ten Kate aanbelt, doet ze open met een poes op haar arm. Ze schrikt als ze hoort waar het om draait. Ze blijkt zeer gehecht te zijn aan haar katten en kan heel moeilijk af stand van ze doen. Ze behan delt de poezen als haar kinde ren. Ze verzorgt ze goed en is daarom heel gegriefd over het feit dat de buurman de dieren bescherming op haar heeft af gestuurd. Ze weet dat de buur man last heeft van stank en gemiauw. Maar wat moet ze dan? Ze kan die beesten toch niet de hele dag opsluiten? Ze is bang voor de buurman en ook boos. Ze verdenkt hem er van dat hij gif strooit om haar katten te vermoorden. Laatst hebben twee poezen kort na elkaar het loodje gelegd. En haar katten braken voortdu rend op haar vloerkleed. Ze wil dat de buurman ophoudt haar katten om zeep te helpen. Hoe wel ze bang is dat het einde van het liedje is dat ze de katten de deur uit moet doen, stemt ze belang zijn voor de top van het klassement. Dannis kon het niet bolwerken tegen Evengroen en verloor. Mounts leek er niet al te goed voor te staan tegen Van Putten maar ondanks dat telde alleen maar de winst die hij uit eindelijk toch wist te bewerk stelligen. Jansen trakteerde Weyermars op zijn 2e nul van de avond en Van der Starre moest nu een keer de winst aan zijn tegenstander, Ranft in dit geval, laten. Smitskamp kwam remise overeen met Erik Hennink en Hans Dijkers won van Jaap van der Heiden. Ton Bronk deelde het punt met Ke vin Bakker en de strijd tussen WSV’ers Versluis en Klaassen werd beslist in het voordeel van laatstgenoemde. Op donderdag 8 augustus zal de laatste en beslissende ronde worden gespeeld. Bij winst of remise van 'lijstaanvoerder Mourits is de zaak beslist. Bij verlies heeft alleen Dannis nog kansen om de titel binnen te halen. Naast de spanning die dit met zich meebrengt is er ook de laatste avond tijd voor ont spanning. De traditionele loterij zal ook weer plaatsvinden.Toe schouwers zijn van harte uitge nodigd om de afsluiting bij te wonen. Aanvang 20.00 uur in Het Zuidhonk. Waddinxveen: blauw-groene parkiet, tam (Gruttodreef), I zwarte kater met wit vlekje onder de kin (Staringlaan), groene grasparkiet met I blauw lijf en gele kop (Jan Luikenstraat). Moerkapelle: j zwarte kater met witte borst en sokken, grote kat I (Julianastraat). GOUDA/WADDINXVEEN - De Goudse scheidsrechter Ke vin Blom fungeerde als vierde of ficial bij de wedstrijd FC Barce- lona-Parma (4-2) op de eerste dag van het Amsterdam-toer- nooi. De wedstrijd werd geleid door Ben Haverkort. De uit Waddinxveen afkomstige Sulei man Ifrandi trad op als vierde of ficial bij de wedstrijd Feyenoord- Tottenham Hotspur (2-2). Het ging echter niet naar wens van Blokland op de winderige Limburgse baan. Hij zegt: „Tij dens de race liep ik achter Vroemen en Svenoy aan. Ik hield dat drie rondjes vol. Daarna versnelden zij en zakte ik met nog twee ronden te gaan in elkaar. Op de laatste tachtig meter ging Keysets, die een persoonlijk record liep, mij voorbij. Dat was een tegenval ler. Hij had zijn race beter inge deeld en passeerde mij met dubbele snelheid. Vijf van de zeven ronden had ik op mijn pr-schema gelopen. Alleen die twee laatste ronden niet. Ik had het op het laatst flink be nauwd”. „Vooraf had Simon Vroemen mij verteld dat het wedstrijdreglement was gewij zigd en dat alleen een atleet met Nederlandse nationaliteit een medaille kon behalen. Daarvoor kon een buitenlan der, die twee jaar in Nederland was, gewoon aan nationale kampioenschappen meedoen. Na afloop heb ik een mailtje naar de KNAU gestuurd en om uitleg gevraagd. Ik kreeg be richt terug dat ik gelijk had en recht heb op een bronzen me daille. Een stukje genoegdoe ning, maar qua plaats was ik nog niet tevreden. Ik had ge woon tweede moeten worden achter Vroemen,” zegt Joost Blokland, die vorig jaar in Uden nationaal kampioen werd bij de A-junioren en nu aan zijn eer- WADDINXVEEN - De selectie van de voetbalvereniging Be Fair is verder verjongd. Evenals als vorig jaar zijn veel A-junioren over gekomen naar de senioren en een groot deel krijgt van de nieuwe trainer Cees Fransen de gelegenheid om zich te bewij zen. De volgende tien A-junio- ren zijn over gegaan naar de se lectie Mario Biesheuvel, Vincent Coevert (doelman), Henk-Jan Molenaar, Michel Monster, Ste fan van Oorschot,Valmir Selma- ni, HenkOJan van der Stok, Tim Terra, Wibaut van der Wees, Jer ry van Offeren, Pieter van Nieuwkoop en Stanly de la Fon taine Sluyter.Van Hazerswoudse Boys keerde terug Mark van Harskamp, van VEP kwam over Edwin Dikhooff en verder gaan Edwin de Bruin en Niels Ver meulen weer beginnen. Ruud Los is vanuit het vierde elftal aan de bijna vijftig leden tellende se lectie toegevoegd. Vertrokken zijn Rene Minnee en Ihmad Sa- ouny, beiden naar Jodan Boys. Assistent-trainer is Jan Koole, keeperstrainer Henk Vermulm, leider Bram Kraan en verzor gers Sjaak van Luinen en Patrick Franken. Be Fair hervatte op 5 augustus de training. Het oefenprogram ma is: zaterdag I0 augustus: Woubrugge-Be Fair, I5 augus tus: Groeneweg 2-Be Fair 2, za terdag 17 augustus: Be Fair-Ber- kel voor Van Bommel-bokaal, dinsdag 20 augustus: Be Fair- Nieuwkoop (beker), Berkel 2- Be Fair 2 (Van Bommel-bokaal), zaterdag 24 augustus: Be Fair- Argon (2 teams), RCL 3-Be Fair 3, dinsdag 27 augustus: Nicolaas Boys-Be Fair (beker), Be Fair- Groeneweg 3, Be Fair 2-Jodan Boys 2, zaterdag 31 augustus: Sportief-Be Fair (beker), Be Fair 2-Floreant 2 (beker), Be Fair 3- Xerxes/DZB 3 (beker), 3 sep tember: Floreant 3-Be Fair 3. De competitie begint op zaterdag 7 september. Bij de originele oplossing „De katten leren minder vals te miauwen” schiet iedereen in de lach. De sfeer is nu meer ont spannen en de buren zijn be reid om elkaar tegemoet te ko men. Uiteindelijk belooft de buurvrouw om geen nieuwe zwerfkatten meer te adopteren en om vier katten af te staan aan het dierenasiel. Ze gaat de vis afwisselen met kattenbrok ken en voert de katten in haar keuken. De buurman belooft een grotere kattenbak voor haar te timmeren, zodat ze die minder vaak hoeft te verscho nen. Omdat mevrouw ten Kate het in haar rug heeft, zal hij één keer per maand een zak kat- tenbakgrint van 20 kilo voor haar te halen. Hij belooft ook om niet achter haar rug om te klagen bij instanties als hij klachten heeft. meer en in tijdnood vond hij het verstandig om met een re- misevoorstel akkoord te gaan. Boudewijn Weyermars heeft in het toernooi aangetoond zijn mannetje te staan. De ervaren Jan Evengroen bleek echter een maatje te groot in ronde 13 en handhaaft zich daarmee op de 3e positie. Hij wordt op de voet gevolgd door Barthold Jansen die Arjan Hennink de baas bleef. WSV’er van der Starre speelt een uitstekend toernooi en slaagt er telkens weer in om de gevestigde na men te verrassen. Ook Edo Pouwelse uit Nieuwerkerk moest er aan geloven. Nico Dannis was verbaasd dat Mul der doorging zonder Dame en in het vervolg van de partij kwam er nog meer materiaal bij. Dit werd Mulder toch echt teveel. Huis-schaker Den Hartog heeft het prima naar de zin tussen de clubschakers maar mist nog wel de nodige ervaring met openingstheorie en het gebruik van de klok. Dit bracht het punt bij Dirk van Offeren die daarmee een overwinning kan bijschrijven. In ronde I4 achten de borden Evengroen tegen Dannis en Van Putten tegen Mourits. Uitslagen van deze partijen zouden van WADDINXVEEN - De Wad- dinxveense postduivenvereni ging de Sperwer nam met 102 duiven deel aan de wedvlucht vanuit Bergerac, afstand 860 km. Lossingstijd vrijdag 2 augus tus 2002 om I3.3O uur.Weers gesteldheid; kalme z.o. wind met op zaterdag regen. De eer ste duif arriveerde op zaterdag 3 augustus om 08.15 uur, snel heid I.277 m.p.m. De laatste duif arriveerde om 13.08 uur. De uitslag: Comb, van Vliet IH. Metselaar 2-4-5-8;Joh. L. Bol 3; Comb. P. A Noorlander 6-9; C.A.Bode 7; H.Vink I0. Ook nam de Sperwer op 4 au gustus 2002 met 440 duiven deel aan de wedvlucht vanuit Hensies, afstand I9I km. Los singstijd I0.10 uur. Weerstge- steldheid kalme z.o. wind. De eerste duif arriveerde om I2.20 uur, snelheid I.468 m.p.m. de laatste duif arriveer de om I2.27 uur. De uitslag: D. Breedijk I-4- 7;Joh. L. Bol 2-9; C.A. Bode 3; Mw. C. Breedijk 5; R.A. vd Made 6-8; Kees Hofman 10 WADDINXVEEN - Op vrijdag 9 augustus aanstaande is er weer koppelklaverjassen in buurtcentrum ’de Boog’. De zaal gaat open om 20.00 uur en het klaverjassen begint om 20.30 uur. Het inschrijfgeld be draagt 5,- per koppel. Het eerste kopje koffie is gratis.Tij dens de zomermaanden wordt deze activiteit wekelijks geor ganiseerd. Iedereen is van harte welkom in het buurtcentrum aan de C. Huygenslaan in Wad dinxveen. toe in een be- middelings- gesprek. Een maal aan tafel, maakt mevrouw Ten Kate haar buurman uit voor ’dierenbeul’. Heel geëmo tioneerd beschuldigt ze meneer Vossius ervan haar kat ten vergiftigd te hebben. De be middelaar vraagt hem nu wat hij van deze beschuldiging vindt. Aanvankelijk ontkent de buurman alles. Na enig door vragen laat hij doorschemeren dat hij een keer een ’spulletje’ in de waterbak van de poezen heeft gedaan. Maar wat kon hij anders? Hij stond met zijn rug tegen de muur. Overal waar hij aanklopte ving hij bot met zijn klachten. De dierenbescher ming deed niets, de woning bouwvereniging deed niets en de politie deed niets. Hij moest wel het recht in eigen handen nemen. Joost Blokland van AV Gouda wil dit seizoen nog een tijd van 8.50 op de 3000 meter steeple chase lopen. Op 28 au gustus komt de Waddinxvener aan de start in Hengelo. Met nog I ronde te gaan in het I Ie Zomerschaaktoernooi lij ken de beste papieren in han den van de uit Bodegraven af komstige Wilbert Mourits. Samen met Ronald Dannis voerde hij na ronde I2 de rang lijst aan, echter door misstap pen van Dannis en door zijn ei gen goede resultaten in ronde I3 en I4 gaat hij nu alleen aan kop met een voorsprong van 4 punten. De uiteindelijke beslis sing zal moeten vallen op de laatste speelavond op 8 augus tus. Terugkijkend op de jaren waar in het Zomerschaaktoernooi plaatsvond kan worden gezegd dat het niet eerder zo span nend is geweest zo kort voor het eind van het toernooi. Daar waar Mourits langzaam op gang kwam en Dannis het grootste gedeelte van het toernooi de lijst aanvoerde, zijn de kansen nu volledig gekeerd. Beide kre gen in ronde 13 een pittige te genstander te bestrijden. Dan nis speelde met de witte stukken tegen Mark van Putten en in een tactisch gespeelde partij van 2 kanten werd geen risico genomen. Remise derhal ve. Mourits trad met de zwarte stukken aan tegen Hans Ranft. Ranft kwam wel in het voor deel maar met een kwaliteit Door Bert Hertog GOUDA/WADDINXVEEN - De Gouda-atleet Joost Blok land eindigde bij de Nederlandse kampioenschappen in Sittard op de vierde plaats op de 3000 meter steeple cha se. Voor hem finishten Simon Vroemen, inmiddels Euro pees recordhouder, de Noor Jim Svenoy (Rotterdam At letiek) en Noël Keijsers (Nijmegen). Voor de 20-jarige atleet uit Waddinxveen was er geen plaats op het ere- schavot hoewel hij daar wel op had gerekend. Normaal gesproken is Blokland, die een persoonlijk record van 8.53.72 heeft staan, sneller dan Keijsers. 3O0D9c?<Z|[]o I -■ I

Weekblad voor Waddinxveen | 2002 | | pagina 13