WADDINXVE L_ Sortimentstuin in Boskoop toont mooiste staaltjes sierteeltkunst OFFICIËLE BEKENDMAKINGEN EN MEDEDELINGEN WEEK N° Elke ochtend... Avontuurlijk en eerlijk: de Wereldwinkel F* b WOENSDAG 7 AUGUSTUS 2002 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN PAGINA 3 T E E E N R U B G E M R E K MILIEUZAKEN 20020334 20020339 uren Zuid-Hol- Geschiedenis Rijn en Gouwe VOORZIENINGEN GEHANDICAPTEN INSTITUUT SOCIAAL RAADSLIEDEN GESLOTEN VERLEENDE BOUWVERGUNNINGEN/ MELDINGEN WAARMEE INGESTEMD BEZWAAR RUIMTELIJKE ORDENING GROEN BOUWZAKEN PARKEERVERBOD VERKEERSZAKEN net perceel Bedrijventerrein 20020343 Noordkade tussen JI'JICII VUIl Z-UIU I IUI het streekplan Zuid- Rijneveld. Naam: Adres: Postcode: Plaats: COLOFON Eindredactie Gemeenterubriek: Publieksvoorlichting K W5HH Wie nu kiest voor een kennismakingsabonnement, ontvangt Rijn en Gouwe vijf weken vóór zeven uur in de bus. Voor deze vrijblijvende kennismaking betaalt u 11,65. wereldje bereid waren flink uit te pakken voor het realiseren van de sortimentstuin. Niet alle kwekers van de diver- 62 47 67 61 25 70 pleintjes aangelegd. Het geheel wordt doorsneden door een sloot. De opzet van dit alles was een parkachtig geheel te bereiken getoonde planten goed tot hun recht komen. 08.30 - 14.00 uur 08.30 12.30 uur 19.00 - 20.30 uur Sociaal raadsvrouw - uitsluitend op afspraak - maan dag tot en met donderdag van 09.00 tot 16.30 uur. Indien daartoe aanleiding bestaat kan het proefabonnement geweigerd worden. Door Cees Bakker BOSKOOP - Een ’Tuin van Holland’ bij het dorp Boskoop is één van de plannen om het Groene Hart van Holland een kwaliteitsimpuls te geven. Mooi plan. Maar wat velen niet weten is dat er in Boskoop al sinds jaren een collec- tietuin is die de fraaiste sierteeltproducten toont. En het mooiste is: u mag er gratis in. niet om liefdadige verkoop, het gaat om de rechten te er kennen dat mensen eerlijk be taald worden voor hun werk en de grondstoffen die zij le veren. De vrijwilligers van de We reldwinkel Waddinxveen wer ken er hard voor om zo veel mogelijk mensen bij de We reldwinkel te betrekken. Zoals met stands aanwezig zijn waar mogelijk en dan een activiteit daarbij organiseren. Met de kinderboerderijdag bijvoor beeld, jongeren in de winkel ontvangen die op milieu fiets tocht zijn. Een lezing geven als we uitgenodigd worden. Nu zijn we al aan het werk voor de Kerstverkoop, vooral de voorbereidingen voor de Kerstpakketten.Wie interesse heeft om eens een avontuur lijk, "eerlijk" kerstpakket sa men te stellen kan contact opnemen met: De Wereldwin kel Waddinxveen, tel: 632324. Er zijn ook folders voor be drijven en organisaties. SPREEKUREN Burgemeester en wethouders alleen na afspraak via de secretaresses. WADDINXVEEN - Ook al is het vakantietijd, gelukkig zijn niet alle vrijwilligers erop uit, want de Wereldwinkel Wad dinxveen is normaal geopend. Al jaren zijn de, nu 400 We reldwinkels, bezig met de "be levenis economie." Het is leerzaam, leuk en avontuurlijk om als vrijwilliger in de We reldwinkel te werken. Elke Wereldwinkel is zelfstan dig en koopt in bij diverse im porteurs, die net als de We- redwinkels zijn aangesloten bij de Landleijke Vereniging. Maar ook als consument is het spannend en avontuurlijk een bezoek te brengen: dan ben je echt op reis. De consument is nog steeds koning, maar de Wereldwinkel deelt dus deze macht met miljoenen vervaar digers. Het is een bewuste keus van de klant die macht te delen met vele kleine am bachtelijke producenten die ergens op een hoekje op de ze aarde zitten te zwoegen voor hun bestaan. Het gaat Telefonische informatie kunt u krijgen op (0182) 624 624 Tel: {voor controle op de bezorging) Stuur deze bon in een open envelop zonder postzegel naar: Rijn en Gouwe, Afdeling Abonnementen, Antwoordnummer 10008. 2400 VB Alphen aan den Rijn. “Rijn en Gouwe gaat zorgvuldig om met uw gegevens. Zie voor nadere informatie het colofon van Rijn en Gouwe”. OPENINGSTIJDEN GEMEENTEHUIS Alle afdelingen elke werkdag van 08.30 tot 12.30 uur. In de middag kunt u alleen terecht op afspraak. OPENINGSTIJDEN AFVALSTATION, Zuidelijke Rondweg 250 Voor afgifte (grof)vuil en K.C.A. elke werkdag van 10.00 tot 15.00 uur en zaterdag van 09.00 tot 12.00 uur. Met de aanleg van de tuin werd al twee jaar voor de opening een begin gemaakt. Daarvoor bestond die mogelijkheid niet want het onderzoeksinstituut was toen gelegen aan de Val- kenburgerlaan in Boskoop, waar eenvoudigweg geen ruim te was voor een sortiments tuin. Daarmee komen we toe aan een stukje geschiedenis van de proeftuin. De officiële oprichtingsdatum van Vereeniging de Proeftuin is I augustus 1899. In het jaar van oprichting was echter al sprake van een proeftuin, die tevens dienst deed als ’oefenings- en demonstratietuin voor de leer lingen der Rijkstuinbouwwin- terschool’. Nog verder terug in de tijd, in het jaar 1861, werd op 7 januari de ’Vereeniging tot regeling en verbetering der Vruchtsoorten te Boskoop’ op gericht. Destijds was Boskoop nog niet zo gespecialiseerd in sierteelt als nu het geval is, maar richtten de kwekers zich meer op de teelt van fruitbo men. In het reglement van de vereniging was vastgelegd dat nieuw aangekochte vrucht soorten onder de leden van het bestuur werden verdeeld, Maar zoals gezegd, de liefheb ber kan er ook terecht en het proefstation wil deze functie ei genlijk best wel wat gaan uit breiden. Momenteel is klankbordgroep bezig met een herbezinning op de tuin en plannen voor een facelift. Deze is inmiddels be gonnen. Onder andere is dit te zien aan aanvullende bebording en aanplant van enkele nieuwe hoeken. Maar voor de komen de jaren zijn er nog veel meer ideeën. men, kersen, bessen en aardbei en. In later jaren werd aanslui ting gevonden bij de Neder- landsche Maatschappij voor Tuinbouw en Plantkunde. Nog weer later richtten jonge kwe kers de vereniging ’Flora en Po mona’ op. De sierteelt deed toen z’n intrede. Toen Boskoop in 1899 een Rijkstuinbouwschool kreeg was daarmee was ook de tijd rijp voor de oprichting van Vereeni ging de Proeftuin op 2 januari 1899. In 1903 werd een begin gemaakt met het verplaatsen van de proeftuin naar de loca tie aan de Valkenburgerlaan, achter de inmiddels gebouwde Tuinbouwschool aan het Rei- jerskoop. Dit schoolgebouw werd eind jaren ’70 van de vo rige eeuw afgebroken. Op deze plek staan nu enkele bungalows en verder langs de Valkenbur gerlaan verrees een klein nieuwbouwwijkje, toepasselijk de Proeftuin genoemd. en het vergroten van Raadhuisplein 1 (0182) 62 46 24 Postbus 400, 2740 AK 62 46 80 www.waddinxveen.nl gemeente@waddinxveen.nl meldingen 62 45 00 54 75 00 diverse planten zoals het se gewasgroepen, maar ook ho veniers leverden een bijdrage terwijl de sierbestrating werd aangelegd door leerling stra tenmakers. Behalve klinker- het paadjes slingeren zich ook houtsnipperpaden tussen de perken zodat alle planten van dichtbij bekeken kunnen wor- OPENINGSTIJDEN AFDELING PUBLIEKSZAKEN Balie voor Burgerlijke Stand, Burgerzaken, Reis- en Rijdocumenten: maandag tot en met donderdag vrijdag dinsdag- en donderdagavond het 20020310 Willem geplant en veredeld, met het doel om daarvan het hout ter veredeling aan de leden af te geven. Dat was in feite proef- tuinwerk. Vier jaar later - de proeftuin was er dus nog steeds niet - werd de vereniging omgedoopt in ’Pomologische Vereniging’. Niet lang daarna werd gecon stateerd dat, hoewel de uitgifte van griffels en oculeerhout goed liep, er een toenemende behoefte was aan een vaste proeftuin. Er werd een commis sie benoemd om de mogelijk heden daartoe te onderzoe ken. Op de achtergrond speelde toen ook mee het plan om een tuinbouwschool op te richten. Dit leidde in 1872 tot het be sluit land te huren voor de aan leg van een proeftuin, gelegen aan Den Ham, langs oostzijde van de Gouwe. Aangeplant werden perziken, abrikozen, druiven, peren, appelen, prui- 20020340 Sweelinckhof 1het gedeeltelijk veranderen en het vergroten van een berging (29-07-2002) i i1 nrs. 149g en 153, het oprichten van vier appartementen (29-07-2002) Ter inzage De vastgestelde partiële herziening, inclusief het besluit van Provinciale Staten, de Nota van Nota van Wijziging, liggen van De volgende bouwvergunningen/meldingen waarmee is inge stemd zijn verzonden op de tussen haakjes vermelde datum: Beantwoording, inclusief de maandag 5 augustus 2002 Het Instituut Sociaal Raadslieden is in verband met vakantie van mevrouw C.M.J. de Bakker gesloten van 5 augustus tot 2 september. Bij de mensen in het boom- kwekersvak is het natuurlijk wel bekend, maar bij de meeste andere niet. Bij het proefstation in Boskoop, gelegen aan het Rij neveld 153 ten oosten van de Goudse Rijweg, ligt al sinds 1987 een collectietuin waar liefhebbers van bomen, planten en bloemen een aangenaam uurtje of langer kunnen rond brengen. Zeker in de zomertijd als er van alles in bloei staat. Talloze soorten zijn er aange plant in een smaakvol aangeleg de ambiance en dat alles gele gen in een poldergebied dat Visitekaartje voor veel mensen in Midden- Holland goed met de fiets te bereiken is. Dat laatste is zelfs dringend aan te raden want in dit deel van Boskoop is om ver keerstechnische redenen een richtingverkeer ingesteld voor autoverkeer. Boskoop heeft van oudsher al een proeftuin, wat in de loop der tijden is uitgegroeid tot een proefstation. Hier wordt, met geld van de overheid en van de kwekers zelf, onderzoek ge daan naar verbetering van soorten en biologische bestrij ding van ziekten en insecten plagen. Een wetenschappelijk instituut dus en dat is te zien aan de bijgebouwen en kweke rijachtige aanplant met proef- percelen. Maar een fors deel van het terrein, 2 hectare, is in gericht als sortimentstuin. Ge woon om te laten zien wat de boomkwekers in huis hebben en wat de gebruiksmogelijkhe den zijn. Er komen hier wel be zoekers maar meestal hebben zij iets met het vak te maken. Zo zal op 13 augustus de tuin worden bezocht door de ISU, de Internationale Stauden BINNENGEKOMEN KAPAANVRAGEN De volgende kapaanvragen zijn ontvangen: de Genestetlaan 102, 1 conifeer in de voortuin Vijverlaan 16, 2 coniferen in de voortuin B W hebben de volgende meldingen (art. 8.40 Wet milieubeheer) geaccepteerd: Besluit opslag- en transportbedrijven milieubeheer Van Houten Moerkapelle voor het perceel Bedrijventerrein Distripark Al 2 het perceel Bedrijventerrein Distri- 20020344 Brugweg 73, het plaatsen van een balkonhek (29-07-2002) 20020345 Abr Kroesweg 31, het oprichten van een transformatorsta- tion (30-07-2002) De gegevens van deze aanvragen kunt u op afspraak inzien bij de cluster Bouw- en Woningtoezicht, telefoon 62 48 32 j of 62 48 35. parkeerverbod in te stellen langs de meest zuidwestelijke weg van het parkeerterrein De Sniep. ÉÉNRICHTINGSVERKEER KLEIKADE POLDERKADE Besloten is om éénrichtingsverkeer vast te stellen op: de Kleikade, met uitzondering van fietsers en bromfietsers, zodanig dat het is toegestaan op deze straat te rijden vanaf de Veenkade richting de Onderweg; de Polderkade, met uitzondering van fietsers en bromfiet sers, zodanig dat het is toegestaan op deze straat te rijden van de eerste zijweg van de Polderkade, circa 50 meter na de aansluiting met de Dorpstraat richting de Veenkade; het besluit d.d. 3 december 2001 inzake het instellen van éénrichtingsverkeer op de Kleikade en de Polderkade in te trekken. Nadere informatie hierover kunt u krijgen bij de afdeling Beheer Openbare Ruimte, doorkiesnummer 62 48 46. Tegen deze besluiten kunt u tot en met donderdag 19 sep tember 2002 schriftelijk bezwaar indienen bij het college van B W. Tegelijkertijd kunt u een verzoek tot voorlopige voorziening doen bij de Voorzitter van de afdeling bestuurs rechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA Den Haag (in tweevoud). Voor dit laatste is griffierecht verschuldigd. Alleen als u tijdig bezwaar indient tegen een besluit, kunt u later beroep instellen tegen het besluit op bezwaar. De meldingen en de besluiten liggen vanaf donderdag 8 augustus tot en met woensdag 18 september 2002 ter inzage bij de Publieksbalie in het gemeentehuis, elke werk dag vanaf 08.30 uur tot 12.30 uur en, op verzoek, op de maandagavonden gedurende drie aaneengesloten (telefoon (0182) 62 48 38, de heer W. van Valen). DERDE PARTIËLE HERZIENING STREEKPLAN ZUID-HOLLAND OOST Op 26 juni 2002 hebben Provinciale Staten van land de derde partiële herziening van I Holland Oost inzake de bouwlocaties Gouda-West (Wester- gouwe) en Waddinxveen Zuid (Triangel) vastgesteld. GEMEENTEHUIS postadres telefax website e-mailadres Centraal meldpunt: voor al uw Cyclus: afvalinzameling, ophalen grofvuil e.d. Instituut Sociaal Raadslieden Gouwebad "De Sniep" Andere belangrijke telefoonnummers in de gemeentegids Select Beheer B.V. voor park Al 2 BESLUITEN OPLEGGEN NADERE EISEN Om het bestaande niveau van het omgevingsgeluid ter plaatse van de volgende inrichtingen, die onder de werkingssfeer van het Besluit noreca-, sport- en recreatie-inrichtingen milieube heer en het Besluit opslag- en transportbedrijven milieubeheer vallen, te kunnen waarborgen hebben burgemeester en wet houders besloten nadere eisen op te leggen aan: Sportinstituut Den Edel, Sniepweg 13 H (horeca-, sport- en recreatie-inrichtingen); Van Houten Moerkapelle, Bedrijventerrein Distripark Al 2 (opslag- en transportbedrijven); Select Beheer B.V., Bedrijventerrein Distripark Al 2 (opslag en transportbedrijven). BEZOEK BOUW- EN WONINGTOEZICHT ALLEEN OP AFSPRAAK U kunt alleen bij de sectie Bouw- en woningtoezicht van de afdeling VROM terecht wanneer u daarvoor telefonisch een afspraak heeft gemaakt. Telefoon 62 48 32 of 62 48 35. U hoeft dan niet te wachten en de medewerkers kunnen zich voorbereiden op uw bezoek. BINNENGEKOMEN BOUWAANVRAGEN/MELDINGEN De volgende bouwaanvragen/meldingen zijn ontvangen op de tussen haakjes vermelde datum: 20020333 de Akker 39, het plaatsen van een dakkapel op het achtergeveldakvlak (24-07-2002) Souburghlaan 9, het gedeeltelijk veranderen en het vergro ten van de woning (26-07-2002) 20020297 Prinses Beatrixlaan 130, het plaatsen van een dakkapel op het voorgeveldakvlak (01 -08-2002) ae Rijkelaan 37-39, het gedeeltelijk veranderen en het vergroten van twee bergingen (29-07-2002) Tegen bovenstaande besluiten kunt u bezwaar aanteke nen (zie BEZWAAR). Met het indienen van een bezwaar schrift wordt de aanvang van de bouw/sloop niet tegen gehouden. Om dat te voorkomen kunt u een verzoek om een voorlopige voorziening indienen bij de president van de Arrondissementsrechtbank, t.a.v. de sector bestuurs recht, Postbus 20302, 2500 EH 's-Gravenhage. De pre sident beziet dan of met de bouw/sloop mag worden begonnen. Informatie over de vergunningen kunt u krijgen bij de cluster Bouw- en woningtoezicht, tel. 62 48 32 of 62 48 35. t/m maandag 30 september 2002 tijdens kantoor- of ope ningsuren ter inzage bij de gemeenten Gouda en Waddinx veen en in de bibliotheek van het provinciehuis, Zuid-Hol- landplein 1Den Haag. Inlichtingen Voor nadere inlichtingen over de partiële herziening kunt u zich wenden tot mevrouw C. Wieles, telefoon (070) 441 72 90 of de heer F. van Pelt, telefoon (070) 441 68 39. Tegen bovenstaand besluit kunt u bezwaar aantekenen (zie BEZWAAR). Als u een bezwaarschrift heeft ingediend, kunt u een voorlopige voorziening aanvragen bij de President van de Arrondissementsrechtbank te 's-Gravenhage, sector Bestuursrecht (Postbus 20302, 2500 EH 's-Gravenhage, tel. (070) 381 38 15). Aan het indienen van zo'n verzoek zijn kosten verbonden. Het Wvg-loket in de publiekshal van het gemeentehuis is alleen op maandag en vrijdag tussen 09.00 en 12.30 uur geopend. U kunt alleen op deze dagen terecht bij de Wvg- consulent voor inhoudelijke vragen over de Wet voorzienin gen gehandicapten en lopende aanvragen. De sortimentstuin aan het Rij neveld werd opgezet als de monstratietuin van het aanbe volen sortiment sierheesters, coniferen en vaste planten. In de loop van de jaren daarna werd de tuin op beperkte Zeker in de zomertijd is er veel te genieten in de smaakvol aangelegde sortimentstuin bij het proefstation aan het schaal ook gebruikt voor het Rijneveld. (Foto: Lex Fioole) testen van de gebruikswaarde van testen van diverse bodembe dekkers. De tuin is een belang rijk visitekaartje van de Neder landse boomkwekerijketen, de sierteeltregio Boskoop en onderzoeksinstituut. De sortimentstuin toont de top van het Nederlandse han- delssortiment boomkwekerij- den. Als rustpunten zijn enkele gewassen. Daarbij is er ruime plek voor het tonen van veelbelovende nieuwigheden en het toepassen van gewassen ten behoeve van onderzoek. De tuin is hiermee zodat de eigenschappen van de een bron van inspiratie en ken nis voor de hele keten, van kweker tot consument. Het is voor Nederland een kenniscen trum en een bindende factor op gebied van sortiment. Internationale Stauden Niet zo verwonderlijk dus dat Union. Bij dit bezoek zal het to- allerlei groeperingen in het vak- tale onderzoek op het gebied van vaste planten getoond wor den aan deze bezoekers uit di verse landen van de wereld. Opname in deze publicatie houdt uitdrukkelijk geen uit spraak in over de definitieve besluitvorming. In dit stadium kunt u geen bezwaarschrift indienen tegen een voorgeno men veiling. Wel kunt u uw bedenkingen Kenbaar maken bij de afdeling Beheer Openbare Ruimte. Besloten is om door middel van het aanbrengen van marke ring in de vorm van een gele onderbroken streep op de trot toirband - zonder nadere aanduiding van bebording - een 20020335 Nesse 14, hef gedeeltelijk veranderen het restaurant (29-07-2002) 20020336 Kuyperhoeve 78, het plaatsen van een dakkapel op het ach tergeveldakvlak (29-07-2002) 20020337 Usermanweg 7, het gedeeltelijk veranderen en het vergroten van een bedrijfsruimte en het oprichten van een warmteop- slagtank (29-07-2002) 20020338 Woubrechterf 14-16, het gedeeltelijk veranderen en het ver groten van de twee woningen (29-07-2002) Roemer Visscherstraat 3, het gedeeltelijk veranderen en het vergroten van de woning (29-07-2002) VERLEENDE KAPVERGUNNINGEN Alberdingk Thijmlaan, 4 iepen in openbaar groen op het voorterrein van de begraafplaats i.v.m. herinrichting. Inmid dels is een noodkop uitgevoerd vanwege aantasting door iepziekte. Bij de herinrichting van de begraafplaats vindt herplant plaats van 8 bomen. Alberdingk Thijmlaan, 8 iepen, 2 goudenregen, 1 els, 6 jraafplaats i.v.m. de begraafplaats vindt Wanneer u vindt dat uw directe belangen worden geschaad door de verlening van een - hiervoor genoemde - verleende vergunning/beschikking, kunt u binnen zes weken na de verzenddatum van de beschikking een gemo tiveerd bezwaarschrift indienen bij het college van B W (tenzij in de publicatie een andere procedure is vermeld). Informatie over de beschikkingen kunt u krijgen bij de genoemde afdelingen. herplant plaats van 8 bomen. berken, 3 eiken en 2 haagbeuken op ae begi herinrichting. Bij de herinrichting van herplant plaats van 52 bomen. Het rooien van bovengenoemde bomen en houtopstanden heeft geen gevolgen voor aantasting van natuur-, land- schap-, of dorpscnoon, als bedoeld in artikel 5.4.2 van de APV. Voor informatie kunt u terecht bij de afdeling Beheer Openbare Ruimte. ib

Weekblad voor Waddinxveen | 2002 | | pagina 3