LX7 BUURT BEMIDDELING WSE verwacht veel fysieke tegenstand Jongen gered door twee vrienden Ouders als knipmessen en dansende pijpen Verlies voor Van Bommel Gouwestaete Selectie van WSE Van de Leur De Graaff en Ribbens naar Wedstrijd tegen Ghanees elftal Derde plaats Niels Koetsier Brigdelessen Zijderhand Cup verlies WADDINXVEEN - De voetbalclub Be Fair verloor het jaarlijkse duel om de Van Bommel Cup met 4-2 van Berkel. Gisteravond speelden de beide tweede elftallen tegen elkaar. Moerkapelle speelde met l-l gelijk tegen Hazers- woudse Boys. Groeneweg werd derde in het IJssel- schild toernooi van Gou- derak.Tegen Dilettant werd met l-l gelijkge speeld (doelpunt Maurice Eckhardt) waarna de Ze venhuizenaren de straf schoppen beter namen. Het toernooi werd gewon- nen door nieuwe derde klasser Nieuwerkerk dat CKC met liefst 6-1 ver sloeg. WSE begon het Cor Pieterse-toernooi in Lan- geraar met l-O nederlaag tegen de latere winnaar Legmeervogels uit Uit hoorn. Zondag wonnen de Waddinxveners met 4-2 van Altior door doelpun ten van Fred van ’t Veldt, Erwin Pleus, Hishe Berha- ne en Ramon van Swieten. Trainer Ben Stukart: „Ik ben tevreden over het ver toonde spel". Programma zaterdag: Be Fair-Argon, Moerkapelle-Rohda’76, zondag: ASV-WSE in Maas tricht, Groenweg-Alphen. wint in China Kabouter- voetbal Barcelona masters hoop is klassement Christiaan te helpen.” uitgesteld I I I Ij astrii o Pijpen dansen Ouwe heks Geven en nemen Astma Averechts WOENSDAG 21 AUGUSTUS 2002 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN PAGINA 19 (Artistic Art/ Uesbeth van der Vis) A ge- De een Uw kopij en/of advertenties voor het Weekblad voor Waddinxveen kunt u inleveren in de daarvoor bestemde bus in de winkel van Artistic Art Photography, K.W. plein 2,Waddinxveen. ZEVENHUIZEN - De Bridgeclub Zevenhuizen heeft het plan gevat in samenwerking met de heer T. Boef bridgelessen te organiseren Dorpshuis Swanla, Burg. Klinkha- merweg 86, Zevenhuizen. Aan vang: 20.00 uur. Bij voldoende deelname zullen 12 lessen lessen gegeven worden op woensdag avond te beginnen op I8 sep tember 2002. U kunt zich voor de cursus opgeven bij de heerT. Boef, 0180-390087.Voor verdere informatie 0180-634101 WADDINXVEEN - Tennisser Ralf Zijderhand en zijn dubbel- partner Romeo Frantzen uit Den Haag verloren tijdens de Nederlandse kampioenschappen in Ede in de eerste ronde van het koppel van Sander Groen. Met 6- I en 6-3 trok de Waddinxvener, die net terug was van vakantie, aan het kortste eind. Het dubbel Zijderhand/Frantzen staat op de 45ste plaats van de nationale ranglijst. „Maar waarschijnlijk gaan we nog een paar plaatsen stijgen”, zegt Zijderhand, die de ze week deelneemt aan het A- toernooi van Leimonidas in Den Haag. In het enkelspel is de Wad dinxvener 89ste. Nationaal kam pioen enkelspel werd de 21 -jari- WADDINXVEEN - De Waddinxveense turnster Verona van de Leur won in het toernooi om de Li Ning Cup in Peking op het onderdeel brug. Het lever de de turnster van Pro Pa- tria 2000 dollar op. Op de onderdelen sprong en vloer werd Van de Leur tweede en op balk derde. Naast Nederlandse en Chinese turnsters deed ook de Roemeense Radu- can mee. WADDINXVEEN - Met in gang van het nieuwe sei zoen zal ook het Kabou- tervoetbal bij de voetbalvereniging Be Fair zijn opwachting maken. Eind september zal gestart worden met deze, voor Be Fair nieuwe tak van het jeugdvoetbal, waarbij kin deren van 4 en 5 jaar op een speelse en creatieve manier kennis kunnen ma ken met de voetbalsport en met onze vereniging. De bedoeling is om in de loop van dit seizoen vijf keer te trainen op een za terdagochtend en het een en ander af te sluiten met natuurlijk een echte wed strijd.Voor informatie of opgave kunt u terecht bij Léon Hogenelst (tel. 0I82- 6I049I). WADDINXVEEN - De se lectie van de voetbalvereni ging WSE bestaat uit de vol gende spelers: Hafid Assoulymani, Hishe en Mi chael Berhane, Rene Boek horst, Harrie Cuvelier, Mar cel van Dijk,Vincent van Doorn, Guido Hack, Harold van de Hoeven, Michael Jo- ziasse, Marko Kok, Paul de Lange, Johan van der Lans, Addie van Leeuwen,Timo van Leeuwen, Erik van Meerveld, John Mulder, Pe- WADDINXVEEN - Grote paniek was het af gelopen donderdagavond in de Maarten Schoutenstraat, toen Christiaan Boer (I4) zijn been door een hek gespietst kreeg. Ge lukkig bleven zijn vrienden Angelo (I3) en Kevin (II) ondanks de schrik toch helder na denken. Christiaan moest hoe dan ook van dat hek af, wisten ze en met zijn tweeën hebben ze hem eraf getild. „Ik ben zo trost op die jongens,” aldus Anja Boer, Christiaans moeder. „Ze waren natuurlijk allemaal in pa niek, maar bleven toch bijdehand genoeg om Christiaan te hel pen.” De drie jon gens probeerden die donderdag over een hekje te klimmen. „Christi aan had één been over het hek heen, op een container, zijn an dere been had hij op een stelling staan,” ver telt zijn moeder. Die schoot dus weg en Christiaan werd letterlijk gespietst. „Christi aan natuurlijk gillen en de andere twee waren ook in tranen.” Maar toch haalden zij Christi aan er zo snel mogelijk af. „Christiaan dacht nog wel even naar huis te lopen. Maar hij verloor zo veel bloed, dat hij halverwege maar is gaan liggen, voordat hij flauwviel.” Zelf deed Christiaan zijn schoenen en sokken heb ik nog contact. Ik voetbal in het vierde elftal en maak deel uit van de jubileumcommsisie, die de viering van het 75-jarig bestaan in september voorbe reid”. Op 23 augustus begintWSE aan een trainingskamp van drie da gen in Maastricht. Er wordt dan geoefend tegen de plaatselijke vierdeklasser ASV. Stukart is te vreden met de bekerloting die WSE tegen de volgende derde- Mevrouw Duikersloot droogt nu haar tranen. Ze voelt zich opgelucht dat ze heeft kunnen uitspreken wat als een steen op haar maag lag. Ze ziet nu dat haar buren van goede wil zijn. Ze zal op haar beurt haar best doen om ook eens aardig tegen de kinderen te zijn en niet al leen maar op ze te foeteren.Als ze toch ergernissen heeft over lawaai, zal ze het niet oppotten, maar meteen tegen haar buren zeggen. ter Oosterom, Erwin Pleus, Ferdy Schenk, Frans en Luc Schwiebbe, Martijn Sol, Ro bert Speetjens, Michael van der Spoel, Arnold Staarthof, Justin Sterk, Rogier Streng, Ramon van Swieten, Olton Valoissmith, Fred van 't Veldt, Edwin en Marco Ver geer, Julien Vogelezang, Thijs van der Voort, Martijn van der Wal, Rick van de Water, Tobias Wolfgram. Als elftalleider keert Jan Sterk terug. ZEVENHUIZEN - Na een aantal spannende maanden van afwachting, wel of niet naar Barcelona, is de kogel door de kerk. Robert de Graaff en Philippe Ribbens uit Zevenhuizen werden begin dit jaar uitgenodigd doorTraa Acoma Racing uit Nijmegen, om het team te versterken tijdens de 24 uurs van Barcelona. Na de nodige onderhandelingen met Ivo Breukers, teamei- genaar en tevens één van de rijders, kwamen de he ren tot een akkoord. Op I4 en I5 september 2002 zullen Robert en Philippe hun internationale debuut maken in de tourwagens. Zij komen uit in een Seat Ibiza Cupral.9TDI (I50 pk). De 24 uurs race zal verreden worden op het Spaanse Formule I circuit van Catalunya onder de rook van Barcelona. Geïn teresseerden kunnen de race volgen op www.cir- cuitcat.com Programma’s als "Cars and Bikes" van Yorin en "Zo Goed Als Nieuw" van SBS 6 zullen na de race verslag uitbren gen in hun programma’s. Bij buurtbemiddeling bestaat ge heimhouding. Bovenstaand voor beeld komt uit een andere ge meente in Nederland De namen en omstandigheden zijn vanwege de privacy veranderd. Heeft u overlast van uw buren of bent u verwikkeld in een burenru zie, bel dan buurt-bemiddeling Gouda: 0182 528888. WADDINXVEEN - Niels Koet sier behaalde een derde prijs in de groep jongens B bij het pols- stokverspringen in Jaarsveld. De Waddinxvener kwam tot een af stand van 10.61 meter. Anthony Lekkerkerker (Lopik) werd eer ste met 12.11 meter en Jan-Wil- lem de Groot (Kamerik) tweede met 11.47 meter. Bij de senioren werd de wedstrijd gewonnen door Remco van den Berg (Lopi- kerkapel) met een prima sprong van 17.82 meter. Er zijn deze zo mer liefst 101 persoonlijke re cords verbeterd. Op vrijdag 30 augustus komtTVWest televisie opnamen maken van demonstra ties polsstokverspringen op de schans inVlist. WADDINXVEEN - De competi tie voor de langebaanzwemmers in open water zit er grotendeels op. In de afgelopen weken heb ben masters Nic.Geers (64) en Judith van Berkel (60) van de zwemclub Gouwestaete hun tweede plaatsen in het klasse ment geconsolideerd. Na jaren lang de bekers te hebben gewon nen komen er toch jongere zwemmers die sneller zijn. Er wordt in de 55+ groep bij het Open Water zwemmen geen bo vengrens aangehouden, zodat de leeftijd meer gaat meetellen. Er gaan stemmen op om bij de lan- gebaan, net als bij de wedstrijden in zwembaden, om ook boven de 55 de indeling van 5 jaar oplo pend aan te houden. Geers nam deel aan westrijden in Anna Pau- lowna, Stadskanaal,Apeldoorn en Eersel. Op de 1000 m voor mas ters werd hij eenmaal eerste en driemaal tweede. Frappant was dat hij in Apeldoorn de kilome ter in exact dezelfde tijd zwom als de eerste 1000 m die hij in 1986 daar aflegde: 14 min.30 sec.. Hij was toen 48! Hij zwom ook nog de 2 en 3 km voor alle leeftijden, waarbij hij rond de 35- ste plaats eindigde. Judith van Berkel zwom alleen in Anna Pau- lowna en werd daar tweede op de 1000 m vrije slag dames 55+. De bemiddelaar springt nu in en zegt dat er over opvoeding moeilijk te twisten valt.Vindt ze dat de kinderen van de buren haar respectloos benaderen? Mevrouw Duikersloot zegt na enige aarzeling dat het oudste jongetje een keer ’iets heel ergs’ tegen haar heeft gezegd. „Hij moest zijn ogen uit zijn kop schamen, om zoiets tegen een oude vrouw te zeggen!” Ze was er helemaal kapot van. Sinds die tijd kan ze van dat rotjoch niets meer velen. Het echtpaar Talma vraagt of ze wil vertellen wat hun Menno dan gezegd heeft. Het kost me vrouw Duikersloot zichtbaar moeite. Ze bedwingt haar tra nen, maar uiteindelijk breekt de dijk door. Hij noemde haar ’een tandeloze ouwe heks’ en van pure ontsteltenis wist ze niks terug te zeggen. Maar het had haar enorm geraakt. De ouders van Menno zien de gekrenktheid van mevrouw Duikersloot. Ze verzekeren haar dat ze deze scheldwoor- Angelo (13) en Kevin (II) hebben zich dapper bewezen toen zij hun vriend Chris tiaan (14) redde nadat deze met zijn been door een hek gevallen was. (Foto: Artistic Ard Liesbeth van der Vis) klassers in het veld brengt: Spi rit (gisteravond gespeeld), Jo- dan Boys thuis (dinsdag 27 au gustus) en VEP thuis (zondag I september). Een week later be gint de competitie. Stukart: „We zitten in een lastige afde ling. Toch moeten we bovenin mee kunnen draaien. Kansheb bers op de eerste plaats zie ik geVolendammer Jasper Smit, in DONK, Floreant, Woerden, dat een nieuwe accommodatie krijgt en Bernardus”. Een vrijwilliger van buurtbe middeling stapt nu eerst naar de buren, de familie Talma. Het is een jong gezin met drie kin deren in de leeftijd van 3, 5 en 7 jaar. Ze wonen nog maar twee jaar naast mevrouw Dui kersloot en hebben haar alleen nog maar boos meegemaakt. Ze zijn bang dat als ze instem men met een gesprek, me vrouw Duikersloot gaat uitma ken hoe zij moeten leven. „We willen best rekening houden met haar, per slot van rekening is ze al op leeftijd, maar we be danken er voor om naar haar pijpen te dansen.” Als de vrij williger uitlegt dat je bij buurt bemiddeling alleen maar afspra ken maakt, waar beide buren zich in kunnen vinden, gaat het echtpaar uiteindelijk akkoord. ochtend X en in de middag tot half vier op de crèche of op school. En ’s avonds om acht uur liggen ze alledrie op bed. Hoe kan mevrouw Duikersloot daar nu zo’n last van hebben? Ze heeft toch zelf ook kinde ren gehad? Mevrouw Duikersloot begint nu een hele tirade over de op voeding van tegenwoordig. Dat de kinderen geen respect meer hebben voor ouderen; dat ze maar alles mogen en dat ou ders als knipmessen voor de kinderen klaarstaan. Buurvrouw Duikersloot zat al lange tijd met de problemen met haar buren in haar maag. De overlast die ze ondervindt van de harde stemmen, het rennen van de kinderen en het geruzie van de ouders verloopt in pieken en dalen. Het komt echter altijd weer terug. Me vrouw Duikersloot ziet nu in dat er iets moet gebeuren. An ders is er geen andere moge lijkheid dan maar te gaan ver huizen. Ze klopt bij buurtbemiddeling aan en vraagt om een bemiddelingsgesprek. ding kampioen werd in de afde ling Gouda waarna de opmars naar de tweede klasse begon. Na twee jaar Stolwijk waar hij jaarlijks nog meedoet met de veteranen ging de Oudewater- naar naar Be Fair waar hij ook twee jaar bleef en eveneens kampioen werd van de afdeling Gouda. Een jaar eerder was Stukart met Be Fair gedegra deerd. Vervolgens trainde hij een jaar de C-junioren van UNIO (,lk zou aanvankelijk naar België gaan’) waarna de zondagselectie van Schoonho ven zijn volgende trainerssta- tion was .Aan Floreant-zondag in Boskoop was Stukart twee jaar verbonden waarna liefst vier jaar training in Gouderak volgde. „Ik was daar de eerste trainer die vier jaar bleef. Nor maal hielden ze een trainer niet langer dan drie jaar. Met Gou derak, een gezellige vereniging, was het maar een Daar is Christiaan ook heel blij mee. „Hert eerste wat hij uitriep was: o, nou kan ik nooit meer voetballen, maar dat valt dus gelukkig wel mee.” Wel moest de jongen van zijn vakantie afzien. In het ziekenhuis bleek dat hij twee steek wonden aan weerszijde van de knie had, in zijn bovenbeen. „We moeten elke dag naar het ziekenhuis om het en de wond schoon te maken. Maar Christiaan heeft veel geluk ge had: er zijn geen pezen geraakt, geen spieren. En gelukkig was het ’maar een been’ en niet zijn rug of buik.” Aan tafel blijkt dat meneer en mevrouw Talma het erg verve lend vinden dat mevrouw Dui kersloot alsmaar klaagt. Ze kunnen de kinderen moeilijk vastbinden. Ze hebben parket op de vloer, omdat de jongste astmatisch is voor vloerbedek king. De kinderen zijn in de den van hun zoon niet accepte ren en dat ze hem hier op aan gaan spreken. Tegelijk geven ze de buurvrouw aan dat haar houding naar de kinderen er voor zorgt dat het een aver echts effect heeft. Zo hadden de kinderen een keer per onge luk de bal over de schutting ge schopt en die had ze niet te ruggegeven. De kinderen krijgen zo een hekel aan haar. Een aardig woordje zo af en toe doet wonderen. Mevrouw Duikersloot ziet dat ook wel in. Maar na die opmer king van Menno vloog ze hele maal tegen het plafond. Boven dien vindt ze dat meneer en mevrouw Talma verantwoorde lijk zijn voor de kinderen. Kun nen zij nou niets doen aan dat gekletter en geklos op die vloer? Ze wordt er helemaal gek van! Het echtpaar Talma zal er op toezien dat de kinderen binnen hun pantoffels dragen. Verder zijn ze er zich niet van bewust dat ze zo hard praten. Ze proberen er op te letten dat ze hun stemmen wat dem pen. En ze zullen hun zoon Menno opdragen zijn excuses aan mevrouw Duikersloot aan te bieden. hebben we een goed seizoen gedraaid met een prima sfeer. Jammer is het dat WSE 2 op het laatst moest afhaken. Het tweede team had best kunnen promoveren naar de reserve vierde klasse. Met het eerste elftal proberen we de komende tijd ook WSE 2 omhoog te krij gen”. De oud-voetballer van UNIO heeft een aardige kijk op het streekvoetbal.Als voetballer en trainer is hij vele jaren tegen regionale clubs in actie ge weest. Nadat een dubbele beenbreuk in 1989 een einde maakte aan zijn voetballoop- baan als voetballer in een stan daardteam werd hij trainer van de junioren van Oudewater. Daarvoor had hij de jeugd van UNIO al getraind. De eerste club waar Ben Stukart als seni orentrainer aan de slag ging was Stolwijk dat onder zijn lei- Door Bert Hertog WADDINXVEEN - „Voor het publiek is het wel leuk dat er in komende competitie weer te gen voornamelijk streekploe- gen wordt gevoetbald. Maar ik had liever de mix afdeling van vorig jaar met de Zoetermeer- se clubs weer gehad. Er zit drie, vier weken begonnen we meer streekclubs zitten ploegen die meer op fysiek voetballen. Daarom zullen we gediscipli- neerd moe- I ten spelen en uit moeten kijken voor gele en rode kaarten”. Ben Stukart (44), die aan zijn tweede seizoen als trai ner van de voetbalvereniging WSE begint, heeft er zin in. In middels heeft de uit Oudewa ter afkomstige oefenmeester er drie trainingen opzitten en zijn de eerste oefenwedstrijden gespeeld. Vergeleken met vorig seizoen is de selectie met en kele spelers uitgebreid. Niet dat WSE plotseling een mag neet was voor voetballers uit de regio, maar Stukart zit met een groep van 38 spelers iets ruimer in zijn keuzemogelijkhe den. Stukart: „De enige voet ballers die we van buitenaf er bij hebben gekregen zijn Hishe Berhane, een jongere broer van Michael die in de A-regionalen bij ONA heeft gevoetbald en Vincent van Doorn van de za- terdagafdeling van Waddinx veen. Daarnaast zijn Frans Sch wiebbe, een oudere broer van Luc, die een paar jaar niet heeft gespeeld, en Addy van Leeuwen er weer bij gekomen. Rick van de Water is de enige A-junior die dit seizoen is over geko men. In de breedte zijn we ster ker geworden. Martijn van der Wal, die in het buitenland ver blijft, komt af en toe een paar weekeindes over. Hij is denk ik volgend jaar weer definitief bij”. Een jaar geleden was het doel van WSE handhaven in de vier de klasse. Een reëel uitgangs punt omdat de club uit de Wad dinxveense Oranjewijk zich een jaar eerder maar net in vei- uit en begon zijn sok op de wond te drukken om het bloeden te stoppen. Angelo en Kevin zijn gelijk naar het huis van Christiaan gerend om hulp te halen. „Ik stond al met mijn sleu tels in mijn hand, ze kwamen net op tijd.” Anja Boer is ook heel blij met de hulp van de buurt. „Veel buurtbewoners kwamen gelijk helpen. Eén is ook verpleegster en één be drijfsarts. De jongens kregen gelijk drinken.” Ook de ambulance was er binnen vijf minu ten. „We waren bang voor een slagaderlijke bloeding, hij verloot zoveel bloed. Gelukkig was het maar een „Ondanks de paniek bleven aderlijke.” Daar is ze bijdehand genoeg om voetbal in. Tussen de goed te draaien. In de eerste - periode eindigden we op de tweede plaats, vlak voor de winterstop hebben we I nog even bo- I venaan staan. stand gaf scheef beeld om dat DWO enkele wed strijden achterop was geraakt. Uiteindelijk is DWO terecht kampioen geworden. Mij ver baasde het dat DSO nog zo lang meedeed in de strijd om de titel. Wij voetbalden onze beste wedstrijd net voor de winterstop tegen Nicolaas Boys, dat we helemaal van de mat speelden”. Uiteindelijk slaagde WSE er wel in zich te plaatsen voor de na- competitie voor promotie naar de derde klasse. Ontspannen leefde de Waddinxveense club naar het .toetje’ toe om in Lei den tot de ontdekking te ko men dat Roodenburg een maatje te groot was. Er werd met 2-0 verloren. Een onver wacht goed herstel volgde in de thuiswedstrijd. Roodenburg werd toen met 4-1 verslagen. Stukart: „We hebben toen een goede wedstrijd gespeeld, die ook goed was voor het zelfver trouwen. Daarna hadden we uit tegen Bernardus in Hazers- woude-Rijndijk het af kunnen maken, maar bleef het 2-2. Het zelfde gold voor de thuiswed strijd. We speelden op het laatst tegen tien man en misten een penalty. In blessuretijd maakte Bernardus gelijk (3-3) en moesten strafschoppen de beslissing brengen welke club tegen Foreholte voor het der- deklasserschap moest spelen. Wij misten enkele strafschop pen waardoor het voor ons een kansloze zaak was. Toch Trainer Ben Stukart van de voetbalvereniging WSE kan in het nieuwe seizoen over een bredere selectie beschikken. Hij verwacht veel fysieke tegenstand. ligheid speelde. Stukart, die toen net aantrad als opvolger van trainer Paul de Jong, die naar Wilnis vertrok: „Het doel was handhaven, maar op het laatst kwamen er toen nog drie, vier spelers bij waardoor de kwaliteit omhoog ging. Na WADDINXVEEN - De wed strijd die het eerste elftal van de v.v. Waddinxveen op zondag 25 tegen een team uit de Ghanese Ie divisie zou spelen is uitge steld. Ondanks de toestemming van de KNVB en de betalingen voor de visums krijgt het team krijgt voorlopig geen toestem ming van de Ghanese voetbal bond om in Nederland te spelen. De wedstrijd is niet geschrapt Wellicht dat het over een aantal weken alsnog toestemming wordt gegeven naar Nederland te gaan. z~"“

Weekblad voor Waddinxveen | 2002 | | pagina 19