WADDINXVE Elke ochtend... Wandschilderingen aan de muur en een mosselavond: HotShots I OFFICIËLE BEKENDMAKINGEN EN MEDEDELINGEN WEEK N° Daniëlkwartet bij Kreater Vredesweek in Waddinveen en regio extra aandacht Wandeltocht voor senioren Peuter en Muziek: cursus bij De Vierstroom A.X R U B R T E E K E E N M G E BOUWZAKEN 'z Rijn en Gouwe GROEN VOORZIENINGEN GEHANDICAPTEN BEZWAAR B PAGINA 3 WOENSDAG 21 AUGUSTUS 2002 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN de gemoti- spraak in t inaienen tegen een voorgeno- bedenkingen Kenbaar maken bij lichtreclames (30-07- 20020346 De gegevens van deze aanvragen kunt 624832 of 20020392 (Foto: Artistic Art/ Liesbeth van der Vis) Naam: Adres: Postcode: Plaats: 1 V 1 COLOFON Eindredactie Gemeenterubriek: Publieksvoorlichting K W5HH Wie nu kiest voor een kennismakingsabonnement, ontvangt Rijn en Gouwe vijf weken vóór zeven uur in de bus. Voor deze 'vrijblijvende kennismaking betaalt u 11,65. hun Daniëldagen.AI hetgeen de deelnemers hieraan aan kennis en vaardigheden heb ben opgedaan gaan ze, in di verse concerten, in de praktijk brengen. Dit gebeurt dus ook in Waddinxveen aanstaande vrijdag. De deelnemers zijn reeds gerenomeerde jonge musici afkomstig uit de gehele wereld. Deze concertavond is dus een buitenkansje voor alle liefheb bers voor strijkkwartetten. Twee jaar geleden waren er ook concerten van de Daniël- masterclasses.Velen hebben dit unieke concert toen bezocht en raakten enthousiast over het schitterende niveau van de uitvoerende musici. Dit jaar dus weer een kans 62 47 67 61 25 70 BINNENGEKOMEN RECLAMEAANVRAAG/INGEDIENDE MELDING 08.30 - 14.00 uur 08.30 - 12.30 uur 19.00 - 20.30 uur met eenvoudige ritme-instru- menten. Gezien de leeftijd van de peuter zal er ook veel worden herhaald, want pas dan krijgt een peuter er plezier in. Het belang rijkste doel van de cursus is: sa men met plezier muziek maken! De cursus wordt verzorgd door mevrouw Ingrid Rietveld, gedi plomeerd en ervaren muziekdo cente die al meer dan 15 jaar ac tief is in de muziek. U krijgt tijdens een van de lessen een CD en een liedjesboek uitgereikt zo dat u de liedjes thuis nogmaals Sociaal raadsvrouw - uitsluitend op afspraak - maan dag tot en met donderdag van 09.00 tot 16.30 uur. spontaan met wat hapjes langs. Een rondje van de zaak eens in de zoveel tijd: alles kan. Dus kom maar een keer langs, dan Indien daartoe aanleiding bestaat kan het proefabonnement geweigerd worden. Voor informatie kunt u terecht bij de afdeling Beheer Open bare Ruimte. OPENINGSTIJDEN GEMEENTEHUIS Alle afdelingen elke werkdag van 08.30 tot 12.30 uur. In de middag kunt u alleen terecht op afspraak. OPENINGSTIJDEN AFVALSTATION, Zuidelijke Rondweg 250 Voor afgifte (grof(vuil en K.C.A. elke werkdag van 10.00 tot 15.00 uur en zaterdag van 09.00 tot 12.00 uur. OPENINGSTIJDEN AFDELING PUBLIEKSZAKEN Balie voor Burgerlijke Stand, Burgerzaken, Reis- en Rijdocumenten: maandag tot en met donderdag vrijdag dinsdag- en donderdagavond SPREEKUREN Burgemeester en wethouders alleen na afspraak via de secretaresses. WADDINXVEEN - De Vre desweek, die loopt van za terdag 21 tot en met zater dag 28 september aanstaande, krijgt dit jaar in Waddinxveen en de regio extra aandacht. De Vredesweek is een lan delijk initiatief van Pax Christi met de Rotterdamse bisschop van Luyn als voor zitter. „Als werkgroep missie-ont- wikkeling en vrede hebben wij besloten de Vredesweek wat groter aan te pakken”, meldt Erna Schwiebbe. „We doen dit in federatief ver band samen met de pa rochies in de buurgemeen ten Boskoop, Reeuwijk-dorp, Reeuwijk- Brug, Zevenhuizen en Moer- kapelle. In Waddinxveen werken wij bovendien sa men met de Samen Op Weg kerken.” Het is de bedoe ling dat in de loop van de week alle katholieke kerken in hun eigen gemeente acti viteiten houden. Zij zullen in de Vredesweek op de maan dag-, dinsdag- donderdag en vrijdagavond een uurtje Telefonische informatie kunt u krijgen op (0182) 624 624 BINNENGEKOMEN KAPAANVRAGEN De volgende kapaanvragen zijn ontvangen: Tel: (voor controle op de bezorging) VERLEENDE SLOOPVERGUNNINGEN/SLOOPMELDINGEN WAARMEE INGESTEMD De volgende sloopvergunningen/sloopmeldingen waarmee is ingestemd zijn verzonden op de tussen haakjes vermelde datum: De gegevens van deze aanvragen kunt u op afspraak inzien bij de cluster Bouw- en Woningtoezicht, telefoon 624 832 of 624 835. open zijn voor bezinning en het bekijken van foto-expo- sities over de gevolgen van de oorlog. Dinsdagavond 24 september is er in de Sint Victorkerk een extra viering met als motto ‘Vrede: Blij ven dromen.’ Voorts staat een ontmoeting met leiders van andere geloofsculturen op het programma. De afsluiting met alle be trokkenen in de federatie is zaterdag 28 september in Waddinxveen. „Vanaf 22.00 uur is in de Ontmoetings- kerk aan de Groensvoorde een bezinningsbijeenkomst”, zegt Erna Schwiebbe. „Daarna steken wij buiten een vuur aan, dat de hele nacht blijft branden. Binnen in het kerkgebouw is een programma met als thema ’Nacht van Verlangen’. Om drie uur in de nacht houden we een stille tocht naar het Oorlogsmonument in de Stationsstraat.Tot slot is er om zes uur een gezamenlijk ontbijt. Over de tijden en details van de activiteiten zullen wij nog nader mede deling doen.” WADDINXVEEN - Op vrij dagavond 23 augusteus zijn er in de grote zaal van Kreater diverse optredens van interna tionale ensembles. Dit kamer muziekconcert staat geheel in het teken van de Masterclass workshops door de leden van het wereldberoemde Daniël- kwartet. Dit strijkkwartet heeft al enkele malen opgetre den in Waddinxveen in het ka der van de jaarlijkse cyclus van Kamermuziekconcerten in de Remonstantse kerk. Het Daniëlstrijkkwartet is in derdaad een wereldberoemd kwartet. Het grootste gedeel te van dit kwartet speelt ook in het Rotterdams Philharmo- nisch Orkest. Jaarlijks organi seren de leden van dit kwartet van een kopje koffie of thee. De tocht gaat door, indien het goed wandelweer is. Kosten voor deelname bedragen 2,50, inclusief 3 kopjes kof- fie/thee. Aan deelnemers die meerijden wordt bovendien een kleine bijdrage aan de autokos ten gevraagd (max. I,-). Voor meer informatie over de wan deltochten kunt u contact opne men met de S.W.W, telefoon (0182) - 615555 of 631932. De volgende wandeltocht is gepland op dinsdag 24 september a.s. WADDINXVEEN - Op dinsdag 27 augustus a.s. organiseert de afdeling seniorenwerk van de Stichting Waddinxveens Wel zijnswerk een wandeltocht voor senioren. Vooraf opgeven is niet nodig, u kunt op de dag zelf van af 9.30 uur inschrijven in de foy er van het Anne Frank-activitei- tencentrum (jan van Bijnenpad). Daar is tevens gelegenheid om ’n kopje koffie of thee te drin ken. Óm 10.30 uur gaat de groep met een aantal auto’s rich ting Driebruggen. Daar start de nen met de HotShots. „Remco wilde altijd al een eigen zaak,” vertelt hij. „Toen hoorden we via een zakenrelatie dat dit te huur stond. Eigenlijk vond ik hem nog te jong, maar met een beetje sturing van achteren moet het lukken, dacht ik.” En sturing heeft hij genoeg: van zijn vader, van Robin Bravenboer en van zijn partner Ron, die zich bezighoudt met de keuken. De HotShots loopt goed. „Donderdag, vrijdag en zater dag zit het hier aardig afgela den,” aldus Remco. „Ik geef me ook voor de volle 100%, als het geen 200% is.” Remco maakt vanaf de opening in mei lange dagen. „Met de verbouwing was ik ook van ’s morgens vroeg tot ’s avonds laat bezig. Ik ben zelfs zelf naar Boskoop ge reden om de planten uit te zoeken. Ik probeer me ook persoonlijk met al mijn gasten bezig te houden. Het is leuk om te horen dat mensen op vrij dagavond ’even naar Remco gaan’ in plaats van naar de Hot Shots.” Vanaf het begin deed Remco ook overal aan mee. „Ook met Wadd’Lekker heb ben we gelijk meegedraaid. We waren natuurlijk nog maar net open en zoiets is een hele in vestering. Maar als je iets wil bereiken, moet je wel. Het is ook heel belangrijk goed om te gaan met je collega’s hier. Ge lukkig heeft iedereen hier on derling een goede band. Als mensen ergens lekker gegeten hebben, kunnen ze bij ons nog even gezellig een afzakkertje en het ver- En Remco is nog meer van plan. „We willen meer thema- avonden, zoals Karaoke, dat was een succes en misschien iets van High Tea middagen, dat is ook helemaal in. Robin heeft al gezegd dat we een beetje kunt zingen. De cursus start 13 september 2002 in Waddinxveen en wordt georganiseerd op vrij dagochtend van 10.00 - 10.45 uur waarna gelegenheid is met elkaar koffie en limonade te drin ken. Het cursusgeld bedraagt 65,- voor leden en 100,- voor niet-leden van De Vierstroom. Dit is inclusief consumpties en cursistenmateriaal. Wilt u meer informatie en/of wilt u zich aanmelden? Belt u dan met De Vierstroom-Zorglijn, te lefoon 0182-594500. van onverlichte reclame op en het en 2 essen in de voortuin van- Cyclus: afvalinzameling, ophalen grofvuil e.d. Instituut Sociaal Raadslieden Gouwebad "De Sniep" Andere belangrijke telefoonnummers in de gemeentegids 20020340 Sweelinckhof 1het gedeeltelijk veranderen en het vergroten van een berging (29-07-2002) 1 van vier appartementen (29-07- Raadhuisplein 1 (0182) 62 46 24 Postbus 400, 2740 AK 62 46 80 www.waddinxveen.nl gemeente@waddinxveen.nl Centraal meldpunt: voor al uw meldingen 62 45 00 54 75 00 herrie gaan maken in Waddinx- 649835). „Het is hier gewoon veen: meer reclame, wat beken- gezellig. Als het druk is, gaan we de artiesten.” Er is dus heel wat te verwachten in september. Ook tweede kerstdag is HotS hots geopend, met een drie of vier gangen menu, (reserveren kan je het zelf zien!” Wingerd 2, het 2002) 20020354 Coenecoop 107, het vervangen de voorgevel (08-08-2002) GEMEENTEHUIS postadres telefax website e-mailadres tocht van ruim 10 kilometer langs de ’Enkele Wiericke’ rich ting Hekendorp. Bij café ’Goe- janverwelle’ wordt een koffie- stop gehouden. Langs de 'Dubbele Wiericke’ gaat de tocht terug naar Driebruggen. Bij terugkomst in Waddinxveen is er in het Anne Frank-centrum nog gelegenheid even met elkaar na te praten onder het genot halen.” Het terras achter de HotShots is zijn grote trots. „Het lag er al, maar was compleet verwaar loosd.We hebben het helemaal opgeknapt.” Met Wandschilde ringen, sfeerverlichting en een vrije doorgang naar de ernaast gelegen Sphinks, ziet het er heel gezellig uit. „We zijn nu ook bijna zover dat mensen met rolstoelen ook naar achter kunnen.We willen het uiteinde lijk ook gaan verwarmen, maar alles op zijn tijd.” Een terras aan de Gouwe ziet Remco vol gend jaar ook wel zitten. „Eige lijk wilde ik die dit jaar al, maar die heb ik niet gekregen. Het duurde al zo lang voor ik de be nodigde papieren kreeg om open te mogen. Dat was wel moeilijk: ik wilde die tent ge woon open hebben, maar de gemeente was erg terughou dend.” Aan de ene kant wel lo gisch, vindt ook Remco. „De Binky Beer en de Robbo’s, die hier voor mij inzaten, hebben natuurlijk veel problemen ver oorzaakt. Er was altijd wel wat. Maar dat is het verleden. Ik wil geen problemen en daar let ik ook echt op. We mogen tot drie uur open blijven en dan is het ook gewoon afgelopen, al is het nog zo gezellig. Ik heb ook een streng deurbeleid: geen mensen onder de 18 jaar. Vaak heb iik ook te veel uitsmijters lopen, maar beter te veel dan te weinig.” Een gezellige tent dus, en daar hoort een terras aan de Gouwe ook bij. „Vol gend jaar heb ik die zeker!” gedeeltelijk veranderen van een 1 van een berging en het het vergroten van een woning aanbrengen van De gegevens van deze aanvragen kunt u op afspraak inzien bij ae cluster Bouw- en Woningtoezicht. Telefoon Ó2L222 J. 624835 Opname in deze publicatie houdt uitdrukkelijk geen uit spraak in over de definitieve besluitvorming. In dit stadium kunt u geen bezwaarschrift indienen tegen een voorgeno men veiling. Wel kunt u uw bedenkingen Kenbaar maken bij de afdeling Beheer Openbare Ruimte. de woning (15-08-2002) van een winkel met woning VERLEENDE KAPVERGUNNINGEN Het rooien van l heeft geen gevolgt schap-, of dorpschoon, als bedoeld in artikel 5.4.2 APV. BINNENGEKOMEN BOUWAANVRAGEN/MELDINGEN De volgende bouwaanvragen/meldingen zijn ontvangen op de tussen haakjes vermelde datum: Informatie over de vergunning(en) kunt u krijgen bij de Clus ter Bouw-en Woningtoezicht. Informatie over de vergunningen kunt u krijgen bij de Cluster Bouw- en Woningtoezicht. Brugweg 98, 1 eik, 1 linde wege bouw woonhuis Zuidkade 175, 1 rode beuk in de pastorietuin van de St. Vic torkerk. De boom is aangetast door een schimmel en kan hiervan niet meer herstellen. De boom zal worden vervangen door een nieuw exemplaar (herplantplicht). uw directe belangen worden geschaad van een - hiervoor genoemde - verleende ring, kunt u binnen zes weken na de ae beschikking een gemotiveerd VERLEENDE BOUWVERGUNNINGEN/ MELDINGEN WAARMEE INGESTEMD De volgende bouwvergunningen/meldingen waarmee is ingestemd zijn verzonden op de tussen haakjes vermelde datum: WADDINXVEEN - Gewoon een leuke tent, waar mensen lekker kunnen eten of na het eten lekker een drankje kun nen drinken, dat is wat Remco de Bie van zijn ’HotShots’ wil maken. En daar komt al aardig schot in. Thema-avonden, zoals de mosselavond op dinsdag en all-you-can-eat spareribs op woensdag worden opgezet, aan het terras achter het eetcafé wordt de laatste hand gelegd en plannen om ’een beetje her rie te gaan maken’ in septem ber zijn in de maak. „Er was in Waddinxveen nooit zoveel,” al dus de jonge eigenaar. „Ik wil hier een goede zaak met goede muziek van maken, zodat de mensen niet meer naar Rotter dam hoeven te gaan. Dan kun nen ze het hier net zo leuk hebben!” Remco, die pas twintig jaar is, woont zijn hele leven al in Rot terdam. Daar heeft hij ook al tijd in de horeca gewerkt. Hij si begonnen in de ’Americain Dream Café’. Als kleine jongen ging ik daar na schooltijd tafels schoonmaken en flesjes uitzoe ken.” Inmiddels heeft hij de Ho reca Vakschool gedaan. Robin Bravenboer, eigenaar van onder andere de Crazy Pianos, Baja Beachclub en de Bar, is zijn gra te voorbeeld. „Robin steunt mij ook. ’Ik ga niet zelf achter de bar gaan staan, dat moet jij doen,’ zei hij, maar met ideeën is hij er altijd om me te helpen.” Dat gaf voor Kees de Bie, zijn vader, uiteindelijk de doorslag om Remco financieel te steu- 20020343 Noordkade, het oprichten 2002) 20020344 Brugweg 73, het plaatsen van een balkonhek (29-07-2002) 20020345 Abr Kroesweg 31, het oprichten van een transformatorsta- tion (30-07-2002) 20020046 Burgemeester Trooststaat 6, het gedeeltelijk veranderen en het vergroten van 20020218 Dorpstraat 19, het oprichten (15-08-2002) Indien uw directe belangen wordt geschaad door de verle ning van de vergunning(en) kunt u binnen 6 weken na ver- Om te voorkomen dat met de bouw/sloop wordt aangevan gen, kunt u binnen dezelfde termijn een voorlopige voorzie ning indienen bij: De president van de Arrondissenments- recntbank, t.a.v. de sector bestuursrecht, Postbus 20302, 2500 EH Den Haag. De president zal dan bezien of met de bouw/sloop mag worden begonnen. WADDINXVEEN - De Vier stroom, de organisatie voor thuiszorg, ouder- en kindzorg en maatschappelijke dienstverlening in Midden-Holland organiseert in september in Waddinxveen een nieuwe cursus "Peuter en mu ziek". De cursus is gericht op peuters (2-3 jarigen) en hun va der, moeder, oma óf opa. Tijdens 6 bijeenkomsten zullen verschil lende peuterliedjes gezongen worden, schoot-, vinger en krie- belspelletjes gedaan worden en zal er muziek gemaakt worden Het terras achter het eetcafe is de grote trost van Remco de Bie, eigenaar van HotS hots. „Volgend jaar heb ik ook een terras aan de Gouwe.” om een uniek concert te be zoeken. Velen vragen zich hoe het toch kan dat Kreater dit kan organiseren. Het ant woord hierop is simpel: Kre ater in Waddinxveen staat lan delijk bekend als een bruisende instelling waar veel kan en ook gebeurt. Groot is het netwerk, met vele musici zijn contacten. Het Daniël kwartet komt graag in Wad dinxveen vanwege ,het fijne concertpubliek’. Vrijdagavond 23 augustus aanvang 20.00 uur in Kreater dit bijzondere con cert. Kaarten a 10,00 te koop aan de zaal of te reser veren bij de administratie van Kreater vanaf maandag 19 au gustus op kantoortijden (tel. 0182-614422). De gegevens van deze aanvragen kunt u op afspraak inzien bij ae cluster Bouw- en Woningtoezicht. Telefoon 624 832 of 624 835 BEZOEK BOUW- EN WONINGTOEZICHT ALLEEN OP AFSPRAAK U kunt alleen bij de sectie Bouw- en woningtoezicht van de afdeling VROM terecht wanneer u daarvoor telefonisch een afspraak heeft gemaakt. Telefoon 624832 of 624835. U hoeft dan niet te wachten en de medewerkers kunnen zich voorbereiden op uw bezoek. Het Wvg-loket in de publiekshal van het gemeentehuis is alleen op maandag en vrijdag tussen 09.00 en 12.30 uur geopend. U kunt alleen op deze dagen terecht bij de Wvg- consulent voor inhoudelijke vragen over de Wet voorzienin gen gehandicapten en lopende aanvragen. Tegen bovenstaande besluiten kunt u bezwaar aantekenen (zie BEZWAAR). Met het indienen van een bezwaarschrift wordt de aanvang van de bouw/sloop niet tegengehouden. Om dat te voorkomen kunt u een verzoek om een voorlopige voorziening indienen bij de president van de Arrondisse mentsrechtbank, t.a.v. de sector bestuursrecht, Postbus 20302, 2500 EH 's-Gravenhaqe. De president beziet dan of met de bouw/sloop mag worden begonnen. 20020352 Kuyperhoeve 27, het oprichten gedeeltelijk veranderen en I (07-08-2002) 20020353 Piet Heinstraat 36, het plaatsen van een berging (07-08- 2002) 20020339 Roemer Visscherstraat 3, het gedeeltelijk veranderen vergroten van de woning (29-07-2002) Wanneer u vindt dat door de verlening var vergunning/bescnikking, kunt u binnen zes weken verzenddatum van de beschikking een bezwaarschrift indienen bij het college van B W (tenzij in de publicatie een andere procedure is vermeld). Informatie over de beschikkingen kunt u krijgen bij de genoemde afdelingen. 20020348 Zuidkade 16-17, het slopen van een woning, winkel en opslagtuimte (05-08-2002J 20020355 Dorpstraat 19, het slopen van een woon/winkelpand (12- 08-2002) zenddatum van de vergunninq(en), hiertegen een veerd bezwaarschrift indienen bij het college van B&W. Met het indienen van dit bezwaarschrift wordt de aanvraag van de bouw/sloop niet tegengehouden. bovengenoemde bomen en houtopstanden jen voor 'aantasting van natuur-, land- II I II. -II—.—. I van de Mozartlaan 36, 1 boom in de achtertuin Nicolaaserf 29, 3 essen en 1 prunus in de achtertuin en 1 berk in de zijtuin Wamaarplantsoen, 1 dode esdoorn in gazon Kastanjelaan 42, 1 dode kastanje in de verharding Jan Dorrekenskade-West 3, 1 dode berk in plantsoenvak 20020347 Aletta Jacobshoeve 11het oprichten van een serre en twee bergingen (01-08-2002) 20020349 Otto-ert 18, het plaatsen van een dakkapel op het voorge- veldakvlak (06-08-2002) 20020350 Henegouwerweg 41het gedeeltelijk veranderen groten van een woning (06-08-2002) 20020351 Abr. Kroesweg 32, het gedeeltelijk woning (07-08-2002) Stuur deze bon in een open envelop zonder postzegel naar: Rijn en Gouwe, Afdeling Abonnementen, Antwoordnummer 10008, 2400 VB Alphen aan den Rijn. “Rijn en Gouwe gaat zorgvuldig om met uw gegevens. Zie voor nadere informatie het colofon van Rijn en Gouwe". - Rectificatie Weekblad van 31 juli 2002 Heemraadwea 2, het plaatsen van een dakkapel op het ach- tergeveldakvlaK. Het registratienummer behoort te zijn: 20020292 BINNENGEKOMEN SLOOPAANVRAGEN De volgende aanvragen om afgifte van een sloopvergunning zijn ontvangen op de tussen haakjes vermelde datum: s,

Weekblad voor Waddinxveen | 2002 | | pagina 3