Voorzitter Hans den Tuinder: Zonnebloemwerk Thuisdiners uit keuken Souburgh vinden nog steeds meer aftrek geeft voldoening’ F jjp iw '’«f I 'X J Geen Tientallen bomen gekapt voor reconstructie Horsten Start seizoen rijbewijs en onder invloed Brigdelessen in Dorsphuis Swanla gospelkoor El Jakim ZEVENHUIZEN - Het in terkerkelijk gospelkoor El Jakim start haar winter seizoen op 5 september met de repetities. Het koor biedt nog plek aan nieuwe leden. Bingo-avond en seizoen- start in De Paddestoel Inloopochtend stomapatiënten 15.329 leuke banen tijdens Randstad's Wervelende Werk Week Openhuis en expositie in galerie Artistique MOERKAPELLE - Galerie Ar tistique houdt van maandag 2 september t/m zaterdag 7 sep tember openhuis. Ook kan men een keer vrijblijvend ko men tijdens een teken-Zschil- derles. De teken-Zschilderles- sen zijn voor beginners en gevorderden, volwassenen en kinderen. De groep gaat een stilleven natekenen en schilde ren en ook leert men hoe je een schilderdoek moet op spannen. Vervolgens kan het schilderdoek worden beschil derd. Inloopochtend chronische pijn 4A ggjj Stl 1l 1^" Juvan doora/1 L J 1^ h I nt 100% nieuwe collectie J LEKKER NIEUW BIJ KINDEREN AAN HET WATER. -3^ '^1 T r~' BB9 - PAGINA 15 WOENSDAG 28 AUGUSTUS 2002 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN (Foto: Artistic Art/Liesbeth van der Vis.) I KINDEREN stonden twee bomen in de verharding die eveneens in slechte staat verkeerden. Takken waren uit de bomen verkeren in een matige tot slechte conditie en zullen op termijn worden gekapt. Mo gelijk dat de gemeente over gaat tot herplant, dan zal in het najaar worden bespro ken: Op het schoolplein van de Eben Haëzerschool aan de meente hierdoor de openba re veiligheid niet meer kon waarborgen. De bomen leverden gevaar op voor voetgangers, fietsers en andere weggebruikers. gevallen. Ondanks dat de scholen door vakantie geslo ten zijn, spelen er wel kinde ren op de pleinen zodat de berken met een noodkap werden gekapt om gevaarlij ke situaties te voorkomen. Uw kopij en/of advertenties voor het Weekblad voorWaddinxveen kunt u inleveren in de daarvoor bestemde bus in de winkel van Artistic Art Photography, K.W. plein 2, Waddinxveen. WADDINXVEEN - Bewo ners van de Elzenhorst, Pep- pelhorst en Wilgenhorst za gen afgelopen week 75 bomen en struiken gekapt worden. De gemeente ging tot die kap over, ter voorbe reiding op een herbestrating en het aanleggen van meer parkeerplaatsen met als uit eindelijke doel de verkeers veiligheid van de Horsten te verbeteren. Na de werk zaamheden zal een deel van het groen terugkeren door herplanting, maar dit zal min der zijn dat er gekapt is om dat er meer parkeerplaatsen zijn gepland. De werkzaam- heden zullen ongeveer een half jaar duren, afhankelijk van de vorst, vermoedelijk kan de herplant in het voor jaar van start gaan. Hoeveel nieuwe bomen en struiken er zullen komen, is nog niet bekend. Vorig jaar zijn voor de bur gers van de Groensvoorde en de Peuleijen diverse com- municatieavonden gehouden om te komen tot een verbe tering van de verkeersveilig heid in deze straten. Er kwa men veel klachten binnen bij het college. Om hieraan ge volg te kunnen geven heeft ZEVENHUIZEN - De Bridgeclub Zevenhuizen GAAT in samenwerking met de heerT. Boef bridgelessen organiseren in Dorpshuis Swanla (Burg. Klinkhamerweg 86). De cursus bestaat uit twaalf lessen. Bij voldoende deelne mers zullen de lessen ge geven worden op woens dagavond te beginnen op 18 september 2002, aan vang 20.00 uur. Opgeven kan bij T. Boef, tel. 0180 - 390087.Voor meer infor matie: S. v.d. Berg, tel. 0180- 63 4101. Wie tussen de 25 en 50 jaar is en in een koor wil zingen, kan langs komen. Vooral tenoren en bassen zijn welkom. Dit seizoen viert het koor haar derde lustrum, dus zal het sei zoen een feestelijk tintje hebben. In april wordt het derde lustrumconcert ge geven. De repetities zijn op don derdagavond van 20.00 - 22.00 uur in de Gerefor meerde Kerk (Dorps straat 106). centrum bedragen 53.000 euro, waarvan door de stich ting Waddinxveen Bejaarden Huisvesting een bedrag van 13.600 euro wordt bijgedra gen. Ook in andere delen van Waddinxveen werden afgelo pen week bomen omge zaagd, al ging het hier om een noodkap. Langs de Bre- derolaan en Koningin Wilhel- minasingel verdwenen vier van de 29 bomen, van deze kon de kap niet langer wor- „In de vakantieweken is het soms improviseren, maar met een beetje goede wil, mensen ta-entrymedewerksters. Be zoekers kunnen gedurende de Wervelende Werk Week deel nemen aan bedrijfsbezoeken bij Konmar/ Super De Boer,Er is de Randstad Interessetest om erachter te komen welk be roep bij u past en er zijn twee workshops: ’Solliciteren is je zelf verkopen!’ en ’een goed curriculum vitae’. Bel voor meer informatie met Randstad Waddinxveen, 0182-303177 of kijk op www.randstad.nl. „In Waddinxveen gaan onge veer veertig vrijwilligers weke lijks op bezoek bij mensen die door hun handicap of vanwege hun vergevorderde leeftijd nau welijks meer de deur uitko men”, legt Hans den Tuinder, voorzitter van de plaatselijke afdeling uit. „Dat bezoek voor ziet in een grote behoefte. Er zit nu eenmaal veel vaart in de samenleving en als je die niet kunt bijbenen, dan loop je gro te kans in een sociaal isolement terecht te komen. Door regel matig op bezoek te gaan probe ren we mensen die er zelf niet meer op uit kunnen gaan, zo goed mogelijk bij de samenle ving betrokken te houden.” Landelijk gezien telt de Zonne bloem meer dan 35.000 vrijwil ligers en 1450 plaatselijke afde lingen. Ook organiseren de afdelingen activiteiten, zodat mensen elkaar kunnen ont moeten. „We zijn in het voor jaar een dag gaan varen met ruim 200 mensen. Aan boord komen de deelnemers leeftijd genoten tegen, oude kennissen, vrienden of buren, die ze in tij den niet meer gezien hebben.” Het creëren van een ontmoe tingsplaats voor mensen die het aantal sociale contacten REGIO - Op de eerste donder dag van de maand is er een In loopochtend voor stomapa tiënten (en eventueel andere betrokkenen) in het Groene Hart Ziekenhuis. Namens de Nederlandse Stomavereniging ’Harry Bacon’ wil o.a. Marja Woutersen en Heiko Lester- huis (ervaringsdeskundigen) graag met patiënten praten. De eerstvolgende inloopochtend is op donderdag 5 september, tussen 10.00 en 12.00 uür, op de polikliniek van de Bleuland- locatie, balie I, Bleulandweg 10, van het Groene Hart Zieken huis te Gouda. Folders met do cumentatie over stoma’s en het leven met een stoma zijn daar ook beschikbaar.Voor meer in formatie: Marja Woutersen, 0180-318580, ’s avonds tussen 19.00 en 20.00 uur. het college gekozen voor de opzet de aansluitende zijwe gen op de Groensvoorde na melijk de Elzenhorst, de Pep- pelhorst en de Wilgenhorst tijdens herbestrating te ver beteren. De drie straten ge lijk herbestraten is niet mo gelijk. Het college heeft slechts financiële middelen vrij gemaakt voor één aan passing. Die ene aanpassing heeft betrekking op een re constructie van de aanslui ting van de Peppelhorst op de Groensvoorde, omdat de- den uitgesteld omdat de ge- ze in het midden van de Groensvoorde ligt, zodat een snelheidsremmende maatre gel hier het meeste effect heeft. Dit is overeenkomstig de wens van de bewoners die vroegen of de lange uitrit Ook de overige 25 bomen van de Peppelhorst naar de Groensvoorde onderbroken kan worden voor een snel- heidsremmend effect. Het budget voor de herbes trating van de drie Horsten is niet opgegaan. Het restant, een bedrag van 140.450 eu ro. zal onder meer worden besteed aan een vernieuwing Jan Dorrekenskade-oost van de entree van het Anne Frankcentrum. De kosten voor de verfraaiing van de entree bij het Anne Frank- De 75 gekapte bomen zijn gekapt ter voorbereiding van een herstrating, na de werkzaamheden zal een deel wor den herplant. Tevens zijn er schilderijen van de Moerkapelse Ingrid van der Vlugt in Artistique te bezichti gen en te koop. De schilderijen zijn onder meer gemaakt in aquarelverf, acrylverf en olie verf en beelden over de na zien afnemen, ligt ten grondslag aan alle activiteiten die de Zon nebloem organiseert. „Of dat nou de bingo-middag of het be zoek aan Diergaarde Blijdorp, de winkeldag of een rondvaart door de Amsterdamse grach ten is”, legt Hans den Tuinder uit. „Wat daarbij steeds meer gewaardeerd wordt, is een ge zamenlijke maaltijd.” Het bestuur van de Zonne bloem afdeling Waddinxveen hoopt dat velen zich zullen aan melden. „Op de eerste plaats als ondersteunend lid”, zegt Den Tuinder. „De Zonnebloem krijgt geen subsidie. Een flink deel van de 10,- die de on dersteunende leden betalen wordt uitgekeerd aan onze af deling. Daarmee kunnen we ons werk gestalte geven in Waddinxveen. Daarnaast willen we graag in contact komen met mensen die zich als vrijwilliger voor de vereniging willen inzet ten. Als vrijwilliger kost het je een paar uur per week om bij mensen op bezoek te gaan. Daarnaast kun je ook meehel pen bij de organisatie van de activiteiten.” Voor meer informatie: Anne- marie Harteveld, tel. 0182- 617421. REGIO - Op woensdag 4 sep tember is er weer van 10.00- 12.00 uur een inloopochtend voor mensen met chronische pijn in het patiëntenbureau op de Jozeflocatie van het Groene Hartziekenhuis in Gouda (in gang Jan van Beaumontstraat). Medewerkers van een patiën tenvereniging voor mensen met chronische pijn weten wat het betekent om elke dag met pijn te moeten leven.Tijdens het in loopspreekuur kunnen patiën ten over deze problemen pra ten met iemand die weet wat u doormaakt.Voor meer informa- tie:André Bandell 0348-502259. WADDINXVEEN - De maan delijkse bingo-avond in De Pad destoel vindt niet op 27 sep tember, maar op 6 september plaats. Dit in verband met een huwelijk van een van de be stuursleden. Aanvang 20.00 uur, de entree is gratis. Kinderen kunnen op woensdagmiddag 4 september bingospelen, van 13.30 tot 15.30 uur. Entree le den: 1,05 en niet-leden: 1,25. Tevens start op maandag 2 september het nieuwe sei zoen bij wijk- en speeltuinver eniging De Paddestoel. Activi teitenprogramma 2002-2003 Wijk- en speeltuinvereniging De Paddestoel: van 13.30 tot 16.00 instuif voor volwassenen. Entree leden: 0,50 niet-le- WADDINXVEEN - Afdeling Waddinxveen van de Natio nale Vereniging de Zonnebloem organiseert in de week van 2 tot en met 6 september een grote ledenwerfactie. Alle Waddinxveeners die nog niet voorkomen op de lijst van ondersteunende Zonnebloemleden worden in die week telefonisch benaderd met de vraag of zij de vereni ging, die zich inzet voor het welzijn van langdurig zieken, lichamelijk gehandicapten en lichamelijk hulpbehoeven de ouderen, met een bijdrage van 10,- willen onder steunen. WADDINXVEEN - Randstad Waddinxveen organiseert van 9 tot en met 14 september de Wervelende Werk Week en wordt op de laatste dag afge sloten met een open dag. Dan zijn alle 320 vestigingen van Randstad in Nederland van 10.00 uur tot 16.00 uur open. Op dit moment heeft Randstad 15.329 leuke banen beschik baar, waaronder orderverza- melaars, heftruckchauffeurs, callcentremedewerkers en da- ZEVENHUIZEN - Op zondag 25 augustus om 21.00 uur zagen surveille rende agenten op de Tweemanspolder in Ze venhuizen een automobi list voor en achteruit rij den vanuit een parkeerplaats. Gezien dit vreemde rijgedrag heb ben de agenten de be stuurder aangesproken en roken een alcohol- lucht. De man blies op de alcoholtesten een A-indi- catie en werd aangehou den en overgebracht naar het bureau. Op het bu reau blies de 22-jarige bestuurder uit Den-Haag 350 Ug/I.Bij controle bleek da man geen rijbe wijs te hebben. Hij heeft inmiddels een proces verbaal gekregen. overlaadt op een kar en de flats in het woongebouw voor zijn of haar rekening neemt. 2,30 niet-leden 2,75. Woensdag van 13.30 tot 15.00 uur jeugdinstuif voor kinderen van 4 t/m 12 jaar. Entree leden €0,60 niet-leden 0,80. Elke eerste woensdag van de maand is er kinderbingo van 13.30 tot 15.30 uur. Donderdag van 20.00 tot 23.00 uur darten voor iedereen vanaf 16 jaar. Entree leden 1,00 niet-leden 1,25 .Tweede vrij- dag van de maand: van 20.00 tot 23.00 uur Klaverjassen. En tree leden €1,25 niet-leden €1,75 Derde vrijdag van de maand van 19.30 tot 22.00 uur kinderdisco voor kinderen van 9 t/m 14 jaar. Entree voor alleg kinderen 1,00.Vierde vrijdag van de maand van 20.00 tot - 23.00 uur bingo, entree is gra tis. Voor meer informatie: www.paddestoel.nl.nu STOOFSTEEG 19 (HOEK ZEUGSTRAAT) GOUDA 0182-672388 J I MERKEN VAN O.A.: DIESEL. BENGH. JEEP. JOTTUM, BRAEZ. CARBONE. RAGAZZI i -> KINDERKLEDING V.A.0 MAANDEN TOT 14 JAAR. WWW.KINDERENAANHETWATER.NL i Dankzij een groot aantal sponsors in Waddinxveen en Gouda beschikt Zorgcentrum Souburgh nu over een handige bestelbus, waarmee de Thuisdiners naar het Anne Francentrum en flat in de directe omgeving worden vervoerd. (Foto: Artistic Art! Liesbeth van der Vis) WADDINXVEEN - De dage- De koffertjes worden door de gelijk kan gebeuren. Bij het lijks in de keuken van Zorg- getrainde rijders zo ingeladen, AFC staat meestal iemand centrum Souburgh versge- dat het bezorgen zo snel mo- klaar die de maaltijden daar kookte maaltijden zijn gaandeweg opgelopen naar de 260 per dag. „I50 Thuisdiners vinden hun weg naar ouderen door heel Waddinxveen”, zegt kok Corno Brouwer. „De afne mers kunnen net als de men sen hier in huis en de bewo ners van de seniorenwoningen wekelijks kiezen uit drie menu’s, waarbij uiteraard reke ning wordt gehouden met diëetvoorschriften. De ene dag is er soep, de andere een toet je.” Het rondbrengen van de Thuisdiners gebeurt door vrij willigers. Sommigen rijden en kele malen per week, anderen minder. Met ieders voorkeur voor bepaalde dagen wordt rekening gehouden. De rijders maken gebruik van hun eigen auto’s, waarmee ze bepaalde wijken bedienen. Zij krijgen een kilometervergoeding en zijn verzekerd. Sinds kort is er, dankzij de sponsoring van diverse bedrij ven in Waddinxveen en Gouda een speciaal busje voor de Thuisdiners die naar het Anne Frankcentrum, de Van der Hooft Staete en de nabij gele gen flats gaan. Een vrolijk ogend voertuig, met de namen van allen die hebben bijgedra gen en een dankbetuiging van Zorgcentrum Souburgh op de buitenkant. die juist in die tijd inspringen en als het nodig is een helpen de hand van eigen medewer kers zijn we nog nooit in de problemen geraakt”, zegt het hoofd van de facilitaire dienst, René Wildschut. „Wij zijn ove- j rigens nog altijd blij met vrij willigers die de maaltijden wil- i len rondbrengen. Hoe meer mensen er op de lijst staan, hoe minder vaak je een be roep op ze hoeft te doen.” Dat de Thuisdiners gewaar deerd wordt lijdt geen twijfel. Als rijder/bezorger zie je al leen maar vrolijke gezichten. „Lekker, ik heb echt trek van daag", meldt een mevrouw die met haar rollator naar de deur komt. Daar staat haar lege koffertje op. Op een galerij staat de deur al open. „Ik zag jullie bus beneden staan en ik dacht: kom, ik ga vast naar de deur, dat spaart weer tijd”, zegt een oudere heer. Dat het rijden van de Thuisdi ners dankbaar werk is staat buiten kijf. Dat het uitermate nuttig is ook. Want dankzij een gezonde, versgekookte maal tijd kunnen mensen voor wie uitgebreid boodschappen doen en zelf koken een te grote op gave is geworden langer zelf standig blijven wonen. En dat is Maandag het algemene streven in Wad- uur dinxveen: zorg naar de mensen toebrengen. Bij die zorg hoort den:€ 0,75. Dinsdag van I9.30 zeker een dagelijkse warme tot 22.00 uur handwerkclub maaltijd. voor volwassenen./intree leden tuur: bloemen en vogels in combinatie met muziek. Het werk is te omschrijven als ma gisch realistisch. Ook zijn er ontwerpen te zien voor onder meer een decor en muurschil deringen, deze zijn gemaakt in aquarelverf. Verder zijn er nog enkele portretten, clowns en landschappen te bewonderen. De expositie is te zien tot eind november. Artistique (Kerkewater 4) is te telefonisch te bereiken op: 079-5931708/ 06-22638817, de openingstijden zijn: maan dag, donderdag en zaterdag van 9.00 t/m 12.00, dinsdag van 9.00 t/m 16.30, vrijdag avn 13.30 t/m 16.30 en van 18.30 t/m 20.00, woensdag en don derdag vanaf 19.30 of volgens telefonische afspraak. ff-' Ui n Ln! 1 Sm*' na - - -7-

Weekblad voor Waddinxveen | 2002 | | pagina 15