Elke ochtend... Peter Zijderhand aan de slag bij twee clubs ^dgdbeJdorp gaat weer van start Bridgeseizoen Bridgeclub Honkvast ’Astma, thuis en op school’ met sportseizoen Jazzdans- en Turnvereniging TOOS start weer Positief 2001 voor het Streekarchief Goede start Groeneweg De Gouwe MOERKAPELLE - De voetbal club Groeneweg maakte een goede start in de eerste beker ronde van de strijd om de Am stel Cup. Op het goed bespeel bare veld in Moerkapelle werd de club met die naam met 0-4 verslagen. De Zevenhuizenaren hadden al gauw succes door een doelpunt van Guido Stuurman. Na een fout in de verdediging van de thuisclub maakt Leon van Vliet er 0-2 van. Na een hakbal van Van Vliet scoorde Maurice Eckhardt de derde treffer. Een overtreding van Lennard Tepper leverde Groeneweg een straf schop op, die werd benut door Maurice Eckhardt 0-4. Bij Moerkapelle kwam Patrick Zwarteveld in de tweede helft in het veld voor Edwin Regters Bij Moerkapelle ontbraken Rob van Leeuwen, Lennaert Visser, Mark Huisman en Alexander Hertog (beiden geschorst) en de gebles seerde Emiel Lobbenzoo.Van de rest van het beker programma gingen vanwege de regen slechts vier wedstrijden door. De uitsla gen: Oudewater (za)-Waddinx- veen 0-1 (doelpunt Robin Leu- nissen), CVC Nationale zwem- Mane scoort Naturistisch zwemmen gaat in september van start Hockeyclub start seizoen kampioenen bij Van Uden met clinic bij Be Fair vierdaagse ::2002 Verrassing Zijderhand Brandenburg PAGINA 19 WOENSDAG 28 AUGUSTUS 2002 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN Rijn en Gouwe WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN (0I8I) 21 96 12 UITSLUITEND VOOR BEZORGKLACHTEN r-,v TTX^b. (Foto: Artistic Art/Liesbeth van der Vis.) Naam: Adres: Postcode: Plaats: K W$HH Indien daartoe aanleiding bestaat kan het proefabonnement geweigerd worden. gaat trainen, maar in de toe komst de scheidsrechterscur- sus wil volgen. niet bolwerken tegen ESTO: I-2. Gisteravond werd de tweede ronde gespeeld. De derde ronde Op de donderdag en vrijdag Uw kopij en/of advertenties voor het Weekblad voor Waddinxveen kunt u inleveren in de daarvoor bestemde bus in de winkel van Artistic Art Photography, K.W. plein 2,Waddinxveen. Vorig seizoen zijn nieuw ge start de free style jazz voor tieners, een turnuur voor vol wassenen (dames en heren), een acrogymuur voor kinde ren en volwassenen en een 55+ sportfit les die in samen werking tussen de Stichting Welzijnswerk Waddinxveen enTOOS op donderdagmid dag wordt gegeven. Ook deze lessen zijn weer in het nieu we lesrooster te vinden. Nieuw voor dit seizoen zijn een extra baltiekuur voor jongens en een extra acrogy muur voor kinderen en vol wassenen omdat er vorig sei zoen veel vraag naar deze lessen was. De lessen worden gegeven in de zalen De Dui kelaar (Zuidplas), De Staring- laan (Vondelwijk), de J. Post- laan (Componistenbuurt) en het Coenecoop College. Voor meer informatie: 0182- 632931 of www.tooswad- dinxveen.nl. WADDINXVEEN - Jazzdans- en Turnvereniging TOOS start in september weer met de gymnastiek-, jazz-, aerobic-, turn-, spring- en trim-lessen. De lessen voor volwassenen (vanaf 12 jaar) starten vanaf maandag 2 september, een week later vangen ook de kinderlessen aan.Totaal wordt er per week ruim 75 uur sport bij TOOS aangeboden in 65 verschillende lessen. Dit seizoen heeft de vereni ging twee nieuwe docenten erbij: Gerdien Lindhout voor de free style jazz c.q. street dance en Emmie de Graaff bij de ouder en kindgym en be- wegingslessen. Er is voor elke leeftijd (van I tot en met cir ca 70 jaar) wel wat bij. Zo biedt TOOS; gymnastiek voor jong en oud, trimmen en aerobic voor dames en he ren, jazz voor jong en oud, ouder- en peutergym, jazztiek, baltiek en kleu-tergymnastiek. ZEVENHUIZEN - Na de zomerstop begint 7 sep tember het naturistisch zwemmen weer. De natu- ristische zwemvereniging ’Puur Natuur’ huurt onder meer het zwembad de Koornmolen. De verbou wing van het bad is nog niet gereed; er kan echter al vanaf de eerste zaterdag in september naturistisch worden gezwommen. Wie bloot wil zwemmen kan vrijblijvend kennismaken met de vereniging. Zaterdag 7 september van 16.30 uur tot 18.00 uur is de start van het naturistische zwemseizoen, dat zal duren tot eind april. Tel.: (voor controle op de bezorging) WADDINXVEEN - Door sponsering is de naam van de WADDINXVEEN - Ook dit jaar start Hockey Club Waddinxveen (HCW) het seizoen met een open dag gecombineerd met een hockey clinic op het terrein aan de Sniepweg (achter het evenemententerrein). Iedereen die wil kennisma ken met de hockeysport is op deze Open Dag van harte welkom.Van I 1.00 uur tot 13.00 uur wordt op het grasveld voor alle be langstellenden (jong en oud) een hockey clinic ge geven door trainers van HCW. De club zorgt voor hockeysticks, belangstellen den moeten wel zelf sport- schoeisel en gemakkelijke (sport)kleding meenemen. Tevens is op de Open Dag informatie over HCW te krijgen en kan men zich aanmelden als lid. WADDINXVEEN - De voetbalvereniging Be Fair heeft de oefenwedstrijd te gen Argon uit Mijdrecht met I -0 gewonnen door een doelpunt van Lamini Mane. Moerkapelle verloor op eigen veld met 0-1 van Rohda’76, dat scoorde door Roel van Holstein. Groeneweg boekte in Ze venhuizen een 3-2 over winning op Alphen, dat op 8 september de competitie begint tegen het Goudse DONK. De Zevenhuizena ren namen een 3-0 voor sprong door doelpunten van Dennis van Vliet, Mauri ce van Dam en Guido Stuurman. Net voor rust werd het uit strafschop 3-1 en daarna 3-2. WADDINXVEEN - Gou- webad 'de Sniep’ organi seert alweer de 33e Natio nale zwemvierdaagse. Deze zwemvierdaagse zal plaats vinden in het zwembad van Waddinxveen van maandag 2 tot en met vrijdag 6 sep tember. Er zijn dus vijf avonden om vier keer te zwemmen, zodat er een avond gemist kan worden. Kosten voor deelname be draagt zes euro, de afstan den zijn 250 of 500 meter en daarna vrijzwemmen. Er wordt gestart in twee tijd blokken te weten 16.00 tot 18.00 uur en 18.00 tot 20.00 uur. Na het banen- zwemmen is het recreatie- bad en bij goed weer ook het buitenbad nog open voor vrijzwemmen. Kinderen kunnen een extra zakcentje verdienen met de verkoop van spulletjes en oud speelgoed op de kin- dervrijmarkt. Ook kan men zich laten sponsoren door te zwemmen voor het Ro nald McDonald Kinder fonds. WADDINXVEEN - De zorginstellingen in Midden-Holland gaan intensief samenwerken om astma onder kinderen grote bekendheid te geven. De Vierstroom, de organisatie voor thuiszorg, ouder- en kindzorg en maatschap pelijke dienstverlening in Midden-Holland, het Groene Hart ziekenhuis, het Hofpoortzieken- huis, GGD Midden Holland, apothekers en huisartsen in de regio werken nauw samen met het astmafonds. Op 18 september start er in Waddinxveen een kindercursus. Eén op de tien kinderen op de basisschool heeft astma. In iedere klas zitten dus wel twee of drie kinderen met astma.Voor het Astma Fonds is dit een aanleiding om in sa menwerking met de gezondheidsinstellingen in de regio cursussen over astma voor kinde ren en hun ouders te starten. In deze cursus leert u en uw kind hoe met astma zo goed mogelijk te leven is. De cursus bestaat uit zes bijeenkomsten van 75 minuten. De cursus is bedoeld voor kinde ren van groep 5 t/m 8. Op een speelse manier komen verschillende onderwerpen aan de or de. Er worden spelletjes gedaan, zoals een quiz, kwartetspel, puzzels en rollenspelen. Kin deren leren wat astma is, hoe ze het uit kun nen leggen aan klasgenootjes, hoe de medicij nen werken, hoe ze zo gezond mogelijk kunnen leven en wat ze kunnen doen als ze geplaagd worden vanwege hun astma en hoe ze door middel van ’warming-up’ oefeningen beter aan sportactiviteiten mee kunnen doen. Astma is ’lastig’. Het is niet te voorspellen wanneer een kind klachten krijgt. Perioden van benauwdheid en perioden zonder klach ten wisselen elkaar af. Dit kan veel invloed zetbaar zijn bij de Zevenhuize naren. Voor Moerkapelle wordt het in de vierde klasse met weer clubs uit de Leidse regio lastig om weer de nacompetitie te halen. Dennis Jager is gestopt, Peter Zijderhand vertrokken, Ron Kievit herstellende na zijn ziekte en voorts raakte Emiel Lobbenzoo geblesseerd. Rob van Leeuwen ontbrak ook in de te laten zien. Bij Groeneweg floot ik de laatste twee seizoe nen al de wedstrijden van het vijfde elftal. Ik ken veel voetbal lers van Groeneweg". Bij Moerkapelle lukte het niet de promotie naar de derde klasse te maken. Een paar maal waren de blauwwitten er dicht bij, maar op het laatst kwam de ploeg toch een stukje tekort. „Vorig seizoen hadden we moeten promoveren. Het elftal was het beste waarin ik bij Moerkapelle heb gespeeld. Dat hebben we vooral bewezen te gen SC Boszoom, een club waar veel verenigingen proble men mee hebben. Wij wonnen uit met 4-0 en thuis met 3-1. Wij hebben het echter laten liggen tegen Oudewater, dat degradeerde. Van Oudewater verloren we tweemaal. Ook onder trainer Kees Verbree hebben we de kans gehad om te promoveren. Maar toen ging Berkel door. Onder zijn opvol ger Arie van der Laan zaten we in een Leidse afdeling. We had den toen een goede eerste helft met een plaats bij de eer ste drie. Daarna hebben niet veel punten meer gehaald", zegt Peter Zijderhand, in het dage lijks leven op de hoofdboek houding bij het Waddinxveense bedrijf Gafco-Altron, dat in de wijk Coenecoop is gevestigd. Momenteel is Peter Zijderhand niet helemaal fit. Hij heeft nog last van een liesblessure. Die hij in de nacompetitie opliep. De blessure wordt behandeld door Ad van der Kraan, de verzorger van Moerkapelle. „Ik denk dat ik op 70, 75 procent van volle dig fit zijn zit. In het IJsselschild- toernooi van Gouderak heb ik 25 minuten meegedaan tegen Dilettant en afgelopen zondag in de eerste helft van de oefen varen spelers die de nieuwko mers graag met raad en daad ter zijde zullen staan. Honkvast is niet alleen een ver eniging voor leden. Ook wie zo af en toe een spelletje bridge wil spelen is welkom. Het is mogelijk om eerst een paar avonden langs te komen om de sfeer proeven voordat men lid wordt. Honkvast is als vereni ging aangesloten bij de Neder landse Bridgebond zodat deel genomen kan worden aan bondswedstrijden, ruitenboer, districtsviertallen- of -paren wedstrijden, etc. Bovendien ontvangen de leden het bonds blad Bridge. De contributie be draagt 40,- per jaar. Daarvan worden tevens de bijzondere avonden gefinancierd, zoals de Kerst-, Paas- en Einddrives. Voor meer informatie: Kees Anker (0182 610656)ofTeus de Beer (tel. 0182 617668) of e- mail naar n.steensma@wana- doo.nl. te begeleiden. Samenwerking met streekarchieven in Woer den, Alphen aan den Rijn en Schoonhoven leidde in 2001 tot de ontplooiing van een aantal initiatieven, die in de loop van 2002-2003 uitgevoerd worden. Deze bewegen zich op de gebie den van educatie (ontwikkeling van een gezamenlijke lesbrief voor het middelbaar onderwijs), digitalisering (één website voor de archieven in het Groene Hart) en vastlegging van de ge schiedenis van Marokkaanse im migranten (het videoproject Boughaz) in het Streekarchief Hollands Midden. Wie nu kiest voor een kennismakingsabonnement, ontvangt Rijn en Gouwe vijf weken vóór zeven uur in de bus. Voor deze vrijblijvende kennismaking betaalt u 11,65. zwemclub Gouwestaete veran derd in Van Uden De Gouwe. Twee leden van deze club heb ben het afgelopen weekeinde weer furore gemaakt door na tionaal kampioen te worden op de vijf kilometer vrijeslag in getraind door Willem Dek- Open Water. De zomerse lange- baan hebben op het dagelijkse leven van deze kin deren en hun ouders. Kinderen kunnen zich onbegrepen en onzeker voelen. Soms moet een verjaarspartijtje afgezegd worden omdat het vriendje een kat of hond heeft Als je daar allergisch voor bent kun je er erg benauwd van worden. Soms slaat de benauwdheid toe bij inspanning. ’Ze vinden me vast niet aardig, ik kan haast nooit mee spelen’, denkt een kind al gauw. Pesten en schelden komt maar al te vaak voor. Daar wordt een kind onzeker van.Voor ouders kan de opvoeding van een kind met astma daar door moeilijk zijn. Astma is ook ’lastig’ omdat de klachten vooral ’s nachts optreden en het kind overdag gewoon weer naar school kan. De gevoeligheid van de luchtwegen is in de nacht en vroege ochtend groter. Benauwdheid kan een kind uit zijn slaap houden.Tegen de tijd dat het kind naar school gaat, gaat het weer beter. Het kind lijkt gezond, maar het zit wel in de klas te gapen. ’Stuur uw kind wat vroeger naar bed’ is een goed bedoeld, maar kwetsend advies van de leerkracht.Voor een leraar op school is het soms moeilijk om in te schatten wat de gevolgen van astma voor het kind in de klas betekent: ’Eva vindt gym nastiek vast niet zo leuk, ze gaat zo vaak aan de kant zitten’. De cursussen worden begeleid door fysiothe rapeuten en specialistisch verpleegkundigen die een speciale aantekening hebben om deze cursussen te mogen geven. Deelname aan de cursus kost EURO I 1,34. Voor meer informatie kunt u contact opne men met De Vierstroom-Zorglijn, 0182- 594500. WADDINXVEEN - Bridgeclub Honkvast start op donderdag 5 september het nieuwe bridge seizoen. De competitiewedstrijden en diverse drives zullen ook nu weer gespeeld worden in Het Zuidhonk (Zuidplaslaan 552). Een oproep in het Weekblad van Waddinxveen in juni heeft geresulteerd in een flinke toe name van het aantal leden. Honkvast zal, gelet op de erva ringen in het afgelopen eerste jaar, niet groter worden dan maximaal zestig leden om zo nog op goed niveau met elkaar te bridgen en het ook gezellig te houden. Zodra het ledental het toelaat zal er een A- en een B-lijn op gezet worden, waardoor het mogelijk is in competitiever band de onderlinge krachten te meten. Er is dus nog ruimte voor nieuwe leden.Voor begin nende bridgers geldt, dat zij veel kunnen leren van meer er- wedstrijd tegen Alphen speelde ik ook. Groeneweg, terug in de vierde klasse, is ingedeeld met voornamelijk Rotterdamse ploegen en enkele streekclubs als Haastrecht en Lekkerkerk. Persoonlijk had ik liever in een streekafdeling gezeten. Rotter damse verenigingen zeggen mij niet zoveel. Het doel bij Groe neweg wordt handhaven. In de praktijk betekent dat een plaats WADDINXVEEN - De Wad dinxveense tennisser Ralph Zij derhand zorgde in het interna tionale tennistoernooi van TEAN in Alphen aan den Rijn voor een verrassing. Hij ver sloeg de Australiër Luke Smith, die 600ste staat op de interna tionale ATP-ranking en behoort tot de top acht van het toer nooi met 3-6, 6-3, 6-3. Vervol gens verloor Zijderhand van de Antilliaan Jean Julien Rojer met 7-6,6-3. Zijderhand: „In de eer ste set zat ik dicht bij winst. Ik had echter al tweeënhalf uur eerder op de baan gestaan. En deze jongens slaan een tempo hoger. Ook Rojer staat ronde de 800ste plaats op de ATP- lijst". Minder succesvol verliep het toernooi bij zijn vroegere vereniging Leimonidas in Den Haag. De Waddinxvener werd daar in de eerste ronde in drie sets uitgeschakeld. tuur van 22 graden werd ge zwommen. Hoewel het niet de bedoeling was bleek er in ver band met de waterhuishouding stroming te staan, heen stroom tegen en terug stroom mee. Dit beinvloedt de tijden negatief, maar slimmerikken wisten wat voordeel te putten uit het in schatten van de stroomdraad. Geers en van Berkel kwamen uit in de klasse 55+ en werden onbedreigd kampioen van Ne- Olympia-Gouda, derland. Beiden kregen onder weg kramp, maar zij gaven geen krimp en zwommen deson danks de afstand uit in respec tievelijk één uur 25 min. 48 sec. en één uur 39 min.2l sec. in de middenmoot. Voor de winterstop moeten de punten worden gehaald. Groeneweg heeft veel jonge spelers. De se lectie is breder dan in Moerka pelle", zegt Zijderhand die afge lopen zondag een uur meespeelde in de oefenwed strijd tegen Alphen (3-2). De aanvaller Jarno van Dorp, die naar de marechaussee is ge gaan, zal niet meer wekelijks in- MOERKAPELLE/ZEVENHUI- ZEN - Het gebeurt niet vaak dat voetballers van Moerkapel le overgaan naar Groeneweg of andersom. In mei besloot Peter Zijderhand (26) het eerste elf tal van Moerkapelle te verrui len voor dat van Groeneweg, de club waarvoor hij als junior al uitkwam. Toch blijft Zijder hand nog aan de voetbalvereni ging Moerkapelle verbonden. Samen met Lammert Hertog gaat hij in het nieuwe seizoen de A-junioren trainen en daar mee werken aan zijn opvolgers. Peter Zijderhand heeft er ne gen jaar voetbal in Moerkapelse hoofdmacht opzitten. De zoon van wethouder Martin Zijder hand vertelt: „Van mijn zesde tot zestiende jaar heb ik bij Groeneweg gevoetbald. We woonden in Zevenhuizen, mijn broer speelt er ook. Door on enigheid kwam ik destijds bij Moerkapelle terecht. Ik speelde eerst een seizoen in de A-juni oren, maar kwam in het volgen de seizoen in het eerste elftal. Eerst als middenvelder, de laat ste twee jaar als centrale ver dediger. In de afgelopen compe titie heb ik ook aan de linkerkant gespeeld. Begin no vember kreeg ik een verschil van mening over de training met trainer Andre Ramsteijn. Ik heb toen mijn aanvoerdersband ingeleverd. Het seizoen heb ik normaal afgemaakt. Na de UEFA Cupfinale tussen Feye- noord en Borussia Dortmund had ik opnieuw een gesprek met Ramsteijn. Hij bleef bij zijn mening over de training. Ik heb de andere dag het overschrij vingsformulier opgehaald bij Groeneweg. Ik hoop daar cen traal in de verdediging te kun nen spelen.Van trainer Cor Ha- zebroek krijg ik de kans om dat tief-Nic. Boys 2-2, WDS-Nieu- werkerk 4-6. ONA speelde met 0-0 gelijk tegen het zaterdag- Boskoops/Waddinxveense team van DSO uit Zoetermeer. Edu Braafheid werd met een ro de kaart uit het veld gezonden. Het zaterdagteam van Gouda won met 0-1 van Gouderak door een doelpunt van Cerezo Tupamahu. Gouda wordt dit sei zoen ker (ex-ONA). Een door inval- baan competitie werd het Iers geteisterd Rohda’76 kon het weekeinde onderbroken door de NK 5 en 10 km. De twee masters Nic.Geers en Judith van Berkel hadden ingeschreven op wordt komend weekeinde afge- de 5 km vrijeslag welke zaterdag werkt. Op het programma staan: in de Waranda te Oosterhout zaterdag: Sportief-Be Fair, Oude- bij regen en een watertempera- water-Moerkapelle, Gouda- Alexandria’66, CVC Reeuwijk- Bergambacht, WDS-Rohda’76, Soccer Boys-DSO, Jodan Boys- Spirit, Floreant-Perkouw, zondag I september: Stolwijk-Woerden, Groeneweg-Waddinxveen, Om- moord-Moordrecht, Haast- recht-Gouderak, Ammerstol- Bodegraven, Bergambacht-Oudewater, Dilet- tant-GSV, RVC33-HION, ESTO- Nieuwerkerk, ONA-Floreant, WSE-VEP, UNIO-DWO. eerste bekerwedstrijd tegen Groeneweg (4-0 verlies). Van de junioren kwam Robin Reig- wein over. Een jongeling die over een goede trap in het lin kerbeen beschikt. „Ik hoop dat het er volgend jaar meer zullen Twee nationale zijn", zegt Peter Zijderhand, die de A-junioren van Moerkapelle ZWeiTI" WADDINXVEEN - Jan Midden dorp is vertrokken als trainer/coach van het vrouwen team van de waterpoloclub Brandenburg. De Waddinxvener voert een verschil van inzicht over bepaalde zaken als reden aan voor zijn vertrek uit Biltho- ven. Middendorp (46) was in het afgelopen seizoen succesvol met Brandenburg. In de strijd om het kampioenschap van Nederland werd nipt met 8-7 verloren van Het Ravijn, dat de titel opeiste. Middendorp vindt dat een ver deelde ploeg niet optimaal kan presteren. Hij werkte daarvoor onder meer van De Gouwe (he ren en dames) en DONK (da mes). Het is niet bekend wat De Waddinxvener in het nieuwe seizoen gaat doen. De meeste clubs zijn voorzien van een trai ner. Bovendien wil Jan Midden dorp alleen werken bij een club waar hij het gevoel heeft iets te kunnen bereiken. De Waddinx vener wordt bij Brandenburg opgevolgd door Nick Vroon, de voormalige trainer van PSV Peter Zijderhand (rechts) in actie voor Groeneweg in de oefenwedstrijd tegen Alphen. In Moerkapelle gaat hij samen met Lammert Hertog de A-junioren trainen. GOUDA - Het Streekarchief Hollands Midden heeft een goed verlopen jaar achter de rug, zo blijkt uit het onlangs verschenen jaarverslag 2001 van het Streek archief. Op veel gebieden werd meer bereikt dan verwacht en een aantal interessante projec ten werd in gang gezet. Zo kon den gedurende heel 2001 door lopend exposities in de tentoonstellingsruimte van het Streekarchief gerealiseerd wor den. Meer dan duizend extra be zoekers genoten van onder meer Gouds plateel, woonhui sinterieurs van 1800 tot 1950 en de schatten van de 200 jarige Vrijmetselarij in Gouda. Ook de educatieve activiteiten namen in het afgelopen jaar sterk toe. Honderden leerlingen van de hoogste groepen van de basis school, middelbare scholieren en studenten van de hogeschool kregen algemene archiefintro- ducties of thematische inleidin gen. De onderwerpen hiervan liepen uiteen van kennismaking met oud- en geheimschrift tot genealogie, Gouda en water, en de Middeleeuwen. De vernieuwde website trok meer dan 12.000 bezoekers. Hierdoor verminderde het aan tal bezoeken aan het Streekar chief zelf, zodat de studiezaal- medewerkers meer tijd hadden om de individuele bezoeker in de studiezaal te informeren en Reeuwijk-Bodegraven 5-7, Spor- Stuur deze bon in een open envelop zonder postzegel naar: Rijn en Gouwe, Afdeling Abonnementen, Antwoordnummer 10008, 2400 VB Alphen aan den Rijn. “Rijn en Gouwe gaat zorgvuldig om met uw gegevens. Zie voor nadere informatie het colofon van Rijn en Gouwe". e

Weekblad voor Waddinxveen | 2002 | | pagina 19