Kind noch kraai BUURT BEMIDDELING Steltlopers te gast op oogstfeest 1 De speelbieb’ gaat weer open Informatieavond over borstvoeding jü*' 5 Colofon MEDISCHE DIENSTEN Kunst en Kitsch c KERKDIENSTEN NEDERLANDS Dorpsleven HERVORMDE KERK 9 Op een kier Depressie Opgespaard leed (0182-322 488) t I I f l> I I i i i s 'r ft i Ft M i L - PAGINA 7 WOENSDAG 28 AUGUSTUS 2002 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN X MID- Groens- De steltlopers zijn uitgenodigd om hun kunsten te vertonen op het oogstfeest. (Foto: pr.) Groens- De Morgenster, Sterrenlaan zondag 9.30 uur ds. J. de Jong 17.00 uur ds. C.D. Zonnenberg De Hoeksteen, Esdoornlaan zondag 9.30 uur ds. A.W. van der Plas 18.30 uur ds. H. Schipaanboord Bethelkerk, Bilderdijklaan zondag 9.30 uur ds. C.D. Zon nenberg 17.00 uur ds.T. van ’tVeld, Ede Immanuëlkerkgemeente, Prin ses Beatrixlaan zondag 9.30 uur ds. C. de Jong sr. Sectie ’De Rank’, confessio- neel-hervormde gemeenschap, Coenecoopcollege zondag 10.00 uur ds. M. de Boer VOOR SPOEDEISENDE HUIS ARTSENHULP BUITEN KANTOORUREN Weekblad voorWaddinxveen is een onafhankelijk weekblad, dat in een oplage van 15.300 exemplaren wordt uitgegeven en verspreid in Waddinxveen, Moerkapelle en Zevenhuizen. Weekblad voorWaddinxveen verschijnt op woensdag. Uitgever Dagblad van Rijn en Gouwe B.V. Alphen aan den Rijn Redactie Sanne van der Kolk 0172-420512 E-mail: weekbladvoorwaddinxveen@ rijnengouwe.nl Kopij dient uiterlijk op maandag 16.00 uur in het bezit van de redactie te zijn om in aanmerking te komen voor plaatsing. Bijdragen per e-mail of op floppy verdienen de voorkeur. Bezorging Telefoon: 0181-219612 onderwerp aan bod waarbij moeder, kind en (borstvoe ding centraal staan. De eerste avond is op dinsdag 3 sep tember en gaat over het be lang van borstvoeding.Tijdens de tweede avond (donderdag 3 oktober) wordt gesproken over de kraamtijd en het ge zin en de baby. De derde avond (dinsdag 5 november) staat in het teken van het voorkomen en oplossen van problemen. De laatste avond (donderdag 12 december) gaat over gezonde voeding en het afwennen van de borst. Daarna begint de serie weer opnieuw. Het is ook mogelijk om maar één of twee avon- renleven werd in beeld gebracht door de vlegeldorsers uit België met de vlasverwerking en vorig jaar bracht de ringrijdersvereniging uit Walcheren de sfeer naar een onge kend hoogtepunt. Dit jaar zijn de steltlopers de trots van het Oogst- feestcomité. De opening van het oogstfeest is om 10.00 uur en wordt verricht door de ordebewaarder uit vroeger tij den: de koddebeier van het dorp. Dit gebeurt op het boerenerf naast de Gereformeerde Kerk (Dorpsstraat). Ook een schapendrijver komt naar het Oogstfeest. Herderin Carla Gerfin zal met haar kudde een aan tal demonstraties geven. Negen jaar lang deed zij dit met haar Haagland- se Schaapskudde van het zeldzame Schoonebeeker Schaap. Op het feest zal zij dit doen met de schapen van het ras Scottish Black Face. Ze krijgt daarbij steun van Border Col lies, dit zijn honden die zich volledig op de schapen kunnen concentre ren en de schapen als het ware hyp notiseren en zodoende de opdrach ten van de herderin perfect kunnen uitvoeren. Deze demonstraties vin- ZEVENHUIZEN - Eigenlijk ko men de kunsten van de konink lijke Steltenlopers uit het Belgi sche Merchtem nu beter van pas in de overstroomde gebie den van Duitsland. Immers, de oorsprong van deze vereniging stamt uit het jaar 1945 toen het gehucht Largevelde door overs tromingen onbereikbaar was en de bewoners alleen op stelten de bebouwde kom van Merch tem konden bereiken. Maar op zaterdag 7 september zullen ze in Zevenhuizen zijn, voor een demonstratie op stelten tijdens het jaarlijks terugkerende oogstfeest. Het Oogstfeest in Zevenhuizen bracht de afgelopen jaren elke keer weer tussen de 30.000 en 40.000 mensen uit de wijde omgeving op de been die het evenement bezochten. Volgens de jarenlange traditie wordt het Oogstfeest gehouden op de eer ste zaterdag in september. Dit jaar dus op 7 september, alweer de twaalfde editie van dit grootse eve nement. Het Oogstfeest is een evenement dat traditioneel het thema volgt van zowel de sfeer van het oude boe ren- en dorpsleven, als de herbele ving van de historie in en rond Ze venhuizen. In de afgelopen jaren werd het feest opgeluisterd met op tredens van de schutterijen uit Geertruidenberg en Brielle, het hoe den te volgen. Het bijwonen van de avond is geheel vrijblijvend. De avond begint om 20.00 uur en duurt tot ongeveer 22.00 uur en vindt plaats op de Pr. Beatrix laan 98. Er wordt een bijdrage van 2,50 euro gevraagd ter be strijding van de onkosten.Tij dens de avonden zijn er boe ken te leen, elektrische kolven te huur en handkolven te koop. Ook is er materiaal ter on dersteuning van de borstvoe ding te koop.Voor telefo nisch hulp en/of informatie over borstvoeding: Nel Veen man, tel. 0182-619964. Vanwege het succes van vorig jaar is het culturele evenement ’Kunst en Kitsch’ geprolongeerd. Een pro gramma waarin een deskundige de voorwerpen van toen taxeert tegen de waarde van nu, aangevuld met een stukje geschiedenis en oor sprong van het artikel. De Stichting Oud Zevenhuizen-Moerkapelle ver zorgt de organisatie hiervan.Van 11.00 tot 15.00 uur houdt een erva ren taxateur zitting in de Rabobank. Aansluitend aan Kunst en Kitsch zal van 15.00 tot 17.00 uur een veiling worden gehouden van oude voor werpen afkomstig uit het museum 'Ons Verleden’ van de historische vereniging. Het betreft voorwerpen waarvan het museum meerdere exemplaren in haar bezit heeft Daarom wordt nu, met toestem- ming van de eigenaren, tot verkoop overgegaan. De schrijver van het boek Verdwij ning op de Rottemeren, zal zijn boek in de boekwinkel van Van Delft aan de Dorpsstraat signeren. Hans van Korije groeide op in Ze venhuizen, maar ondanks dat veel in het boek op fantasie berust zullen de bewoners van Zevenhuizen de polders en de bijzonder plekken in en rond het dorp herkennen. Naast de 'grote' evenementen zijn er de aloude activiteiten voor jong en oud in en rond de Dorpsstraat. Zoals het kinderplein, het stoom- treintje van Bram Heij, de oude am bachten, rommelmarkt, hondenge- hoorzaamheidstrainingen, het rad van avontuur, braderiekramen, de stands, en de podia met onder meer line-dancing, het jeugdorkest van de Kleine Trompetter,The Thunder birds, slagwerkgroep ’Afslag 9’ en lokale groepen op het podium bij Albert Heijn en gezellige terrassen. Kantoor Zijde 30 2771 EN Boskoop Fax:0172-212168 Advertenties Telefoon 0172-2II731 E-mail: verkoopboskoop@rijnengouwe.nl Advertenties kunnen tot dinsdag 11.00 uur worden opgegeven, IM’ers (ingezonden mededelingen) tot maandag 16.00 uur. GEREFORMEERDE KERKEN Ontmoetingskerk, voorde zondag 9.30 uur pastor G. Mar tini ROOMS-KATHOLIEKE KERK St-Victorkerk, Zuidkade zondag 9.30 uur Communievie ring, pastor M. Ameling dinsdag 3/9 19.00 uur Eucharis tieviering, pastor A. vd Helm BAPTISTENGEMEENTE ICHTHUS Gebouw Kreater, Kerkstraat zondag 10.00 uur spreker: de heer H. van Hal REMONSTRANTSE GEMEENTE (in samenwerking met de Vrij zinnige Hervormden) Kerkgebouw Zuidkade zondag 8 september 10.00 uur drs. Ch.Van der Leest RAFAEL GEMEENSCHAP WADDINXVEEN Het Trefpunt, Stationsstraat zondag 10.00 uur spreker: Ar jan Muilwijk WADDINXVEEN - Moeders en aanstaande moeders kun nen maandelijks terecht op de informatiebijeenkomsten van Borstvoedingorganisatie LLL. Deze worden gehouden bij LLL-leidster Nel Veenman thuis en zijn bestemd voor ie dereen die meer wil weten over borstvoeding. Ook ba by’s zijn van harte welkom. Alle facetten van het geven van borstvoeding komen aan de orde en de aanwezigen krijgen ruimschoots de gele genheid om vragen te stellen of ervaringen te vertellen. Binnenkort start een serie van vier informatiebijeenkom sten. Per avond komt er een Bij buurtbemiddeling bestaat geheimhouding. Bovenstaand voorbeeld komt uit een andere gemeente in Nederland De namen en omstandigheden zijn vanwege de privacy veranderd. Heeft u overlast van uw buren of bent u verwikkeld in een bu renruzie, bel dan buurt-bemid- deling Gouda: 0182 528888. Nu mevrouw Verheul een open oor vindt voor haar verhaal, stromen er steeds meer woor- J.C. Baas, Jan Dorrekenskade- Oost 36, Waddinxveen, tel. 0182-632051. Dierenkliniek 'Pieter Bas’, me vrouw WWM. Smits en J.B. Cramer, Prins Bernhardlaan 79, Waddinxveen en Hoge Gouwe 21, Gouda. Voor spoedgevallen ieder weekeinde spreekuur volgens afspraak, tel. 0182- 610462 of 0182-516876. Dierenkliniek Zevenhuizen, drs. M.C. Pilgram, Zuidplasweg la, Zevenhuizen, leder weekeinde spreekuur volgens afspraak, voor spoedgevallen tel. 0180- 631451 of 06-1 I 163246, voor minder dringende vragen: vra- gen@dierenkliniekzevenhui- zen.nl. Meneer Luyken stapt op hoge poten naar buurtbemiddeling. Of we niet wat kunnen doen aan de vunzigheid en goorheid bij de buurvrouw. Het loopt werkelijk de spuigaten uit. Nie mand bemoeit zich met deze vrouw, terwijl ze helemaal aan het verpieteren is. Ze heeft Mededeling: De regeling ’medische week enddienst’ is uitsluitend be doeld voor dringende gevallen, waarvan de behandeling niet tot de eerstvolgende werkdag kan wachten. Hoewel de hele zaak eigenlijk niets voor buurtbemiddeling lijkt te zijn, gaat een vrijwilliger bij de buurvrouw langs. Het gaat om mevrouw Verheul, een alleenwonende vrouw van in de veertig. Ze doet de deur op een kiertje open en kijkt haar angstig aan. De vrijwilliger zegt dat ze komt kijken hoe het met haar gaat en of ze even binnen mag komen. Aanvankelijk wei gert mevrouw Verheul. Wie haar dan wel gestuurd heeft? Mevrouw Verheul slalomt ach teloos om de rommel heen en gaat in de enige vrije leunstoel zitten. Haar haren lijken net een ragebol en ze kijkt wat ver wilderd om zich heen. De kat vertoont kale plekken op haar vacht en draait om haar benen. Na enig aandringen is mevouw VERSLAVINGSZORG I DEN-HOLLAND Pamassia, psycho-medisch cen trum, IJssellaan 2-2a, 2806 TK Gouda. Tel.nr. 0182-563500, fax.nr. 0182-563521Bereikbaar maandag t/m vrijdag 09.00- 17.00 uur. ber (in week 36) bent u weer welkom, elke veertien dagen op woensdagmiddag van 13.30 - 15.30 uur en zaterdagmorgen van 10.00 - 11.30 uur voor het lenen van speelgoed. Wie ’de Speelbieb’ niet kent, kan vrijblijvend komen kijken. Leden van ’de Speelbieb’ kun nen speelgoed lenen dat past bij de ontwikkeling van het kind op dat moment. Bovendien kan speelgoed worden uitgepro beerd voordat de ouder tot aanschaf overgaat. Naast een uitgebreid assortiment aan on der meer bewegingsmateriaal, puzzels, constructiespeelgoed en gezelschapsspelletjes is er ook speciaal speelgoed be schikbaar voor kinderen met DE BRUGGEN RESTAURANT DE BRUGGEN Sterren laan 2 Zondag 22 september 11.00 uur pastor J.L. Delhaas, I e zon dag vd herfst, 19e zondag na Pinksteren, Soekkot kind noch kraai. Ze verwaar loost haar huishouden en ver geet het vuilnis buiten te zet ten. Dat betekent dat er allemaal vieze luchtjes naar hen toestromen: rottend afval, kat- tenstront en andere muffigheid. Nu het warmer wordt, neemt de stank alleen nog maar toe. Weekeinddienst dierenarts: A.H.M. Hermans en J.C.H. van Dorst, Kattensingel 17, Gouda, tel. 0182-510958; Woubrech- terf 42, Waddinxveen, tel. 0182- 6131 12. Kleine huisdieren spreekuur voor spoedgevallen ieder weekeinde volgens af spraak. CHRISTELIJK AFGESCHEIDEN GEMEENTE Kerkgebouw Dorpstraat woensdag 28 augustus 19.45 uur kand. G. Blankers zondag 9.30 en 17.00 uur ds. K. v.d. Belt woensdag 4 september 19.45 uur ds. J.G. van Tilburg Ontmoetingskerk, voorde zaterdag 19.00 uur Eucharistie viering, pastor A. vd Helm GEREFORMEERDE KERK (VRIJGEMAAKT) Kruiskerk, Passage zondag 09.30 uur ds. K. de Vries, Alphen ad Rijn 16.30 uur ds. E. Brink HuisArtsenPost Midden-Hol- land (HAP MH) Jan van Beaumontstraat 4 2805 RR Gouda tel. 0182- 322 488 OUD-GEREFORMEERDE GEMEENTE IN NEDERLAND Kerkgebouw Mercuriusweg: 10.00 uur leesdienst 18.30 uur leesdienst Want zij heeft niemand besteld „De buren maken zich be zorgd over u en ik kom kijken of ik iets voor u kan doen.” Uit eindelijk gaat ze overstag. De vrijwilliger van buurtbemidde ling schrikt inderdaad van de puinhoop in huis. Overal slinge ren kleren rond, dozen met le ge flessen bedekken de vloer en het aanrecht in de keuken staat vol met vuile vaat en lege kattenvoerblikjes. Het vuilnis staat her en der verspreid en de vloer is aangekoekt met drek. Alle auteursrechten en databankrechten ten aanzien van (de inhoud van) deze uitgave worden uitdrukkelijk voorbehou den. Deze rechten berusten bij Rijn en Gouwe B.V c.q. de betreffende auteur. WADDINXVEEN - De school vakantie loopt ten einde, dat betekent dat speel-o-theek ’de Speelbieb’ haar deuren aan het Waddepad in Waddinxveen- Noord weer opent. ’De speel bieb’, is gevestigd in het school gebouw van de voormalige Dick Brunaschool. Enkele maanden geleden is de speel-o- theek binnen dit gebouw ver huisd naar een eigen ruimte. Tijdens de ’Open dag’ op I juni j.l. hebben de medewerkers van de Speelbieb, die nieuwe ruim te al gepresenteerd aan de le den en andere belangstellen den. In de schoolvakantie is er vervolgens hard gewerkt om de inrichting verder te vervolma ken. Vanaf woensdag 4 septem- JEHOVA’S GETUIGEN Koninkrijkzaal, Burgemeester Trooststraat 10.00 uur Openbare toespraak I 1.00 uur Wachttorenbespre- king Dienstdoende apotheek: Dagelijks vanaf 17.30 uur en in het weekeinde: Dienst Apo theek Midden-Holland, Ronsse- weg 138, Gouda. Telefoon 0182-698820. Meneer Luyken en zijn vrouw zijn al een paar keer aan de deur geweest, maar ze vertikt het om open te doen. „Ze gaat overdag nooit de deur uit. Al leen ’s nachts glipt ze naar bui ten en waart dan als een soort spook door de wijk. Mijn vrouw vindt dat nogal eng. Ze is bang dat ze gekke dingen gaat doen.” Nog altijd is er een groep van dertig Belgen die de kunst van het stelten lopen beheerst. Zij komen echter niet naar Duitsland, maar naar Ze venhuizen om er op de houten stok ken te paraderen. Want daar vindt op zaterdag 7 september het jaar lijkse Oogstfeest plaats. De stelten lopers zijn letterlijk en figuurlijk het hoogtepunt van dit boerenfeest. Al meer dan vijftig jaar reist de groep de wereld af om de kunst van steltenlopen uit te dragen. Dit jaar treden zij onder meer op in Zuid- Korea,Texas, Dallas en op de tradi tionele ommegangen in Brugge en Gent (Belgie) en dus ook in Zeven huizen. Gekleed in de Belgische drie kleur, begeleiden de blokkenloop- sters en een bruisende muziekselectie een dertigtal stelten lopers. In een parade waarin de hoogte van de steltenlopers als maar hoger wordt en waarbij de laatste steltenlopers meer dan zes meter boven de grond zullen para deren. 'Als de klokken luiden, dan komen de reuzen naar buiten’, zo luidt een gezegde. De geschiedenis spreekt van de zogenaamde Omme- gangsreuzen, die nu hun ommegang op het Oogstfeest zullen maken. De demonstraties vinden plaats om 12.00, 13.00 en 14.45 uur. ALGEMEEN MAATSCHAPPE LIJK WERK De Vierstroom Spreekuur: Maandag t/m don derdag van 09.00 tot 10.00 uur. Bezoek en postadres: Stations straat 12, 2741 HS Waddinx veen. Telefoonnummer: 0182 - 623 040. Na 10.00 uur wordt u au tomatisch doorverbonden met de Zorglijn centralist die uw boodschap aanneemt. Inloopspreekuur Consultatie- buro Waddinxveen per l-l- 2001maandag 11.00-12.30 uur. een geestelijke of lichamelijke achterstand.’De Speelbieb’, een activiteit van de Stichting Wad- dinxveens Welzijnswerk, is be doeld voor alle kinderen uit de gemeente Waddinxveen tussen 0 en 12 jaar. Deze activiteit kan plaatsvinden dankzij de enorme inzet van een enthousiaste groep vrijwil ligers. Deze groep overweegt ’de Speelbieb’ ook op een avond open te gaan stellen. Daarvoor is er echter wel be hoefte aan uitbreiding van de groep. Hebt u interesse voor vrijwilligerswerk bij ’de Speel bieb’, neemt u dan contact op met de S.W.W, telefoon (0182) - 631932 of per e-mail: sww@stww.nl. Verheul bereid iets over zich zelf te vertellen. Ze is na haar scheiding in een depressie ge raakt. De rechter heeft haar verboden haar kinderen nog te zien. Langzamerhand is me vrouw Verheul haar vrienden kwijgeraakt en is ze steeds meer alleen komen te staan. Haar familie wil niets meer van haar weten. „Ik heb alleen mijn kat nog,” zegt mevrouw Ver heul. Ze is angstig en durft nau welijks de straat op. Bang om mensen tegen te komen. Alleen in het duister van de nacht waagt ze zich buiten en maakt dan snel een ommetje. Eigenlijk kan het haar allemaal niets meer schelen. Daarom doet ze ook niets meer in haar huis en laat ze alles verslonzen. Brugkerk, Kerkweg-Oost zondag 9.30 uur dr. P.J. Visser, Den Haag 17.00 uur ds. A.W. van der Plas den naar buiten. Alsof ze al tij den geen mens meer heeft ge sproken en al het opgespaarde leed een uitweg vindt. Het is voor de persoon van buurtbemiddeling duidelijk dat deze situatie zich niet leent voor een bemiddeling tussen buren. Deze vrouw heeft hulp nodig. Met haar toestemming schakelt buurtbemiddeling de GGD in. Die komt langs als er sprake is van verwaarloosde woninghygiëne en vervuiling. Ze zorgt er ook voor dat er hulpverleners in actie komen om mevrouw Verheul bij te staan. den plaats om 11.00, 12.45 en 14.00 uur. Naast de Gereformeerde Kerk zal een echt boerenerf ontstaan, ouder wetse gezelligheid dus. Opgeluisterd met een tentoonstelling van een aantal soorten van het bekende Ne derlandse hoenderras. Eeuwen gele den gaven dieren met deze kenmer ken de eigenaar status en waren erg kostbaar. Ook raskonijnen, schapen en andere kleine aaibare dieren zijn aanwezig op het boerenerf, waar te vens een boerenkoffietafel zal staan. De traditionele tentoonstelling biedt weer een aantal ’nieuwe’ ge restaureerde tractoren. Naast de tractoren organiseert de firma Vis ser een skeeler-clinic voor kinderen van 6 tot 12 jaar op het Catges- plein. De bekende Dries van Wijhe, oud nationaal marathon schaats kampioen en winnaar van vele ma rathons op natuurijs waaronder die van de Rottemeren, zal deze clinic verzorgen. Spoedeisende huisartsenhulp U kunt alleen na een telefoni sche afspraak voor spoedeisen de huisarstenhulp buiten kan tooruren: - op werkdagen van 17.00 uur ’s avonds tot 08.00 uur 's och tends - op zaterdag, zondag en feest dagen terecht bij: I wl mi O a I 5 I; tl I I i i FM L.

Weekblad voor Waddinxveen | 2002 | | pagina 7