I Statenfracties voelen voor Watergebied naast toekomstige wijk Triangel geopend argumenten plan Bentwad Waddinxveen veel verschuldigd aan overleden Charles Wijnen I Braderie Souburgh krijgt een Chinees tintje Gemeente verwijdert aanhangwagen Kennismaken met materialen I - Beroofd van tas Scooterrijdster ten val Cursus country line-dance GLOBAL Toekomst plan Bentwoud wordt nu onzeker Winterkinderkledingbeurs in het Zuidhonk Onverzettelijk Woningbouw Consumentendagen: do. en vr. 10.00 - 21.00 uur ia. 10.00 - 17.00 uur 140,- 375,- |M Steven Spielberg Specialist in het ontwerpen van matrassen voor mensen met rugklachten €69,- €375,- €89,- FABRIKANT VAN BEDDEN MATRASSEN W...,. PAGINA 11 WOENSDAG 11 SEPTEMBER 2002 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN Wijlen Charles Wijnen was I6 jaar PvdA-raadslid in Waddinxveen. Bert J. Woudenberg k k heden voor diverse andere maat schappelijke organisaties en het in tergemeentelijk samenwerkingsor gaan Midden-Holland. Opmerkelijk was ook zijn inzet voor de docu mentairefilm Shoah van Steven Spielberg, waarvoor hij interviews afnam. Het oud-PvdA-raadslid zette zich vooral in op het gebied van het so- ciaal-cultureel werk en dan in het bijzonder het jongerenwerk. Bij de totstandkoming van destijds het jeugd- en jongerencentrum De Bon- kelaar (Beukenhof), de ontmoetings plek ’t Gemaal (Kanaaldijk) en ande re voorzieningen voor de jeugd was hij sterk betrokken. Charles Wijnen fungeerde zelfs als onbetaald adviseur toen er in het gemeentehuis op het gebied van het personeelsbeleid orde op zaken moest worden gesteld. Zijn dagelijks werk als Directeur Personeelszaken had hem daarvoor bij de ministeries van Justitie en van Verkeer en Wa terstaat en de Rijksluchtvaartdienst op Schiphol bood veel kennis van zaken en ervaring geboden. Het afhalen van de kleding gaat als volgt: Kleding en/of geld kan men op dinsdagavond ophalen. De mensen waarvan de ach ternaam begint met A t/m K van 19.30 - 20.00 uur en van L t/m Z van 20.00 - 20.30 uur. te verwijderen. Echter, ondanks eerdere belof ten om de aanhanger weg te halen heeft de eigenaar ook nu nog altijd geen actie genomen. Omdat de bewoner eerst de gemaakte afspraak niet nakomt en vervolgens ook de brief met daarin een toezegging tot toe passing van bestuursdwang ne geert, wordt de bestuursdwang op kosten van de eigenaar uit gevoerd. De gemeente zal in de toe komst mogelijk vaker optreden tegen aanhangwagens en der gelijke die te lang op de open bare weg geparkeerd staan. Im mers, deze zijn vaak een doorn in het oog van omwonenden. verbinding tussen de flora en fauna uit het toekomstige Bentwoud en de Krim- penerwaard. De waterplas is gelegen te genover het asielzoekerscentrum. In het streekplan Zuid-Holland Oost is opge nomen dat er een aantal ecologische verbindingszones wordt aangelegd tus sen de Krimpenerwaard en het Bent woud. Tevens is in het streekplan de mo gelijke inrichting per zone aangegeven. De inrichting van deze zone op Wad- dinxveens gebied als waterberging is hiermee in overeenstemming. De nieuwe waterberging heeft een waterbergend oppervlak van ca. 1,8 ha; het hele gebied is 4 hectare groot. Een gemeentelijke waterberging achter de groencomposte- ring aan de Tweede Bloksweg 54 B is ge- oud-WD-wethouder en thans bur gemeester van het Limburgse Heel, Karei van Soest. dempt voor de uitbreiding van het com- posteringsbedrijf. In ruil daarvoor heeft het Beyerinck B.V. de waterberging aan gelegd aan de Zuidelijke Rondweg. De inrichtingstekening is vervaardigd door het projectteam Bentwoud van de Dienst Landelijk Gebied van de provincie Zuid-Holland. De meerkosten voor de inrichting van deze recreatief/ecologi- sche verbindingszone komen voor reke ning van Beyerinck B.V.. Hiervoor is een tweetal subsidies verstrekt: Groene Sub sidie van de provincie Zuid-Holland en subsidie in het kader van de Kwaliteits impuls Groene Hart van de rijksover heid. Het Natuur- en Recreatieschap Reeuwijkse Plassen is bereid het gebied te beheren en te onderhouden. BEDDEN VOOR STARTERS SEN1ORBEDDEN EXCLUSIEVE BEDDEN BEDDEN EN SCHUIFWANDKASTEN OP MAAT Zuidplaspolderweg 11 Moordrecht tel.: (0182) 375022 route: afslag Gouda/Moordrecht - industrieterrein Uw kopij en/of advertenties voor het Weekblad voor Waddinxveen kunt u inleveren in de daarvoor bestemde bus in de winkel van Artistic Art Photography, K.W. plein 2,Waddinxveen. WADDINXVEEN - Al staat de toekom stige wijk Triangel alleen nog op papier ingetekend, het omliggende recreatiege bied in de vorm van een waterplas met groen ligt er al. Afgelopen week opende L.E. van der Sar, gedeputeerde van de provincie Zuid-Holland de waterberging aan de Zuidelijke Rondweg, dit is een nieuw stukje recreatief ecologische ver bindingszone tussen de Krimpenerwaard en het Bentwoud. Het bestaande populierenbos ten wes ten van de Zuidelijke Rondweg (tussen de Tweede Bloksweg en de waterber ging) is in het inrichtingsplan opgeno men. Het gebied heeft een recreatieve functie voor de toekomstige woonwijk De Triangel. De zone vormt voorts de Paul van Gessel. De laatste maakte Charles Wijnen mee als lid van de fractie Progressieven, waarbinnen PvdA, D66 en PSP destijds met el kaar samenwerkten. Onder de aanwezigen bevonden zich verder het voltallige college van Burgemeester en Wethouders, di verse raadsleden, veel oude politie ke vrienden uit binnen- en buiten land en Waddinxveens WADDINXVEEN - De politie in Waddinxveen is op zoek naar twee jongens die op 5 septem ber, rond 22.30 uur, op de Bloe- mendaalseweg ter hoogte van de tunnel onder de A20, een 16-jarig meisje uit Waddinx veen hebben beroofd van haar tas. Het meisje fietste over de Bloemdaalseweg toen onder de tunnel een van de jongens haar dwong te stoppen en haar tas pakte. Vervolgens gingen beide jongens er rennend vandoor in de richting van Gouda. BOXSPRING OP WIELEN POWER MATRAS VOOR MENSEN MET OVERGEWICHT nis vooraf ging, haalden diverse sprekers herinneringen op aan het werk en leven van Charles Wijnen, die ook een echte familieman was. Tot de sprekers behoorden niet al leen zijn dochters Henriette en Pau line, die ook namens hun moeder Adeline spraken, maar ook pastor dr.Ad van der Helm, oud-PvdA-wet- houder dr. Martin Kraaijestein en het voormalige PSP-raadslid drs. In diverse sectoren van de samenle ving heeft de Waddinxvener zijn sporen achtergelaten.Tot het laatst toe zette hij zich op vasthoudende wijze in voor mensen van alle leeftij den, zoals het voorzitterschap van de stichting voor het gerenoveerde dierenparkje in het Burgemeester Warnaarplantsoen. Ook bekend van hem zijn z’n adviserende werkzaam- stemden. Démoed gaf aan dat beide plannen in allerlei opzich ten (terugdringen verstedelij king, natuurontwikkeling, com binatie van bos en water (red) helemaal niet lijnrecht tegen over elkaar staan. Doordat het debat uitliep zal de tweede spreektermijn in ok tober plaatsvinden. Dan ook zal gedeputeerde Van der Sar een kleine waslijst met vragen be antwoorden, die onder meer door Groen Links werden ge formuleerd. Maar voor de toe komst van de integrale aanpak van de droogmakerijen, zoals de initiatiefnemers van het Bentwad die voor ogen staat, lijkt het politieke fundament gelegd. Inleveren kan in de maten 92 t/m 182. De verkoop is dinsdag van 13.30 uur - 17.00 uur. Van de opbrengst wordt tien pro cent ingehouden, dat bedrag komt geheel ten goede aan twee kinderen van het Foster Parents Plan. Tassen mogen niet mee naar binnen, deze kunnen worden afgegeven bij de deur. Tijdens de verkoop is er kinderopvang. WADDINXVEEN - Stichting Waddinxveens Welzijnswerk organiseert al een aantal jaren de cursus ’Kennismaken met materialen’ voor senioren. Op maandag 16 september en woensdag 18 september gaan er weer twee groepen van start. Deze handvaardigheid- cursus, die wordt gegeven in het Anne Frank-activiteitencen- trum aan het Jan van Bijnenpad, duurt tien weken. Elke twee weken wordt er een nieuwe techniek aangereikt. Deze keer zal onder meer aandacht wor den besteed aan Sinterklaas en Kerstmis. De kosten voor deel name bedragen 4,55 per keer inclusief materiaal. Er is zowel op de maandagmorgen als de woensdagmorgen van 9.30 - 11.30 uur plaats voor en kele cursisten. Belangstellenden kunnen zich aanmelden bij de S.W.W, telefoon (0182) - 631932. schut. „Er komt een Chinese puzzel- speurtocht, waarvoor de ant woorden in de diverse kramen dergelijk te vinden zijn. Waaiertjes, de eerste BEDBODEMS VANAF NASA MATRAS VOORMENSEN MET GEWRICHTSKIACHTEN MATRASSEN VANAF fractie van mening dat de doel stellingen die aanvankelijk be oogd werden met een Bent woud ook, en zelfs beter gerealiseerd kunnen worden met een Bentwad. Wat betreft de kosten: behalve de inrich- tingsfinanciering is ook de ex ploitatie van belang.” Zijn conclusie is dat Gedepu teerde Staten in er niet in ge slaagd zijn het alternatieve plan voldoende te weerleggen. Het Bentwadplan verdient nader onderzoek, waarin de be treffende waterschappen na drukkelijk betrokken te dienen te worden, zowel ten aanzien van de waterberging als kwali teit. Wel is voor uitwerking van het alternatieve plan nog nader onderzoek nodig. Dit geldt ook voor economische componenten uit het plan zoals het winnen van zand. Het plan voldoet volgens de WD-fractie aan een ontwerp dat meer rekening houdt met de kwaliteiten van het gebied en aan voortschrijdend inzicht. Het feit dat GS hecht aan oor spronkelijke doelstellingen is volgens Helder legitiem, maar zijn fractie is van mening dat de doelstellingen deels zijn achter haald. Ook Hans Démoed (CDA) en Mat Poelmans (D66) hielden een pleidooi, dat de opstellers Bijzonder is ook de bemoeienis van Charles Wijnen en anderen bij de totstandkoming van de woonwijk Zuidplas. Hij ageerde fel tegen de naar zijn mening eentonige en saaie opzet van het eerste gedeelte van de wijk.Wie nu door de Zuidplas wandelt ziet een duidelijk verschil tussen de eerste reeksen woningen uit de jaren tachtig van de vorige eeuw en de huizen die in een latere periode zijn gebouwd. Tijdens de drukbezochte gedenkbij- eenkomst in de Ontmoetingskerk (Groensvoorde), die aan de begrafe- hoedjes, lampions en allerlei andere Chinese dingetjes wor den verkocht. Er komt ook weer een kleinschalige rom melmarkt met vooral oude, nog bruikbare spulletjes." Zestien kramen zijn al gevuld, onder meer door de Vereniging Vrienden van Souburgh die weer een grote loterij houdt. Verder kunnen verenigingen, charitatieve instellingen en mensen met een hobby een kraam huren. Een bar en een terras horen eveneens tot de uitrusting van de braderie, die als het weer het toelaat zoveel mogelijk bui ten zal worden gehouden. Een groot bord bij de ingang van het zorgcentrum kondigt het evenement al aan. Charles Wijnen, die tijdens zijn ac tieve leven met zijn vrouw de halve wereld rondreisde en tot voor kort nog dacht een bezoek aan Damas cus te kunnen brengen, was een man van principes. Daar was hij fei telijk niet van af te brengen. Hij was helder in zijn standpunten en had een directe, eerlijke manier van werken. Een markante man met een onafhankelijk geest die goed luiste ren kon, die begrip had voor de zor gen van een ander, voor de zwakken opkwam en dan rebels kon zijn, te gendraads en overzettelijk. Hij kon ook groeien in zijn gevecht tegen het burgerlijke, de middelmaat en met snelle zinnen mensen om hem heen stimuleren. Daarbij stond hij gauw op politieke lange tenen, maar voor hem telde alleen waarvoor hij zich altijd onvermoeibaar inspande en dat waren de mensen in Wad dinxveen waarvan hij wilde dat met hen in alle omstandigheden recht vaardig moest worden omgegaan. Bovendien had de jeugd voor hem de toekomst en was hij altijd voor hen in de weer om ze voor te be reiden op een goede toekomst in de maatschappij. Het leven van Charles ’Wijnen was nog niet af. Hij wilde nog veel doen en had nog veel plan nen. Zijn krachtige lichaam en zijn sterke geest zijn echter te vroeg ge veld. Het is voor de achterblijvers echter de overtuiging dat Charles Wijnen niet van hen is weggegaan, maar alleen is voorgegaan. WADDINXVEEN - Een 19-jari- ge scooterrijdster uit Reeuwijk is op woensdag 4 september even na 15.00 uur met het voertuig ten val gekomen op de Kanaaldijk. De Reeuwijkse reed in de richting van de Kanaal straat toen zij even voor de kruising .Kanaaldijk/Schieland- weg ten val kwam. De Reeuw ijkse werd met pijn aan de heup, arm en schouder overge bracht naar hét Groene Hart ziekenhuis. WADDINXVEEN - De ge meente Waddinxveen heeft een aanhangwagen met afval aan de Sint Victorplein, die al langer dan twee maanden op de openbare weg geparkeerd staat, afgelopen vrijdag verwij derd. De eigenaar van de aanhang wagen kreeg daarover twee weken geleden een brief, waar in de gemeente de eigenaar in de gelegenheid stelt de aanhan- Voor meer informatie: Hilda ger alsnog binnen twee weken van der Sloot, tel. 0182-610819 of Hanny de Vries, tel. 0182- 617889. DEN HAAG/REGIO - Of het oorspronkelijke plan Bent woud ooit wordt uitgevoerd is hoogst onzeker geworden. Dat er meer water in het plan moet stond al vast maar na het debat, afgelopen week in de provinciale Staten commissie Groen,Water en Milieu, begint het alternatie ve plan Bentwad kansrijk te worden. Een meerderheid van de statenfracties is voor. bestreden. Dit is een belangrijk element voor de ontwikkeling van de sierteelt tussen Bo skoop en Hazerswoude. De fractie heeft voorts oog voor de cultuurhistorische waarde van het gebied. De toezegging dat in het oorspronkelijke ont werp hiermee rekening gehou den zou worden is niet geëffec tueerd. Het grotendeels open landschap van het Bentwad (overigens ook in het Bentveld- ontwerp uit 1995) voldoen hieraan. Naar de mening van de fractie is het recreatieve/toeris- van het plan Bentwad hoopvol tische aspect beter beargumen teerd in het Bentwad- dan in het Bentwoudplan”, aldus Hel der. Elders in zijn pleidooi stel de hij: „De argumenten in het voorstel van GS tegen het al ternatieve plan vindt onze frac tie onvoldoende onderbouwd, te defensief en te weinig inge geven door nieuwe ontwikke lingen en voortschrijdend in zicht. Zo is de behoefte aan een oerbos discutabel., Bezoekers- onderzoek in recreatieschap pen, toont aan dat water veel positiever scoort dan een ro buust bos. De combinatie van verschillende landschappen in het alternatieve plan geeft een positieve impuls wat betreft de natuurwaarde. Voorts is onze De initiatiefnemers van het Plan Bentwad, Waddinxvener Jan van Leeuwen en Boskoper Hans Smit, toonden zich zeer tevreden na afloop van het de bat in de Statencommissie. Zelfs de PvdA, die vasthield aan het oude Bosplan, gaf aan, dat het Bentwoud wél aan de zoge naamde Watertoets moet vol doen. De andere grote fracties, WD, D66 en het CDA, die sa men een meerderheid vormen, benadrukten, dat door de verander de inzichten op het ge bied van waterheer en recreatie het plan Bentwoud inmiddels achterhaald is en pleitten voor een vervolgtra ject voor het Bentwad. Zoals bekend is hierin wel ruimte voor een bos, maar zal een groot gedeelte van de droog makerijen ten zuiden van de Hoogeveenseweg veranderen in een waterrijk landschap met nog enige speelruimte voor landbouw. Jan van Leeuwen benadrukte in zijn inleidend woord de opstel ling van de het waterschap en het hoogheemraadschap. Deze laatste heeft aangegeven het niet doorgaan van het Bentwad als een gemiste kans te zien. Voor Rijnland is het van groot belang meer water in het pol dergebied te realiseren. Het Bentwad voorkomt, dat elders in de regio bij extreme regenval agrarisch gebied onder water moet worden gezet. Jan Helder (WD) deelde de mening, dat het Bentwadplan uit oogpunt van adequaat wa terbeheer voor de toekomst goede mogelijkheden biedt. „De waterschappen benadruk ken dat door de toename van verharde oppervlakte (zoals het ITC en PCT terrein), slootdempingen, verhevigde re genval, bodemdaling enz. zich WADDINXVEEN - Een nieuwe cursus country line-dance voor volwassenen start op dinsdag 17 september in buurtcentrum ’de Boog’ (C. Huygenslaan 2). Iedereen is welkom om mee te doen. De cursus wordt ver zorgd door twee gediplomeer de instructrices, Diny en Moni que. Het begint om 20.00 uur en de entree bedraagt 2,50 per persoon. Voor meer infor matie: tel. 0182-615283. een watercapaciteits- en kwali- teitsprobleem voordoet. De inrichting volgens Bentwad geeft mogelijkheden voor cala miteitenberging en ontlasting van het boezemstelsel van de Rotte. Naast vergroting van de bergingscapaciteit biedt het plan mogelijkheden voor ver betering van de waterkwaliteit. In de Noordpolder kan moge lijkerwijze zoute kwel worden WADDINXVEEN - De herfst en winter komen er weer aan, daarom organiseert Het Zuid honk een winterkinderkleding beurs op maandag 23 en dins dag 24 september. De inname van de kleding is maandag avond van 19.00 - 21.00 uur en dinsdagochtend van 09.00 uur - 10.30 uur. De kleding moet schoon, heel en enigszins van deze tijd zijn. WADDINXVEEN - Op de Goudse begraafplaats ’IJsselhof’ is zaterdag middag 31 augustus Waddinxveens oud-PvdA-gemeenteraadslid Charles Wijnen begraven. De Mozartlaan- bewoner overleed dinsdag 27 augus tus op 61-jarige leeftijd toch nog vrij plotseling na een ziekteperiode van ongeveer negen maanden. In die pe riode leverde hij met veel wilskracht een ongelijke strijd tegen de long kanker met uitzaaiingen die rond de jaarwisseling bij hem werd geconsta teerd. Charles Wijnen is twee perioden lid geweest van de gemeenteraad in het Gouwedorp: van 1978-1982 en van 1986-1998. Het is ieders overtuiging dat hij in die 16 jaar als zeer betrok ken volksvertegenwoordiger bij ge meentelijke aangelegenheden veel heeft betekend voor de Waddinx- veense samenleving en dat de bevol king ook veel dank aan hem is ver schuldigd.Voor zijn velerlei gewaardeerde verdiensten werd de in Oud-Beijerland geboren Wad dinxvener bij zijn afscheid als raads lid in 1998 dan ook benoemd tot Lid in de Orde van Oranje-Nassau. Een koninklijke onderscheiding die de rooms-katholiek gedoopte socia list in hart en nieren van harte be reid was in ontvangst te nemen. De waterberging en omliggend groen is straks een recreatiegebied voor bewoners van Triangel. (Foto: Artistic Art/Liesbeth van der Vis.) WADDINXVEEN - Zaterdag tomatensoep presenteren", 14 september staat Zorgcen- zegt commissielid René Wild- trum Souburgh van tien tot drie uur in het teken van een groot opgezette braderie met een Chinees tintje. Vorig jaar werd een evenement voor keer gehouden. De belangstel ling overtrof alle verwachtin gen en een commissie van me dewerkers is al maanden in de weer om er ook dit jaar weer iets heel leuks van te maken. „In plaats van poffertjes en snert zal de keukenploeg dit jaar loempia’s, saté en Chinese ■•G -af.

Weekblad voor Waddinxveen | 2002 | | pagina 11