Gemeente stelt verkavelingschets op voor bedrijven 2001 Goed jaar voor Wereldwinkel Fancy fair en loterij voor nieuw clubgebouw B p JU Start winterseizoen Vrouwen van Nu Zwemvierdaagse trok 545 deelnemers Beloofde tuin Geloven in de toekomst Negentig jongeren bij openluchtbioscoop r Krediet voor woonwagens roept vragen op (jeugd)Disco’s in Waddinxveen Visserijcontroles Openbaarheid gemeentelijke handhaving ter discussie LEZERS SCHRIJVEN WOENSDAG 11 SEPTEMBER 2002 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN PAGINA 15 De opkomst op de fancy fair viel wat tegen, maar gezellig was het wel. (Foto: Artistic Art/Liesbeth van der Vis.) voor WADDINXVEEN - De fancy fair die mu ziekvereniging Concordia afgelopen za terdag hield om geld bij elkaar te krijgen voor een nieuw clubgebouw, heeft 550 euro opgebracht. De belangstelling viel wat tegen. De volgende zet van de ver eniging is een hoge-noo(t)d loterij. Deze is tijdens de fancy fair van start gegaan en zal duren tot en met 9 november. Er worden 10.000 loten van twee euro per stuk in omloop gebracht. Deze zullen on der meer verkocht worden door de le den van Concordia. Daarnaast zijn de lo ten ook te verkrijgen bij diverse winkeliers waar men bij aankoop van ar tikelen ten bedrage van minimaal euro 20,00, een gratis lot krijgt. De deelne mende winkeliers zijn: Fixet de Bas, Pas- safleur, Rianne Mode, Deftig-Heftig,Verzijl Sport, Sonneveld, Gulle Bottelier, Lichtpa- viljoen, Music Shop, Sjaak Noteboom, Cafetaria Bulldog, Slagerij v.d. Pijl, Juwelier Spruytenburg, Klein ortopedische schoe nen, Snackbar het oude Dorp, Bastiaans Oogoptiek, Frans Versluis fietsen, Verkleij Planten, Berkesteijn Wooncentrum,Toer koop Reisburo, Hotelplan, Faunaland Hoodie, Verweij Verzekeringen, Vlaaierie, reldwinkel actief, omdat de winkel een inzamelingspunt is voor de stichting Gered Ge reedschap. Deze organisatie houdt zich bezig met het op- Deze rubriek staat ter vrije beschikking van elke lezer van het weekblad voor Waddinxveen. Brieven die de grenzen van het fatsoen of van het recht op privacy te buiten gaan worden geweigerd. Anonieme brieven worden niet gelezen. Brieven onder pseudoniem worden wel geplaatst, mits de redactie de schrijver van naam kent. kerst; in januari krijgen de plan ten van binnen en buiten aan dacht; in februari is de jaarver- een Plusmarkt Rijnart, De eerste prijs is een reischeque t.w.v 500,00 euro, tweede preis is een reische que t.w.v 250,00 euro en de derde prijs is een reischeque t.w.v 150,00 euro. Ove rige prijzen zijn vijftig cadeaubonnen t.w.v 20,00 euro, 50 cadeaubonnen t.w.v 10,00 euro. Deze zijn te besteden bij genoemde deelnemende winkeliers. De trekking is in week 46 ten overstaan van notaris J.A.M. Koek te Waddinxveen, de uitslag zal bekend worden gemaakt via de plaatselijke media.Voor meer informa tie: tel. 0182-630511 of 06-14708496. verouderd gereedschap en dit te sturen naar derde wereld landen. (A.B.) sers gecontroleerd op het in het bezit hebben van de sportvisakte en/of de vergunning. Drie perso nen werden bekeurd voor het niet in het bezit zijn van de nood zakelijke papieren. Locatiemanager Souburgh Simon de Jong: We zijn nog niet begon nen met de plaatsing van bankjes omdat de tuin nog niet naar be horen was opgeleverd. Zodra dat gebeurd is, komen er zes bankjes en dat zal nog voor de herfst ge beuren. De gemeente zal binnen enkele weken het pad betegelen en een tweede leuning aan de brug bevestigen. dit jaar Denise Huisman en Bart Houtman, die op dezelfde dag jarig zijn. De oudste deel nemer, de heer Verbakel zwom de vierdaagse bij de ’vroege vo gels’ en is 79 jaar. Aan de zwemvierdaagse deed ook Kimberly Dijksman mee. Zij is langs de deuren gegaan te bestrijden in de ontwikke lingslanden door de verkoop van producten. Daarom wordt per twee of drie maanden een land of product uitgekozen en wordt daarover een thema- avond georganiseerd. In 2001 werd onder meer deelgeno men aan de landelijke actie Ju bilee, een actie voor de kwijt schelding van de schuldenlast van de allerarmste landen; de internationale wereldwinkel- dag met als onderwerp: Proef de wereldwinkel; een actie voor de eerlijke levensmidde len; een campagne voor de Max Havelaarkoffie en een ac tie voor speelgoed tegen kin- verse leeftijdsgroepen. Na een gezamenlijke maaltijd van 18.00 tot I9.30 uur, is er vanaf 20.00 uur een optreden van mime speler Peter van Dijk, die het evangelie op een verfrissende wijze bij de kijker brengt. Het gehele programma vindt plaats in en om de hervormde kerk aan de dorpsstraat. Op zondag wordt er om I0.00 uur een kerkdienst gehouden, met na afloop koffiedrinken. Om 18.00 uur start de zangdienst, die in de plaats komt van de reguliere avonddienst. om sponsorgeld voor het Ro nald Mc Donaldfonds op te ha len.Vorig jaar haalde zij 450 eu ro op en dit jaar is het haar gelukt om helemaal alleen 1.100,00 euro op te halen. Het totaal bedrag voor het Ronald Mc Donaldfonds 2646,75 euro. De verkavelingschets kent onder meer uitgangspunten als klein schalige percelen, bouwelemen ten die moeten aansluiten op het relatief kleinschalige karakter en de geringe omvang van het ge bied; een bebouwingsstructuur in lengterichting wat in houdt dat bedrijfshallen van één bouwlaag (acht meter) steeds worden ge combineerd met meer bijzonde re en eventueel iets hogere bou welementen van maximaal drie bouwlagen, waarin bijvoorbeeld de kantoorfunctie van het bedrijf wordt ondergebracht. Langs Ak- keroord naast de bestaande be bouwing mogelijkheden te creë ren voor kleine bedrijven op het perceel dat grotendeels eigen dom is van de gemeente en aan de uiterste westpunt een groen en waterelement. Bij dit alles is ook gedacht aan parkeervoorzie ningen, een bebouwingsvrije zone langs de Al 2 etc. De verkaveling schets biedt enerzijds de moge lijkheid om binnen de ruimtelijke beperkingen van het gebied bouwkavels van een redelijke omvang te creëren en anderzijds landschappelijk goed aansluiten op het bestaande karakter van het gebied en zijn directe omge ving. In een eerder opgemaakte startnotitie is neergelegd dat het initiatief tot planuitvoering bij de betrokken grondeigenaren ligt De gemeente voert dus in eerste instantie geen actief grondbeleid door de aankoop van gronden ten behoeve van een latere uitgif te van bedrijfsterreinen. In hoe verre deze opvatting gestalte kan krijgen, hangt af van de opvatting van de betrokken grondeigenaar en over de verkavelingschets en de door hen gedachte wijze van planuitvoering. Dit betekent dus dat met de grondeigenaren en belanghebbenden in het plange bied verkennende gesprekken dienen te worden gevoerd over de vraag op welke wijze de ont wikkeling van het gebied tot be drijventerrein gestalte kan krij gen, onder leiding van de portefeuillehouder Ruimtelijke Ordening. Het perceel Akker- oord is een onbebouwd perceel met een oppervlakte van 2695 vierkante meter. Een specifiek punt van aandacht vormt de vraag hoe bij een niet actief grondbeleid van de gemeente de openbare voorzieningen zoals weg, water en grondstructuur, moeten worden gerealiseerd. In afwachting van de resultaten van de hierover te voeren gesprek ken tussen gemeente en grondei genaren zal te zijner tijd een an der advies worden uitgebracht (A.B.) WADDINXVEEN - Het disco- seizoen voor zowel de Padde stoel als het Zuidhonk gaat weer van start. De jeugd kan zaterdag 14 september terecht op de disco in het zuidhonk. Van 18.30 tot 20.00 uur kun nen kinderen tot 12 jaar de dansvloer op. Voor de aller kleinste is het raadzaam als ou ders er bij blijven. De kosten van deze kinderdisco is 1,50 pp, inclusief een lot voor de lo terij en I consumptiemunt. Het thema van deze kinderdisco is rood, dus trek je rode kleding uit de kast. Op vrijdag 20 september kan de jeugd tussen 9 en 14 jaar naar de mega-jeugddisco van de Paddestoel. DJ Ed draait de hits aan elkaar. De deur gaat om 19.30 uur open. Kaarten zijn verkrijgbaar in de voorver koop op maandag 16 septem- derarbeid. Daarnaast heeft het bestuur in het jaar 2001 deel genomen aan tal van evene menten die betrekking hadden op het werk van de Wereld winkel. Noemenswaardig is on der meer het organiseren van een bezoek van leerlingen van het Coenecoopcollege aan de win- Ook op ander gebied is de We- kel tijdens de Milieufietsdag van de Milieudienst Midden- Holland, een moederdagactie en een kleine importbeurs.Ver- der waren afgevaardigden van de Wereldwinkel bijna altijd knappen van verwaarloosd of vertegenwoordigd op evene menten die in het openbaar plaats vonden. Nu het einde van het jaar begint te naderen gaat het bestuur zich voorbe reiden op de jaarlijkse verkoop van kaarsen in de Hervormde Immanuelkerk, de Sint Victor- parochie en de Gereformeerde Kerk en op de organisatie van tweetal fietstochten, het de verkoop van kerstpakketten in november en december. WADDINXVEEN - De gemeente Waddinxveen heeft naar aanleiding van -een aantal concrete verzoeken voor de bouw van nieuwe bedrijven een verkavelingschets la ten opmaken door het stedenbouwkundig bureau Derks b.v.Als mogelijke verkavelingsuggestie voor de ruimtelij ke ordening van het gebied gelegen in de driehoek Ak- keroord/Rijskweg Al 2/Zuidelijke Rondweg. In het streek plan Zuid-Holland Oost is een defgelijke ontwikkeling mogelijk gemaakt. WADDINXVEEN - De NBvP, Vrouwen van Nu start op dins dag 17 september haar seizoen Jacobs; in met een modeshow, gepresen teerd door MONIQUE. Deze WADDINXVEEN - Negentig jongeren waren op de door start van de openluchtbio scoop op het schoolplein van het Coenecoop College afge komen. Daarmee kon de derde filmavond alsnog een succes worden. „Een goede opkomst, bij vijftig aanwezigen hadden we het al tot een succes ver klaard, dus nu zeker”, aldus Jac queline van Veen, staffunctiona ris van stichting Jeugd en Jongerenwerk Midden Holland. Het verlate succes ligt volgens Van Veen, zoals ze al eerder van het lopend vuurtje; in april vertelt de heer Beenen over Frankrijk; de laatste avond van het seizoen is gereserveerd voor de juwelier, de heer Oos- Iedereen is welkom één of meerdere avonden te bezoe ken. Leden kunnen ook de kof fieochtenden bezoeken en deelnemen aan diverse clubs. Voor meer informatie: Anita Vlemmix, tel. 614957. vermoedde, in het feit dat veel jongeren nu terug zijn van va kantie en dat de leerlingen die bij de organisatie betrokken waren nu goed reclame hebben kunnen maken. In de pauze kon de jeugd een frisdrankje en een zakje chips kopen bij een bar retje, twee man bewaking zorg de voor de veiligheid van het evenement. Vrijdag 13 september vindt de laatste openluchtbioscoop plaats, dan kan de jeugd kijken naar de film ’Don’t say a word’. Aanvang: 22.00 uur. bruggetje met slechts I leuning (dit is levensgevaarlijk voor de ze ouderen) en de toegangspa- den ernaar toe zijn geplaveid met zand. Wanneer wordt dit nu eindelijk betegeld en de brug van een tweede leuning voorzien? En als dit zand uit zou moeten zakken, kan het een jaar later nog wel een keer opgehaald worden, er hoeft geen auto overheen. Alle bewoners kijken reikhalzend uit naar deze werk zaamheden. Het maakt mij niet uit wie ver antwoordelijk is voor dit werk: de Gemeente Waddinxveen of Souburgh, als het maar snel ge beurt! J. v.d.Vorm- v. Hofwegen ZEVENHUIZEN/REGIO - De politie heeft de extra controles van de sportvissers in Nieuwer- kerk a/d Ijssel, Moordrecht en bedraagt Zevenhuizen afgerond. In juni, ju li en augustus werden 114 vis- overzicht ligt op de daartoe be stemde plaats vertrouwelijk ter inzage. Schouten deelde mede dat hem de toegang tot dit stuk is geweigerd. Hem werd gezegd dat het stuk vertrouwelijk is in verband met de privacygevoeli ge informatie die er in zou staan. Schouten zei echter te vermoeden dat de ware reden de selectieve manier is waarop de gemeente tot nu toe met het handhaven omgaat. Hij wees er vervolgens op dat bij de vorige Algemene Beschou wingen verschillende fracties hun ongenoegen uitspraken over het tot op heden gehan teerde piepsysteem. Het uitblij ven van een handhavingsnota doet zich volgens hem pijnlijk voelen. De inspreker sprak ook de wens uit om aan de beraad slagingen bij het onderhavige agendapunt deel te kunnen ne men. Hier voelde echter alleen de PvdA fractie voor. De heer Rooker (Christen Unie) gaf te kennen dat hij vond dat het handhavingoverzicht voor ie dereen toegankelijk moet zijn. WADDINXVEEN - 545 Deel nemers zwommen afgelopen week de nationale zwemvier daagse. De deelnemers legden vier keer de gekozen afstand, 250 of 500 meter, af. De leeftijd van de deelnemers lag tussen de 4 en 79 jaar. De jongste deelnemers waren ZEVENHUIZEN - 'Geloven in de toekomst’ is het thema van de gemeentedagen, waarmee de Hervormde gemeente het winterseizoen start. De ge meentedagen worden gehou den op zaterdag 14 en zondag 15 september. Het programma op zaterdag begint om 13.15 uur. Naast een ontspanningsge- deelte met fietstochten, wan delingen en schilderen/aquarel- len is er de mogelijkheid om aan een aantal workshops deel te nemen. Er zijn aparte pro gramma’s voor kinderen in di- staan er op het programma. In oktober een film over Aletta november staat Schotland in de picture; in de cember komt de heer Beenen modezaak in de Passage geeft spreken over twintig eeuwen kledingadvies voor de herfst- en wintermode. De show vindt plaats in de Marchandzaal van Zorgcentrum Souburgh, de gadering; maart vermeldt mannequins komen uit eigen verrassingavond met optreden gelederen van Vrouwen van Nu. De aanvang is om 20.00 uur. Iedere derde dinsdag van de maand komen de Vrouwen van Nu bij elkaar. Educatieve, maar ook gezellige avonden terwijk. Hij wilde onder meer weten wanneer de Woonwagenwet is afgeschaft en wat eventueel de gevolgen daarvan zijn voor de inspanningsverplichtingen van de gemeente tegenover de pro vincie Zuid Holland wat betreft het bieden van ruimte voor het plaatsen van woonwagens.Wet houder Zijderhand deelde mee dat de Woonwagenwet per I maart 1999 is ingetrokken maar dat daarmee niet de rechten van de bewoners zijn vervallen. Hij zegde nader onderzoek over de juridische aspecten van een structurele oplossing en een financiële onderbouwing toe. Zijderhand kondigde aan binnenkort met het College van de gemeente Waddinxveen over deze zaak overleg te zullen gaan plegen. Door Walther Micke ZEVENHUIZEN/MOERKA- PELLE- Voorafgaande aan de vergadering van raadscommis sie II maakte de heer H. Schou ten gebruik van het spreek recht. Hij bracht twee onderwerpen ter tafel. Het eerste onderwerp betrof een voorstel tot correctie van de besluitenlijst van de vergade ring van Commissie I op 3 juni. In het verslag stond dat het de heer Schouten is gebleken dat een grote meerderheid van de omwonenden tegen het reali seren van woningbouw (in de Oranjestraat) is. Schouten wees er op dat deze weergave onvolledig is. Er werd niet ver meld dat de bewoners alleen tegen het realiseren van wo ningbouw zijn wanneer er geen afvoerroute ten noorden van de bouwlocatie wordt gereali seerd. Het tweede onderwerp dat de heer Schouten naar vo ren bracht had betrekking op een ingekomen stuk en wel het handhavingoverzicht over het eerste halfjaar van 2002. Dit VERMIST: Waddinxveen: Cyperse kater, witte bef, neus, sokken voor, laarzen achter (G. van Dort Kroonweg). Zwarte poes, bruine gloed, zonder wit, halflangharig, halsband rood koker (Sweelinck- hof). Rode kater, licht van kleur op borst, voelbare kreukel in oor (Akker- oord). Zevenhuizen: Zwar te kater, wat witte haren op keel, knik in staart (Le liestraat) GEVONDEN: Waddinx veen: Zwarte kat met wit te aftekeningen (C. Huy- genslaan). Lapjespoes met veel wit, zwartrode vlek ken op rug, zwartrode oren, zwart rond neus en ogen, jong vl.band zwart (leplaan). Zevenhuizen: Cyperse kat, witte poten en bef, jong (Noordeinde). Cyperse kater, jong, vl.band zwart (Bierhoogt- weg).Voor gratis registra tie en informatie over ver miste en gevonden dieren kunt u bellen 0186- 601 199. Binnen 24 uur uw melding op internet. Kijk voor recente gege vens op www.dierencentrale.nl Door Walther Micke ZEVENHUIZEN - Burgemees ter en Wethouders willen kre diet beschikbaar stellen voor het realiseren van woonwagen standplaatsen aan de Zuidplas- weg in Zevenhuizen. Dat stel den ze voor in de onlangs gehouden raadscommissie. De gemeente stelt deze plaatsen ter beschikking op verzoek van de gemeente Waddinxveen die tijdelijk over onvoldoende ruimte voor woonwagens be schikt. De heer G.J. Freeke (Christen Unie) heeft enige tijd geleden een brief gestuurd aan de ge meente waarin hij vraagt welke kosten hiermee zijn gemoeid. Op de vergadering van 2 sep tember voegde Freeke hier nog een dertiental vragen aan toe. Vijf avonden achter elkaar was een medaille. ber van 19.30 uur t/m 20.00 uur in het gebouw van De Pad destoel (Lijsterbesstraat 18). Entree: een euro inclusief een lot voor de loterij. Voor meer informatie: www.paddestoel.nl.nu. Tevens zoekt de Paddestoel vrijwilli gers voor de disco. Aanmelden kan bij dhr. Scheuierman. tel: 0182-631254 of via info@dis- co.nl.nu Volwassenen van dertig jaar en ouder kunnen aansluitend op de jeugddisco in het Zuidhonk op 14 september terecht voor de disco. De Dj heeft een groot assortiment van muziek bij zich en laat voor iedereen de cd spelers op volle toeren draaien. Entree bedraagt 5.00 (inclu sief twee consumptie munten). De avond begint om 21.00 uur en is om 01.00 uur weer afge lopen. Jaren geleden verlieten de hui dige bewoners van de aanleun woningen van Souburgh hun oude vertrouwde huisjes, waar ze lekker buiten konden zitten en een praatje met de buren konden maken. Ze kregen een nieuwe, mooie woning, maar de mooie beloofde tuin laat tot nu toe op zich wachten door steeds maar weer nieuwbouw. Dat de tuin nog steeds niet klaar is, is tot daar aan toe, maar is het nu zoveel gevraagd om een aantal bankjes te plaat sen rondom het complex? De bewoners kunnen nu wel een rondje lopen, maar even uitrus ten: ho maar, terwijl dit nu juist noodzakelijk is voor hun socia le contacten en voor hun dage lijkse uitje. Zo ook de twee bruggetjes richting Kerkweg en Passage, die weggehaald zijn voor de nieuwbouw. Mijn moeder woont nu ruim 4 jaar in haar nieuwe huis en nog steeds moet ze omlopen om bij de Passage en het station te ko men. Zij kijkt al jaren met zwembad De Sniep gevuld met baantjestrekkers voor smart uit naar een nieuw brug- (Foto: Artistic Art/Liesbeth van derVis.) getje. Er ligt sinds enige tijd een WADDINXVEEN - Het jaar 2001 is voor de Wereldwinkel, zowel in financieel als in orga nisatorisch opzicht, een goed jaar geweest. De verkoop van artikelen geeft een opbrengst te zien van 43402,-. De win kel is ondergebracht in het winkelpand van Albert Heijn. Er wordt continue gewerkt met meer dan dertig vrijwilli gers. Zelfs in de vakanties wa ren er voldoende vrijwilligers, zodat het gelukt is de winkel het hele jaar open te houden en een groot aantal andere ac tiviteiten te organiseren. Doel stelling van de Wereldwinkel blijft de structurele armoede F'" ff ;s 1 ui

Weekblad voor Waddinxveen | 2002 | | pagina 15