Ook commissie Kunstbezoek voor senioren groot succes wil niet teveel woningen op locatie Alblas MKB-vacaturelijnbus bezoekt werkgevers Modeshow voor Juf Ans PvdA vindt ‘nieuw’ WEEKKNALLER 2 «KNALLER 3 stukje grond geschikt voor discotheek Open dag in ’de Boog’ Nog geen locatie voor huisartsen, de tijd dringt Trektochtdienst Dieren- Uitzending voor de kerken bescherming zoekt Gespreksgroep voor oudere HYPOTHEKEN o weduwen collectanten 2 i I r Volgend bezoek rllZk Onze adviseurs nemen uw situatie zorgvuldig door. Wilt u écht een grondig en per soonlijk advies, bel dan snel Fl VAN DER LOO 0172 21 37 15 info@loo.nl Ml 5 jaar Z v.a 4,6% De juiste hypotheekvorm én een lage rente: de Lage Lasten Hypotheek A f ~"*7 M 1 o I 0 t PAGINA 13 WOENSDAG 18 SEPTEMBER 2002 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN (Foto: Artistic Art/Liesbeth van der Vis.) Rucanot/df >OU( 1 John Verbeek k NIEUWE GOUWt 0.2. 13b (V.H. KRUISINGA MOTOREN, NAAST Mt DONAIDS) GOUDA ADVIES BEMIDDELING NIEUWI GOUWE 0.1. 13b (V.H. KRUISINGA MOTOREN, NAAST Mc DONALDS) - GOUDA Uw kopij enfof advertenties voor het Weekblad voor Waddinxveen kunt u inleveren in de daarvoor bestemde bus in de winkel van Artistic Art Photography, K.W. plein 2, Waddinxveen. Op 4 oktober staat er weer een kunstbezoek op de planning. Op het program ma staat een bezoek aan het glascentrum in Leer dam. Na dit bezoek volgt 's middags een boottocht over de Linge. De kosten voor deelname bedragen 30,- In dit bedrag zijn inbegrepen de kosten voor de reis (per tou ringcar), koffie met gebak, be zoek aan het glascentrum in clusief rondleiding en de boottocht. De lunch is voor eigen rekening, eigen brood meenemen kan ook. Er wordt uiteraard rekening gehouden met mensen die slecht ter been zijn en/of gebruik maken Vermist: Rode kater, licht van kleur op borst, voelbare kreu kel in oor (Akkeroord, Wad- dinxveen). Groene en blauwe grasparkiet (Willem Alexan- derplnts, Moerkapelle). JACK doen op cultureel gebied. De organisatoren hanteren het begrip ’kunst’ overigens in brede zin. Zo is er in april een concert in 'De Doelen’ in Rotterdam bezocht en in juli een bezoek gebracht aan de Floriade. De commissie ’Kunstbezoek’ is inmiddels druk bezig met de organisatie van een be zoek aan het Nationaal Glas museum in Leerdam met aan sluitend een boottocht over de Linge op 3 oktober en het bezoek aan een driedelige concertserie van pianocon certen van Mozart in ’De Doelen’ in Rotterdam ver spreid over het seizoen 2002/2003. van een rolstoel. Het is wel noodzakelijk dat u dit even aangeeft bij aanmelding, zodat er passende maatregelen kun nen worden genomen. Aan melden of voor meer infor matie: S.W.W., tel. 0182 - 63 l932.De heer Laan, één van de vrijwilligers van de commissie ’Kunstbezoek’ is bereikbaar op donderdagmid dag in het Anne Frank-cen- trum aan het Jan van Bijnen- pad, telefoonnummer 0182 - 615555. co f 0 X RUCANO FLEECETRUI wens verloopt. Het hele traject is kosteloos. In het MKB-minderhedenpro- ject werken MKB-Nederland, de CWI’s (voorheen arbeidsbu reaus) en de overheid samen om het personeelstekort in het MKB aan te pakken. Het CWI zoekt in eerste instantie onder Gevonden: Mechelse herder, reu (Tweemanspolder, Zeven huizen). Lapjespoes met veel wit, zwartrede vlekken op rug, zwartrode oren, jong, vl.band zwart (leplaan, Waddinxveen). Cyperse kater, jong, vl.band zwart (Bierhoogtweg, Zeven huizen). Zwarte kater met wit te aftekeningen (Moerkapelse Zijde, Moerkapelle). Grijze dia- mantduif (Julianastraat, Moer kapelle). Voor gratis registratie en infor matie over vermiste en gevon den dieren: tel. 0186-601199. Binnen 24 uur uw melding op internet, kijk voor recente ge gevens op www.dierencentra- le.nl. v HYPOTHEKEN VERZEKERINGEN Cpensioenen WADDINXVEEN - De commissie Ruimtelijke Ordening moest dinsdagavond een principebeslissing nemen over het verplaatsen van houthandel Alblas naar een andere bedrijfslocatie. Het bedrijf staat nu aan de Zuidkade en is in feite, zeker ten aanzien van het verkeer, een sta in de weg. Alblas is bereid het bedrijf te verplaatsen en heeft hierover door een deskundige een rapport laten opma ken, waarover vorige week al uitvoerig in dit blad werd geschreven. WADDINXVEEN - Buurtcen trum de Boog (C. Huygenslaan 2) houdt zaterdag 12 oktober van 10.00 tot 16.00 uur een open dag. Naast tal van activiteiten is er een rommelmarkt. Belangstel lenden kunnen hiervoor een plaatsje reserveren, daar zijn geen kosten aan verbonden. Voor reservering of informa tie: C. Verbeij, tel. 0182 - 610469 b.g.g. 06 - 22681097. gehad. In de aula werden er liedjes, versjes, stukjes en dansjes opgevoerd. Hierna gingen de groepen aan de slag om van vuilniszakken, kranten en papier kleding te maken. Deze kleding werd daarna aan de juf geshowd. Als ech te mannequins en dres- allochtone kandidaten. Het pro ject startte medio 2000 en loopt tot I januari 2003. De vacaturelijnbus is op Coene- coop aanwezig van 10.00 uur tot 16.00 uur. De bus is niet be doeld voor werkzoekenden. Zij kunnen voor een baan contact opnemen met CWI. WADDINXVEEN - Voor dit seizoen staan er weer vijf trek- tochtdiensten in de Ontmoe- tingskerk gepland. Als thema is gekozen voor de elementen: vuur, water, aarde en lucht. In de trektochtdienst van 22 sep tember zullen Merlijn Wilde- boer en Mark Hamberg ge doopt worden door ds. Stefan Dierx. Natuurlijk zal het dan over het element water gaan. De ou ders zullen uitleggen waarom ze hun kind laten dopen en aanwezige kinderen mogen meedoen in de dienst. Trek- tochtdiensten worden georga niseerd door gemeenteleden van de Ontmoetingskerk. De ze Trektochtdienst begint om 13.30 uur in de Ontmoetings kerk (Groensvoorde) en duurt tot ongeveer 14.45. Het is inmiddels duidelijk ge worden dat de persoonlijke aanpak, de I - op - I benade ring, het geheim van het succes is. Speciaal voor dit project zijn 250 medewerkers van het CWI, de mkb-adviseurs, vrijge maakt. Werkgevers kunnen hun vacatures aan hen of aan de in- formatieconsulent op de vaca turelijnbus blijven doorgeven. Ook kunnen ze bellen naar de (gratis) mkb-vacaturelijn 0800- 8001. De vacatures worden met voorrang behandeld. Meteen na de vacaturemelding nemen de adviseurs contact op om wensen omtrent het func tieprofiel door te nemen. Bin nen een week geven ze door of er geschikte -allochtone- sollici tanten zijn. Als dat niet zo is, gaan zij op zoek naar alternatie ven. Wordt iemand aangeno men, dan houdt de adviseur nog twee maanden contact met de werkgever en nieuwe werkne mer om te kijken of alles naar de commissie Ruimtelijke Or dening goed ontvangen en het CDA is van mening dat dit ge bied zich uitstekend leent voor de bouw van een jongerencen trum. De PvdA vindt het terrein ge schikt voor een discotheek. Wethouder van der Torren zei dat voorlopig maar een schets is opgemaakt. In ieder geval komt in dit gebied geen wo ningbouw, aldus de wethouder. Omdat de woningproductie naar een dramatisch diepte punt is gedaald, zou het mis schien mogelijk zijn te bouwen in Akkeroord op het perceeltje grond dat eigendom is van de gemeente. Het bouwen van een discotheek kan tot de mo gelijkheden behoren, maar het zal moeilijk zijn hiervoor een exploitant aan te trekken, om dat voor deze branche weinig belangstelling bestaat. (A.B.) smen liepen de kinderen in de prachtigste creaties over de catwalk. Juf Ans ,die de mode op de voet volgt, keek haar ogen uit en genoot zichtbaar van de modeshow. De dag werd feestelijk afgesloten met spelletjes. (Foto: Artistic Art/Liesbeth van der Vis.) WADDINXVEEN - Wethouder Gerts en de huisartsen Beeker, Van der Linde en Alberts blij ven in gesprek over een locatie voor de HOED-constructie (Huisartsen Onder Een Dak). De tijd dringt, zo laat wethou der Gerts weten. Vóór maart móet een locatie zijn gevonden. Het liefst een voor langere tijd, maar lukt dat niet dan zal tijde lijke huisvesting noodzakelijk zijn. „Vorige week hebben we nog een gesprek met de huisartsen gehad, zorgverzekeraar Trias denkt mee, net als het ministe rie van VWS”, aldus de wethou der. „Het wordt immers nu heel kort dag. Huisarts Van der Linde stopt in maart met zijn praktijk en zijn opvolger kan niet op de huidige locatie te recht. Huisarts Beeker moet in augustus zijn pand uit.” Wat het zoeken bemoeilijkt, is de eis dat de huisvesting in het centrum moet liggen. Het gebied waarin de betrokkenen zoeken, loopt van het Koningin Wilhelmina- plein tot aan de burgemeester Trooststraat. De drie huisartsen hebben te samen circa achtduizend pa tiënten onder hun hoede. In to taal zijn, voor in de toekomst, twee a drie HOED-construc- ties gewenst. Op 23 september volgt een nieuw gesprek met de huisartsen. 10 jaar: v.a5,0% Tijdens de behandeling in de commissie was één van de kernpunten de vraag hoeveel woningen op het vrijkomende perceel mogen of kunnen wor den gebouwd. Alblas stelt voor 144 woningen te bouwen, ter wijl de gemeente niet verder wil gaan dan 100 a 120 wonin gen, gespecialiseerd in 10% huurwoningen; 10% woningen voor starters; 70% woningen voor doorstroming en 10% ap partementen voor senioren, gesplitst naar verschillende prijsklassen. Door de commissie is het col legevoorstel positief ontvan gen. D66 vroeg hoe groot het plan wordt, want Alblas wil zo veel mogelijk op het betreffen de perceel bouwen. Deze frac tie wil echter niet dat het geheel te massaal wordt. Zij deed een dringend beroep op het college de bewonersver- enigingen zoveel mogelijk bij de ontwikkeling van het plan te betrekken. Grote zorgen heeft D66 over de situatie in de Bur gemeester Trooststraat als het plan is uitgevoerd, vanwege mogelijke parkeerproblemen Momenteel zit deze straat al vaak verstopt en het parkeer probleem is hier bijzonder groot. D66 steunt het voorstel van de gemeente over het aantal wo ningen en deed een beroep op het college hieraan zo lang mo gelijk vast te houden. De PvdA is erg gelukkig met het plan, maar adviseert de ge meente aan haar opstelling ten opzichte van de woningverde- ling vast te houden. Wel wil de PvdA nog praten over de wo- ningverdeling vooral wat de sociale woningbouw betreft. Het CDA vindt het voorstel een goed initiatief, maar het voorstel van de door de ge meente te bouwen woningen sluit niet aan bij de actuele si tuatie, omdat het in 1996 vast gestelde huisvestingsplan is WADDINXVEEN - Door een grenswijziging met de gemeen te Moordrecht beschikt de ge meente Waddinxveen over een perceel grond dat is gelegen in de driehoek Akkeroord/Rijks- weg Al2 en de Zuidelijke Rondweg. Het is een klein ge bied waarvan de gemeente Waddinxveen de mogelijkheid wil bezien of in dit gebied kleinschalige bedrijfspanden kunnen worden gebouwd. De gemeente heeft weinig belang bij dit gebiedje en wil onder zoeken of door verkaveling de grondeigenaren wel iets willen en hierover een plan kan wor den opgesteld. De verkavelingschets is inmid dels gereed. Wethouder Van der Torren van Ruimtelijke or dening is bereid over dit on derwerp met de grondeigena ren verkennende gesprekken te voeren. Het plan werd door achterhaald. Geef de raad goe de bouwstenen om tot een goede beslissing te komen, waarin ook wordt aangegeven welke percentages eventueel nog gewijzigd kunnen worden. De PCW dringt aan op niet te veel hoogbouw en is van oor deel dat 10% seniorenwonin gen te weinig is. Wethouder van der Torren is blij dat het plan goed ontvan gen is. Er zijn echter twee me ningen De ene mening is dat Alblas weg moet en moet gaan verhuizen en de andere mening is dat Alblas moet blijven. Hij kan goed begrijpen dat de Zuidkadebewoners van oor deel zijn dat Alblas weg moet. De zorg is echter welk aantal woningen moet worden ge bouwd en in welke prijsklassen om de verplaatsing mogelijk te maken. De gemeente heeft geen budget om bij te betalen, aldus de wethouder. Momen teel wordt ook nog gezocht naar een geschikt bedrijventer rein. Hij ziet echter weinig ver keersproblemen in de Burge meester Trooststraat. Het huisvestingsplan, genoemd door het CDA, is een erfenis en het college wil zo snel mo gelijk een nieuw huisvestings plan, maar daar kan niet op ge wacht worden. Uiteindelijk kan over de te bouwen woningen nog veel on derhandeld worden. Het is wel noodzakelijk dat de raad tot een keuze komt. Zo niet dan blijft Alblas zitten waar hij zit. Tenslotte heeft het bedrijf nog uitbreidingsmogelijkheden. Momenteel kan nog niet wor den gezegd of het hele plan kostendekkend kan zijn. Tot slot deed de wethouder de toezegging dat de bewoners- verenigingen bij de besprekin gen zullen worden betrokken. De commissie gaat in principe met het plan akkoord en neemt het voorlopig voor ken nisgeving aan. (A.B.) Door Naomi Vuik WADDINXVEEN - Het zou toch vreselijk zijn als ouder worden zou betekenen dat je nergens meer naartoe kunt. Uitstapjes zorgen er niet al leen voor dat het sociale le ven in stand wordt gehouden, maar ook dat de culturele ■horizon wordt verbreed. De commissie ’Kunstbezoek’ van de Stichting Waddinxveens Welzijnswerk, vindt dat senio ren zeker nog moeten kun nen genieten van cultuur, ook als zij minder mobiel worden. Deze commissie, bestaande uit vrijwilligers is al sinds het voorjaar van 2001 actief. De eerste reis die is georga niseerd onder de naam ’kunstbezoek’, in september 2001had Den Haag als be stemming. Tijdens dit bezoek werden het Mauritshuis en het museum ’Beelden aan zee’ in Scheveningen aange daan. Deze reis was zo’n groot succes dat meteen is begonnen aan het organiseren van de volgende reizen. Na elke reis wordt er geëvalu eerd om zodoende steeds weer bij te kunnen sturen voor de volgende reis. Op ba sis van de opgedane ervarin gen wordt er nu in principe een touringcar met een rol- stoellift gehuurd. Bovendien worden er extra rolstoelen geregeld voor senioren die zich in het dagelijkse leven nog prima kunnen redden zonder rolstoel, maar voor een bezoek aan een museum zijn aangewezen op een der gelijk hulpmiddel. Meestal zijn er voldoende vrijwilligers beschikbaar om zo iemand de gehele dag te begeleiden. Op deze manier is het voor veel senioren toch mogelijk om een evenement of een tentoonstelling te be zoeken. Daarnaast levert dit vaak leuke sociale contacten op. Door middel van een enquête die is gehouden onder de deelnemers van het eerste uitstapje, kon worden achter haald waar de mensen inte resse in hebben en wat ze graag nog eens zouden willen REGIO - Binnenkort gaat op de dinsdagochtend de ge spreksgroep voor oudere we duwen weer van start. Deze serie van tien bijeenkomsten wordt georganiseerd door de afdeling Preventie en Dienst verlening van de RIAGG Mid- den-Holland. De serie is be doeld voor vrouwen van 60 jaar en ouder, die langer dan een jaar geleden hun partner hebben verloren, en die wonen in de regio Midden-holland. De kosten bedragen 25 euro inclu sief schriftelijk materiaal. De bijeenkosten worden gehou den in het RIAGG gebouw aan de Ronsseweg 225 te Gouda. Vooraf hebben de deelnemers een individueel kennismakings gesprek met de cursusbegelei ders. Voor meer informatie: Ja nine Dolk, preventiemedewerker, tel. 0182-516422. Aanmelden: Renske van Rooijen, afdeling Preventie en Dienstverlening, tel. 0182-682326. WADDINXVEEN - Ter gele genheid van Werelddierendag op 4 oktober zal de Dierenbe scherming werkgroep Wad dinxveen, van 30 september tot en met 5 oktober haar jaarlijkse collecte houden. Daarvoor zoekt de werkgroep nog collectanten. Ook jonge ren vanaf 14 jaar die graag iets voor dieren willen doen zijn welkom. De opbrengst komt vooral ten goede aan het Die rentehuis Midden Holland in Gouda. Daar worden uit de he le regio zwerf- en afstandsdie- ren opgevangen. Dat dit tehuis nog altijd nodig is, getuigt het feit dat er jaarlijks zo’n 800 honden en katten worden op genomen. Bijna alle dieren krijgen geluk kig wel weer een nieuw tehuis of gaan terug naar de eigenaar. Voor de medische verzorging zijn twee dierenartsen verbon den aan het Dierentehuis. Aan melden kan via mevrouw Oort, tel. 616519. De organisatie van ‘kunstbezoek voor senioren’ zoekt elke keer weer naar leuke uit jes. WADDINXVEEN - De Cen traal Hervormde Gemeente verzorgt zondagmorgen 22 september het kerkenpro gramma voor RTW De uitzen ding begint om 9.00 uur met het kinderprogramma. Om 9.30 uur wordt overge schakeld naar de Morgenster voor de directe uitzending van de kerkdienst. Voorganger in deze dienst is ds. C.D. Zonnen- berg. Na de kerkdienst, om onge veer 10.50 uur kunt u luisteren naar poëzie, omlijst met mu ziek. Om ongeveer 11.25 uur vertellen twee leden van het campingteam over hun erva ringen op de camping aan de Henegouwerweg. Het kerken programma eindigt om 12.00 uur. Juf Ans begon veertig jaar geleden als onderwijzeres in Gouda maar kwam al snel naar Waddinxveen om daar les te geven. Nu is ze alweer veertig jaar juf. Alle veranderingen in het on derwijs volgde ze nauwge zet en ze zorgde ervoor steeds vernieuwend bezig te zijn. Juf Ans heeft veel plezier in haar werk en denkt voorlopig niet aan stoppen. Ter gelegenheid van haar 40-jarig jubileum werd haar een verrassingsfeest aangeboden. Om 8.30 uur werd ze feestelijk met bloemen ontvangen door alle kinderen. Voor iedereen was een per soonlijk praatje want ten slotte heeft Juf Ans bijna al le kinderen in de klas WADDINXVEEN - De mkb- vacaturelijnbus bezoekt op woensdag 25 september mkb- werkgevers op industrieterrein Coenecoop. Zij kunnen hun vacatures aan de busconsulent doorgeven. Het MKB-minder- hedenproject, waarvan de bus een onderdeel is, blijft ondanks de economische terugval, on verminderd succesvol. De teller staat inmiddels op bijna 72.000 gemelde vacatures. Ruim 61.000 mensen zijn aan een baan gekomen, van wie 53.000 allochtonen. Bij het overgrote deel van de gemelde vacatures gaat het om vaste banen. In veel beroeps richtingen worden twee van de drie vacatures vervuld. Veel al lochtonen, die in eerste instan tie via het project worden be middeld, blijken snel inpasbaar te zijn. Van de vijf allochtonen die een baan hebben gevonden, werken er na een half jaar nog vier bij hetzelfde bedrijf. i 11 I g CS 2

Weekblad voor Waddinxveen | 2002 | | pagina 13