Duurzaam Verrassend glas bij Gouwemeubel bouwen heeft interesse van corporaties Al uw interieurwensen onder één dak bij S&A Interieurs Gouwe Koerier Weekblad voor Waddinxveen Jan en Rob Groen van de Internetshop: ED REUSKEN ‘Geld verdienen met internet kan wel degelijk Uw specialist in raambekle- ding. U vraagt en wij denken graag met u mee. WWW I Nieuw lamellensysteem: Cocon Villa www.internetshop.nl JONGENEEL ddkbiJNEN SILCO Feest Uw specialist op het gebied van woninginrichting Galerij 2 2771 XJ Boskoop Tel. (0172)21 22 71 - ADVERTORIAL - Heeft u onze verhuisbus al zien rijden? Aantal oversluitingen hypotheken met twaalf procent gestegen Virtuele winkel Klant centraal ’De Gordijnerij’ ontwikkelde onlangs in samenwerking met Egger uit Almelo een opmerkelijke combinatie van lamellen systemen met vitrage. Het systeem onderscheidt zich van bestaande lamel-stofcombinaties in de ruime toepassingsmo gelijkheden en in het gebruiksgemak. Het gecombineerde systeem van vitrage en lamellen combin eert de privacy van lamellen met het optisch doorzicht van een Inbetween of voile kwaliteit vitrage. In gesloten toestand bepalen de lamellen het doorzicht en in geopende toestand valt het daglicht door de vitrage. Met alle mogelijkheden tot spelen met licht en kleur daartussen in. WADDINXVEEN - De naam van het bedrijf, S&A Interieurs, is afgeleid van de beginletters van hun beider voornamen. Skip en Adri zijn compagnons. In 1991 openden zij voor het eerst de deuren van S&A Interieurs, een bedrijf dat op twee pijlers rust, te weten de Gordijnerij en de Floor Factory. Bij de Gordijnerij is misschien wel de meest uitgebreide collectie gordijnen te vinden. In alle prijsklassen en in alle stijlen. De Gordijnerij beschikt over een eigen atelier. Dat betekent onder meer dat men zich niet hoeft te beperken tot het vaste aanbod van raambekleding. Als de klant een keuze heeft gemaakt uit het enorme assortiment gordijnstoffen kunnen de coupeuses van de Gordijnerij er, mits de stof geschikt is, exclusieve vouw- of paneelgordijnen van maken. Alle vouw en paneelgordijnen, vitrages en gordijnen worden in eigen atelier geconfectioneerd. Het opmeten, maken en ophangen van gordijnen is gratis. Formule Bij Cocon Vila zijn de combinatiemogelijkheden erg groot, de collectie bestaat uit maar Eefst 54 Inbetweens en een voorde lige voile kwaliteit, alle uit de Egger collectie. Voeg daarbij de keuze uit transparante, semi-verduisterende of verduisteren de lamellen en het is duidelijk dat er voor de consument vrij veel te kiezen is. Het systeem is bovendien praktisch in het gebruik, de stof is gemakkelijk van de lamellen af te halen en te reinigen. De lamellen blijven ondertussen gewoon voor het raam hangen. Het product bevindt zich in het luxere seg ment, maar blijft betaalbaar voor een breed publiek. DE GRAAF J**” PARTNER De tweede pijler van S&A Interieurs is de Floor Factory. In hetzelfde pand vindt de klant alles op het gebied van vloeren. Er is een ruime keuze in zachte vloerbedekking, de verzamel naam voor velé merken tapijt en natuurtapijten zoals kokos, sisal en zeegras. Hiervan kunnen ook karpetten -al dan niet met stoffen of lederen rand- gemaakt worden. Vinyl, marmoleum en laminaat vallen onder de noemer harde vloeren. Dat geldt ook voor de massief houten vloeren. Ze zijn Want of het nu om raambekleding of vloeren gaat, alles wordt door het eigen en vakkundige personeel gelegd of geplaatst. Dat is ook de kracht van S&A Interieurs. U hoeft slechts één deur door om alles op het gebied van wooninrichting te vin den. Het team van S&A Interieurs neemt alle tijd om samen met de klant de ideeën en wensen te realiseren. Indien gewenst kan ook een adviesgesprek bij de klant thuis plaats vinden. er in diverse houtsoorten en kleuren en kunnen in diverse stijlen gelegd worden. Scheepsvloeren, cafévloeren en oudge- maakte vloeren geven de indruk dat er vloer ligt waar al vele jaren intensief op geleefd is. Dit zijn allemaal vloeren van de parketfabrikant Chapel. De Floor Factory mag als enige in de regio vloeren van dit exclusieve parketmerk verkopen. Maar de Floor Factory heeft ook houten vloeren van andere parket- fabrikanten. Alle vloeren kunnen zowel zwevend als tapis gelegd worden door eigen parketteurs. U vindt de Gordijnerij en de Floor Factory aan de Mercuriusweg 15 te Waddinxveen. Het telefoonnummer is (0182) 63 12 00. Geopend van dinsdag tot en met zaterdag van 10.00 tot 17.00 uur. Donderdagavond koopavond van 19.00 tot 21.00 uur. 1 I I ADVERTORIAL Huis&Stiil www.silco.nl 19.00-21.00 uur 10.00-17.00 uur Openingstijden: ma., dl., wo. 13.00-17.30 uur do., vr. 10.30-21.00 uur za. 10.00-17.00 uur uit drie lagen waarvan de mid delste eruit ziet als een gebro ken ruit in een bushokje staat heel decoratief. Werden glazen meubelen vroe ger met kit in elkaar gezet, te genwoordig zijn er speciale lijmtechnieken die het maken dat twee glazen platen onzicht baar aan elkaar worden ge smolten. Ook wanneer het meubel wat ouder is zal deze kit niet verkleuren of verdr ogen. Eigenaar van Gouwemeubel is René Snijder. Als telg uit een traditionele Haagse familie in de meubelbranche kreeg hij van zijn vader de kans om 20 jaar geleden een eigen zaak te beginnen. Hij koos daarbij niet voor zijn geboortestad, maar voor Waddinxveen. De voor malige graanfabriek aan de He- negouwerweg stal direct zijn hart. In dit monumentale pand kon de showroom gemakkelijk worden ingericht. Grappig is dat je binnen pas ziet hoeveel ruimte er in het pand zit. In to taal drie verdiepingen loop je langs drie verschillende woon stijlen. In de eerste jaren bestond de collectie uit de wat voordelige re meubelen. Maar omdat Snij der graag service en kwaliteit levert, werd snel overgegaan op meer duurzamere collec ties. Gouwemeubel wil service bieden. Wanneer er naar jaren iets aan het meubel mankeert, komen klanten vaak terug en worden er reparaties uitge voerd. Moet bijvoorbeeld het bankstel daarvoor terug naar de fabriek dat krijgt de klant WOENSDAG 18 SEPTEMBER 2002 PAGINA 17 Openingstijden: Dinsdag t/m vrijdag 10.00-17.30 uur Vrijdagavond Zaterdag Waddinxveen Oe makers van Interieurs doordacht tot in detail. Spanplafonds Kastenwanden Wandpanelen Systeemplafond Interieurbetimmeringen Alle mogelijkheden en ideeën vindt u natuurlijk ook in de showroom van Silco, Zuidkade 230 Waddinxveen of bel voor documentatie (0182) 61 68 78. Voor meer informatie en vragen bel: (0182) 61 62 38 (0182) 61 14 19 Voor meer informatie kijkt u op WONING PROJEKTSTOFFERING opgelopen, maar er gaat enige tijd overheen voordat de stijging doorwerkt in de hoogte van de hypotheekrente. Het CBS houdt zich vast aan de gegevens van het Kadaster. Daar werd in het twee de kwartaal een stijging van 127.000 duizend nieuwe hypo theken waargenomen, een groei van 5 procent ten opzichte van vorig jaar. Het aantal leningen voor de aankoop van een woning is gelijk gebleven. Hypotheek adviseur Veel huizenbezitters hebben in het tweede kwartaal van dit jaar hun bestaande hypotheek op nieuw afgesloten. Het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) heeft bekend gemaakt dat het aantal oversluitingen met 12 pro cent is toegenomen. Sinds de cember 2000 is de rente op kre dieten voor de aankoop van een woning gedaald van 6,2 tot 5,3 procent Daarnaast is de rente op de kapitaalmarkt wel weer van woningcorporaties een brief gestuurd aan staatssecretaris Van Geel vanVROM (Duurzaamheid) waarin zij het risico signaleert van het versoberen van de subsi dies voor duurzaam bouwen. Het regeerakkoord wil hier een bezuiniging realiseren. Alleen al de aankondiging lijkt negatieve effecten te hebben. Het aantrek ken van groenfinanciering is reeds onzeker geworden. Hier door komen ook huidige inves teringen van corporaties in duur zame oplossingen ernstig in gevaar. Dat is maar één van vele voordelen die wij onze relaties bieden VBO ^MAKELAAR Slrd Bezoekadres: in winkelcentrum Zutdplas Zuidplaslaan 426 428 2743 KE Waddinxveen Telefoon: (0182) 622 388 Fax:(0182) 637 508 Email info@dgep.nl Homepage: www.dgep.ni Corporaties oordelen positief over duurzaam bouwen. Bijna de helft heeft expliciet milieubeleid ontwikkeld, met name voor de nieuwbouw. Dit blijkt uit recent on derzoek van het Onderzoeksinstituut ÓTB (TU Delft). WADDINXVEEN - Glas in het interieur is in vele huiskamers te rug te vinden. Bijvoor beeld in de kast, in een tafel of in een ander meubelstuk. Glas wordt in de meubelindustrie op verschillende manie ren toegepast en Rob bert Werksma van Gouwemeubel weet hier alles over te vertel len. „Wij hebben hier de meeste toepassingen wel in onze winkel staan” vertelt Robbert. „In combinatie met hout of metaal zien we glas terug in veel salon tafels maar ook in eet- kamertafels. Het materi aal leent zich uitstekend voor moderne vormge ving. Ook is het makke lijk te onderhouden. Wie een glas wijn omstoot op een hou ten tafel heeft kringen en vlek ken. Met een glasplaat is het een kwestie van opdeppen en zemen en hij is weer schoon zonder enige schade. Het glas dat tegenwoordig wordt ge bruikt is erg stevig en dik, kras vast en je kunt er leuke vor men aan geven.” Robbert toon het fraaiste stuk glas en techniek dat Gouwe meubel in huis heeft staan. Het is een uitschuifbare tafel waar van de bovenbladen geheel uit glas bestaan. Door een mecha nisme wordt het middenstuk automatisch naar boven of naar onderen verschoven. Ook de mogelijkheid om te kiezen voor verschillende soorten glas maakt dat het materiaal op zo veel manieren kan worden toe gepast. Een eettafel bestaande een tijdelijke oplossing aangereikt om het zit- probleem op te lossen. Gouwemeubel onder scheidt zich van de za ken op de meubelbou levards. Het verrassende aan het be drijf is dat er qua stijl voor elk wat wils is maar ook qua prijs. Re gelmatig heeft men aan biedingen. Dit zijn vaak showmodellen, die pri ma in orde zijn maar voor een speciale prijs weggaan. Op de bene denverdieping tref je een stijl aan die in vele interieuren past. De middenverdieping is een verrassing op zich. Hier is nog veel van het oude pand te zien en de donkere balken ge ven de landelijke meubels een extra dimensie. Fraaie tafels, stoelen kasten en banken in oud grenen sieren de etage. Op de bovenste verdieping staan de wat neutralere meu- belstijlen. „Hier willen we de oude balken die boven het pla fond zitten, weer tevoorschijn halen”, licht Robbert toe. Wie doorloopt naar de nieuwe aan bouw komt in het moderne gedeelte waar ook het glas een grote rol speelt. Gouwemeubel heeft een eigen bezorgdienst met chauffeurs die meer doen dan alleen maar bezorgen. Ook zij werken volgens de service regels van het bedrijf. In okto ber van dit jaar wordt het 20- jarig bestaan gevierd en het is nog een verrassing hoe dat precies gaat gebeuren. Zeker is wel dat het niet onopgemerkt voorbij zal gaan. Glas is e'en belangrijk element in het interieur. (Foto: Artistic Art/Liesbeth van der Vis.) "Geld verdienen met een internetwinkel kan wel degelijk", stelt Rob Groen dan ook met klem. ”Je moet alleen wel weten waar je mee bezig bent. Alles moet helder en doorzichtig zijn, je moet een fantastische service bieden, snel en ade quaat reageren op elke vraag van elke klant en vooral je beloftes waarmaken. Kortom, je moet de klant unieke voordelen bieden die hij elders niet vindt.” ”Ook moet je keihard kunnen en willen onderhandelen met de leveranciers", vult vader Jan hem aan. "Want die vinden het maar niets, zo’n doorzichtige organisatie. We hebben veel pittige gesprekken gevoerd met topdirecties van de bekende merken. Die houden liever vast aan de reguliere verkoop via win kels, omdat ze daar zelf een sturende factor in kunnen zijn. Zo kunnen zij de klant-laten- beïnvloeden in zijn koopgedrag. Bij ons bepaalt de klant echter zelf wat hij wil hebben. En dat betekent natuurlijk dat wij regelmatig met de grote producenten botsen.” Vader en zoon Groen zijn geen onbekenden in de witgoedwereld. Jarenlang had de firma Groen een witgoedzaak in de Aarhof. In die tijd vroeg Rob zich voor het eerst af hoe hij als Alphense ondernemer iemand in Groningen een was- Verkopen via internet. Veel bedrijven dachten enkele jaren geleden op deze manier snel veel geld te verdienen. Intussen hebben de meeste ondernemers die mening bijgesteld. In vaktijdschriften, maar ook in de reguliere media lees je steeds vaker dat internet alleen maar geld kost en geen stuiver oplevert. Daar zijn Jan en Rob Groen van de Internetshop het echter niet mee eens. In hun vir tuele winkel treft de internetter meer dan vierduizend witgoedartikelen en keu kenapparaten aan. Welke reguliere winkel heeft zo’n assortiment? Maar niet alleen de enorme keuze, ook de topservice en de prijs die bij de Internetshop wordt betaald, is een reden om juist daar een nieuwe koelkast, wasmachine of keukeninrichting aan te schaffen. Want kopen via de Internetshop levert de klant honderden euro’s voordeel op. Noordkade 92A Waddinxveen (in pand Gebr. Bakker) Maar hoe komt het dat de Internetshop slaagde waar veel andere internet-star tups de ballenbak ingingen? Rob: ’’Veel bedrijven die via internet proberen te verkopen, maken een cruciale denkfout. Met veel blabla bieden ze het ene na het andere aan. Wij hebben dat omgedraaid en stellen de klant centraal. Waar heeft hij behoefte aan, wat wil hij hebben, in plaats van ‘wat kan ik leveren’. Daarbij moet ik wel zeggen dat er voor veel artikelen gewoon geen markt is te veroveren via het internet. Allereerst heeft Nederland geen postordercultuur. Dat komt onder andere door de grote bevolkingsdichtheid van ons land, waardoor er een relatief grote aanbod per vierkante kilometer is. Veder is het soort artikelen dat je aanbiedt van groot belang. Met broodroosters of koffie zetapparaten red je het niet. De marges die je kunt bieden zijn te klein, de bele ving van zo’n apparaat is te gering. Een wasmachine is een ander verhaal, zeker als je full service tegen de scherpste prijs biedt.” Sinds 1994 hebben veel woning corporaties met de gemeente en andere marktpartijen een conve nant duurzaam bouwen onder tekend. Maatregelen voor duur zaam bouwen zoals het gebruik van milieuvriendelijke materialen en energiebesparende maatrege len worden vooral in de nieuw bouw genomen. Corporaties ge ven aan dat subsidie een belangrijk instrument is om duurzaam bouwen verder in de bouwpraktijk te kunnen imple menteren. Recent heeft Aedes vereniging Gelukkig is dat niet gebeurd, want de Internetshop is nu, vijfjaar na de start, een meer dan gezond bedrijf. De klanten zijn zeer tevreden, hetgeen ook te lezen is in de vele reacties op de site. De formule is dan ook erg klantgericht. Een klant vraagt via de site offerte aan en krijgt binnen enkele seconden een prijsopgave. Als hij besluit te kopen, stelt hij zelf een afleverdatum voor. Beta ling gebeurt bij aflevering, de gekochte apparatuur wordt netjes geïnstalleerd en het oude apparaat wordt desgewenst afgevoerd. Voorwaar service op maat! De perfecte formule van de Internetshop heeft ertoe bijgedragen dat de winkel in korte tijd omhoog is gestormd in de top tien van favoriete online warenhui zen. In een onderzoek dat in het voorjaar van 2002 werd uitgevoerd, staat de virtuele winkel van Groen op de vierde plaats na de drie internationale giganten Amazon, Wehkamp en Neckermann. En daar zijn Jan en Rob wattrots op. Maar ze blijven realistisch. „Wij blijven testen en verbeteren”, zegt Rob. ’’Want wie achterover leunt en zich vergenoegd opstelt, loopt zeker in de snel verande rende wereld van internet het risico om aan alle kanten ingehaald te worden. En dat is nou net niet onze bedoeling!" Verzekeringen Hypotheken Pensioenen ’Vastgoed Een hypotheek is maatwerk! machine kon leveren en er nog wat aan kon verdienen ook. ”Dat was nog voor dat 'internet in de huiskamer’ in Nederland bestond.” Met de komst van het nieuwe medium leek de kans zich voor te doen om zijn plan uit te voeren. Dat is gelukt, zij het niet zonder slag of stoot. ”ln eerste instantie ben ik met Danny ter Haar van Cistron om de tafel gaan zit ten en heb hem uitgelegd wat onze bedoeling was”, vertelt Rob. "Hij gaf ons het advies om een site te laten bouwen, wat we ook hebben gedaan. Vergis je niet, van de kosten van zo’n virtueel winkeltje kun je een leuke auto kopen. Maar ja, investeren is nu eenmaal onontbeerlijk als je zoiets wilt starten. En het resultaat was bemoedigend: binnen een week deden wij onze eerste verkoop via het internet". Maar daarna begonnen de eerste problemen zich te manifesteren. "Zoals ik al zei, is het erg belangrijk dat je de klant voordelen en uitstekende service levert. Het voordeel is duidelijk, de klant kan 24 uur per dag, zeven dagen per week in onze winkel terecht en treft daar een fantastisch uitgebreid assortiment aan. Op het moment dat hij besluit te kopen, begint voor ons een traject waarin veel mis kan gaan. Want hoe krijg je de spullen bij de klant en wel op zo’n manier dat hij tevreden is? Wij huren de distributie in bij transporteurs en daar hebben we nogal wat mee te stellen gehad. Want als een vervoerder de afspraken met de klant niet waarmaakt, krijgen wij daarvan de schuld. Inmiddels zijn wij met het vierde transportbedrijf bezig en nu is alles gelukkig perfect geregeld. Maar in de beginperiode heeft de distributie heel wat frustraties opgeleverd. Het is wel zo erg geweest, dat we hebben overwogen de stekker eruit te trekken. -

Weekblad voor Waddinxveen | 2002 | | pagina 17