Lightrail tussen Tweelingzussen runnen samen Alphen en cafetaria de Sniep Gouda start I maart 2003 Meedoen aan Clubactie is steun aan de clubs Russisch Staatscircus in Alphen Braderie Souburgh druk bezocht Voorlichtingsavond manisch depressief Ledenvergadering Reddingsbrigade Geen autoloze zondag in de Oranjelaan Prijswinnaar van Europa quiz wint weekend Praag Groene Hart Hopper rijdt mogelijk vanaf december Tsjechies zangkoor ’Zaboj’ bij concert de Gouwestem PAGINA 23 WOENSDAG 18 SEPTEMBER 2002 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN Triangel F" tl ligt nu bij de gemeente Alphen aan den Rijn." om zeventig tot honderd miljoen euro. Dat naast de 185 miljoen die voor de lijn zelf is begroot. „Ik wil de minister vragen of er REGIO - Economische reces sie. Noodlijdende clubs. Groot tekort aan vrijwilligers. Prijs- WADDINXVEEN - Op je negentiende le vensjaar een eigen zaak beginnen hoor je niet vaak. Marielle en Mariska Roos kun nen dat allebei zeggen. De twee zussen, een eeneiige tweeling, hebben een eigen cafetaria aan de Eikenlaan. Afgelopen vrij dag was de opening. Eindelijk.Want na maanden voorbereiding hadden ze vooral heel veel zin om te beginnen. Marielle en Mariska zijn al jaren bekend met de cafetariawereld. Hun vader kocht jaren geleden de cafetaria over op het adres waar de meiden nu zitten. „Hij stond zelf niet in de zaak, dat waren an deren. En wij werkten er een jaar lang na schooltijd bij”, vertelt Mariska. De zussen, toen een jaar of vijftien, kozen allebei voor een andere baan. Marielle werkte bij een benzinepomp en Mariska bij een an dere cafetaria in het dorp. In oktober vo rig jaar kwam hun vader met een bijzon dere vraag aan zijn dochters, of ze zin hadden cafetaria de Sniep samen te gaan de ingang is nog hetzelfde. Het is gewoon tijd om van start te gaan. En dan zien we het wel of het loopt. We gaan ervoor, en als het niet lukt is het pech”, aldus Mariel le. De zussen weten al van elkaar dat ze samen kunnen werken, dat hebben ze vroeger immers vaak genoeg gedaan. Ook wonen ze allebei nog bij hun ouders en zien ze elkaar dus vaak. De zussen, die bijna hun hele leven in Waddinxveen wo nen, zijn toch al een beetje bekenden in de buurt.Veel mensen zijn al even langs gekomen om een praatje te maken, zij kennen veel mensen van gezicht. „De re acties zijn al niet meer op een hand te tellen.” GOUDA/REGIO - De pre- ventieafdeling van de RIAGG Midden-Holland organiseert samen met de Robert-Fleury stichting en de Stichting La- byrint/ln Perspectief op dins dagavond 24 september een WADDINXVEEN - Negendui zend inzendingen ontving het ministerie van Buitenlandse za ken op de Europaquiz. Maar er kan er slechts één de winnaar zijn, en dat werd de heer Cayaux uit Waddinxveen. Hij ontving afgelopen donderdag uit handen van de ambassadeur van Tjechië (Petr Kubernat) de hoofdprijs; een geheel verzorgd weekend naar Praag. Het ministerie schreef de quiz uit tijdens de Europadag op 9 mei. Op dit moment staan der tien merendeels Midden- en voorlichtingsavond met als themg: manisch depressieve stoornis’. Deze avond is be doeld voor cliënten, familiele den, hulpverleners en andere naastbetrokkenen. De voor lichting start om 20.00 uur wel je eigen zaak.” Spannend of eng vin den ze het niet, daar zijn ze misschien wel gewoon te nuchter voor, zoals ze het zelf zeggen. „We willen gewoon beginnen en dan zien we het wel. We zijn nu maanden achtereen bezig geweest met verbouwen. Uw kopij en/of advertenties voor het Weekblad voor Waddinxveen kunt u inleveren in de daarvoor bestemde bus in de winkel van Artistic Art Photography, K.W. plein 2,Waddinxveen. voertuigen om elkaar te passe ren. Het westelijk deel van de lijn, tussen Leiden Lammen schans en de kust, wordt in 2010 in gebruik genomen. het bestuur en de begroting en de plannen voor het seizoen 2002/2003. Aanvang is 20.00 uur. De stukken voor de verga dering zijn vanaf twee weken voor de vergadering te verkrij gen in het zwembad tijdens de zwemuren van de Reddingsbri gade of op te halen bij het se cretariaat. zorgen. De Boskoopse musicus Ben Kramer zal de koren bege leiden op de vleugel en de sa menzang op het orgel. Er is een zeer afwisselend programma op gesteld. Aanleiding voor deze sa menwerking is het 10-jarig be staan van Stichting Vriendschapsband Waddinxveen- Pelhrimov. Ook in 1999 heeft De Gouwestem opgetreden met Zaboj, toen in het Stadstheater van Pelhrimov. Het concert begint om 20.00 uur, de entreeprijs is 7,50 en voor kinderen jonger dan 12 jaar 4,00. Toegangskaarten zijn te verkrijgen bij de koorleden, kan toorboekhandel D. Sonneveld (Kon.Wilhelminaplein 6), de heer A. de Rooij (Akkerwinde 43), tel. 0182 - 612100 of ’s avonds aan de kerk. ben. U kunt hier iets aan doen en er zelf nog wijzer van wor den ook. Koop loten van de en duurt tot ongeveer 2I.45 uur. De avond wordt gehou den in ’t Brandpunt (Turf markt 58 te Gouda). Het bij wonen is gratis, aanmelden is niet nodig, echter er is maar een beperkt aantal plaatsen. dit koor treden ook apart op als zelfstandig mannenkoor. Het concert wordt instrumentaal omlijst door het ensemble ’Cio- banita’, bestaande uit een viertal musici die zich hebben gespecia liseerd in het op virtuoze wijze vertolken van Roemeense mu ziek. Het ensemble zal ook bij een aantal nummers van het mannenkoor voor de begeleiding evenementen. Met een lot van de Grote Clubactie helpt u niet alleen uw vereniging, u heeft er zelf ook profijt van. Zo zitten er aan het lot kortingsbonnen, waarmee u stevige kortingen krijgt bij Landal GreenParks, Wehkamp en Sportweek. En u maakt bij de trekking van I4 november kans op mooie prij zen. Zoals een hoofdprijs van 100.000 euro belastingvrij, aan trekkelijke reizen, geldprijzen of een hypermoderne mobiele telefoon. voor een deel van de I85 mil joen euro zijn gemeenten en provincie afhankelijk voor WADDINXVEEN/REGIO - De nieuwe regeling voor het Collec tief Vraagafhankelijk Vervoer (CW) gaat waarschijnlijk in de cember binnen de dertien ge meenten in Midden-Holland, functioneren onder de naam Groene Hart Hopper.Aanvanke lijk was het de bedoeling dat de ze regeling al zou zijn ingevoerd, maar het is nu weer uitgesteld tot december 2002. Deze vervanger voor alle open baar vervoer in Midden-Holland zou moeten gaan opereren naar het voorbeeld van de Rijnstreek- hopper in Alphen aan den Rijn. Bij deze vervoerder zijn thans drie tariefgroepen van toepas sing, afhankelijk van onder meer opstapplaatsen, bestemmingen en leeftijd. Een vierde groep zijn de CW-pashouders voor men sen met een VWG-indicatie, aan te vragen bij de gemeente van in woning. dat de Oranjelaan een door gaande weg is en dus eigenlijk niet afgesloten mag worden. De gemeente geeft twee rede nen voor de terughoudendheid, aan de ene kant gebrek aan menskracht en aan de andere kant het feit dat de de autoloze dag dit jaar op een zondag valt. „Dat ligt in Waddinxveen toch wat gevoelig. Wel verschijnt er een oproep in de krant of men sen hun auto deze dag willen la ten staan”, aldus een woord voerder. De gemeente kreeg overigens geen andere aanvra gen binnen. De gedeputeerde antwoordt op vragen over extra haltes in de toekomst, dat daarmee re kening is gehouden via een aparte procedure. Deze proce dure zou nog wel eens nodig kunnen zijn voor een eventuele Oost-Europese landen te trap pelen om tot de Europese Unie toe te treden. In 2004 zal dat voor een flink aantal landen al het geval zijn. Om de kennis van mensen in Nederland te testen over deze kandidaat-lid- staten en Europa werd de Eu ropaquiz bedacht. De multiple choice test bevatte zes vragen waarmee deelnemers hun ken nis van de kandidaat-lidstaten konden testen De test ver scheen onder meer op Europa- portaal.nl en werd verspreid via een flyer. zouden voor alle haltes en overgangen ingrijpende en du re maatregelen moeten wor- interessant punt. De den genomen.” In het geval van halte bij het treinstation ligt de RijnGouweLijn gaat het vast. Daarnaast echter is er een halte bij de Lorentzweg gepland, die ter discussie zou kunnen komen te staan. Er zijn in Alphen namelijk plannen ook maatwerk mogelijk is, dus voor een schaatshal bij de Schans aan de andere kant van Alphen en het zou wel handig zijn als daar een halte zou ko men. Adviseur Roestenberg van ruimtelijk bureau Bohe- men geeft grif toe dat de keuze nog open ligt en dat er zelfs nog drie haltes mogelijk zijn: één bij de Lorentzweg, één bij het station en Schans. Ook een verplaatsing van de schaatshal naar de Lorentzweg is een optie. "Dit is een mooie illustratie van de interactie die nog moet plaatsvinden," stelt Norder soepeltjes vast, "de bal runnen. Mariska stemde gelijk in. Ze had immers al haar diploma SVH sociale hy giëne op zak en zag een eigen cafetaria wel zitten. Marielle dacht daar in het be gin nog wel anders over. „Ik had het naar mijn zin op mijn werk, daar was het ge woon leuk”, vertelt ze. Maar Mariska liet de zaak is volledig nieuw ingericht, alleen de kans niet aan haar voorbij gaan en be sloot alleen de zaak in te gaan. „Een paar maanden later kwam Marielle naar me toe en zei dat ze het toch wel leuk vond om mee te doen. En nu gaan we er dus toch samen voor”, vult Mariska aan. Het zal hard werken worden, beseffen ze alle bei. „Het komende jaar nemen we nog geen personeel erbij, eerst moet de zaak goed lopen”, aldus Mariska. Dat betekent zes dagen in de week werken en geen va kanties. „je kunt maximaal een paar uur tjes weg, een dag vrij nemen is al moeilijk. Zeker rond etenstijd, dan is het hier echt te druk om alleen te werken.” Maar ze hebben het er zeker voor over. „Je hebt De Grote Clubactie is al 30 jaar dé fondsenwervende lote rij van het Nederlandse vereni gingsleven. In die drie decennia werd er naderhand wel gezegd heeft de actie al vele honder den miljoenen opgeleverd. De Grote Clubactie is er voor de clubs en doet niet mee aan de prijsverhogingen die aan de or de van de dag zijn sinds de komst van de euro. Sterker nog, de prijs voor een lot is zelfs verlaagd. Vorig jaar betaal de u nog 6 gulden voor een lot, nu is dat nog maar 2,50 euro. een uniek concert in de Ont- moetingskerk (Groensvoorde). Een groot aantal mensen werkt mee aan dit concert. Allereerst hetTsjechische zangkoor ’Zaboj’ I; Rokerspaleis uit Pelhrimov, de zustergemeen- te van Waddinxveen. Dit ge mengde koor bestaat uit onge- Door Gabor Mooij REGIO - De proef met de lightrail, een verbinding die uit eindelijk tussen Gouda, Alphen, Leiden, Katwijk aan Zee en Noordwijk aan Zee gaat lopen, start op I maart 2003 op het bestaande spoor tussen Alphen en Gouda. Voor het eerst zal hiermee in Nederland worden gereden. De proef is opgezet om in Nederland ervaring op te doen met dit type openbaar vervoer. In de spits rijden de NS- treinen, daarbuiten het nieuwe materieel. De bestaande dienstregeling blijft tijdens de proef gewoon bestaan. De Haagse Tram Maatschappij (HTM) levert de lightrailvoer- tuigen voor de proef. Het gaat om een type dat in het Zweedse Stockholm al wordt gebruikt. De proef loopt tot I5 december 2004. toekomstige wijk Triangel in Waddinxveen een halte nodig zou hebben. Voor het nieuw- bouwgebied Westergouwe in Gouda is al wel een halte gere serveerd. spoorverdubbeling plaats Norder gaat binnenkort bij mi- bij Gouda Goudsepoort nister De Boer van Verkeer en Waterstaat op bezoek om de uit het publiek. Zware motoren daveren dóór de piste. De Russische ’Hells van de Kourbanov- groep laten zien hoe je antipo de kunt bedrijven van zadel naar zadel, waarbij mensen als jongleerballen door de lucht wie wilde kon sjoelen. De Vereniging Vrienden van Souburgh vliegen. Een act waarmee zij op tal van internationale festivals WADDINXVEEN - De Wad- dinxveense Reddingsbrigade houdt op dinsdag I oktober haar jaarlijkse ledenvergadering in de kantine van het zwembad de Sniep. Belangrijke punten die aan de orde zullen komen zijn het secretarieel en financieel jaarverslag over het seizoen 200I/2002, verkiezingen van WADDINXVEEN - De Oranje laan zal dit jaar, in tegenstelling tot 2001, niet op de autoloze dag zijn afgesloten. De organisa tie krijgt het aan de ene kant niet rond om allerlei activitei ten op touw te zetten, aan de andere kant was er ook weinig medewerking vanuit de ge meente. P. Hoenstok: „De ge meente zou geen materiaal be schikbaar stellen om de straat af te kunnen zetten en dan wordt het lastig.” Vorig jaar kreeg Hoenstok nog wel een vergunning en materiaal, al de tournee door Duitsland en de Benelux. De voorstellingen van het Groot Russisch Staatscircus aan de A. van Leeuwenhoekweg /Nil zijn op woensdag 2 ok tober om 15.00 en 20.00 uur, op donderdag 3 oktober en vrijdag 4 oktober om 20.00 uur, op zaterdag 5 oktober om 15.00 en 20.00 en op zondag 6 op vrijdagavond 20 september oktober om 13.00 en I6.I5 uur. Kaarten zijn nu al in de voor verkoop verkrijgbaar. In Alphen a.d. Rijn bij: WV/ANWB, Wil- helminalaan Marcella, Herenhof 64; Bruna Jacobs, Provinciepassage I I0; Bruna Jacobs, Aarhof 70. Infor- veer 45 mensen. De mannen van matie en reserveringen: 0900 - II 22 333 (0,45 cent p/m) of www.ruscircus.com De verschillen in ritprijzen bij - van deur tot deur- vervoer voor normaal gebruik en CW-pas- houders zijn groot Een 65+er zonder VWG-indicatie kan 267% duurder uit zijn dan zijn buur- man/vrouw met een CW-pas. Het verschil kan oplopen tot 6,26 per rit bij vijf zones. In Wad dinxveen kost een enkele rit voor een bezoek bijvoorbeeld aan het Groene Hart ziekenhuis in Gouda circa 4,30. Het SWO (Samenwerkings Verband Oude renorganisaties) heeft aan het gemeentebestuur van Waddinx veen gevraagd alle 65+ers die dat wensen een CW-pas uit te rei ken. Tot op heden heeft de ge meente op dit verzoek nog niet gereageerd. Tevens heeft het SWO aan de gemeente gevraagd welke stappen er regionaal of provinciaal genomen zijn om tot betaalbare prijzen te komen voor de 65+ers. (A.B.) miek leggen de vijf gespierde jonge gymnasten van de Turni- ki-groep aan de dag, wanneer zij met blote tors en onwaar schijnlijk hoog tempo door een dubbelrek buitelen. Hun sexap- peal brengt vrouwelijke bezoe kers steevast tot extatisch ge joel en gejuich, alsof ze aan de voeten van de Backstreet Boys liggen. Bewondering ook voor Kiritchenko’s vliegende trape- zeformatie, die met haar extra vangstoel dertig meter lucht ruim in beslag neemt en een luchtspektakel zonder weerga presenteert. Contrasten maken ’Maestro’ tot circus voor alle leeftijden. Naast tempojongleurs, swin gende balletten en de opzwe pende ritmes van het Bolshoj Circusorkest, is er ook het poëtische pas-de-deux van het befaamde acrobatenpaar Nata lia Barysevich Oleg Zhur- Kursevich en het Junglebook van Ludmila en Frantisek Str- nad. Zij presenteren een zeld zame mix van roofdieren: o.a. een poema uit de Rocky Moun tains, twee gitzwarte jaguars uit Brazilië, een leeuw en een ge vlekte panter uit Afrika en drie tijgers uit Sumatra en Siberié. ’Maestro’ is een volgens totaal concept ontwikkeld familiepro- gramma, inclusief de speciaal voor deze productie gecompo neerde muziek. Er werken 135 mensen aan mee. Als hét visite kaartje van het Russische Mi nisterie van Cultuur maakt het ensemble een twee jaar duren- WADDINXVEEN - Het man nenkoor De Gouwestem geeft De lightrail is een tussenvorm van een trein, een metro en een tram. Voor de nieuwe lijn worden naast de bestaande treinstations een aantal nieuwe haltes aangelegd. In Alphen zou dat een extra halte bij de Lo rentzweg betekenen, in Bo skoop bij de Snijdelweg, aan de zuidkant van Waddinxveen de halte Coenecoop en in Gouda de halte Goudse Poort. In 2005 moet de lightrail de- derde halte in Alphen of als de finitief gaan rijden op het tra ject Gouda - Leiden Lammen schans. Grotendeels zal daarbij gebruik worden gemaakt van het bestaand spoor. Tussen Al phen en Hazerswoude vindt een en wordt een extra mogelijkheid gecreëerd voor de lightrail- financiering van de RijnGouwe Lijn te bespreken. „Iedere uit breiding van spoorverkeer kost nu kapitalen, omdat het huidige veiligheidssysteem in houdt dat een spoorovergang Norder: „De treinverbinding of halte onveiliger wordt als Alphen-Utrecht zal door de deze meer wordt gepasseerd, nieuwe lijn niet in haar bestaan Als gevolg van de nieuwe lijn worden bedreigd.” De locatie van de momenteel twee geplande haltes in Alphen blijkt een De tweeling Mariska en Marielle de Roos hebben vooral zin om te starten in hun eigen cafetaria. (Foto: Artistic Art/Liesbeth van der Vis.) ALPHEN - Véél humor en dy namiek, maar ook rock en poë zie zijn ingrediënten van de gloednieuwe productie ’Mae stro’ van het Groot Russisch Staatscircus.Van 2 tot en met 6 oktober heeft dit Russische staatsensemble zijn moderne tentencomplex opgeslagen aan de Australiëlaan, achter het NS station in Alphen aan den Rijn. ’Maestro’ belooft circuspret in optima forma: Clowns in hilari sche interacties met publiek, roofdieren uit vier continenten, luchtacrobaten, turnkampioe- nen, brullende motoren, schit terende balletten en nog veel meer. Het programma is genoemd naar De Maestro: de excentrie ke kapelmeester en ringmaster van het circus, wiens doldwaze lotgevallen de rode draad door het programma vormen. Ande re grootmeesters van de lach zijn de Mister Bean-achtige ka- rakterclown Konstantin Ous- tiantsev en zijn collega’s André Koslov en Natalia Maximova. Tussen de bedrijven door steekt dit drietal onbekom- De braderie die afgelopen zaterdag bij Zorgcentrum Souburgh werd gehouden trok net merd de draak met vrijwilligers als vorig jaar veel kijkers en kopers. Locatiemanager Simon de Jong opende het evene ment om 10.00 uur, waarna facilitair manager René Wildschut de nationale driekleur hees. De braderie telde 25 kramen en stond dit keer in het teken van China. Allerlei ver sieringen, in Souburgh door medewerkers en bewoners gemaakte snuisterijen en pitti- Angels’ ge Chinese hapjes sloten bij dit thema aan. Voor de hoofdingang was een groot terras ingericht, waar bewo-ners van Souburgh en de belendende seniorenwoningen met familie en passanten onder het genot van een drankje en hapje neerstreken en uitgebreide gesprekken voerden. Kinderen konden zich laten schminken en (WS) hield wederom een loterij en presenteerde de nieuwe folder over de doelstellin gen van de vereniging. (Foto: Artistic Art/Liesbeth van derVis.) goud oogstten. Een zelfde dyna- ter plekke kijken of en hoe de veiligheid moet worden verbe terd en daar dan maatregelen REGIO - Economische reces- duizenden lotenverkopers van voor treffen.,, ste. Noodlijdende clubs. Groot de verenigingen in Nederland Norder heeft meer met de mi- tekort aan vrijwilligers. Prijs- weer op pad om loten te ver nisten te bespreken, want ook verhogingen door de komst kopen voor hun club. Als u een van de euro.Allemaal onheilstij- lot koopt, gaat maar liefst 80 dingen die aangeven met welke procent rechtstreeks naar de het problemen de Nederlandse vereniging. Een uniek hoog per- Rijk. De hoogte van de rijksbij- verenigingen te kampen heb- centage. Met een verkoopprijs één bij de drage is nog niet definitief be paald. „De rest van de financie ring komt voor rekening van de gemeenten die hun extra opbrengsten van de grondex ploitatie rond de haltes hier voor ter beschikking stellen”, legt Norder uit. van 2,50 euro gaat er dus 2 eu ro naar de clubkas. Hiermee kan de vereniging allerlei extra Grote Clubactie, want daarmee dingen doen, zoals het opknap- steunt u niet alleen uw vereni- pen van de accommodatie, het ging, met uw lot kunt u ook nog aanschaffen van nieuwe instru- mooie prijzen winnen. menten of het organiseren van Vanaf 14 september gaan vele

Weekblad voor Waddinxveen | 2002 | | pagina 23