Jonge vrouwen leren assertief en zelfbewust zijn bij de Vierstroom Koninklijk jacht in de Gouwe Vrouwen van Nu start seizoen Houd jij van kleuren en van het circus? 0 o Gemeente werkt mee aan lichtmastreclame Speelgoed- kinderkleding- en kinderschoenenbeurs Startersleningen voor ’Jip en Janneke’ en Catsburg Kaartavond Gouwe Rijders Openbare repetitie en work shop van De Kleine Trompetter bespelen, slagwerk of blaasins trument, kunnen dat bij De Klei ne Trompetter leren, leder ander die al een instrument bespeeld maar nog geen lid is van De Klei ne Trompetter is ook van harte welkom.Tijdens de workshop op Groot Russisch Staatscircus zaterdag 28 september kan men Maar je moet wel snel zijn! diverse instrumenten proberen Zorg dat de kleurplaat, met je naam, adres, woonplaats en leeftijd, uiterlijk 23 september bij ons binnen is. Je kunt de kleurplaat aan ons kantoor in aan den Rijn (Raoul Wallenbergplein 9) inleveren van 9.00 tot 17.00. Wanneer je niet naar een kantoor kunt ko men, mag je de kleurplaat ook opsturen. Dit kan naar: Rijn en Gouwe, Postbus I, 2400 AA in “HJIi lb Herkenning Sterke druk WEEKBLAD-CARTOON VAN ELIAS Pianohandel VERKOOP - STEMMEN - REPARATIE - BLADMUZIEK O Prachtige nieuwe piano’s. Grote keuze in goede gebruikte instrumenten W-- PAGINA 25 WOENSDAG 18 SEPTEMBER 2002 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN tel (0182) 61 16 97 daar ook de O o rondes gespeeld. Leden en niet- leden zijn welkom. Na het kaar- Dat komt dan heel goed uit! Dit jaar komt het Groot Russisch Staatscircus in Alphen aan den Rijn en jij kan daar kaartjes voor winnen. Deze kaarten zijn woensdag 2 oktober voor de première avond geldig. Pak je stiften en potloden, knip de september in deze krant komen te staan. Over de uitslag kan niet worden gecorrespondeerd. te Ridderkerk. Dit bedrijf ver zorgt ook in omliggende ge meenten de lichtmastreclame en is onderdeel van Eneco. Citytec b.v. zal belangstellende bedrijven gaan benaderen. WADDINXVEEN - Autoclub De Gouwe Rijders uit Wad- dinxveen organiseert donder dag 19 september haar tradi tionele kaa'tavond. Inschrijven kan vanaf 19.45 uur, het klaver jassen begirt om 20.15 uur.Tij- St. Victorplein 2 - 2741 JN Waddinxveen Website: www.tnosenspetterpiano.nl Vaak begint een stukje onze kerheid op de middelbare school, ervaren Hopmans en MOERKAPELLE - De activitei tencommissie van peuterspeel zaal Het Hoabelpaard houdt op vrijdag 27 september van 13.00- 17.00 en van 19.00-21.00 uur een kinderkleding, -speelgoed en schoenenbeurs in hun speello kaal (Raadhuisstraat 40a). Er is volop keuze h alle kindermaten. De opbrengst van deze beurs is bestemd voor de sinterklaas- en kerstactiviteiten bij Het Hobbel- WADDINXVEEN - De Kleine Trompetter houdt op maandag 23 september een openbare re petitie en op zaterdag 28 sep tember een workshop, in het dorpshuis Swanla. De openbare repetitie begint om 19.00 uur en is voor iedereen vanaf 10 jaar die eens wil kijken en luisteren naar de verrichtingen van het leerlin genorkest, de slagwerkgroep of de harmonie. De Kleine Trom petter wil op deze manier pro beren om nieuwe leden over de streep te trécken. Mensen die nog geen instrument ZEVENHUIZEN/MOERKAPEL- LE - Het college van burgemees ter en wethouders werkt mee aan het plaatsen van lichtmastre clame in de gemeente. Daarvoor zijn voorwaarden onlangs door hun vastgesteld. De wegen van de industrieterreinen in de ker nen, de Bredeweg en de Noor delijke Dwarsweg komen voor deze reclame in aanmerking. B W stellen op deze manier bedrijven in de gelegenheid hun bereikbaarheid te verbeteren en daarnaast extra inkomsten te verwerven. De (tekst van de) re clame dient te voldoen aan de volgende criteria: algemeen aan vaardbare fatsoensnormen en goede zeden, de Nederlandse re clamecode, de Code voor alco- Ze is zelf 28 jaar en daarmee staat ze heel dichtbij de doel groep. „Ik herken mezelf daar vaak in, ik heb het ook door staan. Nu ga ik de proberen de cursisten te laten zien dat on zeker zijn bij het leven hoort. Het kan ontzettend rot zijn, maar het hoort bij volwassen worden.” De cursus duurt elf weken, start in oktober en wordt ge geven op de donderdagmiddag van 15.30 tot 17.30 uur in Nieuwerkerk a/d Ijssel (eens in de twee weken). De cursus is bedoeld voor alle jonge vrou wen uit de regio, waaronder ook Zevenhuizen Moerkapelle en Waddinxveen. Drie maanden na afloop is er een terugkom- bijeenkomst. Voor meer infor matie en/of aanmelding: 0182- 594500 (de Vierstroom). Bruil. „Daar heerst een sterke druk, gelden bepaalde normen om erbij te horen. Sommige meisjes passen zich aan en worden er heel onzeker van. Ook geldt daar het imago dat je slank moet zijn en vinden ze het belangrijk wat anderen van je denken.” Na de middelbare school volgen nog veel situaties waarin jonge vrouwen onzeker kunnen zijn: het kiezen van een vervolgopleiding, solliciteren en werken, op jezelf gaan wonen, een stukje zelfstandigheid en ga zo maar door. „We merken dat vrouwen uit deze leeftijdsgroep behoefte hebben aan een der gelijke cursus en dan ook met elkaar.Want het thema past wel bij elke leeftijd, maar iemand van in de zestig en een middel bare scholier liggen vaak toch té ver uit elkaar om begrip bij elkaar te vinden”, gaat Jannie verder. MOERKAPELLE - Vrouwen van Nu, afdeling Moerkapelle houdt woensdag 18 september de eerste afdelingsavond van het nieuwe seizoen in Op Moer, aanvang 20.00 uur. Op deze avond komt José Bontje vertel len over de kibboets in Israël. José gaat tijdens haar lezing te- moeten er wel genoeg zijn. Die melden zich tot nu toe niet veel aan. Laten we mannen in deze groep toe, dan moet het wel evenredig verdeeld zijn. En we denken ook dat vrouwen toch anders reageren als er mannen bij zijn. Trouwens, dan moeten we ook een mannelijke begeleider hebben, want wij doen het toch op een vrou wenmanier.” Wie zich aanmeldt, krijgt eerst een kennismakingsgesprekje. „Sommigen vinden het mis schien heel eng om zich aan te melden, maar uiteindelijk is het vooral een opluchting.Want de cursisten vinden vaak heel veel steun en herkenning bij elkaar.” Overigens herkent Sonia Hop man ook veel van de onzeker heden die bij de cursisten kun nen spelen. Waarom een cursus juist voor jonge vrouwen? Sonia Hop mans: „Jonge mensen dienen steeds sneller volwassen te zijn: maken van keuzen, nemen van verantwoording, maar ook meer en sneller in bezit zijn van wereldwijsheid. Deze maat schappelijke verandering maakt dat vrouwen zich vaak eerder volwassen gaan of moeten ge dragen dan bij hun ontwikke ling past. Zij merken op een ge geven moment dat hun gedrag niet past bij hoe onzeker zij zich innerlijk voelen. Zij hebben als het ware de meer experi mentele of onderzoekende fase niet afgerond.” dens deze avond worden vier Alphen aan den Rijn. Prijswinnaars krijgen persoon lijk bericht thuis gestuurd. De ten is er een prijsuitreiking. In- uitslag zal ook woensdag 25 schrijven kan bij Hotel, Café, Restaurant ’De Unie’ aan de Kerkweg- Oost 226. en zien. De workshop duurt van 13.00 tot 15.00 uur. Voor meer informatie en aanmeldingen: Da nielle van Rijs: 0180 - 633704, Wout Metselaar: 0180 - 632484 Alphen of Dinie Adegeest: 0180 632957. Middels oefeningen, gesprekken en theorie leren de cursisten hun eigen identiteit te verster ken, los te komen van de om geving, zelfstandig te leven en de eigen weg te leren vinden. „Je moet er voor jezelf achter komen waar je goed in bent, wat je kwaliteiten zijn”, vertelt Jannie. „Keuzes maken in het leven, bijvoorbeeld met wie je om wilt gaan en grenzen ver kennen.” Sonia en Jannie zeg gen daarbij dat de cursus heel serieus is, maar dat er ook ge woon veel wordt gelachen. „Eerst kijken cursisten even de kat uit de boom, we beginnen dus ook rustig met een voor stelrondje. Maar na verloop van tijd, als iedereen elkaar een beetje kent, is het ook gewoon heel leuk.” Ook wordt gelet op stem en houding, leren cursis ten ’nee’ zeggen, leren ze kri tiek geven en ontvangen, con tacten leggen en te zeggen wat je graag zou willen. Iedereen zou misschien wel zo’n cursus kunnen gebruiken. Want waarom is er niet zo’n groep voor jonge mannen? So nia: „We willen best een groep voor mannen starten, maar dan Dagelijks varen vele boten, schepen en zelfs jachten door de Gouwe. Soms zit daar een bijzonder exemplaar tussen. Zoals afgelopen dinsdag, toen het koninklijke jacht de Piet Hein in de Waddinxveense wateren lag. Het prinsenjacht is 65 jaar oud en was In 1937 het huwelijksgeschenk voor prinses Juliana en Prins Bernhard. In 1985 gaf het echtpaar het jacht in bruikleen aan de speciaal daartoe opgerichte Stichting tot exploitatie van de ’Piet Hein’ Een echtpaar huurde de jacht om er hun vijftig-jarig huwelijksfeest op te vieren, zo kwam het koninklijke schip voor korte tijd aan de Waddinxveense kade te liggen. In de middag stapten het echtpaar en de genodigden aan boord voor een tocht over de Gouwe en verder, tegen het einde van de middag legde de kapitein weer in Wad dinxveen aan, waarna het jubilerende echtpaar met de gasten genoten van een maaltijd in restaurant de Gouwe Dis. (Foto.ArtisticArt/üesbeth van derVu.) W’VEEN/Z’HUIZEN/MOERKAPELLE - Veel jonge vrou wen zitten met zichzelf in de knoop. Dat is de ervaring van Sonia Hopmans en Jannie Bruil, samen geven ze de cursus ’zelfbewust en assertief’ bij De Vierstroom. „Jonge vrouwen weten soms niet goed wat ze willen, wat ze voe len en in welke sociale omgeving ze passen. In onze cur sus leren deze jonge vrouwen tussen de 17 en 27 wie ze zijn.Wat hun sterke punten zijn en welke keuzes ze moe ten maken”, vertelt Jannie Bruil. Het duo gaat in oktober weer van start met een cursus ’zelfbewust en assertief’ voor vrouwen uit de regio. holhoudende dranken en de Re clamecode voor tabaksproduc ten. De gemeente Zevenhuizen- Moerkapelle heeft een overeen komst gesloten met CityTec b.v. rug in de joodse geschiedenis, waarin Abraham met het jood se volk optrok, zijn tenten op sloeg bij Hebron en hoe hij een spelonk kocht en werd begraven. De moskee die nu op die plaats staat, is een trekpleister voor joden en moslims. Met het stichten van kibboetsen pro beerde men met behulp van vrijwilligers het land te ontgin nen en vruchtbaar te maken. José vertelt over de tijd dat zij zelf in een kibboets verbleef en hoe zij die periode ervaren heeft. Introducés betalen 3,40 entree. ZEVENHUIZEN/MOERKAEL- LE - Het project Swanla A krijgt per starter een lening van maximum 30.000 euro. In verband met het mogelijk gro te aantal gegadigden wil het college van burgemeester en wethouders voorstellen om in het vervolg van een maximum bedrag van 12.500 euro uit te gaan. Dit is besloten in de ge meenteraad van 2 juli. Binnen afzienbare tijd zal de nieuw bouw van starterwoningen be ginnen. Het gaat om acht wo ningen in de locatie ’Jip en Janneke’ in Moerkapelle en 25 woningen in de locatie Cats burg in Zevenhuizen. In Cats burg worden in totaal 88 wo ningen gebouwd. De leningen worden verstrekt uit een zogenaamd ’revolving fund’. De gemeente verstrekt de leningen in samenwerking met het Stimuleringsfonds Volkshuisvesting Nederlandse gemeenten (Svn). Dit is een onafhankelijke financiële part ner van gemeenten. SVn be heert de revolverende investe- ringsfondsen van individuele gemeenten op het brede ter rein van wonen en stedelijke vernieuwing. Uit deze fondsen verstrekt SVn laagrentende leningen aan par ticulieren en andere initiatief nemers van projecten die bij dragen aan een hogere woon- en leefkwaliteit in onze steden en dorpen. Rente en aflossing op deze le ningen vloeien terug in het ge meentelijke investeringsfonds, zodat deze middelen onafge broken vrijkomen voor nieuwe ’zachte’ leningen. SVn is een stichting en werkt dus zonder winstoogmerk. Uit hun revol ving fund verstrekken de ge meenten ’zachte’ leningen aan derden. Aflossing en rente op de leningen vloeien terug in het gemeentelijke fonds, waar na de gemeente dit geld via laagrentende leningen opnieuw kan gebruiken voor relevante projecten. Hiermee onder scheidt een revolving fund zich van de gebruikelijke manier van subsidiëren. Het revolving fund van de ge meente bevat 450.000 euro. Op 2 juli zes keer 30.000 Euro gereserveerd voor aankoop van woningen in de Perkstraat. Een koper zal van de faciliteit gebruik maken. Er is dus nu nog 420.000 euro beschikbaar. Bij maximaal gebruik is er voor 33 woningen nu 12.500 euro per woning beschikbaar. De starterleningen zijn bij aan vang gedurende de eerste drie jaar aflossingsvrij en renteloos. De rente en aflossing worden van tijd tot tijd afgestemd op de financiële draagkracht van de eigenaar van de woning. Bij verkoop van de woning moet de lening worden afgelost. Bij de bespreking van het voorstel op de commissievergadering van maandag 2 september vroeg de heer de Bruin (WD) zich af of de spoeling niet wat erg dun wordt en het geen aanbeveling verdient om criteria te verscherpen. paard. Te doneren kleding, speel goed en schoenen (in schone en in goede staat) kunnen tijdens openingsuren (ma t/m do van 08.30-11.15 uur en tevens op dinsdag en donderdag van 13.15- 15.30 uur) ingeleverd worden bij kleurplaat uit de krant en maak de leidsters. De overgebleven van deze lege kleurplaat een spullen worden geschonken aan mooi, kleurig circus. Stuur de een goed doel. Voor meer infor- kleurplaat op of lever hem in en matie: Ingrid Vollebregt, tel. 079- misschien maak jij wel kans om 593 3226. gratis met je vriendjes, vriendin netjes of familie naar het Groot Russisch Staatscircus te gaan! Er zijn vier leeftijdsklassen: 0 tot en met 3 jaar, 4 tot en met 6, 7 tot en met 9 en 10 tot en met 13. In elke leeftijdklasse zijn de ze prijzen te winnen: I e prijs zijn 5 kaartjes voor het Groot Russisch Staatscircus 2e prijs zijn 4 kaartjes voor het Groot Russisch Staatscircus 3e prijs zijn 2 kaartjes voor het tWjm- iM<i I i CENTRUM "DESKUNDIGE NR Illlllliiiiii.. O 0 O 10 o

Weekblad voor Waddinxveen | 2002 | | pagina 25