Haastrecht laat langs Groeneweg Lucky Ajax houdt het simpel Fraaie winst Herstel van de Henninks bij Schaakvereniging Waddinxveen Wisselend succes voor Korbisteams Nieuw clubrecord voor Bror van der Zijde heren-b Rowah WSE mede koploper G Elftal Be Fair Smurfenvoetbal Kabouter- voetbal Voorbereidingen Coenecooploop in volle gang WADDINXVEEN - De organi satie van de Coenecooploop is alweer druk bezig met de voorbereidingen. Op zaterdag Bridgeclub houdt Lustrum kroegentocht Biljarten: De Vos, baas in eigen huis. Flyers opent jubileumseizoen met ouder-kind middag Uitslagen sjoelclub begint sterk PAGINA 27 WOENSDAG 18 SEPTEMBER 2002 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN (0181) 21 96 12 Y I 9 g (Foto: Artistic Art/Liesbeth van der Vis.) (Foto: Artistic Art! Uesbeth van der Vis.) r Op de donderdag en vrijdag UITSLUITEND VOOR BEZORGKLACHTEN klemvast waarna Dennis van Vliet toch nog voor een 0-1 voorsprong zorgde. Later volg de een fraaie aanval die werd Arie Kardol kreeg een gevaarlij ke zwarte pion in zijn stelling geplant, maar nam het initiatief over, zodat Wim Mulder de vlag moest strijken. Hans van Offe ren won met enige medewer king van Jan Kraijesteijn. Frido Ritter raakte tegen Jaap Smit een pion kwijt, maar verdedigde het eindspel creatief en volhar dend: een verdiende remise. Jan Klijn won tegen Randy Girdhari enig materiaal, maar was slordig in de afwerking en verloor zelfs nog. Dat doet echter weinig aan de prestatie van Randy af. WADDINXVEEN - Bridgeclub Waddinxveen houdt op zaterdag 21 september haar vijfde bridge- kroegentocht in verschillende horecalocaties langs en nabij de Gouwe. De dag wordt afgesloten in het Anne Frank Centrum, waar met muziek en eventueel een dansje gewacht kan worden op de uitslag en prijsuitreiking. Er is nog een aantal plaatsen be schikbaar, aanvang is 10.30 en af sluiting rond 18.00.Vbor meer in formatie en aanmelden: Mw P. van Delft, tel. 0182-613520 of Mw M. de Groot, tel. 0182- 613591. Voor meer informatie over bridgelessen: dhr. K.Andrin- ga, tel. 0182-615500. Opstellingen: Haastrecht: Tui- nenburg, Van Dijk, Van Ouds- hoorn, Moerings, Arjan de Jong, Janmaat, Van der Schaft, Scheepstra, Aantjes, Holleman, Nap, Groeneweg: Haan, Mauri ce van Vliet, Terpstra, Eindho ven, Van Erk, Stuurman, Peter en Kevin Zijderhand, Eckhardt, Dennis van Vliet, Rick vanYpe- ren. tot driemaal toe goed weg kwam. Eerst haalde Peter Zij derhand de bal van de doellijn, daarna werd een voorzet van Chris Nap gemist door invaller Jeroen de Jong en aan het eind hield de jonge verdediger Ar jan van Erk dezelfde speler van een doelpoging af. Haastrecht- Groeneweg begon een half uur later omdat scheidsrechter Klasse C: ICor van Herk, Ot to Supusepa, Mien Renesse (1152 punten). Klasse D: ICor van Gils (1083 punten). stuurde Guido Stuurman de diepte in die voorbij vrije ver dediger Danny van Oudshoorn en een prima voorzet aflever de. In gunstige positie kopte MOERKAPELLE - De biljartver eniging speelde afgelopen week end het districtskampioenschap libre 6e-klasse. Ook deze finale leverde een winnaar van BV- Moerkapelle op. Zeven deelne mers streden om de titel. Al na de eerste ronde stond Gert-Jan de Vos bovenaan, hij won van de uiteindelijke nummer 2 Remco Muilwijk uit Capelle a/d IJssel. De een na de ander ondervond dat Gert-Jan in bloedvorm stak. De laatste wedstrijd tegen de nummer 3 van de ranglijst, Cor rie Verrips (Gouda) werd ook met duidelijke cijfers gewonnen. Ongeslagen eindigde Gert-Jan op de eerste plaats. De beste vier (ook Arjan Brenkman) mo gen volgend jaar een klasse ho gerop proberen. Maar eerst zal nog Remco Muilwijk in novem ber het district Gouda gaan ver tegenwoordigen op de Gewes telijke Kampioenschappen in Den Haag. Wim van Vuuren, zojuist terug van vakantie, won tegen Dirk van Offeren. Leo van der Haven kreeg in een speelbare stand van Hen Erkelens precies de zet te bestrijden, die Henk niet had moeten doen: punt voor Leo. Kees Klaassen kwam met wit tegen de ervaren Frank Hordijk in het voordeel en herleidde dat met vaste hand tot winst. Sander van Veen, zojuist overge komen van de jeugd, won van Wouter den Hartog, die sinds zeer kort uit het zomerschaak gekomen is. ken tegen Henny de Roodt, die precies een plaats onder hem stond op de ranglijst. En Arjan drukte de witte stelling vakbe kwaam in elkaar. Laurens Ellers vermorzelde langs de open f-lijn de stelling van Jeroen van der Veen. Albert Prins kwam binnen zeer korte tijd tot winst tegen Wim van der Hoek. Nico Dan nis bracht tegen Frans Draais- ma een grotere ervaring tot gelding. Arie Versluis werd door Henk van Erk ter zijde gescho ven. Ryan den Drijver was ma de jeugd speelde Korbis Al te gen PKC een redelijke wed strijd en wist met 14-10 te winnen.Vorige week had de A2 al geen enkele moeite met Ge mini: 20-2 en afgelopen zater dag werd NIO met 20-3 ver slagen. Ook de A3 behaalde een overwinning, Sagitta werd met 11-8 naar huis gestuurd. De Cl kwam in de laatste mi nuut op een 8-7 voorsprong, maar tegenstander TOP uit Sassenheim maakte kort voor tijd nog gelijk: 8-8. De DI hield ternauwernood Snel van zich af. De wedstrijd eindigde in 5- 4.Verder waren er overwinnin gen voor de B2, de C2, de C4 en de El. competitie gemaakt kan wor den. Op dezelfde dag reizen Heren I naar Zevenaar, Dames I naar Oosterhout en Jongens Junioren I naar Leiderdorp om te proberen de volgende ronde te halen in het bekertoernooi. 27 september start de compe titie, Flyers neemt hieraan deel met 20 teams. Zowel Dames I Heren I als Jongens Junioren I komen uit in de hoogste klasse van het Rayon. Op 6 oktober is in de Duikelaar het toernooi van de aspirantenselecties van de drie regio’s Den Haag, Rot terdam en Utrecht. WADDINXVEEN - Voetbalver eniging Be Fair start eind sep tember met kaboutervoetbal zodat kinderen van 4 en 5 jaar op een speelse en recreatieve manier kennis kunnen maken met de sport. De bedoeling is om dit seizoen vijf trainingen te verzorgen op de zaterdagoch tend. Ter afsluiting vindt een wedstrijd plaats. Voor meer in formatie: Léon Hogenelst, tel. 610491. WADDINXVEEN - Voor Lucky Ajax, een team bestaande uit vroegere topvoetballers van Ajax, heeft het voetbalspel wei nig geheimen. Tegen de veteranen van Wad dinxveen lieten de Ajacieden zien dat voetbal een simpel spel is. Zij lieten vaak op een voudige wijze de bal van voet naar voet gaan en scoorden liefst vijftien maal. In de laatste minuut redde Robin Leunissen de eer uit een strafschop, die door vader Jan die als scheids rechter optrad aan Waddinx veen werd toegekend nadat een van de Amsterdammers de bal had weggeslagen. Robin Leunissen liet zich dit buiten kansje niet ontgaan en passeer- WADDINXVEEN - Bij de C/D meerkamp voor atleten te Schoonhoven heeft Bror voor de zoveelste keer dit jaar een clubrecord gerealiseerd. Dit maal werd wederom de af stand voor kogelstoten voor junioren D (12 en 13 jaar) ver groot. Het record staat nu op 11 meter en 73 centimeter. Met zijn enkel in het tape door over om het Haastrecht lastig te maken. In de eerste helft waren de beste kansen voor Groeneweg, maar slaagde de ploeg er niet in verder af stand te nemen dan 0-1. Dat doelpunt viel halverwege de eerste helft. Na een goede aanval over links van Rick van Yperen schoot Maurice Eck hardt in. Doelman Steef Tui- een blessure eerder op de dag presteerde hij het ook een goede duizend meter loop en bij het hoogspringen bereikte hij de lm 40. Daarmee is hij toch winnaar geworden in het eindklassement van de D-juni- oren van deze regio. In datzelf de klassement haalde Coen van der Harst een derde plaats. WADDINXVEEN - Flyers heeft het jubileumseizoen (Fly ers bestaat dertig jaar) op za terdag 14 september geopend met een ouder-kind middag. Een dertigtal ouders kwam met hun kind naar de vereniging om kennes te maken met de sport en de vereniging. Komende zaterdag komt een dertigtal benjaminteams uit de regio’s Den Haag, Utrecht en Rotterdam naar de Duikelaar voor het jaarlijks indelingstoer- nooi. In dit toernooi wordt de sterkte van de teams bepaald, waarna de indeling voor de WADDINXVEEN - De uitsla gen van de sjoelers is als volgt: tegen Vriendenschaar 3 Klasse A: I.Wim Slingerland jr. (1406 punten). 2. Jan Kersber gen (1401 punten). 3. Dick Dros (1374 punten). Klasse B: De oud-Ajacieden lieten tegen Waddinxveen verscheidene mooie staaltjes voetbal zien. Het werd 1-15 voor de Amsterdammers. WADDINXVEEN - Voor alle seniorenteams van handbalver eniging ROWAH/SPACE stond Gerard van der Stelt bij een eerdere wedstrijd tussen lage re teams van Haastrecht en Soccer Boys de onwel gewor den Bleiswijkse voetballer Oosterlaan (53) probeerde te reanimeren. De voetballer werd per ambu lance naar het ziekenhuis ge bracht maar bleek bij aan komst overleden. teriaal achter tegen Adriaan van der Starre, maar verdedigde zich agressief en won tenslotte door tijdsoverschrijding van zwart. Eduard Philipse was heel tevre den: met zwart had hij een vol punt tegen Hans van Wouden berg. Herman Smitskamp en Ton van Nieukerke brachten el kaar niet uit evenwicht. Ton Bronk verloor naar verwachting tegen Ronald Dannis van het eerste, maar Ronald legde uit, dat het niet vanzelf gegaan was. WADDINXVEEN - In de voet balcompetitie is WSE na twee speeldagen met Bodegraven en Woerden nog ongeslagen. De Waddinxveense vierdeklasser won met 4-2 van MMO. Luuk Schwiebbe gaf WSE een 1-0 voorsprong. Na de pauze werd het 2-1 voor de club uit Hoogm- ade waarna Hafid Assoulymani inviel. Uit voorzetten van deze speler scoorde Guido Hack tweemaal. Toen Assoulymani werd gevloerd kreeg WSE een strafschop te nemen die door John Mulder werd benut: 4-2. Waddinxveen won met 2-0 bij Aeolus in Rotterdam. Na 25 mi nuten scoorde Appie Razak voor de geelzwarten. Na de rust be nutte Bjorn Tollenaar een van de vele kansen: 0-2. Be Fair liep in Schoonhoven te gen de tweede competitieneder- laag aan. De Waddinxveners ver loren met 2-1 van de debutant in de derde klasse. Be Fair had een gelijkspel verdiend. De ploeg van trainer Cees Fransen begon be ter aan de wedstrijd dan een week geleden. Zes minuten na de heel simpel in. Of de manier van schieten uit stand van Roy. Met het elfde doelpunt had Ajax meer moeite. Tot twee maal toe wist de robuuste Dirk Hofman dat te voorkomen, maar uiteindelijk verdween de bal net boven zijn hoofd in het net. Bosman, die de bal uit de handen van de doelman sloeg, kreeg van arbiter Leunissen de gele kaart. Nadat de score was opgelopen tot 0-15 moest Waddinxveen nog een keer scoren. Nadat de verdediging een geweldig gat liet vallen kreeg Leunissen een vrij veld waarbij hij echter de bal weg liet springen. De trap vanaf elf meter was beter aan dezelfde speler besteed. hervatting kwam Be Fair met I -0 achter te staan. Door Raymond Schijff na goed doorzetten van Lamini Mane werd het l-I.Vier minuten voor tijd pikte Schoon hoven toch nog de volle winst in: 2-1In de vierde klasse verloor Moerkapelle met 2-1 van Alphia. Ondanks een flink aantal kansen, onder meer van Edwin Zuier- veld, keek Moerkapelle na een tactische fout tegen een I -0 ach terstand aan. In de tweede helft was Moerkapelle niet minder maar liep Alphia uit naar 2-0. Een kwartier voor tijd redde Rob van Leeuwen de eer: 2-1In de afde ling van Moerkapelle zijn alleen Hazerswoudse Boys en Koude kerk na twee wedstrijden nog ongeslagen. Programma zaterdag 21 septem ber: FC Perkouw-Be Fair, Moer- kapelle-Kamerik, zondag 22 sep tember: Dilettant-Groeneweg, Bernardus-WSE, Waddinxveen- Oudewater (wedstrijd van de week). Vooraf wordt bij Wad dinxveen de gouden schoen aan de speler van het jaar overhan digd. 3. Vervolgens konden de Rowah-dames de kansen die ze kregen niet afmaken. Roda had daar minder moeite mee en won met 11-5. Het tweede damessenioren team zette na de winst van af gelopen week de zegereeks voort. Na een spannende wed de jeugdtrainers wil strijd tegen de Meeuwen na men de Rowah-dames de pun ten mee terug naar plezier Waddinxveen, eindstand 9-11. Het eerste damesteam speelde dit keer de eerste wedstrijd in deze categorie. Dit jonge team komt dit jaar uit in de tweede klasse van de regio Rotterdam. De eerste helft ging aardig ge lijk op. Verdedigend zat het goed dicht. De rust brak aan met een 5-1 achterstand voor Rowah. Na rust werd er in de aanval vaak balverlies geleden en konden de dames van de Meeuwen door enkele snelle breaks en een betere conditie verder uitlopen. Rowah kwam nog wel een aantal malen tot scoren, maar moest in het team uit Rotterdam haar meerdere erkennen. Endstand 13-4. Het heren-B team speelde een fraaie partij tegen Oliveo uit Pijnacker. Voor rust bleef de schade voor Oliveo nog be perkt, 6-3. Na rust kende Ro wah echter geen medelijden meer met haar tegenstander. Dat dit team al jaren samen speelt was af te lezen van de makkelijke manier waarop ze elkaar wisten te vinden. Mooie combinaties en snelle breaks wisselden elkaar af. Trainer/coach Marcel Pinkse was goed te spreken over zijn heren. De eindstand was 19-3. WADDINXVEEN - In de tweede competitieronde kwa men bijna alle teams van Kor bis in actie. Korbis I speelde in Zeeland tegen Stormvogels. Na de gewonnen openingswed strijd tegen Reeuwijk was het Waddinxveense achttal op nieuw te sterk voor Stormvo gels: 9-12. Korbis 2 moest in een mid weeks treffen met 14-10 capi tuleren voor Gemini 2. Korbis 3 was niet opgewassen tegen RWA 3 en verloor met 8-10. Winst bij de senioren was er wel voor Korbis 4 en Korbis 5: en KKC 9 werd gewonnen met respectievelijk I 1-8 en 7-10. Bij WADDINXVEEN - Voor het G elftal (gehandicapten elftal) van Be Fair is het seizoen afgelo- nenburg kreeg de bal niet pen zaterdag weer begonnen. Tegenstander was SEV uit Leidschendam. Op voorhand toch wel reke ning mee te houden omdat opgezet door Van Yperen. Hij voor de bekercompetitie pas na strafschoppen gewonnen werd. Dit keer bleek het alle maal anders te lopen. Een kwartier hield SEV stand tot dat Be Fair met een solo kwam en het spel brak. Kansen stapelde zich op en Be Fair ging de rust in met 4-0 voorsprong. In de tweede helft wist het Waddinxveense team de stand zelfs naar 9-0 te brengen. Een goed begin van deze competitie. Komende za terdag staat het duel met KRV uit Katwijk op het programma, afgelopen zondag een uitwed- aanvang I 1.00 uur terrein Be strijd in Rotterdam op het pro- Fair. gram. Dames A-junioren speel den tegen Roda. Tot vijf minuten voor rust ging de strijd gelijk op. Roda had ech ter de langste adem en zo gin- WADDINXVEEN - Zaterdag gen de dames naar rust met 6- 21 september is er weer 3. Vervolgens konden smurfenvoetbal bij WSE, waar kinderen van 3, 4 en 5 jaar kunnen kennismaken met deze sport. De smurfen leren alle beginselen van het voetballen: schieten, koppen, dribbelen aannemen enz. Onder professionele begelei ding van WSE de kinderen een leuke zaterdagochtend laten beleven waarin voetbal, spel en centraal staan. Smurfenvoetbal is van 10.45 tot 12.00 uur.Voor informatie: Rianne van Leeu wen: 06-21295135. Door Bert Hertog HAASTRECHT - Groeneweg en Haastrecht hadden de eerste competitiewedstrijd gewonnen, maar slaagden er niet het succes van vorige week te prolongeren. Op Wil- 19 oktober.de derde zaterdag genoord had de voetbalclub uit Zevenhuizen lange tijd in die maand, wordt de loop een 0-1 voorsprong, maar kwartier voor tijd kwam Haas- weer in het Gouwedorp ge- trecht toch op gelijke hoogte. Daarna had de thuisclub de houden. Diverse (sub)toploop- overwinning voor het grijpen en kroop Groeneweg driemaal door het oog van de naald. Dennis van Vliet over het Haastrechtse doel. Haastrecht stelde daar in het eerste be drijf weinig tegenover. De ploeg van trainer Anton van der Stelt kwam tot enkele kopballen van John Moerings en Ronald van der Schaft die het doel miste. Op een voor zet van de opgekomen verde- diger Jeroen van Dijk schoot Van der Schaft eveneens V naast. Ronald van der Schaft raakte 1 na een duel met Peter r Zijderhand ge blesseerd. Hij bleef nog wel in het veld, maar stond na de pauze zijn plaats af aan Stefan van der Kroon. De overtreding kostte Zijderhand de gele kaart. Vooral via de snelle Stuurman was Groeneweg in de tweede helft enkele malen gevaarlijk, maar de beste kans om de voorsprong te verhogen kreeg Dennis van Vliet. Hij stuitte echter op de uitgeko men doelman Steef Tuinen- burg. Hoe zwaar het verzuim om een tweede doelpunt te scoren voor Groeneweg was bleek nadat halverwege de tweede helft bij Haastrecht John de Bruyn en Jeroen de Jong in het veld waren geko- ze zomer de verdediger Ger- brand Straver en de aanvaller Chris van Wijngaarden kwijt aan UNIO. Voorts ontbrak te gen Groeneweg de geblesseer de Dennis van derVlist. Groe neweg moest het stellen zonder routinier Leon van Vliet, die met vakan- tie was. Niette min hielden bezoe- kers genoeg cooploop. Tijdens de laatste potentieel I Singelloop in Gouda werd Joost twaalfde in een persoon lijk beste tijd van 31.27. minu ten. Voor meer informatie: www.coenecooploop.nl Groeneweg (donker tenue) verzuimde tegen Haastrecht verder afstand te nemen. De thuisclub scoorde in de slotfa se de gelijkmaker. WADDINXVEEN - Op de tweede clubavond van de Wad dinxveense Schaakvereniging behaalden de drie Henninks drie punten, tegenover een to taal van een half in de eerste ronde. Het minst spectaculair was de prestatie van vader Wil lem: als het gewoon gaat, wint hij van Herman van Offeren. En zo geschiedde. Erik Hennink leidde de witte stukken tegen Ton Kuiper en behaalde een duidelijke overwinning. Arjan Hennink leidde de zwarte stuk- de doelman Fred Grim feilloos: 1-15. Zo’n achthonderd toeschou wers waren op het optreden van Luck Ajax, met oudgedien de Sjaak Swart naast Gerrie Mühren opererend op het mid denveld, maar ook John van ’t Schip, Brian Roy, Simon Taha- mata, Rob Witschge en John Bosman in de gelederen, in het sportpark De Sniep afgeko men. Zij zagen de gasten voor de rust zeven keer en na de hervatting acht keer scoren. Er waren juweeltjes van doelpun ten bij. Zoals bij het achtste doelpunt. Na een afgemeten voorzet van Danny Muller, zoon van de meer bekende Ben, kopte John Bosman de bal men voor Danny van Ouds hoorn en Marcel Scheepstra. Onder impuls van De Bruyn, die vroeger bij Floreant voet balde, zette Haastrecht aan voor iets dat op een slotoffen- sief leek. Verdediger John Moe rings kopte een kwartier voor tijd uit een hoekschop van Paul Holleman de gelijkmaker in (l-l) waarna Groeneweg sters en -lopers hebben zich inmiddels al gemeld of zijn/worden benaderd. Bij de Haastrecht, dat naar de vierde dames zal in ieder geval Wilma klasse degradeerde, raakte de- van Onna (34.13) van de partij zijn. Met Anne van Schuppen (33:38) en Annelieke van der Sluijs (36:02) wordt gesproken over deelname. Bij de heren zijn dit Martin Lauret (29.14), Aden Farah (29.48), en Robert Smits (30.33). Daarnaast wordt nog onderhandeld met enkele na tionale en internationale toplo- pers. Uit de regio neemt Joost de Blokland deel aan de Coene-

Weekblad voor Waddinxveen | 2002 | | pagina 27