Predikant Bos komt in een unieke maar ook uitdagende situatie Jb gehandicaptenplatform Veel klachten tijdens discussieavond Inval idewagen raakt te water 1^31 Gereformeerde cursus Musical liederen tijdens concert in Onmoetingskerk Open dag dierenasielen Klaverjassen voor Schrijvers- karavaan trekt door de regio Reanimatie- SintVictorkerk Voorverkoop jeugddisco Kerk (vrijgemaakt) bij RTW WADDINXVEEN - De Gere formeerde Kerk (vrijgemaakt) Verzorgt zondag 6 oktober het kerkenprogramma van RTW Een aantal weken voor Hervor mingsdag zal het programma ingevuld worden met thema’s rondom de 95 stellingen van Luther ISI7.Van 9.00 tot 9.30 Uur is er muziek en een bijbel verhaal voor kinderen te ho ren. Van 9.30 tot 10.50 uur wordt de kerkdienst vanuit de Kruiskerk aan de Passage rechtstreeks uitgezonden. Voorganger is ds. H. ten Brinke uit Bodegraven. Na de kerk dienst volgt een totaalprogram ma vanuit de RTW studio met daarin een aantal bijdragen óver Luthers 95 instellingen in het kader van de Hervormings dag. Verder zijn er gedichten, meditaties en muziek te horen. Vanaf 12.00 uur gaat RTW ver der met klassieke muziek. PAGINA 15 WOENSDAG 2 OKTOBER 2002 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN Jonge gezinnen Beleving WEEKBLAD-CARTOON VAN ELIAS '7'7, .wü Ja onzin OVW HAALBAAR-HEIDS onderzoek... .•JE WEET maar nooit. (Foto: Liesbeth van der Vis.) Waddinxveen t 4 niet alle kinderen christelijke school kerk. Het lijkt me hulp. Het slachtoffer was met wagen en al onder water verd wenen. Het lukte de getuige het slacht offer uit het water te halen. In onbekende toestand is het slachtoffer overgebracht naar het Groene Hart Ziekenhuis in Gouda. een kleine vierhonderd kerkle den diensten voor te dragen. Bos: „Ik zie dat niet als een zware druk, maar als een grote uitdaging.” Wat hem tijdens zijn eerste kennismaking opviel, was de grote groep jonge ge zinnen binnen de leden. „Ik denk dat zij zich tot de Rank voelen aangetrokken omdat we wel veel waarde hechten aan traditie, maar ook op zoek zijn naar nieuwe vormen van ge loofsbeleving. Zo zingen we niet alleen uit het liedboek der kerken, maar ook uit andere liedbundels als bijvoorbeeld Opwekking waarin de liederen wat melodie betreft iets per soonlijker zijn. We zitten met onze confessionele lijn tussen de traditie en de moderne overtuiging in”, spreekt Bos vanuit zijn nieuwe huis in Wad dinxveen. Nieuw is het predikantschap voor Bos zeker niet. Waddinx veen is zijn vierde gemeente. Hij begon in Heerenveen, ging toen naar De Lier, Krimpen aan de Ijssel werd zijn derde ge meente om zich nu in Wad dinxveen te vestigen. „Veel ver schil met vorige gemeenten is er niet, immers ik zal niet snel in een gemeente terechtkomen WADDINXVEEN - In de kin derboekenweek van 2 t/m I2 oktober, trekken tien kinder boekenschrijvers langs basis scholen en bibliotheken in de regio. Deze schrijverskaravaan bestaat uit bekende en minder bekende schrijvers. Het thema van de 48ste editie van de kin derboekenweek is ’Ay Ay Kapi tein’. Dit thema zal bij het be zoek van de schrijver een grote rol spelen. Er wordt bijvoor beeld niet alleen voorgelezen, maar de schrijvers gaan ook ac tief aan de slag met de kinderen. Er worden verhalen geschreven, liedjes gemaakt, puzzels opge lost en natuurlijk kunnen de kin deren hun vragen kwijt over het schrijven van een boek. Schrij ver Stef van Dijk komt in de Waddinxveense bieb en op II oktober komt Anke Kranen donk in Zevenhuizen. Stef van Dijk schreef Te gast bij graag Schrik en Wat een avontuur. (www.stefvandijk.nl). Het schrij- versbezoek in Waddinxveen duurt drie kwartier en zal druk worden bezocht door kinderen van drie basisscholen: Koningin Julianaschool, De Regenboog en de Eben Haezerschool. via hun ouders in de kerk te recht komen”, vertelt Bos. „En eigenlijk zijn de verschillen nog niet eens zo groot. Alle jeugdi gen zijn bezig met verkennen van gevoelens en ontdekken van grenzen, alleen de één krijgt van huis uit zijn of haar antwoorden uit de bijbel en de ander niet.” Zelf heeft hij ook twee dochters, Ria gaat nu naar Aan dominee Bos de grote eer om als eerste predikant voor de middelbare school in Gouda en Gerda zit in groep acht van de basisschool. Om zoveel mo gelijk rekening met hen te hou den, stelde hij wel als voor waarde dat de overkomst naar Waddinxveen voor het nieuwe schoolseizoen zou plaatsvin den. En dat is gelukt, de verhui zing is achter de rug en de kin deren zitten weer in de schoolbanken. „Ze hebben al meer moeten verhuizen door mijn baan, ze raken er aan ge wend”, weet hij. koor op keyboard. Het koor is verbonden aan de St.Victorpa- rochie. In maart 2002 bestond het koor 12,5 jaar. Het koor krijgt begeleiding van John’s Combo dat bestaat uit rasmusi ci als Servaas Bollen op jazzgi- taar. Fred van der Heiden be speelt de elektrische bas, alt en tenor saxofoon. In I975 be gon John Scholte als slagwerker en begeleidt diverse koren, Frans Klever speelt piano, zo wel klassieke muziek als mo derne genres. Die Gouwe Sang- hers staat sinds I987 onder leiding van Jeroen Bosman. De laatste jaren is het koor ge groeid naar 78 leden. Het man nenkoor zingt onder andere ’Comrades in arms’ en ’Bills’ en ’The Long Day Closes’ en wordt begeleid door Pieter de Nijs op orgel. DGS geeft in de cember weer diverse kerstcon certen op verschillende plaat sen zoals op I6 december in Boskoop, I7 december in Voor burg en op 24 december in Ha- zerswoude. De toegang van het concert op 11 oktober is 7,00, de kerk gaat open om I9.15 uur. Kaar ten zijn verkrijgbaar in de voor verkoop bij Mulder Mannen mode (Passage 57), telefonisch via 0I82-6I2623 of 0182- 615975 en bij de leden van Die Gouwe Sanghers en His Revo lution. dan beschikbaar is gesteld door het rijk. Vooral de wachttijden van het Aanvullend Openbaar Vervoer zijn een doorn in het oog. Wethouder Gerts zal sa men met het Platform en de vervoerder Connexion pogen hierin verbetering te brengen. Volgens secretaris Paling zou het goed zijn de wethouders en de ambtenaren met een scoot- mobiel over de trottoirs te la ten rijden, zodat ze zij kunnen constateren hoe slecht de trot toirs zijn. Ook het feit dat niet- gehandicapten parkeren op de speciale invalidenparkeerplaat sen is een veel gehoorde klacht. Dit is vooral het geval op het parkeerterrein bij het zwembad. Vanuit de zaal werd voorgesteld om de politie te vragen hier een intensievere controle uit te oefenen en de overtreders zonder pardon te bekeuren. De gemeente heeft laten weten met Connexion te zullen gaan praten en dat men is begonnen met het aanpassen van de troit- toirs, maar dat dat laatste niet in een keer kan. De late beant woording van brieven heeft meestal te maken met het feit dat diverse zaken uitgezocht moeten worden, en dat de werkdruk hoog is, liet de ge meente weten. Wethouders Gerts zei haar uiterste best te doen in de situatie verandering te brengen door een regelmatig overleg met het Platform. In het conceptbeleidsplan is 100.000,- gereserveerd voor initiatieven van burgers, waar voor ook het Platform Gehan dicapten een voorstel kan in dienen. De eerste verbetering is dat de invalidenparkeerkaart in het vervolg gratis wordt ver leend en voor reeds eerder verstrekte parkeerkaarten zal het geld worden terugbetaald met een terugwerkende kracht tot I oktober 2001. Er werd ook aangedrongen op het sa menstellen van een folder die als wegwijzer moet dienen voor het vragen van voorzie ningen. Gezien de enorme be langstelling voor deze avond werd besloten binnen niet al te lange tijd weer een voorlich tingsbijeenkomst te houden, waarbij dan ook de ambtenaren die met de uitvoering van de regeling zijn belast, zullen wor den uitgenodigd. Voor deze bij eenkomst was dat met opzet niet gebeurd. (A.B.) WADDINXVEEN - Confessioneel Hervormde Gemeen schap De Rank heeft haar eerste predikant, dominee M.A. Bos. En dat is best bijzonder, want met de komst van dominee Bos heeft De Rank een officiële status. En ook voor Bos is zijn indiensttreding best uniek. Bos: „Het komt niet vaak voor dat je de eerste predikant binnen een kerkelijke gemeenschap bent.” Op zondag 22 sep tember had Bos zijn verbintenis en intrede. „Een bijzon dere dienst waar ik met dankbaarheid en voldoening op terugkijk”, aldus Bos. De komende jaren ziet hij als een periode van uitdaging. Vijf jaar geleden kwam een groep Hervormden in Wad dinxveen in beweging om een nieuwe weg in te slaan. Ze von den uiteindelijk voor hun offi ciële kerkelijke status onderdak bij de Immanuëlkerk. Voor de Immanuelkerk was dit niet he lemaal nieuw, ze ontstond zelf in I938 uit een groep kerklie den die een andere lijn wilde dan de Centraal Hervormde Gemeente. De groep die nu een eigen weg in wilde slaan, zocht een lijn die tussen de diensten van de Immanuelkerk en die van de Centraal Her vormde Gemeente Waddinx veen in zou liggen. Een dienst met tradities, maar wel gehou den in een eigentijdse vormge ving. De groep had aantrek kingskracht op leden uit verschillende kringen, in I997 ontstond de Confessioneel hervormde Gemeenschap De Rank. Na enige tijd was de groep groot genoeg voor eigen kerkdiensten, in januari mocht ze op zoek naar een eigen pre dikant. WADDINXVEEN - Op vrijdag 6 september startte de nieuwe klaverjascompetitie van de Vic tor Activiteiten Commissie (VAC). Veertig kaarters waren zorg den voor 230,00 netto t.b.v. het restauratiefonds van de SintVictorkerk. De top-3 is als volgt: I .W.Waterreus 5601 pnt; 2. C. Mulleman 5160 pnt.; 3. N. Steensma 5042 pnt. Op 4 okto ber is de volgende klaverjas- avond. Die avond zijn ook erva ren kaarters aanwezig om het spel uit te leggen. Deelname kost 4,50 p.p., zes van de acht resultaten tellen, dus een avond overslaan is mo gelijk, net als een enkele keer meespelen. Overige data: 3I oktober en yerder op 3 januari, 7 februari, 7 maart, 2 mei en 6 juni. Voor fneer informatie: Joop Brosens, tel. 615719. doen. Het heet niet voor niets een eredienst, het is een eer voor God om de boodschap van de bijbel voor die zondag te mogen brengen.” Of Bos nu preekt voor een kerk met negenhonderd men sen, of met 25 mensen, dat maakt hem niet uit. Het gaat om de echtheid, om de waarde in het oog te houden, zo om schrijft de nieuwe predikant. „Natuurlijk krijg je voldoening als het aantal mensen in de zaal groeit, maar dat hoeft niet, het gaat om het beleven van de ge meenschap.” Waddinxveen is nog een rede lijk onbekend terrein voor Bos, ook hoe het Gouwedorp ker kelijk in elkaar zit. Wel heeft hij een doel voor ogen, en dat is een samenwerking op touw zetten, bijvoorbeeld ook met de centraal hervormde ge meente. Een brede samenwer king in alle richtingen waar weerklank is voor eenzelfde manier van geloofsbeleving. De kennismaking is overigens wel al begonnen, de komende we ken zal Bos met veel mensen in gesprek gaan. „Ik denk dat ik over een half jaar wel inge voerd geraakt ben. En zoals ik het nu zie, ben ik vooral en thousiast.” WADDINXVEEN - De Werk groep Reanimatie Waddinx veen, gaat bij voldoende aan melding weer een nieuwe cursus reanimeren verzorgen op 30 oktober, 6 en 13 novem ber. De Reanimatiecursus neemt drie achtereenvolgende avonden in beslag van 20.00 tot 22.00 uur. De eerste avond be staat uit een theoretisch ge deelte en de volgende twee avonden praktijk.Aan het einde van de cursus wordt, na geble ken geschiktheid, een diploma uitgereikt. Het is de bedoeling dat de cursiste na het behalen van het diploma de eerste drie herhalingslessen eens per half jaar volgen en daarna eenmaal per jaar. De kosten voor de Cursus bedragen I7 euro. De cursus wordt gehouden in De paddestoel (Lijsterbesstraat I8). De lessen staan onder lei ding van de heer Ligthart, ver bonden aan het academisch ziekenhuis te Leiden. Voor (neer informatie: Lydia van Tol, tel. 0182-619561 en Cora Schrijvers tel. 0182-611 I49. ZEVENHUIZEN - Door nog onbekende oorzaak raakte op zondag 29 september rond 14.15 uur op de Middelweg een 85-jarige man uit Nieuwerkerk aan den Ijssel met zijn inva lidenwagen te water. Een man uit Nieuwerkerk was hiervan getuige en snelde te REGIO/GOUDA - Op zaterdag 5 oktober houden de Neder landse dierenasielen een Open Dag. Op die dag kan iedereen een kijkje achter de schermen komen nemen in Gouda bij het Dierentehuis Midden-Holland aan de Groenhovenweg 501,van I LOO tot 16.00 uur. leder jaar worden in ons land 70.000 honden en katten dak loos. Over asieldieren bestaan vele vooroordelen: in het asiel zitten alleen maar zielige, agres sieve of zieke dieren. Het tegen overgestelde is waar. Een asiel- dier heeft juist heel veel voordelen. Nergens is zoveel keuze aan honden en katten, de medewerkers kennen de dieren, zodat een goede match gemaakt kan worden tussen mens en dier qua karakter en bijvoorbeeld woonomstandigheden. Verder zijn alle dieren ingeënt en de kat ten onvruchtbaar gemaakt Bo vendien zijn ze gechipt en geregi streerd, zodat verdwaalde dieren snel weer bij de eigenaar terug zijn. Men krijgt deskundig en eer lijk advies en vaak houdt het asiel nog even contact om te kijken of zowel mens als dier tevreden is. Het publiek krijgt dus heel veel leuke dieren te zien, die allemaal een tweede kans verdienen. Maar kennismaken met de die ren is nog niet alles. Bezoekers krijgen namelijk tekst en uitleg van de asielmedewerkers over de vele activiteiten die zich in het asiel afspelen om de dieren goed te verzorgen en het ze zoveel mogelijk naar hun zin te maken tijdens hun verblijf. In Dierente huis Midden-Holland zal deze dag ook de Dierenbescherming Afdeling Gouda en omstreken aanwezig zijn met een stand voor de verkoop van verenigingsarti- kelen en het geven van informa tie. Voor meer informatie over de Landelijke Open Asieldag, kijk dan op www.dierenbescher- ming.nl. die heel traditioneel of juist li turgisch is. Ik kies altijd voor de confessionele lijn”, legt Bos uit. Wel is zijn positie in Waddinx veen in diverse opzichten uniek. Zo staat hij voor het eerst niet in de oudste kerk van de gemeente, maar in een modern schoolgebouw. „Dat is op zich wel even wennen, maar het biedt ook veel voordelen. We kunnen bijvoorbeeld nu na de dienst wat koffie na drinken. Dat zie ik als een groot voor deel, je ziet bij wijze van spre ken vanuit de kerkbanken, ik bedoelvanaf de stoelen de kof fie al staan. En jongeren zijn in grote getale welkom, lokalen zat”, beargumenteert Bos. Een pastorie was ook nog niet voorhanden. Immers, een voor ganger die een woning achter liet, was er niet. Het kerkbe stuur ging daarnaar op zoek en vond een woning aan de Zuid- plaslaan. Het gezin Bos woont daar nu sinds ruim drie weken. Verschil voor Bos is ook dat het niet om fulltime predikants- plaats gaat, iets wat de dominee wél gewend was. „Daar heb ik zelf een oplossing op gevonden, ik geef nu lessen levensbe schouwelijke vorming op het Coenecoop College. Dat heb ik tijdens mijn studie ook al eens gedaan en ik vind het nog steeds heel leuk.” Jeugd vormt een belangrijk doel in zijn predikantschap. Hij wil de jeugd een warm plekje ge ven. „Tegenwoordig gaan lang van een naar de een goed streven om ervoor te zorgen dat de jeugd die wel op zondag komt, een bijzonder gevoel te geven, dat ze namelijk wél naar de kerk gaan.” Volgens Bos is dat best realistisch, dat is ook zijn ervaring in zijn vorige ge meente. Er komen dan ook best wat activiteiten voor de jeugd op het programma te staan. Natuurlijk de kinderne- vendienst, de catechisatie, een aparte jongerendienst maar ook doordeweekse jeugdclubs. „Met de lessen die ik aan klas drie van hetVMBO geef, leer ik ook wat de leefwereld van de jeugd is, kom ik met jeugd in contact die niet automatisch WADDINXVEEN - Vrijdag I8 oktober is er, zoals elke derde vrijdag in de maand, disco in De Paddestoel (Lijsterbesstraat 18). DJ Ed van de Waddinx veense Drive-ln-Discotheek The Flying Dutchman draait al le hits aan elkaar. Deze disco is voor de jeugd van 9 t/m I4 jaar. Om I9.30 gaat de deur open, tot 22.00 uur kan de jeugd dan sen. Öe vorige disco was met bijna 200 bezoekers zo goed als üitverkocht. Deze maand wor den er weer veel bezoekertjes verwacht en daarom is er een voorverkoop voor de entree kaartjes. Deze vindt plaats op maandag 7 oktober van I9.30 tot 20.00 uur in het gebouw van De Paddestoel. Alleen als ér voldoende kaarten over zijn, Is er een mogelijkheid aan de deur nog een kaartje te be machtigen. Dit is te lezen op www.paddestoel.nl.nu De en treeprijs is I euro. WADDINXVEEN/BOSKOOP - Tijdens het concert ’Music Fa vourites’ brengen diverse artie sten een keur van musicalliede- ren ten gehore. Het concert vindt plaats op vrijdag 11 okto ber in de Ontmoetingskerk. Aan het concert werken mee het Regiomannenkoor ’Die Gouwe Sanghers’ onder leiding van Jeroen Bosman, het The- makoor ’His Revolution’ onder leiding van Margret Blom,John’s Combo en de pianist Pieter de Nijs. De muziekwerken die door de twee koren afzonder lijk maar ook gezamenlijk ten gehore worden gebracht, al dan niet met eigentijdse begeleiding van John’s Combo en Pieter de Nijs op piano, zijn allemaal be kende musical hits. DGS en His Revolution zingen gezamenlijk; Thank you for the music; The Music OfThe Night uit de ’The Phantom of the Opera’; I Could Have Danced All Night uit ’My Fair Lady’; Bui-doi uit ’Miss Sai gon’ en Climb Ev’ry Mountain uit ’The Sound of Music’ en You’ll Never Walk Alone van Rodgers. His Revolution is een interkerkelijk zangkoor uit Waddinxveen en zingt geeste lijke muziek in een vlot jasje. Het koor heeft al eerder met DGS opgetreden. De Zoeterwoudse Margret Blom is zeven jaar dirigente van His Revolution en begeleidt het Predikant Bos:‘Het is een eer voor God om de boodschap van de bijbel voor die zon dag te mogen brengen.’ WADDINXVEEN - De wacht tijd bij Connexion, het onjuiste gebruik van parkeerplaatsen voor gehandicapten en de rol- stoelonvriendelijke troittoirs waren de drie grootste klach ten die tijdens een discussie avond over het gehandicapten beleid naar voren kwamen. De avond werd georganiseerd door Stichting Platform Ge handicapten (PWG). Ook de late beant woording van brieven kwam aan de orde. De gemeente had voorafgaand aan de avond adressen van de mensen met een WVG-indica- tie beschikbaar gesteld, zodat allen persoonlijk een uitnodi ging ontvingen. Wethouder D. Gerts, beheerder van de porte feuille gehandicaptenbeleid was namens het gemeentebestuur op de avond aanwezig. Voorop moet worden gesteld dat wet houder Gerts geen schuld heeft aan het gevoerde beleid in het verleden, omdat zij nog maar enkele maanden in functie is en de kritiek is terug te voe ren naar het oude college van de afgelopen vier jaren. De be langstelling voor deze avond was enorm groot en werd ge leid door Tenda Hofmans van hetTympaaninstituut en Gerrie Paling secretaris van het Plat form Gehandicapten Waddinx veen. Sinds I april 2000 zijn gemeen ten wettelijk verplicht om cliëntenparticipatie in een ver ordening op te nemen. Dit be tekent dat de gemeente Wad dinxveen bij alle beleidsbeslissingen die gevol gen hebben voor mensen met een handicap en chronisch zie ken, van te voren aan het PWG moet vragen wat mensen met een handicap hiervan vinden. Een loffelijk streven, maar het Platform kampt met een groot personeelstekort. Het bestuur bestaat namelijk uit een voor zitter en een secretaris. Echter, de voorzitter kan zijn functie wegens andere werkzaamhe den niet langer kan vervullen. Het Platform is daarmee drin gen op zoek naar nieuwe men sen. Volgens mevrouw Hofmans is de regeling voor de gemeenten een open eind regeling. De helft van de gemeenten houdt van het geld voor de gehandicapten over, terwijl de andere helft van de gemeenten meer besteedt De Rank was overigens niet de enige gemeente die predikant Bos benaderde voor een vaca ture. Waarom koos hij voor Waddinxveen? „Na een paar gesprekken onder meer over diensten die waren bijgewoond vonden we allebei, als predikant en gemeente dat we elkaar goed aanvoelden, we verstaan elkaar in de manier van ge loofsbeleving”, ervaart Bos. Af gelopen zondag had hij zijn eer ste eigen dienst, iets wat naar zijn gevoel niet spannender was als anders. „Elke dienst brengt zijn eigen spanning met zich mee. In gedachten bereid je je goed voor, je wilt het goed 7, 5» vfC St

Weekblad voor Waddinxveen | 2002 | | pagina 15