Echtpaar De Bas-Erkelens 55 jaar getrouwd Djembe en Muziek op schoot Najaarslezing Henk Visser stapt in de wereld van cartoons Vergeefs verzet PvdA-fractie tegen verkoop huurwoningen Uniek dubbelconcert Activiteiten Vorming Toerusting Bijbellezing Vóx Jubilans en DEV Literaire lezing: De meisjes van tachtig avo mantelzorg mentie Meldactie tandarts Informatie- mant€ en de voor; Vertegenwoordiger 25 jaar bij baan WADDINXVEEN - De heer Th. N.M.M.Stoelinga was op I okto ber 25 jaar als vertegenwoordi ger werkzaam bij meubelspecia- list Baan. Om deze reden kreeg Stoelinga van de Centrale Bond van Meubelfabrikanten een zilve ren speld en oorkonde aangebo den. Het is alweer 25 jaar gele den dat de heer Stoelinga begon als vertegenwoordiger bij Baan’s meubelen (tegenwoordig BAAN). Hij verhuisde hiervoor van Zwolle naar Waddinxveen. Het familiebedrijf Baan werd in de jaren dertig opgericht. Het is in de loop der jaren, mede door de heer Stoelinga, uitgegroeid tot zitmeubelfabrikant met toonaangevende classic designs. Het merk Baan behoort tot het topsegment van de Hollandse klassieke meubelmarkt. Baan staat bekend om kwalitatief hoogwaardige zitmeubelen met een perfect zitcomfort. De heer Stoelinga weet dit goed aan de winkeliers te verkopen. Op de klanten heeft hij dezelfde uitstr aling als de meubelen: degelijk en betrouwbaar. De heer Stoelinga is voor Baan dan ook een goede relatiebeheerder. De collectie van Baan is te bewonderen in ruim 200 betere woon- en inte- rieurzaken. Hiervoor rijdt de heer Stoelinga het hele land door. Inmiddels heeft hij in al die jaren ruim 45 keer de wereld rond gereden. PAGINA 19 WOENSDAG 2 OKTOBER 2002 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN Het werd een feestelijke dinsdag deze week voor echtpaar De Bas-Erkelens. (Foto: Liesbeth van der Vis.) (Foto: Liesbeth van der Vis.) Cartoonist Henk Visser hoopt ooit tussen de bekende namen te staan. toega meer van kaarten: www.bibliotheek- zevenhuizen.nl ofTel.638388. komst’. Deze derde lezing be oogt een theologische door- hierover? De avond wordt gehouden in een zaal van het kerkgebouw van de Gereformeerde Ge meente (Kerkstraat 8a) en be gint om 20.00 uur. WADDINXVEEN - Het echtpaar De Bas-Erkelens vierde afgelopen dinsdag hun 55-jarig huwelijksjubileum. Loco-bur- gemeester Dijksterhuis bezocht felici teerde het echtpaar namens de gemeen te. De heer De Bas is jaren geleden begonnen met een eigen timmermansbe drijf. Nadat de heer De Bas last kreeg den brengt hij de basisbeginse len bij. Hoe gebruikt je de com puter en wat zijn de mogelijk heden binnen de programma’s. Ook daar werkt hij dus digitaal. „Wil je er ooit eens mee naar buiten komen, dan moet je het toch ook digitaal aanleveren. ereniging Vox Jubilans uitWad- inxveen onder leiding van Pie- er Stolk. De koren zullen urnen onder meer Agnus Deï ingen. Het is óók een dubbel- pncert doordat Klaas Jan Jan luider vierhandig op de piano zillen spelen. De koren worden pen op zijn monitor. Terwijl hij enthousiast vertelt over zijn Uw kopipn/of advertenties voor het Weeklad voorWaddinxveen kunt tinleveren in de daarvoor bestelde bus in de winkel van Cl 000 Passge 208, Waddinxveen. WADDINXVEEN - Van je hob by je werk maken. Dat is een ideaal wat velen zouden willen en wat in ieder geval Henk Vis ser is gelukt. De Waddinxvener heeft enige maanden geleden afscheid genomen van Heine ken waar hij ruim 25 jaar werk zaam was, om voortaan als be- 10.30-1 1.15 uur Voor beide cursussen kan men zich aanmelden bij Kreater, 0182-614422. van een hernia, besloot betrokkene een winkel te openen. Deze groeide te zijner tijd uit tot een grote Doe-het-zelf zaak. Mevrouw De Bas heeft jarenlang de boekhouding ge daan. Drie zonen van het echtpaar hebben ook een eigen zaak. Eén zoon van het echt- den plaats in de aula van de Chr. Basisschool Bethel (Heggewinde 22a). De avonden beginnen om 20.00 uur en zijn voor een ieder vrij toegankelijk. De navolgende avonden zijn steeds de eerste avond van de maand, dus 4 no vember en 2 december. Voor meer informatie: fam. De Pater, tel. 0182-615180. WADDINXVEEN - Binnenkort starten er weer twee nieuwe cursussen in Kreater. Op don derdag 10 oktober van 19.30 tot 21.00 uur begint Ousmane Seye uit Senegal met een nieu we serie djembélessen voor ge vorderden. Ousmane was lange tijd in de leer bij zijn grootva der, de bekende griot (zanger/ verhalenverteller) Mbaye Se- dekh Mbengue. Hij speelde bij verscheidene bekende Afri kaans balletten en geeft works hops en lessen op verschillende plaatsen in Nederland. Begin nende djembéspelers kunnen zich nog opgeven bij Kreater, eventueel kan een djembé wor den gehuurd. Ook start op vrijdag 4 oktober de achtweekse cursus ’Muziek op schoot’ door docent Marie Alice van Zutphen. Ouders die graag met hun baby of peuter zingen maar de liedjes niet (meer) kennen of graag nieuwe liedjes willen leren, zullen aan deze cursus veel plezier bele ven. Noten kunnen lezen of zelf een instrument bespelen is niet nodig, iedereen kan meedoen. Bovendien doe je je zelf tekort als je bij papier blijft.” Hij laat nog meer voordelen van de computer zien: het in ternet. Via zijn website komt hij te weten wie zijn bezoekers zijn en komt hij met zijn car toons over de hele wereld. „Ik mee. De toegangsprijs van dit concert bedraagt 7,-. Kinderen tot en met 12 jaar hebben gratis entree. Het con- heb fans in Florida en Japan bij voorbeeld. Van hen krijg ik re gelmatig mailtjes en ze kopen ook wel eens wat werk van me. Ook krijg ik wel eens een e- mail van iemand die wel model wil staan voor een cartoon.” Het is altijd een hobby ge- Smallegange, tel. 614401 of Ti neke Doornbos, tel. 616372. Vrijdag I I oktober beginnen de Taizé vieringen weer in de St. Victorkerk. Het inzingen is om 19.30 tot 20.00uur, en de vie ring van 20.00 tot 20.30 uur. Daarna is er gelegenheid voor koffie of thee. Ingang via de zij deur. De taizevieringen vinden elke tweede vrijdag van de maand plaats.Voor meer infor matie over Taizé en/of de vie ringen: Joke Snoeker of pastor A.v.d.Helm of www.sowwad- dinxveen.nl weest, waarnaast hij een veilige baan had. Nu is dat omge draaid. Even geen veilige baan meer en zijn hobby als beroep. „Ja, het is een hele enge stap. Maar ik heb er alle vertrouwen in dat het goed gaat komen.” ZEVENHUIZEN - De Neder- laidse literatuur wordt in de jren achtig gekenmerkt door e)n opvallend groot aantal de biterende schrijfsters: Nelleke boordervliet met Tine of de dien waar het leven woont, bargriet de Moor met Op de ng gezien, Tessa de Loo met Ee meisjes van de suikerwerk- fariek, Marja Brouwers met hvinck, Rascha Peper met De wterdame, Vonne van der Mer met Het limonadegevoel ei andere verhalen en vele, ve- leanderen. Hoe komt het dat ei in de jaren tachtig opeens zweel vrouwelijke auteurs de- bteerden? Kun je van een stoming spreken? De biblio- tbek in Zevenhuizen verzorgt huur opzegt komt de woning in de verkoop. Deze wordt dan eerst aan de huurders aangebo den en komt vervolgens voor een ieder te koop. De woningen die nu in de verkoop gaan, wor den vooral bewoond door ou dere inwoners. Nadeel daarvan is volgens de socialisten dat die groep moeilijk een hypotheek kan krijgen en als dat al mocht lukken in ieder geval voor een verdubbeling van de woonlas ten wordt geplaatst. Verder debatteerde de raad uit voerig over een voorstel van B&W om een krediet van 95.000,- ter beschikking te stel len voor het realiseren van woonwagenstandplaatsen aan de Zuidplasweg te Zevenhui zen. De PvdA-fractie was van mening dat dit bedrag onvol doende was om de te maken kosten te dekken en stemde als enige tegen. Bij de behandeling van het voorstel tot het openstellen van startersleningen voor 8 wo ningen op de locatie 'Jip en Jan- neke’ te Moerkapelle en 25 woningen op de locatie ’Cats- burg’ te Zevenhuizen diende de heer DJ. Bac (SGP) een motie in waarin hij voorstelde om de ter beschikking te stellen lenin gen van 12.500 naar 30.000,- te verhogen. De motie werd met algemene stemmen aangenomen. te.” Al dertig jaar zet hij zijn ge dachten in tekeningen op pa pier. Bewust bleef het jarenlang een hobby om pas als beroeps cartoonist over te gaan op het moment dat hij overtuigd was van zijn kwaliteit. „Ik wilde niet in de praktijk opklimmen tot een bekende cartoonist, nee, ik heb mijn carrière omgedraaid. Nu ik weet dat mijn tekeningen kwalitatief goed zijn, is het tijd om te publiceren.” Met een cartoon wil Henk de een boodschap in een van presentaties of simpelweg affiches binnen het bedrijf om bijvoorbeeld duidelijk te maken strip ontwikkelen”, licht dat je de kantine schoon moet paar heeft de zaak aan de Jan Dorrekens- kade-oost overgenomen. De gezondheid van het echtpaar is goed. Je kunt het echtpaar dan ook regelmatig in Waddinx veen zien fietsen. Aan zijn werkzaamhe den in de winkel heeft de heer De Bas nog een hobby overgehouden, namelijk het graveren van naambordjes. te gaan. Razendsnel zet Henk een car toon op papier. Hoewel, die uit drukking klopt niet helemaal, want hij tekent niet met pen op lezer papier maar met een digitale oogopslag duidelijk maken. „Beeldtaal wordt in bijna elke cultuur begrepen. Het over- gen.” Het vak cartoonist is ook een over: hij wil heel moeilijk vak. Humor is niet zomaar een grappige opmer king maken. „Sommige car toonisten denken leuk te zijn, maar slaan soms compleet de plank mis”, bekritiseerd Henk. „Je moet een goede dosis hu mor hebben en je mag niet lui zijn.” Wie het tekenen van cartoons aanspreekt, kan een cursus bij Henk Visser volgen. Hij geeft die cursussen bij Lasswell Knowledge Center. In vijf avon- Er is nog plaats in de dreumes- groep (12-18 maanden) van 9.30-10.15 uur en in de peuter- groep (28-33 maanden) van Hij kreeg de handen echter niet op elkaar voor zijn opvatting. Hetzelfde overkwam de PvdA- fractie met een initiatiefvoor stel dat het College van B&W opdraagt voor 2003 de presta tieafspraken met woningbouw corporatie Woonpartners zo aan te passen dat verkoop uit het huurwoningenbestand al leen nog mogelijk is met toe stemming van het gemeentebe stuur. Ómdat het voorstel onvoldoende bijval in de raad kreeg trok de PvdA-fractie het weer in. Aanleiding tot het uit brengen van het voorstel door de socialisten was het voorne men van Woonpartners om de woningen met de goedkoopste huren te verkopen. Op dit mo ment zijn de afspraken tussen Woonpartners en de gemeente zo dat Woonpartners slechts mededeling hoeft te doen van een verkoopvoornemen. Met het initiatiefvoorstel wil de Pv dA-fractie voorkomen dat Woonpartners in de toekomst nog meer huurhuizen gaat ver kopen. Voor het tegenhouden van de verkoop van de nu gese lecteerde 77 woningen zal het vermoedelijk te laat zijn. De betreffende woningen wor den in eerste instantie door Woonpartners aan de huidige bewoners aangeboden. Als die de woning niet kunnen of willen verkopen en de bewoner de WADDINXVEEN - Maandag 7oktober start in de Remonst rantse kerk een serie van vier avonden over Davirid, een cen trale figuur voor Israël. Ds.An- niek Lenselink, past, stagiaire El la Feijen en pastor Ad van der Helm zullen vier verhalen over David lezen, uit de schrift zelf en vervolgens in de hervertel- ling van Nico ter Linden, die deze bijbelse figuur duidelijk vlees en bloed geeft. Daarbij worden achtergronden van de ze verhalen bespreken.Aanvang 20.00 uur Opgeven bij: Corrie WADDINXVEEN - Op maan dagavond 7 oktober start een se rie bijbellezingen over het on derwerp ’wat na deze dingen geschieden moet’ gebaseerd op Openbaringen hoofdstuk 4 ge plaatst in de tijd waarin wij nu le ven. De lezingen worden op nieuw verzorgd door bijbelleraar dhr J. Braaksma uit Baarn en vin- Kortom redenen genoeg om de heer Stoelinga in het zonnetje te zetten. Op dinsdag I oktober organiseerde Baan voor perso neel en familie een feestje. MOERKAPELLE - NPV-afdeling Zevenhuizen/Moerkapelle houdt op dinsdag 15 oktober denking. Bijvoorbeeld het niet de jaarlijkse najaarslezing. Dr. Ir. onder controle hebben van be- J. van der Graaf (oud secretaris paalde gebeurtenissen ondanks van de Gereformeerde Bond in grote ontwikkelingen in de de Nederlands Hervormde technologie. Wat zegt de Bijbel Kerk) vertelt die avond over de toekomst van het christelijke geloof. De lezing is de afsluiting van een serie van drie met als overkoepelend thema ’Christe lijke hulpverlening in de toe- ZEVENHUIZEN/MOERKAPELLE - Door een groot aantal ordedebatten en schorsingen lukte het de gemeenteraad niet om op de vergadering van 24 september alle agenda punten tijdig te behandelen. De vergadering werd op woensdag 25 september voortgezet. De raad moet nog wat wennen aan het duale stelsel en het reglement kan soms op verschillende manieren geïnterpreteerd worden. De meest uitgesproken meningen op dit punt worden naar voren gebracht door ex-wethouder Ruud de Gooyer (SGP). Hij vindt dat de wethouders alleen op verzoek van de gemeenteraad aan het debat mogen deelnemen. GOUD/j/REGIO - Steun punt Mantelzorg houdt op 9 oktobereen informatie avond ever (verzorgen van mwisenjmet) dementie. De bijjenkómst vindt plaats in he: Verpleeghuis Bloemen dag (Lkingstonelaan 54) van 1930-11.30 uur. Mevrouw A. van der Sanden, geriater in hettGroene Hart Ziekenhuis geet nformatie over de verrhijnselen van dementie en vat zij kan betkenen voo! de mantelzorgen van iemhd met een dementie. MevouwT.Verburg van Sticlting Alzheimer Neder landen zelf ook mantelzor gen, peft informatie over hoe )m te gaan met iemand die cèreentie heeft. En wat de mntelzorger beter niet en vtoral ook wél kan doen. Ook s er gelegenheid voor het sdlen van vragen. De g is gratis, aanmelding is niet nodig. (OUDA/WADDINXVEEN - op het orgel begeleid door re- «p zaterdag 12 oktober vindt spectievelijk Henk van Putten en uniek dubbelconcert plaats en Jan Mulder. Verder werken i de St.Janskerk in Gouda. Een Luthine Postuma als sopraan en ubbelconcert in meerdere op- Gert Pannekoek als bariton ichten. Er werken twee koren lee: het bekende Kamper Man enkoor D.E.V. onder leiding nn Klaas Jan Mulder en de lervormde Gemengde Zang- eert begint 19.30 uur terwijl de deuren om 18.45 uur opengaan. Kaarten in de voorverkoop zijn te verkrijgen bij de kosterij van de St. Janskerk, Boekhandel Smit te Gouda en Burger Boek en Kantoor te Waddinxveen en bij aanvang van het concert kaarten te koop. REGIO - De 27 Informatie- en Kfahcenbureaus Ge- zondhiicszorg (IKG’s) hou den vaji I tot en met 4 ok tober Mn meldactie over de tandar;sen. Ook het IKG van he'.Patiëntenplatform MiddenHolland doet hier aan me). Men kan nog tot en metkijdag reageren.Het afgei opn jaar steeg het aan tal vragn en klachten over de tanérts landelijk met 14%. Ch hierin meer inzicht te krijgn roepen alle IKG’s patiëntin op zowel hun po sitieve is negatieve ervarin gen mé tandartsen te mel den. Evntuele knelpunten wordervervolgens met de organisties van tandartsen besprobn. De meldactie is gestart >p I oktober en loopt ng door tot en met 4 oktobr. De resultaten van de melectie worden in no- vemberpekend gemaakt In Zuid-H4land is het voor het eerst rr»gelijk via internet te reageen. Dit kan via www.klchtenopvangzorg.nl. U kunt jw reactie ook tele fonisch oorgeven op 0182- 512777,:ussen 9.00 en 16.00 ur. woensdag 16 oktober van 20.00 - 22.00 uur een literaire lezing over dit onderwerp, waarin men tracht een ant woord te vinden op deze vra gen, na de pauze gaat men in op een paar boeken uit deze ’stro ming’ o.a. De virtuoos van Mar griet de Moor. De lezing wordt roepscartoonist door het leven gehouden door Jolien van Man assen van Literlinea, en is opge nomen in het programma van lezingen in regio Midden Hol land, waarvan een folder ver krijgbaar is in de bibliotheek. Toegangsprijs: 5 p.p. De bi bliotheek aan de dorpsstraat 87 is open vanaf 19.45 uur.Voor grote passie, cartoons tekenen, stijgt de taal, het gaat over pri- informatie of reservering gaat binnen enkele seconden maire gevoelens”, aldus Henk, een poppetje op zijn monitor Voor zijn gevoel zegt een car- leven. „Zo doe ik dat”, vertelt toon soms meer dan duizend hij. woorden. Hij heeft grootse plannen voor Zo kwam zijn talent uitermate zijn eigen bedrijf. „Ik ga me toe- goed van pas bij het illustreren spitsen op cartoons in bewe ging. Een nieuwe vorm van ver halen, een nieuwe vorm van een Henk toe. houden. „Je kunt een bood- Henk is al een heel eind op weg schap met een knipoog bren- in de cartoonwereld, dus de stap van bekende Waddinxve ner slaat hij maar tussen de grote namen als Jos Collignon en Peter van Straten staan. Al enkele nominaties heeft hij binnen. Zo stond hij twee maanden lang ’in de schijnwerper’ op de website van de leverancier van Paint Shop pro. „Dat is echt een va- kerkenning, zoiets als een gou den kalf voor de Nederlandse film. Echt, ik was daar heel ge lukkig mee. Je krijgt daardoor veel bezoekers van je eigen si- i

Weekblad voor Waddinxveen | 2002 | | pagina 19