WSE heeft Derde zege oprij G-elftal Be Fair veel kansen nodig tegen GSV Ir Van Uden - De Gouwe kent positieve start Elke ochtend... Nieuw bestuur Blokland snel 300-ste lid Antilope verwelkomt Laatste plaats voor Be Fair WADDINXVEEN - Be Fair staat in de derde klasse op de laatste plaats. De Waddinx- veense voetballers verloren ook de tweede thuiswed strijd. Met 2-1 was Siveo uit Zegveld te sterk. Be Fair ver zuimde in de eerste helft een voorsprong te nemen. Mar- tijn Peters schoot net naast, schoten van Ron van Rol en Raymond Schijff werden ge stopt door de Zegveldse doelman. Be Fair speelde zonder de geblesseerde John Slagboom en had de pech dat ook Lamini Mane en Henk- Jan Molenaar geblesseerd uit vielen. Na zeven minuten spe len in de tweede helft had Siveo een 0-2 voorsprong door doelpunten Rikkert Ver sluis en Sean Beukers die profiteerden van fouten in de verdediging. Be Fair bewoog zich daarna als een aangesla gen bokser over het veld. De wedstrijd leefde op nadat tien minuten voor tijd Wim van der Starre uit een goede voorzet van Martijn Peters I - 2 had gescoord. Invaller Ray mond Oldenburg kreeg even als twee spelers van Siveo van scheidsrechter Ron Hol (Bo degraven) de gele kaart. Moerkapelle boekte een 2-3 zege op hekkensluiter Abbe- nes. LSW won met 0-1 van Hazerswoudse Boys en is koploper in de vierde klasse. Pieter Lips gaf Moerkapelle de leiding. Na slecht uitverde digen maakte Abbenes gelijk. Toen Lennaert Visser zwaar werd aangepakt kreeg Moer kapelle een strafschop te ne men die door Robin Reig- wein werd benut. Door opnieuw slecht uitverdedigen kwam Abbenes op 2-2. In de tweede helft bezorgde Rob van Leeuwen met een kopbal de blauwwitten de overwin ning. Met een prima redding voorkwam doelman Matthew Dubbis dat het nog gelijk werd. de trappen op Deelnemersveld Coenecooploop bijna rond Hockeyclub ■üi PAGINA 25 WOENSDAG 2 OKTOBER 2002 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN Tweede teams Dames I Heren I Rijn en Gouwe I .G°' ■Er aPV/i Het G-elftal van Be Fair won afgelopen met maar liefst 12-1 van KRV. Foto: PR Naam: Adres: Postcode: Plaats: V K W5HH Wie nu kiest voor een kennismakingsabonnement, ontvangt Rijn en Gouwe vijf weken vóór zeven uur in de bus. Voor deze vrijblijvende kennismaking betaalt u 11,65. een de van WADDINXVEEN - Zaterdag heeft het G-elftal van Be Fair haar derde zege we ten te behalen.Tegenstander was ditmaal het Katwijkse KRV. Be Fair opende uit stekend; al na vijftien seconden lag de bal al achter de keeper van KRV. Kevin mocht vanaf de aftrap doorlopen en twijfelde dan ook geen moment. Ke vin was deze wedstrijd sowieso een last post voor KRV. Keer op keer was hij ge vaarlijk mede door de hulp van de goed aansluitende middenvelders Michiel en Patrick. Nog voor de rust werd er vier maal door Kevin gescoord, drie maal door Renee en een keer door Gerben. Reden genoeg om Kevin de tweede helft mee te laten doen met KRV. Nu ontpop te zich gelukkig een echte wedstrijd. Na dat Renee voor 10-0 zorgde was het Ke vin die met een klein beetje medewerking van doelman Wouter scoorde voor KR.V. Echter de opleving was van korte duur doordat Gerben en Renee de eindstand op 12-1 wisten te brengen. Opnieuw dus een mooie prestatie van het G-elftal dat komend jaar haar tienja rig jubileum viert. En stilletjes hopen de jongens op een prachtig jubileumca deau... Indien daartoe aanleiding bestaat kan het proefabonnement geweigerd worden. Uw kopij en/of advertenties voor het Weekblad voor Waddinxveen kunt u inleveren in de daarvoor bestemde bus in de winkel van C1000 Passage 208, Waddinxveen. WSE was in de eerste helft tegen GSV de meest aanvallend ploeg. De Waddinxveners kwamen eerst vier minuten voor de rust tot scoren. Foto Liesbeth van der Vis WADDINXVEEN - Zaterdag 5 oktober wordt bij Antilope het 300ste lid door Troy Douglas gehuldigd. Dat atletiek in Wad dinxveen in de lift zit is duide lijk. Nadat enkele jaren geleden het 200ste lid werd verwel komt, kan in 2002 al het 300ste lid ingeschreven worden in het ledenbestand. Ook de prestaties van de atle ten, vooral de jeugd gaat voor uit. Zo heeft Bror van der Zijde met zijn prestaties bij speer, discus en speerwerpen zich ge nesteld in de top 10 van Ne derland. Op deze zaterdag zijn twee Nederlandse topatleten aanwezig op de atletiekaccom- modatie om een atletiek clinic te verzorgen. Dit zijnTroy Douglas, meervou dig Nederlands kampioen op de sprint en Chiel Warners, tienkamper, in 1997 nog Euro pees Jeugdkampioen op de 10- kamp. Zij zullen zaterdag 5 ok tober vanaf 13:00 de jeugd van Antilope extra uitleg geven op de sprint en bij verspringen en speerwerpen. Tel.: (voor controle op de bezorging) WADDINXVEEN/BOSKOOP- Afgelopen zaterdag was de start van de bondscompetitie waterpolo in Gouwebad ’De Sniep’. Heren I mocht het spits afbijten tegen Aquapoldro uit Apeldoorn en won verrassend met 9-5. Dames I had geen moeite met LZ 1886 uit Leiden en won overtuigend met 16-7. Heren 2 sleepte in de slotse conde een keurig gelijkspel bin nen tegen Flevo 2 uit Nijkerk; 5-5. Dames 2 kwam in haar wed strijd tegen promovendus PSV 2 uit Eindhoven niet verder dan 7-7. Al met al toch een goed begin voor de teams van Van Uden-De Gouwe! ren Weerd (hattrick) die voor een riante 12-3 voorsprong zorgden. In de laatste periode Groeneweg speelde met l-l gelijk tegen SVS. Michael van Yperen, die was ingevallen voor zijn broer Rick, gaf de Zevenhuizenaren de leiding. Vier minuten voor tijd werd het gelijk waarna Van Yperen de kans om Groeneweg als nog de winst te bezorgen miste.Waddinxveen beleefde geen plezier aan het uitstapje naar RFC 2000 in Rotterdam. Waddinxveen leidde na een 1- 2 ruststand in de tweede helft met 1-3 door doelpun ten van Peter van de Hoek, Robin Leunissen en invaller Sjaak Weimar (voor Leunis sen). De laatste twintig minu ten hadden weinig meer met voetbal te maken. Het werd 2- 3 en 3-3 nadat een Rotter dammer hands had gemaakt. Waddinxveen wilde er mee stoppen, maar na veel heen en weer gepraat werd de wedstrijd toch uit gevoetbald. Het programma voor zater dag is: Floreant-Be Fair (wed strijd van de week), Moerka- pelle-LSW, zondag: WSE-Woerden, SMV/Hille- gersberg-Groeneweg, Wad- dinxveen-Bergambacht. op een 7-2 achterstand. Geluk kig liet de ploeg van trainer/coach Leo Hendriks ook zien dat ze over de nodige veerkracht beschikt. Uiteinde lijk kwamen ze goed terug en in de slotseconde zelfs tot een 7- 7 gelijke stand. Doelpuntenma kers hier waren Suzan Kaynar 3x, Marion van Hooft 3x en ErikaVlasman lx. Door Bert Hertog WADDINXVEEN - WSE had op veel fysieke tegenstand gerekend van GSV. Achteraf viel dat bijzonder mee, maar de Waddinxveense voetballers verzuimden wel om de Gouwenaars in de eerste helft op een grotere achters tand te zetten. De ruststand (1-0) gaf GSV nog de illusie dat het uitzicht had op een puntendeling, maar toen de stand na 21 minuten door een doelpunt van uitblinker Luuk Schwiebbe op 3-0 kwam was de wedstrijd gespeeld. De Gouwenaars kregen nog wel enkele kansen om de eer te redden, maar gaven niet thuis. Aquapoldro geloofde er niet meer in en Van Uden-De Gou we kon wat gas terug nemen door een aantal wisselspelers werden de dames wat slordiger te benutten. Voor de vorm mochten de gasten uit Apel doorn nog een paar goals ma ken, maar het was uiteindelijk Weerd Mark Mommers die de eind stand op 9-5 bepaalde. Een pri ma prestatie van de heren in hun openingswedstrijd, die vol gende week weer vol aan de bak mogen tegen Vivax. Heren 2 kende een slechte start door heel snel in de wed strijd met 4-1 achter te komen tegen Flevo 2 uit Nijkerk. Het team van Kors van Tilburg liet echter zien over veel veer kracht te beschikken en kwam Berckenkamp (2x) zorgden in de slotseconde terecht terug tot een 5-5 gelijkspel door een fraaie goal van Rodi Visser. Ove- waren nogmaals Rodi Visser, Wilfred en gaven te veel kansen aan LZ 1886. In deze periode zorgden Natasha Baatje (2x), Karen en Kirsten Veldman voor de eindstand van 16-7. Een nette overwinning voor de dames die volgende week te gen Heidelberg kunnen laten zien waar ze echt staan. WADDINXVEEN - De Wad dinxveense atleet Joost Blok land liep zaterdagmiddag in een wedstrijd het snelste de trappen in het gebouw van Nationale Nederlanden in Rotterdam op. De atleet van AV Gouda maakte een tijd van 6.47.37. Dat was sneller dan de vorige tijd van Gerard Kappert (6.52). De wedstrijd ging over 1470 meter en ver volgens de 745 treden van het gebouw. Zaterdagoch tend kreeg Blokland bloemenhulde tijdens clubkampioenschappen AV Gouda. Blokland (21) werd derde tijdens de NK steeple chase. Komende zon dag staat Joost Blokland aan de start voor de Bloemen- daalloop in Gouda. De start van de tien kilometer is om 13.30 uur bij het winkelcen trum met dezelfde naam. Ook de Boskopers Fred van Zoest en Jan de Jong komen aan de start Hun clubgenoot Hans van Beek is door een blessure niet van de partij. Voor veel atleten geldt de Bloemendaalloop als voorbe reiding op de Coenecoop- loop op zaterdag 19 oktober in Waddinxveen. WADDINXVEEN - Voor de veertiende editie van de Coe necooploop op zaterdag 19 ok tober is het deelnemersveld voor de 10 km wegwedstrijd bijna rond. Bij de heren is de deelname in ieder geval verze kerd van o.a. Marco Gielen, Martin Lauret (beste tijd 28:09 min), Aziz Bougra uit Marokko (tweede bij de Goudse Singel- loop in 28:28 min),Sai Kanfaoui (4e bij de Singelloop in 30:23 min), Jan Willen Schaar (30:22 min) en Rachid Ben Meziane. Naast Joost Blokland als lokale favoriet heeft de organisatie ook nog goede hoop dat Fred van Zoest uit Boskoop en Jan de Jong aan de start kunnen verschijnen. Bij de dames zal er ook een sterk deelnemersveld aan de start verschijnen. Internationaal zijn dit in ieder geval Christine Chepkonga uit Kenia met een snelste tijd en p.r. dit jaar van 32:34 min.de Belgische Mounia Aboulahcen, winnares van de Coenecooploop 2001(34:34 min.) en Belgisch kampioene op de 5 en 10 km baan, en de Ne derlanders Daphne Panhuyzen (33:56 min.), en de al eerder aangekondigde Wilma van On na en Annelike van der Sluijs. Een noviteit dit jaar bij de Coe necooploop is het gebruik van een hospitalitytruck van Van Noort (Verhuizingen/Trans- port/Opslag), één van de hoofdsponsors. Deze hospitati- lytruck wordt gebruikt voor de ontvangst van genodigden en sponsors. Verder hoopt de or ganisatie natuurlijk dat er weer vele lokale lopers en loopsters aan de start zullen verschijnen, bijvoorbeeld van de S.C.Antilo pe uitWaddinxveen waarvan er in de editie van 2001 bijna 90 leden deelnamen.Voor meer in formatie en/of inschrijving: www.coenecooploop.nl of tel. 0182-632082. van Ruitenburg van GSV. Hij miste naast de ervaren Jeffrey Pattiwael ook de gevaarlijke aanvaller Chris Langeveld. Zon der Langeveld liep het bedui dend minder bij GSV. Van Rui tenburg: „Beleving is normaal onze kracht, maar dat heb ik vandaag niet gezien. Het ging te vriendschappelijk. Bernardo Abel raakte geblesseerd, maar door gebrek aan vervangers heb ik hem laten spelen. Ik had al een jongen van zestien jaar (Galid Assabbab) in de gelede ren. Ik hoop dat het zondag te gen DONK anders is". Zijn collega Ben Stukart vond dat zijn ploeg het voetballend goed had gedaan, maar had verzuimd voor de rust ruim af- stand te nemen. 1 Dat manco i maakte WSE in de eerste 21 minuten van de tweede helft goed. Na zes minuten scoorde Guido Hack na een snelle aan val via Arnold Staarthof 2-0 en daarna bracht Luuk Schwiebbe de stand op 3-0. Sonny Risamasu kreeg de beste kans om de eer te redden, maar schoot naast. Vlak voor tijd kon invaller Ferdy Schenk alleen op doelman Dennis Blom afgaan, maar werd door de Goudse doelman van scoren af gehouden waarbij hij ten val kwam. Scheidsrechter Gerke Mulder uit Reeuwijk liet het spel door gaan zoals hij meer situaties verbaal oploste. Mulder hield de gele kaarten op zak en zei dat hij lekker had gefloten. Opstellingen: WSE: Boekhorst, Mulder,Van der Voort (Schenk), Frans Schwiebbe,Van Dijk, Ber- hane, Van ’t Veldt, Staarthof, Luuk Schwiebbe (Van Meer- veld), Hack, Assoulymani (Oos- terom), GSV: Blom, Palyama (Dennis Lansbergen), Niels Lansbergen, Risamasu, Mohan- dis, Van Golden, Telussa, Assab bab (Oosterwijk), Versloot, Christ, Abel. WADDINXVEEN - Tijdens de Algemene Ledenvergadering van Hockeyclub Waddinxveen op 25 september is het nieuwe bestuur gekozen voor het ver- enigingsjaar 2002-2003: Nicole Dubois (voorzitter), Bram Abels (secretaris), Dick van Zoelen (penningmeester), Jan- Willem van Dijk (commerciële zaken en hockey zaken a.i), Je roen v Zoest (jeugdzaken) en Ton Hagens (arbitrage zaken). HCW is de laatste jaren enorm gegroeid mede dankzij een zeer actieve ledenwerfcommissie. De schoolhockeydagen zijn net achter de rug. Op deze woens dagmiddagen worden de leer lingen van de basisscholen uit Waddinxveen, Boskoop en Ze venhuizen uitgenodigd om een middag met hockey kennis te komen maken. HCW heeft heel veel jeugdleden, het veld is op de zaterdag de hele dag druk bezet. Ook is er een grote groep trimleden die recreatief hockeyen. Op zondag spelen de senioren. Op 6 oktober speelt Heren I uit tegen Voorhout en op 13 oktober is de thuiswed strijd om 14.30 uur tegen Hisa- lis. Zeer onbevangen gingen de he ren hun eerste optreden in de I e klasse tegemoet. Na een af wezigheid van drie jaar mocht het team van Anton Heiden weer laten zien waar ze mo menteel staan. Tegen de num mer vier van het vorige sei zoen, Aquapoldro uit Apeldoorn, werd met 9-5 ge wonnen! De voorbereiding van de herenselectie was, vanwege blessureleed, verre van opti maal. Maar afgelopen zaterdag waren meeste blessures opge lost. Alleen nieuwkomer Bobby Huiskeshoven is nog niet speel- klaar. De van AZC overgekomen jeugdinternationaal heeft nog te veel last van gescheurde kniebanden en is voorlopig nog zes weken uitgeschakeld. De heren van Van Uden-De Gouwe begonnen goed aan de wedstrijd en lieten de tegen stander de fouten maken. Door scores van Marc Faber en Peter van Bergenhenegouwe kwamen de heren op een 2-1 voor sprong in de eerste periode. Deze voorsprong liep verras send op in de tweede periode tot 5-2, dit door doelpunten van Wouter Steller, Mark Hen- se en Remko Overdam. In de derde periode liepen de heren uit naar 7-2 door doelpunten van Marc Faber en Mark Mom mers. Een verrassing hing zeker in de lucht. Keeper Erik van Beek ge loofde er in en lag vol vertrou wen in het doel. In de laatste periode was het Marc Faber die de 8-2 liet aantekenen en de wedstrijd was gespeeld. Na de winst op GSV staat WSE in de vierde klasse A op de vierde plaats achter Nicolaas Boys, Woerden en Bodegraven. Een positie die hoop geeft voor de rest van de competitie want het doei van trainer Ben Stu kart en zijn spelers is op zijn minst een periodetitel behalen. Voetballend zoals tegen GSV moet WSE daar toe in staat zijn. De ploeg maakte op de fraaie herfstmiddag een gretige indruk en zorgde in de eerste helft voor een handvol kansen. Na tien minuten kopte Guido Hack na een vrije trap van Fred van ’t Veldt tegen de paal. Vijf minuten later werd een goede inzet van de bedrijvige Michael Berhane gestopt door doelman Den- nis Blom, die zich de beste GSV’er mocht noemen. Uit een hoekschop van John Mulder kopte Hack ander maal in, maar nu bracht verde diger en aanvoerder Niels Lansbergen op de doellijn red ding. Vervolgens werd de bal na een scherpe voorzet van Hafid Assoulymani door Hack gemist en voorkwam Blom nog eens doelpunten bij inzetten van Guido Hack en Hafid Assouly mani. In de laatste tien minuten voor de rust nam WSE de Gou wenaars in de tang en was het volop verdedigen geblazen voor GSV. Eerst in de 41 ste mi nuut brak Luuk Schwiebbe, die een zonnige voetbaltoekomst tegemoet gaat, de score open. Na voorbereidend werk van Hafid Assoulymani brak hij de score eindelijk open en was de goed keepende Dennis Blom voor de eerste keer geslagen: 1-0. WSE speelde zonder Tobias Wolfgram (knie), Ramon van Swieten (hamstring) Erwin Pleus en Martijn Sol, die eerder geblesseerd raakten. Trainer Ben Stukart had goede vervan gers tot zijn beschikking. Dat gold niet voor trainer Gerard Het sterk verjongde dames I team, onder leiding van Jim van Es, had op papier geen hele sterke tegenstander. Promo vendus LZ 1886 kwam op be zoek. Petra Meerdink en Sand ra voor de openingsgoals in de eerste periode. In de tweede periode liep de voorsprong uit rige doelpuntenmakers naar 7-2 door doelpunten van Karen Weerd (2x), Sandra Bontje, Jeroen van Tol en Mi- Berckenkamp en Brenda Ho- chel Jongejan. Dames 2 liet zich genboom. tegen PSV 2 uit Eindhoven ook De dames waren duidelijk een verrassen. Na een 2-0 voor- maatje te groot voor LZ 1886 sprong kwamen de dames zelfs en speelden fris waterpolo. Het is duidelijk dat het team moet wennen aan het vertrek van El len van derWeijden en Hanne- ke Kappen, maar aan werklust ontbreekt het niet. In de derde periode waren het Natascha Baatje, Mirjam Overdam en Ka- Stuur deze bon in een open envelop zonder postzegel naar: Rijn en Gouwe, Afdeling Abonnementen, Antwoordnummer 10008, 2400 VB Alphen aan den Rijn. “Rijn en Gouwe gaat zorgvuldig om met uw gegevens. Zie voor nadere informatie het colofon van Rijn en Gouwe”.

Weekblad voor Waddinxveen | 2002 | | pagina 25